iltingh voorkomt showwerk Agassi Ex-Stasi-club FC Berlin is terug bij af ;apriati jongste halve finaliste Borg stopt met tennis MUSEEUW OF L U D W I G «tiropd mpmn Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ™4ort CcidócSoivtant DONDERDAG 4 IULI 1991 PAGINA 13 leeuws naar C Antwerp ^WERPEN Walter Meeuws It een tweejarig contract als trai- I getekend bij FC Antwerp. Lws is de opvolger van de Ne- fender Sjaak de Wit. Meeuws 1 in de loop van het seizoen ont- ■n bij Sint Truiden. Daarvoor ■hij werkzaam bij Lierse SK en iondscoach van het Belgische FC Antwerp heeft zijn zinnen tvens gezet op John Bosman. De lische eersteklasser is bereid een Jag van zeven miljoen Franse les (ongeveer 3,5 miljoen gulden) Ifel te leggen voor de aanvaller, i het voorbije seizoen geen ba- laats veroverde bij PSV. Martin Snoeck nu al weg bij Feyenoord ROTTERDAM Martin Snoeck heeft zijn werkzaamheden bij Feyenoord beëindigd. In overleg met het bestuur heeft hij per 1 juli zijn taak als algemeen directeur Dat is twee maanden eerder dan was overeengekomen. Fred Blan- kemeijer, veiligheidscoördinator bij de stcihting Feyenoord, zal als interim-leider fungeren van de administratie totdat een nieuwe manager gevonden en ingewerkt is. Wim Jansen zal als technisch directeur het beleid voeren over aan- en verkopen. Tevens zal hij als woordvoerder van de club die nen in technische aangelegenhe den. Dubbel verlies voor handballers COLORADO SPRINGS De Ne- derlandse handballers hebben bij het sterk bezette toernooi in Colorado Springs het tweede en derde duel verloren. Vanmorgen leed de ploeg van Guus Cantelberg een nederlaag van 22-20 tegen Japan. Eerder bood de mannenploeg Roemenië goed te genstand (19-23). De scores in het duel tegen Japan kwamen op naam van Hagreize (6), Robert Fiege en Schuurs (beiden 4), Groener (2), Veerman (2), Van Olphen en Joop Fiege (beiden 1). In het duel tegen de Roemenen kon Oranje tot halverwege voor blijven (13-12). Daarna boog Roemenië de achterstand om in een royale voor sprong: 23-19. Morceli mist opnieuw wereldrecord STOCKHOLM Nou- reddine Morceli is er tij dens de Grand Prix-wed- strijden in Stockholm op nieuw niet in geslaagd het wereldrecord op de 1500 meter van de Marokkaan Said Aouita scherper te stellen. De Algerijn bleef ditmaal op 3.31,01 steken. In Helsinki was hij een week eerder één-honderd ste seconde sneller. Aouita heeft het wereldrecord sinds 23 augustus 1985 in zijn bezit met een tijd van 3.29,46. Lastige loting basketbalclubs MÜNCHEN De Nederlandse bas ketbalclubs hebben zware tegenstan ders geloot in de Europese bekertoer nooien. In de Europese beker voor landskampioenen begint Den Helder in de tweede ronde met de uitwed strijd tegen de winnaar van Maccabi Rishon-le-Zion uit Israel en Steaua Bukarest. Bij de bekerwinnaars doen twee Nederlandse clubs mee: Akrides als bekerwinnaar en Den Bosch dat één van de zes wild cards kreeg. Den Bosch neemt het in de eerste ronde op tegen het Zweedse Solna. Akrides begint in de tweede ronde tegen Oos tende. In de Europa Cup III start BS Weert