rekt door Noordwijk historische karavaan Kaagweek jaarlijks hoogtepunt Rinus Pieters houdt niet van stil zitten I Jzo heeft nieuw bezoekerscentrum f IGERLIJKE STAND jilf Geboren: Dianne, dr. van 1 M van der Heide en G. van Hou- ^.n; Daniel Pieter, zn. van D. van en N. L. van der Kwaak; Jeroen ji zn. van R. P. van Schooten en Krouwer; Menno, zn. van H. de A. Pardon; Laura, dr. van H. M. en G. Scholten; Jacobien, dr. I (|Van der Horst en W. A. van Beel- cfu, dr. van H. Premselaar en B. A. 3 Goes; Rhandy, zn. van M. Fiele- 3( J J. H. van der Tuin; Femke, dr. fShipper en J. E. van den Berg; van S. Pardon en T. M. Boon; 4 Augusta Alida, dr. van R. W. B. )RDWIJK De orga- 1/ tie van de historische (*icht die zaterdag door t! pdwijk zal trekken, is 'op< ir met de definitieve enstelling van de De optocht moet één de hoogtepunten wor- van de festiviteiten w fom het 125-jarige be- ora van Noordwijk als daats. de zes kilometer lange (Bu door Noordwijk-Binnen [oordwijk aan Zee doen veer vijfhonderd deelne- mee. Zij beelden een lam e zeventig verschillende erpen uit de geschiede- Noordwijk uit. Vooraf - door vier herauten zal bonte stoet door Noord- trekken. Net als 25 jaar 'Noordwijkers' komen niet uit Noordwijk NOORDWIJK Tot de speciale gasten die zaterdag de his torische optocht door Noordwijk aan zich voorbij zullen zien trekken, behoren ruim 175 mensen bij wie de naam Noord wijk op enigerlei wijze in hun achternaam voorkomt. Deze 'Noordwijkers' zijn afkomsig uit diverse uithoeken van Ne derland. Volgens de organisatie zijn er ook aanmeldingen binnen uit Canada, Amerika en Duitsland. Het Noordwijkse gemeentebestuur, de middenstand en de horeca zullen de gasten flink in de watten leggen. Opvallend genoeg zijn er onder hen geen echte Noordwijkers aanwezig. In de bad plaats woont niemand met die naam. tb we, n «1 r geleden bij de viering van het honderdjarige bestaan, toen het overigens heel wat gemak kelijker was voldoende deel nemers voor de tocht te krij gen. Stoute Kee Opvallende deelnemers aan de stoet zijn een koets met beken de figuren uit de badplaats- historie zoals de stichter, bur gemeester Pické en Stoute Kee, een bekende dorpsfiguur uit de Molenstraat. Het thema 'Op en rond het strand' wordt ondermeer ingevuld door de oude badkoets N4, die vroeger werd gebruikt bij het baden in zee. Het moderne badleven waarbij attracties in het ach terland onontbeerlijk zijn, krijgt gestalte door de deelna me van Noordwijk Space Expo met de Hermes, het toekomsti ge ruimtevliegtuig van Euro pa. De optocht vertrekt zaterdag middag om twee uur van het Wantveld. Vandaar gaat de ongeveer twee kilometer lange karavaan via de Quarles van Uffordstraat, Van Panhuys- straat en Van de Mortelstraat naar Noordwijk-Binnen. Na een rondtocht door Noord wijk-Binnen gaat de stoet over de Nieuwe Zeeweg weer naar Noordwijk aan Zee waar men omstreeks vier uur het Want veld denkt te bereiken. Een gedetailleerde routebe schrijving en een programma- overzicht zijn bij de VVV in Noordwijk gratis verkrijgbaar. onthulling van twee verlichte zuilen opende Akzo-directeur P. Molenaar het nieuwe bezoe- ;t ifentrum van het bedrijf rg foto: henk van den ende st ENHEIM Het e tyve bezoekerscentrum 9 nj tkzo in Sassenheim is kii middag geopend de directeur trade sa- van het concern, etö denaar. Het nieuwe óo"! um, door Akzo aan- als Meetipg erence Center, is het taat van een ingrij- •inte renovatie