Met Fignon valt niet te spotten Edgar Tinkhof moet wennen aan het klimaat Koplopers SPORT Regen zorgt voor financiële klap Zeepbellen nerveur SPORTUITSLAGEN w Ecidóc QowiomI DONDERDAG 25 JULI 199] Mark Koevermans laat tanden zien de tweede keer in één middag liet Mark Koever mans gisteren zijn tanden zien. En het werd er even stil van in Hilversum. Het was niet het eerste wat hem te binnen schoot na zijn sensationele zege op de nummer acht van de wereld. Maar de hele zaak moet hem toch behoorlijk dwars hebben gezeten. „Als ze zo doorgaan, ko men hier straks geen Ne derlandse tennissers meer", aldus klaagde Koe vermans over de slechte behandeling ter plaatse. HILVERSUM Toen hij van de baan afkwam streed Mark Koevermans nog even verder. Maar daar waren ze bij Het Melkhuisje niet zo blij mee als met zijn zege op toer- nooifavoriet Sergi Brugue- ra (7-5, 6-4). „Als ze ons hier niet beter behandelen en wij staan straks in de top twintig dan trekken we een lange neus en kun nen ze het vergeten dat we hier nog komen". Voor Mark Koevermans. Overheid dicht gat van Spelen MADRID De Spaanse regering heeft het Olympische orga nisatiecomité (COOB) alsnog een lening van 440 miljoen gulden verstrekt. Het gat van 610 miljoen gulden in de begroting voor de Zomerspelen in Barce lona (1992) wordt met de overheidsfinancie ring voor een groot deel gedicht. De ont brekende 170 miljoen gulden wil de regering met de verkoop van loten, munten en post- FOTO: ANP zegels binnenhalen. Zuidafrikaan niet bij golftoernooi NOORDWIJK De Zuidafrikaan Gavin Levenson is vanmorgen niet gestart bij de strijd om het Dutch Open golftoernooi in Noordwijk. De tot de subtoppers behorende Levenson kreeg geen visum voor het toer nooi in Zweden, dat binnenkort wordt ge houden. Daarop besloot hij ook niet naar Nederland af te reizen. Vanmorgen om 07.15 uur verrichtte de Argentijn José Co- ceres de eerste afslag. Niels Boysen was in de zevende serie de eerste Nederlander die aan de eerste ronde begon. Vanmiddag startten de 156 deelnemers, onder wie de Spanjaard Olazabal en de Duitser Bernhard Langer, aan de tweede rondgang over de achttien holes. In totaal nemen dertien Ne derlanders deel aan het proftoernooi in Noordwijk. Lemmer wint LEMMER Schipper Jel- le Reijenga en zijn oeman- ning wonnen gisteren in Lemmer voor eigen pu bliek de negende wedstrijd van het skütsjesilen. De schepen van Leeuwarden en Drachten moesten we gens averij het strijdperk voortijdig verlaten. Woud send leidt het algemeen klassement. De schipper, bemanning en eigenaar scommissie van Lemmer betuigden hun spijt over de aanvaring met het skütsje van Leeuwarden afgelopen zaterdag bij Sta voren. Lemmer kreeg door deze manoeuvre veertien strafpunten. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 2, 17.45 uur: Heilige Koe, auto- en motorsportmagazine. Nederland 3, 19.33 uur: Studio Sport, wielrennen Tour de France samenvat ting van de negentiende etappe, 22.10 uur: Studio Sport Journaal. RTL 4, 23.45 uur. Autosportjournaal. BRT 1, 18.35 uur: Tour'91, magazine rond de Tour de France. BBC 2, 00.15 uur: Cricket, hoogte punten vierde testmatch Engeland- West-lndië. TV 5, 23.15 uur: Wielrennen, Tour de France. Sportnet, 