Mislukte love game is nu grootste zorg Navratilova Theunisse in de leiderstrui VOETBALLERLEI SPORTUITSLAGEN CcidaeSomatit VRIIDAG 28 JUNI 1991 PAGINA 7 portmanagers afgestudeerd tONINGEN In Groningen zijn gisteren de eerste sportmanagers van Nederland afgestudeerd. De jchting Academische Opleidingen Groningen begon lrig jaar met deze postdoctorale cursus Sportmana- 'ment, waarbij de Rijksuniversiteit en de Rijkshoge- ïool van Groningen samenwerkten. Op basis van voorlopige cursus gaat er in september van dit ,r een opleiding van start met een pakket dat een ïntegreerd geheel van sportinhoudelijke en be- iurs- en bedrijfskundige aspecten omvat. Als stu nten het derde en laatste gedeelte van deze studie s bben volbracht mogen zij zich Master in Sport Ma lt gement noemen. Onder de geslaagden bevinden li h een aantal bekenden uit de sportwereld. De 5i ren Leistra en Jorritsma (respectievelijk hockey- 8;ernational en -bondscoach), Van Wieren (ijshoc- n y-bondscoach), Kauffman (directeur Koninklijke 51 «derlandse Atletiek Unie) en Van de Wetering Koofd opleidingen KNVB) bevonden zich onder de lukkigen die het fel begeerde papiertje in ontvangst jchten nemen. Ruime zege van waterpolosters LONG BEACH Het Ne- derlandse vrouwen waterpo- loteam heeft zich op de twee de dag van de strijd'om de FINA World Cup, hersteld van het teleurstellende ge lijkspel tegen Italië. Nieuw- Zeeland werd in Long Beach met ruime cijfers verslagen: 19-6 (4-1 4-1 3-3 8-1). Oranje is daarmee vrijwel ze ker van een plaats in de kruisfinales die morgen wor den gespeeld. Australië, de laatste tegenstander van Ne derland in de poule, is al ze ker van een positie bij de laatste vier door een over winning op Italië. Bridgemannen wisselvallig KILLARNEY De bridgers zijn be zig aan een wisselvalling Europees kampioenschap in Killarney. In de 22e ronde werd met grote cijfers van1 concurrent Polen verloren (9-21), een ronde later werd subtopper Tjechos- lowakije het slachtoffer van de re- vanchegevoelens (25-3). Door die re sultaten en de nederlagen van IJs land tegen Noorwegen en Polen te gen Portugal bleef Nederland kans hebber voor de vierde plaats. De vrouwen zijn vrijwel zeker van een ticket naar het WK in Japan. De ploeg had rust (18 punten) en ver sloeg daarna Israel bijzonder gemak kelijk met 25-4. Door die forse uitslag kreeg Oranje de tweede plaats bin nen handbereik. Noureddine Morceli net boven wereldrecord Aouita HELSINKI Noureddine Morceli wordt de volgende atleet die de 1500 meter in minder dan drie en een halve minuut aflegt. De Alge rijn liep gisteren in Helsinki al 3.31,00. Dat is anderhalve seconde boven het record van de Marokkaan Aouita, wiens loopbaan beëin digd lijkt. Door de opkomst van Morceli blijft Noord-Afrika dit deel van de atletiek goeddeels domineren. Als gevolg van blessures en operaties was Aouita een jaar uit de running. Naast Morceli zorgden de Marokkaan Khalid Skah (5000 meter in 13.17,72) en de Cubaanse Ana Quirot (800 meter in 1.57,91) voor seizoentoppers. In het spoor van Skah liep Fita Biyissa uit Etiopië een wereldrecord voor junio ren: 13.18,28. De Marokkaan Khalid Skah plaatste zich aan kop van de wereldranglijst op de 5000 meter: 13.17,72. De Cubaanse Ana Fi delia