en uit- ing van de bestaande ingsruimte. De ope- heeft Akzo in totaal vijf miljoen gulden ii slijk. De ruimte is grotendeels in ei gen beheer ontworpen. IBB Kondor uit Leiden nam de bouw voor haar rekening. Be zoekers komen binnen in een ruime hal vanwaar ze toegang hebben tot twee zalen. De Rainbow Room is het resultaat van een verbouwing maar de Spectrum Room is geheel nieuw. De laatste zaal is voor zien van allerlei technische snufjes zoals een grootbeeld vi deoprojectie. Akzo is van plan in de nieuw gebouwde ruimte verschillen de activiteiten te laten'plaats vinden. Zo zullen er trainin gen en cursussen verzorgd worden voor schilders, winke liers en eigen medewerkers. Ook consumenten kunnen er ontvangen worden om een oordeel te geven over nieuwe producten. Voorheen vonden deze activiteiten plaats in een gehuurd magazijn in Sassen heim. Akzo denkt jaarlijks zo'n 14.000 bezoekers in het bezoekerscentrum te kunnen ontvangen. Behalve aan bezoekers zal het centrum ook onderdak ver schaffen aan het applicatie- en informatiecentrum en een af deling van het researchlabora- torium. ïü-i ITEl en J. C. M. Zonneveld; Liza, dr. Galjaard en U. B. M. Piechnick; 3. dr. van M. Abdales en F. Ab- bdelali, zn.van M. Abdales Stephanie Theodora Johanna, Honsbeek en H. J. M. van Leii- fspn lomas Diederick, o en K. M. van Noort; Donald Jo- Hendrik Nicolaas, zn. van J. A. H. C. M. A. P. Duindam; Rick 'an C. J. Borst en W. M. van 506j/esley, zn. van E. R. Hollebeek der Water; Lucas Willem Hen- n J. W. A. de Vries en E. E. M. 3, sjnnemieke Cornélie Maria, dr. vo^uben en M. Hamersma; Britt, dr. ijk lood M. van den Burg en M. A. Zant- ïindeusa, dr. van A. F. Rietbroek i; Manon Geertruida Maartje, 4 DlfH H. J. Fennes en L. Noort; Tim, F. M. Meulendijk igela, dr. van N. van Rij loge Daan Maarten Dirk, Kool en M. J. van de Bunt; Maz, D. Theunissen en E. G. W. over 9, Leonie, dr. A. C. Ouwehand; Vincent Wilco, zn. van F. W. King en C. E. Eind; Dina, dr. van A. van Essen en F. M. E. Verhorik; Dounia, dr. van O. Mèachou en Z. Hachi- mi; Jasminka, dr. van Chr. C. R. A. Hen- geveld en D. Siflis; Helena Jacoba, dr. van A. T. de Winter en P. C. Kuijt; Sylva- na Ashley Virginia, dr. van P. J. M. Sloos; Jorick, zn. van R. B. Hendriksen en C. de Ruiter; Jasmijn Charlotte, dr. van A. Harms en M. L. T. Courtens; Eline Mari na, dr. van F. W. J. M. Verheijden en M. M. A. de Bruyne; Nancy, dr. van C. van der Voort en G. M. van Houten; Piet je Klazina, dr. van G D. van der Plas en M. J. Ouwehand; Stephen Vincent, zn. van F. M. G. Dehnen en J. A. P Diels; Mike, zn. van A. J. van Leeuwen en G. M. Sjardijn; Anna Alida Martine, dr. van P. A. M. Warmerdam en C. J. M. J. Berg man; Michael, zn. van A. H. M. Kunne en C. J. M. van Nobelen; Jeanine, dr. van E. J. Kulk en A. Hoek; Jaimy, dr van A. W. Pen en U. M. I. Stam; Vivlane Anne, dr. van R. J. P. Peerenboom en P C. T. M. van Zon; Monique Christa, dr. van T. J. M. van Hameren en C. M. A. Derksen; Maria Adriana Alina, dr. van I. Butt en G. G. Tavenier; Erik Robert, zn. van R. H. Bouwman en T. J. van Wouden berg; Maikel, zn. van A. E. M. Blanken- steijn en A. M. C. Kroon; Sylvia Maria Adriana, dr van R. L. H. van der Zalm en Y. A. M. Zuidhoek; Laxmie Djotie, dr. van R S. Siwpersad en S. Ramdas; Willem Berend, zn. van W. M. Klumper en M. W. J. M. Rientjes; Rosalie Willemijn, dr. van A. L. Smit en M. J. C. Baardse; John Fitzgerald, zn. van