TENNIS CIRCUIT Hollandse Regenbogen zeilen opnieuw naar ruime zege Marco van Trigt stelt "Masters' veili CeidaeSoivamt SPORT Rabobank Q Golftoernooi met sterkste bezetting Koot tekentac bij Cannes Bob van Overloop toont goede vorm bij badgastentoernooi in Noord wijt IN KAAG WEEK WOENSDAG 17 JULI 1991 LEIDEN Zeg nooit nooit, maar de kans dat Marco van Trigt z'n plaats op het Master- stoernooi definitief heeft veilig gesteld, is heel erg groot. De Hillegommer klom door zijn tweede toernooizege naar de tweede plaats op de ranglijst en lijkt, ook al speelt hij waar schijnlijk in het District Leiden geen B-toernooien meer, zijn ticket voor Unicum daarmee vast in handen te hebben. In de afgelopen jaren gaf een to taal van 12 punten in ieder ge val steeds recht op deelname. Mare Nagelkerken mag zich zo langzamerhand ook een serieuze kandidaat gaan noemen. De speler van TEAN deed in Hillegom met de verloren finale goede zaken. Bij de B-dames leidt Petra Wessels nu de dans De Hillegomse passeer de niet spelende Nathalie van der Voort en bleef de al snel verliezen de ploeggenote Cindy Berkhout eveneens voor. Angelina Rammers, die twee jaar geleden nog op onfor tuinlijke wijze het Masterstoernooi misliep, wil daar dit jaar duidelijk wel aan meedoen. In het HEC-veld heeft Walther Ja cobs ruim afstand genomen van de verzamelde concurrentie. De Uni- cummer won als niet geplaatste het toernooi van Dekker en telt nu een voorsprong van acht punten op nummer twee, de in Hillegom in de eindstrijd verliezende Dennis Ver- steegh. Marco Mattke speelde zich via Warmond (al dan niet voorlo pig) in de top-acht. Yvonne van Hensbergen en Yvon ne Schoordijk zijn na Yolanda Mens Onid-M Qawiant de sterkste C-speelsters. Niet zo gek dus dat dit tweetal zich na vorige week weer in het spoor van de niet spelende Mens heeft genesteld. Mark Broxterman verloor wat vroe ger dan geprogrammeerd in Hille gom, maar is nog steeds D-heer nummer één. Patrick van Hal zag een sterk gespeeld Hillegom be loond met een derde stek. Timo van der Voort besluit de kopgroep die inmiddels duidelijk afstand heeft genomen van de rest van het veld. Bij de D-dames (of is het meisjes) werd Heddy Boers achterhaald door Alkemadese Madeion Buys. Maud Beran pakte nuttige puntjes en Wendy Damen speelde zich bijna vanuit het niets op de zesde plek. Bij de dobbelende 30+ heren kon den twee nieuwe koppels aan het totaal worden toegevoegd. Henk Zonderop bleef op zijn eigen Rijp- wetering met Leo van Berkel aan de winnende hand en mag in sep tember zijn debuut maken. Ook Co Langelaan en Wiebe O verwijk uit Lisse deden nog niet eerder mee. Riet Akerboom en Petra Regoor wonnen Rijpwetering met over macht en stelden op die manier de gezellige week Unicum veilig. Hed- wig Fleischeuer en Lia Herpst had den al een toernooi gewonnen. De zege in Hillegom was derhalve een bevestiging van het feit dat dit tweetal op de Masters thuishoort. Stand HEB: Jan-Willem Lugthart (Zee en Duin) 14. Marco van Trigt (Hillegom) 12, Onno Guinau (TEAN) 9, Marcel Vink (Hillegom) 8. Mark Fleischeuer (De Merenwijk) en Marco Visser (OLTC) 7, Mare Nagelkerken (TEAN) 6. Erik Bakker (Unicum) en René van der Wilk (Casino) 5, Johan Draulans (De