Quirot plaatste zich aan de kop van de wereldseizoenranglijst van de 800 meter: 1.57,91. De Kenyaan William Mutwol benaderde de dinsdag in Hengelo door zijn landgenoot Philip Barkutwol op de 3000 meter steeple chase verwezenlijkte seizoentopper tot op minder dan twee seconden. Mutwol won in 8.20,94. John van den Berk geopereerd AMSTELVEEN John van den Berk wordt volgende week dins dag geopereerd aan beide armen. Onderzoek in een ziekenhuis in België maakte duidelijk dat de motorcrosser wordt gehinderd door een gebrekkige doorbloeding van de armspierén. Dit omdat het kapsel te dicht op de spieren zit. De Belgische chirurg Martens, die eerder onder anderen Ruud Gullit onder behandeling had, zal de in greep uitvoeren. Het herstel van Van den Berk zal naar verwach ting twee weken duren. De cros ser verwacht op 28 juli bij de vier de wedstrijd om het kampioen schap van Nederland zijn rentree te kunnen maken. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 19.33 uur: Studio Sport, tennis samenvatting Wimbledon, 22.15 uur: Studio I Sport Journaal. RTL4, 02.45 uur: Match extra, boksen rechtstreeks verslag van zwaargewichtwedstrijd Mike Tyson-Razor Ruddock in I Las Vegas. BBC 1, 23.20 uur: Today at Wimbledon, hoogtepunten. Duitsland 1, 23.25 uur: Sport- schau. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Sportnet, 07.30 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. eyenoord iiu bijna bfficieel ii Europa up !IST De UEFA heeft de 4 NVB gisteren opnieuw laten iten vast te houden aan 30 li als uiterste datum waarop ibs kunnen worden aange- ;ld als deelnemer in de strijd n een Europese beker. Dis- iisatie wordt niet verleend h Nederland, hoewel de eede helft van de bekerfina- pas eind juli of begin augus- zal worden gespeeld. De JVB zal, in overeenstem- ng met het rechterlijk ad- 23 ;s, Feyenoord inschrijven als I2t ilnemer. mens de commissie voor de ,ropese toernooien verklaar- secretaris-generaal Gerhard dat slechts één club 43 n worden ingesaangemeld. vendien zei Aigner dat de 1M! CF A zich conform de eigen 52 [lementen zal opstellen. Ge- 62 ihtelijke uitspraken, zoals in '831 geval van het overspelen i het laatste deel van de derlandse bekerfinale, tel- voor de UEFA niet. In ncipe betekent dit dat de !FA Feyenoord als beker- ®pinaar accepteert. Deson- ïks heeft Aigner de zaak 91 Drgelegd aan de tuchtcom- iie van de UEFA, die giste- en vandaag in Zürich bij- is. V Den Bosch heeft inmid- s ook kennis genomen van mededeling van de UEFA. club wordt daardoor ook 1 icieel kansloos voor plaat voor Europees voetbal en 25 aadt zich nog over een in te 2 nen standpunt. „We willen enkele zaken onderzoe- aldus directeur Van der '4; ar. BW Den Bosch over- egt nu een schadeclaim in dienen bij KNVB en/of ?A voor eventueel te der- inkbmsten. De Bosschena- hebben nu nog slechts de Éis zich te plaatsen voor het ftl om de Super Cup tegen ■V, het treffen tussen de Ne- rlandse kampioen en de va- landse bekerwinnaar. Dan iet wel tijdens het later over spelen tweede gedeelte van finale tegen Feyenoord, dat t 1-0 aan de tweede helft [int, alsnog worden gewon- unstige loting asketballers t)ME Nederland speelt in T kwalificaties van de strijd i de Europese basketbaltitel mannen, die