vNVB en Feyenoord vinnaar in geding Zelfs een parachutist kan ewust met z'n sport omgaan SPORT EN GEZONDHEID Ni PORT Es-tdoeSomant DONDERDAG 27 IUNI 1991 PAGINA 13 een rechtszaak gen Maradona ^PELS In Napels is gis- en het proces tegen Diego iradona verdaagd naar 2 j. De voetballer van Napo- staat terecht op verden- van het bezit van en de idel in verdovende mid- ?n. kan veroordeeld worden maixmaal twee jaar ge- igenisstraf. Maradona s niet in de rechtzaal aan- zig. Zijn advocaat over- idigde de rechter een me- che verklaring waarin nd dat de speler in Bue- Aires een ontwennings- volgt. Buter nieuwe trainer van Emmen EMMEN Piet Buter is komend seizoen hoofdtrainer bij de eer- ste-divisieclub Emmen. Buter wordt de opvol ger van de ontslagen Ben Hendriks. Buter was afgelopen seizoen trainer van Wa- geningen, waar hij niet voor contractverlenging in aanmerking kwam. De oefenmeester teken de een verbintenis van één seizoen. Grote zege bridgers KILLARNEY Het Ne- derlandse mannenteam is bij de strijd om de Euro pese titel in Killarney ge klommen naar de derde plaats. In de twintigste ronde versloeg de forma tie de Sovjetunie met 25- 0. De achterstand op kop loper Engeland bedraagt nu nog 26 punten: 399- 373. De Nederlandse vrouwen verloren in de twaalfde ronde met 12-18 van Polen en zakten daardoor naar de vijfde plaats. Oostenrijk bleef eerste. KNVB wil meer waarborg clubs ZEIST Tijdens de buitengewone vergadering van de KNVB in Zeist heeft het sectiebestuur Betaald Voet bal gisteren aangegeven in de toe komst meer waarborgen te willen op stellen, die het voortbestaan van be taald- voetbalorganisaties moeten ga randeren. De KNVB wil de kans ver kleinen dat clubs aan het einde van de competitie plotseling ophouden te bestaan of dat bedrijven dan wel par ticulieren hun geld ineens terugtrek ken. Dit seizoen werd de voetbalbond geconfronteerd met de fusie tussen eredivisieclub SVV en eerste-divisie- club Dordrecht '90. Het samengaan was noodzakelijk om het voortbe staan van SVV te garanderen. Oremans in het Federation-team LONDEN Het Nederlands team voor de Federation Cup, die van 21 tot 28 juli aanstaande in Nottingham wordt gehou den, bestaat uit Manon Bollegraf, Bren- da Schultz, Nicole Jagerman en Mirjam Oremans. Petra Kamstra en Stefanie Rottier zijn als reserve aangewezen. Het toernooi om de Federation Cup is dit jaar in dubbel opzicht belangrijk. Niet alleen staat, zoals gebruikelijk, het offi cieuze wereldkampioenschap voor lan den op het spel, het evenement dient te vens als belangrijkste selectie-criterium voor de Olympische Spelen van 1992 in Barcelona. De speelsters van de landen die de kwartfinales halen, worden auto matisch geplaatst. Waarschuwing voor Telstar en Vitesse DEN HAAG De KNVB heeft Vitesse en Telstar erop attent gemaakt dat zij het reglementair toegestane aantal juniorleden hebben overschreden. Beide be taald-voetbalverenigingen hebben de stichtingsvorm, wat betekent dat zij niet de beschikking mogen hebben over een team van B-junio ren. Beide clubs trokken voor komend seizoen wel B- junioren aan. EKERWEDSTRIJD NIET KOMENDE ZONDAG HERHAALD RANK WERKMAN 'RECHT Aantoon- ir