Prik Breukink kansloos voor zege ert-Jan Theunisse Svccrl bij babyvoeding idócöouaant SPORT 13 Michael Stich roemloos onderuit tegen Novacek N GISBERS NA EERSTE ECHTE ETAPPE: OP DE LOSSE TOUR MAANDAG 15 JULI 1991 ier neemt rustpauze XjART De organisatoren van iternationale tennistoernooi in irt hebben gisteren met gemeng- oelens de afmelding van Boris ontvangen. alist van Wimbledon heeft met lellijke ingang een rustpauze in- na overleg met Niki Pilic en een j gssessie met zijn landgenoot Carl os, teeb. Becker had de organisatie lag nog om een wild card ver deelde zijn beslissing twee uur 'd' Ie loting mee. De drievoudige or edon-winnaar, die een week ge- 2l )p het gras in Londen zijn meer- ëe oest erkennen in zijn landgenoot 1 Stich, voerde aan dat hij zich voelt. „We moeten dit accepte- :ei toernooidirecteur Nusch te- teld. GSTAAD Michael Stich is eergisteren na vijf slagenwis selingen in twee minuten uit geschakeld in het toernooi van Gstaad (Zwitserland), waar een prijzenpot is van ruim 600.000 gulden. De win naar van Wimbledon begon de kwartfinale tegen Karl Novacek zaterdag met een achterstand van 3-6 en 4-5, nadat de partij vrijdag was afgebroken door de regen. Op eigen opslag kon Stich de achterstand niet wegwerken. Na drie tamelijk simpele fou ten kreeg Novacek drie wed- strijdpunten, waarvan hij de tweede incasseerde na een gemiste volley van zijn Duit se tegenstander. Een week na de Duitse Wim- bledonfinale was in Gstaad het woord aan twee Span jaarden. Emilio Sanchez, de nummer vijf van het schema, won in de finale van de als eerste ingeschatte Sergi Bru- guera in 1 uur 46 minuten met 6-1 6-4 6-4. Jim Courier in actie tegen Michael Chang in het toernooi van Osaka. Courier versloeg zijn landgenoot met 6-4, 2-6 en 6-4. FOTO: EPA Gustaffson is Mancini de baas BASTAD In het Zweedse Bastad ging de overwinning naar Magnus Gus- tafsson. In de eind strijd was de num mer negentien van de wereldranglijst met de sterke fore hand beduidend sterker dan de enigszins uitgebluste Argentijn Alberto Mancini: 6-1 6-2. Eerder dit seizoen - in de derde ronde van de Open Franse kampioenschappen - was de situatie om gekeerd geweest. ES Tegenover lalyse's en specula- laatste Jan Gisbers ;est realistische op- j: „Als Erik Breu- tweede wordt in Tour schuilt daar igica in. Als hij wint •t er iets bijzonders, sowieso het geval eg Lemond de Tour int". )M-ploegleider ziet in ukink dit jaar normaal en geen opvolger van oetemelk kan worden, ststelling die door de zelf niet wordt tegen- en. Realistisch als hij is Jreukink de gele trui ig uit zijn hoofd gezet, it van afgelopen zater- g dan voor PDM slecht Irlopen, hij heeft niet niek gezorgd. Het was likken dat Breukink, en Kelly beneden de aihtingen presteerden en dulideel van de voordelige ten opzichte van con- en moesten inleveren, enij opmaking van de ba- Tcjn er geen andere con- ivorden getrokken dan (K chade beperkt is geble- op sommigen zelfs 'otas geboekt. reden begrepen Gis- vooral Breukink niet loor de buitenwacht zo sch over de inzinking de^atste kilometers werd De renner is opgeza- heit een verwachtingspa- waarvan hij nu het be fer dreigt te worden. „In Nederland werd dat Breukink wel Tour zou gaan win- Erik Breukink is uitgeput na de tijdrit. nen. Dat hebben wij nooit ver kondigd, omdat wij een jaar lang Lemond zien rijden. Wij wisten dat een Tourzege voor Breukink normaal gesproken onhaalbaar is. Breukink zelf heeft bovendien nooit het ge voel gehad de Tour te zullen winnen. De renners kennen de krachtsverhoudingen in het peloton maar al te goed". Droefenis Breukink beaamt dat. „Ik wist dat ik alleen kon verliezen", meldt hij met verwijzing naar het