in 1993 t gehouden, tegen Éjechoslowakije, België en Trkije. Dat was het resultaat de loting, die in Rome ge- Jrende het huidige EK werd rricht. De eerste twee van ce kwalificatiegroep plaat- 1 zich voor de eindronde, eerste wedstrijden zullen 9 rden gespeeld op 13, -16 en november 1991. De returns aden in november 1992 1 lats. KOERSEN IN HAAG Onze tips voor koersen van Groningen iorgen aanvang 17.30 uur) ifitlden: koers: 1. Electron, 2. Flying Yan- 3. Ferrari (9-1-10) ïcuj koers: 1. Fact One, 2. Celetta, 3. Vorstenburcht (10-11-2) koers: 1. Fait Accompli, 2. Fab-i taction, 3 Fiona Bayka (5-6-3) koers: 1. Baltic Terror, 2. Fahra- iz, 3. Figaro Ricardo (1-5-4) koers: 1. Faith, 2. Keystone Lako- 3 Eska Buitenzorg (6-5-3) i koers: 1. Errogate Way, 2, Frede- r. ke Norg, 3. Expensive Meadow (4- e 1 koers: 1. Dwight Marshall, 2. Con- Hendrika, 3. Dakadvies (2-5-3) koers: 1. Catch Me Jacky, 2. D'A- 'd Frisia, 3. Castlewalk (3-2-4) koers: 1. Don Trotteur, 2. Bastille, )alida Belvedere (4-8-7) g' koers: 1 Enola Gay, 2. Dina Jea- veil, 3. Attila's Shadow (3-1-2) TITELVERDEDIGSTER VAN CENTRE-COURT NAAR COURT-ROOM LONDEN Martina Na vratilova zegt zich deze twee weken volledig te concentreren op de ten nissport, maar zowel aan haar spel als aan haar ge tekende gezicht valt af te lezen dat er meer is dat haar bezighoudt. De als vierde geplaatste titelver dedigster op Wimbledon wordt tijdens de jacht op haar tiende schaal achter volgd door een claim van haar ex-vriendin, Judy Nelson. Na zeven liefde volle jaren eist zij goede ren en geld ter waarde van 15 miljoen gulden: ruim twintigmaal het- f prijzengeld dat straks klaarligt voor de uiteinde lijke Wimbledon-winna- res en de helft van al het geld dat Navratilova sinds 1975 aan haar sport heeft verdiend. Het leed van de 34-jarige Na vratilova is,, spijtig voor recht geaarde Neerlandici, het best te omschrijven in het Engels. De gevluchte Tsjechoslo- waakse staat voor een even belangrijke als pijnlijke stap 'from centre-court to court room', nadat haar 'love-game' met Judy Nelson in het hon derd is gelopen. De rechter in Fort Worth (Co lorado) moet zich in september uitspreken over de uiteindelij ke bestemming van onder meer vier huizen in het ski oord Aspen, een Rolls Royce, katten (genaamd Lancelot en Gueneverre), hondjes (Yonex, Puma, Tets en Ruby) en een paard (genaamd Grand Slam), die Judy Nelson allemaal als gezamelijk eigendom be schouwt. Dat de 45-jarige voormalige huismoeder, die volhoudt „Martina altijd te zullen lief hebben", meedogenloos te werk zal gaan, blijkt wel uit de wijze waarop Navratilova kort na haar vertrek naar Enge- WIMBLEDON '91 land met de aanstaande rechtszaak werd geconfron teerd. Nadat ze de trainings- baan had verlaten vroeg een omstander Navratilova om een handtekening, misschien wel de miljoenste in haar loop baan. Pas nadat ze haar krab bel had gezet, onthulde de man zijn ware identiteit: een afgezant van Judy Nelsons ad vocaat Jerry Loften. Navrati lova bleek zojuist haar handte kening te hebben gezet onder juridische papieren, waarmee ze zich akkoord had verklaard met de aanstaande zitting. Voor Judy Nelson zal het in september de tweede maal zijn dat zij plaats neemt acnter het hekje in Fort Worth