Becker weer op bovenste plaats 49,50. CeidócSomant DUITSE FINALE OP WIMBLEDON Tuid-Afrika lag deelnemen _an WK atletiek zersservice Beetje de neiging om te luieren Arjen van der Zande delft onderspit tegen Brandi li AANKOMST TOUR DE FRANCE DAGTOCHT PARIJS ^137,50 -PORT |-umbic inspireert conditie niet ZATERDAG 6 JULI 1991 PAGINA 9 (RDRECHT De na tien jaar hernieuwde ienwerking met Ivo Trumbic als bonds- :h heeft Oranje gisteren alleen tegen de 'echoslowaakse waterpoloërs (17-12) echt nnen inspireren. De kracht en conditie is in die paar weken niet zo door toegeno- n, dat er al twee, tot vier keer negen mi- ten verlengde wedstrijden op een dag tot i goed einde kunnen worden gebracht. (Ierland trof het bovendien slecht, dat op- lent de Sovjetunie s' ochtends tegen Au- jliè een wanprestatie (9-14) had geleverd .gedwongen was iets goed te maken. De jsen, met een B-selectie in Dordrecht grin slechts vier man uit de overigens ook jurstellende WK-ploeg van Perth, wonnen ^kzij de grotere fysieke inhoud: 12-9. ™den de Nederlandse waterpoloërs tegen Tsjechoslowaken hun beweeglijkheid, fënrijkdom, schotkracht en lef nog naar believen ten toon spreiden, tegen de Sovjetu nie maakte vermoeidheid al snel aan alle goede bedoelingen een einde. Schoten waren onzuiver, het samenspel onnaukeurig en de tanende kracht maakte de oren zelfs doof voor alle wijze raad van Trumbic, die de rust en overleg bijvoorbeeld bij de veertien over- talsituaties vanaf de bank ook niet terug kon brengen. Het zeslandentoernooi in Dordrecht is trouwens om veel te experimenteren, oefe nen en leren. De Joegoslaaf, die Oranje in de jaren 70 naar de wereldtop stuwde, begroette zijn eerste overwinning met Nederland na tien jaar met gepaste vreugde en accepteerde lakoniek de eerste nederlaag. „We gaan tij dens dit toernooi alle patronen voor het EK in Athene uitproberen. Gaat er een goed, dan stoppen we er ook mee, want we willen po tentiële tegenstanders niet wijzer maken dan ze al zijn". Slecht begin van honkballers ROTTERDAM Het Neder- lands honkbalteam beleefde gisteravond een slechte ouver ture van het Worl Port Tour nament in Rotterdam. De oran- jeploeg verloor van de Baltimo re Johnnies met 5-2. De cijfers waren: Rotterdam. World Port Tournament, eerste wedstrijddag: Nederland - Baltimore Johnnies 2-5. Baltimore 001 100 012 5 Nederland 000 010 100 2 werpcijfers Baltimore Gomes jr. (6 2/3 1): 6-7-5-0. Phillips (2 1/3): 4-2- 3-0 Nederland: Callenbach (6): 6-2-5-3, Van Gorkum (1 1/3): 1-0-3-0, Lom- merde (1 1/3 1): 0-1-2-1, Agterberg (1/3): 0-0-0-0. Vier clubs geplaatst ZÜRICH De UEFA heeft gisteren officieel bekendge maakt welke clubs er bij de Europese toernooien zijn ge plaatst. Daartoe behoren PSV (EC I), Feyenoord (EC II), Groningen en Ajax (EC III). Utrecht krijgt geen voorkeurs behandeling. De lijsten zijn sa mengesteld op basis van de laatste vijf internationale sei zoenen. Vanaf het bereiken van de kwart-finales krijgen club bonuspunten. Bij de strijd van de landskampioenen en de bekerwinnaars zijn in de eerste ronde zestien clubs ge plaatst, in de tweede acht. Den Hartog voorzitter scheidsrechterscommissie DEN HAAG De Hagenaars René den