445, b Charme van de Tour houdt wielerfanaten in de ban EN ÜQRUIT! H MONICA DR25234 CeidóeSomarit SPORT A It FIS WIEiMAN mde NEDERLANDSE ïlll-MÜ oJ.v. MS PELLENAARS Richard van Kempen in leiderstrui Van No( en Kleiig buiten eindstrip li Open Leidse Tennis Kampioenschappen krijgen finales van klasse r L Lezersservice W.K. WIELRENNEN STUTTGART Mijovic zorgt voor onverwachte suprü ZATERDAG 27 JULI 1? GELE KAART VOOR DEBUTANT GROENENDIJK GENT Met een vlotte gele kaart heeft Alfons Groenen dijk gisteren voor Ajax gede buteerd. Tijdens een toernooi in Gent kreeg de vroegere Roda-speler, deze week door de Amsterdammers aan gecon tracteerd, al na twee minuten een gele kaart. Ron Willems werd, in de tweede helft, op dezelfde wijze bestraft. FC Antwerp won door een doel punt in de 23ste minuut van de Joeogslaaf Jacovljevic, die vorig jaar nog voor FC Nantes uitkwam. Ajax domineerde de wedstrijd, maar faalde in de afwerking. Loopster Freriks heerst Zesdaagse wielerwedstrijd onderdeel Ronde van Alphen EINDHOVEN Marianne Freriks en Ton- nie Dirks zijn gisteravond op de Hondsheu vels in Eindhoven de nieuwe nationale kam pioenen op de 10.000 meter geworden. Mari anne Freriks, eerder dit jaar reeds veldloop kampioene, liep een solo van ruim acht kilo meter. Na vier ronden had de atlete uit Hel- lendoorn de concurrentie achter zich gelaten. In de afvalrace, verscheidene deelneemsters staakten de strijd, kon Freriks alleen Joke Kleijweg niet dubbelen. Zij zegevierde in 33 minuten en 12,93 seconden Bert van Vlaan deren en Tonnie Dirks, die in april in de ma rathon van Rotterdam, eerste en tweede Ne derlander werden, beheersten nu ook de tien kilometer bij de mannen, waar Marti ten Kate en Rob de Brouwer ontbraken. Het duo wisselde elkaar op kop steeds af tot twee ron den voor de finish toen versnelde Dirks en liet Van Vlaanderen meteen los. ALPHEN AAN DEN RIJN De 24e ronde van Alphen die zondag wordt gereden is dit jaar opgeno men in een zesdaagse wielerwed strijd voor A-amateurs. In Alphen worden zelfs twee etappes afge- Om kwart voor een begint de2e derde wedstrijddag van de zesdaag se met een ploegentijdrit over vijf kilometer. Deze rit wordt volledig op het parcours van de Stuyvesant- laan gereden. Om kwart over drie start het klas sementscriterium over 80 kilome ter, waarin punten verdiend kun nen worden voor het individueel eindklassement. Niet alleen op de einduitslag kunnen daarvoor pun ten behaald worden, maar ook in een van de klasementssprints tij dens de wedstrijd en voor elke tien seconden voorsprong op het pele- ton in de eindfase van de wedstrijd. De leider van het individueel klas sement is herkenbaar aan het licht blauwe leiderstricot van NMB-we- genbouw. Het internationale deelnemersveld van de zesdaagse bestaat uit ploe gen van de verenigingen WWV en Swit-Casba. Tevens zijn er ploegen uit Litouwen, Polen, Denemarken en Australië en ploegen van de meeste Zuid-Hollandse verenigin gen zoals het Alphense Avanti, Ex celsior uit Gouda, Zoetermeer en Ahoy uit Rotterdam. In deze ploegen zitten mensen zoals Richard van Kempen, de mara thonschaatser en een paar jaar ge leden nog winnaar van de Alphen se ronde bij de B-amateurs. Naast Van Kempen ook Ronald van Duuren, de winnaar van de vorige uitgave van de zesdaagse en Rob Sienders, de criteriumkoning die vorig jaar zo'n dertig wedstrijden, inclusief