gotonde geschikt voor van Jagtlust VVD: Noordwijk moet meer doen voor milieu !1port grontmij ondersteunt plan sassenheim Buitenbad De Fluit niet meer open Julianastraat Lisse veiliger na renovatie - EN BOLLENSTREEK £c*dóc6ou/ml/nt vrijdag 12 juli 1991 pagina 11 00. RIT TIBBOEL NHEIM Burge wethouders (12 lassenheim komen kort met een voor- "j or de aanleg van n tonde op de War- rweg in Sassen- ntn Het onderzoeksrap- in de Grontmij naar iluitingsmogelijkhe- n het bedrijventer- iVgtlust is inmiddels Uit het rapport dat een verkeers- een aanvaardbare :ra ïg biedt voor de tingsproblematiek. 2lide zou ter ter hoogte kromming in de weg Warmonderweg bij iassenheim aangelegd worden. Deze en ande- ndingen van het rap- 5- gen ten grondslag aan itie voor het college, op dit moment 'JIOJOURNAAl 'edstrijd ^sportvereniging 0( elijk Zat uit Hillegom morgenochtend ter nheid van haar 20-ja- èt< 'staan een grote jubi- yedstrijd. Er wordt op gewicht; snoek en doen niet mee. Mug- •ve als voer en aas >n strengste verboden, Is rode maden. Hen- igte en type is vrij. De rijd wordt gehouden Ringvaart in Hille- Aanvang negen uur. zeven uur kan men \nschrijven in dorps- Het Eiland in Beins- Het inschrijfgeld be- 't f10. p ideling r Ifirtincx r leiding van gidsen '.ondag een wandeling gemaakt in het bos irantz (landgoed Huys t ferm on t). Om twee uur begonnen bij de in- van het landgoed aan eren weg 139 in War- ma-org wzaterdagmiddag is er speelmiddag op d Adema-orgel athakerk in Lisse: Iliefhebbers worden f7,50 in de gelegen- gesteld een kwartier nn en echt kerkorgel te r n. Men is van twee tot I ur welkom, ook om te 1 ren, in de kerk aan de '•weg 273. ek servies S bij gemeente schoten SCHOTEN Een an Iveren koffie- en thee- siert sinds gisteren de de raadszaal van het hotense gemeentehuis, vorige eeuw behoorde ïsenteerblad met koffie- aheepot en melkkan en >ot aan het Voorscho- burgemeestersechtpaar Cornaz. De burgemees- zijn vrouw kregen het, cadeau bij de viering m zilveren huwelijk op cember 1873. Na het "en van haar man mevrouw Treub Cor- ,van den Bos. Uit dank iens bijdrage aan de ont- ling van haar drie zoons, n de dokter Latijnse les 1. Na in het bezit te zijn Xp st van de dochter van de nl wam het in handen van jel'ste kleindochter, die dit |verleed. Haar kinderen dat het servies tot de van Voorschoten be- ?n hebben het in bruik- v 2geven aan de gemeente ,]e ;hoten. Het servies moet er bezichtiging worden eld. Zuid-Holland en afvalondernemer garant voor stortkosten zeefzand DEN HAAG De provin cie Zuid-Holland en de Amerikaanse afvalonder- neming BFI hebben zich garant gesteld voor de stortkosten van de 1600 ton verontreinigd zeef zand, waar het bedrijf Re cycling Kampen deze week mee zat opgezadeld. Een woordvoerder van de provincie heeft dat giste ren meegedeeld. Het afval, ruim tachtig vracht wagens, wordt gestort door het bedrijf uit Kampen bij de VBM, een verwerkingsbedrijf op de Maasvlakte. VBM heeft daar voor alle noodzakelijke voor zieningen en vergunningen en het transport zal volgens de woordvoerder van de provincie daar geaccepteerd worden. Wie uiteindelijk de transport en stortkosten .zal betalen, is nog onduidelijk. Het zeefzand, dat vrij komt bij het verwerken van puin in breekinstallaties, was veront reinigd met zogenaamde poly cyclische aromaten. Het afval, oorspronkelijk afkomstig van West Holland Milieu (WHM) in Delft, het vroegere afvalver werkingsbedrijf Zegwaard, is