oordwijk moet vrouwen meer •ij het beleid gaan betrekken satijn opent nieuw gemeentehuis Eerste Amerikaanse helicopters geland op Vliegkamp Valkenburg Burchtstraat weer bewoond Ted Jansen heropent Sandtlaan Rijnsburg UIN- EN BOLLENSTREEK £«idócSouocuit DONDERDAG 4 JULI 1991 PAGINA 11 oofdstraat Sassenheim cht voor zomerfeest SSENHEIM De Ondernemersvereniging ssenheim houdt op 11, 12 en 13 juli allerlei neractiviteiten op het Winkelerf. Donder- begint het zomerfeest met een standwer- isconcours aansluitend op de weekmarkt. vrijdag zal de middenstand zich vanaf twee presenteren met muziek en terrasjes, 's A- jghteflds is er een extra koopavond gepland. Za- ~J,ag is er opnieuw muziek, een poppenkast Ie mogelijkheid voor kinderen om zich te ninken. In verband met de festiviteiten zal gedeelte van de Hoofdstraat dat ligt tussen Wilhelminalaan en de Oude Haven voor verkeer worden afgesloten op vrijdag van middags één uur tot 's avonds half tien en zaterdag van tien uur tot half vijf. De om- ende kruispunten zullen wel voor verkeer blijven. Nieuwe straatnamen in Poelpolder-Zuid LISSE Met de voortgang van de nieuwbouw in de Poelpolder-Zuid II in. Lisse, groeit ook de behoefte aan nieuwe straatnamen. Tijdens de raadsvergadering van vandaag zullen de leden hun goedkeuring moeten ge ven aan drie nieuwe namen. De stra ten in het gebied omsloten door de Mesdagstraat, Frans Halsstraat en Anna Blamandreef moeten Ina Bou- dier-Bakkerstraat, Ida Gerhardtstraat en Anke Servaesstraat gaan heten. De naam van het deel van de Anna Bla mandreef dat evenwijdig loopt aan de Ruishornlaan zou in Anne Frank- straat moeten worden veranderd, om dat dit deel van de Anna Blamandreef één geheel gaat vormen met de Anne Frankstraat. Opvolgers burgemeester F. Winkel NOORDWIJKERHOUT In verband met het aanstaande vertrek van burgemeester F. Winkel uit Noordwijker- hout is de opvolgingsprocedure al begonnen. Voor zijn werk als ambtenaar van de burgelij- ke stand is al een oplossing ge vonden. J. Zandvliet, toekom stig hoofd van de sector be stuurszaken en W. Loef, die met ingang van 1 juli in dienst van de gemeente is getreden, zullen deze taak op zich ne men. Alphense brug kampt nog met kinderziekten ALPHEN AAN DEN RIJN De nieu- we Alphense brug kampt nog met kin derziekten. Gisterochtend om kwart over tien weigerde het mechaniek dienst toen men de brug wilde laten zakken. De val moest met handkracht worden neergehaald en dat duurde een half uur. Verkeer werd omgeleid. Nadat de brug omlaag was gelaten, ontstond er een stremming in het scheepvaartverkeer op de Oude Rijn. Sinds de installatie in mei heeft de brug regelmatig te kampen met storingen. Vannacht bleven de spoorbomen van de overgangen Leidse Schouw en Magazijnweg omlaag. Repa ratie door de NS vergde enige uren. Stuurloze vuilniswagen botst tegen lichtmast WASSENAAR Een vuilniswagen van een firma die oud papier inzamelt, is gistermorgen rond half twaalf op de Rijksstraatweg, tussen de Raaphorstlaan en de Eikenlaan, tegen een lichtmast gereden. De vrachtwagen raakte stuur loos door een defecte stuurinrichting. De 21-jarige bestuurder kwam met de schrik vrij. Bij technisch onderzoek werden behalve de defecte stuurinrich ting tal van gebreken aan het chassis, zoals scheuren, gevonden. Ook de ve ring van de achterwielen bleek verre van