Court. In 1985 stond ze op dezelfde plek om te betogen dat haar zoons Edward jr. (nu 20) en Bales (18) onder haar volledige zeg genschap zouden moeten val len. De rechtsprekers oordeel den toen echter dat ook vader Edward zich met de 'kids' mocht blijven bemoeien. De lesbische relatie tussen Judy Nelson en Martina Na vratilova was niet bepaald de eerste waarmee de nu negen voudig Wimbledon-winnares opzien baarde. Na haar over komst uit Tsjechoslowakije in 1975 knoopte ze een relatie aan met schrifster en activiste Rita Mae Brown. In 1981 kreeg Navratilova de Ameri kaanse nationaliteit, waarna ze het bed deelde met basketbal ster Nancy Lieberman en golf- ster Sandra Haynie. Het meest opmerkelijk en veelbesproken werd haar relatie met ex-ten- nisser Renee Richards, die na een sexuele operatie niet eens Martina Navratilova (rechts) in betere tijden met haar ex-vriendin Judy Nelson. De vrouw Navratilova (bijgenaamd Na- vratilover) leefde met Ri chards in Dallas toen ze de met een huisarts getrouwde Judy Nelson tegen het lijf liep en haar leven ingrijpend ver anderde. Judy verliet haar ge zin en nestelde zich bij Marti na, overigens doorgaans in het gezelschap van beide zoons. Insiders weten te vertellen dat Judy ook bij haar nieuwe de rol van „de vrouw" vertolkte. Ze begeleidde haar hartsvrien din tijdens de vele tennisrei- zen, zorgde ervoor dat voor haar wederhelft het eten klaarstond als ze terugkeerde in één van de vier huizen in Aspen, om precies te zijn in de buitenwijk Starwood, én ver zorgde de massage van de waardevolle rug en benen van Navratilova. „Ze was een on betaalde slavin", zal advocaat Loften binnenkort betogen. Navratilova, die de afgelopen winter een dubbele knie-ope ratie onderging, wilde vorig jaar ineens alleen op pad. Te gen de gewoonte in bleef Judy tijdens twee toernooien thuis, kniezend, achter en prompt raakte de relatie in het slop. De voormalig veelvoudig nummer één van de wereld (in augustus '87 voor het laatst op de koppositie), verkoos „on schuldige" ski-vakanties met de 35-jarige Cindy Nelson, overigens geen familie van haar rivale Judy. Die zich over twee maanden wil beroe pen op samenlevingscontrac- ten-in-wording tussen haar en Martina. „Die bestaan niet", meldt Navratilova echter. Oudste De oudste deelneemster aan het Wimbledon-toernooi boek te afgelopen dinsdag een abso luut record door op het nip pertjehaar honderdste en kelspelpartij te winnen. Bo vendien heeft ze nog slechts twee toernooizeges nodig om het alltime-record van Chris Evert (157 toernooi-overwin- ningen) om zeep te helpen. Navratilova is erop gebrand deze mogelijkheid niet meer uit handen te geven, hoewel ze bekend staat als een gulle geefster. Maar dan vooral in de richting van het goede doel.' Het Ethiopische Bevrijdings Front mag zich jaarlijks ver heugen in een bijdrage van de import-Amerikaanse die ech ter niet van zins is ook maar een penny uit te keren aan haar ex-partner. Behalve bij Cindy Nelson vindt Navratilova momenteel alleen steun bij coach Craig Kardon en haar voorgangster Billie Jean King, tot wie overi gens ook de nog altijd sukke lende Tim Mayotte zijn toe vlucht heeft gezocht. King, zesvoudig Wimbledon-winna-1 res, kreeg in de jaren zeventi ger