„Die Aziaten hebben oogkleppen op en gaan !t Omwonenden tegen oefenruimte Cascarvieten onder Julianabrug REGIOJOURNAAL a RIJN- EN VEENSTREEK ËoidóeSou/KMit WOENSDAG 26 JUNI 1991 PAGI Dl Afvoer landbouwplastic gaat boeren geld kosten TER AAR De aanlevering van landbouwplastic via de gemeente Ter Aar aan recyclingbedrijven gaat ongeveer tien gulden per ton gaan kosten. Tot nu toe konden de landbouwers het gebruikte folie kosteloos afleveren bij de gemeentewerkplaats. Omdat de bedrijven die het plastic verwerken kampen met een te geringe afzet van hun produkten vragen ze een bedrag van tien gulden per ton. Het gemeentebestuur van Ter Aar overweegt dat tientje door te berekenen naar de aanbrengers van het folie. Het transport naar de verwerkingsbedrijven neemt de gemeente nog wel voor haar rekening. Dat bedraagt dan altijd nog tachtig pro cent van de totale verwerkingskosten. Ter Aar hoopt dat ook met deze regeling wordt voorkomen dat het land- bouwfolie terecht komt bij de vuilverbranding met als ri sico een onverantwoorde uitstoot van dioxine uit de schoorsteen van de Afvalverwerking Rijnmond. Handtekeningenjacht tegen snelle trein KOUDEKERK Er komt een snelle handtekeningen jacht in de gemeente Rijneveld om steun te vergaren voor ac ties tegen de komst van de hoge snelheidslijn (HSL). Dat heeft de werkgroep „Geen HSL door het Groene Hart" gisteren besloten tijdens een vergadering in café De Hoek in Koudekerk. Doordat de voorlichtingsavond over de HSL in Rijneveld nog maar 2 weken geleden gehou den is, zijn de Rijnevelders pas „laat wakker geschud". De sluitingsdatum voor bezwaar schriften is immers al op 1 juli. Voor alle wijken van Rijne veld zijn „huis aan huis-opha lers" aangesteld die vanaond alle deuren langs gaan met de vraag of men het bezwaar schrift tegen de HSL wil on dertekenen. Tevens worden op de weekmarkt van in ieder ge val Hazerswoude Dorp en - Rijndijk dezelfde formulieren ter ondertekening aangebo den. De gisteravond aanwezige zuivelhandelaar H. Verdegaal bood spontaan aan zonodig een gedeelte van zijn kraam hier voor beschikbaar te stellen. Voor zover de getekende be zwaarschriften zijn opgehaald, worden deze morgenmiddag overhandigd aan Rijkswater staat in Den Haag. Dat gebeurt tegelijk met de handtekenin gen uit onder andere Zoeter- woude en Hoogmade. Het Rijneveldse CDA-Tweede Kamerlid Vreugdenhil bood aan alle na donderdagmorgen verzamelde bezwaarschriften maandagochtend 1 juli in Den Haag te deponeren. De werkgroep wil voor de va kantie nog een raambiljetten- actie starten. Ook wil de groep enkele opvallende borden in de gemeente plaatsen. De werkgroep vergadert dinsdag 2 juli weer vanaf 20.00 uur in De Hoek. Snel aanpak tweede deel Aardam Oost TER AAR De tweede fase van de renovatie van Aardam Oost in Ter Aar begint het komend najaar. Het renovatieplan van is nu besteksklaar. Voor de bewoners wordt maandag een inspraakavond gehou den. De commissie financiën heeft het college van B en W mandaat gegeven om de inschrijving op het pro ject te openen en het werk te gunnen. Dit om de werkzaamheden niet on nodig te vertragen. Dronken vrouw rijdt tegen boom VOORSCHOTEN Een 51-jarige au tomobiliste uit Voorschoten reed gis teravond tegen een boom op de Char lotte de Bourbonlaan in Voorschoten. De vrouw reed onder invloed en ver loor de macht over het stuur. Zij gaf toe een halve fles jenever te hebben gedronken. Haar 72-jarige moeder, die als passagier in de auto zat, brak haar kunstheup. Inbraak bij slager VOORSCHOTEN Dieven hebben vannacht ingebroken bij een slager aan de Beethovenlaan in Voorschoten. Hammen, kroketten en een weeg schaal werden meegenomen. De deur van een diepvriescel