met de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Valladolid. Nieuwe sponsor Olympisch Fonds AMSTERDAM Het Nederlands Olym pisch Fonds heeft met IBM Nederland NV een omvangrijk sponsorcontract afgesloten. Wouter Huibregtsen, voorzitter van het NOF en het NOC maakte gisteren in het World Trade Centre in Amsterdam bekend dat het gaat om een 'unieke' overéénkomst. IBM Nederland heeft zich in eerste aanleg voor een periode van vier jaar vastgelegd. Met de overeenkomst is een bedrag van 2,25 miljoen gulden gemoeid. Het NOF krijgt per jaar 250.000 gulden. Dat geld is in principe vrij te besteden. Wel is het zo, dat volgens de doelstellingen van het Fonds tachtig pro cent bestemd is voor de topsport, tien pro cent voor de Olympische beweging en tien procent voor de breedtesport. o H WIMBLEDON '91 ■nag =ren t dubg{jONDEN Als Jacco Bltiugh de service van rde Richard Krajicek had ge- Dgendad, of de laatste de van de eerste, jan zou Andre Agassi vai}andaag njet in de fwartfinales van Wim- iledon staan. Het Neder- andse tennis mag dan pel vooruit gaan, zelfs londscoach Stanley 'ranker heeft zo'n trans- lantatie-methode nog iet gevonden. STOCKHOLM Björn Borg heeft zijn plannen voor een rentree in het tenniscircuit opgegeven. Borg had zijn oude, houten racket na acht jaar pauze in april dit jaar in het gra veltoernooi Monte Carlo weer ter hand genomen. Hij verloor in de eerste ronde met 2-6 3-6 van de Spanjaard Jordi Arrese. Borg, die altijd heeft ontkend uit geldnood teruggekeerd te zijn op de tennisbanen, verklaarde een paar weken geleden nog zich in staat te achten Boris Becker te verslaan. Met zijn beperkingen deed Jacco Eltingh het echter uit stekend. Hij zorgde voor een wisselend tempo, veranderde voortdurend het effect en de richting van zijn service en hield het hoofd erbij. Hij pakte een set - wat Krajicek niet was gelukt - en liet Agassi zodanig rennen, dat deze in het geheel niet toek wam aan het showwerk, dat zijn sponsors van hem ver wachten. Als er één genoot van zijn optreden op het cen- trecourt, was het Jacco El tingh wel: „Een ervaring, die ze me nooit meer kunnen af pakken". Tegen de nummer 106 van de wereld ging Agassi met 6-3 3- 6 6-3 6-4 door naar de kwart finales samen met twee land genoten (Wheaton en Cou rier), twee Fransen (Forget en Champion), twee Duitsers (Becker en Stich) en één Zweed (Edberg). De uit plastic en neon opge trokken Amerikaan, die bij de aanblik van zijn exclusie ve limousines zijn zegeningen telt, blijft dus nog even de meest omstreden attractie van Londen en omstreken. Geliefd bij zijn aanhang als de nieuwe Borg, veraf schuwd door schrijvers van ingezonden brieven. Eén vroeg zich zelfs af waarom het All-England-committee nalaat op te treden tegen gouden ringen in manneno- ren, pimpelpaarse rackets en het overmatig vertoon van (zwart) borsthaar. Zaken die allemaal tot de image van Agassi behoren. Eltingh is er de figuur niet naar zich daaraan te storen. Het was hem trouwens niet opgevallen. „Ik zag hem ei genlijk voor het eerst van dichtbij, toen ze ons in