Weer dreigt contra KNVB een rechtszaak Hans Dor jee profiteert van fusie SVV Van de Laar tevreden ONDER DE LOEP Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! QeidóvQowanl DINSDAG 25 JUNI 1991 PAGINA 7 DEN HAAG Hans Dorjee is bijzonder in zijn nopjes met zijn benoe ming tot trainer-coach bij Feyenoord. De Delf tenaar kwam gisteroch tend tot overeenstem ming over een tweejarig contract met de Rotter damse club en vertrok direct voor een paar we ken naar zijn vakantiea dres op Cyprus. „Het contact met Feyenoord werd pas afgelopen weekein de gelegd", vertelt de oud-as sistent-trainer van PSV. „Wim Jansen belde me op en vroeg eens te komen praten over de toekomst van Feye noord en de technische staf bij die club. We hebben een paar uur zitten praten en we kwamen er al tamelijk snel uit. Ik word trainer-coach met de verantwoordelijkheid over het eerste elftal. Wim wordt technisch directeur en neemt gaandeweg enige za ken over, die nu tot het pak ket behoren van Martin Snoeck. Die stapt later dit jaar op, maar draagt al spoe dig een aantal zaken over. Zo wordt Wim Jansen verant woordelijk voor de scouting, de jeugd en het totale techni sche beleid voor wat betreft aan- en verkopen. Ik ga me met behulp van Geert Meijer en Pim Doesburg vooral met het eerste elftal bemoeien". Verrast Hans Dorjee was tamelijk verrast door de benadering door Feyenoord. De oud-trai ner van Hermes DVS, Xer xes, Excelsior, FC Dordrecht, NAC, De Graafschap en Vi tesse en oud-speler van Xer xes DHC en Holland Sport was bij zijn vorige werkgever PSV uitgerangeerd. Zijn con tract in Eindhoven werd niet verlengd als assistent-trainer van de Brit Bobby Robson, die vorig jaar de met proble men Vertrokken Guus Hid- dink was opgevolgd. „Ik had toen al de ambitie bij PSV de verantwoordelijke coach te worden", vertelt Dorjee. „Maar PSV koos voor Robson. Nu ik de kans krijg geboden bij Feyenoord twee jaar aan de slag te gaan wordt die ambitie wel ver vuld. Daar ben ik heel geluk kig mee, een soort droom die in vervuling is gegaan". Sportzaak Tot zijn aanstelling bij PSV vier jaar geleden vervulde Dorjee, die jarenlang naast zijn activiteiten in de voet balwereld zijn sportzaak in Delft aanhield en ook in die plaats bleef wonen, functies bij clubs min of meer in de marge. In Eindhoven zat hem mee, dat Guus Hiddink zijn assistent collegiaal be handelde. Zijn rol werd daar door ook naar buiten toe be langrijker dan die van meni ge 'tweede man'. Dorjee was meer de gelijke dan de on dergeschikte van de later naar Fenerbahce vertrek kende Hiddink. Vandaar dat de Delftenaar verwachtte se rieus in de markt te zijn als kandidaat-opvolger voor Hiddink, maar PSV stelde dus Robson aan. Dorjee, die eerder vorig jaar had ge schermd met aanbiedingen van andere clubs en daarmee aangaf wel te willen vertrek ken, bleef in Eindhoven. Waar Robson hem evenwel minder 'volmachten' ver strekte dan zijn opvolger. Zo werd zijn rol, waarin hij vo rig seizoen nog als interme diair optrad in een rebelle rende spelersgroep, steeds kleiner. Snelweg Tot afgelopen weekeinde za gen de perspectieven voor Doijee er nauwelijks roos kleurig uit. Waarna (onver wachte) ontwikkelingen bij Feyenoord hem alsnog in staat stelden om opnieuw in het trainerscircus te gaan op treden. „Na al die jaren voortdurend langs de snel weg te hebben gezeten op weg naarEindhoven is het heel