irik Bakker stunt bij oomburgs Open Leidse TENNIS CIRCUIT :eidse atletiek zonder echte favorieten naar NK erewoord SPORT rN1 3 Sterk spel Paauw bij De Boekhorst Rabobank Q Wisselend parkeren Wassenaar afgeschaft li ,qdAc6oiiAant DONDERDAG 25 JULI 1991 KLEIN the EN De eerste n-njbnde in het hoofd- loi bij de heren van ten Leidse Tennis ioenschappen op J Glburg leverde het tal- 21 iubliek een klasses- 20. fel op. In die eerste 211ing van het vierster- A-toernooi stuntte Bakker met een jinning op eredivi- <12Jer Stephan Noote- S3 Eddy Bank verras- de gt een zege op de ere Nederlandse Spujoen Christiaan Robbert-Jan ps was de meerdere 8-45(rmand Custers, ter- Reuter de ti- 30. «der van vorig jaar, m'T) van der Zande eli- dórde. (a^en Leidse heeft een be- die er niet om liegt en iéiaa °P de ^aan wd demon tal);. Een partijtje wegge- 'OLfcs er niet bij, zodat in (a!). partijen aan het talrij- Uliek het maximum aan '(a) en spanning werd ge- De Leidse bijdrage in (altonen van Erik Bakker, (ai)Kees-Jan Schuilenburg ed fco van Trigt slikten een Leimuidenaar Bak- IR&r veruit de meeste aan_ 30 het zijn overwinning op rètesiespeler Stephan Noo- I.45.J, die na drie sets zijn mageld bij wedstrijdleid- innelies Koole mocht EN phalen. Erik Bakker wilde na een ma tige seizoenstart op Roomburg graag weer een keer stunten. De Leimuidenaar kan zich als geen ander opladen, zodat van de matig spelende en soms weinig geïnspireerde competi tiespeler weinig overbleef, maar juist een knokkende en voor iedere bal strijdende ten nisser werd getoond. Die vechtlust en het geloof in een goed eindresultaat hielpen Bakker na een al verloren eer ste set door een moeilijke fase van de tweede set heen en leidden uiteindelijk tot de overwinning. Na die met 6-4 verloren eerste reeks, ver kreeg de Leimuidenaar in de tweede wel een voorsprong, maar zag die teniet gaan. Een 4-5 en 5-6 achterstand werden weggewerkt, waarna de tie break met 7-4 een positief ein de kende. De derde set verliep voortvarend. Via 3-0 en 4-1 ontstond echter toch weer een paar lastige momenten in de belangrijke zevende game. Erik Bakker loste ze bekwaam op, zag op 5-2 een 40-0 voor sprong door goed serveren van Nooteboom verloren gaan, maar verschafte zich vervol gens nog drie matchpoints, waarvan het zesde werd ver zilverd, 6-2. Stunten deed ook Eddy Bank. De Volendammer was even solide als de meedenkbank die de Open Leidse sponsort. Het bleek teveel voor de Neder landse kampioen van 1989, Christiaan Feenstra, die 6-4, 6- 3 aan de debetzijde vermeld kreeg. Slaagde Bank, zijn leef tijdsgenoten van het geboorte jaar van Michael Chang, moes ten een nederlaag accepteren. Raymond Schot ging eervol ten onder tegen Michael van den Berg. De 19-jarige Rotter dammer zag Dekker-speler Van den Berg pas aan het ein de van de eerste set langszij komen en vervolgens ook de tiebreak met 7-5 winnend af sluiten. In de tweede set speel de Michael van den Berg ge woon (te) goed. Kees-Jan Schuilenburg de eveneens ne gentienjarige 'lucky looser' had tegen Michel van der San- den een mindere vertoning van gisteren goed te maken. Gedecideerd werd de eerste set met 6-3 gewonnen, maar daarna verviel de Leiderdor per toch in het spel van de vele fouten. Wilde kaart Joep Hofman was de derde '72-er, die Roomburg op de dag van aankomst meteen weer mocht verlaten. Met 3 en 1 be vestigde Roger Warmenhoven de hem verstrekte wild card. Qualifier Eric Brummer trof het niet met een loting tegen Jan-Willem