voetstuk waarop hij tot zijn droefenis in Nederland is geplaatst. „Ik heb in de tijdrit risico's genomen die verkeerd zijn uitgepakt. Achteraf heb ik me geforceerd op die laatste klim. Mijn bedoeling daarmee de voorsprong op Lemond op te voeren pakte verkeerd uit. Ik blies mezelf op, het motor tje ging uit. Die dingen kun nen gebeuren. Ik heb de laat ste kilometers gepoogd de gro te versnelling rond te blijven trappen. Wat moet je anders? Die tijdrit had echter geen ki lometer langer moeten zijn. Tot die inzinking heb ik goed gereden. Daarna was het zaak de schade beperkt te houden. De reacties na afloop vielen mij om die reden zo tegen. De buitenwereld is vaak zo onrea listisch". Prangende vraag die tussen alle verklaringen recht over eind blijft is: Hoe kan een tijd- rijder als Breukink ten prooi vallen aan zo'n inzinking? Daarover verschillen de des kundigen van meningen, maar het meest voor de hand liggen de antwoord is dat de accu simpelweg leeg was. Het li chaam protesteerde tegen de inspanning en de reactie was: tot hier en niet verder. Het verhaal over die traditionele slechte dag van de renner wordt tegengesproken door zo wel ploegarts Wim Sanders, Gisbers als Breukink zelf. Plat uitgedrukt was Breukink de laatste tien kilometer kapot. „De tank suikervoorraad in het lichaam is bij Breukink nu eenmaal minder groot dan bij Lemond", verklaart Gisbers, die daaraan ook nog het aspect leeftijd toevoegt. „Breukink is 27 jaar en nog bezig met het verleggen van grenzen. Enige jaren geleden reed hij een for midabele tijdrit tot 30 kilom- ter. Nu al tot 60 kilometer. Naarmate een renner ouder wordt is hij beter in staat zijn grenzen te verleggen. Daar spelen ook psychische aspec ten een rol. Breukink verbe tert nog steeds. Wat zijn li chaam bijvoorbeeld ook niet kan is om over te schakelen op vetverbranding als de suiker- voorraad verbruikt is. Bij Breukink is het dan op. Le mond daarentegen is niet ka pot te krijgen. Die gaat maar door, net een diesel." Kuipzadel Aan het materiaal heeft de in zinking evenmin gelegen. Breukink reed op zijn ver trouwde fiets, ofschoon hij 's morgens tijdens de training nog met een kuipzadel had geëxperimenteerd. Het model waarmee Thierry Marie en Laurent Fignon in Lyon de proloog reden. De Nederlan der besloot op het laatste mo ment er geen gebruik van te maken, omdat het niet ver trouwd was. Hij prefereerde het orthodoxe zadel. Waar Breukink helemaal geen ge bruik van kon maken was een noviteit. PDM heeft een tij- dritfiets in ontwikkeling waar mee volgens Gisbers twee tot drie procent winst in de aëro dynamica kan worden ge boekt. Het principe is geba seerd op de turbulentie, is het enige tipje dat hij van de sluier wil oplichten. De reglementen houden PDM tegen om het model te gebruiken. Volgens de ploegleider is de tijd dat PDM met de revolutionaire fiets voor de dag komt echter niet ver meer. In een vooruitblik gaat Breu kink er vanuit dat hij het ver schil met Lemond in de ber gen niet zal kunnen goedma ken. Hij zal de gele trui-drager scherp in de gaten houden, om zijn reactie af te wachten op aanvallen uit de achterhoede. „Een groot aantal favorieten staat op minuten en zal niet kunnen blijven afwachten", verwacht de Nederlander. „Wie weet heeft Lemond een keer een slechte dag en ik een goede, zodat ik tijd kan goed maken. Het is ook denkbaar dat het verschil in tact blijft tot de laatste tijdrit". Volgens Gisbers moet de be dreiging voor Breukinks posi tie komen van Bugno en Del- gado. Bugno omdat hij veel klasse heeft en Delgado van wege zijn vorm en routine. In- durain is volgens de ploeglei der te zwaar (80 kg, red.) om op alle cols het spel te kunnen