de ronde van Alphen won. Voor Alphen zijn de ogen ge-, richt op de Avanti-ploeg met Ed win Hofste, Hans van Klaveren, Patrick van Wilgen, Rene van Tol, Kees Vernooij de wereldkampioen van alle netsende brandweerman nen en Hans van Egmond. Tussen de twee programma-onder- delen van de zesdaagse is er om 14.00 uur een wedtrijd voor B-ama teurs en veteranen. Nederlands kampioen B-amateurs Ben Vlaan deren uit Maarsenbroek behoort met Paul Kooyman uit Leiden en de winnaar van vorig jaar Cees van Deuren uit Montfoort tot de favo rieten. In deze categorie winden we ook regio-renners zoals Avanti-be- stuurslid Wout Speksnijders, Stephan Bakker, Johan Goes uit Noorden, Wouter Kleibrink en Erik Valentijn uit Ter Aar, Paul Robijn uit Koudekerk, Johan Wel- mer uit Boskoop en Ronald van Wieringen uit Leimuiden. AIX-LES-BAINS Ze zijn gemakkelijk te her kennen, de tourfanaten. Let maar op de stralende gezichten in het zicht van de wielerkaravaan. Ze zijn er ook in alle soorten en maten. Zo staan volwassen mannen bij de wagen van de Buckler-ploeg te bede len om een petje of een bidon. Anderen stoten een tourwegwijzer of een kilo meterbord van een paal. Jes Lemmens (55) uit Voeren- daal belijdt zijn hobby in stilte. Hij praat niet graag over het wielrennen. Maar hij is er dag en nacht mee bezig. Van de eerste Tour de France na de Tweede Wereldoorlog tot en met de Tour van vandaag heeft hij plakboeken met kranteknipsels op zolder staan. Ook de Ronde van Italië, Spanje en belangrijke Neder landse kampioenschappen heeft hij keurig gearchiveerd. Zijn materiaal haalt de verza melaar uit Nederlandse, Fran se, Spaanse en Italiaanse wie- Iertijdschriften. Dagelijks bla dert hij daarnaast zes kranten door, Nederlandse en Belgi- Als klein jochie ging hij met zijn vader al mee naar de kampioenschappen in Valken burg. Met zijn zoon rijdt hij nog steeds allerlei belangrijke wielerrondes af. Met de auto, want hij heeft zelf nog nooit op een wielrenfiets gezeten. Hij herkent de wielrenners van gezicht, programmaboek jes met rugnummers heeft hij niet nodig. Jes vindt de sfeer het belangrijkste, daar kan de televisie niet tegen op. Doping of de kille commercie rond de Tour interesseren hem niet. Het gaat zuiver om de prestaties van de hij. Hoogtepunt was voor hem de rit van Jan Nolten, die in 1952 achtste werd op de Alpe d'Huez. „Toen zag je daar nog geen mens. Het was de eerste keer dat een Nederlander na de oorlog zo'n prestatie lever de. Jan was een goede klim mer. Hij komt nog steeds bij mij over de vloer vanwege mijn hobby. Af en toe kopieert hij wat artikelen". Streepje voor De Limburger houdt van klimmers. Rooks en Theunisse hebben bij hem een streepje voor op Breukink. Toch is het pas de eerste keer dat hij een aantal bergetappes bezoekt. Het bevalt hem prima, hij gaat zeker vaker mee. „Ik heb nog nooit handtekeningen van de renners gevraagd, ik wil ze niet storen zo na de koers. Een handtekening op zo'n kladje papier is niks, geef mij maar een mooie foto". Jan Nolten, Jan Jansen en Joop Zoetemelk zijn de toppers voor hem. Zijn grootste wens is nog eens een bezoek te brengen aan het hotel van Zoetemelk in Frankrijk. Maar voorlopig is zijn verzameling knipsels hoofdzaak voor de kleermaker van beroep. Jes bezoekt jaarlijks een aantal wielerbeurzen, waar hij snuf felt in Franse wielertijdschrif- ten