het opwarmkamertje de regels bijbrachten. De buiging voor de royal box en dat soort za- Sinds de partij Okker - Borg (kwartfinales 1979) was het niet meer voorgekomen, dat een Nederlander het heilige gras van het centrecourt be trad. Tom Okker zelf schoof na zijn verlies in het senio- rentoernooi tegen Dick Stockton aan op de genodig dentribune. Borg, die toeval lig op dat moment zijn come backpogingen staakte, was in Agassi's gedachten. „Zo moet Borg ook gespeeld hebben", sprak hij bewonderend over Eltingh. „Ik heb nog nooit te gen iemand gespeeld, die zo veel topspin aan de bal mee- Jacco Eltingh is teleurgesteld na zijn verlies tegen Andre Agassi. Hoge boete voor McEnroe LONDEN John McEnroe moet weer eens boeten voor zijn verbale wangedrag. De 32-jarige Amerikaan werd gisteren bij verstek veroordeeld tot de maximale geldstraf van 10.000 dol lar (ruim 20.000 gulden). Hij had met zijn plaats in de achtste finales een prijs van 28.000 dollar (bijna 60.000 gulden) ver diend. Hoofdscheidsrechter Alan Mills besloot 'Super Brat' (supervlegel) te beboeten voor diens ordinaire gescheld tij dens de partij tegen de Zweed Stefan Edberg. uur en 49 minuten op de baan gestaan. Hij speelde 14 sets, 162 games, vier tiebrea kers en overleefde twee matchpoints (tegen Patrick McEnroe). Die inspanningen gingen uiteraard ten koste van zijn lichamelijke condi tie. Toen hij halverwege de derde set even van de baan verdween, was dat niet uit sluitend voor een bezoek aan het toilet. „Ik had me ver stapt. Het deed nogal pijn. Daar heb ik even naar laten kijken. Bovendien wilde ik van shirt wisselen en even wat taktisch advies meepak ken. Alles in één dus". Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat hij aan die 162 games nog 37 games zou toe voegen. In totaal slechts één game verwijderd van de 200. Afstand Enkele maanden na Marga ret Thatchers val is ook Mar tina Navratilova gedwongen tot afstand. De zenuwen van de 'ijzeren lady' van Wimble don begaven het gisteren. Op het derde matchpoint tegen werd de abdicatie een feit. Ze sloeg een dubbele fout. Jen nifer Capriati keek naar het scorebord, dat 6-4 7-5 aangaf, lachtte en repte zich van het centrecourt, zich nauwelijks bewust dat een historisch tijdperk was afgesloten, dat Navratilova waarschijnlijk nooit haar tiende Wimble- don-titel zal binnenhalen en dat zijzelf wéér een record had gebroken. Met haar vijf tien jaar en 96 dagen is zij de jongste halve finaliste in de Wimbledon-historie. Records breken doet Capriati vanaf de tijd dat ze in de lui ers lag. Met zes maanden was ze de zwemkunst meester. Als driejarige zwom ze ze venjarigen eruit. Vader Ste- fano begreep dat er geld in zijn stevig uit de kluiten ge wassen dochtertje zat en gaf haar een tennisracket in de knuistjes. Geen aangepast, maar een gewoon groot ra cket. Als zesjarige kon ze er al zo aardig mee overweg dat CBS er alvast maar een pro gramma aan wijdde, twee jaar later gevolgd door een tweede. En voort ging het, van overwinning naar over winning. Jeugdkampioene van Frankrijk en Amerika, waarbij