meespelen; die zal een keer moeten toegeven. „Lemond passeren? Daartoe acht ik ei genlijk niemand in staat". podo]STOUWDAM De vorige ge- wielrenners at iaande aan de lief stuk. Dat heette lede energiebron te bovendien hoorde- Tegenwoordig de kachel opge- met muesli en veel spaghetti. Een waarvan een gro- ojanning wordt ver- vraagt immers om liwitten en koolhy- Gert-Jan Theunis- rhëpjandelt weer andere Zijn dagelijkse bestaat uit: vloei- ■edsel, muesli, liga's ibyvoeding. "n?Jkt ongelooflijk dat een """irter in een krachtens- ivenement als de Tour noi((Af'varit zit leeê te lePe_ ?unisse doet het en be lch er voortreffelijk bij En ten koste van de is gaat het vooralsnog ;Duijafnt na zÖn terugkeer in aeoojton heeft hij de buiten- versteld doen staan overwinningen van 'edstrijden in een tijds- 'an drie weken. belangstelling ï^jjeding dateert al vanaf bsi (iimteurtijd. Zolang waakt stvallig over zijn li- De renner is gespitst ^"Jafgewogen eetpatroon, ama), Ir geleden zwoor Theu- !t vlees af en sedert- it hij al als vegetariër leven. Zijn beweegre- zijn van praktische k heb me eens laten ren wat er zoal in t. Weinig goeds voor ter zo bleek. Ik was al vleeseter, dus besloot (Nedjee te stoppen. Met uit- ng van kipfilet overi- 5,4 vkzaamheid over wat er, op zijn bord kwam, maakte van Theunisse nog geen tevre den eter. Hij hikte vooral aan tegen de grote hoeveelheden spaghetti die naar binnen ge werkt dienden te worden. „Daarvan kreeg ik altijd een opgezette maag; een opgebla zen gevoel en regelmatig buik pijn", denkt hij met licht af grijzen aan die periode terug. Een oplossing voor dat pro bleem vond hij aanvankelijk niet. Hoe moest hij anders aan het dagelijks quotum koolhy draten komen? Zijn vrouw Lieske vond het ei van Co lumbus. Zij bestudeerde in de supermarkt eens de ingrediën ten van een potje babyvoeding en concludeerde dat zoiets pre cies is wat Gert-Jan nodig heeft. Zo is het gekomen. Overigens ging Theunisse pas over op babyvoeding nadat hij zich door voedingsdeskundi gen van co-sponsor Extran had laten voorlichten. Prima spul en kan geen kwaad, luid de de boodschap. Vanaf dat moment heeft Theunisse de borden spaghetti afgezworen. Hij eet alleen nog spaghetti Bolognesi uit verwarmde pot jes Olvarit. Diëtisten De diëtisten van Extran, de naam waaronder Nutricia sportvoedingen en -dranken op de markt brengt, vormen de deskundigheid waarop Theunisse kan terugvallen. De renner kwam afgelopen win ter tijdens het eerste trainings kamp met zijn nieuwe ploeg met hen in contact. Zij vertel den hem dat de hoeveelheid koolhydraten in spaghetti te genvalt en vloeibare sportvoe ding in combinatie met liga voor minstens evenveel calo rieën zorgt. Vanzelfsprekend gaat daarachter ook een com mercieel belang schuil, maar buiten dat baseert Theunisse zijn voeding al langer dan een half jaar op de adviezen van desbetreffende voedingsdes kundigen. Hij houdt ook een soort logboek bij dat op gezette tijden door de kenners wordt gecontroleerd. Zonodig krijgt Theunisse het advies om zijn eetpatroon te corrigeren. Het dagelijkse menu van Theunisse in de Tour is een opsomming waarvan de door gewinterde smulpaap gruwt. Hij begint de dag met een bordje muesli aangevuld met kwark. Daarop volgen zes liga-koeken en twee potjes ba byvoeding van elk 250 gram en als hij dan nog zin heeft neemt hij speciaal meege brachte rijst uit blik. Af en toe wordt het ontbijt opgefleurd met een omeletje. Muesli Tijdens een etappe slurpt Theunisse acht negen pakjes vloeibaar voedsel naar binnen en drinkt hij gemiddeld vijf bidons sportdrank leeg. Na de etappe werkt hij in het hotel onmiddellijk twee borden muesli naar binnen. Vervol gens neemt