1 TENNIS CIRCUIT Saskia Paauw dè verrassing op Unicum Bianca Hoeks slaat nu wel toe Heus en Tamminga geven „Alphen" glans CfiidócSouoant Roeimedaille Goalballers li DISTRICTSTITEL BIJ B-HEREN VOOR JAN WILLEM LUGTHART Ccidóc öcxmmt Rabobank Q Corry van Starkenburg tweemaal de sterkste Otten alleen op kop SPORT MAANDAG 1 JULI 1991 PAGINA 1' LEIDEN Het Leidse duo Cees Smit en Cees Zwanenburg heeft in het voorpro gramma van de Holland Beker met hun vaste stuurman Henk Jan van der Woude een fraaie tweede plaats behaald bij de dub bel twee met. Voor het eerst werden gehan dicapte sporters in het programma van de Holland beker opgenomen en dat was voor de vooral in goalball kringen bekende „Cees en Cees" een kans om ook hierin het sport en door slechtzienden te promoten. Na een serie overwinning volgde in de finale een spannende strijd die voor de Asopos roeiers een tweede plaats opleverde. Later kreeg Asopos uit handen van minister D'Ancona een tweetal catamarans aangeboden om het roeien voor gehandicapten verder te bevor- LEIDEN Het eerste week einde van de nationale zwem- kampioenschappen in Amers foort was van een matig ge halte. De Leidse zwemmers onderscheidden zich hierin niet noemenswaardig van hun collega-zwemmers uit de rest van het land. De Leidenaars presteerden gelijk aan de weersverwachtingen. De vooruitzichten waren redelijk, maar achteraf was er bitter weinig om van te genieten. Een wat cynische conclusie wellicht, maar met een paar medailles was het helaas niet anders. Toch was het juist Bi anca Hoeks, zij kleunde tot nu toe altijd mis op een kampi oenschap, die de dans met twee medailles ontsprong. Hoeks pakte op de openingsa vond brons op de 400 meter wisselslag. Na 200 meter liet zij de tijd nog op een zilveren plak afdrukken, verloor ver volgens veel, maar had een sterk eindschot. Op de 200 meter rugslag mocht Hoeks opnieuw het ereschavot betre den. Zij werd met zilver om hangen. Na 100 meter lag Hoeks welliswaar ver achter op nummer een, maar zij waande zich veilig met num mer drie op ruim een seconde. Toch verloor Hoeks sterk op het tweede deel en hield slechts twee tiende over. Haar tijd was 2.30.42. Excuses Natuurlijk zijn er voor mage re resultaten altijd excuses. Zoals voor Sprinkhuizen en Bakker. Sprinkhuizen gleed weg bij zijn start op de 100 meter rug. Als medaillekandi daat vocht hij terug, maar kon het niet goedmaken. Zijn tijd bleef bij 1.02.66 steken. In de heren B-finale kon Sprink huizen zijn revanche pakken, toch liet hij het opnieuw glip pen. Zijn tijd was zelfs min der: 1.02.94. Bakker klaagde ovec de bondstrainingen, die haar opbraken. Haar resulta ten waren navenant. Bakker, die omhangen van de NWK terugkeerde, zwom in de don kerste schaduw. Alleen op 400 meter wisselslag werd zij vierde in 5.24.18 en ook dit was ver verwijderd van ere metaal. gok Radna Mulder kende een uitermate slechte start. Coach Sieverding zag het aankomen; voorspelde dat het gisteren beter zou gaan en kreeg gelijk. Mulder werd eveneens vierde op de 400 meter wisselslag in 5.15.78. Mulder opende als tweede en zakte allengs af. Op de laatste 100 meter verloor zij veel, te veel, bijna twee seconden. Op de 200 meter vlinderslag in de dames A-finale boekte Mul der al een aanzienlijke pro gressie. Zij opende de eerste 100 meter in 1.08.89 als vijfde en legde daarna beslag