degelijk. Door het ongeluk, waarbij de lichtmast totaal werd vernield, was de rechterrij- baan in de richting Leiden anderhalf uur geblokkeerd. Straten in Noordwijk-Binnen krijgen haakse aansluiting NOORDWIJK De aansluiting van de Sint Jeroens- weg, Boerenburgerweg en IJmuiderstraat in Noord- wijk-Binnen wordt aangepast. Genoemde straten, die een soort verlengde driesprong vormen, worden haaks op elkaar aangesloten. Nu is er sprake van veel boch ten. Volgens de gemeente Noordwijk is de huidige situatie onoverzichtelijk en gevaarlijk omdat deze bochten vaak met hoge snelheid worden genomen. Door de re constructie ontstaat tevens ruimte voor de aanleg van dertien parkeerhavens. Deze zijn van belang voor de winkels aan de Molenstraat en Sint Jeroensweg en voor het in aanbouw zijnde bejaardencentrum De Wieken. Met het ruim 40.000 gulden kostende karwei wordt begin oktober begonnen. De werkzaamheden sluiten aan op de herbestrating van de Boerenburger weg. nadeoRDWIJK De ge- inte Noordwijk moet "taïkinjjïr doen om vrouwen yjhaar beleid te betrek- De voor vrouwen re- ?P.ui 2ante informatie zou [ebracht moeten wor- in een 'Vrouwenwij een naslagwerkje üentralr alle vrouwen in de ie°bonfeente- O0*5 moet meer >1.30. riden gedaan aan bui- 3: Schoolse opvang van ma. Fêteren, Jes 1 (Bu'!ziin twee van de aanbeve- ilence f J 8.45, lingen van de Emancipatie commissie in de eerste van acht deelnota's die gezamelijk het emancipatiebeleid van de gemeente richting moeten gaan geven. De commissie, die in 1989 door wethouder J. Be- dijn geïnstalleerd, bestaat uit acht vrouwen. Vijf zijn aange wezen door de vijf Noordwijk- se politieke partijen en de ove rige drie leden zijn door het Progressief Vrouwen Overleg Noordwijk, de stichting Vrou wenraad Noordwijk en de Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw. Het rap port, waarin het beleid op soci aal-cultureel terrein en sport onder de loep wordt genomen, werd gistermiddag overhan digd aan het college van B en W. In het rapport word ook extra aandacht gevraagd voor meis jes in Noordwijk. Volgens de opstellers is er binnen het jon gerenwerk, afgezien van een kortstondige poging van Stich ting JOIN in 1987, nooit ap- part aandacht besteed aan het zogenaamde meidenwerk. JOIN gaf in een meidencafé ruimte aan meisjes vanaf zes tien jaar om met elkaar te pra ten. Toen de beroepskracht met haar activiteiten moest stoppen is het meiden café echter gestopt. Tot op heden is er niets meer voor in de plaats gekomen. De commissie pleit er in haar rapport voor JOIN 25.000 gul den subsidie te verstrekken om nieuwe activiteiten voor meisjes te kunnen ontplooien. Eenzelfde bedrag zou moeten worden uitgetrokken voor het opnieuw aantrekken van een beroepskracht om de continuï teit te waarborgen. Kinderopvang heeft kritiek op het feit dat in Noordwijk geen goede regeling voor buiten schoolse opvang van kinderen bestaat, hoewel de rijksbijdra ge ook hiervoor aangewend zou mogen worden. Een slech te zaak, omdat onderzoek zou hebben aangetoond dat veel vrouwen stoppen met werken zodra hun kinderen de school gaande leeftijd bereikt hebben. De opstellers van het rapport pleiten er daarom ook voor, dat de gemeente op korte ter mijn plannen ontwikkeld voor buitenschoolse opvang van kinderen. De gemeente zou voor dit project 15.000 gulden moeten