werd opengebro ken, waardoor het aanwezige vlees voortijdig ontdooide. De schade is aan zienlijk. WOUBRUGSE STEENHOUWER OVER BEROEPENWEDSTRIJD: WOUBRUGGE Heel Europa heeft de 19-jarige Geert-Jan Boersma uit Woubrugge al afgestruind, op zoek naar stenen. Ste nen van allerlei kleuren, soorten en maten zijn bij hem te vinden. Geef hem een elektrische beitel en hij weet een stuk natuur steen tot prachtige kunst werken om te toveren. Niet voor niks vertegen woordigt hij als natuur steenbewerker Nederland tijdens de Internationale Beroepenwedstrijd die vanaf zaterdag tot en met dinsdag in de Amsterdam se RAI wordt gehouden. Al vanaf zijn zesde jaar was Geert-Jan Boersma, enthou siast gemaakt door zijn ouders, gefascineerd door stenen. Het begon met fossielen. Uit de Franse Rhöne wist hij fossie len van ammonieten uit de bedding te hakken. „Terwijl anderen zich het lazarus zoch ten, had ik ze snel gevonden", vertelt hij met trots. Zijn inte resse voor fossielen werd al snel uitgebreid met die voor natuursteen, mineralen en ert sen. Zijn kamer ligt er mee vol: van slakkenfossielen tot het zogenaamde kattegoud. „Toch heb ik een steen, die hij niet heeft", mengt zijn vader zich er met een brede lach tus sen. Vervolgens ha^lt hij een grillig brok beton tevoorschijn. „Een stuk Berlijnse Muur", verklaart hij. Tussen de bloemen en strui ken van de weelderige tuin van de familie Boersma staan hier en daar wat van de wer ken van Geert-Jan. Zo staat er bijvoorbeeld een boogaanzet- stuk dat als onderdeel van een sierboog in de kerk gebruikt zou kunnen worden. Hiermee heeft hij anderhalve maand geleden de eerste prijs gewon nen bij de voorselectiewed strijden en werd dus uitverko ren om met de beroepenolym- piade mee te doen. Ook laat hij nog een grafzerk zien. Een sierlijk kruis van Belgisch hardsteen met in het midden een gepolijste"tong van de Rolling Stones. „Mijn graf steen", grapt hij. Ambities Van je hobby je vak maken, was aanvankelijk een droom voor de Woubruggenaar. Van een opleiding in de steenbe werking had hij nooit gehoord. Een theoretische, universitaire studie waarin scheikundige verbindingen worden uitge plozen, leek hem niet veel. Na lang zoeken kwam hij bij het Centrum Vakopleiding Vol wassenen in Utrecht terecht. De afdeling natuursteenbe werking lag precies in zijn straatje. Na twee jaar hoopt hij in november die opleiding te voltooien. Voor het krijgen van werk hoeft hij niet bang te zijn. Di verse bedrijven hebben al bij hem aangeklopt. Echter tever geefs, want de jonge, ambitieu ze Boersma heeft andere plan nen. „Het liefst wil ik een ei gen restauratiebedrijf begin nen. Omdat ze de subsidiek raan hiervoor een jaar of vier geleden hebben dichtgedraaid, zijn de kansen voor mij niet zo groot". Hij denkt er daarom over om naar het buitenland te vertrekken, bijvoorbeeld Duitsland of Italë. Voordat hij zich in het ar beidsleven stort, overweegt de jonge natuursteenbewerker om eerst nog een opleiding meester-steenhouwer in het Duitse Neurenberg te doen. Een opleiding die volgens hem in Nederland al een jaar of tien niét meer bestaat. „Als je meester-steenhouwer bent, be heers je alles", vertelt hij. „Restaureren, grafzerken ma ken, het stellen van natuurste nen vloeren en open haarden en ook het beeldhouwen". Oogkleppen Geert-Jan Boersma vertegen woordigt Nederland tijdens de 31e Internationale Beroepen- wedstrijd die van 29 juni tot en met 2 juli in de RAI in Am sterdam wordt gehouden. Ook Geef de Woubruggenaar Geert-Jan Boersma een beitel en een hamer op lucht en hij tovert een stuk steen om in een kunstwerk. FOTO: WIM VAN NOORT beroepen als tegelzetten, da- meskappen, kleermaken, booglassen