Michael van den Berg sterkste in streekduel met Jos Koemans SPORT De Boekhorst kies snel voor pro-sets Rabobank Nuttige nederlaag voor FC Den Haag L Zomerse muziek hindert strandvolleyballers li SPORTUITSLAGEN CeidaeGou/umt VRIJDAG 26 JULI 1| ~AC OPEN LEIDSE TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN: LEIDEN Het blijft smullen bij de Open Leid- se Tennis Kampioen schappen, die deze week op de banen van Room burg worden verspeeld. Alle acht tweede rondes bij de heren van het vier- sterren A-toernooi wer den gekenmerkt door een hoog niveau. Het streek duel tussen winnaar Mi chael van den Berg en Jos Koemans was daarbij de grootste publiekstrekker. Bij de dames devalueerde het toernooi door het te rugtrekken van Yvonne Grubben nog verder. Ook een zieke Jacqueline van Wijk moest afhaken. Door het streekduel tussen Mi chael van den Berg en Jos Koemans naar de vroege avond te verplaatsen werden het weer talrijke publiek en de genereuze sponsors bij de Open Leidse Tennis Kampi oenschappen een grote dienst bewezen. In de strijd tussen de reus uit Koudekerk en klein duimpje uit Voorschoten werd een overwinning voor Van den Berg. Echter niet één met zevenmijls laarzen, want Koe mans beweegt zich razendsnel over de baan en sp-int zoveel, dat hij steeds weer op tijd in positie staat. Toch deed de spin de Voorschotenaar uiteindelijk de das om. In de eerste set werd een break achter met een rebreak naar 4-4 weer in evenwicht gebracht. Twee door teveel spin ondiepe bal len van Koemans leverden voor Michael van den Berg de gamewinst naar 5-4 op. De Dekker-speler is door zijn Hongaarse successen inmiddels zo gelouterd, dat hij zich niet een tweede keer een break voorsprong laat afnemen. Ook de tweede set eindigde in een 6-4 score voor Koudekerker Van den Berg. Gelopen race Voor Erik Bakker was na de zege op Stephan Nooteboom de race gelopen. Tegen de als achtste geplaatste Willem Bruin was de batterij volko men leeg, terwijl Bruin het nog prima kon trekken. Met 6- 0, 6-2 was het dan ook snel voor de bakker. Michel van der Sanden had het ook wel gehad. De overwinnaar in de eerste ronde van Kees-Jan Schuilenburg maakte tegen Jan-Willem Lodder een game meer dan Bakker. Daarmee had het toernooi de korte par tijen wel gehad, een uur per set is allang geen uitzondering meer. Zelfs op het ruim ge plande Roomburg wordt tot 's avonds laat gespeeld Peter vaq Dommelen en Eddy Bank vertoefden voor hun twee sets bijna drie uur op de baan. Met door de bank genomen rally's van meer dan 20 slagen trok Van Dommelen toch aan het langste eind. Bij de overige vier tweede rondes was evenmin sprake van een gelopen race Ralph Kok stond tegen Jorn Dan- kaart steeds achter, maar de Rotterdammer besliste uitein delijk de eerste set op tiebreak in zijn voordeel. Het was een klap, die de Utrechter niet meer te boven kwam, zodat de tweede set voor Kok kinder spel was. Gevoels-speler Wim Groeneveld ontregelde in de eerste set Marcel Reuter zo, dat bekwaam een 6-2 setwinst werd geboekt. Daarna kreeg de hardste service van het toernooi toch de overhand, al duurde het lang voordat Groe neveld definitief gesloopt was. De geplaatste Johan Veke- mans liet zich keurig uit het toernooi plaatsen door Maar ten Koopman. De Hilversum mer, die eens finalist was op Roomburg, kan opnieuw een toonaangevende rol gaan ver vullen. Vekemans kwam er met dropshots en versnellin gen toch niet door en was het met 6-4 en 7-5 nog niet gedaan met (de) Koopman. Sportiviteit Met „Roger Warmenhoven en Robert-Jan Bierens komen wat mij betreft vandaag in aanmerking voor de sportivi- teitsprijs", geeft wedstrijdleid ster Annelies Koole aan, dat zij naast de toernooiorganisatie wel degelijk een glimp van de vele interessante partijen heeft gezien. Inderdaad werd geen onvertogen woord