is het niet en water- ht te bewijzen al hele- al niet, maar het heeft alle schijn van dat de [VB maandagavond juridisch hoogstandje ift geleverd. sectiebestuur betaald voet- bepaalde toen dat de door rechter verplichte herha- van de tweede helft van bekerfinale tussen Feye- rd en BW Den Bosch al rende zondag zou moeten den afgewerkt. Iedereen [eist kon op zijn klompen voelen dat vooral aanvan- jk winnaar Feyenoord he- en aarde zou bewegen Hg 'onder uit te komen. De !RS r heinde en verre vertrok- en naar verluidt niet te eren spelers vormden bij DK redenering het hoofdargu- )t. Gisteren bleek in het geding in Utrecht dat ook president Hofhuis vooral voor dat aspect gevoelig bleek. Hij wees de eis van Feyenoord, uitstel van het zondag over spelen van de tweede helft, toe. Resultaat: iedereen tevre den; hoewel de een misschien wat meer dan de ander. Vooral KNVB Vooral de voetbalbond was content. Immers, rechter Hof huis had maandag bij zijn mo tivatie van het vonnis waarbij tót overspelen was besloten bepaald dat op elke overtre ding van de KNVB een dwangsom van maar liefst een half miljoen kwam te staan. Vandaar ook dat raadsman Utermark van de KNVB giste ren bij herhaling verzekerde dat zijn cliënt alle mogelijke moeite had gedaan uitstel van inschrijving voor het Europa Cup Il-toernooi te bewerkstel ligen. Hofhuis raakte daar kennelijk van overtuigd. En zag de onmogelijkheid in dat de 'replay' al komende zondag zou kunnen worden afge werkt. Waardoor de wat over- haast lijkende beslissing van de KNVB van maandagavond, ingegeven door een achteraf correcte juridische inschatting van het verdere verloop van de procedure, uiteindelijk pre cies datgene tot gevolg had wat KNVB en Feyenoord wensten: niet spelen op zon dag. Mag de KNVB dan zijn gevrij waard gebleven van het beta len van een dwangsom, de voetbalbond zou alsnog wel eens aansprakelijk kunnen worden gesteld voor de finan ciële konsekwenties van het een en ander bij BW Den Bosch. De eerste-divisieclub, die gisteren gaandeweg het ge ding uitgroeide tot de beklaag de partij dank zij de aanvallen van Feyenoords en KNVB's raadslieden, zou nu wel eens een claim kunnen indienen. Immers, de Bosschenaars lo pen waarschijnlijk definitief Europa Cup- en ook eventuele Super Cup-inkomsten mis. Zo als het zich gisteren liet aan zien zal de KNVB Feyenoord komende zondag inschrijven voor het Europa Cup II-toer- nooi bij gebrek aan een echte tjekerwinnaar. De voetbalbond moet volgens rechter Hofhuis blijven' trachten uitstel van in schrijving te verkrijgen. Maar zondagavond om 24.00 uur moet in Bern de aanmelding zijn i Roet in eten Slechts de UEFA kan nog roet in het eten gooien. De regle menten bepalen immers dat slechts de ware bekerwinnaar kan worden ingeschreven. De Nederlandse titel is nog vacant tot de tweede helft alsnog (waarschijnlijk op 31 juli) zal zijn gespeeld. Eerder al wei gerde de UEFA de aanmelding van de Roemeense bekerwin naar, omdat de eindstrijd zich toen te laat had afgespeeld. De situatie hier ligt wezenlijk an ders, omdat de eindstrijd wel degelijk is gespeeld maar er vervolgens juridische compli caties ontstonden. Feyenoord