Munnik), Martijn Krans (Unicum) en Perry Paauw (Unicum) 4, Herman van der Capellen (De Merenwijk), Leon Damen (Zee en Duin). Ton Groen (Westerhout), Gerard Kroese (Waddinxveen) en Marco Smit (TEAN) 3. DEB: Petra Wessels (Hillegom) 11. Nathalie van der Voort (De Merenwijk) 9, Cindy Berkhout (Hillegom) en Saskia Paauw (De Munnik) 7. Angelina Rammers (De Mun nik) en Mirjam Siemerink (Unicum) 6, Tine van Fraayenhoven (Overburg) en Sangeet- ha Vijayakumar (India) 4. Marieke Bethle hem (De Munnik), Monique van Bracht (Bosheim), Marijke Guyt (Merlenhove), Pe tra Jansen (Zandvoort) en Irma van Seeters (De Merenwijk) 3. HEC: Walther Jacobs (Unicum) 20, Dennis Versteegh (Lisse) 12, Bart Blok (Unicum), Jeroen Westdijk (KLTV) en Martijn Zand vliet (De Boekhorst) 11, Marco Mattke (Ca sino) en Oscar Schoordijk (De Merenwijk) 8, Sander Geerlings (De Boekhorst), Ronald Klein (Leimuiden) en Roeland Kuiper (Unicum) 7, Tim Bavelaar (De Merenwijk), Alexander vd Berg (Meerburg), Talbert Boef (Dekker Tennis) en Erwin Langelaan (Lisse) 6, Ivor Bergsma (TEAN), Marc van Doorn (Unicum) en Erik-Paul van Weeren (Forescate) 5. DEC: Jolanda Mens (De Boekhorst) 16, Yvonne van Hensbergen (Hillegom) en Yvonne Schoordijk (De Merenwijk) 15, Ju dith Pietersen (De Munnik) 8. Tammera Canter Visscher (Forescate) 7, Lisa Col nj® (Hillegom) 6, Pascal Jongmans (De Men wijk) 5. Fleur Meyer (Unicum) en So f Sjaardema (De Boekhorst) 4, Herma Kr *a'' (Utrecht) 3. *f? Mark Broxterman (Hillegom) 20,1 11 Schie (De Merenwijk) 19, Patr Hal (Lisse) 17, Timo van der Voort (I P'0< zerswoudse TC) 16, Björn Canter Visscl 2- (Forescate), Serge Cornelissen (Roombu (°F Wouter Koop (De Boekhorst) 11, M Cats (Roomburg) 10, Steven Drieh (Lisse). Jeffrey Hagendoorn (Van Nispt Dennis de Roo (Hazerswoudse TC) en Fz,,a' Ubels (TEAN) 7, Marcel de Bruin Munnik) en Sander van der Salm (Artesl »p< DED: Madeion Buys (Alkemade) 15, Hec Boers (Artesia) en Maaike Zonderop (U cum) 14, Carmen Delsasso (De Munnik) Maud Beran (Unicum) 10, Wendy Dam (Kikkers) 7, Cindy Berg (Hillegom) 6, Ni j line Derks (Lisse) 5, Marieke Klosse (B heim) 4. HEREN DUBBEL D30+: Eelco Holst RK (Leeuwenbergh)/Paul Mulder (Casii f Ton Poots (De Merenwijk)/Leo van rT, ren (De Merenwijk); Henny van K (Hazerswoudse TC)/Chris vd Klug. zerswoudse TC); Jan vd Plas (Zee en Dif&y )/Wim Guyt (Zee en Duin); Loek Eeden (Van Nispen)/Rob Jonkheer Boekhorst); Frits Kantebeen (Roombutjt )/Gé vd Weyden (Dekker). Ben Langev (TEAN)/Bert Gijsbers (TEAN); Frans V nix (Oud Wassenaar)/Rob Bieger ((Fiel Wassenaar); Ruud Bitter (Forescate)/Fi te van Dorp (Forescate); Cees Leijten (Lis >de broek)/John Minck (Lisserbroek); René Groot (Sassenheim)/Wim de Klerk Wol^1 (Sassenheim); Willem Crama (TEAN)/V Schreuder (TEAN); Co Langelaan (Li! Wiebe Overwijk (Lisse); Henk Zonde g)/Leo van Berkel (Alkemai D30+: Krijna Rave bergen (Zee en Duin)/Nel Verdoes (Zee IEf Duin), Corrie Bank (Hoogmade)/Le i (S Borst (Hoogmade); Leny Pennenburg (A ,l"*1 sia)/Joke Smith (Artesia); Ineke Hooym (Bollenpark)/Plony van Mans (Bollenpa Leny Aartman (De Boekhorst)/Marl (joe Balk (De Boekhorst); Janny vd Does Oude Eik)/Annemarie Slot (De Oude F Joke Smith (Artesia)/Karin Tel. (TEAN), Hedwig Fleischeuer (Foresc (Hazerswoudse TC)/Els-Vari Schaik zerswoudse TC); Riet Akerboom (Alke de)/Petra Regoor (Alkemade). ■diSF den gepresenteerd. Heineken is voor in elk geval de komen de drie jaar de opvolger van KLM, dat het Dutch Open tien jaar lang financieel steunde. „In die periode is het golf in Nederland geweldig gegroeid", weet Henk Heijster, directeur van de Nederlandse Golf Fe deratie. De Hagenaar; „In 1981 telde de NGF 28 clubs en 20.000 leden. Nu zijn er 116 clubs en 50.000 leden. En we zijn nog steeds groeiende". De toenemende belangstelling houdt tevens in dat Neerlands belangrijkste golftoernooi nog maar op drie banen kan wor den gehouden: Noordwijk, Hil versum en de Kennemer, in Zandvoort. Bij alle overige ba nen ontbreekt de infrastruc tuur om een tentendorp voor de sponsors (ditmaal 8000 vier kante meter groot) en de vele duizenden toeschouwers te kunnen ontvangen. „Wij zul len er alles aan doen om het de bezoekers zo goed mogelijk naar hun zin te maken", be loofde Jan van Eek, voorzitteL van de plaatselijke organisatie en in die functie aan het hoofd staand van een legertje van 400 vrijwilligers. Voor de dri ving-range (oefenbaan) van de professionals heeft men moeten uitwijken naar een na bijgelegen zweef vliegveld. Aanzien Dé grote man achter de scher men is echter al sinds tien jaar Robbie van Erven Dorens, die met zijn bureau Reved Inter national het toernooi ook in ternationaal een hoog aanzien gaf. Qua prijzengeld (totaal ruim anderhalf miljoen) staat het Heineken Open in Europa op de vierde plaats. Met de dit maal uitgenodigde spelers is ook een uitgebreide tv-regis- tratie gewaarborgd. „De beelden van ons toernooi gaan de hele wereld over", al dus Van Erven Dorens die de afwezige NGF-president Rolf Olland als volgt verontschul digde; „Hij is aanwezig bij het honderdjarig bestaan van de Ierse golffederatie. En daar wordt altijd zoveel gedronken dat het onverstandig zou zijn hem snel even terug naar Ne derland te laten komen". der. PARIJS Addick Koot het ste gisteren een contract vo shi twee jaar getekend bij Canni ,|er Dat heeft de leiding van ,rW Franse club bekend gemaal ^e] De 27-jarige verdediger spet ejk de voor PSV, maar had get rrei basisplaats. De landskampioi en ontvangt ongeveer een miljot j^a gulden voor Koot. Door h rjSti aantrekken van Koot hee w„ Cannes drie buitenlanders ^ij dienst. De anderen zijn de Jo ,(w goslaaf Asanovic en Franci es t Omam-Biyik, internatior|jat van Cameroun. door IKEES VAN KESTEREN EN CAROLE MASSEE REGIO Bob van Overloop continueerde tijdens het bad gastentoernooi op de banen van Casino in Noordwijk zijn goede vorm die hij al tijdens het toernooi van Dekker-War mond etaleerde. In de Cl-ca- tergorie vesloeg de speler van De Munnik de als derde ge plaatste Duitser Horst Blan kenberg in twee sets 6-2, 6-4. In de volgende ronde ontmoet Van Overloop Patrick Niezen die in twee sets afrekende (6-0, 6-3) met Zee en Duin-speler Kees Korenhof. Echt grote verrassingen deden zich op het complex van Piet Veentjer nog niet voor. In de Bl-klasse speelde Johan Drau lans een boeiende partij tegen de als tweede geplaatste Me- renwijker Mark Fleischeurer. De speler van De Munnik wenste zich niet zo maar ge wonnen te geven en maakte het de getipte finalist erg moeilijk. Fleischeurer won uit eindelijk in twee sets: 6-4, 7-5. Leon Damen had erg weinig moeite met Brabantse tennisle- raar Smolders: 6-1. 