J. F Noort en K. Hus; Kevin, zn. van J. B. Korenhof en E. Zirkzee; Jacky, zn. van K. van Duijn en L. den Hollander; Morrin Hazel, dr. van W. J. O'Shea en E. M. Verlaan; Karim, zn. van A Benshmane, en V. E. M. van der Voorst; Yuri Vincent, zn. van R. S. Weber en C F. Detmers, Nienke Margaretha, dr. van J. M. Burgmeljer en M. van Teijlin- Overleden: Mohammad Himawan Sapto- trijono, geb. 3 juli 1951, man; L. Brandt, geb. 8 nov. 1912, man; J. Varkevlsser, geb. 2 okt. 1915, gehuwd geweest met J. Vooijs; D. C. Viergever, geb. 7 april 1903, man; H. J. T. van der Heijden, geb. 7 april 1911, man; P. Smits, geb. 5 feb. 1910, gehuwd geweest met D. Gulij; J. M. Kooi- stra, geb. 19 juli 1918, man; C. A. van den Berg, geb. 12 okt. 1912, man; E. Blikman, geb. 1 jan. 1898, vrouw; H. F. J. Brink, geb. 11 juni 1915, man; H.J. Jan- sen, geb. 6 juli 1907, man; A. H. Fergu son, geb. 9. dec. 1908, man; M. A. Wou- da, geb. 28 jan. 1923, echtgenote van P de Vries Lentsch; J. W. D. Leeflang, geb. 1 dec. 1912, man; G. K. Spierenburg, geb. 17 jan. 1908, man; J. van Rijn, geb. 19 nov. 1928, man; H. G. Looljesteln, geb. 30 mei 1915, man; J. Rijsbergen, geb. 19 mei 1944, echtgenote van Th G. Jansen. Gehuwd: J. J. de Tombe en B. P. M. de Jongh; A. W. W. Gordijn en M. W. Hoog land; A. A. Magan en R. J. C. V. Rondagh; R. J. F. van Ommeren en P. Dumas; A. H. A. den Dekker en R. J. de Klerk, J. M. Kalkman en E. Fernèndez Hernan dez; J. P. Mokkenstorm en P. M. Voshol; H. Spruitenburg en M. G. Wessel, O. F. Luidens en N. J. Uljè; A. Pison en S. van der Meij; J. N. van der Molen en M. J. Boonstra; P. van Egmond en A. M. T. Galjaard; E. Plomp en P. A. de Romijn; R. A. de Bruijn en A. M. Aarts; R. G. J. Hetterscheid en A. Faber; A. Zerouall en F van Hensbergen; A. G. van Beek en L. M. Roodenburg. Ondertrouwd: J Schuilenburg en G. H. Zilverentant; H. G. M. Verhoosel en P. H. Broers, E. R. Bhadjoe en N. D. Bisai; C. A. J. Dekker en M. J. E. Berendsen; M. Stuifzand en B. B. Leenen; J. Broeren en A. J. M. van Weerlee; J. J. Roozendaal en P. M. van Benschop; C. A. L. van der Plas en M. P. Janson; A. J. Brouwer en J. J. M. Verwoerd; R. A. van Ruitenburg en A. M. Pijnacker; J. H. Buurman en J. M. L. Sou- hoka; H. J. P. Rovers en E. G. A. M. van den Heuvel; A. E. L. Gerardus en C. van Westbroek; J. C. F. A. J. Möhlmann en P. C. Wijers; W. F. Prins en M. P. E. Sil vester; A. A. Wilmot en I. Prins. REGIOJOURNAAL Duin wandeltoch t De Wandelkring Leiden heeft voor zaterdag en zon dag wandeltochten uitgezet door de Boswachterij Noordwijk, in de duinen tussen Noordwijk en Zand- voort. De tochten zijn 5, 10, 15, 25 of 40 kilometer lang. De start vindt plaats in café-restaurant De Duin poort, Langevelderlaan 22 in Noordwijkerhout, tussen negen en twee uur. Deelna me kost f3 per persoon, voor de lange afstanden (25 en 40 kilometer) f4. Inlich tingen bij de VVV Noord wijk, 01719-19321. Roeiwedstrijd Voor de kust van Wasse naar wordt morgenavond een roeiwedstrijd voor red dingsbrigades gehouden. Start en finish zijn ter hoogte van de post van de reddingsbrigade. Aan de wedstrijd doen tenminste 12 ploegen mee. Aanvang half acht. Tobbetjesteken staat al jaren op het programma, zo blijkt uit deze in 1979 gemaakte foto. WARMOND De jaar lijkse Kaagweek, die van 5 tot en met 9 juli in War mond wordt gehouden biedt in eerste instantie het vertrouwde program ma met tobbetjesteken, ei eren gooien, de ringrijde- rij, de