Hartogh en Kees Wen- neker nemen de opengevallen plaatsen in de districts-scheids- rechtercommissie (West II) in. Den Hartogh volgt voorzitter W.E.M. Jansen op en Wenneker komt in aanmerking voor de functie van vice-voorzitter. Er is nog één vacature. De aanvulling was noodzakelijk nadat de lande lijke scheidsrechterscommissie een aantal leden niet herbenoem de. Voorzitter Jansen had al eerder zijn aftreden aangekon digd wegens drukke werkzaam heden. De leden W.C van Don gen. H.A. van Merkesteijn en A. Schriel keren niet terug. eamgenoten [rijden om olftitel J.SSENAAR Het Volvo uiionaal Open golfkampioen- ap lijkt op een onderonsje i twee teamgenoten uit te aien. Na drie van de vier jden op de Haagsche Golf- I Country Club zijn Alan "dington, die de 56 holes af in 212 slagen, en Jonas Iton (213) de voornaamste [shebbers. tvee professionals, uit res- lievelijk Schotland en de lenigde Staten afkomstig al jarenlang in Neder- I werkzaam, worden alle- I gesponsord door Heuga. I negen minuten voor één pien Saddington en Saxton werd .de laatste twee jaar jnaar) het laatste paar dat pf de eerste tee mag star- „Voor de derde keer in I weken dat we samen de i over zullen gaan", aldus Rington die eerder bij sa- et-toernooien in het Fran- /ittel en het Duitse Mün- i zijn collega en vriend na vist. „We hebben tot nu toe r eenmaal de beste score arid", zo luidt het voorlopig ïwicht. em Swart, leider na de bjlde dag, speelde gisteren in iVassenaarse hitte een te- stellende ronde van 79 sla- zes boven par. „Ik heb itioneel problemen met de n Ie ronde", aldus Swart die net een totaal van 215 sla- de vijfde plaats inneemt, ar er is nog van alles mo- k". Dat geldt evenzeer de amateurs Stephane ;y en Michael Vogel die ien|score van 214 achter hun 'n hebben staan. LONDEN Wimbledon mist Andre Agassi nu al. Er waren geen hoge meis jesstemmen, die vrijdag kleur gaven aan het mo notone beulswerk van de halve finalisten. Kwali teitswerk zonder twijfel, maar eenzijdig nu de kunst om de bal terug te slaan door niemand se rieus werd beoefend. Bo ris Becker had aan twee en Michael Stich zelfs aan nul doorbraken voldoen de om de eerste geheel Duitse finale op Wimble don te ensceneren. De overwinning van de als zesde geplaatste Stich op titel houder Edberg (4-6 7-6 7-6 7-6) bracht Boris Becker in de gele genheid de eerste plaats op de wereldranglijst terug te pak ken. Na zijn zege met 6-4 7-6 (7-4) 7-5 op David Wheaton had hij dat doel bereikt. Toen Becker begin dit jaar de Open Australische kampioen schappen won, verdrong hij voor de eerste maal Stefan Ed berg. Hij hield die eerste plaats slechts drie weken vast. David Wheaton bleef de gehe le partij ontspannen. Te ont spannen waarschijnlijk. Toen WIMBLEDON '91 Schapers en Schulz verlaten toernooi LONDEN De laatste Neder landers hebben gisteren het tennistoernooi van Wimbledon verlaten. Michiel Schapers en Brenda Schultz namen in de kwartfinales van het gemend- dubbel afscheid, na opnieuw een spannende partij. Het Zuidafrikaanse koppel Van Rensburg/Reinach versloeg de Nederlanders met twee keer 7- 6. Beide keren ging de tiebre ak met 7-5 naar de Zuidafrika nen. het er op aan kwam, miste