ook alweer alle leef tijdsrecords werden gebro ken. Toen ze als veertienjari ge haar debuut maakte op het professionele circuit had ze al zo'n faam, dat ze bijna FOTO: AP onder de voet werd gelopen door een horde van tweehon derd fotografen. Stefano's doel was een twee de Chris Evert te scheppen. Hij huurde zelfs Chrissie's vader en oudste broer in. Maar Jennifer overtrof zijn verwachtingen. Tom Gullik- son, haar laatste coach, leer de haar een steviger service aan dan Chris ooit had beze ten. Tesamen met de van oudsher oerdegelijke ground- strokes luidde dat Navratilo- va's nederlaag in. Ook in de hervatting (bij 3-2 in de tweede set) was het enorme verschil in routine nooit een doorslaggevende factor. Op het moment dat Navratilova bij 0-40 de kans had voor 5-2, produceerde Capriati vijf winnende opslagen achter- Het was Navratilova, die wankelde en even later de genadeklap kreeg toegedeeld. „Ervaring kan een voordeel zijn, maar ook een nadeel", liet Navratilova gelaten note ren. „Hoe ouder je wordt, des te meer kropt de spanning zich op. In de showbusiness is het precies hetzelfde. Vraag Frank Sinatra. Juist tegen het eind van een carrière re aliseer je je precies, wat het allemaal voor je betekent". Jennifer Capriati treedt van daag aan tegen Gabriela Sa- batini. Een gewezen wonder kind, dat net in de bloei van haar leven is aangekomen. Zij zal geen last hebben van bespiegelingen a la Navrati lova. „Die zal Capriati heus niet zoveel kansen geven, als ik deed", aldus de onttroonde titelhoudster. Maar de echte favoriete blijft uiteraard Stef fi Graf. Na Navratilova is zij het best bekend met gras. O Franz Becken- heeft in een interview iet Japanse persbureau verklaard, dat hij zijn et als technisch direc- an Olympique Marseille ,1 verlengen. Dé 45-jari- litser, die als bondscoach lannschaft" in Italië naar [reldtitel leidde, zei het te te hebben om zich nog tr met voetbalzaken bij PlEipique bezig te houden of vo maar een nieuwe over y>mst te sluiten, is ge|nbauer trad na het we- 't\ömpioenschap als trainer or he-nst bij Marseille, maar tijdei 'J n al snel „gepromoveerd" chnisch directeur. Naar dt zou Bernard Tapie, ;s en eigenaar van Olym- hem nu de functie van in voorzitter hebben intro, ;en h< flink irzitter van nobond stapt op INTER De Neder- Kano Bond (NKB) zit r voorzitter. Gisteravond bekend, dat Eppie Stor- jg" deze functie na drie jaar ee nu neergelegd. De Deven- :er veF te kennen, dat hij eels #et meer kan verenigen eman|et gevoerde beleid. RIJSVRAGEN :eaan^ Af |JRG De resultaten van de (sportprijsvragen van gisteren j„> idweeklotto. Trekking A: 2-18- «Ü1-31- Reserve: 27. B: 21-26- ,?1®2"44- Reserve: 11. Spel 77: CeidóeSoivuwi Wie zit er in uw favoriete rennersploeg? Zaterdag 6 juli a.s.: grandioze Tour de France wedstrijd met ruim f 16.000,- aan prijzen De Leidse Courant-Eigen Tour wordt mede mogelijk gemaakt door: KERN GROEP BERLIJN Aan de vrije val van voetbalclub FC Berlin komt geen einde. Tot twee jaar geleden was de vereniging de machtigste in de voormalige DDR, vertroeteld door de ge heime politie Stasi. Dynamo Berlin werd van 1979 tot 1988 tien keer op rij kampioen. Mo menteel is de club bijna dood. De steun van de inmiddels op gedoekte Stasi bleek onmis baar. FC Berlin acteert ko mend seizoen bij de amateurs. Dynamo was een bolwerk. Stasi-baas Erich Mielke zorgde dat „zijn" speelgoed niets te kort kwam. 