uittrekken. De gemeenteraad van Noord wijk zal zich in het najaar over de voorstellen buigen. S. 13.01 lisabethl luipRve!3issaris van de konin9'n Patijn opende het nieuwe gemeentehuis door een aantal duiven los te laten. i foto: henk van den ende Kindei tot 19. kers per care I uurVvoPHOUT - „Uw bezo^e gemeentehuis zal terer in de volgende f1 Elizab een prima hart voor. 3n dage^emeente zijn". Dat k 1i8i'3i5"-|ommissaris van de van 15.j.gin S. Patijn bij de ^n30Voor-ële opening van het i5.oo-fe gemeentehuis van odi9 3o^out' commissaris lag. 'va^artoe symbolisch op ladhuisplein een aan- 'het i^iven los, symbolen vrede en verzoe- °e,ste°k>2inde P°Ütiek. 16*45^r openingsspeech keek 10.00-neester M. de Goeij te- A, C eo de geschiedenis van en zijn raadhuizen, istijden. |n dg allereerste raads- )n°°inaJeringen nog worden ge- ieijjks hi in de herberg De Bon- Avondb, het nieuwe gemeente- ei 18.00s van alle faciliteiten eling: vo< rleg met t~ mogelijk voorzien. De snelle groei van de Voorhoutse gemeenschap werd als een van de redenen genoemd, waardoor het oude gemeentehuis te klein en daar door inefficiënt en te klant onvriendelijk werd. De ontstaansgeschiedenis van het nieuwe raadhuis werd nog eens herhaald. In 1986 besloot de raad voor nieuwbouw op de locatje van de Jacoba van Bei- erenweg. Recent gebouwde ge meentehuizen in het land wer den bezocht om een beeld te vormen over opzet en archi tectuur van het nieuwe ge- Viieentehuis van Voorhout. Ar chitect Tauber senior en bin nenhuisarchitect Tauber ju nior konden in april 1988 aan de slag. De eerste paal werd geslagen in januari 1990 door de toenmalige loco-burgemees- ter D. Ydo. Cultuur In maart van dit jaar betrok ken de ambtenaren en be stuurders van de gemeente Voorhout het nieuwe gemeen tehuis. „Zoals u ziet, de voor bereidingstijd was relatief lang. Maar toen eenmaal de bouwers er aan te pas kwa men, liep alles voortvarend. Dat kon alleen maar geschie den door een goede samenwer king en een goed overleg tus sen alle betrokkenen", aldus de burgemeester. In haar speech vermeldde ze dat de ruimte van het gemeen tehuis zich uitstekend leent voor diverse culturele activi teiten, zoals tento'onstellingen van lokale of regionale kunstenaars of het uitstallen van plaatselijke voorwerpen van oudheidkundige waarde. „Dit zal in de komende tijd door ons verder worden inge vuld, zodat ook het gemeente huis op cultureel gebied, zij het op bescheiden schaal, bijdraagt aan de Voorhoutse gemeen- Vriendelijk Commissaris van de koningin Patijn sprak over een fors ogend gebouw, met een vrien delijke uitstraling. „Met de bouw van dit nieuwe gemeen tehuis is gemikt op de groei van het inwonertal van Voor hout. Het is gebouwd met het oog op de toekomst". Hij over handigde het gemeentebestuur een ets van de kunstenares Marte Röling, een portret van de koningin. Die ets had eerder al een plaats gekregen in de raadszaal. Architect Tauber overhandig de het gemeentebestuur een ets van Karei Appel. Ook kreeg de gemeente een boekje over het nieuwe gebouw dat in opdracht van zijn bureau was geschreven door de architec tuurcritici Hilde de Haan en Ids Haagsma. Inbraken in Voorschoten VOORSCHOTEN Uit buurthuis Vlietwijk aan de Prof. Eykmanhof in Voorscho ten is tussen dinsdagavond en gisterochtend half elf voor 1500 gulden aan cassetteband