hij in elk van de drie sets de kans op een doorbraak. „Het is on gelooflijk, maar ik had in drie sets kunnen winnen", was zijn conclusie. „Ikzelf beschouw me als een typische serve/vol leyspeler. Maar ik moet zeggen dat Boris het langer volhield dan ik. Daarvoor verdient hij waardering." Becker zelf verheelde niet, dat hij het hem allemaal zwaar was afgegaan. Hij had last van een dijbeenblessure en speelde vanaf de tweede set met een steunverband om zijn boven been. „Het zware schema heeft zijn tol geëist", aldus de Duit ser. „Drie vier dagen heb ik achtereen moeten spelen eri steeds de laatste partij. Mijn hele lichaam doet zeer. Maar opgeven? Ik ben het type, dat van de baan moet worden ge dragen, zoals in 1984, toen ik hier voor het eerst was". Het idee van een geheel Duitse finale, waar in zijn vaderland de gemoederen ongetwijfeld sterk in beweging zullen ko men, doet Becker niet veel. Wel het idee dat hij Michael Stich door en door kent. „De laatste zes maanden zijn we veel met elkaar opgetrokken, hebben samen getraind en el kaar wat beter leren kennen. Hij is een koele jongen, die te gen een beetje druk kan. Het is zeker niet zo, dat ik in het voordeel ben, omdat hij tegen me opziet." Voor titelhouder Stefan Ed berg was de gang van zaken uitermate teleurstellend. Hij verloor geen enkele maal zijn opslag, volleerde vrijwel fout loos en maakte de meeste pun ten: 149 tegen 143. Desondanks won Stich met 4-6 7-6 (7-5) 7-6 (7-5) 7-6 (7-2). Twee dubbel- fouten, waarvan de echo van de tweede door het centre- court gierde, kostte hem de eerste tiebreak, een misreke- Stefan Edberg (links) is duidelijk teleurgesteld na zijn nederlaag tegen Michael Stich. FOTO: EPA ning op een hoge bal de twee de, waarna Stich het zelf in de derde tiebreak afmaakte. Al had de Duitser daarbij het geluk dat een van de netrand wegspringende bal over het gereedgehouden racket van Edberg wipte. Net zoals hem dat twee ronden eerder in een uiterst kritieke situatie tegen Volkov overkwam. Een partij, die hij naar menselijke bere kening had moeten verliezen. „De hele partij werd beslist door een paar zwakke momen ten", aldus Edberg. „De eerste twee sets was het initiatief ge heel aan mijn kant. Ik leidde met 4-2 in de tiebreaker, liet toen een bal lopen, die net de lijn raakte en miste bij 5-6 nog een gemakkelijke kans." Dat bracht de ommekeer. ^DEN De Interna- ale Amamteur Atle- Federatie (IAAF) ft vrijdag gemeld dat 3-Afrika op tijd tot de inisatie mag terugke- om volgende maand te nemen aan de we- titelstrijd in Tokyo. io Nebiolo, voorzitter van ^AF, zei dat Zuid-Afrika de afschaffing van de Iheidspolitiek aan alle ivaarden heeft voldaan. finitieve beslissing kan op het IAAF-congres in 'o vallen, dat enkele da- voor het begin van het wordt gehouden. Zuid- werd in 1976 door IAAF als lid geschrapt. „De Zuidafrikaanse atletiekor- ganisatie is in de postitie om te vragen om opnieuw toe te tre den", aldus Nebiolo. Hij ba seerde zich op het rapport, dat een delegatie van de IAAF on langs na een bezoek aan het land opstelde. „Als het ver zoek is ingediend, zal het on middellijk in behandeling worden genomen", aldus de voorzitter. Sportofficials