in eerste instantie afgevoerd naar de firma IBA in Zwolle, een joint-venture van de ge meente Zwolle en de IBF. IBA verwerkte het puin tot zeef zand en verkocht het door aan Spitman milieu in Renkum, een andere dochteronderne ming van BFI. Dat bedrijf le verde het zeefzand aan Recy- ling Kampen, dat onder meer zand levert aan de weg- en wa terbouw. Het Kampense bedrijf verkeerde in de veronderstel ling dat het schone grond had gekocht. De woordvoerder van de pro vincie Zuid-Holland erkent dat op 1 mei een voorlopige ont heffing voor het transport is verleend aan WHM uit Delft. Volgens de provincie Overijssel is dat ten onrechte gebeurd. Op grond van de Afvalstoffenwet had Zuid-Holland voor het af geven van de voorlopige ont heffing toestemming nodig van de provincie Overijssel. Deze wet geeft namelijk aan dat de vergunningverlenende provin cie telefonisch in overleg had moeten treden met de provin cie waar het afval heengaat. „Overijssel zegt dat dat niet ge beurd is. Wij kunnen dat niet weerspreken. Wij weten name lijk niet zeker of we telefonisch contact hebben gehad", aldus de woordvoerder van de pro vincie Zuid-Holland. Linksrijdende Brit geschept SASSENHEIM Een 19- jarige Engelsman raakte gistermiddag licht gewond toen hij op de Warmon derweg in Sassenheim werd aangereden door een 65-jarige automobilist uit Amsterdam. De Engelsman reed met zijn fiets aan de verkeerde kant van de weg, zodat de Amsterdammer hem over het hoofd zag toen hij de rijksweg op wilde rijden. De Brit werd met licht let sel overgebracht naar het AZL. >k voor edraver LEIDSCHENDAM In tegenstelling tot de plannen zal het vernieuwde buitenbad van De Fluit aan het Fluitpolderplein in Leidschendam pas volgend jaar in gebruik worden genomen. De in april begonnen algehele renovatie van het zwembad heeft door het slechte weer in en juni vertraging ondervonden waardoor openstelling op 19 juli niet meer haalbaar is. Om aan de zwemfans tegemoet te komen zal het overdekte zwembad echter betere ope ningstijden krijgen. Het zwembad is vanaf van daag tot en met vrijdag 16 augustus elke dag om negen uur open, van maandag tot en met vrij dag tot zes uur en zaterdags en zondags tot vijf uur. Op dinsdag, woensdag en donderdag bo vendien 's avonds van zeven tot negen uur. Op werkdagen is het zwembad 's ochtends van ne gen uur tot half elf speciaal gereserveerd voor vrij zwemmen voor volwassenen. Op maandag wordt het bad, vooral ten behoeve van baby's, extra verwarmd. Na 16 augustus gelden weer de normale openingsuren. LISSE De Julianastraat in Lisse wordt op dit mo ment flink onder handen genomen. Met name het straatgedeelte tussen de Kanaalstraat en Nassau- straat zal worden gereno veerd. Hiermee wordt ge hoor gegeven aan een al lang gekoesterde wens van de bewoners, die vin den dat met name de ver keersveiligheid in de straat minimaal is. De situatie werd urgent toen de ernaast gelegen Koningin neweg éénrichtingverkeerweg werd. Daardoor kreeg de Juli-' anastraat een grote verkeer stoename te verwerken van automobilisten, die de kortste weg zochten van het centrum naar de Poelpolder en terug. Het heeft een tijdje geduurd voordat de bewoners op de zelfde golflengte zaten met de gemeente, maar uiteindelijk is een plan ontwikkeld, waarmee een groot deel van de bewo- ,ners kon instemmen. „Het is een plan met verkeers drempels en wegversmallin gen, waardoor we hopen te be reiken dat het verkeer dat van