wielerronde en het touwtrekken. De Vereni ging tot Viering van War- monds Feesten (VWF) heeft wel voor het eerst de kortebaandraverij in de Kaagweek opgenomen. Op zaterdag 6 juli zal er op de Herenweg tussen De Baan en de Beatrixlaan om het Zuid hollands Kampioenschap wor den gestreden. De VWF is be nieuwd naar het effect van de draverij op het bezoek aan de andere Kaagweekactiviteiten. Nieuw zijn ook de drakenboot- races. Het evenement komt in de plaats van de gondelvaart. Er wordt veel spektakel van verwacht. Veel spektakel moet ook de thema-avond opleveren. Vorig jaar was Peter Hill met zijn country and westernshow zeer succesvol. Dit keer staan de zestiger jaren centraal. Henk en Jacqueline Barends zullen hun spectaculaire rock 'n' roll- dansen uitvoeren. Aangezien de Kaagweek ditmaal in de schoolvakantie valt, is het kin dertheater vervallen. In plaats daarvan wordt de kinder- markt op maandag gehouden. De hele week is er kermis op de Baan. Progi ramma Vrijdag 5 juli 18.00: Barbecue in Park Groot Leerust 18.30: Officiële opening in Ge meentehuis 19.00: Tobbeljesteken in de Dorpsstraat 19.30: Muzikale rondgang St. Matthias 20.00: Drakebootrace bij Park Groot Leerust 22.00: Swingavond met Jen Rog in het Trefpunt 23.00: Vuurwerk tegenover Park Groot Leerust Zaterdag 6 juli 10.15: Rondvaart Kagerplassen voor ouderen 11.00: Bosloop. Inschrijven Park Groot Leerust 11.00: Kreatief Zomermarktje 14.00: Kortebaandraverij He renweg 14.00: Rondvaart Kagerplassen vanaf Park Groot Leerust 15.00: Rondvaart Kagerplassen vanaf Park Groot Leerust 18.00: Barbecue Park Groot Leerust 19.00: Eieren Gooien in Park Groot Leerust 21.00: Billenprikkersfeest met Nightlife in Park Groot Leer ust 22.00: Rock Rollavond met De Gigantjes in het Trefpunt Zondag 7 juli 10.30: Start fietspuzzeltocht vanuit Park Groot Leerust 14.00: Ringrijderij op de Beat rixlaan 16.00: Prijsuitreiking ringrijde rij in Park Groot Lee rust 19.00: Modeshow zelfgemaakte kleding op Pleintje bij de Pomp 20.00: Back to the Sixties met The Rocking Cracks in het Park 22.00: Optreden Sweet Lily en Enforcer Maandag 8 juli 13.00: Kindermarkt in Park groot Leerust 18.30: Wielerronde start en fi nish Burg. Ketelaarstraat 20.00: Bridgedrive voor paren in Dekkerhallen 20.00: Sjoelen en Spiraal in Park Groot Leerust 21.00: Houseparty in het Meer- punt met DJ van Poetical Mis sion Dinsdag 9 juli 14.00: Klaverjassen in Park Groot Leerust 19.00: Touwtrekken in Park Groot Leerust, muziek Billen- toeters 22.00: Funck-rock van Cuddly Toy in het Meerpunt VOORHOUTSE GEMEENTEBODE HOUDT HET VOOR GEZIEN VOORHOUT Rinus Pieters, al geruime tijd bode bij de gemeente Voorhout, houdt het bin nenkort voor gezien. Op 6 juli zal hij voor het laatst als bode het gemeentehuis betreden. Twee maanden later, op 6 september, neemt hij officieel af scheid. Alle bodes die lid zijn van de Bode Kring West-Nederland zijn dan uitgenodigd op het ge meentehuis. ,,Een traditie en daar houd ik nu een maal van, vandaar", ver klaart Pieters. Sinds 1981 is Rinus Pieters tweede bode bij de gemeente Voorhout. Het werd de laatste van een lange reeks uiteenlo pende betrekkingen. Wat er ook op de loopbaan van de in 1925 geboren Leidenaar valt aan te merken, saai was deze zeker niet. „Ik zeg altijd dat je moet zorgen dat je geen dag zonder werk zit, maar van werk wisselen is niet verkeerd. Je doet op die ma nier veel nieuwe indrukken