zowat de hele wereld over op haar dak, toen ze met het openbaren van haar romance met Marilyn Barnett ook haar biseksualiteit prijsgaf. Toen Navratilova in 1984, ook al veelbesproken, haar relatie met Judy Nelson aanging, doorstond ze de druk en pakte ze de Wimbledon-titel. „Ik heb nu twee toernooien gewonnen, dus misschien moet ik nog wel meer privé-problemen in mijn leven tegenkomen", bagatali- seerde Navratilova de afgelo pen week haar grootste zorg. POLA DE LAVIANA- /BASEL/MARTINA FRANCA Gert-Jan Theunisse heeft de leiding genomen in de Ronde van de Mijnvalleien in de Spaanse provincie Asturië. Op de voorlaatste dag schudde hij in de konin- ginnerit de Spanjaard Garcia Camacho van zich af. Op initiatief van Theunisse ontwikkelde zich in de derde etappe van Tineo naar Pola de Laviana over 176 kilometer tij dens de beklimming van de La Colladona van de eerste catego rie op 15 kilometer van de aan- komst een groep van negentien renners met alle kopstukken, maar zonder Camacho, de dra ger van de leiderstrui. De ne gentien konden de Spaanse so list Perez niet meer achterha len. Die arriveerde met 45 se conden voorsprong alleen aan de meet in Pola de Laviana. Camacho liep bijna twee minu ten achterstand op in de laatste beklimming. De rit met twee cols van de derde, twee van de tweede en een van de eerste categorie was Theunisse op het lijf 'geschreven. De kopman van TVM, die bij zijn terugkeer in het peloton direct de Ronde van Luxemburg op naam schreef, testte een week voor de start van de Tour zijn vorm. Het privé-onderzoek verliep formidabel. Met de handjes los op het stuur maakte hij het tempo tijdens de beklimmin gen. Op de La Colladona gaf hij even gas met als gevolg dat het peloton in stukken geknipt werd. Kort voor de top liet hij het drietal Hodge, Rondon en Alonso vertrekken. Met de sprint bemoeide hij zich niet. Hij werd twaalfde. Met 24 se conden voorsprong op de Fransman Pensee is hij van daag aan de laatste etappe be gonnen. Zwitserland In de Ronde van Zwitserland soleerde Rolf Sörensen naar de dagwinst. De 26-jarige Deen voert al maanden het klasse ment om de wereldbeker aan. Toch behaalde hij gisteren pas zijn eerste overwinning in dit seizoen. Na 196 kilometer arri veerde hij alleen aan de meet in Basel. Hij had 20 seconden voorsprong op de eerse groep met alle vedetten, van wie Eric Vanderaerden de sprint won voor Sean Kelly. In de groep bevond zich ook Luc Roosen, de drager van de leiderstrui. De rondezege kan de Belg nau welijks nog ontgaan. Zijn voor sprong op de Zwitser Richard en de Amerikaan Hampsten bleef intact. In de Ronde van Apulië ging de eindzege naar de Italiaan Fontanelli. Zijn leiding kwam op de slotdag niet meer in ge vaar. De ritzege was voor Lau rent Fignon. De kwakkelende Fransman had na 206 kilome ter zes tellen voorsprong op de meute. De 62-jarige journalist Mioli van de Corriere dello Sport verongelukte bij een autobot sing. Zijn wagen knalde vol op een tegenligger, die om nog on opgehelderde redenen de kara vaan op de afgezette weg tege moet reed. Zijn collega en pass- gier Torre kwam er met enkele schrammen vanaf. Motor- fabrieken in de tegenaanval ASSEN De Japanse motorfabrikanten hebben de aanval geopend tegen de hervormingsplannen