gezegd, maar trokken de vele hoog standjes op tennisgebied en vooral de volley's van Bierens volle tribunes. Het duel tussen de speler met de beste passing en die met de beste netreactie werd in het voordeel van de degelijkheid beslist, Roger Warmenhoven dus. Een goede tweede of desge wenst eerste bij de A-dames werd Jacqueline van Wijk. Na een 6-1 winst in de eerste set tegen Henriëtte van Aalderen kreeg de Leidse studente rech ten te maken met ziektever schijnselen. De propaedeuse werd in één jaar gehaald, de zege op Van Aalderen niet. Het typeert de huidige Haagse, dat de Amsterdamse jeugd- speelster van het ongemak niets heeft gemerkt. Na het afzeggen van 'zes deel nemers levert de eliminatie van de als derde geplaatste Jacqueline van Wijk opnieuw •een sportief verlies op. Ook de opgave van Yvonne Grubben geeft een bijdrage aan de de valuatie van het damestennis, dat niet alleen bij Roomburg zichtbaar wordt. De winnares over Grubben, Nathalie Van- dierendonck behoort tot de 'bekende' namen, die Karin Moos en Mariëtte Verbruggen eveneens zijn. De als tenmin ste halve finaliste getipte Moos klopte Caroline Schoenma kers, terwijl Verbruggen de tweede Leidse studente in het gezelschap, Ming! Yu Tjiong in twee sets voor bleef. De win naar uit de kwalifikatie, Rie- neke Kusters ondervond goede tegenstand van de van een 'wilde kaart' voorziene^ Miijam Tannenbaum. Echter niet vol doende om de hoofdklasses peelster van Zutphen te ver ontrusten. Puntenjacht De drie overige partijen ston den duidelijk in het teken van de jacht op de benodigde rang- lijstpunten. De ontmoeting tus sen Bionda Zonderop en Mar- got van Overloop leverde bei de speelsters tweemaal winst op. De Ripse won de partij en de 150 punten, waarmee ze op de nationale 'ranking' de sta tus van A-speelster kan beha len. Voor Van Overloop bete kenen de 80 punten een eerste opstapje om het door een ern stige armblessure, gevolgd door een operatie en lange re validatie verloren gegane ter rein te herwinnen. Daarnaast levert de eerste A-partij na drie vervelende jaren een win staandeel in het terugvinden van wedstrijdritme door de Leiderdorpse. De strijd tussen de beide 'lucky loosers', Jac queline Kamp en Amy van der Linden levert voor de eer ste zoveel punten op, dat zij de tweede passeert. Claudia Rei- mering was weinig blij met haar nederlaag tegen de als fi naliste getipte Marlies Rein- ders. De veertienjarige Rotter damse leerling van Rob Men- tink was eerder de sterkste in de kwalifikatie gebleken en won de eerste set tegen Rein- ders. In het BI en Cl-toernooi wordt op andere punten ge jaagd. Die voor de LCMasters. Mark Fleischeuer zal in de ranking van de komende week verbeteren door een knappe zege op de vroege na tionale jeugdkampioen tot en met 12 jaar. Maarten van Wel- sem. Bij de dames versloeg Bionda Zonderop de revelatie van de 'Open Leidse' Claudia Reimering en trok Nathalie van der Voort na de gewon nen eerste set, tweemaal in de tiebreak net aan het kortste einde. In Cl zijn Jack Manu- putty,.Talbert Boef, Alexander van der Berg en Remco Can ter Visscher een ronde en cir- cuitpunten verder, maar wer den die door Michiel Steens aan Bart Blok onthouden. Bij de dames had favoriete Yvon ne Schoordijk veel te stellen met opponente Polla, maar had Pascal Jongmans en een voudig -potje tegen Ingrid Ba- velaar. Uitslagen HEA: Ralph Kok (1) - Jorn Dan- kaart 7-6, 6-1; Michael van den Berg (8) - Jos Koemans 6-4, 6-4; Jan-Wil lem Lodder (4) -Michel van der San- den 6-2, 6-1, Roger Warmenhoven - Robert-Jan Bierens 7-6, 7-6; Johan Vekemans (6) - Maarten Koopman 6- 4, 7-5; Peter van Dommelen - Eddy Bank 7-5, 6-4, Willem Bruin (8) - Erik Bakker 6-0, 6-2, Marvel Reuter - Wim Groeneveld 2-6, 6-4, 6-4. Idoor CAROLE MASSEE CeidóeOouoc Jos Koemans SP-INde de tennisballen weer, dat