jes, drank, snoep en dartspul len gestolen. De inbrekers kwamen vermoedelijk binnen via een niet goed gesloten raam aan de voorkant van het febouw. Uit een winkel aan de choolstraat is vannacht rond vier uur voor 400 gulden aan parfumerie-artikelen gestolen. Om binnen te kunnen komen hadden de inbrekers een etala geruit ingetrapt. i foto: henk van den ende SASSENHEIM De Burchtstraat in Sassen heim wordt weer be woond. Gisteren werden de sleutels van de nieuwe huizen overhandigd aan de bewoners. In de Burchtstraat stonden 16 oude huisjes. Die zijn nu vervangen door 14 specia le 55-plus-woningen. Het bijzondere aan de huizen is dat ze zeer eenvoudig zijn aan te passen aan de wensen van ouderen. Voorzieningen kunnen daarom snel en zon der veel kosten worden aange bracht. Hiervoor is gekozen omdat veel terugkerende be woners van de Burchtstraat tot de categorie senioren behoren. De woningen staan gegroe peerd rond een binnenplein. Woningbouwvereniging De Vooruitgang greep de opleve ring van de Burchtstraat giste ren aan voor een extra feestje. Becijferd was dat een van de 14 55-plus-woningen de 1800ste van de vereniging is. De sleutel van dit 1800ste huis was voor het echtpaar Vrij burg. H.A. Vrijburg (74) heeft lang scpetisch gestaan tegen over de plannen met de Burchtstraat, maar met het eindresulaat is hij tevreden. „De Burchtstraat is als een Phoenix uit zijn as herrezen", zo vindt hij. VALKENBURG ROT TERDAM De eerste Amerikaanse helicopters zijn gisteren geland op Marinevliegkamp Valken burg. De wentelwieken, die dienst hebben gedaan in de Golf, arriveerden gisteren per schip in de Rotterdamse haven en vlogen door naar Valken burg. Totaal zullen zo'n 400 helicopters het vlieg kamp de komende weken als tussenstation gebrui ken. Onder de naam Operatie De sert Farewell wordt momen teel het Amerikaanse zevende legerkorps naar haar bases in Duitsland teruggebracht. Val kenburg zal daarin een be langrijke rol gaan spelen, net als vorig jaar toen ongeveer 400 helikopters via het vlieg kamp naar de haven van Rot terdam vlogen. Nu keren alle toestellen in omgekeerde volg orde terug. Naar verwachting komen alle toestellen terug. Het gaat om zowel transport- als gevechts helikopters. Het is de bedoe ling dat de machines op Val kenburg een technische in spectie krijgen, waarna ze in groepjes van zes of acht naar Duitsland vliegen. De helikopters arriveerden gisterochtend in Rotterdam aan boord van het enorme transportschip USNS Algol. Het deed er 14 dagen over om vanuit de Saoedische haven Dammen via het Suezkanaal naar de Rotterdamse Beatrix- haven te varen. Bij het over slagbedrijf ECT werd gister middag al hard gewerkt aan het lossen van de 800 voertui gen en 74 helikopters. De heli kopters werden na het lossen naar het uiteinde van de pier gesleept. Daar werden ze ont daan van hun beschermende plastic verpakking en vliegge reed gemaakt. Vervolgens vlo gen ze door de haven en langs de kust naar Valkenburg. Tanks Op de Algol zijn verder voor namelijk tankwagens en trucks meegenomen; de Ml- tanks die ook naar Duitsland teruggaan, komen met de vol gende schepen. De legervoer tuigen zullen allemaal per trein of per aak over de Rijn naar Duitsland vertrekken. Zaterdag arriveert het tweede grote transportschip, de USNS Bellatrix, met aan boord circa 800 voertuigen en 80 