uit de jaren vijftig om zijn verzameling te completeren. „Ik kwam laatst nog Charly Gaul tegen, één van de beste klimmers van de wereld. Die stond ook in die tijdschriften te bladeren", vertelt hij met gepaste trots. „Stop de bus!", roept Chiel Kastemans (54) uit Hellevoet- sluis naar de chauffeur. Want hij ziet twee wegwijzers van de Tour onbewaakt aan een telefoonpaal hangen. Als een jonge hinde springt hij uit de bus, klimt op een stapel stenen en rukt de borden van de paal. Met een grote grijns en met trofee keert hij weer terug in de bus. Hij moest wel even hollen, want de chauffeur voerde de geijkte grap uit en reed een stukje door. Geitenrek Chiel begaat eigenlijk een doodzonde. Want hij pikte de borden van de Tour die voor de eerstvolgende etappe waren bestemd. Het jagen op souve nirs is alleen toegestaan als de etappe voorbij is. „Ach, dan zetten ze toch in het geitenrek. Ik hoop tot volgend jaar, dan kan ik gratis naar de Tour", grapt hij over een verblijf in de cel. Hij heeft het al vaker meegemaakt. Bijvoorbeeld een woedende chauffeur van de Tour-auto, toen Chiel een stic ker van zijn wagen aftrok. lHij is inmiddels een expert, want het is zijn negende Tour jaar. Hij is de organisator van de dagelijkse pool in de bus. De naam van de etappewin naar moet worden geraden plus de tijd die de renners no dig hebben voor de rit. Chiel komt er het liefst niet voor uit, maar hij weet alles van de Tour. De eerste vier jaar heeft hij een dagboek bijgehouden, maar dat doet hij nu niet meer. Dat is ook niet meer no dig. „Mij gaat het puur om de sfeer om de Tour heen'. Op te levisie zie je alleen de renners. Hier zie je de hele dag wat, de omgeving is schitterend". En voor het geval Chiel toch iets mocht missen, neemt zijn vrouw thuis de hele tv-uitzen- ding op video op. Joop de Wit (71) uit Renesse was op de lagere school al gek, van wielrennen. Hij fietste mee met de amateurs en maakte van zijn hobby zijn beroep. Als sportjournalist be zocht hij zijn eerste Tour de France, daarna zouden nog vele wieler-evenementen vol gen. Ook voor de organisatie van een wielerronde draait hij zijn hand niet meer om. Hij heeft zestien jaar de Ronde •van Renesse georganiseerd. Joop kent daarom veel grote namen in het wielerwereldje. Hij zat bij Jan Raas in de auto tijdens de Ronde van Neder land, hij kent Kees Priem, ploegleider van TVM, en vele anderen. Zelfs staatssecretaris Simons die maandag bij de etappe in Gap was, is een oude bekende. „Eigenlijk is dat toe val hoor, zijn vader was onze dokter en buurman. Ik heb hem zien opgroeien. Bij ons is het een gewone jongen hoor, niks geen kapsones. Ach, ei genlijk zijn het toch allemaal gewone mensen". Hij reist al tien jaar met een Tour-bus. Een week lang vroeg opstaan, laat naar bed, urenlang wachten in berg dorpjes op de passage van de karavaan. Joop vindt het ge weldig, vooral de tijdritten in de bergen, want dan zie je de renners één voor één. „Overal zijn duizenden Hollanders en wanklanken zoals bij het voet bal hoor je nergens". Omdat het dit jaar voor hem het jubi leumjaar is, mocht zijn klein zoon mee. Jeroen van de We tering (11) uit Zierikzee is nog niet zo enthousiast als zijn opa, maar hij vindt het wel leuk. De oud-journalist komt er rond voor uit dat hij gek is van de Tour, maar hij heeft zichzelf in de hand. „Ik be grijp de mensen niet