uit Zuid-Afrika zullen volgende week bij het IOC-congres in Lausanne plei ten voor een rentree van het land op Olympisch niveau. Verwacht wordt dat dit ver zoek eveneens zal worden in gewilligd. In 1970 werd Zuid- Afrika uit het IOC gezet. iesische gewichtheffer levenslang geschorst ENE De Tunesische gewichtheffer Taoufik Maouia is ag voor het leven geschorst nadat hij bij een dopingcontrole is de Spelen van landen rondom de Middellandse Zee posi- iras bevonden. De schorsing werd bekend gemaakt door een genwoordiger van de Tunesische delegatie, ondanks dat de lisatoren de postitieve test (nog) niet hebben bevestigd, iia won brons in het vlieggewicht. De medische commissie jte vrijdag bekend dat de uitslag van de contra-expertise iaterdag valt te verwachten. De Tunesische ploegleiding het resultaat van de tweede test niet afwachten. Volgens /oordvoerder van de delegatie nam Maouia medicijnen mee iilgarije, waar hij kort voor de Spelen een congres bijwoon- gewichtheffer verklaarde aanvankelijk dat het om vita- n ging. Later bevestigde hij dat het dope betrof. door ERIC BREUKINK ..Voordat je er erg in hebt zit je midden in een nieuw Tour-avontuur verwikkeld. Dat is uiteraard geen jammerklacht, want ik heb het zelf gewild. Toch hè. als het zonnetje lekker schijnt en je anderhalve dag voor je hebt om echt te kunnen beginnen, dan heb je een beetje de neiging om te luieren. We zitten met de PDM-ploeg midden in Lyon, in de buurt van de Franklin Roosevelt straat. Het klinkt heel vreedzaam. Is het ook als je ons languit op de bank in de lobby van het hotel ziet liggen. Maar reken erop dat het verandert. Vanaf de eerste meters van de proloog wordt er geknokt. Ook door mij. Ik zal niets onbeproefd laten om de eerste gele trui om de schouders te gorden. Eerlijk gezegd ben ik niet de absolute favoriet voor een vlak ritje over 5,4 kilometer. Dat gaat specialisten als Thierry Marie net iets beter af. Toch wil ik het beter doen dan vorig jaar toen me meer dan tien mannen te rap af waren in Futuroscope. Lag er ook aan dat ik half ziek aan de Tour van 1990 ben begonnen en pas na een week in een lange rit met-regen, regen en niets dan water ben opgeknapt. Nu zijn de omstandigheden stukken beter. Een heerlijk zonnetje, goede conditie en een aangepast voor seizoen. Dat moet tot resultaat leiden. 't Is nu vrijdagmiddag en ploegleider Jan Gisbers loopt zenuwachtig rond omdat de bus voor de trainingsrit twintig minuten vertraging heeft. Sean Kelly en ik zitten lekker in een schommelstoel. We kunnen tenslotte nog lang genoeg trappen. We zullen beste Jan niet op de kast jagen, want hij heeft het goed met ons voor. 't Is een beetje balorigheid kort voor de belangrijkste rittenkoers van het jaar. Mag ik jullie voorstellen aan mijn kersverse kamergenoot Jos van Aert. Hij vindt het niet eens erg dat ik ga snurken, want zegt hij, als zoon van een varkenshouder ben ik nogal wat gewend. Een prima kerel, die Jos, al is het wennen voor mij dat Gert Jacobs er niet bij is. Jullie weten niet half hoe veel hij vorig jaar voor mij heeft betekend, vooral op het mentale vlak. Veel mensen hebben mij gevraagd of ik geen goed woordje voor hem kon