verwacht dan ook zonder pro blemen in september in de eerste ronde van het Europese bekertoernooi te kunnen uit komen. Voorzitter Amandus Lundquist en algemeen directeur Martin Snoeck van Feyenoord drukken el kaar de hand, terwijl KNVB-afgevaardigden Rob de Bakker en Jan Huijbregts (v.l.n.r.) ook al blij kijken. FOTO: ANP bekijken. In een bijzondere vergadering van betaalde clubs gisteravond in Zeist oog stte BW Den Bosch alles be halve waardering voor de ma nier waarop de club zich in deze affaire heeft opgesteld. Maar dat het vervolg van deze zaak alsnog een rechtszaak zal opleveren dient ernstig te worden betwijfeld. Want daar over waren volgens voorzitter Van Rooijen alle aanwezige 24 clubs het eens: voetbalwed strijden dienen op het veld te worden beslist. Resteert de deceptie van BW Den Bosch. De Brabanders, die afgelopen maandag nog de grote winnaars waren van het strijdtoneel, mochten zich na het kort geding van gisteren uiteindelijk de grote verliezers noemen. Rechter Hofhuis was op geen enkele manier geïm poneerd door de argumenten van raadsman Schuttelaar. Die verzuimde zijn verwijt aan Feyenoord, dat de club op geen enkele manier had inge speeld op de al begin juni door BW Den Bosch aangekaarte rechtszaak en zijn spelers nor- V eronderstellingen Schuttelaar kwam niet verder dan enige wat minder zakelij ke veronderstellingen. Waarna BW Den Bosch zich tenslotte ook nog eens zag veroordeeld tot de proceskosten. Die moge lijk een stimulans zullen zijn bij de overweging de KNVB alsnog aansprakelijk te stellen voor eventuele Bossche schade op te draaien. Een genoegdoe ning, die de rest van de voet balwereld met argusogen zal KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Schaesberg (morgen aanvang 19.00 uur) luiden: le koers: 1. Silva Bella, 2. Fire Avon, 3. Everyway S (2-3-4). 2e koers: 1 Bonny, 2. Fantasy, 3. Market Kimberly (1-2-6). 3e koers: 1. Ferro Buitenlust, 2. Flo rida Gesture, 3. Nilema Road (7-6-3). 4e koers: 1. Come Softly, 2. Porthos, 3. Shera (5-7-1). 5e koers: 1 Charly Ludwig, 2, Bravo Nora, 3. Abbado R (3-6-4). 6e koers: 1. Evita van Weert, 2. Esprit Nora, 3. Edino (5-6-4). 7e koers: 1 Alfa Nora, 2. Keller Lo- bell, 3. Becky's Bet (2-3-5). 8e koers: 1. Bono, 2. Darling Be Good, 3. Lisaro (4-2-1). 9e koers: 1. Delgadotranss R, 2. Raise a Bid. 3. Fantail (10-5-7). 10e koers: 1. Harlequin Lobell, 2. Ginny Fizz, 3. Fort Hazelaar (4-7-2). PRIJSVRAGEN Algemeen Duitse lotto Trekking A: 4 - 14 - 25 - 26 - 28 - 45. Reservegetal: 46. Trek king B: 7 - 15 - 36 - 41 - 42 - 45 Reservegetal: 37. Spel 77: 2 3 7 9 5 3 6. FC Twente wil Ronald de Boer ENSCHEDE Ajacied Ro- nald de Boer is één van de voetballers die voorkomt op het lijstje van kandidaten waar FC Twente belangstelling voor heeft. De Amsterdamse mid- .denvelder/aanvaller tekende weliswaar onlangs voor twee jaar bij bij zijn club, maar liet tevens een clausule opnemen dat hij eerder weg kan uit De Meer. Onze krant publiceert een serie artikelen ónder het motto 'Sport en Gezondheid'. In deze reeks komen tal van facetten in dit kader aan bod. Vandaag staat in de vierde aflevering het thema preventie centraal. Eerde