18.00 uur Sport. Eurosport, 18.00 uur Sport. MORGEN Nederland 3, 15.00 uur Studio Sport, wielrennen Tour de France, recht streeks verslag twintigste etappe over 160 km van Aix-les-Bains naar Ma- BRT 2, 15.10 uur: Sport extra, wiel rennen Tour de France, rechtstreeks verslag van de twintigste etappe. BBC 1, 15.20 uur Paardesport, races op Ascot. BBC 2, 10.30, 11.50 an 14.40 uur. Cricket, vierde testmatch Engeland- West-lndlë; om 14.40 uur ook: tennis halve finale vrouwen Federation Cup in Nottingham; paardesport, races in Ascot. Duitsland 1, 16.50 uur Wielrennen. Tour de France. Sportnet, 08.00 uur Sport. Eurosport, 14.00 uur: sport. Groenendijk naar Ajax AMSTERDAM Ajax heeft Alphons Groenendijk aange trokken als opvolger van de aan Barcelona verkochte Ri chard Witschge. Met de lin kermiddenvelder van Roda JC werd een contract voor drie seizoenen afgesloten. Ajax en Roda JC werden het snel eens over de transfersom. Ook de onderhandelingen met Leidenaar Groenendijk (27) 20e etappe 26 juli 160 km verliepen soepel. Groenendijk speelde eerder voor FC Den Haag. Gisteren werd tevens bekend dat de UEFA Ajax geen dispensatie geeft de ko mende Europa-cupwedstrijden binnen een straal van 100 kilo meter van Amsterdam te spe len. Technisch directeur Leo, Beenhakker verklaarde dat de alternatieven binnen Neder land nu wel zeer gering ziin. Hij zei dat de kans groot is dat Ajax voor het buitenland kiest. MORZINE Er kan veel worden gezegd van Laurent Fignon, maar allerminst dat hij kleurloos door het leven gaat. De Fransman stelt het op prijs om z'n gang te gaan. Hij stoort zich niet aan geldende opvat tingen; anderen om die reden wel aan hem. De wielrenner Fignon was door velen afge schreven. Dus greep de Frans man de Ronde van Frankrijk aan om het tegendeel te bewij zen. Typisch Fignon. Er valt met hem niet te spotten. Ook niet na de door valpartij en ontsierde achttiende etappe, die gisteren werd gewonnen door de Fransman Thierry Claveyrolat. De Spanjaard Mi guel Indurain behield de lei ding in het algemeen klasse ment. Vanaf het ogenblik dat Fignon de wielerwereld bin nenstapte, is hij met regelmaat het middelpunt van conflicten geweest. De geboren Parijze- naar botste met de op traditie ingestelde wielersport. Fignon weigerde categorisch conces sies te doen en sindsdien zijn de rellen hem blijven achter volgen. In één opzicht was Fig non conservatief. Hij bleef steeds ploegleider Cyrille Gui- mard trouw en die samenwer king scheen oerdegelijk. Dat bleek niet zo te zijn, want nog voor de Tour kondigden Fig non en Guimard hun scheiding aan. Breuk De breuk met Guimard heeft meer dan sportieve gevolgen, Ook Theunisse in Wateringen WATERINGEN Na de aan- gekondigde komst van Erik Breukink is het nu ook zeker dat Gert-Jan Theunisse in de wielerronde van Wateringen aanwezig is. Namens het wie- lercomité slaagde Gerrie van Gerwen erin de Nederlander voor de ronde op 1 augustus vast te leggen. want Fignon en zijn ploeglei der waren ook zakelijke part ners. Zij beheerden het bedrijf Maxi Sports, waarmee zowel op de financiële als wielerma- terialen-markt wordt geope reerd. Uitgerekend die samen werking leidde tot de breuk. Zakelijke meningsverschillen waren de