helikop ters. Daarna zullen er nog eens negen schepen vol legermate- riaal bij ETC worden gelost. Hoelang de operatie gaat du ren, konden de Amerikanen gisteren nog niet zeggen. Ze zullen hun werk zo snel moge lijk doen, al hebben ze niet zo veel haast als vorig jaar. Het materieel wat nu terugkeert is hetzelfde als dat vorig jaar no vember en december ons land verliet. Toen gingen bijvoor beeld circa 400 helikopters in Rotterdam op de boot. Volgens kolonel R.J. Barnaby, die operatie Desert Farewell in Europa leidt, zal het com plete legerkorps, inclusief de 400 helikopters naar Duitsland teruggaan. Van een Ameri kaanse troepenreductie is dus nog geen sprake. De operatie wordt begeleid door het Natio naal Territoriaal Commando van de Koninklijke Land macht. Weer zomermarkt in Hoofdstraat NOORDWIJK De eerste toeristische zomermarkt in de Hoofdstraat in Noordwijk aan Zee wordt dinsdag 23 juli gehouden. Tussen tien uur 's morgens en negen uur 's avonds kan het publiek te recht bij de ruim 150 kra men. De zomermarkt wordt afgesloten met vuurwerk dat om elf uur voor de Koningin Wilhelminaboulevard wordt afgestoken. Ook op de dins dagen 6 en 20 augustus wor den zomermarkten gehou den. doorloi kan 'tGIOJOURNAAL ,nplaten en cd's staat za- hoofd.klaar om van eigenaar klnderfwisselen in 't Poelhuys en nyse. De nationale gram- h°" Pla ten beurs beurs ïfnoordz«voor de tiende keer ge- 5.15 u. seerdOud werk uit de :oek hartl vijftig en zestig staat tra bezoZeldzaam nieuwer werk, 30-20.30 Picture discs. Ook enke- u" azenden cd's zullen op de STRATIE aanwezig zijn. De beurs jrugsteeg)pend van half elf tot yijf De toegang tot 't voor ,tyS aan (je Ruishoorn- edraagt fl. eopend: r Misty Blue De North Hill Country Dan cers zijn verhuisd van de Ouwe Gijs naar naar De Ge woonste Zaak in Lisse. De eerste live country-avond vindt daar zaterdag plaats. Misty Blue, een traditionele countryband, zal als eerste op treden in Lisse. De entree tot de Gewoonste Zaak School straat 11 in Lisse, bedraagt flO. De zaal is open om acht uur en Misty Blue zal om ne gen uur beginnen. Expositie In de Nederlands Hervormde Kapel aan de Hoofdstraat in Noordwijk is van 6 tot en met 21 juli de tweede gemeen telijke expositie te zien. Mar iene van Rijswijk (keramieke vogels) en Daniël Tavenier (schilderijen en gemengde technieken op papier) zijn de kunstenaars waarvan werken worden tentoongesteld. Wandelen De ja tocht terdag en zondag gehouden. Deelnemers kunnen kiezen uit 6, 10, 15, 25 of 40 kilome ter. Het bowlingcentrum aan de Van Panhuysstraat is op beide dagen het startpunt. Bonsai In het tuincentrum van Jaap Kooy aan de Heere weg in Lisse wordt zaterdag extra aandacht besteed aan bonsai. Nick van der Bent, bonsai-do cent uit Katwijk, laat tussen tien en vier uur zien hoe men uit goedkope planten minia tuur-boompjes (bonsai) kan laten groeien. Kaagweek Omroep Rijnland verzorgt zondag van half elf tot zeven uur een live uitzending vanuit Park Groot Leerust in War- Tussen tien en twee uur kan mond. Dit ter gelegenheid worden gestart. Aan de 25 en 40 kilometer kan alleen tus sen negen en tien uur worden begonnen. Deelname kost 3,50 i de Kaagweek. Markt Op het Vuurtorenplein in Noordwijk wordt zondag weer een zomermarkt gehou den. De kramen zijn tussen één en zes uur open. Canite Tuba Muziekvereniging