die al da genlang in de bergbochten staan, die in auto's slapen, die mensen hebben een tic. Zover zal ik nooit gaan. Maar dit is ook geen vakantie hoor. Ik zou mijn vakantie zo niet willen doorbrengen, dit is echt een uitputtingsslag, zeker als je al op leeftijd bent", doelt hij op de busreis. Maar Joop heeft een conditie als een paard, blijkt later als hij vertelt dat hij nog regelmatig tourtochten rijdt met de wielerclub. „Een tocht van 150 kilometer met een gangetje van 25 km per uur is wel het maximum hoor", zegt hij bescheiden. "Feoiivcgelpri.js" ïour De France '65 "H.A bikusnhgf ,,Ben deze keer geen actief deelnemer van jullie prijs vraag", schrijft Huub Lans berg uit Nootdorp. Maar ge noten heeft hij wel van het artikel over de Tour prijs vraag in Het Binnenhof van afgelopen maandag. Het her innerde hem aan 1965, toen hij wel meedeed en een keer in de prijzen viel. Hij ant woordde juist op de vraag wie de eerste Nederlander Troostprijs zou zijn m een etappe. Huub Lansberg voorspelde Jo de Roo en won daarmee de 'Pechvogel- prijs', het 45-toerenplaatje 'En nu... vooruit', gezongen door de Tourploeg onder lei ding van Kees Bellenaars. In het artikel van maandag zegt de Tourstafmedewerker Han Nieuwmans, dat hij ja ren geleden, toen hij ging trouwen, al zijn oude plak boeken heeft weggedaan. Hij heeft er nu spijt van. Huub Lansberg plakt een pleister op die wonde. Hij biedt zijn troostprijs uit 1965 aan Han Nieuwmans aan ,,om toch iets te hebben uit de Tourpe riode met de Televizierploeg o.l.v. Pellen aars. Met vrien delijke groet". DEN HAAG André Groot- Frederik Hendrikplein als veldheeft gisteren de eerste start en finish gold, won de de etappe gewonnen van de In- renner van het Rotterdamse ternationale Wieier Avond Ahoy won in de de sprint van Zesdaagse (IWAZ). In de 80 Arthur Fahrenhout van de kilometer lange rit, waar het Hoekse Renners. Axel Her mans van De Spartaan legde beslag op de vierde plaats. Ri chard van Kempen van Casba Swift start vandaag in de lei derstrui, nadat hij punten had gepakt in de tussensprints. TENNISKAMPIOENSCHAPPEN OP ROOMBURG: REGIO In het toernooi van De £>y horst is de als tweq plaatste Arjette vai^ej voor eigen publiekre: B-dames uitschakel» Aarlandentoernooi |ef Aar moest afscheid kil van topfavoriet bijge heren Ronald Kleien, In de Noordwijkerhoii j glefinale bij de B-dame twee andere speelsterjS1' over elkaar staan dan- was bedacht. Na de uil ling van Claudia Völln?n< ook het afscheid van jc van Noort een feit. Maeh 0 maakte Nancy Machjve einde aan de zegereeks Boekhorst-speelster. Ege tussen Kim Dirkse enza; speelster Petra Wille S 1 beduidend langer. De Tig se won de eerste set (na gend met 6-0, maar rb i tweede reeks met 6-4JDe In de derde set won \tmi nieuw geen game. Bij o op B-niveau won de alira de geplaatste Johan Dan met 6-4 en 6-3 vaific. Wempe. n i In het herenenkel C v slechts één geplaatsten actief. Favoriet Martij? F vliet won na een spiel tweede set van Tim He; v 7-5). De als tweede gff Jeroen Westdijk werd tel sets geklopt door de tfra lende Sander Geerlimr; setstanden waren 6-4, 1. Een andere De Bo(_ speler, Martijn Aartmal vierde met 6-3, 7-5 o| als derde geplaatste c Arthur Turk. sarima 7-5 oi ;ste cluf LEIDEN De 36ste editie van de op Roomburg gespeelde Open Leidse Tennis Kampi oenschappen zal de annalen ingaan als het sterkste