Vink „knokkend" naar halve finale VAN DER GEEST RUIMT OP TENNIS CIRCUIT Kortingen 10-50% De Zijl/LGB coach Sieverding scheidt het kaf van het korei ÊcidócSowavnt Rabobank Q Showroom-modellen! vancferqeest wonen LEIDEN SPORT DONDERDAG 27 JUNI 1991 PAGIN, p JAN WILLEM LUGTHART TWEEMAAL LANGS BEN DE BRUIN LEIDEN Jan Willem Lugthart en Marcel Vink zijn deze week de grote favorieten voor de heren enkelspel B-titel tijdens de Leidse districtskampi oenschappen tennis. Beide spelers maakten gister avond hun opwachting op het voor de prettige ver andering nu eens overwe gend droge park van Uni cum om daar om een hal ve finaleplaats te strijden. Lugthart deed dat op baan twee tegen Ben de Bruin, Vink ontmoette op het er naast gelegen 'centre- court' Gerard Kroese. Bei den sloegen zich inder daad bij de laatste vier. Maar de wijze waarop ver schilde nogal. Waar Jan Willem Lugthart op het oog freewheelend over het gravel stapte, zocht Marcel Vink zuchtend en steunend de weg die naar de halve eind strijd moest leiden. „Het ging lekker", liet de trainer/speler van Zee en Duin na afloop van de met 6-3, 6-3 gewonnen par tij ook weten, r aarmee de op de baan gewek e indruk be vestigend. „Het was knokken vandaag", verklaarde Hille- gommer Vink na de 3-6, 6-1, 6- 3, met die opmerking nog eens ten overvloede duidelijk ma kend dat hij wel eens prettiger en vooral veel beter had ge tennist. Loom Nog meer dan met goed spe lende tegenstander Gerard Kroese, had Vink het in zijn Kwartfinale moeilijk gehad met zichzelf èn de omstandig heden. De benen die de hele dag al „loom" waren geweest, bleken dat ook op de tennis baan nog te zijn, zodat de Hil- legommer zich met grote re gelmaat compleet verkeerd voor de bal terugvond. Voe tenwerk dat gisteravond met de stevig op Unicum huishou dende wind juist zo extreem belangrijk bleek. Met die wind is natuurlijk ook onmiddellijk nog een extra handicap voor Vink genoemd. De service- volleyspeler die liever met één, dan met twee klappen een punt wint, zag de bal nu te vaak onnavolgbaar dwarre lend op zich afkomen om dat speltype consequent te kunnen aanhouden. En een Vink op de baseline is bepaald een stuk minder dan een aan het net geposteerde Vink. „Maar", liet de speler weten die na zes dis- trictstitels in het dubbelspel zo gaarne een single-kampioen schap op zijn erelijst wil bij schrijven, „dat neemt allemaal natuurlijk niet weg dat Gerard vooral in de eerste set ook bij na foutloos speelde". Een com pliment dat door Kroese glim lachend werd aanvaard. De Boskoper die zichpas op het derde matchpoint „overgaf", had zich na zijn fortuinlijke zege op René van der Wilk op nieuw op positieve wijze ge- Experimen teren Zoals gezegd, met favoriet nummer één Jan Willem Lugthart ging het een stuk voorspoediger. De Katwijker vond in zijn partij tegen Ben de Bruin zelfs de ruimte om af en toe eens wat te experimen teren (dropshotjes op eerste services), maar verloor de gro te lijnen nimmer uit het oog. De belangrijke punten werden geconcentreerd en agressief gespeeld en dus ook gewon nen. Lugthart trof De Bruin voor de eerste maal aan de an dere kant van het net: „Een goede speler, maar hij moet nog groeien. Na twee schitte rende klappen slaat hij drie punten