Lodder, die met een wilde kaart zonder te spe len in het hoofdtoernooi be landde. Marcel Reuter bracht de jaargang van Schuilenburg weer een beetje op orde door teamgenoot Arjan van der Zande uit het toernooi te ros sen. De rossige titelhouder van vorig jaar was echter gebles seerd geweest en maakte met een wild card van Roomburg zijn nog weinig succesvolle rentree op de banen. Jos Koemans en Pjotr van Dalfsen zorgden voor een par tij met een 'Leids' gezicht. De winnende Voorschotenaar was een gaande man, die in Den Haag competitie speelt. De ko mende man is Van Dalfsen, die bij de districtsjeugd als trainer een leidende rol nast die gaat geven. Marco van Trigt verkreeg het deelname bewijs via de toernooileiding en door zijn aansprakende re sultaten. Het plezier duurde maar één ronde, 3-6, 3-6 tegen het tennisinstituut Maarten Koopman.' Na Feenstra ver dween ook Armand Custers van het strijdtoneel. De ene helft van de verregende finale van 1989 had geen verweer te gen de uit Amerika teruggeko men Robert-Jan Bierens. Lucky loosers Het toernooi bij de dames is dat van de 'lucky loosers' (ver liezer in de laatste ronde van de kwalifikatie, maar door een uitvaller in het hoofdtoernooi alsnog op die open plaats deel nemer). Tenminste vier van dit type deelnemers komen in het gisteren gelootte hoofd schema voor op de plaatsen van Eva Haslinghuis, Judith en uit de kwalifikatie feitelijk niet gespeeld behoefden te worden. Rieneke Kusters en Claudia Reimering plaatste zich direct, Jacqueline Kamp en Henriette van Aalderen ko men binnen als 'gelukkige' verliezer. Afhankelijk van de intekening kan wild card- houdster Margot van Overloop komen te staan tegenover luc ky looser Bionda Zonderop. Na Yvonne Grubben en Mar lies Reinders deelt Jacqueline van Wijk de derde en vierde stek in de plaatsing met Karin Moos. De 'lucky looser' is feitelijk een winnaar. Immers punten voor de ranking en de bijbeho rend geldprijs geeft niemend weg. Tot de winnaars van gis teren behoort Marcel van Rijn. De Nieuwvenneper werkte in twee sets de geplaatste Mark Post uit het toernooi. Eric Bol- ten stribbelde lang tegen tegen de als eerste geplaatste Rei- noud van den Broek en mag zich na verlies winnaar noe men. Cindy Berkhout nam op ondubbelzinnige wijze revan che voor de bij de districts ge leden nederlaag tegen Saskia Paauw, met 6-1, 6-1 een win- Marcel van Rijn speelt in het B-toernooi van de Open Leidse als in zijn beste dagen, toen hij ook al tot de deelnemers behoorde. De geplaatste Mark Post werd verslagen. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN ner dus. Na Berkhout volgde Marquérite Patiwael het goede voorbeeld. Met twee maal 7-6 kon Connie Warnaar terugke ren naar haar club, Laatjes Kaai in Pernis. De laatste, maar stellig niet de minste winnaar is John van Overloop. De Leiderdorper speelde rond het middernachtelijk uur drie lange sets, 7-5, 3-6, 6-4 tegen Wouter Dercksen. Uitslagen Heren A: Ralph Kok - Bernd Lenten 6-4, 6-4; Jorn Dankaart - Rick Blom 7-6, 6-2; Jos Koe mans - Pjotr van Dalfsen 6-3, 6-4; Michael van den Berg - Raymond Schot 7-6, 6-2; Jan- Willem Lodder - Eric Brum mer 6-1, 7-5; Michel van der Sanden - Kees-Jan Schuilen burg 3-6, 6-2, 6-0; Roger War menhoven - Joep Hofman 6-3, 6-1; Robert-Jan Bierens - Ar mand Custers 6-3, 6-4; Johan Vekemans - Eddy Schol 6-1, 7- 5; Maarten Koopman - Marco van Trigt 6-3, 6-3; Peter van Dommelen - Rob Simon 7-6, 6- 3; Eddy Bank - Christiaan Feenstra 6-4, 6-3; Willem Bruin - Mike Oosterveen 6-4, 6-3; Erik Bakker - Stephan Nooteboom 4-6, 7-6, 6-2; Wim Groeneveld - Sander van Gel der 3-6, 6-3, 6-0; Marcel, Reu ter - Arjan van der Zande 6-2, 6-2. Programma 16.00 uur: Robert-Jan Bierens - Ro- ter Warmenhoven; Marcel Reuter - ven Groeneveld; Marlies Reinders - Claudia Reimerink. 