6-1. Casi no-speler Kees Heemskerk maakte zijn plaatsing tegen Asselbergs volledig waar: 6- 0,6-2. In de dubbel met Van Gorcom warmde Jan Willem Lugthart zich al vast op voor zijn partij in de single. Het duo Lugthart/Van Gorcom won in twee sets van De Bruin/Hert - zman: 6-3,6-4. In de B2-klasse bij de heren boekte Pieter Guyt een regelmatige zege op Boekei: 6-2,6-2. Meer spanning was er te beleven in de partij tussen Patrick Kleian en de op eigen park spelende Xander Hertzmann. In de eerste set pakte Kleian de winst via een tie-break (7-6). Hertzmann herstelde zich in de tweede set (3-6) maar moest toch met lege handen het gravel verlaten (6- 1). Rijnkanter Jack Manuputty was in de B2-catergorie niet opgewassen tegen Coppele: 6- 3, 6-3. Maar de tennisleraar herstelde zich in de Cl-klasse tegen Forescate-speler Gros- veld: 6-4, 6-3. Marco Mattke gunde John van Overloop slechts drie games: 6-1,6-2. De als eerste geplaatste Alexander Balk had meer moeite met zijn clubgenoot Willems: 6-0, 4-6, 6-2. De als derde geplaatste KLTV'er Adrie Freke verloor in drie sets van Willems: 6-4, 6-7, 6-3. In HED1 bleek de 15- jarige Schalling uit Naarden niet opgewassen tegen de ou derwets 'zuigende' Kees Kar stens. Na drie sets bij een 5-5 stand gooide Schalling de handdoek in de ring. Een er varing rijker en een illusie ar mer. Rijnkanter Jan de Mooy is het Cl-toernooi van Voorhout voortvarend begonnen. De Rijnsburger versloeg oud-Casi no speler Gerben van Maanen en tegenwoordig actief bij de organiserende vereniging in twee sets met 7-6 en 6-4. Zee en Duin speler Jonker mag ook weer op de Sportlaan in Voorhout terugkeren na zijn overwinning tegen Wim Derk- sen in twee sets: 6-2, 6-3. Ook de als vierde geplaatste Erik de Graaf kwam een ronde verder via twee sets tegen Schuit: 6-3, 6-1. In het HED maakte Mark Broxterman zijn plaatsing volledig waar tegen André Natzijl. Noordwijker- houter Martijn Overschot was duidelijk een maatje te groot voor Peter Lemmers: 6-1, 6-1. De Hillegommer won met 6-2, 5-3. Aad Kaandorp liet van de illusies van zijn clubgenoot Marcel de Tombe weinig over door hem met 6-4, 6-1 te ver slaan. Bij de dubbels was Kaandorp minder fortuinlijk want samen met zijn partner Hans Deutekom ging hij tegen Arthur van Holst en Ted Steenvoorden met 6-2, 6-4 ten onder. Bij de dames gunde Ni- colette Houwer thuisspeelster Catherine Rotteveel slechts twee sets: 6-2, 6-2. In HDD1 35+ verloor het toernooi zijn als eerste geplaatste spelers al in de eerste ronde. Ralph Mol en Richard van Egmond kon den de eer van Voorhout niet hoog houden tegen Martin Galjema en Han de Jong: 6-3, 6-1. In het invitatie BI toer nooi werden in de avonduren enkele leuke partijen gespeeld. Waldo Jansen rekende in twee sets af mét zijn clubgenoot Jan Baan: 6-4, 6-3 en Leidse Hout- speler Henk Jansen had alleen in de tweede set moeite met de Nijmegenaar Michael Scher mer: 6-1, 7-5. Alkemade In Alkemade leverden de ge tipte favorieten wisselende prestaties. In de verschillende 30+-categorieën moesten en