het een lieve lust was, maar kwam daarmee op Roomburg tegen Michael van den Berg zowel in lengte als in sets toch tekort. FOTO: HENK SNATERSE DEA: Yvonne Grubben (1) - Natha lie Vandierendonck 6-1, 3-2, ret., Margot van Overloop - Bionda Zon derop 6-2, 6-2, Jacqueline van Wijk (4) - Henriette van Aalderen 1-6, 6-4, 6-4; Rieneke Kusters - Mirjam Tan nenbaum 7-5, 6-3, Mariette Verbrug gen - Ming Yu Tjiong 6-4, 6-3; Karin Moos - Caroline Schoenmakers Jac queline Kamp - Amy van der Linden 0-6, 7-6, 6-4; Claudia Reimering - Marlies Reinders 1-6, 6-3, 6-2. Programma Vrijdag HEA: 16.00 uur: Jan-Wil lem Lodder - Roger Warmenhoven, Ralph Kok - Michael van den Berg DEA: 17.30 uur: Karin Moos - Ma riette Verbruggen. Af 17.00 uur: Eerste ronde herendub belspel Zaterdag: Alle halve finales in de speelsterkten BI. Cl. C2 30+. Dl, Dl 30+ en Veteranen. Wim Martinus in selectie SANTPOORT Wim Martinus van Neptunus is toegevoegd aan de Nederlandse honkbalselectie, die van 2 tot en met 11 au gustus deelneemt aan de Europese titelstrijd in Italië. De oorspronkelijk van de Antillen afkomstige speler (27) debu teert in de nationale selectie. In vergelijking tot het onlangs ge speelde World Port-tournement in Rotterdam zijn Ron Agter- berg en Maurice Verdaasdonk afgevallen. REGIO In Noordwijker- hout verkoos de wedstrijdlei ding van het tennistoernooi van De Boekhorst niet de 'dro ge' tennishal om op het door regenbuien verstoorde schema te blijven, maar voor de zoge heten pro-sets. Lisette Faas won na zo'n verkorte wed strijd van de als tweede ge plaatste Pascal Groenewegen. In Ter Aar zijn inmiddels en kele halve finalisten bekend. Onder hen de wedstrijdleider Frank Bennemeer met in zijn gezelschap, broer Robert. Een middagje regen is voor vele wedstrijdleidingen een in gecalculeerd risico. Het tekent de drukte op het toernooi van De Boekhorst, dat na een forse regenbui de partijen die in Noordwijkerhout moesten worden gespeeld, afweken van de gebruikelijke opzet. Om de regen geen kans te geven het speelschema in de war te gooi en, besloot de leiding tot het spelen van pro-sets. Deze ver korte vorm van wedstrijden houdt in dat degene, die het eerst acht games heeft gewon nen met een verschil van twee games, zich de winnaar mag noemen. Via dit systeem scha kelde Unicum-speelster Liset te Faas haar als tweede ge plaatste speelster in het D-on- derdeel uit. Haar clubgenote Pascal Groenewegen verloor de partij met 9-8, waarbij de 17e game een tiebreak was. De topfavoriet bij de Dl-heren, Mark Broxterman, werkte zijn partij beduidend sneller af. Met 8-1 sloeg hij tegenstander E. Turk uit het toernooi. Voor C-speler Martijn Zand vliet is het uitstapje in het Bl- onderdeel ten einde. Maarten Veeger had weinig moeite met De Boekhorst-speler. Met tweemaal 6-1 pakte de Uni- cummer de winst. Ook Loek Verhees moest een nederlaag accepteren. Zijn tegenstander Blankenburg gunde hem zelfs geen enkele game. Bij de da mes op B-niveau deed de als tweede geplaatste speelster Ar- jette van Noort wat van haar werd verwacht. In haar eigen toernooi versloeg ze Astrid Leijten met 6-3 en 6-4. Bij de herendubbels lieten de C-koppels Van Dam/F. van de Berg en Den Elzen/W. van den Berg een aantrekkelijk partij tennis zien. Uiteindelijk pakte het eerstgenoei de winst met 6-3 en 7 Mare moest in het derdeel voor dertigpli bijna drie uur haar erkennen in E. Guntlj Mare won de eerste met 6-2, maar moest van 7-5 en 6-4 de paOLI haar opponente latenf Monfils vond tensloll zijn Waterloo in NoorfEP hout De als vierde gi Casino-speler verloor en 6-1 van M. Zaal. i, lie Aarlanden aai Wedstrijdleider en F1 plaatselijk topfavoriet!