doen. Maar zo werkt dat uiteraard niet. Gert heeft uitstekend gereden in de Ronde van Spanje. Hij stond aan de basis van de ritzege van Jean Paul van Poppel, maar na een zware val heeft hij verschrikkelijk moeten inleveren. De wetten in de topsport zijn keihard. Terug naar mijn Tour van 1991. Misschien mag ik een geheimpje verklappen. Voor mij kan het niet snel genoeg 13 juli zijn. Een dag voordat de Fransen hun nationale feestdag vieren, wil ik de tijdrit tussen Argentan en Alencon mijn slag slaan. Een strijd van man tegen man over 73 km, dat loont de moeite. Misschien dat ik daar een gaatje kan maken. Aan de andere kant is me het schrikbeeld van Futuroscope goed bijgebleven. Een groepje dat zo maar tien minuten wegfietst. Je zegt dan wel dat zoiets niet weer zal gebeuren, maar voor hetzelfde geld kletsen er opnieuw een paar tussenuit. Als favoriet voor de eindzege kom je natuurlijk niet weg. Het sfeertje in onze ploeg is prima. Heb je Alcala zien dollen? Die lacht met zij hele gezicht als het zonnetje schijnt. Dat kon overigens best eens een hete Tour worden. Daarom kun je in de vlakke aanloop de gaskraan niet volop open zetten. Dan kom je in de bergen in de problemen. De minuten kunnen we niet snel genoeg wegtikken. Hoe het voelt om favoriet te zijn? Ik denk dat ik daar goed tegen bestand ben. Een sportman die de absolute top wil bereiken mag zich niet door gefriemel aan de zijlijn laten beinvloeden. Dat houden we dus zo". Lyon heeft rijke Tour-historie Lyon, de eerste stad in de 78ste editie van de Ronde van Frank rijk en de plaats waar zowel de proloog, de eerste etappe (een criterium) als de ploegentijdrit (tussen de voorsteden Bron en Chaussieu-Eurexpo) wordt, kent een uitgebreide Tour-historie. Al in 1903, bij de eerste editie van de Tour de France, werd de stad aangedaan door het pelotonnetje. De Fransman Maurice Garin, die de Tour toen won, was de eerste etappe-winnaar in de stad. Beroemdere winnaars zijn Fedi Kübler (Zwi, 1950), Jacques An- quetil (Fra, 1962) en Rik van Looy (Bel, 1965). SPORTWERELD Voetbal De Franse voetbal bond heeft gezegd dat de de gradatie van Bordeaux, Nice en Brest definitief is. De ge rechtelijke uitspraak, waarop de wegens financieel wanbe leid naar de tweede divisie te ruggezette clubs wachten, zal volgens de voetbalautoriteiten geen invloed hebben op de eerder genomen beslissing. DEN HAAG Het zonover goten centre court van de Mets-tennisbanen was gisteren decor voor de kwartfinales van de Internationale Tennis kampioenschappen Scheve- ningen. De 23-jarige Amster dammer Arjen van der Zande moest daarin het onderspit delven tegen de Italiaan Christian Brandi. Gadegeslagen door een handje vol toeschouwers begon Van der Zande voortvarend tegen de qualifier uit Italië, die eerder al de als tweede ge plaatste Fransman Thierry Guardiola in twee sets van de baan sloeg. Bij een gelijke stand van 3-3 in de eerste set brak de Amsterdammer de service van zijn tegenstander op love. Vervolgens behield hij zijn eigen service en kwam daarmee op een 5-3 voor sprong. Brandi antwoordde echter meteen met een service doorbraak, om daarna de stand weer gelijk te trekken: 5-5. De set werd