de Julianastraat gebruik maakt in elk geval aanzienlijk langzamer zal rijden. Ik denk' dat het zelfs zo zal zijn, dat veel automobilisten de straat .zullen ontwijken om via ande re en betere de weg' te zoe ken", aldus wethouder J. Meu- lemans. Na de renovatie en herinrich ting zullen verkeerstellingen worden gehouden om te kij ken wat het effect van de klus is. Ook zal men dan trachten vast te stellen wat de invloed is op het vrachtverkeer dat nu gebruik maakt van de straat. De hele operatie gaat 90.000 gulden kosten. Naar verwach ting zal men begin september klaar zijn. iar van de korte baan- in Voorschoten krijgt ek, gemaakt door Itali- :ti nstenaar Marco Anto- is voor het eerst dat tra prijs wordt uitge- de Kampioen Draver ionrschoten. Burgemees- nnegieter zal de over at g voor zijn rekening (ai )e traditie schrijft voor d raverij op 28 juli moet 10t gehouden, maar om- 'p£ iar deze dag een zon- ido ijn de festiviteiten ver- (a naar maandag 29 FOTO: PR werkt wordt. Met name de kostenraming vertoont nog wat haken en ogen. Niet onbe langrijk, omdat twee eerdere plannen juist op het kostenas pect stukliepen. Naar verwachting zal de noti tie op 16 september in de com missievergadering bedrijfsaan- gelegenheden aan de orde ko men. Deze zal mede zijn fiat moeten geven aan de bijko mende financiële en verkeers technische aspecten. De gemeente Sassenheim hoopt met de nieuwe notitie eindelijk een bevredigende op lossing te hebben gevonden voor het probleem van het vele zware vrachtverkeer, dat vanuit het bedrijventerrein via de Hoofdstraat een heen komen zoekt. Kosten Bij twee van de voorafgaande plannen voor ontsluiting, stuit te men op overwegend finan ciële bezwaren. Zo zou met het eerste plan van Rijkswater staat gedurende de vorige raadsperiode zo'n slordige 10 miljoen gemoeid zijn. Een tweede plan, ditmaal van de Grontmij, leverde een „kos tenplaatje" op van 3'/2 miljoen. De gemeente verklaarde zich vorig jaar, tijdens de bespre kingen over het laatste plan, bereid 15 procent van de kos ten voor zijn rekening te ne men. Het resterende bedrag zou, al dan niet in de vorm van een baatbelasting, door de bedrijven opgebracht moeten worden. De belanghebbende bedrijven die van mening waren dat het allemaal ook wel wat goedko per kon kwamen met een al ternatief, waarvoor 3'/2 ton op tafel zou moeten komen. Een plan dat door Rijkswaterstaat onmiddellijk in de prullemand werd gedeponeerd. Het vol deed niet aan de voorwaarde, dat er geen opstoppingen mo gen ontstaan op de op- en afrit van de A44. Sluipverkeer Volgens J. Aardoom, hoofd al gemene zaken van de gemeen te, is het de bedoeling dat de kosten van de rotonde aanleg onder de 3'/2 miljoen blijven. Wanneer de Jaglustkade defi Idoor C. LEEFLANG NOORDWIJK „Verbe ter het dorp, begin bij je zelf", is van een slogans waarmee de VVD Noord- wijk de inwoners oproept iets te doen aan het mi lieu. Gisteren presenteer den de liberalen hun mi lieu-manifest. Fractie voorzitter J. Smit uitte daarbij forse kritiek op het gemeentebestuur. Vol gens hem doet dat veel te weinig voor het milieu. „In Noordwijk is het nu echter vijf voor twaalf", waarschuwde Smit. De VVD-fractie staat voor een efficiënt en effectief beleids plan. Het kader daarvoor ligt klaar, aldus Smit. Hij wees daarbij op de in februari 1989 verschenen gemeentelijke nota 'Aanzet tot een integraal mi lieubeleidsplan Ie fase'. „Alles wat voor een dergelijk plan nodig