worden door een Nederlander in de leeftijd tot en met 21 jaar vertegenwoor digd. In totaal zijn er zeker 36 verschillende beroepen. Drie dagen lang heeft de Wou bruggenaar de tijd om van vaurion, een stuk franse kalk steen, een kunstwerk te ma ken. Dat wil zeggen een pro fiel er in hakken, hoeken eruit halen, op maat en haaks wer ken. De opdracht met de bijbe horende tekeningen krijgt hij op de ochtend van de eerste dag. Contact met de buitenwe reld, op wat voor manier dan ook, is uitgesloten. Hooguit is oogcontact mogelijk, want de wedstrijden zijn gratis toegan kelijk voor bezoekers die door een raam naar de verrichtin gen van de vaklieden kunnen kijken. Geert-Jan moet het opnemen tegen de beste natuursteenbe werkers uit landen als Japan, Australië, Zwitserland, Oos tenrijk en Taiwan. In totaal heeft hij negen concurrenten. De ogenschijnlijk zelfverze kerde Woubruggenaar weet met wie hij te maken krijgt. „Die Aziaten hebben oogklep pen op en gaan...", vertelt hij. Toch is hij zich ook goed be wust van zijn voorsprong. „In Europa werken wij volgens een hele andere methode. Al les moet volgens de regels. Daar leveren zij punten op in. Bovendien moeten wij werkep met Franse hartsteen, de steen waarmee ik goed gewend ben om mee te werken. Die gasten uit Azië zitten constant in gra niet te hakken". Schoolzwemmen Zoeterwoude moet uitwijken ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse jeugd moet voor het schoolzwemmen wellicht uitwijken naar Het Wedde in Voorscho ten of Poelmeer in Oegst- geest. Dat staat in een no titie die vanavond wordt besproken met de direc teuren van de basisscho len. Omdat de gemeenteraad vori ge maand heeft besloten het instructiebad op sportpark Haasbroek te sluiten moet worden uitgezien naar alterna tieven. Daarbij moet Zoeter woude rekening houden met extra vervoerskosten. Voor Voorschoten zijn die becijferd op 17.000 gulden, terwijl het heen- en terugrijden naar Oegstgeest 35.000 gulden per jaar kost. Naast die vervoerskosten moet Zoeterwoude ook de kosten van instructie betalen. Uit gaande van zo'n 230 leerlin gen, verdeeld over de groepen 3 en 4, komt dat neer op een bedrag van 40.000 gulden in Poelmeer en 28.000 gulden in Het Wedde. Dat verschil is verklaarbaar omdat in Oegst; geest aan 40 kinderen tegelijk zwemles gegeven kan worden terwijl in Voorschoten vier in structeurs gelijktijdig aan 60 65 jongens en meisjes zwemon- derricht geven. Voorschoten heeft overigens voor de Zoeterwoudse jeugd alleen op vrijdagmiddag uren beschikbaar. Van belang is voorts dat de reistijd vanuit Zoeterwoude naar Poelmeer aanzienlijk langer is dan naar Het Wedde. Uit de notitie blijkt ook dat 80 procent van de kinderen uit groep drie en vier al in bezit is van een zwemdiploma op het moment dat de eerste school- zwemles begint. Die kinderen hebben yia privéles op Haas broek of elders hun diploma behaald. Tien procent kan al redelijk zwemmen maar heeft geen diploma. De resterende tien procent is de zwemkunst in het geheel niet machtig. De sluiting van het instructie- bad op Haasbroek blijkt ver gaande gevolgen te hebben. Niet alleen voor het school zwemmen moet naar elders worden uitgeweken. Ook voor de andere zwemlessen is dat nodig. Het buitenbad op Haas broek blijft weliswaar open maar is slechts gedurende en kele maanden open. Die tijd is te kort om een zwemdiploma te halen. Zoeterwoude heeft overigens wel in haar beleid sprogramma 1990-1994 opge nomen dat de gemeente ook de komende vier jaar het schoolzwemmen ondersteunt. L ALPHEN A'AN DEN RIJN Bewoners van de Voor- en de Steenstraat in Alphen zijn het niet eens met de plannen van de gemeente om de opslag ruimte onder de