Komst Sassenheimse kermis naar Wasbeek twijfelachtig Woonlasten stijgen fors in Wassenaar Panden Heereweg moeten in verkoop Vrienden van Wassenaar tegen plannen vuilstort Gemeentebelangen: bouw bij Speleweij seniorenwoningen BOUWPLANN DUIN- EN BOLLENSTREEK SeidóaQotvuvnt DINSDAG 25 JUNI 1991 PAGljOI Laatste vierdaagse in openluchtbad Poelmeer OEGSTGEEST Burgemeester Sj. Scheenstra heeft gisteren het startsein gegeven voor de Oegst- geester zwemvierdaagse. Gezien de plannen om tot een recreatiebad te komen is het waarschijnlijk voor de laatste keer dat een vierdaagse wordt ge houden in het openluchtzwembad Poelmeer. De vierdaagse duurt tot en met vrijdag. Het is nog mo gelijk om vanavond tussen half zeven en acht uur in te schrijven. Evenals in voorgaande jaren com bineren VIVAX en de werkgroep Steun Ontwik kelingssamenwerking Oegstgeest het evenement met sponsorzwemmen. Alle basisschoolleerlingen hebben een sponsorkaart ontvangen en kunnen daarmee hun baantjes in het zwembad ten gelde maken voor steun aan het project Kalibago op Java waar de opvang van gehandicapte kinderen centraal staat. Hond houdt agenten bezig NOORDWIJK Een loslopende Duitse staander bezorgde gisteren vele automobilisten op de provin ciale weg in Noordwijk angstige momenten. De hond liep doelloos over de weg, zodat passerende be stuurders plotseling bovenop hun rem moesten gaan staan. De Noordwijkse politie is van drie uur 's middags tot acht uur 's avonds in de weer geweest om de hond te pakken te krijgen. Nadat de eige naar van de viervoeter, die in Lis- se bleek te wonen, was opge spoord, kon de hond eindelijk aan gelijnd worden. Bewoners Munnekewey gratis met buurtbus NOORDWIJKERHOUT Bewoners van verzor gingshuis Munnekewey in Noordwijkerhout zullen binnenkort gratis gebruik kunnen gaan maken van een buurtbus. De kosten van het vervoer zullen door de gemeente worden gesubsidieerd. Dat staat in een voorstel van het college van B en W van Noordwijkerhout. Munnekewey ligt nogal afgele gen en er zijn in de nabijheid geen goede busver bindingen. De bewoners van het verzorgingshuis zijn gemiddeld ouder dan 85 jaar. Ze hadden bij de gemeente aangedrongen op steun, omdat ze het vervoer per buurtbus niet zelf konden betalen. Ook de Sociale Dienst kon niet bijspringen. De kosten voor het vervoersproject bedragen ongeveer tien duizend gulden per jaar. Dit jaar wil de gemeente nog een bedrag van ruim zesduizend gulden voor van de bejaarden uittrekken. Populieren in De Zilk mogen worden gekapt DEN HAAG /DE ZILK Dertien populieren en ie pen naast het gymlokaal van de Egelantierschool aan de Hafkenscheidtlaan in De Zilk mogen worden omgehakt. Dat besloot de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State vanmorgen. Be woners hadden aan de gemeente Noordwijkerhout gevraagd of de twintig meter hoge bomen gekapt konden worden omdat ze te veel zon wegnamen. De gemeente vond dat de bomen best weg konden, zon der dat dat nou nadelig zou zijn voor de plaatselijke natuur, en verleende een kapvergunning. Daarte gen kwam buurtbewoner A. Litjens, die overigens ook in de schaduw van de bewuste bomen woont, in opstand. Hij spande een zaak aan bij de Raad van State en claimde dat met het kappen zijn woongenot juist ernstig aangetast werd. Litjens had echter geen griffierecht betaald en zijn beroep werd daarom vanmorgen niet-ontvankelijk verklaard. it Orkest uit Oegstgeest in najaar naar Zweden OEGSTGEEST Het senioren-symfonie-orkest Oegstge< in het najaar naar Zweden. De voorzitter van de Stichting Symfonie Orkesten Oegstgeest, John Knigt, heeft dit avond medegedeeld. Eerder dit jaar was een jeugdorkest gemeente nabij Stockholm in Oegstgeest op bezoek. Dank aanzienlijke subsidie van het ministerie van buitenlands* is het tegenbezoek mogelijk. Zijn mededeling, gedaan in i van het Rijnlands Lyceum waar gisteravond een concer gegeven onder leiding van dirigent Johan Top, zorgde vi klaterend applaus. Een jaar geleden richtte Johan T Oegstgeester Jeugd Symfonie-orkest op. Spoedig