zo maar weg. Als dat er uitgaat, kan hij voor veel B- spelers een lastige tegenstan der worden". Lovende woorden voor eerste jaars B-speler De Bruin, die echter niet verhinderden dat Lugthart later op de avond CcidócQoivuvnt ook de tweede confrontatie met De Bruin, nu in het he- rendubbel met partner Leon Damen, simpel winnend af- C- heren Rico Fasel en Alexander van den Berg maakten er in het HEC1 een enerverende achtste finale van. Na de met veel ser vicebreaks gelardeerde derde set bleek Fasel het vierde matchpoint te hebben benut en was het onderdeel derhalve de papieren nummer zeven Van den Berg was overtuigend niet de enige geplaatste speler bij de C-heren die het toernooi voorijdig verliet. Ook Jeroen Westdijk (4) en Dennis Ver steeg (5) konden hun spullen pakken. Westdijk ontmoette in Bart Blok een gemotiveerde en iets te sterke tegenstander, Versteeg stuitte op thuisspeler Marc van Doorn, die het nu op zijn beurt tegen Blok mag op nemen. Bij de Cl-dames bereikte Fleur Meijer als eerste de hal ve finales. De als nummer vier aan het toernooi begonnèn Lisa Colson werd ruim ge klopt. Ook het zusje van Lisa, Inge, maakte (in het DEC2) haar status niet waar. Ilia van Santen liet ook deze Colson- telg slechts vijf games. In D liet Frits Kantebeen zich door favoriet geachte Vincent de Koning niet aftroeven. Hoewel de tweede set simpel naar de papieren nummer vijf ging, was het Kantebeen die de delen een en drie naar zich toetrok. De leukste partij in het HED1 werd evenwel door Martin Verkerk en Patrick van Hall afgewerkt. Verkerk won de eerste set met 7-5, gaf in de tweede een 4-0 voorsprong volledig weg (4-6), maar kwam zelf op zijn beurt in de derde weer vanuit bijna geslagen po sitie terug: van 1-4 naar 7-5. Bij de D2-heren is Peter Fles de nieuwe, zij het officieuze lijstaanvoerder. Fles klopte Guido Witteman, die eerder in het toernooi te sterk was ge bleken voor favoriet Piet Hein Leune. Uitslagen HEBl: B de Bruin - Ph. Nagtegeller 0-6. 6-4, 6-1; K van Bemmel - J. Draulans 2-6, 6-1, 6-2, H. Janssen - M. Verkerk 6-1. 6-1; O Guinau - T. Koemans 6-4, 6-3; J.W Lugthart - B. de Bruin 6-3. 6-3, M. Vink - G. Kroe se 3-6, 6-1, 6-3 HDB: L. Damen/J.W. Lugthart - B. de Bruin/R van Duyn 7-5, 6-4; M. Zandvliet - M. Poots 6-0, 7-5, R. Klein - K Huizinga 6-3, 6-0; I. Bergsma - S Adriaansen w.o; R Fa sel - A. van den Berg 0-6, 6-3, 7-5; M. van Doorn - D Versteeg 7-6, 6-2, M. Zandvliet - T. Giberius 6-4, 6-3. DEC1: F. Meijer - L. Colson 6-3, 6-2; J. Pieterse - R. Pennings 6-1, 6-2. HEC2: P Niezen - M van Sterken- burg 4-6, 6-1, 7-5; T. Stoppels - G. Stigter 6-1, 6-2; R. Kuiper - H. Hen driks 6-4, 6-4; A Kloeke - V. Goede- gebuure w.o; J. Leunissen - M de Bruin 6-2, 6-3; M. van der Sehoor - L. Dröge 3-6. 6-1, 6-0. DEC2:1. van San ten - I Colson 6-4, 6-1. HDC: M. en P Wijffelman - G.J. van Geen/M. Hoekstra 7-5, 2-6, 6-3; D Noppen/S. de Wolf - G. van de Hoeven/G. Stig ter 7-5, 6-4; M Noort/M. Poots - J J Uittenbogaard/M Zandvliet 6-4, 3-6, 7-6. M van Doorn/W. Steggerda - M. van Leeuwen/D de Leur 7-6, 7-6; P. Griffioen M van der Schoor - E van Benschop/R Fasel w.o; A. en W. den Hartog - J van Hillegersberg/F. de -V.s ïkf-XÏ&i*y' Ligt w.o. HED1: F. Kantebeen - V de Koning 7-6, 1-6, 6-2; W Koop - J. Zandbergen 4-6, 6-3, 6-3; H van Schie - B. Ruigrok 6-2, 6-4; M Cats - F Kooman 6-3, 7-6; T. van der Voort - A. van Sterkenburg 6-2, 7-6; M. Verkerk - P van Hall 7-5, 4-6, 7-5. DED1: M. Zonderop - C. Artist 6-4, 7-5 HED2: R Crab - A. Redel 6-3, 6- 4. D. Brunsveld - A. de Graaff Guil- loud 6-2, 6-2, R. Crama - S. Faas 6-3, 6-4, P. Fles - G Witteman 6-1, 6-4, P. - M. Kuiper 6-3, 6-4; M. van Berge Henegouwen - M Wellner 6-2. 