^ Bennemeer is samen dei bert Bennemeer ir|ui doorgedrongen tot de Le nales van de herenduf-i C-niveau. Het duo Br /Vreken werd met tv 6-2 verslagen In hetzer™ derdeel zegevierden 1 wijn en Ignace PonsioP'"' de broers Springvloed F, en 7-5. Torsten Knfk' Henk Wolswijk bereir1 de Dl-dertigplussers efa| de halve finales. Met tf" 6-2 werden de gebroedj1 Klink teruggewezen. e langdurige en spanneirr tij stelden Ton en Be1 c naarts hun plaatsje in (Jar finale op het C230+-nir® ker. Het koppel Er^' /Schutte moest na 7-5f APPELSCHA Via een ster ke eerste en een matige twee de helft heeft FC Den Haag gisteravond aangetoond dat het aanstaand seizoen niet eenvoudig zal worden de doel stelling van trainer Adriaanse (35 punten) te bereiken Tij dens het trainingskamp in Ap pelscha verloor FC Den Haag op een bijveld van eerste divi sionist Emmen met 2-1. „Een nuttige nederlaag", meende Adriaanse, die ditmaal bewust naar sterke tegenstanders heeft gezocht. De openingsfase van het oe fenduel van FC Den Haag (het tweede duel van het eerste team sinds de trip naar Shang hai) leverde eenzelfde beeld als de gewonnen oefenpot van maandag tegen Veendam. Harry van der Laan verzorgde in de derde minuut zelfs min of meer een replica van zijn treffer tegen Veendam, waar mee de Hagenaars op weg le ken naar een ruime en aan sprekende zege. Maar de Ha genaars verzuimden voor rust het vooral achterin rommelen de Emmen (getraind door ex- Wageningentrainer Piet Bu- ter) op een behoorlijke afstand te zetten. Met name Cor Lems liet een uitstekende mogelijk heid op een tweede treffer lig gen, waarna hij in de rust om een wissel vroeg vanwege zijn achillespeesblessure. Voor Adriaanse prevaleerde echter „het aantal speelminuten", zo dat Lems moest blijven staan. Hij voltooide de partij nage noeg onzichtbaar en zag zijn ploeg niet eens verrassend als nog verliezen. Emmenaar Van Oostrum (ex-Ajax) verzilverde al in de eerste minuut na de thee een vlekkeloze Drentse aanval (1-1) en ruim een kwartier later benutte Jan de Jonge vanaf elf meter een door de Drentse arbiter Luin- ge letterlijk weggegeven straf schop: 2-1. Aansprekend „Commercieel is dit geen aan sprekend resultaat", realiseer de Adriaanse zich na afloop. De oefenmeester, die de Kerst boom weer in z'n volledige ge daante heeft ingevoerd, vindt dat zijn ploeg in de aanstaande competitie minstens 35 punten moet verzamelen. „Met Van der Laan erbij moet dat luk ken. Zoniet dan heb ik het niet goed gedaan. En het twee de team moet kampioen wor den". Harry van der Laan was opnieuw succesvol. Hij bracht FC Den Haag op een voorsprong van 1-0. FOTO: STEPHEN EVENHUIS Een uitspraak die niet zomaar valt onder de noemer bluf, maar ook is gebasseerd op de gegroeide 'breedte' van de Haagse spelersgroep. Waarin de tweeling Vriesde lijkt voor bestemd voor een toonaange vende rol in het centrum van de verdediging. De rechtsbeni- ge Anton en de linksbenige Edmund vormen zeer serieuze concurrentie voor met name Michel Adam. Sinds enkele weken geleden wordt Anton Vriesde echter gehinderd door hartkloppingen en duizelin gen. Dat was ook de reden dat hij zich gisteren moest laten vervangen (door Adam). Maandag volgt een medisch onderzoek, waaruit moet blij ken of Adriaanse zijn twee ling-plan kan doorzetten. Gisteravond werd het doel verdedigd door René Stam, die vanavond (in Appel scha tegen Heracles) echter weer plaats moet maken voor Roy Beukenkamp. „Zij ver schillen niet veel in sterkte", schetst Adriaanse zijn dilem ma. „Nu spelen ze nog om en om, maar voor de competitie moet ik een definitieve keuze maken". al7 Emmen-FC Den Haag 2-1 (0-1): 3. Van der Laan 0-1, 46. Van Oostrum 1-1, 59. De Jonge 2-1 (strafschop). Scheidsrechter Luinge Toeschou wers: 450. FC Den Haag: Stam; Purvis, Anton Vriesde (48. Adam), Edmund Vries de, Van Oosten, Van Eijkeren, Lems, Valk; Van der Laan, Otto, Danen (70. Talan) DEN HAAG Voor de VIP's was het prima ver toeven op het speciaal voor hen