oorzaak van een steeds grotere verwijdering tussen de eigenaren. Fignon verkoopt zijn aandelen aan wacht dezelfde teleurstelling als de café-bazen. Het enthousiasme om voor grof geld een Tour- souvenir te kopen ontbreekt. Met als logisch ge volg dat er geen glimlachje meer af kan. Licht puntje in de duisternis is de man, die midden in het centrum allerlei oude hits van de Rolling Stones en de Beatles staat te spelen. „Wij hebben heus geen regendans uitgevoerd", verontschul digt de zanger zich. Het weinige publiek is maar op het podium geklommen, daar staat het ten minste droog. Bovendien is het leuk om een Fransman Engels te horen zingen. De groep blijft onverstoorbaar doorspelen, ook al spoelen ze bijna van het podium af. Na de finish komt zelfs af en toe de zon tevoorschijn. Maar voor de middenstand en de horeca is het allemaal te laat. Voor hun geen klinkende munt, maar een com merciële ramp. MORZINE Het is stil in Morzine. De terrassen zijn leeg en datzelfde geldt voor de winkels, de bankies en straten: een gewoon Frans dorpje in de Alpen. Uit bijna niets blijkt dat de wielerka- ravaan van de Tour de France hier over enkele uren zal finishen. Was de Alpe d'Huez een dag eerder vergeven van Hollanders, in Morzine zijn ze ver te zoeken. Maar ze zijn er wel, weggedo ken in de auto langs de route, onder een boom, een parasol of zonnescherm. Want het regent in Morzine. Juist op die ene belangrijke dag waar het hele dorp, vooral de horeca en de midden stand al maanden naar uitkijkt, valt het water met bakken uit de hemel. Niemand kan zich meer herinneren wanneer het regende tijdens de etappe naar Morzine. Het is zeker tien jaar geleden, weet een oudere inwoner te vertellen. Guimard, die Maxi Sports blijtt runnen. De zakelijke verwijde ring had geen gevolgen hoeven hebben voor de Tour, ware het niet dat Fignon buiten ver wachting goed ging presteren. Beter dan Guimard lief was, want de ploegleider had de renner Fignon afgeschreven en zijn kaarten gezet op het het nieuwe Franse talent, Luc Leblanc. Voor Fignon had de eigengereide Guimard een die nende rol in gedachten. Daar toe kan hij de tweevoudig Tourwinnaar op basis van zijn huidige prestaties echter niet verplichten. Het gevolg: schei ding der geesten bij Castorama. Verscheurd Achter de Franse jubelstem ming over de tweevoudige rit- zege van Thierry Marie, de gele truien Van Marie en Le blanc en de-revival van Fig non gaat een verscheurde ploeg schuil. Fignon lichtte gis teren een tipje van de sluier op. Hij vertelde dat Guimard zich alleen met Leblanc bezig houdt en de andere renners aan hun lot overlaat. De ploeg is dientengevolge in twee kam pen verdeeld. Het ene deel, on der wie Pascal Simon, steunt Leblanc het andere deel, met onder anderen de Deen Bjarne Riis, is loyaal aan Fignon. 