op de vierde plaats in 2.21.52. Op de eerste slot-zondag haalde Mulder toch haar gram. Zij won goud op de 400 meter vrij. In de A-finale kon zij zich meten met de sterksten van het land, maar viel buiten de prijzen. Vierde in 4.25.26. Bram Pronk behaalde, zoals te verwachten viel, een A-fi- nale, maar kon het daarin niet bolwerken. Hij werd ze vende in 1.00.84. Richard van Duivenbode tikte als tweede aan op de 100 meter vlinder in 1.06.7. Na 50 meter startte van Duivenbode een succes volle inhaalrace. Robin Sprinkhuizen veroverde op de 200 meter vrij een plek in het kwartet voor de EJK. Sprinkhuizen werd vierde in 1.58.26. Dennis Schouten, uit komend voor de Zijl, maar LZ-er in hart en nieren pakte brons op de 100 meter school in 1.11.49. Nationale titel Nel Heemskerl LEIDEN - Heemskerk weekeinde Nede: lands kampioer A skeet geworden. Rijnsburgse ble^U concurrente Hame™' uit Dongen drie tre fers voor: 173 om 17^_ Bij de mannen de hoofdprijs i Lienden naar Ja^j Swinkels. In c noodzakelijk gewo: den barrage (beideAMl waren op 190 geëip Br digd) klopte hij Renod i Dompeling met 25 Uren gen 23. »trag 1 ARNOLD VAN DER CAPELLEN en GERT-JAN ONVLEE LEIDEN Jan Willem Lugthart mag zich voor een jaar districtskampioen van Leiden noemen. De Katwij- ker, die in tegenstelling tot voor A-toernooien kiezen de B-collega's als Martijn Krans, Erik Bakker en Marco van Trigt, wel op Unicum aanwezig was, klopte in de eindstrijd Marcel Vink. Bij de B-dames verraste Saskia Paauw vriend, vijand, maar vooral Cindy Berkhout en Irma van Seeters. Paauw toonde zich mentaal ijzersterk en verdiende alleen daardoor de verrassende district- stitel zonder meer. De eerste set van het afsluiten de treffen tussen Jan Willem Lugthart en Marcel Vink (be gonnen op baan één en na de enige regenpauze van de dag op vijf voortgezet) werd door de Katwijker beheerst. Na die 6-1 bleef Vink, in de competi tie nog van Lugthart winnend, beter bij. Tot 4-5 waren er geen problemen van beteke nis. Toen evenwel verprutste Vink de eigen servicegame na een 40-15 voorsprong alsnog en was de districtstitel van Lugthart een feit. Lugthart had overigens bijna Vink niet op de verwachte af spraak in de eindstrijd aange troffen. Die finaleplaats van Marcel Vink hing zaterdag im mers aan een uiterst dun, zij den draadje. In zijn halve fina le partij tegen Herman van der Capellen keek de Hillegom- mer in de allesbeslissende der de set tegen een 3-0, 40-15 ach terstand aan. Een marge die voor Van der Capellen echter niet voldoende bleek. De trai ner van De Merenwijk die er tot op dat moment zo sterk in was geslaagd het tempo uit de wedstrijd te houden, verloor alsnog zijn greep op het duel. En Marcel Vink profiteerde gretig: 3-6, 6-3, 6-3. Jan Willem Lugthart had het in zijn voorlaatste ronde min der zwaar, maar ook niet ge makkelijk gehad. Onno Gui- nau bood goed tegenstand, maar kwam op de beslissende punten nog tekort: 7-5, 6-3. Geslaagd Voor Saskia Paauw was het districtstoernooi na zaterdag al geslaagd. De Leiderdorpse verwijderde die dag immers de absolute favoriete Cindy Berk hout uit het toernooi. De eerder deze week uit Engeland overgekomen Hillegomse bleef onder haar topvorm, dat is waar. Maar dat neemt niet weg dat Saskia Paauw een goede partij op het gravel leg de. Waarin Paauw versteld stond van haar eigen mentale kracht: „Op 