re artikelen in deze serie werden gepubliceerd in onze krant van afgelopen vrijclag, maandag en dinsdag. der ka )NALD WOUDENBERG 3 ■'»>ENDAL Het inter- is nog niet begonnen vair. Els van Kernebeek, ^ectcoördinatrice van campagne 'Blessures ze de baas', komt al een wedervraag, bben jullie in je serie po ïalen over sport en ge- veifdheid wel een verhaal gezond sportbeoefe- eigenlijk is?" Tsja, goede vraag. Maar het dat sport gezond is, is Pre i logica? Of draait de ?eepe zo snel dat we het hangend in onze ïstoel afkunnen? Sport us gezond en kan nog gezonder. Vandaar surepreventie en de tscheepse campagne het Nationaal Insti- voor de Sportgezond- (NISGZ) en de Stich- Consument en Veilig- (SCV). Het vignet van de actie „Blessures, blijf ze de baas" 'rin ijfers zijn even bekend als utsend: 2,7 miljoen sport- ures per jaar. Daar wor- ',2 miljoen gevallen me- behandeld. Kosten: 750 ben gulden per jaar ver- i over arbeidsverzuim miljoen) en medische kos- (250 miljoen). „Een rele- probleem", voegt Els van nebeek er vlotjes aan toe. h blijft sport een stuk ge er dan dat het gevaarlijk zijn. Zelfs een parachutist m diepzeeduiker kan be en zorgvuldig omgaan zijn sport en zo het risico m terugdringen. En daar campagne ook hoofdza al op toegespitst: weten je doet. Dus niet met een oofd met een parachute ie rug uit een vliegtuig feen". bewustwording van de Iter werd in '89 in gang ge- Via Postbus 51-spotjes de blessuredreiging voel- gemaakt. Sportsterren en kermend van de pijn het beeld. „In ons eerste ept waren in de campagne igaan van één topsporter met een voorbeeldfunctie. Maar daaraan kleefden teveel risico's. Je hangt je wel op aan één topper, zonder te weten wat hem of haar overkomt. Denk eens aan Ruud Gullit. Nee, daarom werd gekozen voor losse beelden". Lapmiddelen Topsporters lopen in som mige gevallen de campagne danig voor de voeten. Van Kernebeek: „Het is voor ons namelijk heel erg lastig dat topsporters vaak het slechte voorbeeld geven. Dat profes sionals met lapmmiddelen toch vaak te snel weer het veld op gaan. Nee, een amateursporter raden wij aan toch even lo gisch na te denken voor-ie zo iets doet". De ruigheid van de voetbal sport is een andere doorn in het oog van de campagnelei ders. „Maar gelukkig loopt in verreweg de meeste gevallen degene die de overtreding maakt zelf de blessure op", verzucht Van Kernebeek. „Daarnaast is het natuurlijk zaak om goed getraind het veld op te gaan, zodat je over tredingen ook nog vlug kunt ontwijken". Via de spotjes en de opvraag bare folders werd elke sporter individueel benaderd op zijn eigen gedrag. De onverschil ligheid moest doorbroken wor den. Een evaluatie naar het ef fect is uitgevoerd. Daarin bleek de bekendheid van de sport op 70 procent van de doelgroep te liggen, terwijl eenzelfde aantal zich iets van de inhoud kon herinneren. Het toverwoord 'warming-up' als belangrijkste preventieve maatregel steeg in een jaar tijd van een bekendheid van 58 naar 70 procent. Perfect netwerk Het inspelen op de massamedi ale campagne bleek echter een groot probleem. Aanknopings punten nar een gerichte voor lichting lagen niet altijd voor het