hij* een douche en laat hij zich masseren. Dan is het tijd voor de avond maaltijd, die bestaat uit rijst, een of twee pakken liga en twee of drie potjes babyvoe ding. De hoeveelheden hangen een beetje af van zijn eetlust en de geleverde inspanningen die dag. „Tijdens een zware bergrit val ik gemiddeld een kilo af en op die dagen eet ik gewoonlijk meer", vertelt de renner, die verlangend uit kijkt naar de cols. Theunisse is laaiend enthou siast over zijn onorthodoxe eetgewoonten. Sinds hij volle dig op babyvoeding is overge stapt heeft hij geen last meer van zijn maag en is hij even min bevreesd onvoldoende ca lorieën binnen te krijgen. „Ik ben er van overtuigd dat het nooit aan mijn voeding ligt als ik slecht rijd", meldt hij gede- ciceerd. De eetgewoonte van Theunisse heeft als voordeel dat hij zijn maaltijden op de kamer kan nuttigen. Zo wil hij het graag. Niet om zijn ploeggenoten te mijden, maar om onnodig wachten te voorkomen. „Je zit aan tafel al gauw anderhalf uur op een harde stoel. Ik vind Gert-Jari Theunisse: ,,lk heb me eens laten informeren wat er zoal in vlees zit. Weinig goeds voor een sporter zo bleek. Ik was al niet zo'n vleeseter, dus besloot ik er mee te stoppen. Met uitzondering van kipfilet overigens". FOTO: ANP dat niet prettig en het is niet goed voor me. Die tijd verblijf ik liever op miin hotelkamer om te rusten. Om toch mijn gezicht eens te laten zien, eet ik zo een of twee keer met de ploeg. Zeker niet vaker. Dat gaat niet ten koste van de soci ale contacten in de ploeg, want wij komen bij elkaar op de ka mer en maken er daar wel een gezellige boel van". Respect Het gedrag van Theunisse wordt binnen TVM geaccep teerd. Hij heeft het respect van de winnaar. Theunisse heeft de ploeg Priem aanzien gege ven en hij haalde het succes binnen. Daarnaast ligt hij goed in de groep, ook al sluit hij zich meestentijds op in zijn ka mer, die hij tijdens de Tour deelt met Jan Siemons. Net als iedereen kent ook Theunisse zijn zwakke mo menten. De blonde renner zondigt wel eens tegen het strenge eetregime dat hij zich zelf heeft opgelegd. De uitspat tingen blijven echter beperkt om de dóódsimpele redenen dat zijn maag niet alle voedsel kan verdragen. „Aan vet hoef ik helemaal niet te beginnen. Daarvan krijg ik onmiddellijk last", vertelt hij. „Op de spaarzame momenten dat ik in een restaurant ga eten beperk ik me tot de Chi nees of de Italiaan. Wat snoe pen betreft eet ik veel drop en mars. 's Avonds thuis gaat er minstens een zak drop door, daar kan ik niet afblijven. Welk soort? Yoghurt-gums he ten die dingen. Die vind ik lekker. En tijdens het trainen stop ik altijd bij een tanksta tion om enkele repen Mars te kopen en cola te drinken. Nee, cola is niet slecht, een fabeltje. Er zit veel suiker in en dat kan voor een wielrenner nooit slecht zijn. Dat is eten uit de snackbar wel. Ik zou niet we ten hoe een patatje smaakt. Het is zeker dertien jaar gele den dat ik dat heb. gegeten. Ik heb er ook totaal geen behoef te aan. Gebak eet ik wel, maar bij hoge uitzondering. Dan be perk ik me tot een appeltaar tje". Binnen de ploeg werd aanvan Niemand hoeft zich ongerust te maken door ERIK BREUKINK „Wie ook hebben geschreven en gezegd dat Erik Breukink favoriet is voor het winnen van deze Tour de France: de bron ligt niet bij mij. Het verklaart ook mijn volgende uitspraak: namelijk, dat ik er meer spijt van heb de tijdrit niet te hebben gewonnen, dan dat ik de gele trui langs me heen zag schieten. Lemond heeft nu de last van de wedstrijd op zijn schouders en gelet op zijn gezichtsuitdrukking is hij daar niet zo verschrikkelijk blij mee. Iedereen wil van me weten wat er precies is misgegaan. Nou, hoe