Juliana- berg te verbouwen tot op slag- en vergaderruimte voor Carnavalsvereniging De Cascarvieten. Zij vre zen geluid- en parkeero verlast. Deze week heb ben zij gezamenlijk een bezwaarschrift bij de ge meente ingediend. De gemeente heeft de bewo ners niet ingelicht over de plannen. Via de pers hebben zij moeten vernemen dat de Cascarvieten na drie jaar ein delijk onderdak kregen. Op zich een prima zaak vinden de bewoners, al zien zijzelf hun komst met vrees tegemoet. De Voorstraat, de enige toe gangsroute tot de opslagruim ten onder de brug, is een kin derrijke en gezellige straat waar de bewoners in de zomer vaak samen buiten zitten. Ge vreesd wordt dat met de komst van de Cascarvieten de rust in de straat verdwenen is. Zij vrezen geluidshinder bij voorbeeld door het steeds maar weer herhalen van car navaleske deuntjes waarbij vooral 's avonds en in de weekeinden zal worden geoe fend. Daarnaast vreest men voor het op luidruchtige wijze verlaten van de oefenruimte door de Cascarvieten. De af stand tussen woningen en op slagruimte is slechts 12,5 meter stellen de bewoners en zij ver wachten dat de toeloop naar de ruimte hinderlijke gevolgen zal hebben. Een andere doorn in het oog is het feit dat de verbouwing van de ruimte anderhalve ton gaat kosten. De bewoners van de Voor- en Steenstraat zouden dat geld liever besteed zien aan het terughalen van de speelvoorzieningen die uit de Steenstraat zijn weggehaald, verkeersremmende maatrege len in de straten en verzamel bakken voor het huisvuil in de opslagruimten onder de brug. De bewoners voelen zich ge passeerd tijdens de onderhan delingen over het benutten van de ruimte onder de brug. „Wij hadden die ruimte wel beter kunnen benutten voor onze eigen kinderen of het plaatsen van vuilverzamelbak- ken. Dat alles kost geen ander halve ton". Ook het feit dat de gemeente zes parkeerplaatsen wil aan leggen voor de huidige garages onder de brug is de bewoners in het verkeerde keelgat ge schoten. Op deze manier wordt het woonerf, autowerf en daar hebben de bewoners niet om gevraagd. Bewoners van de Achterweg in Nieuwe Wetering geven op uiteenlopende wijze uiting aan hun on vrede over het gemeentelijk beleid. Daarbij gaat het niet alleen om de reconstructie van de Achter weg. Zij vindan dat Nieuwe Wetering in veel opzichten wordt achtergesteld ten opzichte van de andere kernen van Alkemade. FOTO: WIM VAN NOORT Reconstructie Achterweg wellicht nog dit jaar li NIEUWE WETERING De reconstructie van de vier kilometer lange Ach terweg in Nieuwe Wete ring begint mogelijk nog dit jaar. Dat heeft burge meester Meerburg giste ren meegedeeld. Het voor de reconstructie be stek kwam vorige maand ge reed en ligt nu ter beoordeling bi de Land Inrichtings Dienst (L.I.D.). De goedkeuring van deze dienst is nodig om rijks- subisidie in het kader van de tuinbouwreconstructie te krij gen. Burgemeester Meerburg acht de kans op deze aanzienij- ke subsidie groot, omdat het tuinbouwgebied van Nieuwe Wetering niet alleen bestemd is voor uitplaatsers uit het oude glastuinbouwgebied van Roelofarendsveen, maar ook voor die uit de Gogherpolder. De tuinbouwreconstructie van de Gogherpolder moet overi gens nog beginnen. Mocht de subsidie onverhoopt niet doorgaan, dan komt Alke made voor grote problemen te staan. Met de totale financie ring van de wegwerkzaamhe den is namelijk geen rekening gehouden in de meerjarenbe groting. De reconstructie van de Ach terweg wordt een ingrijpende klus, waarvoor het gemeente bestuur overigens nog diverse stukken grond moet aankopen. De bestaande weg wordt hele maal weggebroken en wegge- graven voor het aanbrengen van duikers en riolering. Slo ten worden