l ~T>a's nou het mooie Yeronique van Ruiten verrast Fleur Meijer TENNI CIRCUI1 mijnders CeidóeSomatit SPORT Rabobank Jan Siemerink publiekstrekker op nationale kampioenschappen DONDERDAG 18 JULI 1991 door I CAROLE MASSEE EN PETER KLEIN OUDE WETERING/LEI DEN Veronique van Ruiten verraste in de Cl- categorie van het sfeer- toernooi van Alkemade de grote favoriete Fleur Meij er met opvallende cijfers. Yvonne Holkeboer en Hannie Pietersen zorgden voor een record door het maximale aantal spellen te spelen en te winnen. Bij Casino hielden de CIOS- maten Marcel van Rijn en Ymco van Gorcum het op slechts twee tiebreaks. Het sfeertoernooi van Alke made in Oude Wetering heeft niet alleen in de Cl-categorie de getipte kanshebber voor de erepalm verloren. Opvallend was zij wel, de overwinning van Veronique van Ruiten op Fleur Meijer. De voormalige topper in het nationale tafel tennis hanteert ook het racket met veel verve. Van Ruiten liet de favoriete in twee sets (1-6, 3-6) kansloos. Ook in het GDD1 30+ werden de als eer ste geplaatsten vrij eenvoudig uitgeschakeld. Jo Grimbergen en Ton van der Voort moesten met twee maal 6-2 hun meer deren erkennen in Elvire Kuyck en Johan Boers. Het duo Angelie Glansbeek/Frans van Meteren had in dit onder deel drie sets nodig om de toe gewezen favorietenrol waar te maken. Agnes van Berkel en Gerard Otto kwamen na een 7-5 overwinning in de tweede set op gelijke hoogte, maar moesten na een 1-6 nederlaag in de beslissende set het toer nooi verlaten. Bij de singlepartijen van de heren in Dl had de als eerste geplaatste Stefan Verdaas- donck weinig moeite met Xa- vier Karis. De strijd werd met 6-2, 6-3 beslist. Verdaasdonck was in zijn ontmoeting tegen Eelco Zeemering minder for tuinlijk. Zijn avontuur op Cl- niveau eindigde in 6-1, 6-2. De koppels Yvonne Holkeboer- Hannie Pietersen en Marjan Broeken/Marianne Kantebeen zorgden in DDC2 30+ voor bij na drie uur spanning en sensa tie op de baan. Na drie sets, die elk met een tiebreak beslist moesten worden, ging na het maximaal mogelijke aantal spellen de zege uiteindelijk naar de eerstgenoemde combi natie. Het onderonsje tussen Robert den Boeft en Jacques van Ruiten in HED 30+ kwam ook pas na drie sets tot een ontknoping. De eerste set kwam via een tiebreak op naam van Van Ruiten. Den Boeft won de tweede set vrij eenvoudig (6-1) en trok door een 6-3 zege in de derde set de partij naar zich toe. Het weer in ere herstelde Bad- gastentoernooi van Casino Noordwijk werkte de partijen over het algemeen rustig af. Marcel van Rijn stuitte in de BI op zijn ClOS-maatje Ymco van Gorcum. De inmiddels buiten de tennissport werken de Nieuwvenneper was zijn daarin wel werkzame Van Gorcum in zoals dat heette, een 'lekkere' wedstrijd na twee tiebreaks nipt de baas. Van Rijn stuit nu op Mark Fleischeuer. Casino-trainer René van der Wilk werkte zijn enkelspel tegen de aanstor mende jeugd in de persoon van Ben de Bruin met twee maal 6-2 bekwaam af. Jan- Willem Lugthart had het door een walk-over gewoon een voudiger. Clubgenoot Pieter Guyt werkte zich middels een soepele eerste en een moeiza mere tweede set in de halve fi nale van het B2-toernooi. De C-categorie kende haar spanning in twee gemengd- dubbels. Elly Guyt en Ton Be rends konden hun status van als tweede geplaatst koppel slechts met de score 4-6, 6-4 en 7-5 tegen Wil Goedhart en Wim Siemerink (van de bloe men) waar maken. Exakt de zelfde uitslag gaven Elly van 't Woud en Piet Parlevliet aan wedstrijdleider Anton-Will van Zoelen door. Voor mede leidster Mandy Oostlander („Ik heb voor mijn gevoel goed gespeeld.") en partner Van Zon was de score minder zonnig. Patrick Niezen had in de C2-single veel te stellen met Bart Albers, 6-3, 7-6. Bad gast Hoenderdos ende Kat- wijkse kustbewoner Kees Ko renhof werden de eerste twee spelers, die de kwartfinale in het herenenkel Dl haalden. Voorhout De geplaatste spelers in Voor hout leverden wisselende pres taties. Bij de dames op D-ni- veau had de kandidate voor de eindzege Pascal Groenewegen weinig moeite met Ingrid Har ders (6-1, 6-2). Haar verwachte medefinaliste Esther van der Wiel kwam met 6-2 en 6-2 langs opponente Olga Almen- kinders. Bij de D-heren moest