6-4; L. Schaap - M. van Over schot 7-5, 7-6. DED2: L. Faas - M. van Zwet 6-2, 6-2; N Derks - V. van Leeuwen 6-2, 6-1; N. Voskuyl - S. Liem 6-3, 6-3; C. van de Geest - D Derks 3-6, 6-3, 6-4. HDD: M de Bruin/M Volwater - S Faas/J Ha- gemans 7-6, 6-2; P.H. Leune/D. Meij er - M. Bax/M. Volwater 6-2, 6-3; A Royen/A van Sterkenburg - R. Ha nekamp/M Noordijk 6-7, 6-1, 6-3; C en F. Kooman - A.J Idema/J. Rot- mans 6-3, 6-1; R. en S. Bakker - M en R Wellner 6-3, 6-4; D. de Roo/T van der Voort - B. Lakeman/L. Uljee 6-0, 6-3. DDD: R. Chrispijn/E. Hui gen - A. Asselman/M. Beuker 6-2, 2- 6, 6-3; L. van Egmond/J. van Kleef - M van Kesteren/K. Meijer 6-1, 7-6; H. en K Boers - V. Asselman/M. van Zwet 7-5, 6-7, 7-6. GDD: L. en S. Faas - V van Leeuwen/R Smitte- naar 0-6, 7-5, 7-5 HE35+: C. Maho- ney - G. Mattke 6-1, 6-0; R. Teijken - H. Brandenburg 7-6, 6-4; A. Talakua Jan Will! Lugthart ging lek$ - H van Kampen 6-2, 6-1, P er loo - E. Willems 6-2, 6-0. DE re Veerkamp - S. Sapoetra 6-2, van de Heijder - M. Meijer HD35+: W. Kijf/D. van der Barendse/H. van de Grijp DD35+: L. van de Bent/N. V - D Knott/E. Leibrandt 6-0, Drok/I. Voskuil - I Walenk van de Werf 6-0. 6-0. HE45+: de Berg - J. Bekkering 6-4, Sanders - B. Bijl 6-3, 6-1. NATIONALE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN GAAN WEER VAN START DICK KERKVLIET LEIDEN Even leek het erop alsof de ambitieuze plannen van de Zijl/LGB volledig geaccepteerd wa ren, maar de komst van twee oud-gedienden le verde opnieuw genoeg stof voor kritiek. Tijdens de jongste NWK liet de landelijke pers zich daar badinerend over uit en werd het trainingskamp met die twee een nacht merrie. Menig trainer had de pijp al aan Maarten ge geven. George Sieverding niet. Toch was hij ook even het spoor bijster; waar stond zijn ploeg im mers in haar ontwikke ling? De komende Neder landse kampioenschappen zwemmen in Amersfoort zullen mogelijk een hel der antwoord geven. De Zijl/LGB zal samen met aartsrivaal LZ'86 de Leid se eer hoog proberen te houden. Incidenten Het landelijk zwëmmen is de laatste jaren sterk aan kritiek onderhevig. Het huidige beleid van de bond laat nogal te wen sen over en internationale suc cessen zijn slechts incidenten. Op de laatste winterkampioen schappen konden oud-gedien- den als recreant nog aardig mee. Sieverding weet er alles van. Twee oud-zwemmers, Pa trick Dybiona en Frank Drost, zaten immers in zijn estafette ploeg De Zijl-coach haalde de oud-olympiagangers van 1984 en 1988 om de strijd op de vier maal 100 meter wisselslag met het Amsterdamse Dolfijn aan te gaan. Het aantrekken van deze oud-zwemmers gaf de houding van Sieverding iets ambivalents. Hij wist drom mels goed dat zij in het verle den rotzooi schopten, maar zag ze met hun schat aan zwemer- varing liever als voorbeeld- funktie. Tot