1-1 in de derde set stond ik op eigen service 0-40 achter. Daar waar ik anders op zo'n moment de partij inlever, zei ik tegen mijzelf nu eens niet op te geven. Toen ik die game won wist ik dat er niets meer fout kon gaan". Ook een dag later in de finale tegen Irma van Seeters toonde Paauw haar mentale veer kracht. De 'Leidse Sabatini' die zelf in de halve finales had afgerekend met clubgenote Nathalie van der Voort, was in de tiebreak van de eerste set vier keer een slag verwijderd van setwinst. Paauw werkte de setpoints met sterke fore hands en dit keer ook zekere backhands weg en haalde met 11-9 de eerste set binnen. En vervolgens ook de partij, waardoor Saskia Paauw in vier jaar het rijtje districtstitels C2, Cl en B2 aanvulde met de felbegeerde Bl-kroon. Een tweede titel was haar niet ge gund. Met Rogier van Duyn, die in het HEB2 zegevierde ten koste van Patrick Kleian, was Paauw niet opgewassen tegen het dubbelgeweld van Nathalie van der Voort en Herman van der Capellen. Concentratie was het sleutel woord voor de winnaar van het HEC1, Walther Jacobs. „Normaal gesproken weet ik precies wie er allemaal rond de baan staat. Nu had ik pas na een set door dat op de baan naast me nota bene mijn dub- belmaatje Roeland Kuiper Taco Stoppels in C2 stond te verslaan". Jacobs gooide tegen tegenstander Marc van Doorn (onbedoeld, naar eigen zeggen) nog een wapen in de strijd. „Het duurde steeds eeuwen voordat Walther serveerde en van baanhelft wisselde. Dat bracht mij uit mijn concentra tie". De irritatie van Van Doorn, die op zaterdag topfa voriet Martijn Zandvliet had NOORDWIJK Corry van Starkenburg toonde zich tijdens het E18+ toernooi van het Noordwijkse Bollenpark tweemaal de sterkste. De speelster van de Valkenburgse Tennis Vereniging bleef Lydia Pluimgraaff in de single voor (7-6, 6-0) en schreef vervolgens met Kees Starkenburg ook de mixed op haar naam. Lydia Kortekaas en Ab Gluvers van Dekker kregen geen voet aan de grond tegen de combinatie die eerder dit jaar op MVKV al tot een D30+ finale reikte. Martin van der Plas bleek in Noordwijk de meest succesvolle singelaar De KLTV-er startte voortvarend in zijn finale tegen Bram Idenburg van Forescate, moest vervolgens gas terugne men, maarwas in de beslissende derde set weer helemaal terug: 6-0. 2-6, 6-3. Hel koppel Kolkman/Vos had slechts een gedeelte van een der de set nodig om Harry Wiesenberg en Cor de Boer (Meerburg) te verslaan. Een blessure van Wiesenberg leidde bij een 4-0 voor sprong voor Kolkman en Vos tot voortijdige overgave. De meest spannende finale vond bij de damesdubbels plaats. Vera van Hensbergen en Erna Overbeek hadden hierin iets sterkere zenuwen dan Van Duin en Holte van KLTV: 2-6, 7-6, 7-6. Saskia Paauw veroverde haar vierde districtstitel op rij. Na C2, C1 en B2 toonde ze zich gisteren verrassend de sterkste van de B1-dames. verslagen, kon Jacobs niet he lemaal begrijpen: „Ik heb de hele week hard gewerkt en was na elke balwisseling ge woon moe". Jacobs kon op een zeer succesvol toernooi terug zien. Achtereenvolgens wer den toppers als Tim Bavelaar, Ronald Klein en Oscar Schoordijk uitgeschakeld. Voor Van Doorn kwam de zoete revanche op Jacobs (met Kuiper) in de vorm van dub- belwinst met Winand Stegger- da. Klasse apart Opnieuw een klasse apart vormde Jolanda Mens. De Noord wijkerhoutse ging na drie