is, staat er in. Men be hoeft alleen de in deze nota vermelde vragen in te vullen. We zullen de milieuproblemen oplossen, omdat we wel moeten!", stelt de VVD. De gemeentelijke overheid moet goede voorwaarden hier voor scheppen. Er moet snel een milieubeleidsplan en -pro gramma komen; met andere woorden: het „Kaderplan van aanpak NMP voor gemeenten" moet op korte termijn worden 4,80-5,70, vrouwelijk 3e kwal. 4,50- 4,80 en worstkwaliteit 3,75-4,55. Han del rustig en prijzen prijshoudend, ebruiksrunderen per stuk inklusiet BTW: Aanvoer gebruiksrunderen 186, waarvan graskalveren 24. Melk- en kalfkoeien 1e soort 1475-2000, 2e soort 975-1475. Handel rustig en prij zen prijshoudend. Melkvaarzen 1e soort 1225-1600 en 2e soort 975- 1225. Handel rustig en prijzen prijs houdend. Kalfvaarzen 1e soort 1625- 2050, en 2e soort 1150-1625. Handel rustig en prijzen prijshoudend. 'Guste koeien 1e soort 1300-1700 én 2e soort 800-1300. Handel goed en prij zen hoger. Enterstieren 1025-1525. Handel rustig en prijzen prijshou dend. Pinken 675-1175. Handel rustig en prijzen prijshoudend. Graskalveren 375-675. Handel rustig en prijzen prijshoudend. Varkens per kg, levend ingevuld, "aldus de liberalen. Smit gaf in zijn toelichting op het manifest een overzicht van de door hem aangegeven ge meentelijke nota. Hij duidde deze aan als een „goed boek en een goed plan". „Helaas het zou geld gaan kosten en daar om is het plan tot op heden niet in de commissies ge bracht". „Nu is het echter voor Noord- wijk vijf voor twaalf", waar schuwde Smit. Er moeten vol gens hem prioriteiten worden gesteld en hij somde er een aantal op. De VVD vindt dat de taken, die door de rijks overheid aan de lokale over heden zijn toebedeeld, in be ginsel loyaal moeten worden uitgevoerd. Het milieuplan van de gemeente Noordwijk dient hier dan ook op geba seerd te zijn. De VVD-fractie dringt bij het college van bur gemeester en wethouders aan op een resoluut optreden. Volgens Smit is in de regio al les uitstekend op de rit gezet. Noordwijk staat volgens hem met lege handen wat de be scherming van het milieu be treft. Ook elders mankeert er wel een en ander. Wel is er vaak een gescheiden aanbod van afval, maar een deel daar van blijkt toch weer bij de „grote hoop" te worden afgele verd. Een hoofdstuk van de door de VVD-fractie opgestelde notitie is gewijd aan „het vieze Noordwijk". Voor het strand heeft de badplaats „de blauwe vlag". Achter de Boulevard is Noordwijk vies en daar moet gewicht: Aanvoer 292. Slachtvarkens 2,90-2,95, zeugen extra kwaliteit 2,70-2,75, 1e kwaliteit 2,65-2,70, 2e kwaliteit 2,55-2,65. Handel goed en prijzen iets hoger. Nuchtere kalveren voor de mesterij, inklusiet BTW: Aan voer roodbont 175. Stierkalveren ex tra kwaliteit 800-875, 1e kwaliteit 750-800 en 2e kwaliteit 300-550. Handel rustig en prijzen lager. Vaars- kalveren extra kwaliteit 550-675, 1e kwaliteit 450-550, 2e kwaliteit 200- 300. Handel rustig en prijzen lager. Aanvoer zwartbont 642. Stierkalveren extra kwaliteit 600-650, 1e kwaliteit 500-550, 2e kwaliteit 200-350. Handel slecht en prijzen lager. Vaarskalveren extra kwaliteit 350-450,1e kwaliteit 275-325 en 2e kwaliteit 150-200. Handel slecht en prijzen lager. Aan voer vleesrassen 120. Prijzen: Vlees rassen 1e kwaliteit 600-775 en 2e naar de mening van de VVD wat aan gebeuren. Een beter milieu begint met het opruimen van de rommel: ook op straat, op het water en in de natuur. In dit verband