Udtoord' stelt Joegoslaven 5eer op keer voor problemen jeik Zayed voelt zich in eer aangetast i9 idaeSoiwa/nt n BUITENLAND „Pretoria spendeerde 1,2 miljard aan geheime projecten" Bouwfonds Informatica nog even op eigen benen AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Israël en VS eens over Palestijnse afvaardiging WOENSDAG 24 JULI 1991 ~igubere moorden Milwaukee iVAUKEE De politie van de Ameri- se stad Milwaukee heeft gisteren ver- dene delen van een mensenlichaam in ppartement aangetroffen. Aan de muur le woning, waar een videocamera was tigd, hingen vele foto's van verminkte en. De 31-jarige bewoner is voor onder- ng meegenomen. Het is voor de politie jnduidelijk om hoeveel slachtoffers het Volgens een lokale krant stond er in de ast een hoofd en waren mensenhanden verse andere lichaamsdelen in een pan sn plastic zak gestopt. De politie werd de flat geleid door een man die zei ont- te zijn uit het appartement, nadat hij de bewoner in de handboeien was ge en was bedreigd met een slagersmes. Daders moord Cools gezocht onder rechts-extremisten LUIK De Belgische politie onder zoekt of de moord op de socialistische politicus André Cools gepleegd is door rechts-extremisten. Dat heeft een poli tiefunctionaris gisteren meegedeeld. Volgens de functionaris heeft zich een Brusselse vrouw gemeld wier zoon on derzoek verrichtte naar extreem-rechtse groeperingen in België. De zoon, die zou hebben geweten dat een Luikse politi cus op het punt stond te worden ver moord, wordt sinds donderdag vermist. De 63-jarige Cools werd donderdag op een parkeerplaats doodgeschoten. De politie weet niet of er politieke motie ven achter de moord zitten. Kinderen overleven vliegtuigongeluk CARACAS Twee Duitse kinderen hebben maandag een vliegtuigongeluk met een sport- vliegtuig in het zuiden van Venezuela overleefd. Twee andere Duitse kinderen en twee Venezo laanse volwassenen die ook aan boord van de Cessna zaten, zijn omgekomen. Arts José Garcia van het reddingsteam zei dat het een wonder is dat de kinderen, een vierjarige jongen en een zeventienjarig meisje, het ongeluk overleefd hebben. De kinderen werden op zestig meter van de plaats van de ramp gevonden. Beiden hadden een gebroken been en brandwonden, maar waren bij bewustzijn. De Duitsers maak ten een toeristische tocht naar de Angel-water val in de zuidelijke Canaima-regio. De ouders van de kinderen zaten in een ander vliegtuigje op het moment van het ongeluk. Legervoedsel naar Albanië WASHINGTON Vracht- vliegtuigen van het Amerkaan- se leger brengen duizenden ki lo's legervoedsel uit het Golfge- bied naar Albanië, zo heeft woordvoerder Pete Williams van het Pentagon gisteren mee gedeeld. Toestellen van het type C-5 zijn zaterdag begonnen met het overbrengen van militaire voorraden uit de Saudische plaats Dahran naar Albanië. Het voedsel bestaat voorname lijk uit voorgekookte maaltijden die zijn overgebleven na de Golfoorlog, alsmede uit stoof vlees en zalm in blik. De eerste zending bevatte 126.000 kilo voedsel. Namen fameuze Britse regimenten verdwijnen LONDEN Roemruchte namen van regimenten in het Britse leger zullen verdwijnen als gevolg van een reorganisatie en een vermindering van de troepensterkte die de Britse minister van de fensie Tom King gisteren heeft aangekondigd. Regimenten als de The Life Guards, The Gordon Highlanders en The King's Own Scottisch Borde rers zullen worden samengevoegd met andere le geronderdelen. Andere regimenten, zoals de in Nepal gerecruteerde Brigade of Gurkha's, zullen in sterkte worden teruggebracht. Het omstreden Ulster Defense Regiment, dat in Noord-Ierland is gestationeerd, wordt samengevoegd met de Irish Rangers. Het Britse leger zal in het midden van de jaren negentig in zijn geheel zijn terugge bracht van 160.000 tot 116.000 man, zo zei King Meerdere regimenten hebben een intensieve lob by voor hun behoud gevoerd. Fotomachine ontploft tijdens afdrukken