de als derde geplaatste Bart Ruigrok voor Cees Barnhoorn capituleren. Met 6-3, 6-1 werd hij naar huis gestuurd. Ruud Bakker, vierde op de plaat singslijst, voldeed aan de ver wachtingen. Met 6-0, 6-1 liet hij Marco van Egmond kans loos. De in HEC als vierde ge tipte Erik de Graaf kwam zon der al te veel inspanningen een ronde verder. Hij gaf slechts twee games weg aan Rico Jong A Thai. De nummer drie Gert-Jan Anker had het te moeilijk. Na de eerste set nog wel met 6-3 gewonnen te hebben, moest hij met 6-3, 6-2 de wedstrijd aan Martijn Aart man afstaan. De lijstaanvoer ders in het HDDCl-onderdeel verzuimden hun plaatsing waar te maken. Met de cijfers 6-4, 6-3 werd het duo Martin Hoekstra/Karei Huizinga door de heren Marcel en Michel de Bruyne geklopt. Boskoop In het singletoernooi voor de dames op Cl-niveau zorgde Martine Brey voor een verras sing. De speelster, die in het district Den Haag uitkomt, sloeg in twee sets de als twee de geplaatste Mireille Elberse uit het toernooi. De setstanden 6-4 en 6-1 geven al aan dat Brey alleen in de eerste reeks moeite met haar opponente had. Niet zo verwonderlijk want de winnares stond vorige week nog in de halve finale van een damesenkeltoernooi op B-niveau. Bij de gemengde dubbels in de Dl-klasse moes ten de kanshebbers Carolien van Vliet en Peter van der Pluym het veld ruimen. Joyce Nagtegaal en Mark Brand ver- C^idócSouta sloegen de winnaars jaar in twee sets, 7-5 en de overige categorieën zich nog geen echte vei gen voor. DEKKER TENNIS WARMOND VOOR EERSTE MAAL GASTHEER WARMOND Ondanks de aanwezigheid van regerend ti telhouder Paul Haarhuis moet Jan Siemerink toch de publiekstrekker worden bij de nationale kampioenschappen, die dit jaar van maandag 29 juli tot en met zondag 4 augus tus voor de eerste maal bii Dekker Tennis in Warmond worden verspeeld. Naast de fi nalisten van vorig jaar treden ook Richard Krajicek, Jacco Eltingh en Michiel Schapers binnen de lijnen. Bij de dames ontbreekt de vaderlandse top drie, maar geven de daarop volgende elf speelsters van de nationale ranglijst, onder aan voering de jeugdige winnares van vorig jaar, Linda Nie- mantsverdriet, wel acte de presence. Directeur Philip van der Kwast van het Dekker Ten- niscentrum in Warmond, dat als gastheer voor de titelstrijd fungeert, toonde zich tijdens de gisteren gehouden perscon ferentie met name verheugd over de aanwezigheid van Jan Siemerink. De deelname van de eenentwintigjarige Rijns burger betekent in ieder geval de komst van een extra aantal toeschouwers. Juist dat pu bliek zal in groten i getale moeten verschijnen op de nieuwe speelplaats van de na tionale kampioenschappen. Na vier jaar in het Brabantse Son een onderkomen te hebben ge vonden, is de titelstrijd terug in het westen des lands. „Onze accomodatie is in staat veel toeschouwers goed op te van gen", stelt de Dekkerdirecteur. „We hopen, dat ons uitgangs punt, dat et een flinke belang stelling zal zijn, inderdaad klopt. De recette, daar moet ik eerlijk in zijn, is toch een sluit post op de begroting. Jan Sie merink is voor ons centrum heel belangrijk. Hij komt uit de regio en zal voor ons de grootste publiekstrekker wor den." Faciliteiten De komst van de nationale ti telstrijd naar Warmond, brengt ook de Rijnsburger weer tot spelen in de regio. Dekker en de NK varen er wel bij. „De begroting voor een dergelijk topevenement bedraagt alleen voor ons reeds tussen de anderhalf en twee ton", licht Van der Kwast na der toe. „De bond wees ons uit vijf kandidaten de nationales toe. Zij leveren de mensen voor de organisatie van het toernooi, wij zorgen zo volle dig mogelijk voor de facilitei ten, zodat het toernooi ge speeld kan worden." Een kijk je in de keuken levert al snel het beeld, dat daar wel heel veel meer voor komt kijken dan het beschikbaar stellen van tennisbanen en trainings ruimte. Zaken als het in rood- wit-blauw uitgevoerd promo dorp, een t.v.