18.00 uur: Maarten Koopman - Johan Vekemans; Jos Koemans - Michael van den Berg. 19.30 uur: Jan-Willem Lodder - Mi chel van der Sanden. Vrijdag: Kwartfinales Dames- en Herenenkelspel A-toernooi. Id i LEIDEN De nationale titelstrijd atletiek in Eind hoven dit weekeinde laat zien dat het met deze tak van sport in de Leidse re gio matig gesteld is. Slechts drie medaille kan didaten komen op de veel te korte lijst van Leidse deelnemers voor. De be langrijkste afwezigen uit de Leidse regio zijn Han Kulker en Jan Jansen nog niet hersteld van blessures en Peter van Noort (vakantie). Het is niet echt rooskleurig met de atletiek gesteld in de Leidse regio. Dat is een een voudige, maar trieste conclusie na het bekijken van de deelne merslijsten aan het Nationaal Kampioenschap in Eindhoven. Holland heeft de meeste men sen op sportpark De Honds heuvel (zes), Bataven is met vijf leden aanwezig, AAV'36 komt met drie mensen en De Spartaan slechts met een en kele dame. Kansrijk wat medailles betreft zijn slechts Ruud van Maurik, Laura Bosman en Yvonne van Dorp. De AAV'36 delegatie bestaat uit 110 meter hordenloper Ruud van Maurik, die in het hol van de leeuw (James Shar- pe en Robert de Wit zijn twee van zijn drie concurrenten) wil toeslaan. Daarnaast geldt door de nodige afzeggingen en door de eigen progressie Laura Bosman als titelkandi daat op de 800 meter. Trudy van Deuren start vrijdag al op de 400 meter horden en mag slechts hopen op een sportief vervolg. Veel meer heeft de Alphense club niet te bieden. Of er bij de zo talentvolle Al phense B jeugd toekomstige nationale kampioenen zitten is de vraag. Kulker Dezelfde vraag kan bij De Spartaan uit Lisse gesteld wor den. Een perfekte jeugdbege- leiding verzorgt die jeugd zo goed dat de talenten last krij gen van „atletiekmoeheid" of studieverplichtingen tegen de tijd dat echte „grote" kampi oenschappen in zicht komen. Peter van Noort heeft al zo veel titels binnengehaald, dit jaar gaat de vakantie met het gezin voor. Dat maakt Ingrid van den Heuvel de enige ver tegenwoordiger van de atle- tiekclub uit de Bollenstreek. Veel meer deelnemers stuurt Bataven, vijf om precies te zijn. Onder hen niet de gebles seerde Han Kulker, niet de pas herstelde Jan Jansen en niet steeple loper Kees van Klink. De wel geaccepteerde Bataven, er werd dit iaar streng geselec teerd waardoor nogal wat re gionale en dus ook Bataven at leten afvielen, hoeven niet op meer dan een halve finale plaats te rekenen. Gijsbert Remmelzwaal (400 meter) en Joost la Lau (800 meter) zijn daartoe zeker in staat, maar voor een finaleplaats op hun nummer komt meer kijken. Voor La Lau slechts geduld, iets wat bij trainer Bram Was senaar in vertrouwde handen is. Regina van Duyn (3000 me ter), Mare Borghans (1500 me ter) en Luuk Steenbergen (3000 meter steeple chase) zul len op het sportpark De Hondsheuvel slechts hoop mo gen koesteren. Talenten met de kwaliteit om nationaal kampioen te worden heeft de oudste atletiekclub van Leiden net zo weinig als De Spartaan en AAV'36. Hopelijk komt de club met frisse, creatieve plan nen niet alleen om haar ach terstand in de jeugdbegelei- ding (decennia lang ontbrak