OSLO Twee jonge vrouwen heb ben hoofdletsel opgelopen toen een foto-automaat waarvoor zij poseerden tijdens het flitsen ontplofte. Het ongeluk gebeurde in een winkel centrum in de Noorse hoofdstad Oslo. Het was volgens de politie veroor zaakt door een verfspuitbus die ie mand in het hokje had achtergelaten. Doordat de bus lekte had zich in de kabine gas opgehoopt dat door de vonk van het flitsapparaat tot ont ploffing werd gebracht. Een oogge tuige zei dat een van de vrouwen door de explosie uit het hokje werd geblazen, terwijl de ander met hevig bloedende neus op de grond werd aangetroffen. fIT VAN WIJLAND 3RADO De crisis legoslavië eist niet al- Jmet de dag meer do- ook een aantal den lijkt ten onder te gegaan in de Joego- ;che politiek van len, ja zeggen en nee 'opvallend slachtoffer tot 'et begrip akkoord, in de overeenkomst. Op zich niet het moeilijkste stelt het de Joegosla- voor grote problemen, de politici geven er stei »P keer blijk van de bete niet helemaal te door- de Macedonische ent Gligorov maandag- trots op tv vertellen dat Iers van Joegoslavië een ing hadden gevonden de crisis in Kroatië. „De *s van Joegoslavië hebben besloten dat alle para-militaire eenheden moeten worden ont bonden, en dat daarna het le ger naar de kazernes zal terug keren". Hij zei dit na afloop van de zoveelste bijeenkomst van de Presidentiële Raad van het land, die zich in bijzijn van de presidenten van de zes re publieken en de belangrijkste regeringsvertegenwoordigers opnieuw over de toekomst van het land had gebogen. Belangrijkste agendapunt was het etnisch geweld in Kroatië, waar juist die dag 24 mensen omkwamen in gevechten tus sen Kroaten en Serven. Maar volgens Gligorov was er in het Macedoonse toeristenplaatsje Ohrid dus een akkoord be reikt. Althans zo interpreteer de de westerse pers zijn woorden. Zo niet in Joegosla vië, waar de journalisten in middels weten dat ook dit he den ten dage een gevaarlijk en veel misbruikt woord is. Verdraaid Zij herinnerden zich bijvoor beeld een op 9 mei van dit jaar gesloten akkoord over hetzelf de onderwerp. Had daar niet ongeveer hetzelfde ingestaan, en had het leger toen zelfs geen mandaat gekregen alle groeperingen te gaan ontwape nen? Maar had president Tudj- man van Kroatië het toen be reikte akkoord niet binnen 12 uur aan flarden geschoten, waarna er nooit meer iets van gehoord was? En inderdaad was ook het 'Akkoord van Ohrid' nog niet gesloten of twee van de be trokken 'leiders van Joegosla vië' ontkenden het ooit in deze vorm te hebben aanvaard. Eerst moet het leger terug naar de kazernes dan pas zul len we eventueel onze troepen demobiliseren", aldus draaide president Tudjman van Kroa tië bij terugkeer in Zagreb de procedure geheel om. De Kroatische vertegenwoor diger in het presidium, Stippe Mesic, viel hem eeri dag later bij en stelde dat dè ontwape ning van de Kroatische militie niet aan de orde was. Volgens hem geldt het vredesakkoord van Brioni alleen voor de Ser vische burgerwachten die de macht in delen van Kroatië hebben overgenomen. Omdat hij moet hebben gewe ten dat de eis tot terugtrek king van het leger onaccepta bel was voor de Serven die de militairen als beschermheer van hun minderheid in Kroa tië zien riep president Tudjman tegelijk met zijn ont kenning van het 'akkoord' alle Kroaten op, zich voor te berei den op een voledige en open lijke oorlog met de buurrepu- bliek. Blijkbaar betekent ook'burger oorlog niet meer wat het ooit moet hebben betekend in Joe goslavië. Met 24 doden op een dag, met mortiervuur over en weer, met volledig van de bui tenwereld afgesloten dorpjes, met het internationale trein verkeer gestremd, met het le ger in opperste paraatheid en een luchtmacht die „na te zijn aangevallen" gebouwen bom- over een 'dreigende' burger- bardeert, spreken Tudjman en oorlog. Misschien is hij onge- andere leiders van het land merkt al begonnen. JOHANNESBURG De Zuidafrikaanse