's Lands beste spe lers voetbalden in Berlijn. An dreas Thorn, Thomas Doll, Rainer Ernst. Talenten die nog voor de politieke omwenteling in 1989 naar de toenmalige Bondsrepubliek verdwenen: naar Leverkusen, Hamburger SV, Kaiserslautern. Het was de aanzet tot de leeg loop, met het afgelopen sei zoen als dieptepunt. Dynamo, omgedoopt tot FC Berlin, be hoorde niet tot de clubs die naar de Bundesliga mochten, wist zich niet eens te plaatsen voor de tweede Bundesliga. Nee, de trots van voorheen de gradeerde naar de amateurs. Gemiddeld duizend toeschou wers waren getuige van de te loorgang. De club was vanwe ge de banden met de Stasi nooit echt populair, maar nu wendde het publiek zich mas saal van Berlin af. Sponsors uit het westen toonden geen interesse. Geen toekomst Spelers vertrokken massaal vóór aanvang van het laatste seizoen. Ze zagen geen toe komst in FC Berlin of hadden genoeg van de associaties met de geheime politie. Het 18-jari- ge talent Rydlewicz verhuisde naar Leverkusen, Anders naar Lokomotiv Leipzig, Grether naar Union Berlin. Voormalig DDR-international en doel man Rudwaleit vertrok naar Stahl Eisenhüttenstadt. Alle maal clubs die vroeger nog niet in de schaduw van Dyna mo werden geduld. Voor trainer Jiirgen Bogs, die de club de afgelopen tien jaar naar de grote successen leidde, is de degradatie naar de ama- SPORT OP TV VANDAAG Nederland 2, 19.25 uur: De Heilige Koe, auto- en motorsportmagazine. Nederland 3, 19.33 uur: Studio Sport, tennis samenvatting Wimbledon, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. RTL 4, 00.10 uur: Autosportjournaal. BBC 1, 23.00 uur: Today at Wimble don, hoogtepunten. BBC 2, 00.15 uur: Cricket, samenvat ting derde testmatch Engeland-West- Duitsland 1, 23.00 uur: Sport extra, tennis Wimbledon. RTL+, 22.30 uur: Wimbledon'91. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 3, 14.00 uur: Studio Sport, tennis Wimbledon, rechtstreeks ver slag halve finale mannen. BBC 1, 13.05 uur: Cricket, derde test match Engeland-West-indië, 14.50 uur: Tennis, Wimbledon'91, recht streeks verslag halve finale mannen. BBC 2, 10.00 uur: Tennis, hoogtepun ten Wimbledon, 11.00 uur: Cricket, hoogtepunten derde testmatch Enge- land-West-Indië, 11.45 uur: Cricket, rechtstreeks verslag Engeland-West- Indië, 13.30 uur: Tennis, Wimble don'91, 15.05 uur: Cricket, Engeland- West-lndië; tennis Wimbledon. RTL+, 14.00 uur: Tennis, Wimble don'91. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 14.00 uur: Sport. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Schaesberg (morgen aanvang 19.00 uur) luiden: le koers: l.Fajolie Dakota, 2. Regale Strain, 3. Eduard Hanover (1-3-2). 2e koers: 1 Clippers Delight, 2. Flo rida Sunshine, 3. Farah Kievitshof (5-2-1). 