het de club aan beleid en jeugd) in te lopen, maar vooral om het atletiekpeil in de regio op te krikken. Holland komt met de grootste afvaardiging naar Eindhoven, maar leunt daarbij op de 4 x 400 meter ploeg van de heren. De mannen die de ploeg vol maken mogen door een veran derd beleid van de KNAU ook op het individuele nummer deelnemen. Daardoor treden Wilmar Kortleever, Marcel de Bruyn, Arno Onink en Fabian van den Barselaar twee maal op. Slechts van Van den Bar selaar mag in de komende ja ren het nodige verwacht wor den, mits geduld het belang rijkste onderdeel van zijn trai- ningsopbouw is. Geduld heeft Yvonne van Dorp al sinds haar Olympische optreden in Seoul. Hopelijk vindt de pupil van Roel Hendriksen de ont spanning die zij de laatste twee jaar zo krampachtig na- (en dus ver)jaagt zodat er meer dan een derde plaats (achter Gretha Tromp en Esther Goossens) uit de bus komt. Voor Bianca Vermond is de ervaring van een senioren- strijd het belangrijkste, want een derde plaats op de jeugd kampioenschappen hoeft nog niets te betekenen bij de senio- eek wordt de jaarlijkse Strandzesdaagse [en. Een onzer verslaggevers schrijft over zijn belevenissen daarbij. Deze dieitring gaat over de etappe van Noord wijk naar Sfaen. ids vjhet is slecht weer! Hoe- oera, het mag ook wel (ginder. Dat de deelne- di. 'an de Strandzesdaagse strand voor zichzelf Aai' *s natuur"hjk geweldig, )aJ gestraft moet worden striemende regenbui 41 (i van zomerjack tot on- doorweekt is minder. jxacht acht is het, min- 3r p het zand stormt tegen te kleren. Mijn pet, nor- ïK-ienstdoend als zonnebe- jrk.jer van mijn licht ka- Sprioofd' doet het met de rum| de nek ook goed tegen )0-i|enstorm. Tot het mo- )5. <3at de wind er vat op het hoofddeksel bui- sjn de duinzoom belandt, iel. na 21 kilometer zwoe- sprpuf niet meer er ach- vofcte gaan. En eigenlijk jk yj het ook wel grappig, weer hóórt bij de ndetesdaagse. Zoals ook 2i2jn, blaren en blessures D'ykelijk met het evene- 'erbonden zijn. Van de heb ik geen last, It eerste des te meer. Ik u- jen stap meer verzetten een hevig brandend gevoel in mijn bovenbenen, dat pas verdwijnt als ik ettelij ke honderden meters heb ge lopen. Wat zich daarbij ook doet gevoelen is een hevig ge brek aan slaap. Sinds ik de Strandzesdaagse meeloop heb ik misschien ze ven uur slaap gehad. De laat ste poging in het tentenkabaai enige slaap te krijgen, in Noordwijk, werd midden in de nacht ruw verstoord door een hevig onweer, dat met enige tussenpozen tot 6 uur aanhield. Waarna alle lieden om me heen driftig hun tenten opbra ken, omdat de tocht naar IJ- muiden dan wel niet te boek staat als de langste, maar wel als de lastigste. Hetgeen door het noodweer onderweg en een vervelend stuk van 8 kilo meter langs het Noordzeeka naal, bevestigd werd. Wat de deelnemers tekort ko men aan slaap wordt groten deels goed gemaakt door de kwaliteit van het eten. Dage lijks melden zich duizend mensen bij de tafels met grote roestvrijstalen pannen, waar in rap tempo door zo'n tien medewerkers steeds één on derdeel van de maaltijd op het 4 Doorweekt tot op het bot. De zesdaagse is op dagen zoals gisteren puur afzien. en daarna naar de aankomst plaats vervoerd. Het brood voor het ontbijt en lunchpak ket wordt zelfs in een speciale wordt in Den Helder bereid, bakkerij gebakken en is lang- gesmaakt. FOTO: MAURICE NELWAN genomen. Er zijn er die wel degelijk opgeven, maar via het ww openbaar vervoer alsnog naar Henk Horstman met een