regering, die in een schandaal ver wikkeld is rond clandes tiene financiële bijdragen aan de Inkatha Vrijheid spartij, heeft sinds 1987 1,2 miljard gulden aan gehei me projecten uitgegeven, aldus de Zuidafrikaanse krant Business Day. De persoonlijk secretaris van Inkatha-leider Mangosuthu Buthelezi nam gisteren ontslag omdat hij van transacties op de hoogte geweest is. Hij zou zijn chef echter niets hebben ver teld. Naar aanleiding van het Inkatha-schandaal staan de ministers Adriaan Vlok en Magnus Malan onder grote druk om af te treden M.Z. Khumalo, de secretaris van Buthelezi, trad gisteravond te rug nadat hij had toegegeven dat hij heeft afgeweten van twee transacties van over heidsgeld naar de Inkatha-kas. In totaal ging het daarbij om 175.000 gulden. Khumalo zei dat hij Buthelezi niets van de geldoverdracht heeft verteld, omdat hij wist dat de Inkatha- leider „zonder twijfel" be zwaar zou maken tegen het gebruik van overheidsgeld. Musa Myeni, lid van het cen traal comité van Inkatha, zei dat het om „besmet geld" gaat, dat tot de laatste cent terugbe taald zal worden. Myeni refe reerde daarbij aan de 175.000 gulden. De regering gaf vrij dag toe dat dat bedrag aan In katha is overgemaakt. Het geld moest worden gebruikt voor acties tegen de sancties die de internationale gemeen schap tegen Zuid-Afrika had genomen. Als conservatieve tegenstander van het ANC is Inkatha tegen sancties. teil bi IALD PAYNE DEN De oude Shakbut, heerser Abu Dhabi in de tijd iet oliegeld net begon en te stromen in de was geschokt toen >ij een bezoekje aan geldkelders ontdekte voor 150.000 gulden bankbiljetten was op- door muizen. (ezien hij een prak- man was raadde hij .Britse adviseurs on- jj€lellijk aan bankbiljet- voortaan te laten ken op rotvrij, met orj engif geïmpregneerd el ier ie 1 All, aj is dit een tamelijk i OP fwaardig verhaal en l&ei|eldt voor de meeste Golf- lotes het herinnert raan dat de staat zo'n der geleden nog een soort iebedrijf was. Met aan oofd een sluwe leider die 1S le financiën beheerde en 1 eengoed tot in de kleinste s kende. De sjeik regeer- t land vanuit zijn kantoor e haven. Van daaruit kon ve e handel en wandel van Jei, /oik, dat hij altijd „mijn a, e" noemde, nauwlettend j 1 gaten houden en kon'hij "aI|es zien wat de hows, de che vrachtzeilschepen, uitvoerden, el werd gedreven vol- het principe van een *-Ileman's agreement'. Met "e woorden, er werd geen erspild aan administratie- vi ompslomp. Investeerders nJe'egeerders wisten wat ze 'kei lkaar hadden en voor een dat zich langzaam aan be- !e d te ontwikkelen van een ree en rurale economie tot ebt nternationaal bedrijf, vol- dit systeem prima, el'ipreekt ook voor zich dat 'et jank die z'n hoofdkwar- P d Sjeik Zayed bin Sultan al Nahmayan. tier in de Golfstaat heeft ge vestigd zaken doet op een ma nier die westerse financiers versteld doet staan. Volgens een functionaris van die bank is het heel normaal dat een be- doeinehoofdman midden in de nacht opbelt met de medede ling hem onmiddellijk hon derdduizend dirham per auto te sturen. In 1962, het jaar dat de olie voor het eerst op grote schaal werd geproduceerd, verbaasde de sjeik het buiten land door op te merken dat hij meende dat de oliemaatschap pijen meer behoefte aan geld hadden dan hij. Daarom stelde hij voor de prijzen van vóór 1950 te hanteren. Familieleden Op dit moment besloten' de Britten, die de beschermende macht waren in de Golf, dat de stamhoofden van deze klei ne maar steeds belangrijker wordende staatjes, zo zoetjes aan wel eens vervangen mochten worden door wat meer wereldlijke familieleden die bereid waren de westerse manier van cash flow aan te leren. De oude sjeik had al 38 jaar de vrede weten te bewaren in een voorheen met bloed bevlekte staat. Hij werd opgevolgd door zijn broer, sjeik Zayed bin Sul tan al Nahmayan, die nog steeds aan de macht is In de Arabische staten wordt opvol ging zelden bepaald door