met parasols overdekte terras bij het NK strandvolleybal. De promotiefolder voorspelde een „heet spektakel" en tijdens het wachten daar op namen ze de slogan van de hoofdsponsor „when the shadows get shorter, the drinks get longer" in zijn meest let terlijke zin. De wind was gaan liggen, maar de tweede dag van het Ne derlands kampioenschap strandvolleybal werd we derom overschaduwd door een bedreigend don kere lucht. De drank vloeide desondanks rijke lijk en er kon gisteren voor het eerst echt wor den gevolleybald. In de voorrondes kwamen gis teren de zwaargewichten van het Nederlandse strand volley balcircuit tegen elkaar uit in de Scheveningse arena. Het werd een herhaling van de Mastersfinale van vorig jaar. Edgar Tinkhof (Rijswijk) en Marcus Hoff (Alphen aan den Rijn) speelden om de dagprijs tegen de nummers twee van vorig jaar, de Hagenaar Paul Hamelink en John Stubbe. Het duo Tinkhof/Hoff won de par tij met de setstanden 12-7 en 11-1. Tijdens de wedstrijd wond John Stubbe zich op over de muziek die keihard over de velden schalde. Midden in de eerste §et liep hij zelfs naar de wedstrijdleiding om zich te be klagen over de naar zijn idee veel te luide zomerse klanken. Krampachtig „We werden er helemaal gek van", zou Paul Hamelink later verklaren. „We praten veel in het veld en door die muziek ontstaan er misverstanden. Je kunt tenslotte niet alles in ge barentaal doen". Hamelink had wel een beetje begrip voor de krampachtige poging van de organisatie om toch nog wat publiek de tribunes op te lokken. „Maar het kampioen schap is een sportief evene ment, wij zijn de sporters en wij hebben er last van". Tink hof en Hoff hebben in de Ver enigde Staten ongetwijfeld luidruchtiger taferelen meege maakt. Ze bleven geconcen treerd volleyballen en lietet hun tegenstanders vrijwel kansloos. Beide teams eindig den als eerste in hun poule en plaatsten zich automatisch voor de Masters, die morgen worden verspeeld. „Dan ko men we ze vrijwel zeker weer tegen. We kunnen winnen, dat is in de trainingspartijtjes die we hier bij het havenhoofd hebben gespeeld wel geble ken", aldus een optimistische Hamelink. Bij de vrouwen trad de volle dige Nederlandse zaalvolley- balselectie aan op het Noor- derstrand: Teruggekeerd van een serie oefenwedstrijden in Duitsland in het kader van de voorbereiding op het Europees Kampioenschap in Italië, be steedden zij hun vrije tijd nut tig met het beoefenen van het strandvolleybal. De eerste kruisfinale werd een onder onsje tussen vier internatio nals. Het in strandshorts met daarop de Friese vlag gehulde duo Erna Brinkman en Aafke Hament zegevierde over hun opponenten Henriëtte Weer- sing en Marjolein de Jong "(12- 10). In de finale om de dagprijs kwamen zij uit tegen Marina Nedl en Petra van der Linde en moesten in drie sets het on derspit delven (6-12,13-11,12- 10). De kampioene van vorig jaar, Heieen Crielaard behaalde met haar nieuwe partner In grid Piersma een magere der de plaats in haar poule. Zij komt vandaag uit in de her kansing, waardoor ze zich als nog voor de Masters kan plaat sen. Haar wederhelft van vo rig jaar, de in Den Haag woon achtige Claire Paterson, keek het vanaf de zijlijn aan. Zij veroverde woensdag met Jolly van Dam al de dagprijs en staat morgen in de Masters. DAMMEN Open NK Stand aan kop: 1. Valneris, Baljakin 13 punten, 3 Gantwarg, Van der Wal, Krajenbrink en Letsjinski 12. GOLF Nationaal Open Noordwijk Stand na de 1e dag: 1. Langer (Dui) 63 slagen (baanrecord). 2 Darcy (ler), Roe (Eng) en Mitchell (Eng) allen 65, 5 Spence (Eng) 66, 6. Stewart (VSt), Olazabal (Spa), Richardson (Eng), Ba ker (Eng), Clayton (Aus) en Mijovic (Can) allen 67, 12. Grant (Eng). Ralph (Eng), Grady (Aus), Couples (VSt) en Price (Wal) allen 68, 17. Rivero (Spa), Persson (Zwe), Harwood (Aus), Gates (Eng) en Russell (Eng) allen 69, 22. McAllister (Sch) 70. 