prettig om met Feye noord een stuk dichterbij te zitten", aldus Dorjee (49), die in feite profiteert van de fu sie tussen SVV en Dordrecht '90. Als de Schiedamse club was 'ingetrokken' bij Feye noord zou Dick Advocaat waarschijnlijk trainer in de Kuip zijn geworden. Of Dorjee's streekgenoot Ad vocaat inderdaad aan de Dordtse Krommedijk aan de slag gaat, is overigens nog niet geheel zeker. Eerder was bekendgemaakt dat de Voor burger trainer bij de fusie club zou worden en Hans Verèl manager. Maar door de haast, die eind vorige week achter die kunstmatige sa mensmelting is gezet, zijn die afspraken met beide betrok kenen nog niet voor honderd procent geregeld. De kans bestaat dat Advocaat alsnog in een full-timebaan bij de KNVB belandt. DEN HAAG De KNVB staat dezer dagen mogelijk een nieuwe [rechtszaak te wachten. iNadat BW Den Bosch (gisteren haar gelijk haal- jde bij de Utrechtse recht bank en het 'voor elkaar jkreeg' dat de bekerfinale Itegen Feyenoord (deels) moet worden overge speeld is het de beurt laan de Rotterdammers in actie te komen. De voetbalbond zou daardoor binnen een week tijd wel eens voor de tweede keer op zijn nummer kunnen worden I gezet. De KNVB heeft zich (ondertussen zowel nationaal (als internationaal al wel vol- fctrekt belachelijk gemaakt. In welk kader een nage streefde kandidatuur voor een EK of zelfs WK in een wel heel merkwaardig dag licht komt te staan. Als een nationale voetbalbond al niet eens kans ziet een eigen com petitie ordelijk te laten verlo pen, hoe moet dat dan gaan met zo'n groot evenement, zou men zich in Zurich kun nen afvragen. Urenlang Gisteravond bepaalde het sectiebestuur betaald voetbal na een urenlang beraad met een tiental juridische advi seurs dat aan de uitspraak van de Utrechtse president Hofhuis direct gevolg moest worden gegeven. Hofhuis had in de door BW Den Bosch tegen de KNVB aange spannen zaak bepaald dat de tweede helft van de bekerfi nale moet worden overge speeld, en wel vóór het begin van het nieuwe seizoen, half augustus. Probleem in deze vormde echter voor de KNVB het feit dat op 30 juni aanstaande (komende zon dag) de termijn sluit waar binnen de UEFA de inschrij vingen voor de diverse be kertoernooien van '91-'92 binnen moet hebben. Wat zou gebeuren als de Europese voetbalunie de naam van Feyenoord (of BW Den Bosch) niet op tijd zou heb ben ontvangen, daaraan wenste de profsectie, zich kennelijk geen buil te vallen. Vandaar dat gisteravond vanuit Zeist werd verordon neerd dat beide finalisten zich komende zondag om half drie in Nijmegen moeten melden voor 45 minuten voetbal zonder publiek. Een ridicule manoeuvre van de profleiding van de KNVB, die zich enige weken geleden nog wist gesteund door de ei gen tuchtcommissie. Die ver klaarde dat de cupfinale wel iswaar onordelijk was verlo pen, maar dat de reglemen ten niet voorzagen in een te rugfluiten van het bestuur, dat tenslotte verantwoorde lijk was voor de organisatie van het bewuste duel. Het bestuur van Feyenoord tijdens de inderhaast belegde persconferentie gistermiddag. DEN BOSCH Hoewel Chris van de Laar zich gisterochtend een blij man moet hebben gevoeld, bleef een vreugdesprongetje jphtyimija achterwege. „Ik ben een man die altijd vast in zijn stoel zit", zo verklaarde de manager van de BW Den Bosch, die niet bij de Van Rooijen c.s. kregen giste- uitspraak lijfelijk aanwezig -was, zijn rationele houding op1 het ren van president Hofhuis de s^ieuws. rekening gepresenteerd voor („Natuurlijk ben ik blij. Maar ik had er echt alle vertrouwen in. een al te lichtzinnige opstel- BÓe president van de rechtbank deelde onze zorgen over het ling. Kennelijk achtte men averloop van de bekerfinale. Wat heel Nederland heeft kunnen de eigen positie sterk genoeg 'zien, zag hij ook. Met deze beslissing zijn beide belangen, die om de zaak voor de rechter 2 van ons en die van Feyenoord, behartigd. Wij wilden een spor- te kunnen winnen, zodat een tieve kans. Feyenoord houdt haar voorsprong van 1-0. We be- (vroeg)tijdige correctie ach- ginnen in de tweede helft". terwege bleef. En de Neder landse voetbalwereld met een ridicule affaire zit opge scheept. Immers, de spelers van beide finalisten zijn in middels voor vakantie uitge zwermd over de aardbol en dienen onverwijld terug te keren voor drie kwartier voetballen. Aanleiding voor Feyenoord om juridische stappen te ondernemen deze dwaze expeditie alsnog af te laten blazen. De KNVB heeft ondertussen wel twee andere stappen ge zet. Bij de UEFA is uitstel aangevraagd van inschrijving en bij de rechtbank in Am sterdam is een spoedappèl- procedure aangekondigd. Beide beslissingen leveren problemen op. Feyenoord is voor de Europa Cuploting op 11 juli 'geplaatst' en zou bij deelneming bij een andere procedure worden betrokken dan BW Den Bosch. De spoedappèlzaak kan binnen vier zes weken dienen, waarna pas twee weken later de uitspraak komt. Dat zou onder meer weer problemen opleveren bij de uitvoering van de Nederlandse Super Cupwedstrijd, die voor 14 au gustus in de Kuip staat ge pland. Complicerende facto ren derhalve bij de nu ontsta ne situatie, waarmee vooral Feyenoord bijzonder onge lukkig is. Bedreigingen Voorzitter Heymans van BW Den Bosch, die gisteren meedeelde dat in zijn woon plaats al telefonische bedrei gingen (stadionbrand) waren binnengekomen van Feye- noord-supporters, meende dat het sectiebestuur nu wat al te snel van stapel loopt. „Men had eerst uitstel van inschrijving bij de UEFA moeten aanvragen alvorens die tweede helft al vast te stellen", meende Heymans. De mededeling van de 're play' van de bekerfinale in De Goffert komende zondag, die overigens weer wordt af gelast als de UEFA permissie geeft tot uitstel van inschrij ving, besloot één van de meest hectische dagen uit de vaderlandse voetbalgeschie denis. 's Ochtends had presi dent Hofhuis laten weten dat indien de KNVB geen uit voering aan zijn uitspraak zou geven een dwangsom van 500.000 gulden (met een maximum van een miljoen gulden) per overtreding zou worden opgelegd aan de voetbalbond, 's Middags orga niseerde Feyenoord inder- FOTO: ANP haast een persconferentie. Daarin werd verklaard dat de KNVB mogelijk juridisch zou worden aangepakt als de standpuntbepaling ongunstig voor de Rotterdammers zou uitpakken; hetgeen dus later op de avond geschiedde. Fey enoord liet weten dat de nu op vakantie zijnde spelers volgens de CAO recht heb ben op drie weken vakantie. Die nu ernstig in het gedrang dreigt te komen en een pi kant datail zal vormen in de aanstaand lijkende nieuwe rechtszaak contra de KNVB. Waar men zich nu wel ern stig achter de oren zal krab ben over de gemakzucht waarmee het eerste verzoek van BW Den Bosch voor een totale herhaling drie we ken geleden werd terzijde ge schoven. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 2, 19.25 uur: Sport met een special over de „dragonboatra- ces" in Singapore. Nederland 3, 19.33 uur Studio Sport, atletiek. Adriaan Paulen Memorial Games in Hengelo; tennis, samenvat ting Wimbledon. 22.15 uur: Studio Sport Journaal, 23.00 uur Studio Sport, atletiek, samenvatting Adriaan Paulen Memorial Games in Hengelo. BBC 1, 20.00 uur: Good sport, tiende lige reeks over sport: triathlon-twee- ling; duiker Jim Allen; tennisser Pat Cash; jongeren en snooker, 21.30 uur Big Break, snooker, 23.20 uur Today at Wimbledon, hoogtepunten. Duitsland 1, 23.00 uur Sport extra. Superchannel, 21.00 uur Hang loose, sportmagazine. Sportnet, 18.00 uur Sport. Eurosport, 18.00 uur Sport. MORGEN Nederland 3, 15.00 uur Studio Sport, tennis rechtstreeks verslag Wimble don. 'BBC 1, 14.50 uur Tennis, Wimble- don'91, tweede ronde mannen enkel- BBC 2, 10.00 uur: Tennis, Wimble- don"91 hoogtepunten, 13.30 uur Ten nis, rechtstreeks verslag Wimble- don'91. RTL+, 15.00 uur Wimbledon'91. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 14.00 uur Sport. TIPS DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (mor gen aanvang 14.30 uur) luiden: le koers: 1. Exotyc Kryss, 2. Finalist B, 3 Maura's Crown (9-4-8). 2e koers: 1. Everglad, 2. Fornax Lucswolle, 3. Kiwi Jubilee (6-4-3). 3e koers: 1 Dehli S, 2. Elkeklus, 3 Domingo Pitt (2-6-1). 4e koers: 1. Rapid of Blakey, 2 Sweet Shiela, 3. Lister Landzicht (3- 1-2), 5e koers: 1 Frans Jan Mazda, 2 Complex Shun, 3. Faithfull Rose (8- 1-6). 6e koers: 1. Wise Impulse, 2. Eddy Oostland, 3. Speedy Lover (6-7-2). 7e koers: 1. Baraban, 2. Touch Dan cer, 3. Lets Be Great (8-2-5). 8e koers: 1. Diego Buitenzorg, 2. Car ma Flight, 3. Charly Chaplin (8-5-3). 9e koers: 1 Butcher's Lady, 2 Woensdag, 3. Cervino Montana (4-9- 2). PRIJSVRAGEN DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen zijn: Lotto 25: eerste prijs: 2 x 136.831,70; tweede prijs: 1 x 136.831,70; derde prijs: 175 x 744,20; vierde prijs: 5671 x 22,90; vijfde prijs: 71.709 x 5,00. Cijferspel (vaste prijzen) Zes cijfers goed: 1 winnaar. Vijf: 4 winnaars. Vier: 18 winnaars. Drie: 254 winnaars. Twee: 2317 winnaars. SPORTWERELD Voetbal De straffen betaald voetbal, allen één wedstrijd zijn: Den Haan (NAC, 11e gele kaart), Lokhoff (NAC, 7e), Boessen (SVV/Dordrecht, 3e). Wielrennen Het Japanse bedrijf Toshiba stopt met de sponsoring van de gelijknami ge Franse wielerploeg waar van de Zwitser Tony Romin- ger kopman is. De ploeg staat tiende op de laatst gepubli ceerde FICP-ranglijst. Voetbal Mikhail Jeremin, doelman van CSKA Moskou, is zwaar gewond geraakt bij een auto-ongeval. Het ongeluk gebeurde enkele uren nadat doelman met zijn team de be ker van de Sovjetunie had ge wonnen. De 23-jarige sluitpost zou ernstige verwondingen aan de ogen hebben opgelo pen. De broer van de voetbal ler, die de auto bestuurde, was op slag dood. De auto botste frontaal op een bus. Ve waren blij dat we na le tegenslag eindelijk een i etje opbloeiden, een licht- intje zagen. Dat we, on- ;inks alle problemen, niet uden degraderen, want dat onze eer toch te na. Ik ook blij voor mezelf. Je letbalt in de eerste plaats lor jezelf. Dat had Dick Ad- >caat ook gezegd: denk aan zelf, probeer je in de kijker spelen. Nou, dat is aardig lukt, denk ik", oetballer Dean Gorré in Rotterdams Dagblad. 