eerstgeboorterecht. De nu 75-jarige sjeik Zayed heeft algemene bekendheid verworven als penningmeester en belangrijkste aandeelhou der van de Bank of Credit and Commerce International (BCCI), die de gemoederen van de internationale bankwe reld momenteel bezighoudt. De sjeik zelf is een uitermate integer man. Hetgeen helaas niet gezegd kan worden van sommigen van zijn hovelin gen. Een ongelukkiger tijdstip voor deze verwikkelingen was niet mogelijk geweest. Abu Dhabi was net bezig met de voorbe reidingen voor de viering van het 25e regeringsjaar van de sjeik in augustus. Onder zijn regering veranderde het sjeik- dom in een soort Florida, een schitterende plaats met prach tige boulevards en weelderige tuinen. Er zou een donderwolk zijn getrokken over het gelaat van de charmante heerser toen hij vernam wat de Bank of Eng land de BCCI had aangedaan. Hij is van mening dat zijn re putatie in twijfel wordt ge trokken door de suggestie dat een financiële instelling in zijn gebied verwikkeld is in een I FOTO: AFP zaak met drugshandelaren en criminelen. Arabische aristocraten zijn bij zonder gevoelig waar het der gelijke aantijgingen aangaat. Sjeik Zayed groeide op in de woestijn, waar hij jaagde en valkenierde terwijl hij en zijn vazallen per kameel van het ene lemen fort naar het ande re hobbelden. Kamelen en paarden De rijkdom van de familie werd simpelweg gemeten aan de hand van het bezit van vierhonderd kamelen en hon derdtachtig paarden. Ruzies werden met behulp van kleine wapens beslecht en toen Zayed pas tien jaar oud was schoot zijn oom zijn vader dood. Kort daarna werd de oom op zijn beurt om zeep geholpen en Zayeds broer werd heerser van het Golfstaatje. Zayed ge noot een traditionele opvoe ding en die bestond uit een grondige bestudering van de koran. Pas toen hij begon te reizen leerde de sjeik wat meer over de buitenwereld. De grote rijkdom die hij met de olieproduktie verwierf, wendde hij aan voor de bouw van scholen en ziekenhuizen en de stichting van de federa tie van Verenigde Arabische Emiraten, waarmee vrede een feit was. Degenen die Zayed Londense brandweer vindt BCCI-dossiers LONDEN De Londense brandweer heeft bij een felle brand in een bedrijf dossiers van de Bank of Credit and Commerce International (BCCI) gevonden. Bij het blussen van de brand in het magazijn van Hayes Business Services verloren twee brand weerlieden het leven. De dossiers van BCCI zijn ter plekke ge fotografeerd, mocht er een verband bestaan tussen de brand en de sluiting al eerder van de „Bank of Crooks and Criminals In ternational" zoals de bijnaam van de bank inmiddels luidt. De in opspraak geraakte BCCI heeft zeker vijftien jaar lang mil jarden guldens aan verliezen verzwegen en is misschien nooit winstgevend geweest, zo heeft een onderzoekscommissie van de Britse centrale bank vastgesteld. Volgens een accountantsrap port heeft de BCCI zich jarenlang beziggehouden met duistere transacties als schijnleningen, omkoping, geheime rekeningen en snelle financiële transacties tussen filialen van de bank goed kennen prijzen vooral zijn moed en eerlijkheid. Deze eigenschappen kwamen met name tot uiting toen hij in 1952 als gouverneur van el- Ain betrokken raakte bij een geschil met Saudi-Arabië over de Buraimi oase. Alhoewel hij zelf niet meer dan honderd dollar bezat wees hij een Sau dische omkoopsom van tachtig miljoen dollar voor de rechten op zijn grondgebied van de hand. „Ik voel niets voor een leven als schatrijke banne ling", verklaarde hij. Vraag het de inwoners van Abu Dhabi: Zayed leeft zeer bescheiden. Voor een staat waar het inkomen per hoofd van de bevolking tot het hoog ste ter wereld behoort, leeft hij inderdaad bescheiden. Deson danks bezit hij minstens acht paleizen. Zoals zoveel Arabie ren die in de woestijn zijn op gegroeid heeft hij een zwak voor groen en dat uit zich in de aanleg van schitterende pa leistuinen en de aanplant van miljoenen