van de FIM. De Management Council van de internationale motorbond heeft afgelopen zondag beslist dat met ingang van 1993 in de 500 cc-klasse alleen viertakt- motoren mogen starten, met loodvrije benzine en een mini maal gewicht van 130 kilo gram. Honda, Yamaha en Su zuki hebben de beslissing offi cieel fel gekritiseerd en de drastische maatregel in een klap van de tafel geveegd. In plaats dat de crisis binnen de zogenaamde 'Koningsklasse' wordt afgewend, is een nieuwe controverse ontstaan. De fabrikanten zeggen dat ze nauwelijks zijn gehoord en niet voorbereid zijn op de ri goureuze ingreep. Ze zeggen dat het produceren van een viertakt-motor duurder is en er zouden geen bestaande mo toren zijn. Daarom zouden nieuwe krachtbronnen moeten worden gefabriceerd. En daar voor voelen de Aziaten weinig. Een afscheiding van de 500 cc- klasse lijkt aanstaande. De IRTA (vereniging van race teams) loopt al langer met het idee rond buiten de FIM om een eigen WK te houden on der de naam World Series. Bernie Ecclestone, de formule 1-dictator steunt het plan. Bent Christensen, aanvaller van Bröndby, is gecontracteerd hafr Schalke '04. De topscorer van Denemarken tekende bij de n Jpr de Bundesliga gepromoveerde club voor twee jaar. Bröndby ydfcht onlangs al een andere spits, Claus Nielsen van FC Twente. Maarten Atmodikoro heeft zijn contract bij SVV met drie jaar lbaflengd. Dat betekent dat de 20-jarige voetballer het komende an(zoen voor de fusieclub SVV/Dordrecht '90 in de eredivisie zal Jen. Bondscoach Osim van Joegoslavië heeft een bijbaantje. Hij tt een eenjarig contract getekend bij Partizan Belgrado. De 51- UnHge dikkerd blijft daarnaast'baas van het Joegoslavische elftal. Theo ten Caat heeft een driejarig getekend bij Aberdeen. De 26-jarige linker middenvelder speelde de afgelopen drie seizoenen voor FC Groningen. De transfersom ligt rond de een miljoen gul den. Ten Caat wordt de vijfde Nederlander bij de Schotse club. Snelders, Gillhaus, Van der Ark en Van der Ven gingen Ten Caat voor. Hugo Sanchez blijft nog een seizoen bij Real Madrid. De Mexicaan en de club bereikten gisteren overeenstemming over een verbintenis voor één seizoen. De spits, die revalideert van een zware knie-operatie, stond in de belangstelling van Barcelona en Atletico Madrid. Bovendien hadden clubs uit Frankrijk en Italië naar de vraagprijs geinformeerd. Real wenste de topscorer onder geen voorwaarde te laten vertrekken naar Barcelona of Atletico. Berti Vogts, bondscoach van het Duitse voetbalelftal, heeft forse kritiek geleverd op internationals die op jonge leeftijd naar Italië vertrekken. In een persoonlijke actie heeft hij geprobeerd Thomas Doll van HSV tevergeefs ervan te weerhouden naar La- zio Roma te Vertrekken. Na het vertrek van 25-jarige voormalige Oostduitser Doll na slechts één seizoen in de Bundesliga, Reuter (24) en Kohier (25, beiden Juventus) spelen negen voetballers uit de reguliere selectie van Vogts in Italië. De Franse clubs Nice en Brest zijn teruggezet naar de tweede divisie wegens een uitzonderlijke hoge schuldenlast. De onafhan kelijke commissie die de financiële zaken van de bëtaald voetbal verenigingen controleert, heeft dit seizoen drie van de twintig clubs uit de