op", verklaart Pieters zijn af wisselende carrière. Na ziin opleiding aan de ULO te heoben afgemaakt, kon hij als leerling bij een banketbak ker terecht. Een vak dat hij drie jaar lang met veel plezier uitoefende. Vervolgens wacht-' te de dienst. „Het was in de periode dat er jongens in Indië zaten. Ik werd rij-instructeur, maar kon niet eerder afzwaai en, voordat de Indiëgangers terugkeerden. Mijn diensttijd nam zo alles bij elkaar 52 maanden in beslag. Ik heb het in dié- tijd gebracht tot korpo raal". Bij terugkeer in de burger maatschappij bleek hij een te grote achterstand te hebben opgelopen om het bakkersvak opnieuw op te nemen. Dus ging hij in 1952 aan de slag bij een groot transportbedrijf. In datzelfde jaar trouwde hij met zijn vrouw Ans, die hij in Brussel leerde kennen waar zij werkte als gezelschapsdame van een welgestelde dame. Elf jaar later werd hun zoon René geboren. In 1957 stapte hij over op de autoverhuur. „Het was in die tijd erg in om een auto te hu ren en daar uitstapjes mee te maken. Zo'n auto werd vaak al een jaar van te voren ge huurd", legt hij uit. Na drie jaar kon hij bij een ander be drijf in dezelfde branche aan de slag als bedrijfsleider. Hier bleef hij twintig jaar in dienst. „En als het bedrijf niet op de fles was gegaan, dan zat ik er nu waarschijnlijk nog. Dat ge beurde in 1980. Ik was toen 57 en dan kom je niet makkelijk meer aan een baan. Bijna een jaar zat ik zonder werk en toen de- toenmalige bode ziek werd en men mij vroeg of ik genegen was om als hulpbode in dienst te komen heb ik het aanbod met beide handen aan genomen". Fotograaf Naast zijn werk is Pieters al bijna veertig jaar een, naar ei gen zeggen niet onverdienste lijk, fotograaf. Zo heeft hij fo to's gemaakt voor vele plaatse lijke weekbladen. Nog steeds maakt hij jaarlijks de foto van de kinderen die hun eerste heilige communie doen in Voorhout. Via de fotografie kwam hij ook in contact met de Oranje vereniging Voorhout. Pieters: „Ik werd indertijd benaderd 'door de middenstand. Zij vroe gen of ik foto's wilde nemen tijdens de bejaardentocht die was georganiseerd door de Oranjevereniging. Anderhalf jaar later ben ik de toenmalige voorzitter Karei Kok opge volgd". een functie die hij nog een jaar of twee hoopt uit te oefenen. Stil zitten is er voor de scheidende bode dan ook voorlopig nog niet bij. sjjÏN - EN BOLLENSTREEK CcidócSouoant DONDERDAG 27 JUNI 1991 PAGINA 11 ie Leidenaars betrapt bekladden bushokje ORSCHOTEN Drie jongens uit den zijn gisteren aangehouden op ion De Vink in Voorschoten. Ze ■en door een getuige betrapt op bekladden van een bushalte bij jtation. n met de getuige, een politie- uit Den Haag die toevallig ter wo£ke was, werden de drie knapen 15 en 16 jaar opgepakt. Ze be- Jen eerder in de Gerbrandylaan >n telefooncel met grafitti te heb- opgesierd. Twee van de jongens 75) !n via een HALT-procedure met 'i gevolgen van hun daad gecon- Tteerd worden. De derde kreeg proces-verbaal omdat hij een val- aam opgaf. Inbrekers stelen schilderijen NOORDWIJKER- HOUT Bij een in braak in een huis aan de Robijnslaan in Noordwijkerhout zijn ondermeer een videore corder, een antieke klok en twee schiderij- en gestolen. De diefstal vond in de nacht van dinsdag op woensdag plaats. Door een raam te lichten wisten de in brekers binnen te ko men. RIJKSPOLITIE KRIJGT GEEN HULP VAN MARECHAUSSEES LEIDERDORP Het plan van de rijkspolitie in het district Den