56. KXv: rd 1 optii :1 b. opti let is ook zo moeilijk, indbal is mijn leven. Je lit zo'n stuk van je leven Zoveel meningen spoken door je hoofd. Iedereen be- )eit zich er maar mee. Hoe n jij nou stoppen?, zeggen mmigen. Jij bent de beste, had aan het begin van het tyizoen ook niet kunnen den- in dat ik nu zou stoppen, aar er kan zoveel gebeuren één jaar. Het laatste drie- 'art jaar heb ik zonder ple- ;r gespeeld. Ik snakte naar it eind. Ik was uitgekeken", lejandbal-international irista Thorsen in de rikskrant. 'ie jongens willen helemaal et zitten, daar hebben ze op looi al zware problemen ee. Supporters gaan naar n stadion om te staan en ih zo te buiten te gaan. Als je ze dan gaat dwingen te zit ten, dan ben ik ervan over tuigd dat ze overeind komen en op hun stoelen gaan staan". Wetenschapper Kris van Limbergen in het Alge meen Dagblad. „Ik heb geen moment spijt gehad dat ik van school af ging. Ik was toen al meester en ik wist zeker dat ik, als ik maar niet mijn tijd hoefde te verdoen op school, ook snel grootmeester zou worden. Bovendien wekte het irritatie bij me, dat ik in toernooien al in de wereld der volwasse nen verkeerde, terwijl ik op school nog als een kind werd behandeld. Ik bedoel maar: sta je op zondagavond temid den van de grootmeesters voor de huldiging van de prijswinnaars op het podium van de Hoogovens, moet je de volgende ochtend weer naar de les. Terwijl je collega schakers lekker kunnen uit slapen". Schaker Jeroen Piket in de Haagsche Courant. „Ik heb geen hekel aan rei zen, maar na een trip van vier/vijf weken heb ik het wel gehad. Dan kom ik graag thuis. Dat is de beste plek om tot rust te komen. Je eigen bed, het vertrouwde eten en de familie en vrienden. Na een paar dagen meld ik me dan bij Frits Don. Om de accu weer op te laden. Hij heeft me geleerd, dat prof tennis geen pleziertje is, maar een beroep waar je keihard voor moet werken. Ik moet er echt voor leven. Tegen woordig zijn er zo veel goede spelers. Voor je het weet heb je een nederlaag aan je broek. Dat gaat nog steeds makkelijker dan een wed strijd winnen". Rijnsburger Jan Siemerink in De Telegraaf. „Natuurlijk is motivatie be langrijk. Maar wat me opvalt, is dat de echt groten tegelijk vrij lui zijn en ontzettend ef ficiënt te werk gaan. In de subtop zie je mensen trainen en ploeteren tot ze erbij neer vallen, in de echte top blijkt concentratie doorslaggevend. En concentratie is zowel doorzettings- als relative ringsvermogen. Je moet door training een enorme span ning op kunnen bouwen en door flexibiliteit en relative ringsvermogen die spanning vervolgens onder controle kunnen houden. Als je dat weet worden trucjes om de tegenstander te ontregelen zinloos. Jos Compaan had er een handje van om je uit ba lans te brengen. Als ik zie dat iemand zulke methodes han teert, dan moet ik eigenlijk lachen. Ik ben er totaal onge voelig voor geworden". Skiff-roeister Laurien Ver- mulst in de Volkskrant. „Senor Henk Nooren (bonds coach van de Spaanse forma tie) is degene die van ons, ge passioneerde ruiters, meer bedachtzame rijders heeft ge maakt. Dat n. °t voor hem geen eenvoudige opdracht zijn geweest. Ons karakter staat bol van het tempera ment, we klagen snel en kunnen nauwelijks het ge duld opbrengen dat gewoon nodig is om tot de besten te behoren". De Spaanse ruiter Cayeta- no Martinez in het Alge meen Dagblad. „Ik