3e koers: 1. Fax Sunshine, 2. Flying Goldman, 3. Fabienne (8-4-5). 4e koers: 1. Fort Hazelaar, 2. Elvira Ossewaard, 3. Sky Wonder (1-4-2). 5e koers: 1 Edino, 2. Errogate Way, 3. Esprit Nora (3-7-6). 6e koers: 1. Another Starlet, 2. Elma De Bloomerd, 3. Ginny Fizz (6-4-5). 7e koers: 1. Exact Kievitshof. 2 Rai se a Bid, 3. Lric Hanover (3-4-1). 8e koers: 1. Cita De Bloomerd, 2. Everytranss R, 3. Bobby Buitenzorg (2-3-4). Stasi-baas Erich Mielke zorgde dat zijn „speelgoed" lange tijd niets tekort kwam. FOTO: AP teurs moeilijk te accepteren. Manager Dieter Fuchs wil van geen opgeven weten. Hij spoedde zich in onderhande lingen met de overgebleven spelers. Ze kregen een ama teurcontract. „Gelukkig heb ben ze allemaal een beroep naast het voetballen. Niemand zal op straat staan". Berlin overweegt zelfs een fu sie met een andere club vol traditie, Tennis Borussia. „We zijn verloofd, misschien trou wen we volgend jaar", aldus Fuchs. Ondanks het vooruitzicht van de waarschijnlijke samensmel ting zijn sommige spelers niet te houden. „De meesten heb ben er genoeg van steeds met het stempel van de Stasi op te lopen", aldus middenvelder Heiko Bonan. Hij vertrekt voor 1,3 miljoen gulden naar Bochum. Een zestal anderen heeft zich op de transferlijst laten zetten. Alleen Bogs is op timistisch: „We hebben goede jeugd en willen meteen pro moveren naar de tweede Bun desliga", geeft hij de weg van Berlin aan: de club is terug bij af. SPORTUITSLAGEN Wassenaar. Nationaal Open 1e dag: 1. Swart 66 (-7), 2. Vogel. Huurman 69, 4 Lovey 70, 5. Saxton 71. 6. Giles 72, 7. Smits van Waesberghe, Morbey, Allen. Sad- Mont Agel. Monte Carlo Open. eerste dag. 1. Bailesteros (Spa) 62. 2. Sunesson (Zwe), Baiocchi (ZAf) 63, 4. Gervas (Spa), Rivero (Spa) 64. 6. Giedeon (Dut). Van de Velde (Fra). Stephen (Eng), Curry (Eng) 65. Twins 4-3, New York Yankees-Cleveland In dians 8-5, Boston Red Sox-Milwaukee Bre wers 14-4, Texas Rangers-Oakland A's 9-6, California Angels-Kansas City Royals 10-3, Chicago White Sox-Seattle Mariners 5-4. National league: Pittburgh Pirates-Chicago Cubs 13-4, New York Mets-Montreal Expos 2-1, St Louis Cardinals-Philadelphia Phillies 2e koers, 19Ó0 m: 1. Barcarlo (A.Manuel) 2.05,9, 2 Merpet. 3. Twilight Zone. Niet Boden's Speed, Cone 3e koers, 2000 m: 1 Dehll S (G.Hulleman) 2.37,1-1.18,6, 2. Domingo Pitt. 3. Diana Rynstroom, 4. Euro Oldeson. Niet gestart: Edison R. Toto: winnend 1,60 plaats 1,70 1.40 koppel 2,80 trio 36,20 kwartet 392,50. 4e koere, 1800 m: 1 Racy (H.van der Kraats) 2.00,00, 2. Leutink Mau, 3. Green- hills Boy. Niet gestart: Arthur Devis, Monte- kin's Lady. Toto: winnend 7,40 plaats 2,30 1,60 koppel 10,00 trio 106,70. 5e koers, 2000 m: 1. Daniel Hanover (J.Ba- tist) 2.42,2-1.21,1, 2. Expres Hanover. 3. Early Rlcardo, 4. Burt Nardinclant, Toto: winnend 3,40 plaats 1,80 1,90 koppel 11,60 trio 111,80 kwartet 3691,30. 6e koers, 1900 m: 1. Bottin Sharon (M.Wat- low) 2.07,8, 2. Flüent In Spanish, 3. Highest Degree. Niet gestart: Well Prince, Silly Dark ness. Toto: winnend 4,30 plaats 2,10 2,90 koppel 6,40 trio 29,50. 