oprapen. Vandaar dat een herhaling van de Postbus 51- boodschappen op stapel staat en tegelijkertijd de campagne met volle kracht via de sport bonden richting individuele sporter wordt gevoerd. In de gerichte benadering werden in volgorde reeds voetbal, skiën, hardlopen en het voortgezet onderwijs (4.000 docenten vroegen lesmateriaal op) onder vuur genomen. Tel kens via de regionale consu lenten, de provinciale portfe- deraties en uiteraard met vol ledige medewerking van de desbetreffende sportbonden. Van Kernebeek: „Een perfect netwerk. Theoretisch zeker oké, maar via uitgebreide eva luatie proberen we alles nog verder te verbeteren". Op 11 april werd door Babette Pluim, bondsarts van de KNLTB, de tenniscampagne officieel gestart. Een grove miljoen tennissers vormen de doelgroep. Ruim twintig pro cent loopt jaarlijks tegen een blessure op. De campagne spitst zich net als alle vorige weer toe op de leeftijds groep 10 tot 25 jaar. Via pos ters, folders, een speciale club map, voorlichtingsavonden en bijscholing van trainers en be geleiders is opnieuw een sprint ingezet. Iets wat in het najaar richting zaalsporten (volleybal, basketbal, korfbal, handbal en zaalvoetbal) herhaald zal wor den. Smoes In folders met döe-het-zelf tips wordt de sporter zo persoonlijk mogelijk benaderd. De dood doener 'Mij overkomt het niet' wordt direct al als smoes uit gesloten. Tips over techniek, allerlei specifieke rekkingsoe feningen voor warming-up en cooling-down, het herkennen van blessures, het herstel en het gebruik van deugdelijk materiaal zullen ook deze sporters straks gaan bereiken. Ook de hockeysport verdient vanaf april van dit jaar gerich te aandacht. Door onderzoeker drs. L.F.J. Fintelman van NIPG/TNO werd met name de verandering van onder grond (kunstgras) onder de loep genomen. De primaire preventie van enkel-, knie- en bovenbeenblessures kam als must naar voren, terwijl voor al de kwaliteit van warming- up en cooling-down voorop moet staan in de voorlichtings campagne. De specifieke hoc- keyblessures, gebitsbeschadi ging en brand- en schaafwon den, moeten ook beter onder de aandacht worden gebracht. De campagne dendert door en bij NISGZ en SCV wordt ge hoopt dat ook na mei '92 mag worden doorgewerkt. WVC en het preventiefonds, de subsi dieverstrekkers, zullen bin nenkort uitsluitsel moeten ge ven. „Wij willen doorgaan", klinkt het vrij naar Ramses Shaffy vastberaden. Tot niemand meer hinkt op twee gedachten: gezond sporten en ongezond blesseren. Theunisse naar tweede plaats TINEO Gert-Jan Theu nisse legt in de Ronde van de Mijnvalleien de laatste hand aan zijn vorm voor de Tour. De kopman van TVM gebruikte de drie beklimmingen in de slot fase van de tweede etappe om in het algemeen klas sement naar de tweede plaats op te schuiven. De ritzege ontging de Braban der. De 22-jarige Spanjaard Ig- nacio Garcia Camacho, die de leiderstrui van John Talen overnam, ging de Nederlander ih finishplaats Tineo na een rit over 192 kilometer 17 secon den vooraf. Camacho werd door zijn overwinning tevens leider in het algemeen klasse ment. Theunisse staat tweede op zeventien seconden. Toine Poels kreeg in Spanje