sinds jaren. De halve finales enkel spel, die zaterdag om 11.30 en 13.30 uur beginnen, en de eindstrijd in de diverse catego- riën, die zondag vanaf 11.00 uur staan gepland zullen van grote klasse zijn. De Leidse in breng is inmiddels wel tot nul gereduceerd nu Michael van den Berg door het verlies te gen Ralph Kok zijn voorberei ding op de echte Nationales onderbroken ziet. De derde speeldag van het viersterren A-toernooi op de banen van Roomburg leverde net als op de vorige twee da gen partijen van hoog niveau op. De ruime nederlaag van Michael van den Berg tegen favoriet Ralph Kok was feite lijk een dissonant vergeleken bij de drie overige kwartfina les, die gisteren werden afge werkt. De Dekker-speler be reikte nimmer de grote vorm, waardoor hij in Hongarije het 25.000 dollar satelietcircuit naar zijn hand zette. Tegen stander Ralph Kok is inmid dels van de internationale ran king afgevoerd en combineert het promoten van die aparte SP-IN rackets met enkel en alleen de sterkere A-toernooi en. Het levert de Rotterdam mer een lucratieve verdienste op zonder het jachtige bestaan van reizend tennisprof. Kok vaart er wel bij, want heel re laxed werd Michael van den Berg uit het schema gewerkt, 6-1, 6-3. Staaltjes De overige kwartfinales ver gden alle drie sets. Marcel Reuter beukte de ballen weer naar de overzijde, terwijl Wil lem Bruin perfecte staaltjes van service-volley van het ra cket toverde. In de boeiendste van de vier kwartfinales liet Bruin in de tweede set enkele kansjes liggen en zegevierde Reuter alsnog in drie sets. Pa rallel werd de slijtageslag tus sen de baseliners Peter van Dommelen en Maarten Koop man afgewerkt. De meest aan vallende speler won het na twee gedeelde tiebreaks met een riante derde set. 6-0 voor Peter van Dommelen. Het treffen tussen Jan-Willem Lodder en Roger Warmenho- ven was een ontmoeting tus sen de grilligheid en de dege lijkheid. Feitelijk is Lodder de meest complete tennisser, het geen met enkele fraaie staal tjes in eerste en derde' reeks nog eens werd bewezen. Bij de dames was de kwartfi nale tussen Karin Moos en Mariette Verbruggen een ont moeting, die het Roomburgse centre court waardig was. Am sterdamse Moos wilde van geen sam-sam weten en die-' teerde beide sets naar een re gelmatige overwinning. Te genstandster in de halve fina le, Marlies Reinders behoefde opnieuw niet tot grote hoogte te stijgen om 'lucky looser' Jacqueline Kamp uit het sche ma te werken. In de bovenste helft liet Rieneke Kusters en kele staaltjes van het moderne damestennis zien. Voldoende om alweer een 'gelukkige ver liezer' uit de kwalifikaties, Jacqueline Kamp het verder spelen te ontzeggen. Nathalie Vandierendonck liet met twee maal 6-2 de gisteren maar één partij spelende laatste Leidse, Bionda Zonderop kansloos. Vandaag wordt het een druk ke dag voor de Ripse, die nog drie onderdelen op enigerlei wiize tot een einde moet bren gen. B-toernooi Net als in de A-afdeling zal ook in de B-groep de Leidse inbreng tot nul gereduceerd zijn. Bij de B-mannen dolf Mark Fleischeuer het onder spit tegen de Leidse B-masters, Tom Bulters. De Haarlemmer stuit in de halve finale op Ar thur Mol, die door opgave van de als eerste geplaatste Rei- noud van den Broek die stek behaalde. Marcel van Rijn speelde en speelt op Roomburg altijd een voorbeeldig toernooi. In de avonduren kwam