Haag om in de moeilijke zomermaanden tijdelijk verster king te krijgen van 50 marechaussees gaat niet door. De bij standsaanvraag van de rijkspolitie aan de Koninklijke Mare chaussee is door de ministeries van justitie en defensie afgewe zen. De rijkspolitie kampt met een nijpend personeelstekort. Er zijn diverse noodmaatregelen genomen om te voorkomen dat de bezetting van de verschillende groepen onder het minimale ni veau zakt. De Koninklijke Marechaussee is wel bereid om sa men te werken met de rijskpolitie en ondersteuning te geven. De gemeentepolitie van Delft wordt eveneens bij de samenwer king betrokken. Sommige surveillance-auto's worden vanaf 1 juli bemand door een lid van de lokale politie en een mare chaussee. Ook bij de Koninklijke Marechaussee is overigens sprake van een personeelstekort. De samenwerking is voor bei de partijen voordelig. De samenwerking zal voorlopig beginnen bij de sterk onderbezette rijkspolitiegroepen van De Lier, Bode graven en Waddinxveen voor avond- en nachtdiensten en ver der in het gebied van de gemeentepolitie van Delft. Kindervakantieweek zoekt nog vrijwilligers OEGSTGEEST De Kindervakantieweek die in Oegstgeest van 12 tot en met 16 augustus voor de negentiende maal wordt gehou den is reeds volgeboekt. Het aantal aanmeldingen kent een limiet van 300 deelnemertjes en deze was snel bereikt. Maar terwijl het enthousiasme om deel te nemen steeds groeit neemt het aantal vrijwilligers af. De organisatoren hebben nog zestien vrijwilligers nodig die een week met een groep kinderen willen optrekken. Er wordt in het bijzonder een beroep gedaan op ouders. Kinderen van vrijwilligers van vijf jaar en ouder mogen gratis aan de va kantieweek deelnemen. Voor kinderen van twee tot en met vier jaar is in het centrum 't Groot Proffijt aan het Boerhaaveplein een crèche aanwezig waarvoor deskundige leiding is aangetrok ken. Ook in buurgemeenten, zoals Warmond doen zich problemen voor om voldoende leid(st)ers voor de kindervakantieweek te mo biliseren. Als Oegstgeest niet voldoende medewerkers op de been kan brengen bestaat de kans dat de vakantieweek niet doorgaat. Vrijwilligers kunnen zich melden bij de Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk Oegstgeest, telefoon 154773 of 172121. Dominee begint op 15 september VOORSCHOTEN E de Boer-Hes- sel uit Nieuwegein maakt op zondag 15 september haar intrede als de nieuwe predikant van de Hervormde gemeente Voorschoten en Veur. Zij volgt dominee W. Blanken op die een half jaar geleden vertrok naar Ede. In samenwerking met dominee J. de Zwart van de Gereformeerde Kerk Voorschoten zal de nieuwe dominee haar taak gaan verrichten in het ka der van het proces „Samen op Weg". In de Voorschotense wijk Noord-Hol land bestaat een intense samenwer king tussen hervormden en gerefor meerden, waarbij ook de van oor sprong katholieke Basisgemeenschap Voorschoten actief is. Vrouwentelefoon NOORDWIJK Dankzij een uitbreiding van het team met zeven nieuwe vrijwillisters kan Vrouwen Bellen Vrouwen, de luister- en informatielijn voor vrouwen in de Duin- en Bollenstreek ook tijdens de vakantie in gebruik blijven. Het blijkt dat veel vrouwen het juist in die periode extra moeilijk hebben. De te lefoon is bezet op ma- wo- en vr.ochtend tus sen 9 uur en 11.30 uur en op di - en do.ochtend tussen 8 uur en 10.30 uur. Het nummer is 01719-18823.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11