33. Woof (Eng), Muntz (Ned/am) en Lovey (Ned/am) allen 71. overige Nederlanders: 80 Bos en Steenkamer beiden 74, 107. Van der Velde en Smits van Waes- berghe beiden 75, 128 Timmermans en Swart beiden 77, 136. Van den Berg 78. 145. Loesberg en Vogel bei den 80, 148. Boysen 83. 149. Huur- HONKBAL Amerikaanse profcompetities American League: New York Yan kees-Seattle Mariners 10-2, Boston Red Sox-Texas Rangers 2-1, Baltimo re Orioles-California Angels 5-2, Oak land Athletics-Cleveland Indians 8-4, Detroit Tigers-Minnesota Twins 6-3, Toronto Blue Jays-Chicago White Sox 2-1, Kansas City Royals-Milwau kee Brewers 7-4 National League: Cincinnati Reds-Chicago Cubs 12-3, Pittsburgh Pirates-Atlanta Braves 7- 4, St. Louis Cardinals-Houston Astros 4-3, San Francisco Giants-New York Mets 8-4, Montreal Expos-San Diego Padres 8-2, Los Angeles Dodgers- Philadelphia Phillies 2-1. JUDO WK Barcelona Vrouwen, tot 72 kg: 2e ronde: Van Dorssen (Ned) wint (beslissing) van Werbrouck (Bel), derde ronde: Van Dorssen wint (yuko) van Webb (Can); halve finale: Kim (ZKo) wint (yuko) van Van Dorssen. Finale: Kim (ZKo) wint (koka) van Tanabe (Jap), derde plaats: Van Dorssen (Ned) wint (be slissing) van Leng (Chi). Meigman (Fra) wint (beslissing) van Morris (GBr). Eindstand: 1. Kim, 2. Tanabe, 3. Van Dorssen en Meigman, 5. Leng en Morris; boven 72 kg: eerste ronde: Van der Lee (Ned) wint (beslissing) van Lee (GBr); tweede ronde: Van der lee wint (ippon) van Sigmund (Dui), derde ronde: Van der Lee wint (ippon) van Granicz (Hon), halve finale: Zhang (Chi) wint (yuko) van Van der Lee. Fi nale: Moon (ZKo) wint (yuko) van Zhang (Chi), derde plaats: Van der Lee (Ned) wint (yuko) van Rodriguez (Cub), Maksymow (Pol) wint (koka) van Sigmund (Dui). Eindstand: 1. Moon, 2. Zhang, 3. Van der Lee en Maksymow, 5. Rodriguez en Sig- Mannen, boven 95 kg: eerste ronde: Meijer (Ned) wint (Ippon) van Kaysiriki (Tur); tweede ronde: Meijer wint (dis kwalificatie) van Gajoergasjvili (Sov); derde ronde: Meiling (Dui) wint (waza- ari/hansoku-make) van Meijer; her kansing, tweede ronde; Salgado (Cub) wint (waza-arl) van Meijer. Fina le: Kosorotov (Sov) wint (ippon) van Moreno (Cub), derde plaats: Ogawa (Jap) wint (diskwalificatie) van Salo- nen (Fin), Kim (ZKo) wint (ippon) van Müller (Lux). Eindstand: 1. Kosoro tov, 2 Moreno. 3. Ogawa en Kim, 5. Salonen en Müller; tot 95 kg, finale: Traenau (Fra) wint (ippon) van Nastu- la (Pol), derde plaats: Sosnar (Tsj) wint (ippon) van Dell Aguila (Bra), Meiling (Dui) wint (beslissing) Komos- ki (Jap). Eindstand: 1. Treanau, 2. Nastula, 3. Sosnar en Meiling, 5. Dell Aguila en Komoski. PAARDESPORT Koersen Drachten 1e koers, 2040 m: 1. Fari Hanover (R. Kromkamp) 2.47,1-1.21,9, 2. Fraquil- le. 3. Fiona Quick. Niet gestart: Eduna Quick, Expres Ruimzicht. Toto: win nend 4,60, plaats 2,50 2,80, koppel 14,70, trio 139,80. 2e koers, 2040 m: 1. Forward Nobo (J. Pool) 2.44,7-1.20,7, 2. Excelent of Wiba, 3. Falko Boshoeve. Niet ge start: Fergie V, Ellen van Epse, Evert Jan. Toto. winnend 2,50, plaats 1,50 2,20, koppel 4,50, trio 28,40. 3e koers, 1640 m: 1. Elisabet Hano ver (S Woudstra) 2.11,0-1.19.9, 2. Eska Buitenzorg. 3. Elma Neijenrode, 4. Caesar Abake. Toto: winnend 4,20, plaats 3,40 2,40, koppel 9,90, trio 315,70, kwartet 4445,30. 4e koers, 2040 m: 1. Keystone Lako- ta (A. Cremers) 2.41,2-1.19.0. 2. Ekia- ro's Quick, 3 Broad Daylight. Toto: winnend 3,00, plaats 2,00 5,60, kop pel 23,60, trio 121,90 5e koers, 2440 m: 1. Exclusiv Victrix (G. Hulleman) 3.18,8-1.21,5, 2. Cristi- aan Morgan, 3. Daisy Boshoeve. Niet gestart: Eefke Uiterdijk. Toto: win nend 3,40, plaats 1,90 3,40, koppel 5,10, trio 40,50. 6e koers, 2040 m: 1. Silver Day (Ph. van Dijk) 2.44,0-1.20,4, 2. Best Uithui zen, 3. Annemiek d'Aster, 4. Binky Gerron. Toto: winnend 4,40, plaats 1,90 2,00, koppel 7,60, trio 41,20, kwartet 289.60. 