te horen dat hij door Jan Raas als negende renner voor de Tour is geselecteerd. Phil Anderson is nog niet ver sleten. De Australiër, die net voor de aanvang van het sei zoen een contractje bij Motoro la wist los te peuteren, won gisteren de achtste etappe van de Ronde van Zwitserland. De Belg Luc Roosen blijft klasse mentsleider. Hij wordt op 33 seconden gevolgd door de Zwitser Pascal Richard. An derson (33) was in '85 winnaar van de Ronde van Zwitser land. Fondriest won de pelo tonssprint, Eddy Bouwmans profiteerde van een inzinking bij de Zwitser Wyder en schoof naar de zesde plaats in het algemeen klassement. Gert Jakobs is door ploeglei der Jan Gisbers niet opgeno men in de PDM-formatie voor de Ronde van Frankrijk, die op 6 juli start in Lyon. De prestaties van de Nederlander, die in de Driedaagse van de Panne door een fout van de medische begeleiding positief werd bevonden, waren de af gelopen weken beneden peil. In de negenkoppige ploeg heeft Gisbers vier plaatsen voor Nederlanders ingeruimd. Naast kopman Erik Breukink en diens helper Jos van Aert zijn dat Nico Verhoeven en sprinter Jean Paul van Poppel. De laatste heeft de afgelopen maanden aangetoond op de weg terug te zijn, met onder andere vier zeges in de Ronde van Spanje. John Talen, die in zijn contract liet opnemen geen Tour te rijden, wordt met Tom Cordes als reserve achter de hand gehouden. SPORTUITSLAGEN Groep A: Spanje-Polen 73-67 (36-40) Joegoslavië-Bulgarije 89-68 (50-37). Eindstand: 1. Joegoslavië 3-6, 2. Spanje 3-5, 3. Polen 3-4, 4. Bulgarije 3-3. Joegoslavië en Spanje naar halve finales. Groep B: Griekenland-Frankrijk 93-81 (42-32), Italië-Tsjechoslowaklje 102- 80 (59-40). Eindstand: 1. Italië 3-6, 2. Frankrijk 3- 4, 3. Griekenland 3-4, 4. Tsjechoslo- wakije 3-4. Italië en Frankrijk naar halve finales. BRIDGE Killarney (Ier). EK viertallen. Mannen, 20e ronde: Nederland-Sov jetunie 25-0. Stand: 1. Grot-Brittannië 424, 2. Zweden 407, 3. IJsland 397, 4 Polen 391, 5. Nederland 389, 6, Frankrijk 372, 7. Italië 357, 8. Noor wegen 350. Vrouwen, 12e ronde: Polen-Neder land 18-12; 13e ronde: lerland-Neder- land 0-25. Stand: 1. Oostenrijk 271, 2. Duitsland 252, 3. Nederland 245, 4. Denemarken 243, 5. Engeland 234, 6. Frankrijk 227. HONKBAL New York. Amerikaanse competitie American league: Minnesota Twlns- Toronto Blue Jays 8-6, Newt York Yankees-Boston Red Sox 6-4, Balti more Orioles-Cleveland Indians 5-3 (12), Milwaukee Brewers-Detroit Ti gers 11-3, Chicago White Sox-Seattle Mariners 4-0-, California Angels-Kan sas City Royals 4-2, Texas Rangers- Oakland A's 6-1. National league: Cincinnati Reds-San Diego PadreS 8-2, Chicago Cubs- Pittsburgh Pirates 5-1, New York Mets-Montreal Expos 8-5, Houston Astros-Atlanta Braves 1-0, St Louis Cardinals-Philadelphia Phillies 10-9, San Francisco Giants-Los Angeles Dodgers 9-4. PAARDESPORT Koersen Duindigt Eerste koers, 1609 m: 1. Maura's Crown (H.Hamming) 2.06,7-1.18,7, 2. Finalist B, 3. Facet Nevele. Niet ge start: Balance Spring. Toto: winnend 2,00 plaats 1,00 1,20 koppel 5,20 trio 50,90. Tweede koers, 2000 m: 1. Fornax Lucswolle (M.France) 2.46,9-1.23,5, 2. Fatal Action, 3. Frutera