het ook klinkt, eigenlijk niets. Van tevoren wist ik dat 72 kilometer wel eens te lang zou kunnen zijn. Dat loop je natuurlijk niet van de daken te roepen. Na zestig kilometer was de brandstoftank leeg. De zaak is verschrikkelijk gedramatiseerd. Een laatste kilometer in nog geen twintig kilometer per uur. Nou moet je ophouden. Jan Gisbers heeft de teller bijgehouden en die kwam op een verval van tien kilometer. Van 55 naar 45 kilometer per uur en niet minder. Het verschil met Lemond en Indurain was dat die in de laatste vijftien kilometer wel 55 kilometer per uur konden blijven draaien. Waarom zou ik nou precies ontevreden moeten zijn? Omdat anderen te optimistisch denken? Vorig jaar in de eerste lange tijdrit heb ik veel meer verspeeld. Niet genoeg gegeten of gedronken, verkeerde voeding, allemaal onzin. Het is simpel niet meer kunnen dan je lichaam aangeeft. Korte tijd later was ik volledig hersteld, dus niemand behoeft zich ongerust te maken. We zullen tot de bergen de posities verdedigen. Er zit niets anders op. Natuurlijk zullen we attent rijden, net als gisteren, toen Kelly en Alcala met een eerste groep zijn meegegaan. Het spijt me dat het bij de media zo is overgekomen dat ik een nederlaag niet goed zou kunnen verdragen. Dat ik niemand meer te woord zou willen staan. De waarheid is dat ik mezelf niet tot dé favoriet heb bestempeld. Ik heb inderdaad wel de Engelse televisie gesproken. Die afspraak was 14 dagen oud. Jean-Marie Leblanc, de Tour-directeur, denkt dat de Banesto-mannen, Delgado, Bernard en Indurain, in de Pyreneën van alles zullen ondernemen. Samen met de Italianen in het algemeen. Dat is geen slechte filosofie. Maar hij zal er niet vanuit gaan dat wij van onze kant de zaken gelaten over ons heen laten gaan. 't Is nu eenmaal een gekke Tour met een lange vlakke aanloop en vervolgens alle bergen. Daar moet je reserves voor hebben. Ik weet best dat er hier en daar wat schamper over een psychologische tik gesproken wordt. Breukink die het niet aan zou kunnen. Die niet met spanning om kan gaan. Ik laat dat soort geluiden voor wat ze zijn. 't Is mijn Tour en die bestrijd ik op mijn manier. Daarbij wil ik best bekennen dat Greg Lemond in deze vorm waarschijnlijk een onneembare hindernis kan blijken te zijn. Daar heb ik aan het begin van deze Tour op gezinspeeld. Maar niemand kan zeggen hoe de verhoudingen over ruim een week zullen liggen. Dan kan het klassement opnieuw worden geschud 't Is vooral zaak van koel en kalm blijven, loeren op de geschikte gelegenheid en je de kop niet gek laten maken. Dus nogmaals, de laatste kilometer van zaterdag heb ik echt met het volle verstand gereden. De krachten waren op, dat Is alles. En verder ben ik vol goede moed over een positieve afloop van deze 78e Tour de France". kelijk vreemd tegen het afwij kende eetgedrag aangekeken. Vooral met de babyvoeding werd danig de spot gedreven. Volgens Theunisse zijn velen inmiddels bijgedraaid nadat zij het spul zelf hadden geproefd. Er zijn renners die nu ook uit de Olvarit-pot willen snoepen. Dat zal niet gaan, omdat de voorraad is afgestemd op Theunisse's maaltijden. Ploegleider Cees Priem heeft geen moeite met de eetge woonten van Theunisse. Het enige dat hij van zijn kopman verlangt is dat hij zo nu en dan met de ploeg mee eet. Priem: „Als Theunisse deze leefwijze kan opbrengen, zal ik hem niet tegenhouden. Joop Zoetemelk deed het ook, die lag ook bijna alleen op zijn ka mer. Hij werd er Tourwinnaar mee. Die extra rust is juist de winst die Theunisse ten op zichte van de concurrentie boekt. Ik hoop echt niet dat er meer renners mee beginnen, dan moeten we volgend jaar een vrachtwagen babyvoeding