kele kanshebbers het veld rui men. Bij de C2-heren ging de als tweede geplaatste Hans Schiphorst na drie sets ten on der tegen Winkelaar. De OLTC 'er won de eerste set met 5-7, maar middels een tie break kwam Winkelaar op ge lijke hoogte. Via een makkelij ke 6-1 overwinning in de laat ste set sloeg Winkelaar de fa voriet het toernooi uit. De als derde geplaatste ASC-clubge- noot Har Meijer maakte het zijn tegenstander wel heel makkelijk. Via een walk-over verliet hij de strijd. In het HED30+ onderdeel versloeg Van de Knaap redelijk een voudig de als vierde getipte Co Langelaan. Met 3-6, 4-6 sloeg Van de Knaap zich een ronde verder. In de DEC 1-klasse had de als tweede geplaatste Flo- rieke Westhof in Van Ruiten een lastige opponente. Ze won uiteindelijk met tweemaal 7-5. Bij de damesdubbels in de C230+-klasse hadden de favo rieten Wilma Beyen en Thera du Croix een harde dobber aan Evero en Van Ruiten. Zij pikten de eerste set met 3-6 in, maar moesten de tweede set na een spannende strijd aan hun tegenstandsters overge ven. In de derde set maakten Beyen en Du Croix hun favo- rietenrol waar. Met 6-2 pakten zij de overwinning. De koppels die in HDD1 30+ die als derde en vierde geplaatst het toer nooi begonnen hadden weinig moeite met hun tegenstrevers. Cees en Jaques van Ruiten als derde geplaatst maakten met 6-3, 6-2 een einde aan het toer- nooi-avontuur van het duo Jongen/Van de Plas. John Croese en wedstrijdleider Wil lem Renee maakten met 6-0, 6-2 korte metten met John van Klink en Fred van Rui ten. In Boskoop verloopt alles tot dusver nog helemaal naar wens. Er heerst een gezellige sfeer en de regen is nog altijd geen spelbreker geweest, waardoor alle partijen volgens het schema afgewerkt kunnen worden. In alle categorieën hebben de geplaatste spelers laten zien dat zij hun plaatsing juli waard waren. Alleen bij de mengde dubbels D30+ liet de als eerste geplaatste Liz v de Brand en Charles Gerij een steekje vallen tegen combinatie Hennie Moorma /Wim Brand. Laatstgenoei den moesten de eerste set n de favorieten afstaan maar in de tweede set werdi de rollen omgedraaid (2- Tenslotte maakte een 5-7 stai^v in de derde set een einde a;£^ het. toernooi voor Van Brand en Gerrits. Een ande driesetter die zeer de van het kijken waard wF~ speelde zich af bij de hen dubbels in de B-categor René Cardinaal en Maarti Veeger waren in de eerste s DA de beteren van Ron Groot (|r,a de tweede set met een 6-4 ui slag aan hun opponenten ten. De derde set bracht n dels de cijfers 7-5 de beslissii in het voordeel voor het di Groot/Van de Berg. Muntz slaat hole in one SOUTHPORT De Neder- landse golfer Rolf Muntz heeft op de beroemde baan van Royal Birkdale een hole in one gesla gen. Dat gebeurde tijdens een oefenronde voor het Brits Open, dat aanstaande donderdag be gint. Muntz, vorig week 35ste tijdens het Schots Open, mag aan dat belangrijke toernooi meedoen. Muntz sloeg de bal op de twaalfde hole, over 165 me ter, ineens in het gat met een ij zer 4. De bal legde de weg af te gen de wind in. Voor de twaalf de hole staan drie slagen. De speler van Toxandria ging de baan rond in 72, twee boven Idoor DICK KIERS AMSTERDAM De 72e afle vering van het toernooi om de open