seizoenzeges uiteraard als huizenhoge favoriete van start. Die positie maakte Mens aan alle kanten waar. Zonder ook maar een set in te leveren werd de D-Master van 1990 Kallenberg onderscheiden LEIDEN Lodewijk Kallen berg behoort sinds gisteren tot het selecte groepje dat zich drager van het bondsonder- scheidingsteken van de KNLTB mag noemen. Piet van Sterkenburg, voorzitter van het District Leiden van de Koninklijke Nederlandse Ten nis Bond, speldde Kallenberg de bijbehorende versierselen gistermiddag op Unicum op. Lodewijk Kallenberg, dië in dit najaar zitting neemt in het hoofdbestuur van de tennis- bond, ontving de onderschei ding voor al het werk dat hij voor het Leidse tennisdistrict heeft verricht. Zo was hij on der meer bijna twintig jaar ac tief als wedstrijdleider van het districtstoernooi. onbedreigd DEC 1-kampioene. Haar verrassende tegenstand ster in de finale, Judith Pieter- sen (die op een zeer geslaagd toernooi kan terugzien met ze ges op Ruby Pennings, Yvon ne Schoordijk en Yvonne van Hensbergen) wilde wel maar kreeg toch weinig voet aan de grond bij Mens: 6-2, 6-2. Vier games ook was de (schamele) buit die Maaike Zonderop ver overde op Carmen Delsasso, het „muurtje" van de enkelen de Dl-dames. Voor Zonderop was de muur absoluut niet te slechten. Daar baalde zij hoor baar van: „Ik moest maar blij ven slaan en alles kwam steeds maar terug", meesmuil de Zonderop na de voor haar teleurstellend verlopen finale. In het HED1 ging de titel naar Harold van Schie. Verrassend en toch weer niet. De pas 14- jarige Van Schie staat bekend Jan Willem Lugthart vastberaden op weg naar weer een districtstitel. Marcel Vink heeft dorst en ziet het eigenlijk niet meer zitten, als een goede tennisser, mits hij zijn hoofd er maar bij houdt. Dat deed hij afgelopen week op Unicum dus. Het le verde hem in de halve finale een zwaar bevochten zege op favoriet Mark Broxterman op en vervolgens een twee sets winst op Timo van der Voort. Een speler waarvan hij eerder bij De Munnik nog ruim van had verloren. De uiterst spor tieve Van der Voort gaf Van Schie alle credits die de jonge Merenwijker verdiende: „Ik kwam er niet aan te pas. Ha rold bleef maar doorslaan met zijn forehand, maar vooral met zijn backhand. Waardoor ik mijn eigen spelletje niet kon spelen". Het „leed" van Van der Voort was snel geleden, want met vriendje Dennis de Roo was de Hazerswoudenaar voor de vierde keer in dit sei zoen de beste D-dubbelaar. Jan Mens had het bijgehou den. Het was de negende keer dat hij en Nico Dofferhöff el kaar op het gravel troffen. Aan de acht voorgaande ma len had Mens een 5-3 achter stand overgehouden, maar wel had hij tot gisteren alle finales in zijn voordeel beslist. Doffer- hoff wilde die traditie absoluut niet in ere houden want de ti tel in het HE35+ op Unicum vond hij toch wel een heel lek ker brokje. Met zorgvuldig ge plaatste „aanvalsslagen" zette Dofferhoff Mens vrijwel voortdurend op het verkeerde been. Met Edwin Bosch zette de Leidse kapper de kroon op een perfect uitgevoerde dis tricts. Bert Bos en Jan van der Maarl gingen in drieën van de baan af. Technisch Van der Maarl was bij de „oudste" heren vooral de meest technische speler. In Theo Sanders had de sportdo- cent een weliswaar technisch mindere maar wel een zeer hard werkende tegenstander. Echter, Sanders kon lopen en