gedempt en ver plaatst. Er komen een ander halve meter breed doorlopend trottoir, parkeervakken en plaatselijke wegverbredingen. De rijbaan wordt in zijn geheel vijf meter breed. De weg wordt opgebouwd uit achter eenvolgens funderingsdoek, slakken, grintasfaltbeton en een slijtlaag. Aanwonenden en gebruikers van aanliggende landerijen kunnen gedurende de werkzaamheden „via een redelijk begaanbare toegang" hun woning of bedrijf blijven bereiken. Protestborden De bewoners van de Achter weg verliezen overigens lang zaamaan het geduld bij het wachten op de reconstructie. Bewoners van acht huizen ge ven al met protestborden blijk van hun onvrede met de be staande situatie. Zo is met een bord overduidelijk aangegeven dat het smalle voetpad halver wege de AchterWeg gewoon ophoudt en overgaat in een onduidelijke berm. Veel Nieuwe Weteringers vin den dat hun dorp wordt ach tergesteld bij de overige Alke- madese dorpen. Vandaar le vensgrote teksetn als „ge meentelijk beleid: verpaupe ring dorp en „Nieuwe Wete ring beleidsslachtoffer". Ande ren ageerden met een bord te gen het volgens hen gebrekki ge toezicht van de gemeente op het gebruik van landbouw gif. Zij plaatsten "een bord met de tekst „Milieucontrole van achter het bureau". Anderen herinneren het ge meentebestuur er aan dat van de dorpsbewoners al bij het begin van de aanleg van het tuinbouwgebied in Nieuwe Wetering vijf jaar geleden is beloofd dat de Achterweg zou worden opgeknapt. Hun pro testbord toont de tekst: „Belof te maakt schuld". Ook zijn er mensen die hun ergernis uiten over de snelheid waarmee au tomobilisten door Nieuwe We tering razen. Hun borden dra gen de teksetn: „Waar blijven de wegversmallingen?" en „Hier geen 100 maar 50". Muziek De leerlingen van de muziekschool in Zoeterwoude-dorp geven vrijdagavond hun jaarlijkse uitvoering in Het Mu ziekcentrum aan de Schenkelweg. Naast solistische werken worden ook ensemblestukken ten gehore gebracht, zowel klassiek als modern. Er wordt gemusiceerd op piano, orgel, keyboards, dwarsfluit, blokfluit en gitaar. Aanvang half acht. Entree gratis. Prestatie De Zoeterwoudse politieman Kees de Goede is gisteren als derde geëindigd bij het Nederlands kampioenschap wielren nen voor politiefunctionarissen. Vorig jaar eindigde hij als eerste. De wedstrijd werd verreden in 's Heerenberg. De Goede maakt kans om volgend jaar te worden uitgezonden naar het wereldkampioenschap in Ierland. Hij heeft inmid dels een vaste plaats in de selectie van 10 renners. Er gaan vijf Nederlandse politiemensen naar Ierland om deel te ne men aan een ploegentijdrit en een individuele wegwedstrijd. Geheimen De Leiderdorpse openbare bibliotheek in Muzenhof houdt van 1 juli tot en met 21 augustus weer een leesprogramma voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar. Er moeten diverse geheimzinnige boeken worden gelezen. Dat levert stickers op in de geheimpas. Als de pas vol is levert dat een oorkon de op en een toegangsbewijs voor de feestmiddag in augus- Slotfeest De laatste band van het bandseizoen treedt zaterdagavond op in jongerencentrum Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Het octet beheert alle muziekstijlen zoals Soul, Rock 'n Roll, Funk, Disco Hard Rock, Motown Ska. De toegang is gratis. De zaal gaat om negen uur open. Fancy Fair Muziekvereniging De Heerlijkheid, Voetbalvereniging MMO en Handbalvereniging MMO houden zaterdag en zon dag weer hun jaarlijkse Fancy Fair van Hoogmade. Tijdens de openingsuren draait het rad van avontuur. Ook zijn er verschillende stands, zoals voor de kinderen touwtje trek ken, grabbelton, enveloppen trekken enz. Meer voor de vol wassenen zijn de stands zoals de kop