-circuit, de diver se restaurants, fax- en tele foonlijnen, ten minste 65 bal- lenkinderen, tribunes en de bewegwijzering zijn een orga nisatie op zich. De spelers zal het aan niets ontbreken, zodat een optimale voorbereiding is gegarandeerd en het publiek het beste spel krijgt aangeboden. Van de vijf zich binnen de top-100 bevin dende Nederlanders zijn vier in Warmond aanwezig. Naast regerend titelhouder Paul Haarhuis en Rijnsburger Jan Siemerink mogen ook Hage naar Richard Krajicek en de eens bij voormalig hoofdklas ser Unicum zijn tennisstaaltjes vertonende Jacco Eltingh op een plaatsing rekenen. Mark Koevermans ontbreekt. De Rotterdammer verkiest de vele faciliteiten en de finan ciën in de Duitse teamcompeti tie boven Nederland. Michiel Schapers is voor het topkwar- tet de gevaarlijke outsider. De huidige Eemnesser kan zich erop beroepen één van de wei nigen te zijn, die Wimbledon- kampioen Michael Stich op gras een nederlaag te hebben bezorgd. Via het kwalifikatie- toernooi zal Dekkerspeler Mi chael van den Berg zich een plaats bij de elite moeten zien te verwerven. De Koudeker- ker, die in het Hongaarse 25.000 dollar satelietcircuit met twee finaleplaatsen furore maakte zal in deze zware schifting zijn goede vorm van dit moment moeten behouden om succes te hebben. Pecunia De pecunia spelen een door slaggevende rol bij de nationa le titelstrijd. Het feit, dat slechts elf mannen recht streeks werden toegelaten in het wedstrijdschema kan niet alleen worden afgedaan met de zwaarte van het eventueel dagelijks moeten spelen van een vijfsetter. Het met 35% tot deeld. Het levert een hoofd prijs op van 10.000 gulden, een bedrag, dat de komende drie jaar bij lange na niet toerei kend zal blijken om de Neder landse herentop op nationale kampioenschappen in War mond te laten optreden. De verkleining van het deelne mersveld is in ieder geval een eerste aanzet tot een honore ring naar prestaties. Bij de dames, dat eveneens een veld van zestien spelers om vat, ontbreekt het top drietal, Brenda Schultz, Manon Bolle- graf en Nicole Jagerman. Voor de hoofdprijs van 6500 gulden is de kampioene van 1990, Linda Niemantsverdriet op nieuw favoriet. Concurrentie heeft zij te duchten van haar zeventienjarige leeftijdsgeno- tes, Petra Kamstra en Stepha nie Rottier en de twee jaar ou dere Miriam Oremans. Uit de regio behoort Heieen van den Berg tot de deelnemers. Rond de Noordwijkerhoutse, die twee jaar geleden haar beste 'Nationale' afwerkte, met een uiteindelijk verlies tegen Ja german, is het de laatste tijd enigszins stil. Heieen van den Berg bezet echter nog steeds een plaats binnen de beste driehonderd speelsters van de wereld. Lissese Ingelise Drie huis valt net buiten het elftal, dat rechtstreeks een stek op de deelnemerslijst verwierf en zal dit via de kwalifikatie moeten proberen. Eenzelfde lot is eveneens Jacqueline van Wijk toebedeeld De NK is één van die piekmo menten, die het Dekkercen trum ten behoeve van het pu bliek binnen haar poorten wil halen. De hoofdklassecompeti tie en eventueel een A-toer nooi in de wintermaanden zijn andere. „Van Warmond moet niet meer gezegd kunnen wor den, waar ligt dat", merkt di recteur Philip van der die in zijn jonge jaren ir van het jeugdtennis keerde, afsluitend op plaatsje moet naamsb heid. Met vijf uur telev bij moet dat stellig lu En met Jan Siemerinkn een betere tennisambas uit de regio Leiden is menteel niet. tie I U zit als een vorst in deze eiken 3-2 zitskombinatie met bruine lederlook bekleding. Leverbaar in diverse kleuren en uitvoeringen BEVERWIJK, aan de Meubelboulevard, Parallelweg 98 Tel 02510-29062 Donderdag koopavond Ma.mi. 13.00 u geopend Eigen parkeerterrein CAPELLE A/DIJSSEL, Meubelboulevard, Lylantse Baan 8 Tel 010-4508144 Langs de Rijksweg Rotterdam-Utrecht Vr koopavond Ma mi 13 00 u geopend Eigen parkterr DIEMEN, Meubelboulevard, Sniep 10 Tel 020-6901441 Langs de Rijksweg Amsterdam-Amersfooit Vr koopavond Ma mi 13 00 u geopend Eigen parkeerterrein LEIDERDORP, Meubelplein 9, naast het Elisabeth Ziekenhuis Tel 071-412701 Donderdag koopavond Ma mi 13 00 u geopend Grote parkeerruimte SUEDRECHT, Meubelboulevard, Leeghwaterstr 237 Tel 01840-19000 Langs de Ryksw Gormchem-Rotterdam Afslag Wijngaarden Do koopavond Ma.mi. 13.00 u geop l/TRECHT. Meubelboulevard, Kaap de Goede Hooplaan 20 (Kanaleneiland) Tel 030-887007 Do koopavond Maandagmiddag 13 00 u. geopend Eigen parkeerterrein MEUBELEN

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12