kwam gisteren ook de vervui ling van de woonwijken ter sprake. In sommige wijken groeit het onkruid welig in en langs de straten en trottoirs, worden plantsoenen ontsierd door weggegooid papier, plas tic, verpakkingsmateriaal, piepschuim en dergelijke rom mel. „Verbeter het dorp, begin bij jezelf", is een van de slogans waarmee de VVD-fractie de belangstelling voor een schoon milieu onder de aandacht brengt. Men denkt er verder over om in navolging van de vandalismeregistratie, in be paalde wijken een vuilregi- stratie in te stellen. Ook stelt de VVD voor over te gaan tot het toekennen van wijk-mi- lieuprijzen. Veel waarde hecht de fractie aan een verandering van de mentaliteit. Zo wordt de aandacht geves tigd op het goede voorbeeld, dat navolging pleegt te krij gen. Gewezen werd in dit ver band op de stormloop op het kopen van compostvaten. Er moet nog veel veranderen, zo besluit de VVD-fractie haar uitgebreide manifest. Bij de discussie werd ook de stank overlast van het Schie aan de orde gesteld. Vandaag gaat het VVD-document naar het colle ge van burgemeester en wet houders en de gemeenteraad. kwaliteit 250-500. Handel rustig en prijzen lager. Slachtschapen en lammeren per kg geslacht gewicht, inklusiet BTW: Aan voer 3528, waarvan lammeren 3114. Slachtschapen 1,00-4,00. Handel rus tig en prijzen hoger. Zuiglammeren 6,00-9,50. Handel redelijk en prijzen Slachtschapen en lammeren per stuk inklusiet BTW: Slachtschapen 50-130. Handel rustig en prijzen hoger. Zuig lammeren 110-185. Handel redelijk en prijzen gelijk. Gebruiksschapen en lammeren per stuk inklusiet BTW: Aanvoer 196. Weidelammeren 85-135. Handel re delijk en prijzen gelijk. Aanvoer geiten en bokken 15. Geiten en bokken per stuk 10-50. Handel rustig en prijzen gelijk. Totaal aanvoer bedroeg 6497 stuks. nitief doorgetrokken wordt in zuidelijke richting zullen er, aldus Aardoom, maatregelen getroffen moeten worden om sluipverkeer vanuit de wijk Wasbeek via het bedrijventer rein te voorkomen. Er zal in dat stadium overwogen wor den de Jaglustkade aan de noordkant bij de aansluiting op de Wasbeekerlaan af te sluiten. De kwestie van het ontstaan van sluiproutes door Jaglust kwam vorig jaar, tijdens de be handeling van een verzoek van bewoners van de Kweek- ersweg om een ontsluiting te creëren van de wijk Wasbeek op de Hoofdstraat, al aan de orde. Tussen de Bernardus en de voormalige ambtswoning van een aantal Sassenheimse burgemeesters zou een verbin ding gemaakt kunnen worden om het toenemende verkeer uit Wasbeek te weren. Men achtte destijds een dergelijke voorziening wegens ruimtege brek niet raadzaam, maar waarschuwde tegelijkertijd voor het gevaar van een sluip route uit Wasbeek na door trekking van de Jagtlustkade. De renovatie van de Julianastraat moet een einde maken aan de onveilige situatie in de straat FOTO: HENK VAN DEN ENDE Sportnet op kabel in Leidschendam Oegstgeest haalt vanaf oktober GFT-afval op OEGSTGEEST Het gescheiden inzamelen van afval begint in Oegstgeest op 7 oktober. In woners van het dorp krijgen een aparte, bruine container en een keukenemmertje voor het groente-, tuin- en fruitafval (GFT). In de groe ne container die men nu al heeft, moet het an dere afval worden gedaan. Flatbewoners begin nen pas in september volgend jaar met het ge scheiden inzamelen van afval. Alle huishou dens in Oegstgeest krijgen in september van dit jaar een milieubox. Hierin kan klein chemisch afval