't Zal wel aan het Hollandse weertje hebben gelegen. In elk geval kon ik eindelijk in een bergetappe tot de finale toe mee. Jammer dat we Claveyrolat en Bourguignon niet meer te pakken konden krijgen. Dan had ik nog korter kunnen rijden. Wat niet wegneemt dat ik met mijn vijfde plek best tevreden kan zijn. We hebben de avond na l'Alpe d'Huez de koppen bij elkaar gestoken en de conclusie getrokken dat ik in mijn huidige vorm de allerbesten 'even' niet aan kan. Dan probeer je het dus via een andere taktiek, met een groepje er vandoor. Konisjev zou als springplank functioneren. Dat is vrij aardig gelukt. Uiteindelijk kwam in de afdaling alles wat in het klassement iets te zoeken heeft bij elkaar en dan is het sprinten voor de beste plaatsen. De eerste vijf verschijnen op het scherm en daar wil ik staan. De sterkte van de favorieten ontloopt elkaar niet veel. Waarom je dan toch de ene dag beter afsluit dan de ander is moeilijk uit te leggen. Ik heb al eens verteld over de vonk die van geest naar lichaam moet overspringen. Je kunt vleugels krijgen omdat je op iemand inloopt, een kanjer van een renner bijvoorbeeld. Andersom krijg je een dreun als je ziet dat een wat mindere klimgeit jou laat staan. En verder is het simpel zo dat de ene berg je beter ligt dan de andere. Dit laatste stuk ging met twaalf procent omhoog. Dan kom ik er achter dat mijn energie is aangevuld en dat in een paar dagen tijd. Ik voel me daar gelukkig bij. Weliswaar zijn de grote bergetappes gedaan, maar vandaag naar Aix-les-Bains valt ook een en ander op te knappen. Het laatste stuk gaat in een verschrikkelijk hoog tempo: een afdaling om u tegen te zeggen. 't Was gisteren uiterst gevaarlijk met dat gladde wegdek. Een verkeerde manoeuvre en je ligt honderd meter verder te koekeloeren. Deze jongen heeft geen enkele aspiratie om Wim van Est te imiteren. Het vinden van de goede balans, het aansnijden van haarspeldbochten, dat is een kwestie van breukdelen van seconden. Je moet de ideale lijn houden, opletten wat er voor gaten in de weg zitten en tegelijkertijd je concurrenten in de peiling houden. Je vezels staan op die beslissende momenten als kabels zo strak gespannen. Gelukkig heb ik ook een klein sprongetje kunnen maken. Nu ook Rooks beter is gaan rijden komen we met de Nederlandse afvaardiging een beetje in de buurt van waar we wezen moeten, 't Is niet om excuses aan te dragen, maar waar vind je bijvoorbeeld de eerste Belg in het algemeen klassement? Dan moet je de krant ongeveer op de knik leggen. En zeg mij niet dat de Belgen niet kunnen fietsen. A wel zulle, 't is alleen om aan te geven hoe dun gezaaid goede klassem en tsrijders zijn Daarom ook wordt er hard aan ons getrokken. Nee, ik laat het puntje van mijn tong niet zien. De geruchtenmachine draait op volle toeren en Gert- Jan is de laatste om daaraan voeding te geven. Soms droom ik ervan hoe mooi het zou zijn als je al het Nederlandse talent in één ploeg zou hebben. Dan zou je kunnen meedoen in ae top. Die dromen zijn luchtkastelen, zeepbellen en niets meer dan dat. Er moet nu eenmaal concurrentie zijn, ook nationaal. Stel je voor dat we één wielerploeg overhièlden. Dan kwamen veel jongens niet meer aan de bak. En 't gaat uiteindelijk toch voor ons allemaal om een stukje brood op de plank. De terugval van Lemond heb ik zien aankomen. Hij is niet fit en ik moet zien of hij voldoende karakter blijft houden om deze Tour uit te rijden. Uiteindelijk heeft hij er niets mee te winnen. Voor hem is er de eerste plaats en daarna een groot gat. Daarin is hij nu ingevallen. Maar hem afschrijven voor de toekomst? Dat is een beetje erg