bomen, die allemaal besproeid worden met ontzilt 21 zoons Zayed is de trotse vader van 21 zoons en is vele keren ge trouwd geweest, alhoewel hij zich altijd strikt aan de mos- limwetten heeft gehouden en nooit meer dan vier vrouwen tegelijkertijd heeft gehad. De officiële 'first lady' is sjeikha Fatima, moeder van zijn derde zoon. Zij is voorzitster van het vrouwengenootschap van Abu Dhabi en ontvangt de officiële gasten. De hovelingen van Abu Dhabi die hun staatshoofd aanspre ken met „Grote Zayed" geven massaal lucht aan hun gevoe lens van afschuw en schaamte over het schandaal waarin de JJCCI hun land heeft gestort. Naar hun zeggen is Zayed nog het meest verbolgen over het feit dat zijn naam in verband wordt gebracht met drugshan delaren. Zayeds oudste zoon, prins Khalifa, bezit 44 procent van de aandelen van de BCCI. maar het is toch sjeik Zayed die zeggenschap heeft over de toekomst van de bank. In Abu Dhabi is familie-eer net zo belangrijk als financiële rechtschapenheid in een inter nationale instelling die islami tische gebruiken en westerse commerciële praktijken ver bindt. Net als zijn broer, ge looft Zayed dat een bank in de eerste plaats moet voorkomen dat de muizen aan de bankbil jetten gaan knagen. (c) The Times HEt LEVENDE EILAND - Voor Rob, die deze reizen met de giro-raket nu al verschei- Imalen heeft gemaakt, is deze tocht geen sensatie, maar zijn pas- 1 s zitten vol spanning. Ze weten, dat ze met enorme snelheid in de |ng van de aarde suizen en ergens op een heel klein plekje op die ihtige bol moeten terechtkomen. Maar hoe lapt Rob 'm dat? ^eigenlijk doet Rob dat zelf niet eens. Van Peace Mountain uit It de raket, zodra hij de aarde dicht genoeg is genaderd, radiogra fisch geleid en ofschoon hij hier nog nooit eerder is geland, verloopt de manoeuvre schitterend. Nog wat beteuterd kruipen de passagiers uit het toestel, maar ze worden hartelijk ontvangen. Veel tijd om te praten is er echter niet. Rob moet zo vlug mogelijk weer starten en Prudon en zijn andere vrienden halen. „We hebben de laatste uren geen contact meer met Prudon gehad", zeggen de marconisten van Peace Moun tain; „de verbinding schijnt ernstig gestoord te zijn". JERUZALEM Israël en de VS zijn het volgens de Israëlische minister van defensie, Moshe Arens, eens over de samenstelling van een Palestijnse afvaardiging bij een vredesconferentie over het Middden-Oosten. Daarmee is een zeer belangrijk obstakel voor de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan verdwenen. Radio Israël meldde vandaag dat Washington akkoord was met de Israëli's over uit sluiting van Palestijnen uit Oost-Jeruzalem bij de eerste onder handelingsronde over de toekomst van door Israël bezet Ara bisch gebied. Gevraagd of de VS uiteindelijk het Israëlische standpunt hierover zouden aanvaarden, zei Arens gisteravond laat: „Ik twijfel daar niet aan. Er is geen meningsverschil tussen de Amerikanen en ons hierover". De Syrische president Hafez al-Assad volgt dezelfde weg als president Anwar Sadat van Egypte, die destijds rechtstreekse vredesbesprekingen met Israël aanging, aldus de Israëlische premier, Yitzhak Shamir. Sadat baarde veel opzien toen hij in 1979 vrede sloot met Israël. „Over een maand of twee zullen we beginnen met gesprekken met onze buren", zei de premier. AMERSFOORT HOEVE LAKEN Wat houdt Bouwfonds Informatica in Hoevelaken nog op de been, nu het met de mees te computer- en automati seringsbedrijven slecht gaat? Wereldwijd stoten IBM en Wang duizenden banen af en kleinere fir ma's als Multihouse, HCS en Newtron varen even eens tegen wind en stroom. In de branche zit al bijna een jaar de klad. De automatise- ringsmarkt nadert het verzadi gingspunt en kan produkten veel moeilijker kwijt dan voorheen. Omzetten zijn te ruggevallen. Na vette jaren wordt nu alom afgeslankt. Bouwfonds Informatica houdt het op een betrekkelijk licht dieet. Twintig van de zeven honderd