hoogste afdeling voor straf laten degraderen. Eerder overkwam dat Bordeaux. In deze zaak loopt nog een hoger beroep. Nice heeft een schuld van ongeveer twintig miljoen gul den. Brest komt momenteel zestien miljoen gulden tekort. Even als Toulon en Nancy hadden beide clubs al een verbod op het ko pen van spelers. Dopingcontrole in motorsport ASSEN Met ingang van de Grote Prijs van Frankrijk op 21. juli worden wegracers gecontroleerd op het gebruik van door de IOC (Internationaal Olympisch Comité) verboden middelen. Na' elke wedstrijd zullen van tenminste twee van de vier klassen zeker drie coureurs hun plasje moeten inleveren. In alle geval len moet de winnaar op controle en twee door de jury via het löt aangewezen coureurs. De rijders worden ook gecontroleerd op het gebruik van alcohol en marihuana. Killarney (Ier). EK viertallen. Stand: 1. Engeland 462,5 punten. 2. Zweden 453, 3. IJsland 427, 4. Polen 425, 5. Neder land 423, 6. Italië 404, 7. Frankrijk 390, 8. Sov|etunle 387. Vrouwen. 14e ronde: Neder land bye 18; 15e ronde: Nederland-lsrael 25- 4 Stand: 1 Oostenrijk 309,5 punten, 2. Duitsland 289, 3. Nederland 288, 4. Denemar ken 279, 5. Italië 267, 6. Engeland 266, 7. National leagua: Cincinnati Reds-San Diego Padres 6-2, Pittsburgh Pirates-Chicago Cubs 7-6, New York Mets-Montreal Expos 7-4, At lanta Braves-Houston Astros 3-2, St Louis Cardinals-Philadelphia Phillies 14-1, San Francisco Giants-Los Angeles Dodgers 3-2. American league: New York Yankees-Bos ton Red Sox 5-1, Cleveland Indians-Baltimore Orioles 10-4, Detroit Tigers-Milwaukee Bre wers 8-7 (13), Seattle Mariners-Chicago Whl- Sox 5-4, California Angels-Kansas City TENNIS Londen. Wimbladon. Mannen enkelspel, eerste ronde: Edberg (Zwe/1)-Rosset (Zwl) 6-4 6-4 6-4, Fleurtan (Fray-Mronz (Dul) 6-4 6-0 6-3, Sampras (VSt/8)-Marcellno (Bra) 6-1 6-2 6-2, Stlch (Dul/6)-Goldle (VSt) 6-4 6-1 6-2, Jarryd (Zwei- Kroon (Zwe) 6-3 6-4 3-6 6-3. Vrouwen enkelspel, eerste ronde: Mlnter (Aus)-Martln (VSt) 6-4 6-3. Montreal. Satellite, mannen 80.000 gulden, eerste ronde: Van Duin (Ned>- Dlaken (Can) 6-3 6-3. WIELRENNEN Ronde ven Zwitserland. Negende etappe Murten-Basel 1 Söre PAARDESPORT Koereen Drachten Eerste koers, 2040 m: 1. Forward Nobo (J. ol) 2.48,7-1.22.7, 2. Expensive Hope, 3. ma Qu'-1- *"-* - S. Toto: pel 6,90, trio 116,90 Tweede koers, 2040 m: 1. Ellsabet Hanover (S. Woudstra) 2.43,5-1.20,1, 2. Fellclta Medo, 3. Express Bellwood. Toto: winnend 11,00, plaats 9,70 6,10, koppel 52,60, trio 1.845,20. Derde koers, 1640 m: 1 Ever Quick (P. Rut ting) 2.16,3-1.23,1. 2. Fallon Uiterdijk, 3. Damdo Boshoeve, 4 Flambeau. Toto: win nend 25,80, plaats 5,30 2,40, koppel 38,90, trio 1.339,30, kwartel nlel geraden. Vierde koers, 2040 m: 1. Disco Dancer (E. Korrel) 2.47,0-1.21,9, 2. Dlzora W, 3. Double Duty. Toto: winnend 3,60, plaats 2,90, 10,50, koppel 50,70, trio 449,30. Vijfde koers, 2440 m: 1. Florida Express (H. Langeweg) 3.19,9-1.21,9, 2. Edze Aled, 3. DAF's Oldeson. Niet gestart: Donja Westcor ner Toto. winnend 1,50, plaats 1,00 1,10, koppel 3,80. trio 44,60. Zesde koers, 2040 m: 1. Dorlen Wlndsplel (G. Hulleman) 2.45,5-1.21,1, 2. Agostlnho Men del, 3. Always Neblt. 