daarna een stichtingsvorm gevonden en binnen een jaar tijds is a ke van een speelgroep van rond 35 leden, een junioren van ruim 50 leden en een senioren-orkest van 35 ledenlNOLj Knigt zei verder dat er van gemeentezijde en het Anj een subidie te verwachten valt die de aanschaf van si voor het orkest mogelijk maakt. GEP m ALLEEN CDA STEUNT COLLEGEVOORSTEL SASSENHEIM Het is uiterst twijfelachtig of de geplande verhuizing van de Sassenheimse kermis naar de parkeerplaats bij sporthal Wasbeek door gaat. Een collegevoorstel van die strekking kreeg gisteravond, tijdens een ingelaste commissieverga dering over de kermispro- blematiek, alleen steun van het CDA. De overige partijen, inclusief coalitie genoot VVD, gaven te kennen meer te voelen voor een tijdelijke oplos sing. De Sassenheimse kermis, sinds 1967 door de Oranjevereniging georganiseerd in het Konings park, moest vorig jaar plaats maken vanwege de bouw van het nieuwe raadhuis. De ker mis van 1990 vond daarom plaats op het Kerkeland aan de Koetsierweg. „Een kostbare oplossing", aldus wethouder H. de Vries, doelend op de achtduizend gulden die de ge meente moest betalen voor deze lokatie. „En bovendien een oplossing die niet herhaald kan worden, omdat het betref fende stuk grond inmiddels niet meer beschikbaar is". B en W van Sassenheim had den daarom voorgesteld de kermis te verhuizen naar de parkeerplaats voor sporthal Wasbeek. De parkeerplaats zou dan wel voor vijftigdui- Oranjevereniging onaangenaam verrast SASSENHEIM S. Kamer, vice-voorzitter van de Sassen heimse Oranjevereniging die de kermis sinds jaar en dag or ganiseert. liet in een eerste reactie weten onaangenaam ver rast te zijn door het resultaat van de commissievergadering. Kamer: „Het bevreemdt me dat ze nu weer voor een tijdelijke oplossing willen kiezen, temeer daar een partijgenoot van de heer Dorssen, wethouder A. Wagemakers zelf met dit lokatie- voorstel gekomen is". Volgens Kamer is het vrijwel uitgeslo ten dat een kleinschalige kermis te realiseren is op het Was- beek-terrein. „De kermis-exploitanten zeggen dat de bosscha ges daar in de weg staan. Alleen de kleinere attracties zouden dan nog mogelijk zijn en dat zal ongetwijfeld grote negatieve gevolgen hebben voor de inkomsten. De raad moet het voor stel maar in stemming brengen en als wethouder Wagema kers dan bij haar standpunt blijft is er geen probleem", aldus de vice-voorzitter van de Oranjevereniging. Wethouder Wa gemakers was niet bereikbaar voor commentaar. groenvoorziening moeten ver dwijnen en de entree moeten worden aangepast. Bovendien zou de beslissing snel genomen moeten worden, omdat anders het doorgaan van de kermis van 1991 serieus in gevaar zou dreigen te komen. „Indien we in juli niet beslissen is er dit jaar geen kermis in Sassen heim", vatte De Vries het di lemma waarvoor het college zich geplaatst wist in een paar woorden samen. Kale vlakte Het VVD-raadslid J. van Dorssen toonde zich niet over tuigd. „Ik zie niet goed in waarom de parkeerplaats voor een paar dagen pret omgeto verd zou moeten worden in een kale vlakte". Ook de fi nanciering van het plan kon geen genade vinden in de ogen van de liberaal. Het college had voorgesteld de benodigde vijftigduizend gulden te putten uit het onderhoudsfonds voor Wasbeek. „Een oneigenlijke bron, het is geld gebruiken uit de spaarpot van kinderen", al dus Van Dorssen. Zijn kritiek werd in grote lij nen gedeeld door C. Kuijsten (D66) en A. Olthof (PvdA). De laatste had ook ernstige kri tiek op de door de gemeente gevolgde procedure. „Dit is haastwerk. We beschikken over onvoldoende en onduide lijke informatie en ook de buurt heeft geen enkele gele genheid voor inspraak gehad", somde hij zijn bezwaren op. Kneedbaar Hoewel burgemeester H. de Jonge een deel van de kritiek op het voorstel als terecht be oordeelde, meende hij dat de raad geen andere keus meer had. „De manier van investe ren kunnen wé bij de komen de begrotingsbehandeling wel recht zetten", aldus De Jonge. „Maar u zal nu voor Wasbeek moeten kiezen