7e koere, 2000 m: 1 Diego Buitenzorg (G.v.Eykelenborg) 2.37,7-1.18,9, 2. Concor- de. 3. Zanzibar Jacky, 4. Be Be. Toto: win nend 26,90 plaats 6,30 9,80 koppel 109,70 trio 654,90 kwartet 6352,40. 8e koers, 2000 m: 1 Cervlno Montana (H.Langeweg 2.34,2-1.17,1, 2. Woensdag, 3. Bastien d'Amore. Toto: winnend 1,60 plaats 1,00 1.00 koppel 2,70 trio 9,30. W 5 spel: 7 1 3 3 5: niet gespeeld. Omzet: I 136.914.00. Hamburg. Grootmeesterloernooi 6e ronde: Khalifman (Sov)-Cramling (Zwe) 1/2-1/2, Piket (NedKMaus (Dui) 1/2-1/2, Möller (Dui)-Knaak (Dui) 0-1, Joesoepov (SovFWegner (Dui) afg., Hansen (Den)-Lo- bron (Dui) 1/2-1/2, Kindermann (Dui)-Wlr- thensohn (Dui) afg., Bisschof (Dui)-Wahls (Dui) 1/2-1/2. Stand aan de kop: 1. Joesoepov 4 1/2 1 afg., 2. Piket, Cramling, Wallis, Lobron, TENNIS Londen. Wimbledon. Mannen enkelspel, echtste finales: Cham pion (Fra)-Rostagno (VSt) 6-7 6-2 6-1 3-6 6- 3, Forget (Fra/7)-Mayotte (VSt) 6-7 7-5 6-2 6-4, Agassi (VSt/5)-Eltingh (Ned) 6-3 3-6 6-3 6-4, Becker (Dul/2)-Bergström (Zwe) 6-4 6-7 6-1 7-6. Indeling kwartfinales. Edberg- Champlon, Courler-Stich, Agassi-Wheaton, Vrouwen enkelspel, kwartfinales: Capriati (VSt/9)-Navratllova (VSt/3) 6-4 7-5, Sabatlni (Arg/2)-Gildemeister (Per) 6-2 6-1. Indeling halve finales: Graf-Fernandez, Sabatlnl-Ca- Gemengd dubbel, eerste ronde: Slemerlnk- /Vis (Ned)-8orwlck/Scott (Aus) 4-6 6-3 12- 10, DeVries/Mlyagl (VSt/Jap)-Bale/Van Buuren (ZAI/Ned) 6-3 7-6, Schapers/Schultz (Ned)-Ni|ssen/Temesvarl (Ned/Hon) 6-3 5-7 29-27, tweede ronde: Mlchlbata/Hetherlng- ton (Can)-Norval/Bollegraf (ZAf/Ned) 7-6 7- Meisjes enkel, eerete ronde: Nlemantsver- driet (Ned)-Woolcock (Aus) 6-3 6-1 Bastadt (Zwe). Satelliet-toernooi vrouwen. 20.000 gulden Kwartfinales: De Vries (Ned)-Carlsson (Zwe) 6-3 6-2. Scheveningen. Satelliettoernooi, eerete ronde enkelspel: Kowalskl (PolFMIIan (Tsj) 6-1 7-6, Hortian (DulFSchmldtmann (Dui) 6- 4 6-2, Kempers (NedFVitoux (Fra) 6-3 6-2, Soules (FrapWarmenhoven (Ned) 6-0 2-6 6- 1, Reuter (Ned)-Groen (Ned) 2-6 6-4 6-4, Göllner (Dul)-Schèffl (Oos) 6-2 6-3, Leppen Paull (Dui) 6-1 1-6 6-2, Vasek (TsjFMoralng (Dui) 6-1 1-6 7-6, Schaap (NedFSchullen- burg (Ned) 6-3 6-2. Dewult (Bel)-Prerovsky (Oos) 6-1 6-7 6-3, Wlnnlnk (Ned)-Lesch (Dui) 7-5 6-2, Van der Zande (Ned)-Flnnberg (Dui) 5-7 6-3 6-1, Vanderveeren (Bel)-Bank (Ned) 6-4 6-4, Brandl (lta)-Guardlola (Fra) 6-3 6-1. WIELRENNEN Ronde van Rijnland Palts 1e etappe Wittllch-Trler: 1. Totschnig (Oos) 151'km In 3.39.41, 2 Moster (Oul), 3. Lont- scharitsch (Oos) 0.10, 4 Hokkanen (Zwe). 5. Tak (Ned), 6 Augustln (Dui), 7. Rein (Dui), 8. Spruch (Pol). 9. Muller (Oos). 10 Zabel (Dui). ZEILEN Abereoch (Walst). EK Flying Dutchman Vierde race: 1 Somarlva/Somarlva (Ita). 2. Hutterman/Wleser (Dui), 3. Santella/Grassl (Ita), Nederlanders: 24. Kats/Harderwi|k, 29. Potma/Potma, 35. Schouten/Schouten. Stand: 1 Santella, 2. Jones/Knowles (NZI). 3. Doreste/Manrique (Spa), Nederlanders: 9. Potma, 16. Kats, 41. Schouten. 53. Kramer- /Van Bern mei

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13