uiteindelijk door een tie break in het voordeel van Brandi beslist. In de tweede set was het snel gebeurd. De aanvallende Brandi won drie games op rij. Van der Zande kwam nog even terug tot 3-1 en later tot 4-2, maar de set ging met een ruime 6-2 naar de Italiaan. Brandi komt vandaag in de halve finale uit tegen de Ne derlander Glenny Schaap. Schaap versloeg in een onrus tige wedstrijd de Tsjech Rado- mir Vasec in drie sets (6-2 2-6 6-4). Zeewind De uit blauw-wit gestreept doek opgetrokken VIP-tenten aan weerszijden van het cen ter court werden tijdens die partij door de stevige zeewind bijna van de baan geblazen. De opgerolde voorzijden van de tenten lieten los en vielen naar beneden, waardoor het zicht op de partij tijdelijk aan de luidruchtig aanwezige VIP's onttrokken werd. Dit tot hilariteit van het publiek op de tribunes. Glenny Schaap was er duidelijk minder blij mee. Met een venijnig „het is hier toch geen pretpark", liet hij zijn ongenoegen blijken. Toen timmerlieden gewapend met mokers en ijzeren staven onder de wedstrijd de tenten trachtten verstevigen, voegde Schaap daar nog een „kap daar nou eens mee" aan toe. Zijn noodkreet aan toernooi directeur Huub van. Boeckel werd afgedaan met een aarze lend „ja, je hebt gelijk". Toch hadden de onderbrekin gen weinig effect op het spel van Schaap. Alleen in de tweede set had Vasec iets in te brengen. Vol zelfvertrouwen bestookte de linkshandige Schaap de Tsjech met harde klappen op zijn zwakke back hand en trok de partij vrij ge makkelijk naar zich toe. De twee andere kwartfinales gingen tussen de Nederlander Tom Kempers en de Duitser Hortian en tussen zijn landge noten Leppen en Göllner. Göllner die zich via de kwali ficatie toegang verschafte tot het hoofdtoernooi, zegevierde gisteren door in een driesetter Leppen te verslaan. Hortian, eveneens een qualifier, stuur de in de eerste ronde de Pool Wojtek Kowalski, die boven aan de plaatsingslijst stond, naar huis. In de kwart finale kwam hij uit Nederlander Tom Kempers. Hortian won de partij ruim met 6-4 6-1. Vandaag dus de halve finales op de Mets-banen, waar Schaap het opneemt tegen Brandi en de Duitse qualifiers Hortian en Göllner tegen el kaar uitkomen. (ADVERTENTIE) 070 - 3 190 882 ef die unieke sfeer in Parijs en maak de aankomst van dit fantastische wielergebeuren mee! bgse tounngcarreis lek 27 juli 1991 isief vervoer per luxe touringcar •rblijf in middenklasse hotel buiten Is alle kamers met faciliteiten basis |s/ontbijt lichtjestour B) vertrek: 28 juli 1991 Vertrek vanuit Gouda00.30 uur Den Haag: 01.00 uur Rotterdam:01.30 uur (zaterdag/zondag nacht) U bent van 0.700 tot 18.00 uur in Parijs. Thuiskomst om circa 00.30 uur (zondag/maandag nacht) Hj.igvche Cour,int <l,igbl.)(l Hrl Binnenhof Spuiitr.ul 7) hoek Spui Den H.».ig en bi| «Ie 'SIJTHOFF PERS SPORTUITSLAGEN GOLF Wassenaar. Nationaal Open I. Saddington 212 (73 66 73, -7), 2. Sax ton 213 (71 75 67), 3. Lovey 214 (70 70 74) en Vogel 214 (69 71 74), 5. Swarl 215 (66 70 79). 6. Allen 219 (73 71 75), 7 Giles 220 (72 72 76), 8. Van der Velde 221 (75 69 77), 9. Smits van Waesberg- he 224 (73 77 71). PAARDESPORT 1e koers, 2100 m: 1. Fajolie Dakota (H. Grift) 2.48,4 - 1,20,2. 