voorbarig. DEN HAAG Paraplu's en regenjassen vormden gisteren het droevige beeld tijdens de openings dag van de derde editie van het Nederlands kam pioenschap strandvolley- bal. Spelers en organisato ren moeten met weemoed hebben teruggedacht aan de tropische omstandighe den waaronder vorig jaar het kampioenschap werd verspeeld. Volleyballen bij windkracht zeven, het leidde soms tot slap- stick-achtige taferelen. Set ups, door de wind van richting veranderd, werden volledig gemist door de smashende speler. Spectaculaire, als red ding bedoelde snoekduiken, terwijl de bal meters verder in het zand plofte, het had weinig met volleybal te maken. Edgar Tinkhof, die samen met Marcus Hoff zijn titel in Sche- veningen verdedigt, was giste ren de hele dag als toeschou wer aanwezig in Schevenin- gen. „Ik hoef morgen (van daag; red.) pas aan te treden, dan spelen wij de voorrondes. Het is wel te hopen dat het weer opklaart en de wind wat gaat liggen, want dit is niets. Edgar Tinkhof was gisteren slechts toeschouwer, maar komt vandaag in actie bij het door regen geteisterde NK strandvolleybal. FOTO: MILAN KONVALINKA Tegen de wind in is het bijna een lichtpuntje. „Op deze ma- Vreemde eend onmogelijk de service over het nier hebben de mindere goden net te krijgen en een zuivere ook een kans. Met een goede Tinkhof ziet eruit als een pass afleveren is helemaal niet service bijt je tegenstander vreemde eend in het waterbal- aan de orde". Maar hij ziet ook keer op keer in het zand". °P het Noorderstrand. Met de zoutsporen op zijn gebruin de gezicht lijkt het alsof hij de zomer doorgebracht heeft op een paradijselijk eiland in de Stille Zuidzee. „Ik ben in de Verenigde Sta ten geweest om twee strand- volleybaltoernooien te spelen", verklaart de man uit Rijswijk. „Samen met Marcus heb ik twee weken doorgebracht tus sen de Amerikaanse profs op de bakermat van het interna tionale strandvolleybal. Het is daar zo'n gekkenhuis. Met vijftienduizend mensen op de tribune wedstrijden spelen te gen de meest illustere namen in de strandvolleybalwereld". De regerend Nederlands kam pioenen speelden in met 65.000 dollar gedoteerse toernooien in Cape Cod (Massachusetts) en Belmar (New Yersey). „In het eerste toernooi lagen we er na twee wedstrijden uit. De regels zijn daar heel anders. Zo telt een blok als aanraakbal en moet de bal daarna dus in twee slagen over het net. In de eerste wedstrijd werden we vier of vijf keer afgefloten simpelweg omdat niemand ons dat had verteld", aldus Tink hof. En er was nog een pro bleem. „Door het tempera tuurverschil van zo'n dertig traden speelden we met de laren op onze voeten. Op een gegeven moment heb ik zelfs sokken aan moeten trekken, anders ging het echt niet meer". In Belmar hadden de volley ballers meer geluk. Eenmaal vertrouwd met de nieuwe re glementen eindigden ze op een zeventiende plaats tussen de 32 deelnemende teams uit de absolute wereldtop. „Een goed resultaat als je bedenkt dat die jongens vier tot zes uur per dag trainen en wij maar twee weken de tijd hadden ons voor te bereiden op dit avontuur. Als we een half jaar dagelijks zouden kunnen trainen, denk ik dat de top tien van de we reld haalbaar moet zijn". Het strandvolleybal