flin- de aankomstplaats reizen. Op ke korrel zout moet worden m'n erewoord: ik niet. REGIO Het toernooi van tennisclub De Boek horst in Noordwijkerhout leverde twee opmerkelij ke uitslagen op in de B- onderdelen van zowel de dames als de heren. Perry Paauw en Sascha Switser waren verantwoordelijk voor deze verrassingen. In de hoogste categorie van het Aarlanden-toernooi in Ter Aar, de Cl-heren, vervolgden de twee ge plaatste spelers hun suc cesvolle weg naar de fina le. Bij de Bl-heren in Noordwij kerhout zorgde Perry Paauw wederom voor een verrassing. Sloeg hij eerder de als vierde geplaatste Ben de Bruin uit het toernooi, dit maal was Philip Nagtegeller zijn onfortuinlijke tegenstander. Het kostte Paauw niet eens zo veel moei te. Met tweemaal 6-1 bereikte hij de volgende ronde. Bij de dames op B-niveau zorgde Sa scha Switser voor een opmer kelijke prestatie. Na een span nende partij klopte zij de top favoriete uit Duitsland Claudia Völlmer met 6-4, 2-6 en 6-1. Voor het eerste reekshoofd bij de Dl-dames, Cindy Berg is het avontuur op C-niveau ten einde. Zij stuitte op de als tweede geplaatse Renate van de Bent, die niet opzij ging en met 6-S en 6-1 de zege pakte. De spannendste strijd in het HECl was een Duits onderons je. De dubbelpartners Heinz en Höweler stonden dit keer te genover elkaar op de baan en gaven elkaar zeker niets ca deau. Na sets van 6-3, 5-7 en 6- 4 trok Tim Heinz tenslotte aan het langste eind. Dit heren-on derdeel heeft inmiddels zijn vierde reekshoofd verloren. Bij een 6-2, 2-1 achterstand gaf Marco Mattke de pijp aan Maarten, zodat Martijn Aart man weer een ronde verder is. De reden van zijn opgave was bij wedstrijdleider Edwin Aartman onbekend. Waar schijnlijk deed een oude bles sure Mattke de das om. De als derde getipte Arthur Turk deed wat er van hem werd verwacht. Met 6-4, 6-3 zege vierde hij over Ted van Ber- kel. De nummer twee Jeroen Westdijk had weinig moeite met Frans Burgers, die hij met tweemaal 6-2 Mopte. In tegenstelling tot eerdere be richtgeving in deze krant zijn alle geplaatste spelers in het Dl-herenenkelspel nog wel in het toernooi actief. De als vier de geplaatste Edgar Monfils versloeg met slechts weinig in spanning Maurice Wellner met 6-1 en 6-2. Martijn van Overschot is de enige juiste nummer drie. Hij versloeg Onno Wijens met 6-4 en 6-1. In het DED1 liet de als finalis- te ingeschatte Pascal Groene- wegen via sets van 6-1 en 6-2 haar tegenstandster Bont ach ter zich. Bij de herendubbels op D-niveau had het duo Vrij e/Zaal tegen de verwachtin gen in vrij weinig moeite met Ccidóc Souotmt de als tweede geplaatste com binatie Bram van Dijk/Edwin Berkhout. Met een 6-3, 6-1 ne derlaag moesten de als grote favorieten gestarte dubbelaars De Boekhorst verlaten. Het als derde geplaatste duo Van Duin/Monfils deed het beter tegen Van Egmond/Akker man door met 6-1, 6-3 zijn naam waar te maken. Aarlanden Bij het toernooi in Ter Aar gooide de regen een klein beetje roet in het eten. Tennis- centrum Nieuwe Sloot in Al phen aan de Rijn bood in de ochtenduren echter uitkomst, zodat het wedstrijdschema er niet onder heeft geleden. In het HECl leverden de twee geplaatste spelers de prestaties die van hen waren verwacht. De topfavoriet Ronald Klein won met 6-1 en 6-0 van R Springvloed. Ook de nummer twee Frank Bennemeer onder vond weinig tegenstand van Chris Hakstege. Via twee sets van 6-2 vervolgt de wedstrijd leider zijn weg naar de finale. De partij tussen Ignace Ponsi-. oen