2. Flushing Rudy 3. Mathilda Hill, Toto: winnend 1.4C plaats 1,20 1,50 koppel 2,30 trio 19,60. 2e koers, 2100 m: 1. Early Buitenzorg (J van de Pijl) 2.51,4 - 1.20.8. 2. Farah Kie vitshof, 3 Transgressor. Toto: winnenc II,80 plaats 3,80 3,40 koppel 25,90 trio 510,40. 3e koert, 1609 m: 1. Silva Bella (C. Kolb) 2.08,4 - 1.19,8, 2. Fabienne. 3. Evelinastar, 4. Flyingt Goldman. Niet ge start: Eclipse d'Arbois. Toto: winnend 4,80 plaats 5,60 2,90 koppel 7,20 trio 128,30 kwartet 315,90. 4e koers, 2100 m: 1, Fort Hazelaar (H. Grift) 2.48.7 - 1.20.3, 2. Sky Wonder. 3 Elvira Ossewaard. Toto: winnend 2,60 plaats 1,20 1,40 koppel 7,10 trio 27,00. 5e koers, 2600 m: 1. Esprit Nora (H. Grift) 3.31,8 - 1.21,5, 2. Snowshoe Thompson, 3. Evita van Weert. 4. Edino. Toto: winnend 4,50 plaats 2,90 14,60, koppel 23,80 trio 184,20 kwartet 577,00. 6e koers, 1609 m: 1 Anopther Starlet (H. Grift) 2.04,6 - 1.17,4, 2. Chipper. 3. Ginny Fizz. Toto: winnend 1,60 plaats 1,20, 9,20 koppel 6,70, trio 18,40. 7e koers, 1609 m: 1. Exact Kievitshof (H. Grift) 2.06,2 - 1.18,4, 2. Dollarbird, 3. Raise a Bid, 4. Carolus. Niet gestart: Ly ric Hanover. Toto: winnend 1,80 plaats 1,50 1,80 koppel 5,60 trio 27,30 kwartet 97,50. 8e koers, 2100 m: 1. Everytranss (W. Velis) 2.43,6 - 1.17,9, 2. Bravo Nora, 3. Abbado. Niet gestart: Brigitta. Toto: winnend 2,20 plaats 1,90 1,60 koppel 2,90 trio 13,60. W-5 (7-1-6-6-3): niet ge speeld. Omzet: 70.968,00. TENNIS Londen. Wimbledon. mannen, enkel, halve finale: Becker (Dui/2) - Wheaton (VSt) 6-4 7-6 7-5, Stich (Dui/6) - Edberg (Zwe/1) 4-6 7-6 7- 6 7-6 Dubbel, halve finales: Frana/La- valle (Arg/Mex) - Ferreira/Norval (ZAf/15) 6-2 6-4 7-6, Fitzgerald/Jarryd (Aus/Zwe/2) - Connell/Michibata (Can/4) 6-2 6-7 7-6 6-4. Vrouwen, dubbel, kwart-finales: Navra- tilova/Shriver (VSt/8) - Sanchez-Vicario- /Sukova (Spa/Tsj/3) 6-3 7-6, Mary-Joe Fernandez/Garrison (VSt/4) - Jordan/M cNeil (VSt/5) 4-6 7-6 6-2, halve finales: Glgi Fernandez/Novotna (VSt/Tsj/1) - Mary Joe Fernandez/Garrison (VSt) 7-5 6-2. Savtsjenko/Zvereva (Sov/2) - Na- vratilova/Shriver (VSt/8) 2-6 6-2 6-4. Gemengddubbel, kwartfinales: Van Rensburg/Reinach (ZAf) - Schapers- /Schultz (Ned) 7-6 7-6. WIELRENNEN Ronde van Rijnland Palts 3e etappe: 1 Augustin (Dui) 139,8 km in 3.25.46. 2. Tak (Ned), 3. Myyrulainen (Fin). 9 Hoffman (Ned) 0.22, 10. Dekker (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Au gustin (Dui) 11.58.53, 2. Tak (Ned) 0.13, 3. Myyrylainen (Fin) 0.21. Ronde van Maasland, 100 km koers: 1. Frank van Veenendaal (Sassenheim), 2. Marcel van de Vliet (Den Haag), 3. Aart Vierhouten (Purmerend), 4. Danny Over- gaag ('s Gravenzande), 5. Rudy van Vlimmeren (St. Willebrord). WATERPOLO Dordrecht. Zeslandentoernooi mannen, tweede ronde: Sovjetunie - Nederland 12-9 (5-4 4-2 2-2 1-1). ZWEMMEN Amersfoort. Nederlandse kampioen schappen. mannen: 400 m wissel: 1. Wouda (CZM Uden) 4.26,88 (Ned. ree), 2. Van de Spoel (DWK) 4.27.56, 3. Steegeling (De Dolfijn) 4.34,94, 4 Van de Loosdrecht (De Kempvis) 4.39,48, 5. Van de Zijden (De Gouwe) 4.41,18, 6. Van de Veen (HPC) 4 42.41, 7. Parlevliet (PSV) 4.45,06, 8. Van de Meer (Torpedoj 4.45,12 4 x 200 m vrij: 1. De Dolfijn I 7.45,31, 2. De Dolfijn II 7.53.46. 