giste ren het Waterloo tegen NIP/GTR-speler Martijn Voorbraak, die in de halve fi nale aantreedt tegen Martijn Belgraver, winnaar tegen de als finalist getipte Sander van Gelder. Voor Bionda Zonderop zal het bij de B-dames vandaag de laatste speeldag worden, terwijl Cindy Berkhout en Marquérite Patiwael gisteren aan hun laatste ronde toekwa men. De speelster uit Rijpwe- tering stuit op Jolanda van der Linden. Berkhout liet in de eerste set tegen Chantal Lee- nen een 5-3 voorsprong liggen, won wel de tweede set, maar daarmee was de koek op. Bij Patiwael, die tegen Marie-Jose Rutten moest aantreden, werd door beide speelsters evenveel games gewonnen. De 6-4 winst van de derde set was echter voor Rutten. Nationales Het hoofdschema van de Na tionale Kampioenschappen, die vanaf woensdag op de ba nen van Dekker Tennis in Warmond worden gespeeld, blijft ongewijzigd. Heieen van den Berg uit Noordwijkerhout is de enige speelster uit de Leidse regio, die rechtstreeks is toegelaten. Jacqueline van Wijk zal zich via de maandag morgen startende kwalifikatie moeten zien te plaatsen. Ook Dekker-speelster Monique Kiene, die zeer succesvol is in de internationale damestoer- nooien, is tot de kwalifikaties verwezen. Bionda Zonderop is wegens vakantie afwezig. Het optreden van Ingelise Driehuis uit Lisse, die momenteel in het Italiaanse Sezze deelneemt aan een 25.000 dollar toernooi, wordt twijfelachtig genoemd. Dat Jan Siemerink vanaf woensdag de publiekstrekker voor het Dekkercomplex zal worden, staat vooraf reeds vast. Thuisspeler Michael van den Berg moet geacht worden een belangrijke rol in het kwalifikatietoernooi voor de mannen te spelen. Uit Voor schoten is A-speler Jos Koe mans van de partij. De overige Leidse inbreng zal de nationa les als een nuttige trainings- week moeten invullen, omdat het parallel lopende A-toer nooi in Domburg is afgelast. 1 7-5, 6-4; Karin Moos - Manette Verbruggen 6-4. 6-3; Mar lies Reinders - Jacqueline Kamp 6-4, 6-3 Heren B: Arthur Mol - Reinoud van den Broek 3-6, 2-4, ret; Tom Bulters - Mark Fleischeuer 6-1, 6-4, Martijn Voorbraak - Marcel van Rijn 6-0, 6-2; Martijn Belgraver - Sander van Gelder 6-3, 6-1 Dames B: Jolanda van der Linden - Wille- mien Schutrops 5-7, 6-1, 6-3; Mane-José Rutten - Marquérite Patiwael 7-6, 3-6, 6-4; Chantal Leenen - Cindy Berkhout 7-6, 4-6, 6-1. Heren C: Walter Jacobs - Jack Manuputty 7-6, 6-3; Talbert Boef - Tim Bavelaar 6-3, 6- 1, Bart Blok - Michiel Steens 3-6, 6-4, 6-4; (2) - Karin Moos; 12.00 uur: HEA: Pe ter van Dommelen - Marcel Reuter; HEB: Arthur Mol - Tom Bulters 13.30 uur: HEA: Ralph Kok (1) - Jan-Willem Lodder (4); Zondag vanaf 11.00 uur: Eindstrijd dames A en finales B-toernooi. Vanaf 13.00 uur: Aarlanden Het Aarlanden-toerncx Aar is zijn hoog speler kwijt. Ton BJ versloeg in het HEClV/> Klein met 6-2 en 6-4 damesenkelspelen opl veau heeft Mandy BEI inmiddels de finale beilul het GDD1 zijn Ilse Springvloed al zeker plaats in de eindstrijd, i (i NATIONAAL SU<H< IN DUBBELSPEl!» rs HILVERSUM Richie; jicek en Jan SiemeriL ben gisteren de halvL bereikt in het dubbelh het open NederlandsPs oenschap tennis op pi huisje. Het duo won (TS Tsjechslo waakse/ Joegó sche koppel Flegl/Prpp 4 6-4). Ook Tom Nipt partner Suk haalden èn finale. br (ADVERTENTIE) f) 070 - 3 190 882 4-daags arrangement per touringcar Vertrek: 23 augustus EEN