duiken wat hij wilde, Van der Maarl stuurde de ballen daar waar ze moesten komen. De titel in het DE35+ tenslotte kwam terecht bij de speelster bij wie deze terecht moest ko men: Joanne Zonnevylle. Im mers, de Leiderdorpse was de enige B2-speelster in het vete- ranes-veld dat voornamelijk uit D-speelsters bestond. Waarmee maar weer aange toond is dat het veteranen-on derdeel een verandering be hoeft. De te grote verschillen in speelsterkte doet menig ou dere afzien van de districts. Het is dan ook aan te raden, mede gezien de al jaren afne mende belangstelling voor de kampioenschappen op Uni cum, C30+- en D30+-onderde- len op de districts in te voeren. Uitslagen HEB1: halve finales: M. Vink - H. van der Capellen 3-6, 6-3, 6-3; J.W. Lugthart - O Guinau 7-5, 6-3 Finale: Lugthart - Vink 6-1, 6-4 DEB1: halve finales: S. Paauw - C Berkhout 6-4, 4-6, 6-1; I. van Seeters - N. Bij de C1- dames bleef de papieren favoriete volgens verwachting overeind. Jolanda Mens was ook op Unicum onverslaan baar. FOTO'S: ANDRÉVAN HAASTEREN van der Voort 7-5, 6-2 Finale: Paauv Seeters 7-6, 6-4. HEB2: halve finales: Kleian - H. Janssen 6-4, 7-5; R. van Duyn C van Bemmel 6-4, 6-4. Finale: Van Duyn Kleian 6-3, 6-4 DEB2: halve finale- A Baa> ens - E Reeuwijk 6-3. 6-1. Finale: A. Baaj HDB: halve finales R Eleveld/M Vink - van Bemmel/M. Veeger 6-4, 6-3; L D J.W. Lugthart - H. van der Capellen/ - -nale: Damen -4. 7-6. GDB: Voort/H. van der Capellen F. Velzel/8. Blok 6-1, 6-4; S. Paauw/R. v Duyn - C. Berkhout/K.J. Doeven 6-7, 6-3, i 6-3, 7-5. Ie: J Mens - F. Meijer 6-1, 6-4. Finale- Mer - Pietersen 6-2, 6-2. HEC2: halve finales Kuiper - J Leunlssen 4-6, 6-0, 6-2; T. Sto pels - A Robben 6-1, 6-3. Finale: Kuiper Stoppels 6-4, 2-6, 6-1 DEC2; halve final E. van der Knaap - I. van Santen 6-3, 7- Finale. Polla - Van der Knaap 6-1, 6-2. HO S. Adriaansen/B. Blok - A. van der Cape len/D. Wijnveldt 6-3, 3-6, 6-1 Halve finale M. van Doorn/W Steggerda - M. Noort/I Poots 7-5. 6-4; W Jacobs/R Kuiper Adriaansen/B. Blok 6-2, 6-3. Finale: Doorn/Steggerda - Jacobs/Kuiper 3-6, 6- M. Serller 7-5, 6-3. Halve finales: H. Schie - M. Broxterman 6-4, 2-6, 6-4; T. der Voort - W. Koop 4-6, 7-5, 6-3. Flna Van Schie - Van der Voort 6-3, 6-3. DEO halve finale: C. Delsasso - M. Buys 6-2, Finale: Delsasso - Zonderop 6-1, 6-3. H halve finales: D. Brunsveld - R Crama 6 6-2; P. Fles - R. van Bohemen 6-1, 2-6, 7- ve finale: L. Faas - C. van der Geest 6-0, 3. Finale: M Zwerver - L. Faas 6-2, 6- HOD: R. Crama/P. Fles - C en F. Kooma 4-6, 6-3, 7-6. Halve finales: R. Crama/ Fles - M Serlie/M. Vink 6-4, 7-5; D c Roo/T van der Voort - A. Royen/A. va Sterkenburg 6-1, 6-3. Finale. De Roo/Va der Voort - Crama/Fles 6-3, 6-1 DDD: hahj finales: H. en K. Boers - L. Faas/M. Zwervi 6-1, 6-2; L. van Egmond/J van Kleef - I Chrlspljn/E. Huigen 6-7, 6-3, 6-3. Finall Boers/Boers - Van Egmond/Van Kleef 6- 6-2. GDD: A Asselman/M. Noordljk - Zlrkzee/A. den Hartog 6-1, 6-4; L. en Faas - K. Wilbrink/S. van Heesch 1-6, 6- 6-4. Halve finales: M. Zwerver/J. Hagemai^ - J van der Plas/G.J. van Geen 6-4, 6-4; Asselman/M Noordljk - L. en S. Faas 6^ 6-1. Finale: Hagemans/Zwerver - Asselmai /Noordijk 6-4, 6-3. HE35: halve finales: Mens - P. Kesteloo 6-4, 3-6, 6-1. N. Doffe hoff - C. Mahoney 6-1, 7-5. Finale: Doffe hoff - Mens 7-5, 6-2. DE35: halve finale van der Heijden - E. Schopman 6-2, 6-0. F nale: J. Zonnevylle - L. van der Heijden 6- 6-3 HD35: E. Bos/J. van der Maarl - V Kijf/D. van der Plas 6-2, 6-2. Halve finale E Bos/J van der Maarl - A. van de Berg/j Talakua 6-0, 7-6; E. Bosch/N Dofferhoff H. Saidi/R Teijken 6-2, 6-4. Finale. Boscl /Dofferhoff - Bos/Van der Maarl 1-6, 6-4, 4. DD35: J. Dess Voskuil 6-2, 2-6, SE" /Van d< J. van -..a- berg/J. van Duyn 6-3, 6-3; M. Meljer/A. v der Capellen - G. Rijnders/J. Dahlhags 7\ 6-1. Finale: Van der Hoeve/Engel - /Van der Capellen 6-3, 6-3. HE45: ders - H. Meijer 5-7, 6-4, 6-3; J. Maarl - H. Diets 7-5, 6-0. Finale: Maarl - Sanders 4-6, 6-2, 6-0. HD45: h finales: C van Driel/A. Grimbergen Heemskerk/J. Rodenburg 3-6, 6-3, 6-4. Meljer/R. Koggink -H. Hooghoudt/G. Piete 5-7, 6-1. 6-4. Finale: Van Orlel/Grimbergei Meijer/Kogglnk 6-3, 6-3. IN LSB-KAMPIOENSCHAP Idoor FRITS FRITSCHY LEIDEN Door een over winning op de tot dan toe op honderd procent staande Peter Verwoerd heeft Remmelt Ot ten de leiding genomen in het kampioenschap van de Leidse Schaakbond. De LSG-speler heeft nu 5l/2 punt uit zes partij en. In de laatste ronde ont moet hij waarschijnlijk Edwin van Haastert (Leiderdorp) die, evenals Verwoerd, Fred Slin gerland (Philidor) en Joop Pi ket (Oegstgeest), vijf punten heeft; In de vijfde ronde was de on bekende (hij speelt in het vijf de team van LSG) en nog jon ge Verwoerd alleen op kop ge komen door een overwinning op het dit jaar tegenvallende Philidor-talent Machiel de Heer. Het leek prop dat de LSB een zeer verrassende kampioen zou krijgen, want in zijn partij met Otten kreeg hij vlak na de opening een pion in de schoot geworpen. Onmid dellijk terugofferen had hem een snel winnende aanval op geleverd, maar de spanning leidde tot een teveel aan be houdzucht, die behoudzucht leidde tot een psychologisch overwicht voor Otten en dit leidde weer tot het weggeven van een toren in waarschijn lijk nog gelijke stelling. Een dergelijke wederopstanding uit de dood wil nog wel eens in een volgende ronde tot grootse daden leiden - ofwel het ge- blunder van de tegenstander werkt besmettelijk. De vermoedelijke tegenstan der van Otten in de laatste ronde, Van Haastert. weet in ieder geval wat hem te doen staat: winnen. Hij had het een stuk gemakkelijker gehad als hij in de zesde van Mark Irwin gewonnen had. Met weliswaar een pion minder, maar met een overweldigende stelling, koos hij in tijdnood voor een verkeerde afwikkeling, waar na hij nog moeite moést doen om remise te bereiken. De nog ongeslagen Slingerland bleef eveneens kanshebber door in het eindspel LSG-er Van Duy- venbode te verslaan. Joop Pi ket is na zijn misstap in de tweede ronde de enige van de oorspronkelijke favorieten die nog een kans heeft. De twee op papier sterkste spelers zijn uitgeschakeld. Philidor 1- speler Oei verspeelde eerst zijn eigen kansen door twee pion nen kwijt te raken tegen zijn teamgenoot en ex-kampioen Nico Kuyf, maar deze deed vervolgens hetzelfde door op onbegrijpelijke wijze niet te winnen. Ton Wiley (LSG 1) was al uitgeschakeld, maar kwam door een overwinning op een andere oud-kampioen, clubgenoot Peter Passenier, eveneens op 4lA punt. I J' LEIDEN De nationale kampioenschappen voor de A- en B-jeugd hebben twee Alphenaren goud opgeleverd. Toch blijft ook na het optellen van de overige medailles de indruk bestaan dat de at