7e koers, 2040 m: 1. Dwight Marshall (M. v.d. Togt) 2.42,8-1.19,8, 2. Chenk Hanover, 3. Duco W. Toto: winnend 6,90, plaats 2,50 2,60, koppel 9,00, trio 66,40. 8e koers, 2040 m: 1. Speedy Lover (A Cremers) 2.42,0-1.19.4, 2. Assu red, 3. Cees Victrix. Toto: winnend 4,20, plaats 2,00 6,60, koppel 26,00, trio 122,20. 9e koers, 2040 m: 1. Zelfbewust (A. v.d. Wal) 2.41,9-1.19,4, 2. Cees Wie- linga, 3. Veloce Nora, 4 dead heat Zorba ter Lune (2) en Zombi Vitesse (8). Niet gestart: Yfred Star. Toto: winnend 3,50, plaats 1,90 2,10, kop pel 6,60, trio 94,40, kwartet 6-4-9-2 94,40 en 6-4-9-8 196,30. 10e koers, 2040 m: 1. Donaldnora (A v.d. Wal) 2.42,5-1.19,7, 2. Dave Sci mitar, 3. Count Marco. Niet gestart: Ysbrand C, Dyenni Cunera. Toto: win nend 3,60, geen plaatsnotering, kop pel 2,60, trio 49,70. W-5 Spel: 5-3-3- 4-6, uitbetaling: 369,10. Totalisato- romzet: 189.792,00. ROLHOCKEY WK in Porto Winnaarspoule: Nederland-Spanje 5- 4 (3-3). Doelpunten Nederland: Van Gerven (2), Grijzeels (2), Lugtenberg; Italië-Brazilië 5-6. SCHAKEN NK vrouwen Eindstand: 1 Benschop 7 1/2 pun ten, 2. De Kleuver, De Vries en Lim- bach 6, 5. Harmsen 5, 6. Belle 4 1/5, 7. Jansen en Koster 3 1/2, 9. Van de Vorst 2 1/2, 10. Jaquet 0. Mannen, eindstand: 1. Ravikumar en Van de Plassche 7 1/2, 3. Hartoch 7, 4. Van de Griendt. Reinderman, Hoeksema, Klip, Shantharam en De Ruijter 6 1/2. SOFTBAL Haarlemse week Taiwan-Whiteford Sharks (VSt) 1-0, Nederlandse Antillen-Taiwan 5-0, Ne- derland-ltalie 1-6. Eindstand voor ronde: 1. Nederlandse Antillen 8-10, 2. Taiwan 8-10, 3. Italië 8-8, 4. Neder land 8-6, 5. Whiteford Sharks 8-6. STRANDVOLLEYBAL NK in Scheveningen Mannen, voorrondes: Poule D: 1.Ed gar Tinkhof/Marcus Hoff. 2.Martin Vos/Niels Dammers, 3.Redbad Strik- werda/Jan-Willem Bult, 4.Eric Korte- ling/Fred Wellink. Poule E: I.John Stubbe/Paul Hamelink, 2.Rlni Bou- tens/Peter-Paul Everaert, 3.Eduard Blanken/Gregor Baars, 4.Stefan Of- fenbeek/Rlchard Posma. Poule F: I.Bas van Rossum/Willem-Jan Ver hoef. 2.Simon Schilp/Casper Groen- huijzen, 3.Hans Fockens/Lucas Swen- nen, 4 Rob Grabert/Gert-Jan Metse- makers Beste tweede: Rini Boutens/ Peter Paul Everaert Vrouwen, voorrondes: Poule C: 1 Vera Koenen/Kirsten Gleis, 2.Aafke Hament/Erna Brinkman. 3.Elles de Laat/Karine Magnus, 4.Cinthia Boers- ma/Femke Hoekstra. Poule D: 1.Hen riette Weersing/Marjolein de Jong, 2 Marina Nedl/Petra van der Linde. 3 Heieen Crielaard/lngrid Piersma, 4 Brigitte Pletting/Madelon Maurice. Beste tweede: Marina Nedl/Petra van der Linde. Om dagprijzen mannen: Halve finales: John Stubbe/Paul Ha melink-Bas van Rossum/Willem-Jan Verhoef 12-8, Edgar Tinkhof/Marcus Hoff-Martin Vos/Niels Dammers 13- 11 Finale: Edgar Tinkhof/Marcus Hoff-John Stubbe/Paul Havelink 12- 6,12-1. Om dagprijzen vrouwen: Kruisfinales: Marina Nedl/Petra van der Linde-Vera Koenen/Kirsten Gleis 13-11. Aafke Hament/Erna Brinkman- Hermëtte Weersing/Marjolein de Jong 12-10. Finale: Marina Nedl/Pe tra van der Linde-Aafke Hament/Erna Brinkman 12-6,11-13,12-10. TENNIS Toernooi Hilversum Mannen, 2e ronde: Davin (Arg)- Champion (Fra) 3-6 6-4 6-4, Novacek (Tsj/2)-Pioline (Fra) 6-4 6-4, kwartfi nales: Koevermans (Ned)-Furlan (Ita) 6-1 6-1, Arrese (Spa)-Muster (Oos) 6- 4 6-1; Dubbelspel, 1e ronde: Nijssen- /Suk (Ned/Tsj)-Eltingh/Schapers (Ned) 6-4 3-6 6-2, Krajicek/Siemerink (Ned)-Perez-Roldan/Rosset (Arg/Zwi) 6-2 6-3, kwartfinales: Clavet/Gus- tafsson (Spa/Zwe)-Costa/De la Pena (Spa/Zwe) 6-3 6-2, Bathman/Bergh (Zwe/2)-Novacek/Oosting (Tsj/Ned) 6-4 6-3. Federation Cup Kwartfinales: Tsjechoslowakije-Zwit- serland 2-1; Verenigde Staten-Oos- tenrijk 2-1; Troostronde: Nederland- Hongarije 2-0 (Jagerman-Muzamel 7- 6 6-2, Bollegraf-Csurgoy 6-1 