Westland. Toto: winnend 2,90 plaats 1,80 3,10 koppel 11,20 trio 65,00. Derde koers, 2000 m: 1. Domingo Pitt (N.Knoll) 2.37,8-1.18,9, 2. Elkeklus, 3. Every Day a King, 4. Everything. Toto: winnend 25,10 plaats 5,60 1,90 kop pel 17,40 trio 254,40 kwartet 1677,00. Vierde koers, 2000 m: 1. Rapid of Blakey (A.de Vries) 2.10,6, 2. Lister Landzicht, 3. Conchita Rand. Niet ge start: Sweet Shiela, Nlnian's Way. Toto: winnend 1,60 koppel 1,80 trio 9,60. Vijfde koers, 2000 m: 1. Frans Jan Mazda (H.Langeweg) 2.36,3-1.18,2, 2. Complex Sun, 3. Escadron. Toto: win nend 1,60 plaats 1,20 1,70 koppel 3,40 trio 77,10. Zesde koers, 2000 m: 1. Eddy Oost- land (A.v.d.Blonk) 2.38,3-1.19,2, 2. Dusty Joe, 3. Corine Rynstroom, 4. D'Uschi Fibber. Toto: winnend 3,20 plaats 1,40 1,60 koppel 6,30 trio 434,90 kwartet 4878,90. Zevende koers, 2150 m: 1. Baraban (K.Terlingen) 2.23,4, 2. Lets Be Great, 3. June's Darling. Toto: winnend 6,80 plaats 2,80 4,20 koppel 19,00 trio 492,10. Achtste koers, 2600 m: 1. Bastille (C.de Leeuw) 3.31,5-1.21,3, 2. Diego Buitenzorg, 3. Charly Chaplin. Niet gestart: Bliksem V. Toto: winnend 6,60 plaats 2,50 2,40 koppel 18,30 trio 115,40. Negende koers, 2000 m: 1. Cervino Montana (H.Langeweg) 2.35,5-1.17,8, 2. Zanzibar Jacky, 3. Woensdag, 4. Butcher's Lady. Toto: winnend 3,00 plaats 2,60 4,60 koppel 13,20 trio 124,20 kwartet 475.90. Tiende koers, 1609 m: 1. Daan S (W.Strooper) 2.07,7-1.19,4, 2 Cassa- nova Boy, 3. Annabell Hanover. Toto: winnend 1,70 plaats 1,10 1,70 koppel 6,00 trio 59,70. W 5 spel: 8-7-8-4-2, uitbetaling 1356,40. Omzet totalisator: 206.440,00. TENNIS Londen. Wimbledon. Vrouwen, enkelspel, eerste ronde: Huber (Dui/13)-Martinek (Dui) 6-1 6- 2, Tauziat (Fra/11)jRajchrtova (Tsj) 6- 4 7-5, Whitlinger' (VSt>-Magdalena Maleeva (Bul) 6-1 6-3, Kljimuta (Jap)- Paz (Arg) 6-1 6-3, Shrlver (VSt)-Leand (VSt) 6-0 7-5, Bollegraf (Ned)-Hump- hreys-Oavies (GBr) 6-4 6-4, Sabatlni (Arg/2)-Javer (GBr) 6-4 6-0, Capriati (VSt/9)-Stafford (VSt) 6-0 7-5, Har- vey-Wlld (VSt)-Kreiss (VSt) 6-4 6-2, Sawamatsu (Jap)-Bartos (Zwi) 6-2 6- 2, Zrubakova (Tsj)-McWuillan (Aus) 7- 6 6-2, Zvereva (Sov/12)-Tessi (Arg) 7- 6 6-4, Halard (Fra)-Tolefao (NZe) 6-1 2-6 6-3, Fernandez (VSt)-Sukova (Tsj/10) 4-6 6-1 6-4, Werdel (VSt)- Graham (VSt) 6-3 6-2, Fulco (Arg)-De Lone (Vst) 3-6 6-2 6-4. v Mannen, enkelspel, eerste ronde: Re- neberg (VSt)-Tsjerkasov (Sov/12) 6-4 6-3 6-4, Rostagno (VSt)-Furlan (Ita) 6- 0 6-3 6-4. Satelliettoernooi Raalte Eerste ronde: Kowalski (Pol)-Wibier (Ned) 6-2 2-6 3-6; Vitoux (Fra)-Zumpft (Dui) 6-2 7-5; Bank (Ned)-Brundi (Ita) 4-6 6-7; Vekemans (Ned)-Soules (Fra) 0-6 1-6; Groen (Ned)-Schaap (Ned) 6- 3 6-4; Verheyen (Ned)-Winnink (Ned) 6-3 3-6 2-6; Hofman (Ned)-Trneny (Tsje) 2-6 6-2 4-6; Visconti (lta)-Van Houdt (Ned) 7-6 7-6; Lenten (Ned)- Cröllner (Dui) 2-6 4-6; Schuilenburg (Ned)-Bandérmann (Dui) 1-6 3-6; Reu ter (Ned)-Lesch (Dui) 6-7 3-6; Kern- pers (Ned)-Dogger (Ned) 6-2 6-4; Eggmayer (Dui)-Lodder (Ned) 7-5 6-4; Vasek (Tsje)-Vanderveeren (Bel) 6-2 6-1; Weindorfer (Dui)-Warmenhoven (Ned) 1-6 6-1 6-7; Schöffl (Oos)-Guar- dioloa (Fra) 7-5 2-6 4-6. VOETBAL Kwalificaties EK onder 21 jaar. Groep 6. Ilsalmi: Finland-Malta 3-1 (1- 0). 