Canite Tuba uit Lisse breidt het aan tal saxofonisten uit. Mensen die de drumfanfare als saxo fonist willen versterken kun nen zich aanmelden. Het is niet noodzakelijk dat de be langstellenden dit instrument al uit en te na kunnen bespe len, want Canite Tuba leidt muzikanten binnen de vere niging verder op. Ook andere muzikanten (klarinet, trom bone, trommel) zijn nog wel kom. Nadere informaties bij H. Randsdorp, 02521-10662; R. Meyerink, 02521-15825 of N. Wessels, 02521-18016. RIJNSBURG Gedepu teerde T. Jansen zal de Sandtlaan in Rijnsburg maandag officieel herope nen. De weg is bijna een jaar opgebroken geweest. Er is onder meer een minirot- onde ter hoogte van de Klei- pettenlaan gemaakt en men heeft een nieuwe riolering aangelegd voor de nieuwe reconstructie ren. De nieuwe verbinding tussen Leiden en Katwijk (S4) is immers onlangs in gebruik genomen. De reconstructie is door de ge meente Rijnsburg en de NZH aangegrepen om een nieuwe halte te realiseren voor de bus sen richting Leiden. De nieu we halte ligt ter hoogte van de rotonde bij de Boslaan, zodat ook de nieuwe woonwijk rond de Kleipettenlaan een goede aansluiting heeft op het open van de Sandtlaan is bijna twee baar vervoernet. maanden sneller verlopen dan gepland. De tijdwinst is gun stig voor de verwerking van de recreatiestroom naar Kat wijk die gebruik pleegt te ma- De NZH zal vanaf 9 juli de normale route door Rijnsburg via de Sandlaan voor de lijnen 31, 41 en 32 hervatten. Door dat de omleidingen vervallen ken van deze route. Overigens wijzigen de rijtijden van lijn 31 zal deze stroom niet meer zo groot zijn als in voorgaande ja- 41. Voor lijn 32 worden de tijden niet gewijzigd. Inbrekers nemen ook auto mee NOORDWIJKERHOUT Inbrekers hebben in de nacht van dinsdag op woensdag niet alleen een woning aan de Willem de Zwijgerlaan bezocht, zij namen ook de voor de deur geparkeerde auto mee. Zij kwamen de woning binnen na toepassing van de gaatjes- boorderstechniek. Uit de wo ning werden een kleurentele visie, videorecorder, bankpas, geld, autoradio, rijbewijs en autosleutels gestolen. Bij twee woningen aan de Nachtegaals laan bleef het diezelfde nacht bij een poging tot inbraak. Voetbalfusie Voorschoten op dood spoor I J VOORSCHOTEN De voetbalfusie tussen de Voorschotense voetbal clubs SVLV en Randstad Sport zit volledig op dood spoor. Nadat eerder de leden van SVLV hun misnoegen geuit hadden over het streven van Randstad Sport om te komen tot een multifunctionele sport vereniging, hebben nu ook de leden van Randstad Sport een eventuele fusie afgewezen. De vertrouwensman van Rand stad Sport, Ben van Dinten, stelde dat hoewel ook hij het slotcommuniqué opgesteld door oud-wethouder L. Marse lis, ondertekend had er toch een groter verschil was dan uit het slotcommuniqué zou blij ken. SVLV was niet bereid om meer te doen dan opvang voor Randstad-voetbal. Randstad Sport wilde echter ook ook an dere sporten bij de fusie be trekken. Ook was niet te pra ten over de plek van waaruit de nieuwe vereniging zou ope reren. Dat zou het SVLV-club- huis en -terrein moeten zijn. De komende competitie speelt SVLV in de Leidse afdeling en Randstad Sport in de Haag se afdeling van de 4de klasse KNVB. Minstens een seizoen heeft Voorschoten daarom geen voetbalderby.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11