worden bewaard. De chemokar komt een keer in de drie maanden langs om dit afval op te halen. LEIDSCHENDAM Televi siekijkers in Leidschendam kunnen sinds gisteren kijken naar Sportnet. Burgemeester en wethouders van deze plaats hebben beslo ten op het kanaal waarop Eu rosport heeft uitgezonden, Sportnet door te geven. Hier mee is een voorstel van kabel exploitant Casema gehono reerd. Casema geeft sinds woensdag ook het North Sea Jazz Festi val door via Euro Jazz op de frequentie 106.4 MHz. Het programma TDF-C is in verband hiermee verplaatst naar 106.8 MHz. MARKTEN GOUDA Kaasmarkt, 11 juli: Prijzen in gulden per kg: Aanvoer 16 partijen. De handel was flauw. Prijzen: 1e kwa liteit tot 12 kg 7,40-7,65, tot 16 kg 7,80-8,20. Zware kwaliteit tot 8,70. BARNEVELD Eierveiling Eiveba, 11 juli: Aanvoer 6.858.900 stuks, stemming redelijk. Prijzen in gulden per 100 stuks: Klasse A: eieren van 41-50 gram wit gewone dooier 4,11- 4,53 en donkere dooier 4,26-6,17, ei eren van 50-59 bruin gewone dooier 7,39-8,62 en donkere dooier 8,19- 8,57 en witte eieren van 50-59 gram gewone dooier 8,01-8,96 en donkere dooier 8,29-8,79, eieren van 59-69 gram bruin gewone dooier 8,62-9,95 en donkere dooier 8,64-9,98, wit don kere dooier 8,67-9,04, eieren van 69- 80 bruin gewone dooier 9,17-10,60 en wit gewone dooier 10,49-10,50. Klasse B: Eieren van 65-70 gram bruin gewone dooier 9,20-9,58 en donkere dooier 9,03, eieren van 70/71 gram wit gewone dooier 10,49 en eieren van 64/65 gram wit donke re dooier 8,78. Eierveiling: Aanvoer 345.600 stuks, stemming rustig. Prij zen in gulden per 100 stuks: eieren van 51-52 gram wit 7,45 en bruin 7,80, 56-57 gram wit 8,70 en bruin 8,30, 61-62 gram wit 8,95 en bruin 8,70, 66-67 gram wit 9,25 en bruin 9,30. Eiermarkt: Aanvoer 1.500.000 stuks, stemming vlug. Prijzen in gul den: eieren van 48 gram 7,25 per 100 stuks en 1,51 per kg, 54 gram 9,00 per 100 stuks en 1,67 per kg, 57 gram 9,25 per 100 stuks en 1,62 per kg, 59 gram 9,50 per 100 stuks en 1,61 per kg, 61 gram 9,60 per 100 stuks en 1,57 per kg, 64 gram 10,00- 10,20 per 100 stuks en 1,56-1,59 per kg, 67 gram 10,00-10,80 per 100 stuks en 1,49-1,61 per kg. Scharrelei eren 2,00-3,00 per 100 stuks hoger in prijs. UTRECHT Veemarkt, 11 juli: Prij zen slachtrunderen per kg geslacht gewicht zonder nier en slotvet, inklu siet BTW (Volgens PVV): Aanvoer slachtrunderen 775, waarvan manne lijk 71. Mannelijk extra kwal. 7,75- 8,45, mann. 1e kwal. 6,65-7,75. Han del rustig en prijzen prijshoudend. Mann. 2e kwal. 5,95-6,65, mann. 3e kwal. 5,30-5,95. Handel rustig en prij zen prijshoudend. Vrouwelijk 1e kwal. 5,70-7,35. Handel rustig en prijzen prijshoudend. Vrouwelijk 2e kwal. Nieuwe commandant De commandant van het Marinevliegkamp Valkenburg, Kapitein ter Zee J.P.W.J. Vorenkamp, heeft gisteren het commando over gedragen aan Kapitein ter Zee J.M. Goemans (rechts). Goemans krijgt het bevel over het vliegkamp en over de groep Maritieme Patrouillevliegtuigen. De overdracht vond plaats tijdens een „alle Hens" in hangaar 7. Hierbij waren aanwezig de burgemeesters van Katwijk en Wassenaar, W. van Montfrans-Hartman en P.H. Schoute. Namens de gemeente Valkenburg was wethouder M.J. Vos present. Vorenkamp maakt gebruik van de VUT-regeling. Zijn 48-jarige opvolger is afkomstig van de Marinestaf in Den Haag en was daarvoor commandant van het Vliegtuigsquadron 320. FOTO: AVD-KM

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11