5. Helin 1-0, 49. Litmanen 2-0, 58. Helin 3-0, 62. Suda 3-1. Toeschou wers: 1500. Stand: Nederland 5 4 1 0 9 19-3, Por tugal 4 3 1 0 7 6-1, Finland 41032 4-10, Malta 5 0 0 5 0 4-19. Resteren de wedstrijden, 10/9 Portugal-Fin land, 15/10 Nederland-Portugal, 16/10 Malta-Finland. Stockholm. Finale Zweedse beker IFK Norrköping-Öster Vaxjö 4-1 (1-0). 43. Vaattovaara 1-0, 71. Petaejae 1- 1, 72. Hellström 2-1, 77. Hansson 3-1, 82. Hansson 4-1. Bukarest. Finale Joegoslavische be ker Universitatea Craiova-FC Bacau 2-1 (0-0). Toeschouwers: 13.000. Bacau in EC Bekerwinnaars omdat Craiova landskampioen is geworden. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland Morat. Achtste etappe: 1. Anderson (Aus) 202 km in 5.07.55, 2. Sörensen z.t., 3. Kiefel (VSt) 1.08, 4. Van Holen (Bel), 5. Nulens (Bel), 6. Tschmil (Tsj). 7. Pierobon (Ita) allen z.t. als Kiefel, 8. Vitali 1.12, 9. Fondriest (Ita) 3.45, 10. Van Brabant (Bel), 12. Kelly (Ier), 17. Roosen (Bel), Nederlanders: 29. Lub- berding, 35. Bouwmans, 38. Hamp- sten (VSt), 39. Millar (GBr), 42. Van Aert, 43. LeMond (VSt), 45. Zanoli, 55. Lammerts, 65. Rooks, 73. Breu kink, 103. Veldscholten, 104. Verhoe ven, allen z.t. als Fondriest, 118. Kok kelkoren 9.22, 125. Wyder (Zwi) 11.19, 126. en laatste Hirs (Zwi) z.t., opgegeven: Tolhoek (Ned).. Algemeen klassement: 1. Roosen 39.06.45, 2. Richard 0.33, 3. Hamp- sten 2.33, 4. Arroyo (Mex) 4.11, 5. Millar 6.33, 6. Bouwmans 9.25, 7. Furlan (Ita) 11.22, 8. Cornillet (Fra) 13.00, 9. Wyder 14.35, 10. Jerome Si mon (Fra) 14.46, 12. Kelly 15.41. 18. Rooks 22.22, 21. LeMond 23.50, 23. Breukink 24.42, 25. Van Aert 28.50, 48. Lubberding 52.41, 69. Veldschol ten 1.01.58, 75. Lammerts 1.04.26. 90 Verhoeven 1.11.18, 93. Zanoli 1.13.04, 110. Kokkelkoren 1.32.16, 126. en laatste Privara (Ita) 2.11.29. Tinedo. Tweede etappe 1. Camacho (Spa) 192 km in 5.06.00, 2. Theunisse (Ned) 0.17, 3. Pensee (Fra) 0.41, 4. Echave (Spa) 0.50, 5. Parra (Col) 0.57, 6. Maler (Oos) 1.01, 7. Ridaura (Bra) 1.06, 8. Klimov (Sov) 1.56, 9. Blanco-Villar (Spa) 2.02, 10. Garcia Martin (Spa) 2.44, Nederlan ders: 13. Nijdam 3.24, 22. Maassen z.t., 32. van den Akker 7.55, 34. De Vries 9.03, 38. Poels 10.24, 49. Vos 12.23, 50. Den Bakker z.t 65. Schu- rer 16.34, 74. Veenstra 18.32, 84. Solleveld z.t., 85. Harmeling z.t., 88. Van der pas z.t., 90. Talen z.t. Algemeen klassement: 1. Camacho 9.20.55, 2. Theunisse 0.17, 3. Pensee 0.41, 4. Echave 0.50, 5. Parra (Col) 0.57, 6. Maier 1.01, 7. Ridaura 1.06, 8. Klimov 1.42, 9. Blanco Villar 1.48, 10. Garcia Martin 2.44, 14. Nijdam 3.24, 21. Maassen z.t., 34. De Vries 8.03, 35. van den Akker 8.15, 36 Poels 10.24, 45. Vos 12.23. 51 Den Bakker 12.23, 65. Schurer 16.34, 68. Talen 18.18. 72. Harmeling 18.32, 73. Veenstra z.t., 81. Van der Pas z.t., 89. Solleveld z.t. WATERPOLO Long Beach. Vrouwen, World Cup Groep B: Nederland-ltalie 12-12 (2-2 4-3 2-2 4-5). Scores Nederland: Kui pers 4, Lindhout 3, Megens en Schram 2, Verdam 1. Australië- Nieuw-Zeeland 19-1. Groep A: Canada-Japan 14-4, Vere nigde Staten-Brazilië 25-7.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13