GEZELLIGE REIS VOORALLE WIELERFANS! Inclusief vervoer per luxe touringcar 3x overnachting in het 3 sterren City-hotel te Leonberg basis half-pension alle kamers douche/toilet /7TV\ entreebewijs WK-wielrennen op zaterdag/zondag (staanplaatsen) warme lunch op 26/08 Toeslag 1-persoonskamer f 40,- NOORDWIJK Bernard Langer en Danny Mijovic heb ben tijdens de tweede wed strijddag van het open golf- kampioenschap van Nederland in Noordwijk de leiding geno men in het klassement met 134 slagen. Langer bleek niet in staat zijn schitterende opening van afgelopen donderdag te continueren en eindigde met een teleurstellende score van 71. Mijovic bezorgde de favo rieten een onverwachte suprise en lijkt serieuze kanshebber voor de hoofdprijs. De hoge klassering van Danny Mijovic is opmerkelijk te noe men. De Canadees van Joego slavische afkomst is qua ran king een subtopper bij de golf- professionals maar in de Noordwijkse duinen maakt hij een zeer goede indruk. Op de eerste dag van het toernooi nestelde hij zich al in de kop van klassement en door zijn goede prestatie van gisteren klimt hij naar plaats naast Lan ger. De 30 jarige Mijovic vo rig jaar vierde in het Dutch Open voelt zich op zijn ge mak in Noordwijk en dat komt zijn spel ten goede. „Ik speel graag in Nederland. Vorig jaar op de Kennemer heb ik ook een goed toernooi gespeeld. Maar de komende twee dagen zal ik het nog heel moeilijk krijgen om mijn hoge positie te behouden". Een juiste inschat ting van de Canadees want hij staat in het profcircuit bekend als een speler die het vermogen mist om onder druk te spelen en die het in de beslissende fase van een toernooi vaak af laat weten. Maar voorlopig staat hij aan de kop van het klassement en dat moet vooral voor Bernard Langer teleur stellend zijn geweest. De per fectionist uit Beieren al tien jaar in de Europese top kon op de tweede wedstrijddag zijn glanzende vorrn niet continue ren. De Duitser die lak heeft aan zijn reputatie dat hij de langzaamste speler van het profcircuit is heeft echter nog alle troeven in handen en blijft een van de grote kanshebbers voor de Nederlandse titel. Voorlopig lijkt Payne Stewart de voornaamste bedreiger van Langer. De Amerikaan leverde met negen onder par een knap pe prestatie en maakt niet de indruk alleen voor het prijzen geld naar de Noordzeekust te zijn afgereisd. Stewart: „Een overwinning in Noordwijk zou veel voor mij betekenen. Ik heb op alle continent! nooien gewonnen berr Europa en daar wil i|n verandering in brenger3 zien de perfecte omstl01 den in Noordwijk moe31 Nederland gaan lukken"' W. De kans daarop is niezi beeldig, want het spel i wart vertoonde giste e stijgende lijn. Vooral de van de ditmaal in deus van Los Angeles Raiddi lende Amerikaan was Ik lijk beter dan op de oj c dag. Zijn landgenoot Ftta pies was aanzienlijk mpl dreef en lijkt voorlopiflo putatie nog niet te I waarmaken. De Ned' i deelname aan de laati wedstrijddagen blijft ii tot Rolf Muntz (144 slÉt Stephane Lovely (145 au Inlichtingen en boekingen telefonisch onder Haagsche Courant/dagblad Het Binnenhof, 0_ Postbus 16050 nummer 070 3190882, maandag t/m vrijdag Spuistraat 71/hoek Spui, Den Haag en bij de O IJ 1 ilUP i1 r H.nS 2500 AA Den Haag van 09.00-16.00 uur of persoonlijk bij de Coudsche Courant, Markt 26, Gouda.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 8