heeft Tinkhof, die in de zaal uit komt voor Rentokil/ZVH, vol ledig in de ban. „Als ik een sponsor kan vinden ga ik mor gen nog terug naar Amerika. Als allround volleyballer kom je op het strand veel beter tot je recht. Je speelt maar met z'n tweeën dus moet je op elke positie uit de voeten kunnen". Behalve het meer individualis tische karakter van het strandvolleybal speelt ook het financiële aspect een rol bij Tinkhofs motivatie. „Ik heb in Amerika jongens gesproken die in één seizoen 100.000 dol lar aan prijzengeld bij elkaar hebben geslagen, los van de bedragen die ze van hun per soonlijke sponsors ontvangen. Daarbij vergeleken is dit Ne derlands kampioenschap met rond de 10.000 gulden aan prij zengeld kinderspel". DEN HAAG De koplopers in de Eigen Tour worden ner veus en bellen de Tourstaf of er al wat bekend is. De be langstelling is groot. Nog vier etappes en dan is alles bekend. Morgen verschijnt het laatste tussenklassement. De reis naar Parijs van de achttiende etap pe, gewonnen door de Frans man Claveyrolat, gaat met 58 punten naar A. Strik uit Wate ringen en de waardebon van f 75,- van Radio Modern naar F.A.J. Duijndam uit Kwints- heul met 57 punten. Het Eigen Tour sweatshirt is gewonnen door R. van Santen uit Stomp- wijk. Nummers 4/5: (53) B. Tiggelman, Leidschendam en P.v.d. Meer, Nootdorp; 6/8: ,(52) P. Molenaar, Moerkapelle; M. Prins, Delft; G. Nauta, Den {uw N ré Haag; 9/13: (51) M. Ltaki lofarendsveen; J. Lanf Haag; A. Rog, T.v.d. Berg, Monster C' Visser, LeidschendS Tourstaf is tussen UT uur te bereiken onl foonnummer 070-3190» ADVERTENTIE Hordenrecord Gretha Tror SHEFFIELD Gretha Tromp heeft gisteren tijdens d( siade de 400 meter horden gewonnen. De atlete van! Heerhugowaard zegevierde in 55,30 seconden. Daarmee! de zij haar drie jaar oude nationale record met 29-hond' conde. Tromp mag zich nu zeker achten van afvaardii de wereldkampioenschappen van volgende maand in Nederlandse hockey-vrouwen veroverden de goud» In de finale werd China na een verlenging met 1-0 waro, Van der Wal.' Koyfman en Krajenbrlnk HONKBAL Amerikaanse profcompetitie American league: Seattle Mariner «-New York Yankee» 6-1. California Angels-Baltl- more Orlole» 5-4. Oakland A's-Cleveland In dian» 10-7, Detroit Tiger»-Mlnne»ota Twin» 6-3, Chicago White Sox-Toronto Blue Jay» 3-2, Texas Ranger»-Bo»ton Red Sox 5-4, Kansa» City Royals-Wllwaukee Brewer» 8-7. National league: Pittsburgh Pirates-Atlanta Braves 12-3. St. Louis Cardinals-Houston Astros 5-1, Chicago Cubs-Clnclnnatl Reds 8-4, Los Angeles Dodgers-Philadelphia Phil lies 6-5, San Diego Padres-Montreal Expo» 2-1, San Francisco Glant»-New York Met» 4-2. PAARDE8P0RT hipplque Nunepeet I AO m: I^Vw^rMKeg- Ganhi 73,65, 5. Van de Broek (Sevenum) Olympic Pride 73,84. Grand Prix, 1,50 m, twee manchee: 1. Van der Vleuten (Geldrop) Balthazar 0 strafpun ten. 2. Taken (Epse) Berlone, Lanslnk (Weerseloo), Optlebeur» Cardoz en Bulthui» (Guttecoven) Diamond 6 strafpunten, 5. Voorn (Kneaset) Opstalen Oosterwljk 8.25. 1» koer», 2000 m: 1 Exuberante (A. Molle- ma) 2.42,7-1.21,4. 2. Ffellow Hanover, 3. Fleur Hanover. Toto: winnend 21,30, plaats 7.00 4,90, koppel 80,90, trio 648,20. 2e koer», 1900 m: 1. Whlppoorwlll (A. de Vries) 2.01,4, 2. Man of Raaphorst. 