en Guy Vogler bood meer spanning. De eerste set werd middels een tiebreak in het voordeel van Ponsioen beslist. De tweede reeks ging naar Vo gler (6-4). maar uiteindelijk behaalde Ponsioen met de cij fers 6-3 moeizaam zijn over winning. Ook in het HED1 konden enerverende wedstrijden tege moet gezien worden. Robert Bennemeer won de strijd in drie sets van F. Westerhof: 3-6, 7-6 en 6-3. Bij de dames op D- niveau klopte Mandy Rom- mers met 7-5 en 6-2 Ilse Springvloed. De categorie DDD1 30+ verloor haar enige geplaatste duo. Okkerman- /Pietersen werden vrij een voudig verslagen door Heus- kens/Moussavi: 6-1 en 6-3. In het GDD1 30+ moest het kop pel Bokhorst/De Klein er vooral in de tweede set flink tegenaan. De combinatie Ten Voorde moest tenslotte na 6-3 en 7-5 hun nederlaag erken nen. BORDEN EIND AUGUSTUS GEWIJZIGD 9* WASSENAAR Het wis selend parkeerverbod in een groot aantal smalle straten in Wassenaar wordt eind augustus afge schaft. Bij het wisselend parkeren werd aan het begin, en halverwege de maand, gewisseld met de zijde van de weg waaraan geparkeerd mocht wor den. Het systeem van het wisselend parkeren werd een aantal ja ren geleden ingesteld om voor de bewoners tot een zo evenre dig mogelijke verdeling van lusten en lasten te komen. In de praktijk bleek het meer na delen dan voordelen op te le veren. Veel automobilisten vonden het systeem verwar rend. Dat bleek met name op de dagen dat gewisseld moest worden. In januari kwam het college dan ook met een aantal voor stellen voor een ander par keerbeleid. De reacties van de bewoners hierop zijn inmid dels verwerkt. Dat betekent dat men straks in sommige straten weer aan beide zijden mag parkeren, in andere stra ten alleen aan de kant van de Definitief Het wisselend parkeerverbod wordt definitief opgeheven in een gedeelte van de Zijdeweg en een deel van de Teylinger- horstlaan. In een aantal stra ten mag men straks alleen nog parkeren aan de zijde van de even nummers. Het gaat om de Stompwijekstraat. Jacoba- straat, Christiaan de Wetstraat, Binnenweg, Paul Kruger- straat, Charlottestraat, Louise- straat, Middelweg, Albertine- straat, Admiraal Helfrichlaan en Broekweg. Slechts aan de kant van de huizen met oneven huisnum mers mag worden geparkeerd in de volgende straten: Cro- cusstraat, Tulpweg, Hugo de Grootstraat. Bothastraat. Adri- anastraat, Wassenaerstraat. een gedeelte van de Halle- kensstraat. Sint Willibrordus- straat, Kasstraat, Van der Marckstraat en een deel van de Hogeweg. Het is de bedoeling dat de bor den eind augustus worden ver wijderd, dan wel aangepast. Aan de Bothastraat wordt aan de parkeerzijde tevens een stoepje aangelegd, om te voor komen dat automobilisten bij het uitstappen in het plantsoen stappen. Auto tot stilstand tegen lantaarnpaal duriger houdbaar dan normaal Inmiddels hebben vijf mensen brood. Zelden heb ik zoveel slechts de strijd gestaakt. Een gegeten als tijdens deze dagen, getal dat volgens organisator en zelden ook heeft het me NOORDWIJKERHOUT Bij een aanrijding tussen een auto en een traktor op de Lange- velderweg in Noordwijkerhout gistermiddag raakte de auto zwaar beschadigd. De wagen, die werd bestuurd door een 52-jarige man uit Montfoort, haalde de door een 21-jarige Noordwijkerhouter bestuurde traktor in ter hoogte van de Boekhorsterweg. Toen de Noordwijkerhouter linksaf wilde slaan, raakte hij de Montfoorter. Deze belandde met zijn wagen in de berm en kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9