banen verdwijnen, een kleine reorganisatie is no dig en komend najaar is het de bedoeling dat een kostenbe sparingsplan is doorgevoerd. Dat moet voldoende zijn om de komende twee a drie jaar ver der te kunnen, denkt het be drijf. Het lijkt uitstel van exe- Want nog geen drie maanden geleden was het einde van Bouwfonds Informatica op pa pier al een feit. Met branche genoot Multihouse, beursgeno teerd, was overeengekomen om een nieuw bedrijf op te richten. Voorzitter J.W.M. Si mons van de Raad van Be stuur van 'moeder' Bouwfonds Nederlandse Gemeenten zegt nu achteraf: „Tot het laatste ogenblik hebben we serieus geprobeerd om tot een deal te komen. Dat gaat heel snel of helemaal niet. Het werd het laatste". De onderhandelaars van beide ondernemingen zijn het niet eens geworden over de waarde van eikaars bedrijven. Multi house eiste bovendien dat er minstens honderd van de ze venhonderd banen bij Bouw fonds Informatica zouden ver dwijnen, zo blijkt nu. Simons: „Dat was ons te gortig". Eind mei, daags na de afgeketste fu sie, herhaalde hij dat de rol van Informatica was uitge speeld. „We zijn op deze markt van oorsprong niet thuis. Wij zullen daarom als actieve marktpartij terugtreden". Rustig Dat kan volgens Simons nog wel even duren. „We gaan niet met het bedrijf lopen leu ren. We wachten rustig af tot er een andere, geschiktere partner is gevonden. Het be drijf krijgt daarvoor de tijd". De automatiseringspoot van het Bouwfonds, opgericht in een tijd dat automatisering ge heid winstgevend leek, bestaat uit tien ondernemingen in Amersfoort, Eindhoven, Ca- pelle aan de IJssel, Apeldoorn, Amsterdam en Hoofddorp. De bedrijven hebben als kenmerk dat ze bijzonder gespeciali seerd zijn: in automatiserings projecten voor gemeenten, on derwijs, groothandel of toege wijd aan computersystemen als IBM-PS of Ulysis. De on derneming is goed voor een bruto omzet van 107 miljoen gulden in 1990 op een perso neelsbestand van ruim zeven honderd mensen. Het was ooit de bedoeling dat de andere bedrijfsonderdelen van moederbedrijf Bouwfonds Nederlandse Gemeenten (wo ningbouw, ontwikkeling, hy potheken, verzekeringen) vol op van de kennis in eigen huis konden profiteren en projec ten niet hoefden uit te beste den. Dat succes ('de verwachte synergie met de overige be drijfsonderdelen', zoals het Bouwfonds het zelf noemt) bleef uit. Simons: „'Informati ca' komt uit een tijd van de welvaart, waarin alles kon". De organisatie was te vertakt en streed op teveel fronten. Vorig jaar besloot het bedrijf zich bij de eigen leest te hou den: vooral vastgoed (woning bouw) en dat wat agressiever en commerciëler dan voor heen. Zeventig banen werden toen geschrapt. Doelstelling voor alle onderdelen is jaar lijks gemiddeld vier procent meer winst te maken. Dat is volgens Simons een willekeu rig percentage, 'zomaar een doelstelling voor jezelf om het rendement te van de onderne ming verhogen'. „Via winstin houding zijn we groot genoeg om risicoprojecten te aan te nemen". Geen verband „De komende twee jaar blij ven we bestaan, zij het in wat andere vorm", denkt directeur H Huisman van Bouwfonds Informatica. De banen worden geschrapt op minder winstge vende onderdelen. Personeel krijgt een afkoopsom, hulp in het vinden van een baan el ders en ook wordt een aantal banen niet meer opgevuld door natuurlijk verloop. Volgens Huisman is het niet zo dat Multihouse invloed heeft gehad op de aangekondigde reorganisatie in eigen huis. „Je moet als bedrijf altijd kijken wat je positie is in een veran derende markt. Dat het nu slecht gaat. geldt voor ieder een. En dan moet je kijken, wat echt nodig is en wat niet". In het najaar wordt vastge steld, of de onderneming nog zuiniger en efficiënter kan werken Dat kost volgens Huisman niet meer arbeids plaatsen, maar is bedoeld om kritisch naar de kostenposten in de eigen onderneming te kijken'. (ADVERTENTIE)

Leidse Courant | 1991 | | pagina 5