van jut, speerwerpen, spijkerbalk, roulette en de schiettent. De kegelbaan is weer terug. Een totale nieuwe stand is dit jaar de Schandpaal. Op zondagavond om ongeveer tien uur worden de prijzen ge trokken van de grote verloting waarvoor 5000 loten zijn ver kocht. De hoofdprijs van deze verloting is een reischeque van 1000 gulden. De Fancy Fair wordt gehouden in De Schuur aan de Kerkstraat. De openingstijden zijn 's middags van twee tot vijf uur en 's avonds van acht tot twaalf uur. Feta De Stichting voor Folkloristische Dans Feta houdt zaterdag avond een jaarfeest in de Dwarswetering Mavo aan de Mu- zenlaan 155 in Leiderdorp. Eerst treden diverse groepn op, daarna kan iedereen dansen op het bal. De muzikale bege leiding wordt verzorgd door Panta Rhei uit Eindhoven. Aanvang half acht. CNV pleit voor persoonlijker aanpak arbeids voorziening RIJNSTREEK Er moet op de arbeidsvoorzienin- genmarkt meer ruimte komen voor een persoon lijke benadering. Elke be middelaar zou een vaste klantenkring moeten krij gen, waarmee een relatie kan worden opgebouwd. Dat stelt het Christelijk Nederlands Vakverbond (CNV) in haar notitie „Ar beidsmarktbeleid Zuid Holland Noord". In deze notitie staat het CNV- beleid ten aanzien van het Re gionaal Bestuur Arbeidsvoor ziening (RBA) Rijnstreek weergegeven. Een persoonlijke benadering is volgens de vak bond een voorwaarde voor een doelmatige en rechtvaardige aansluiting van vraag en aan bod op de arbeidsmarkt. De arbeidsbureau's moeten keuzes maken. De menskracht bij de bureau's zijn beperkt, terwijl de regio wel 16.000 werkzoekenden telt. Het CNV meent dat de ar beidsbureaus zich moeten gaan specialiseren in bemiddeling en beroepsgerichte scholing. Gemeenten moeten zich voor al met motivering en stimule ring van werkzoekenden bezig houden. In plaats van elkaar als concurrenten te beschou wen, zullen de arbeidsbureau's en gemeenten elkaar moeten aanvullen. Het RBA-Rijnstreek, waarin de gemeenten samenwerken met werkgevers en vakbewe ging, moet daarom als af spraakplatform en „regisseur" op de arbeidsmarkt gaan fun geren, zo stelt het vakverbond. Voor een uitgebreide ook voor de komende raadplege men „UIT", tis wekelijkse bijlage krant. BIOSCOPEN® LEIDEN LUXOR (Station tel. 071-121239): Sleeping enemy (al); 19.00. Doors (1; LIDO en STUDIO (Steent' a»ci tel. 124130): Hard way (af. 21.15 wo. ook 14.30. f 19.00, 21.15. wo. ook 14.30 hout my daughter (12); 18.4 n 1 Dances with wolves (12); 21 lence of the lambs (16); 18.4 ook 14.15. Duck tales, het geheim van de wonderl 'er 14.30. TRIANON (B reri 31, tel.071-123875): Eline vro 19.00. Cyrano de Berg«n0 21.15. REX (Haarlemmers, tPl 071-1954141- Pruimnnf w tin ALPHEN AAN DEN RUN NEMA (Van BoetzelaerstraAlT 01720-20800): Mermaids (aljl 21.15. wo. ook 13.45. Fireb 18.45, 21.30. Look who's (12); 18.45. wo. ook 13.45. PL from the edge (al); 21.30. with wolves (al); 20.15. Du (al); wo. 14.00. Kleine (al); wo. 14.00. VOORSCHOTEN (Schoolstraat 69, tel. 071-61 onfatsoenlijke vrouw (16); do. 20.15. The Russia house t/m do. 20.15. Cinema Para Look who talking too (al); w KINDERVOORSTELLINGEN ge mutant Ninja heroe tuAi 14.00, 15.45. De kleine zeeijll wo. 14.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 3463500): Mermaids (al); 18.45, 21.30. ASTA 2: Tl (16); 14.00, 18.45, 21.30. Dances with wolves (al) 20,15. BABYLON 1 (na Haag Centraal tel. 3471656) mer '91. ma. 14.00, 20.00 14.00, 18.45, 21.30. Voltati ma. I Pagliacci; di. Batman; Life; do. BABYLON 2: Thi of the Vanities (al); 14.00 21.30. BABYLON 3: Hem 14.00, 18.45, 21.30. CINEA it of the Lambs (16); 21.30. CINEAC 2: Robin H 14.00, 18.45, 21.30. CINE) rebirds (12); 18.45, 21.30. m )E ook 14.00. METROPOLE 1. gielaan, tel. 3456756): Nol e my daughter (al); 14.00, 18.4 il METROPOLE 2: Filofax (aJa 18.45, 21.30. METROPOLE} ces with wolves (al); METROPOLE 4: (al); Miloi(aa (al); 14.00, 18.45, 21.30. POLE 5: Greencard (al); 18. ma. di. do. ook 14.00. Ohm (Herengracht 13, tel. 34624 hard way (al); 13.45, 18.45, i ODEON 2: Sleeping with th (al); 13.45, 18.45, 21.30. 