3. Miss Chardonnay. Niet gestart: Montekln'a Lady. Toto: winnend 1,90, plaats 1,30 1,60, koppel 3,90, trio 22,60. 3e koer», 1609 m: 1. American Reliance (A. Mollema) 2.08.0-1.19,6. 2. Eland van Prubo, 3. Desmona C, 4. Elma De Bloomerd. Niet gestart: First Buitenzorg. Clndy Gerron. Toto: winnend 3,00, plaats 1,80 2,00, koppel 7,00, trio 99,00, kwartet 466,50. 4e koer». 1800 m: 1 Kastaneta (T. Caln) 5e koers, 2000 m: 1. Every Rotary (C. Toon- s koer», 2000 m: 1. Flash of Light (G. de Leeuw) 2.39,9-1.20,0, 2. Amigo Buitenzorg, 3. Cokkes, 4. Frederleke Norg. Niet gestart: Damlaan S. Boeda Buitenzorg. Toto: win nend 2,10, plaats 1,60 2,50, koppel 16,10, trio 113,10, kwartel 235,70. 7e koer», 3300 m: 1. Shirley Day (K. Marks) 3.40.7, 2. Albustan, 3. Great Gunner. Toto: winnend 4,70, plaats 2,40 1,90 3,90, koppel 9,80, trio 253,10. 8e koer», 2000 m: 1. Zanzibar Jacky (C. van Leeuwen) 2.36,2-1.18,1, 2. D'Eleazar Belwln, 3. Allanne Lochtles, 4. Award Frlsla. Niet ge start: Ashley Siro. Toto: winnend 10,50, plaats 1,70 2,20 2,90, koppel 25,40, trio 431,70, kwartet 1848,70. Be koers, 1800 m: 1. Lanyard (A. Manuel) 1.54.8, 2 Highest Degree, 3. Glasnost. Niet 10e koer», 2620 m: 1. Elbert Vryenesse (G. Hulleman) 3.25,3-1.18,4, 2. Beklla Ludwlg, 3. Channa Hanover. Toto: winnend 1,80, plaats 1.50 1,90, koppel 2,70, trio 19,50. W-5 Spel: 6-2-7-1-8: niet geraden. TotaJIsatoromzet: 266.561,00. Llmbach 8. 3. De Vries 5 1/2, 4. De Kleuver 5, 5. Belle, Harmsen 4 1/2. Mannen, stand een kop: 1 Ravlkumar 7. 2. Klip, Van de Plassche 6 1/2, 4. Hoeksema. Hartoch. Dekker 6. 2.Judith Drenth/Llsette van der Ven. 3.Jo- landa de Wlld/Ellle Lust. 4.Mar|a Lust/Ange- sch. Beete tweede: Martje de lohnson. Door naar finale»: één en beste tweede. Overi- Nederland-Nederlandse Antillen 2-5, Whlte- ford Sharks (VStJ-HalIë 0-5. Talwan-Neder- land 2-0, Taiwan-Sharks uitgesteld. Stand: 1. Taiwan 6-8, 2. Nederlandse Antillen 7-8, 3. Nederland. Whlteford Sharks en Italië 7- 3.Bert Deen/Henk Hansma, 4.Anton Verver/ Qulnten van der Vrle. Poule C: Joop Dees/ Peter Verburg. 2.René van Reeuwl|k/Erwln van Reeuwljk, 3.Harry van der Brink/Henk- Jan Nl|enhuls, 4. Ronald Zoodsma/Jan Post- huma, S.Carlo Vlberti/Luca Mentoan. Beste tweede: Pleter-Jan Leeuwerink/Peter Btan- zen mannen: Finale: Don Verdonck/Ronald Kooljman-Jan Clardey/MIchel Everaert 13- 11, 12-9. Om dagprijzen vrouwen: Finale: Judith Drenth/Llsette van der Ven-Clalre Paterson/Jolly van Dam 5-12, 12-4, 12-5. 2e ronde: Muster (Oos)-Carbonell (Spa) 6-7 (5-7) 6-16-1, Arrese (Spa)-Skoff (Oos/6) 3-6 7-6 (7-5) 6-2, Koevermans (Ned)-Bruguera (Spa/1) 7-5 6-4, Furl an (lta)-Camporese (lta/8) 1-6 7-6 (7-1) 6-2, Rosset (Zwi)-Prplc (Joe/5) 7-6 (7-4) 3-6 6-4, Gustafsson (Zwe/4)-Jonsson (Zwe) 7-5 7-5. Toernooi Westchester (V8t), vrouwen 1e ronde: Glldemelster (Per/1)-Boogert (Ned) 6-4 7-5. 1e ronde: Itallë-lsraël 2-1; 2e ronde: Vere nigde Staten (2)-BulgarlJe 3-0; Indoneslë- Polen 2-1; Spanje (1)-Australlë 3-0; Tsjecho- slowaklje (4)-SovJetunie 2-1; Duitsland (3>- FC Zwolle-BW Den Bosch 3-2 (1-2Y, terdag)-PSV 0-7 (0-4); Cambuur L-Telstar 1- 1 (1-0); SDO (2e klasse onderbond)- SW/Dordrecht'90 0-18 (0-9); Middelburg (1e klasse zondag>-A)ax 0-3 (0-3); St. Trui- den (Bel)-Roda JC 3-2 (3-0); Regionale se- lectle-Vltesse 2-6 (1-5); Veendam-FC Twen te 2-2 (1-1). WIELRENNEN Tour de France 18e etappe: Bourg d'Olsins-Morzlne. 