Nederlandse golftitel, van 25 tot en met 28 juli op de Noordwijkse Golf Club, is ster ker bezet dan ooit tevoren. Met de Amerikanen Payne Stewart (onlangs winnaar van het prestigieuze US Open) en Fred Couples, de Duitser Bernhard Langer alsmede de Australiër Wayne Grady heeft de organisatie een aantal abso lute wereldtoppers gecontrac- Reden genoeg voor vrolijke blikken dus gistermiddag in Amsterdam, waar tevens de nieuwe hoofdsponsor kon wor Marco van Trigt speelde afgelopen week z'n tweede B-toernooi dit seizoen. Ook in Hillegom won hij. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Idoor KEES VAN KESTEREN WARMOND De Hol landse Regenboogzeilers zijn er opnieuw in ge slaagd de Friezen te ver slaan. Gisteren versloeg de equipe van Marin Hei- neke de Friezen in de vierde en laatste race met enorm verschil: 14 3/4 voor de Hollanders tegen 40 voor de Friezen. De zege van de Hollanders was de 65e in de 104 keer (Kaag week en Sneek week) dat de twee teams op het water de degens kruisten. Voor de laatste Hollandse nederlaag moet teruggegaan worden naar de Kaagweek van 1987. De winnende teamleider Mar tin Heineke was na afloop vro lijk gestemd. „De Friezen wa ren niet in staat om ons goede teamzeilen van enig weerwerk te voorzien. Ik had daar meer van verwacht maar tijdens de laatste race hebben we onze suprematie nog eens duidelijk aangetoond", aldus de Loos- drechter. Heineke overdreef daarmee niet want vooral op de laatste wedstrijddag gaven de Hollanders enige knappe staaltjes van ploegenspel zien. „We waren daar duidelijk niet tegen de Hollanders opgewas sen. Op alle facetten van het teamzeilen werden we afge troefd. Het enige wat we nu nog kunnen doen is proberen tijdens de Sneekweek ons ge schonden blazoen wat op te poetsen", aldus de debuterende Friese teamleider Bertus ter Beek. De eerste meters van de wed strijd van gisteren stonden in het teken van het verwerven van een goede uitgangspositie voor het gedeelte richting het Norremeer. Vooral de strijd tussen Warmonder Cees Nater en de Rotterdammer John Hofland in Friese dienst was erg boeiend. Dat Nater op de hem zo bekende plassen zich niet de wind uit de zeilen niet nemen vormde een bevesti ging van de goede vorm van de Warmonder tijdens deze Kaagweek. De Friese zeiler Douwe Zwart stuurde na de rondding van de eerste boei zijn boot vakkundig naar de eerste plaats maar moest daar na constateren dat zijn goede voorbeeld niet door zijn team genoten werd gevolg. De Hol landers volgden met vier bo ten en Hagenaar Boris Bayer en Martin Heineke maakte het Zwart dermate moeilijk dat de Fries bijna moest capituleren Warmonder Cees Nater (128) toonde in de laatste wedstrijd tegen de Friezen zijn uitstekende vorm. Hier maakt hij het de Fries Ulbe de Vries erg moeilijk. FOTO:ANDRÉ VAN HAASTEREN maar door een knap staaltje zeilen kroop hij door het oog van de naald. Het bleek echter boten op de finishlijn afste venden en om wat extra zout in de Friese wonden te wrij- ters van gen. uitstel van excecutie voor de Friezen. De genadeklap werd uitgedeeld door de oprukken de Cees Nater die de Orion van Douwe Zwart wist te pas seren waardoor vijf Hollandse

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12