meenemen. Dat is onbegonnen werk". Rooks snakt naar cols Steven Rooks en Gert-Jan Theunisse klampen zich vast aan de cols. Snakken naar de Pyreneeën. Het duurt de gescheiden Tourtweeling", die nu een LAT-relatie onderhoudt, te lang voor het hooggebergte opdoemt. Zaterdag in de tijdrit klasseerde het duo zich keurig achter elkaar. Theunisse op 5.07 als 27ste, Rooks op 5.16 als 28ste. Beiden waren niet echt ontevreden. Het was volgens verwachting. „Het liep goed tot vijftig kilometer, toen doofde de kaars. Ik kreeg een ontzettende ram. Twee jaar geleden in de tijdrit tussen Dinard en Rennes overkwam me hetzelfde. Of ik te snel van start ga? Ik weet het niet. Ik probeer de krachten te verdelen". Voorzich tig met Indurain José-Miguel Echavarri speelt niet één troef uit, hij houdt er drie achter de hand. De ploegleider blijft voorzichtig omgaan met Miguel Indurain, wil zijn bijna 27-jarige pupil - morgen is hij jarig - niet de zware last van het kopmanschap opleggen. Echa varri gokt opnieuw. Vorig jaar mislukte het waagstuk toen zo wel Delgado als Indurain naast de hoofdprijs grepen. Vooral om dat Echavarri het niet aandurfde Indurain uit te spelen. „We hebben nu met Bernard in de ploeg meer kansen. Ik ga niet de een na de andere renner inzetten. Indurain kan zijn kans wagen indien hij vindt dat het nodig is, maar voorzichtigheid blijft ge boden", stippelt de baas van Banesto zijn strijdplan uit. Vakbond wil korter rijden De AICPro, vakbond voor beroepswielrenners, wil dat de grote ronden worden ingekort. Het voorstel van de bond wordt in au gustus tijdens het halfjaarlijkse congres van de UCI (internatio nale wielrënunie) in Stuttgart besproken. De Giro en de Vuelta zouden teruggebracht moeten worden van 21 tot 19 dagen, de Tour van 22 tot 20. De AICPro eist namens de renners ook in iedere ronde minimaal één rustdag en hooguit vijf ritten boven de 200 kilometer, met een limiet van 220 kilometer. Etappes mo gen bovendien niet eerder dan 9 uur beginnen. Het wereldkam pioenschap op de weg zou op de tweede zondag van augustus gehouden moeten worden. KOERSEN le koers: 1 Fidelio d'Almere, 2. Flo- rian van Epse, 3. Fastwin If (4-5-2). 2e koers: 1 Complex Shun, 2. Fatal Attraction, 3. Floris S (4-2-1). 3e koers: 1. Insurgeat, 2. Estrella Star, 3. Dunlin O (2-5-10). 4e koers: 1. Emil, 2. Maura's Crown, 3. Ellen van Epse (7-6-3). 5e koers: 1 Fleurystar R, 2 Devoted Love, 3. Evergreen V (5-6-4) 6e koers: 1 Comrade, 2. D'Ouragan, 3. Doris Vryenesse (5-9-1). 7e koers: 1 Don Victory, 2. Carlos S, 3, Donaldnora .(6-7-2). 8e koers: 1. Cinderella Crown, 2. Erik Tornado, 3. Angelique (2-1-6). 9e koers: 1 David Morgan, 2. Delight Nobo, 3. Churchill (5-7-4). 10e koers: 1. Flora W, 2. Long Leg Jennie, 3. Deter Morgan (8-4-3). SPORT OP TV VANDAAG Nederland 2, 19.15 uur: Sportpanora- ma, specials (1): Hugo Camps ont moet Jan Mulder. Nederland 3, 19.33 uur: Studio Sport, wielrennen samenvatting tiende etap pe Tour de France. 22.10 uur: Studio Sport Journaal. BRT 1, 18.35 uur: Tour'91, wielrennen Tour de France. BBC 2, 22.00 uur Atletiek, Grand Prlx Nice. TV 5, 23.15 uur: Wielrennen, Tour de France. Superchannel, 22.10 uur Sport. Sportnet, 18.00 uur Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 3, 15.00 uur: Studio Sport, wielrennen Tour de France recht streeks verslag elfde etappe óver 246 km van Quimper naar Salnt-Herblaln. BRT 2, 15.40 uur: Wielrennen. Tour de France rechtstreeks verslag elfde etappe. Duitsland 1, 16.45 uur Wielrennen, Tour de France. Duitsland 3, 13.00 uur Tennis, ATP- toernooi. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 13.00 uur Sport.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13