heb in mijn leven wel ge schaakt met allerlei spullen in mijn hoofd. Niet meer dan experimenten trouwens. Je raakt alleen volkomen gebio- Hans Böhm...hasj. I FOTO: SP logeerd door de manen van het paard en voordat je het weet is de klok een half uur doorgelopen. Met professor Barendrecht, een psycholoog en een goede schaakspeler, heb ik wel autogenese ge daan, zelfhypnose. Het mooi ste is natuurlijk als je je vijf uur lang kunt concentreren zonder afgeleid te worden. Je kunt niet iets nemen wat je hersencapaciteit schaadt. Geen tranquilizers, want je moet het van dat ene briljan te moment hebben. Van am fetamines blijf je denken en word je vreselijk enthousiast. Van hasj vind je alles prima". Schaker Hans Böhm is NRC Handelsblad SPORTUITSLAGEN Groep A: Frankrljk-Tsjechoslowakl|e 104-80 (56-45), Joegoslavië-Spanje 76-67 (37-22). Groep B: Polen-Bulgarije 83-75 (46-43), Ita- lië-Griekenland 82-72 (31-45). Naron-Ferrol. Europees kampioenschap Groep B: Nederland-Zweden 60-24 (21-11). Rotterdam. Internationale profwedstrijden Benelux-kamploenschap zwaargewicht (10x3): Emmen (Tilburg) wint door knock out In de tiende ronde van Wanyama (Bel. titel houder) Middengewicht (8x3): Hallle (Alkmaar) w.o.p van King (Eng) Halfzwaargewlcht (8x3): Smulders (Eindho ven) w.o.p van Tshlbamba (Fra) Cruisergewicht (8x3): Van Raamsdonk (Am sterdam) w.o.p van Bulloch (Eng) 7. Kansas National league: Houston Astros-Phlladel- phla Phillies 6-4, Atlanta Braves-New York Mets 4-3, Cincinnati Reds-Montreal Expos 8-4. San Diego Padres-St Louis Cardinals 3- 2. Los Angeles Dodgers-Pittsburgh Pirates 2-0, San Francisco Giants-Chicago Cubs 2- Standen, east: 1. Pittsburgh 40-26, 2. St Louis 36-31, 3. New York 35-32. 4. Montreal 33-36. 5. Chicago 31-38, 6. Philadelphia 30- PAARDESPORT Alkmaar, koaraan: Eerste koers, 2380 m: 1. End of All (H. Lan- geweg) 3.15,4-1.22,1, 2. Enrico, 3. Excellent Brandy. Toto: winnend 1,80 plaats 1,40 4,20 koppel 19,20 trio 134,90. rs, 2040 m: 1 Fan Swagerman (A. van der Blonk) 2.29,6-1.23,1, 2. Fresh Up, 3. Enterprise Royal. Toto: winnend 9,0C plaéts 7.50 3,70 koppel 1_5.10_trlo 367,10._ 25-5. Stand: 1. Groot-Brittannlë 2. Zweden 332, 3. IJsland 323, 4. Polen 317, 5. Nederland 312, 6. Frankrijk 299, 7. Sov jetunie 298, 8. Noorwegen 283. Israel 171, 8. Italië 162. IrtTvStT' t) 266 (66 67 65 68) verslaat na playoff 2. Knox (VSt) 266 (67 69 62 68), 3. Zoeller (VSt) en Baker-FInch (Aus) 267, 5. Gilder (VSt) en Claar (VSt) 269, 7. Fabel (VSt) 271. 8. Brltton (VSt), Blake (VSt), Price (Zim), Clearwater (VSt), Perry (VSt), Donald (VSt) en Pohl (VSt) allen 273. HONKBAL New York. Amerikaans* competitie American league: Oakland A's-Boston F J dlans 3-1, Baltimore Orioles-Kansas City Royals 11-8 (10), Baltimore Orioles-Kansas City Royals 9-8 (12). Chicago White Sox- Texas Rangers 6-5 (10), Milwaukee Bre wers-Seattle Mariners 5-2, Detroit Tlgers- Callfomla Angels 4-3 (10). Stand, east: 1. Toronto 38-31, 2. Boston 36- 31, 3 Detroit 33-35, 4. Milwaukee 31-36, 5. New York 28-36, 6. Baltimore 26-41, 7. Cle veland 23-41. West: 1. Minnesota 42-27, 2. I. Ever Buitenzorg (S. Hartman) 2.45,5-1.21,1, 2. Exalted R. 3. Da nielle Expres, 4. Fiona Brasll. Toto: winnend 3,70 plaats 3,20 7,70 koppel 29,40 trio 599,90 kwartet niet gespeeld. Vierde koers, 1700 m: 1. Dlamentlno (R. Pools) 2.16,5-1.20,3, 2. Emiel W., 3. Deslree Crown. Toto: winnend 11,80 plaats 4,60 5,10 koppel 18.10 trio 672,90. Vijfde koers, 2380 m: 1. Euseblo Tornado (J. de Leeuw) 3.11,6-1.20,5, 2. Edycalr, 3. betv W Durban uit Uden, 4. Dream of winnend 1,60 plaats 1,20 2,50 koppel 5,40 trio 50,00 kwartet 533,40. Zevende koers, 2380 m: 1. Colorado Pitt (C. de Leeuw) 3.11,7-1,20,5, 2. Zarelll, 3. Bren- da Uithuizen. Toto: winnend 2,00 plaats 1,40 6,60 koppel 28,40 trio 188,00. Achtste koers, 2040 m: 1. Excellent V (H. Langeweg) 2 45,3-1.21. 