letiek voor de regio groot Leiden dringend (ver- )nieuwe(nde) impulsen kan gebruiken. AAV'36 kan in ieder geval terug kijken op een geslaagd kampioenschap. Gemord werd er slechts over za ken die AAV'36 niet in de hand had: de regenbui gisteren, de matige pro grammering van het NK en de kwaliteit van de topjury. Aan het eind van het NK ju nioren in Alphen aan den Rijn veroverde AAV'36 atleet Bas- tiaan Heus een gouden plak op de 1500 meter voor jongens B door zijn verstand te gebrui ken. In een serie die vol kans hebbers zat, behield hij zijn kalmte toen hij ingesloten leek te worden op 200 meter voor het einde, maar spurtte in de laatste 80 meter toch overtui gend over zijn concurenten Stroeve start Een dag eerder had Alphenaar in Sparta dienst Christiaan Tamminga bij het polshoog een wat stroeve start. Bij een hoogte van 4.30 meter woei in zijn eerste aanloop de lat van de staanders af en ook zijn tweede aanloop was niet echt optimaal. Op advies van de bondscoach schakelde hij zon der dralen over naar 4.50 me ter om die hoogte in een vloei ende beweging te overbrug gen. Daarna verlegde Tam minga zijn grens door de lat op 4.70 meter te laten leggen (10 centimeter boven zijn beste prestatie). Een hapering ten spijt werd toch ook deze hoog te bedwongen. De daaropvol gende 4.80 werd weer in de eerste beurt gepakt zodat de explosieve Alphenaar terecht naar de nationale recordhoog te van 4.91 doorging. Dat was echter (nog net) te veel. Giste ren pakte Tamminga bij het hinkstapspringen een zilveren plak door met 13.74 meter Flo- ris Mellegers in de laatste ron de te passeren. Buiten deze drie plakken wer den er door atleten uit de gro te Leidse regio nog wat bron zen medailles veroverd. Mare de Boer had lang de leiding bij het speerwerpen jongens B, maar werd in de twee laatse ronden door even zoveel con currenten voorbij gestreefd. Als troost mocht De Boer een Bataafs clubrecord noteren van 54.44 meter. In een van de laatste wedstrijden veroverde Fernando van Rijswijk een bronzen plak door op de 200 meter achter Ferry Goffen en Robin Korving naar 22.91 se conden te sprinten. Eerder had de donkere AAV-er al een vierde plaats gehaald op de 100 meter in 11.25 seconden. De allerlaatste medaille die uitgereikt werd ging naar Ed win Kortekaas van De Spar taan die achter Friso Hagman (50.90) en Paul Aldershof (50.02) een fraaie derde plaats bij het discuswerpen opeiste dankzij 45.48 meter. Clubge noot Stefan Molenaar pakte eveneens een derde plaats. Op de 110 meter horden verover de Molenaar vorig jaar de titel bij de jongens B, dit jaar volg de daar een derde plaats op bij de jongens A middels 14.82 se conden. Vrijdag arriveerde Molnaar op het nippertje in Alphen om in de verspringbak net naast de medailles te grij pen. Uithalen Viel het niveau bij de jongens wat tegen (het aantal door de clubs uit de regio afgevaardig de atleten Was te laag), bij de meisjes was er helemaal wei nig opvallends te melden. Slechts Bianca Vermond kwam met een bronzen me daille thuis, die zij verdiende door twee keer verschrikkelijk uit te halen op de 400 meter bij de meisjes A. In de series won zij door haar record naar 58.52 seconden te brengen, waarna een finale volgde die ze op de streep beloond zag met een bronzen plak en een tijd van 57.08 seconden. Uiteraard vielen ook een aan tal mensen net buiten