overmaat van ramp deed een gerennomeerd radioverslaggever er een schepje bovenop. Deze liet zich meesmuilend uit over De Zijl/LGB en sprak op een toon alsof er in Leiden wat aange modderd werd. Hij vergiste zich echter lelijk. De bewuste man trok de vergelijking met het Amsterdamse Dolfijn. De Amsterdammers met even eens toeloop uit alle windstre ken verkeren in hun vol wassen-topdagen, de Leidse club is nog in volle ontwikke ling. De estafette-race tegen de Dolfijn, wat het klapstuk had moeten worden, ging met ruim verschil verloren: 3.49.74 om 3.49.88. Toch gaven de ver ontschuldigingen van Frank Drost voor zijn toegenomen omvang - gisteravond heb ik mijn broer opgegeten - al een illustratieve vorm van zelf spot. Het echte gedonder be gon echter in een trainings kamp op de Canarische eilan den. De twee volwassen belha mels zullen zich ongetwijfeld in het zweet gewerkt hebben, maar dan wel in het nachtelijk vertier. Een kwalijkere zaak was het dat zij belofte Marco van Brummelen meetrokken. Van Brummelen werd juist na zijn knallende 1.03.36 op de 100 meter school als eén van de weinige lichtpuntjes van het Nederlandse zwemmen ge zien. Dat de drie bepaalde grenzen overschreden hebben, mag duidelijk zijn en dan is er voor Sieverding slechts eéh draconische maatregel: op krassen. Bitter is hij er niet om, teleurgesteld wel. Als coach haalt hij tenslotte meer voldoening uit ambitieuze pu pillen met minder kwaliteit dan talentrijke zonder inzet. De LZ-ploeg kent deze be slommeringen van het senio ren-zwemmen (nog) niet, LZ heeft voornamelijk een jeugdi- ge ploeg. Stapje terug Het vertrek van de ex-toppers betekent dat de Zijl-heren een -stapje terug moeten doen op de estafette nummers. Zij kunnen slechts voor een verrassing zorgen, maar meer niet. De longensploeg start niet. Op de NWK speelden blessures het jongenskwartet parten, dit maal constateert Sieverding te weinig motivatie. De tijd van de jongensploeg voldeed wel aan de limiet, maar Sieverding hekelt een slechte instelling. Het dameskwartet is op de goede weg, maar het ontbreekt hen aan een rugslag-specialiste om een dominante rol te kun nen vertolken. De LZ brigade heeft geen estafette-afvaardi ging bij de jongens, noch bij de heren. Het meisjeskwartet kan evenmin een medaille-kans toegedicht worden. Sommige Zijl-pupillen staan nog voor een moeilijke keuze. Kiezen zij voor de NK, het langebaan-zwemmen of beide? Het is vrijwel onmogelijk om op beide evenementen te schitteren. Voor enkelen krijgt het langebaan-zwemmen Antoine van Weerde van LZ1886 troefde vorig jaar Ron Dekker af. Dit jaar lijkt brons al een goed resultaat op de 200 meter school- SlaQ FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN niet zijn, want goud en zilver lijken op voorhand voor Ron Dekker en Michael van Rijn te zijn gereserveerd. Al weet An toine van Weerde beter. Van Weerde strafte tijdens de vori ge zomerkampioenschappen op de dubbele afstand een fut- steeds meer de voorrang. Zij zoeken de pure strijd tegen de natuurlijke elementen. Voor Wandy Kater, Petra Hillenius en Ria Willemse lijkt de keuze eenvoudiger dan voor Hanne- ke Koopmans, Andrea Hoen- selaar, Edwin Vissers en Geert Donkers. De eerste drie beho ren sedert jaren tot