2. Daphne Aled, 3. Bettina Geluk. Toto: winnend 1,30 plaats 1,10 3,70 koppel 17,20 trio 278,30. Negende koers, 2040 m: 1. Castro W (M. France) 2,43,5-1.20,1, 2. Esa's Prlde, 3. Desperado, 4. Cees Vlctrlx. Toto: winnend 6,30 plaats 3,40 4,40 koppel 16,20 trio 178,20 kwartel 621,50. Tiende koers, 2040 m: 1. Avantl S (J. RulJ- grok) 2.42,3-1.19,6, 2. Atomic Power, 3. Wish of Thljssen. Nlel gestart: Amor O Toto: winnend 10,70 plaats 3,60 1,60 koppel 12,30 trio 141,00 Elfde koers. 1700 m: 1. Facorello W (C. de Leeuw) 2.15,2-1.19,5, 2. Eagle Tornado, 3. Camee Guapa. Toto: winnend 1,60 plaats 1,30 5,00 koppel 13,10 trio 151,10. W5-Spel: 2-2-3-3-1. 94.20. Omzet Totallsator: 252.752 VOLLEYBAL Mannen, World League Groep A: Canada-Cuba 0-3 (13-15 11-15 3- 15), Brazlllë-FrankrlJk 3-1 (15-8 17-15 9-15 17-16). Stand: Cuba 10-20, Nederland 8-12, Brazilië 10-8, Frankrijk 10-6, Canada 10-2. Groep B. Italië-Verenlgde Staten 3-0 (17-16 15-9 15-10). Stand Sovjetunie 10-16, Italië 10-16, Vere nigde Staten10-8. Japan 10-6, Korea 8-2 Aruba-RKC 2-2 (0-0) Doelpunten WIELRENNEN Midi Libre Zesde etappe, eerste deel La Canourgue- Marcillac-Vallon: 1 Moncassln (Fra) 84,7 km in 1.58.07. 2. Wust (Dui), 3. Francois Simon (Fra), 4. Sunderland (Aus), 5. Peeters (Bel), 6. Jan Slemons (Ned). 7 Jalabert (Fra). 8. Museeuw (Bel), 9. Wlllems (Bel). 10. Verstre pen (Bel) allen z.t als Moncassln. Opgege ven: Theunisse (Ned). Tweede deel. Individuele tijdrit: 1. Moreau (Fra) 25,7 km In 32.14 (gem. snelheid. 47.839 km/u). 2. Marle (Fra) 0.10, 3 Duclos- Lassalle (Fra) 0.21, 4. Leblanc (Fra) 0.32, 5. Bruyneel (Bel) 0.58, 6. Van den Abbeele (Bel) 1.26, 7 Mottet (Fra) 1.33, 8. Robin (Fra) 1.43, 9 Louvlot (Fra) 1.50, 10. Pascal Slmon (Fra) 1.52. Eindklassement: 1 Duclos-Lassalle 20.56.22, 2. Gayant (Fra) 4.12, 3. Van den Abbeele 5.53, 4. Leblanc 6 47, 5 Plneau (Fra) 6.49, 6. Torres (Spa) 6.56, 7 Bruyneel 7 43, 8 Plnero (Spa) 8.25, 9. Pascal Slmon 9.14, 10. Jalaberl 9.42, 12. Jan Slemons Ronde van Zwitserland Zesde etappe: 1 Vona (Ita) 252 km In 6 56.09, 2. Millar (Scho) 1.42. 3. Fondrlest (Ita) 3.22, 4. Furlan (Ita), 5. Arroyo (Mex). 6. Richard (Fra). 7. Hampsten (VSt). 8. Roosen (Bel), 9. Cornlllet (Fra), 10. Bouwmans (Ned) allen zelfde tijd als Fondrlest. 11 LeMond (VSt) 3.45, 17. Kelly (Ier) 7.31. Nederlanders: 24. Rooks 9.55, 27. Breukink 14.26, 33. Van Aert 18.18, 37. Veldscholten 21.53, 46. Lammens 23.50. 74. Dhaenens (Bel) 32.31, 82. Tolhoek z.t., 83. Verhoeven z.t., 91. Za- noll z.t. 113. Kokkelkoren 33.55, 129. en laatste Freuler (Zwl) 42.07 Algemeen klassement: 1 Roosen 28.08.45, Cornlllet 13.00, 10. Jerome Slmon (Fra) 14.46. 12. Kelty 15.41, 15. Fondrlest 20.02, 16. Rooks 22.22, 19 LeMond 23.50, 21. 77 Lammens 1.05.06, 91. 1.11.18, 93. Tolhoek 1.11.47. 94. Zanoll 1.13.04, 100 Dhaenens 1.19.44, 106. Kok-

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7