1. Cla veyrolat (Fra) 249 km In 7.26.47 (gem. 34,245 km/u), 2. Bourguignon (Fra) 0.06, 3. Chlappucci (Ita) 0.30, 4. Ampler (Dul), 5. Theunisse (Ned), 6. Caritoux (Fra), 7. Bugno (Ita). 8. Rooks (Ned). 9. Vlrvalelx (Fra), 10. Rué (Fra), 11. Indurain (Spa), 12. Leblanc (Fra). 13. Mottet (Fra), 14. Mejia (Col). 15. Delgado (Spa) 0.38, 16. Rondon (Col). 17. Fignon (Fra) 0.42, 18. Slmon (Fra) 0.48, 19. Hampsten (VSt). 20. Conti (Ita) 1.03, 21. Montoya (Spa) 1.16, 22. Chozas (Spa) 2.12, 23. Murgulalday (Spa), 24. Bagot (Fra). 25. Cabestany (Spa) 2.41, 28. Camargo (Col), 27 Pensee (Fra). 28. Vlchot (Fra) 5.04, 29. 8ernard (Fra) 3.05, 30. Konisjev (Sov) 4.01. Overige Nederlanders: 44. De Vries 5.40, 75. Van Orsouw 18.38, 76. Stevenhaagen, 94. Maassen, 107. NIJdam 27.44, 139. Harme- llng, 142. Manders, 146. Solleveld, 157. Schurer 30.07, 159 Poels 30.19, 160. en laatste Veenstra 30.36. Opgegeven: Weltz (Den) en Emonds (Bel), niet gestart: Kvals- voll (Noo), uitgesloten: Passera (Ita). 1. Indurain 86732.42, 2. Bugno 3.09, 3. Chlappucci 4.48, 4. Mottet 4.57, 5. Leblanc 6.53, 6. Fignon 7.15, 7. Hampsten 9.43, 8. LeMond (VSt) 14.01, 9. Rué 16.56, 10. Delgado 17.14, 11. Chozas 18.04, 12. Rondon (Col) 20.41, 13. Theunisse 23.17, 14. Bernard 25.08, 15. Fondrlest 25.37, 16. Roux 25.42, 17. Cari toux (Fra) 26.20, 18. Camargo 27.53,19. Conti 28.33, 20. Vlchot 31.14, 21. Dellon 31.28, 22. MeJIa 31.48. 23. Murgulalday 33.53, 24. Phlllpot 33.55, 25. Slmon 34.20, 26. Bourguignon 37.18, 27. Claveyrolat 37.39, 28. Glovanettl 38.41, 29. Herrera (Col) 39.20, 30. Rooks 40.26. Overige Ne derlanders: 35. De Vries 49.36, 82. Van Or souw 1.36.16. 103. Stevenhaagen 1.52.50, 115. Nljdam 1.58.55, 129. Solleveld 2.05.52. 136 Maassen 2.10.40, 149 Slemons 2.25.00, 150. Manders (Ned) 2.25.54, 152. 3.11 25. Puntenklassement: 1. Abdoesjaparov (Sov) 286 punten, 2. Jalabert (Fra) 225, 3. Kappes (Dul) 134, 4. Ludwlg 133, 5. M" 127, 6. Fondrlest 122, 7. De W%t 8. Anderson 112, 9. LeMond 11, pucci 94. 1 ni Berg klassement: 1. Chlappucdnd 2. Claveyrolat 248. 3. Leblanc Lpr 151, 5. Indurain 141, 6. Hamdc" Mottet 122. 8. Conti 100, 9. 0 98, 10. gp Clercq 78. Degpioegenklaeeement: 1. RB 2. Banesto 22.21.59, 3. Castors 4. Amaya 22.26.30, 5. Toshiba Algemeen ploegenklssssemen 259.57.46, 2. Castorama 18.05— 4. RMO 53.37, 5. Ryalcao 1.02.K. sonlc 2.09.57, 17. Buckler 2.33V' 3.06.17. Internationale ploegentijdrit Kj«, Eindstand: 1. Nederland A Kortenaar, Voskamp, Den BratxN 2.02.36 (gem. snelheid: 49,795 »n derland B op 1.04, 3. Duitsland!— len A 3.18, 5. België 4.27, 6. Ooi 7. Polen B 6.18, 8. Groot-Britt#- en laatste Japan 11.23. Ploegentijdrit voor Topcompd 1. Teleflex 75 km In 1.32.06 (tl 2. Koga Mlyata op 2.28, I De Jonge Renner 2.54, 5. Swlft Casba z.t., 7. PIJnenl Westland WV 3.14, 9. Wat» 3.22, 10. Breda 3.25. Stand: 1 736 punten, 2. Teleflex 669, 3. De Jonge Renner 581, 5. Eurof M Laurent Fignon daalt af van de Col de Joux Plane.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10