de elite van het Nederlandse lange baan-zwemmen. Koopmans bezit ontegenzeglijk de kwali teit, maar faalt nogal eens op de beslissende momenten. Vooral dat laatste zorgt voor twijfels en ontsteltenis. Vissers zal na het vertrek van Patrick Braam (1.02.73), Onno Joustra (1.02.97) en Marco van Brum melen (1.03.36) het dirigeer stokje op de 100 meter school slag hanteren. Meer dan een bronzen rol zal het evenwel loze Dekker genadeloos af. Normaliter lijkt ook van Weerde niet voor goud of zil ver in aanmerking te komen. De LZ-ploeg zal ongetwijfeld het niveau dat tijdens de NWK gehaald werd, proberen vast te houden. In het troebele water van het DordtseAcqua- pulco-bad (veroorzaakt door een overdosis reinigingsmid del) vlamde de LZ-brigade als nooit te voren. LZ pakte een record-aantal van twintig me dailles, beduidend meer dan De Zijl (15). Opluchting Opluchting heerste er in het LZ-kamp omtrent all-round- ster Fleur Bakker. Haar kwa liteiten stonden nimmer ter discussie, maar pas op de NWK loste zij het predikaat belofte in. Bakker's schitteren de NWK-optreden resulteerde in een uitnodiging voor bond- strainingen. De zware trainin gen zijn voor de timide Bakker wellicht te veel van het goede geweest. Bianca Hoeks ploeter de op de NWK, na een goede NZK in 1990, weer als van ouds. Zij viel dus buiten de prijzen. Voor all-roundster Radna Mulder lijkt het gescha pen Zijl-klimaat zeer gunstig. Na enkele moeizame jaren is zij duidelijk op de weg terug. Met een sterke NK kan zij een plaats in de landenploeg vero veren. De gebroeders Schou ten zochten hun geluk bij De Zijl, maakten goede progressie maar keren desalniettemin te rug naar LZ. Sieverding zag vooral mogelijkheden voor Dennis op de 100 meter school voor de EJK van volgend jaar. Voor Robin Sprinkhuizen, Christian de Groot, Fleur Bak ker en Bianca Hoeks lonkt de komende EJK (Europese jeugdkampioenschappen Antwerpen. Sprinkhuiz de Groot lijken belangrij gadigden voor deelnemii twee rugslag-specialiste ten zich als geen ander l| taal te prepareren vo<" groot toernooi. Overigen ben Bakker, de Groot gebroeders Schouten oo or gend seizoen nog een ka )Ni zich voor de EJK te kw« ren. Marcel de Natris li latere leeftijd tot bloei men,maar ondervindt thv moeilijke combinatie va r. die en vele trainingsarbe Natris zal zich, evenals Roest met een bescl plaats tevreden moeten Positief Met zijn bijzonder po na benadering van de zwei ih heeft Bram Pronk al v ren respect afgedw Pronk zal, mits hij geer5 me vergissing maakt, een A-finale zwemmer dens de NWK vatte Pr< series te licht op, hetgeede een A-finale kostte, van Duivenbode verke minder goede doen. Hi bewust gas terug on schoolprestaties op te pi Voor Remco Singeling ondanks een grieperige goede kansen. Met vlinderslag-afstanden is duchten. Natuurlijk Leidse deelnemers/ster aan de limietseis vol maar verder op de grond zullen vertoevei hen behoren Micha Prin ijfi kia de Keijzer, Karin en Olga Bouwmeester. Leidse verenigingen er gen om zo'n dertig meda pakken, dan spreekt lier als zwemstad een woordje mee. BANKSTELLEN EETHOEKEN KASTEN SALONTAFELS KLEINMEUBELEN SLAAPKAMERS ENZ. Noordplein 2 Roelofarendsveen Tel. 01713-12436

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12