de me dailles. Marijn van de Ploeg van de Spartaan probeerde door een hoog aanvangstempo zijn concurrenten op de 3000 meter steeple chase uit te put ten („een aantal had vrijdag al de 3000 vlak gelopen"), maar werd daar zelf het slachtoffer van. Toch finishte hij nog in 9.42.60 minuten. Fabian van den Barselaar haalde op de 200 meter voor jongens A de finale onder andere door een fraaie 22.65 seconden in de series te lopen. Meer zat er niet in voor de Hollander die ook al de hal ve finale van de 400 meter haalde. Daarin gaven hij en clubgenoot Marco Kortleever elkaar nog geen honderste van een seconde toe: 51.72. In de halve finale verbeterde Arjen Rijnsburger zich na zijn serie winst van 51.55 seconden tot 51.04 seconden. Mariska Baars van AAV'36 gaf alles wat ze had op de 1500 meter voor B meisjes en kwam in 4.54.80 mi nuten binnen. Nienke Eygen- raam van Randstad Sport pak te na een struikelpartij op de 300 meter horden toch een be hoorlijke tijd van 47.20 secon den en kwam een dag later op de 400 meter tot 1.01.42 mi nuut. Bij het verspringen wa ren zoveel meisjes B dat er zelfs een kwalificatieronde moest worden ingelast. Moni que Droog en Birgit van Box meer (AAV'36) verschoten hun kruit in die voorronde door 5.26 en 5.30 meter te springen. Nieuwe hoop Saskia Engels lijkt de nieuwe hoop in de Bataafse gelederen te zijn op de 800 meter. De door haar aanvallend gelopen serie werd enigszins tot verba zing van velen gewonnen in een bijzonder fraaie 2.17.31 minuten. In de finale, vreemd genoeg nog dezelfde dag, kwam Engels tekort voor ere prijzen, maar mocht haar tijd (2.20.59) er opnieuw best zijn. Weinig Bataafsen zullen de af gelopen tien jaar deze tijden hebben laten noteren over een heel seizoen genomen, laat staan op een dag. Hanneke Verhorst kwam de 200 meter voor meisjes B het verst door in de halve finale 25.93 secon den te laten noteren. Bataaf John van de Wulp haalde de halve finale bij de jongens B op de 400 meter door in de se ries naar een sterke 52.76 se conden te snellen. Daarmee heeft de jonge Bataaf nog slechts de legende Koen Gijs- bers voor zich op de rangliji aller tijden. Bram Tijdhof de^_J_" zeer tot zijn eigen ongenoege twee maal veel ervaring o] Op de 800 meter werd hij hlJX onnodige slachtoffer van ee boemelrace, op de 1500 met£N bleek hij in de finale tot wesja^ nig in staat. AAV er Theo Brcj ve viel net buiten de boot or. - danks een zeer aanvallend g^* lopen 300 meter horden. satc Voor AAV'36 zit er een lang en drukke periode van har org werken op. Het NK voor d bo< jeugd mag voor zover h<ing AAV zaken betreft geslaagd Vc genoemd worden. De acconlige modatie was in perfecte sta£t zij (hoewel er wat weinig tribiirkii nes stonden), er werd hard gtkan werkt door de vele „gewoneug t juryleden en andere medeweet g •rG' Clubrecord In Bergen op Zoom verbetercf Elsemieke Roksnoer het Bjy» - taafse clubrecord zevenkamjT meisjes C en bracht het J 3568 punten. In Den Haag lif)EN een kwartet Randstad Spo^ar atleten van zich spreken. Mer,jt no van Hoeve sprong als jorenw gen D 1.55 meter hooog, Pqn i trick Arens (jongen D) wiergg9 de speer naar 31.76 meter tejnpS wijl C jongen Thomas Crijnejeht met de kogel naar 11.08 metq^jg, reikte. Vanessa Wassenaar n<gr teerde opnieuwe 10.7 seconde|en op de 80 meter meisjes C. ent

Leidse Courant | 1991 | | pagina 16