4 Boy Sneep Taxls. Niet gestart: Crown Jewel, 8enny W Toto: win nend 1,10, plaats 1,60 2.0Q, koppel 4,00, trio (Den) 196 km In 5.22.40, 2. (Bel) 0.22, 3. Kelly (Ier), 4. Stumpf (Dul). 5. Col age (Ier), 6. Van Brabant (Bel), 7. Ludwlg (Dul). 8. Freuler (Zwi), 9. Plerobon (Ita). 10. Deneut (Bel). 11. Kappes (Dul). 12. Vitall (Ita). 13. Zanoli (Ned), 14. Fondrlest (Ita), 15. Haex (Bel), 16. Demol (Bel), 17. HOrllmann (Zwl), 18. Hundertmarck (Dul), 19. Pfleger (Oos), 20. Ar royo (Mex), 22. Roosen (Bel), 26 Richard (Zwl), 30. Bouwmans (Ned), 40. Lammerts (Ned), 42. Hampsten (VSt), Nederlanders: 64. Lubberdlng, 73. Kokkelkoren, 75. Breuklnk, 77 Van Aert, 86. Verhoeven 3.34, 100. Le- mond (VSt). 106. Veldscholten. Opgegeven: Klassement: 1. Roosen 44.29.11, 2. Richard (Zwl) 0.33, 3. Hampsten (VSt) 2.33, 4. Arroyo (Mex) 4.11, 5. Millar (Sch) 6.33, 6 Bouwmans (Ned) 9.25, 7. Furlan (Ita) 10.42, 8. Cornlllet (Fra) 13.00, 9. Slmon (Fra) 14.46, 10. Boeit» (Dul) 14.49, 11 Kelty (Ier) 15.41, 12. Nleder- berger (Zwl) 19.12, 13. Zlmmermann (Zwl) 19.24, 14. Fondrlest 20.02, 15. Sörensen 21.20, Nederlanders: 19. Breuklnk 24.42, 22. Van 23,91 it 77.3C Zevende koers. 2040 m: 1. Donderstraal (C. Wortel) 2.38,5-1.17,7, 2. Massie's Prize, 3. Ylred Star. Toto: winnend 4,00, plaats 1,10 1,10, koppel 4,30, trio 188.40 Achtste koers, 2040 m 1 Chenk Hanover (H. Langeweg) 2.42,1-1.19,5, 2. Dorls Vryennes- se, 3 JJ's Joel, 4 Anton uil Volkel. Niet ge start: Clazien Wlellnga, Dutch Dakota. Toto winnend 8,20. plaats 2.20 1,50, koppel 9,30, trio 102,90, kwartet 125,70. Negende koers, 1640 m: 1. Dwight Marshall (M. v.d Togt) 2.11,4-1.20,1, 2. Attila's Sha dow. 3. Diamant C. Niet gestart: Dodo Bulten-, zorg. Toto: winnend 2,10, plaats 3,40 2,50, koppel 12,00, trio 52,50. Vijlde etappe Tricasa-Martlna Franca: 1. Flgi non (Fra) 206 km In 5.35.12, 2. Mollnarl (Ita) 0.06, 3. Chlappucci (Ita). 4. Tebaldl (Ita) 0.08. 5. Abdoejaparov (Sov) 0.12, 6. Leonl (Ita), 7. Pelllconl (Ita), 8. Dl Basco (Ita). 9. Plerdomenl- co (Ita), 10. Strazzer (Ita). 11 Fontanelli (Ita). Eindstand: 1. Fontanelli 25.02.12, 2 Zalna (Ita) 0.12, 3. Llettl (Ita) 0.17, 4. Durand (Fra) 1.40, 5. Galleschl (Ita) 2.17, 6 Petlicloll (Ita), 7. Cenghialta (Ita) 3.15, 8. Zanatta (Ita) 6.05, 9. Leoni 16.55, 10. Barale (Ita) 20.54. Ronde van de Mijnvalleien. Derde etappe Tlneo-Pola de Laviana: 1. Pe rez (Spa) 172 km In 4.35.52, 2. Hodge (Aus) 0.45, 3. Alonso (Spa), 4. Rondon (Col), 6. Mo- ran (Spa) 1.06, 6. Plllon (Fra), 7. Qulllen (Spa), 6. Quevedo (Spa). 9. Echave (Spa), 10. Pen- sec (Fra), 12 Theunisse (Ned), Nederlanders: 25. Den Bakker 1.32. 41. De Vries 4.41. 55 Vos 14.13, 75. Nl|dam. 77. Poels. 79. Van den Akker. 60. Van der Pas. 81. Maassen, 63. Veenstra, 84. Solleveld, 88 Schurer 17.06. 89 Harmellng. Opgegeven: Talen Theunisse 13.57.53. 2. Pensee 0.24. 3 Echave 0.33, 4 Parra (Col) 0.40, 5. Maler (Oos) 0 44, 6 Rldaura (Spa) 0.49, 7 Kll- mov (Sov) 1.25, 8. Camacho (Spa) 1.42, 9. Perez 2.01, 10 Garcia (Spa) 2.27, Nederlan ders 26 De Vries 11.21, 30 Den Bakker 12.32, 36. Nl|dam 16.14. 37. Maassen. 48 Van den Akker 21.05. 53 Poels 23.14, 56. Vos 25.13, 73. Veenstra 31.22, 78 Van der Pas 31.22. 81 Solleveld 31.22, 89. Schurer 33.17, 90. Harmellng 34.15

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7