0 Predator 2 (16); 13.45, 18.4 ODEON 4: Look who's tal (al); 13.45, 18.45, 21.30. FILMHUIS: Zaal 1: Let-, 19.30, 21 45. Zaal 2: Interi !e 19.30. La captive du deserpr; Zaal 3: Um Repariga Um Adeus Portugeus; di. O wo. Um Pedro no Bolso; do gen 19.30 en 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN AC 3: Ducktales; wo. 14.01 TROPOLE 5: De kleine zeen wo. 14.00. iet iiji DIENSTVERLENI ;m APOTHEKEN De avond- diensten van de apotheken gio Leiden worden waart door de apotheken die ook dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEN/, ZEN LEIDEN Ongevall elke dag Academisch Zieken halve van dinsdag 13.00 u. to dag 13.00 u. (Diaconessenhui nieken tel 155543, afdeling S dr; 175639) en van vrijdag 13.' zaterdag 13.00 u. (Elisabetl De Geneeskundige Dienst verhuisd van de Roodenbur) in Leiden naar de Crones 18a in Leiden VERENIGING BESCHERM»' GEBOREN KIND Hulpverl f.n ongewenste zwangerschap vo kind. Bel tel. 071-8961: 897762; 033-620244 (dit laats mer is dag en nacht bereikb BEZOEKUREN ZIEKENHUI Diaconessenhuis: Bezoekuu .30 tot 15.15 19.00 tot 19.45 uur. Kindei dagelijks van 10.30 tot 19. meer dan twee bezoekers per Op de afdeling special care I terecht van 10.30 tot 11.00 19.00 tot 19.30 laatste twee afdelingen bezcx nen worden dient eerst te overlegd met de dienstdoei pleegkundige.s Sint Elizal i: Volwassenen dagel 14.00-14.45 u. en van 18.30- klasse-afdelingen ook 11.15- Kraamafdeling: dag. van 15.' u. en van 18.30-19.30 u. 19.30-21.00 u. alleen voor Kinderafdeling dag. 15.00- CCU (hartbewaking) dag. va 14.30 u. en van 19.00-19.30 sieve verpleging: dag. var 14.30 u. en van 18.30-19.00 Medisch Adviescentrum: ma. 19.30-20.30 u. in het beth-ziekenhuis. Endegi vr. 13.00-14.30 u.; zo.' 11. 14.00-15.00 u.; eerste kl< e( gehele dag. Jelgersmaklini gerenteam: za. en zo. 14.00- Opname: werkdagen 16.45-' za. zo en feestdag. 10.00-1 .00-16.30 u. Team A, C en tot 21.00 u. met uitzondering handeltijden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor alle (behalve kinderen) zijn dl kuren als volgt: Dagelijks 14. 18.30-19.30 u. Avond be j|e afdeling verloskunde: 18.00- De Praematurenafdeling: vooi en familie is na overleg met doorlopend bezoek mogelijk. aan ernstige patiënten: wann Ie I ernstige patiënten doorlopej rite zoek wordt toegestaan kan di n verpleegkundige hiervoor kaarten verstrekken. KindeP' zalen voor peuters, kleuters n kinderen 15.15-17.00, baby'-' boxenafdeling: volgens afspr n l< het verpleegkundig hoofd. den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na met verpleegkundig hoofd. V *j dere bezoekers van kindereiL neus- en oorheelkunde e 14.15-15.00 en 18.30-19.30. C|,ee kunde en heelkunde: 14.15-1pn 18.30-19.00. Rijnoordzier, Dagelijks 14.30-15.15 u. enp' 19.30 u. Extra bezoek hartbi 'US 11.00-11.30 u. Extra bezoek 7 kraamafdeling: 19.30-20.30 u. afdeling 15.00-15.30 u. alle* ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE I OPVANG (Koornbrugsteeg I EK Leiden, tel 254810.) In over en aanmelden voor vang In Leiden. Geopend: r dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CEI J MELDPUNT LEIDEN. Keter°sj steeg 10. Ma. t/m vr. telefonl I. k reikbaar van 10.00 tot 16.00' 120903. Spreekuur ma. 13 08eii do. 18.80-20.30. ïïJN

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12