6-3), Nieuw-Zeeland-Griekenland 2-0, Zwe- den-Paraguay 3-0, Argentinie-Brazillë 2-1, Roemenië-Portugal 2-0. Alcides (zon, 2e klasse)-Feyenoord 0- 6 (0-2); Wageningen-FC Twente 3-2 (2-2); FC Zeeland-SVV/Dordrecht'90 1-1 (0-1); NAC-Excelsior 1-1 (0-0); Emmen-FC Den Haag 2-1 (0-1). Doel punten Emmen: Van Oostrum, De Jonge (strafschop). Den Haag: Van der Laan; Crewe Alexandra (Engelse 4e div)-FC Utrecht 3-2 (1-1). WIELRENNEN Tour de France 19e etappe, Morzine-Aix-les-Bains: 1. Konisjev (Sov) 177 km in 4.19.28, 2. Richard (Zwl) z.t.. 3. Chozas (Spa) 0.11, 4. LeMond (VSt) 0.14, 5. Rooks (Ned) z.t., 6. Rué (Fra) z.t., 7. Poelni- kov (Sov) 0.34. 8. Espinosa (Spa) 0.50, 9. Caritoux (Fra) 1.03, 10. Mejia (Col) z.t., 11. Cassani (Ita) z.t., 12. Gaston (Spa) 1.04, 13. Theunisse (Ned) z.t., 14. Ruiz-Cabestany (Spa) 1.24, 15. Delion (Fra), 16. Bruyneel (Bel), 17. Ampler (Dui), 18. Gölz (Dui), 19. Murguialday (Spa), 20. Montoya (Col) allen z.t. als Ruiz-Cabestany, 21. Zaina (Ita) 1 29. 22. Lavainne (Fra) 1.41, 23. Abdoesjaparov (Sov) 1.50, 24 Redant (Bel), 25. Fondriest (Ita). 26. Peeters (Bel), 27. Verschueren (Bel), 28. Eklmov (Sov). 29. Casado (Fra), 30. Kappes (Dui), 31. Steven- haagen (Ned), 43. Chiappucci (Ita), 45. De Vries (Ned), 47. Bugno (Ita), 48. Fignon (Fra), 49. Mottet (Fra), 56. Delgado (Spa), 58. Van Orsouw (Ned), 60. Roux (Fra), 64. Indurain (Spa), 67. Hampsten (VSt), 82. Camargo (Col), p 84 Rondon (Col) allen z.|.E doesjaparov, 98 Bernard f 102. Millar (GBr) z.t., 122.' (Ned) 9.09, 130. Lejarri 11,13, 132. Nijdam (Ned), Q ders (Ned), 136. Siemons (L> Mauri (Spa) allen z.t. als 147. Harmeling (Ned) 11' Schurer (Ned) 12.17, 151 154. Solleveld (t laatste Poels (NA Niet gestart: Lauritzen (No| kwalificeerd: Dominguez (Sp Dagploegenklassement: 1 12 57 02, 2. TVM 1.16, 3. fl 4. ONCE 2.13, 5. Carrera 2, J Algemeen klassement: 1 90.53.00, 2. Bugno 3.09. 3 l Cl 4.48, 4 Mottet 4.57, 5 6 53, 6 Fignon 7.15, 7. I 9 43. 8 LeMond 12.25. 9. ft \j 10. Chozas 16.25, 11. Delga— 12. Rondon 20.41. 13. 22.31. 14. Caritoux 25.33,jpi driest 25.37, 16. Roux 25.42^; nard 26.43, 18. Camargo jl Mejia 31 01. 20. Delion 31.0pr chot (Fra) 31 14, 22. Conti (P 23. Murguialday 33.27, 2«r (Fra) 33.55, 25. Jerome Si0 34.20, 26 Bourguignon (Ff 27. Claveyrolat (Fra) 37.39.Br vannetti (Ita) 38 41, 29 RoOei 30. Herrera (Col) 40.55. 34 49.36. 53. Lejarreta 1.06.4#" nisjev 1 11.04, 68. Mauri 1.} a Millar 1.28.01, 79. Van.-. 1.36.16, 97. StevenhaagerfR 121. Nijdam 2.08.18, 135.È0 2.17.29, 136. Maassen 2.1Jjr Siemons 2.34.23, 148. 2.35.17, 151. Poels 2.471J, Schurer 2.49.59, 157. |jj 3 02 43, 158. en laatste lJ 3.21 30. Algemeen ploegenklassi Banesto 272.58.40, 2. 17.56, 3. RMO 39.36, 4. Z^n Ryalcao 1.01.11, 6. Helvetile 14. Panasonic 2.09.57, 1 2.39.49, 18. TVM 3.04.09. Puntenklassement: 1. AbPv rov 290, 2 Jalabert 227, ?e: 134, 4. Ludwig 133, 5. Lef*i 6. Colotti 129, 7. Fondriest L Wilde 116, 9. Anderson 102, appucci 94. Bergklas8ement: 1. ChiapplP' 2. Claveyrolat 255, 3. Leblalit Bugno 152, 5. Indurain 141,(n( sten 128, 7. Mottet 122, 8 118, 9. Contl 110, 10. De C| Profkoers Ninove (Bel) |n 1. Imboden (Zwi) 182 km 4ln Neskens (Bel) 0.05, 3. Spn (Bel) z.t., 4. Kulas (Pol) 0.09 2 vers (Ned) 0.15, 6. De BaL 0.42, 9. Nelissen (ned) z.t., f (Ned) 1.23, 15. Zuyderwijk (I" I Bobby Fisch wellicht tei IC MADRID Het is ni( sloten dat Bobby Fis< oud-wereldkampioen na negentien jaar zijnl maakt in het toernooi nares. Volgens de Sp; levisie zou Luis Renter I nisator van het toert Andalusië, een voor ter waarde van vier gulden hebben gesloten Amerikaanse schaker. *3 inmiddels 48 jaar oud, P' 1972 tot 1975 wereldkair nadat hij de inmidipi Fransman genaturflj, Rus Boris Spassky hl troond. Fischer trok het behalen van de we€ uit de wedstrijdsport tfZ

Leidse Courant | 1991 | | pagina 8