3. PSV 7.54,18, 4. HPC 7.56,04, 5. Nautilus 7.59,09, 6. AZPC 8.03,82. vrouwen: 50 m vrij: 1. Inge de Bruijn (Nautilus) 25,94, 2. Mastenbroek (Eems- robben) 26,36, 3. Elzerman (De Dolfijn) 26,48, 4. Postma (DZ&PC) 26,64, 5. Van de Plaats (De Dolfijn) 27.16. 6. Timmer mans (De Aa) 27,46. 7. Vlieghuis (De Dinkel) 27,61, 8. Middelburg (De Hoog- 800 m vrij: 1. Wiersrrta (Orca) 8.50,09, 2. Vlieghuis (De Dinkel) 8.54.82, 3. Silves ter (AZ&PC) 9.01,05, 4 Hammes (TZC Vahalis) 9.06.53. 5 Masseurs (HPC) 9.12,59. 6 Desiree de Bruijn (WVZ) 9.13,68. 7. Smit (Hoorn) 9.14,10, 8. Mul der (De Zljl/LGB) 9.14,93 SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 19.33 uur: Studio Sport met order meer zwemmen. Neder landse kampioenschappen in Amers foort, 22.10 uur: Studio Sport BBC 1, 22.35 uur: Atletiek. Bislett- spelen in Oslo. BBC 2, 16.25 uur: Sport, cricket, der de testmatch Engeland-West-Indië; tennis, finale dubbelspel Wimbledon. 00.55 uur: Cricket, samenvatting der de testmatch Engeland-West-Indie. Superchannel, 17.30 uur: Hang loose, sportmagazine, 18.00 uur: Motor sport. MORGEN Nederland 3, 13.50 uur: Studio Sport met wielrennen. Tour de France sa menvatting eerste etappe en recht streeks verslag tweede etappe, ploe gentijdrit; tennis. Wimbledon recht streeks verslag finale mannen enkel spel; volleybal, interland Frankrijk- Nederland World League; autosport, Grand Prix Formule 1 in Frankrijk; honkbal. Nederland-Cuba World Port Tournament, 18.45 uur: Studio Sport, 21.30 uur: Geschiedenis van het be taalde voetbal (1). RTL 4, 21.15 uur: Match. BRT 1, 13.45 uur: Sport extra, auto sport. Grand Prix Formule 1 in Frank rijk, 19.45 uur: Sportweekend. BRT 2, 15.20 uur: Wielrennen. Tour de France samenvatting eerste etap pe en rechtstreeks verslag tweede etappe, ploegentijdrit. Duitsland 1, 15.35 uur: Sport extra met wielrennen. Tour de France; atle tiek. Europa Cup meerkamp in Hel mond; paardesport, Galoppderby in Hamburg-Horn. Superchannel, 21.30 uur: Super- sports. Sportnet, 07.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. MAANDAG Nederland 3, 15.00 uur: Studio Sport, wielrennen Tour de France, recht streeks verslag derde etappe over 210,5 km van Villeurbanne naar KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt, (zondag aanvang 13.30 uur) luiden: le koers: 1 Top the Nowell, 2 Miss Yaghan, 3. Touch of Class (2-1-7) 2e icoers: 1 Faithfull Rose, 2 Eliot Buitenzorg. 3. Famous Star Last (6-4- 5). 3e koers: 1. Albustan. 2. Touch Dan cer. 3. Follow the Moon (5-7-3). 4e koers: 1 Farao Kievitshof, 2 Eros fan Sondel, 3. Esperanza Guapa (6-1- 7). 5e koers: 1 Daoud, 2. Lyrasi, 3. J A.Awwal (8-15-10). 6e koers: 1 Dizzy Dean. 2. Elias, 3. Damiaan S (8-9-1) 7e koers: 1 Rapid of Blakey, 2 Roy, 3. Silver Dream (7-9-13). 8e koers: 1 Castleton Magie. 2. Brahms Melodie. 3 Don Berkum (4- 2-1). 9e koers: 1 Eibert Vryenesse, 2 Car- ma Flight. 3. Comeei Ruimzicht. 4 Eddy Oostland (8-12-5-1). 10e koers: 1 Steamroller. 2 Wooing. 3 Ton Ton Nesquick (5-10-9) lie koers: 1 Averax, 2. Olympus. 3. Evichstar (1-3-2)

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9