als u tenminste wilt voorkomen dat er dit jaar geen kermis zal plaatsvinden in Sassenheim. En wat zou u achterban daarvan vinden? Ik weet dat we u voor een vol dongen feit stellen maar de realiteit is soms moeilijk kneedbaar". Alleen het CDA-raadslid W van Biezen deelde zijn op vatting Wel pleitte hij ervoor inzicht te krijgen in de boeken van de Oranjevereniging. „De Oranjevereniging wil nu ne genduizend gulden betalen, maar is dat wel redelijk. Daar voor zouden we toch de boe ken moeten kunnen inzien", vond hij. De Vries bleef echter bij het college-standpunt dat dat niet van de vereniging ge ëist kon worden. „Eerst sturen we ze weg en vervolgens zou den ze nog moeten betalen ook, dat kunnen we niet ma ken", aldus de wethouder. De overige commissieleden schaarden zich achter het voorstel van Van Dorssen dit jaar opnieuw te kiezen voor een tijdelijke oplossing. Bij voorbeeld een kleinschalige kermis op het parkeerterein voor Wasbeek, waarvoor geen groenvoorziening zou behoe ven te wijken. In de raadsver gadering van aanstaande dins dag, wanneer de kermispro- blematiek opnieuw op de agenda staat, zal blijken of zijn voorstel op een meerderheid kan rekenen. Zwemmers Voorhoutse vierdaagse te water Ongeveer honderdvijftig deelnemers gingen gisteravond voor het eerst te water voor de derde Voorhoutse zwemvierdaagse. Dat betekende een nieuw record, want vorig jaar trokken 'slechts' honderd mensen hun baantjes in het zwembad bij de Kf- zwemvierdaagse werd voor het eerst georganiseerd ter gé- heid van het duizendjarig bestaan van Voorhout. Gezien fc nemende belangstelling is het evenement inmiddels naiP meer weg te denken. foto: henk van dej WASSENAAR De woonlasten in Wassenaar gaan in de komende tijd fors stijgen. Dit deelde wethouder Ch. Aptroot (VVD) gisteren mee tij dens de commissieverga dering voor economische zaken en financiën. De stijging van de woonlasten wordt in hoofdzaak veroor zaakt door de hogere kosten voor de afvalverwerking. „Het wordt een redelijk rampzalige toestand. Want wij hebben het niet meer in de hand. Wasse naar moet per 1 juli 1992 bijna 650.000 gulden meer gaan betalen voor de afvoer van zijn afval. Dat betekent dat we van een tarief van 280 gulden per huis houden naar 325 gulden per 1 januari gaan en per 1 juli 1992 naar 365 gulden". Een verdere stijging van dit tarief wordt niet uitgesloten. Het hangt er van af waar het afval naar toe gaat. Tot nu toe gaat het Wasse- naarse vuil naar het Drentse Wijster. Aptroot sluit niet uit dat het Wassenaarse afval in de toekomst naar Amsterdam wordt vervoerd om daar te worden verwerkt. REGIOJOURNAAL Folk The Folkclub uit Noord wijkerhout houdt don derdag een Open Podium- avond in 't Wapen van Noordwijkerhout, Dorps straat 14. Iedereen kan gratis naar binnen om te luisteren of te spelen. Aanvang half negen. In formatie: telefoon 02523- 74466. Legerparty Het Scum Meidenkafe in het hardrockcentrum aan de Helmbergweg in Kat wijk houdt donderdag avond een legerparty voor 12- tot 16-jarigen. Iedereen die wil komen moet mini maal half verkleed zijn. Aanvang zeven uur, en tree fl. Bridge De Noordwijkse bridge- vereniging De Vuurbaak houdt donderdagavond een zomer-bridge-drive. De avond wordt gehouden in De Rank Golfbaan 99 in Noordwijk. Men kan zich vanaf kwart over zeven uur inschrijven voor 7,50 per paar. De start van de bridge-drive is gepland om acht uur. Zomerbridge De Bridgeclub Voorscho ten houdt van 26 juni tot en met 21 augustus bridge- wedstrijden in het Vliet- land College aan de Beet- hovenlaan 10 in Voorscho ten. Aanvang steeds half acht 's avonds. Kosten f8 per paar. Informatie: tel. 071-614913. Man valt met ladder OEGSTGEEST Een 62-jari- ge man uit Oegstgeest heeft gistermiddag heupletsel opge lopen na een val met ziin lad der. De man schilderde zijn huis aan de Langevoort maar had zijn ladder niet goed neer gezet. Hij verloor zijn even wicht en maakte een behoor lijke val. Het slachtoffer is overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis Leiden. GEMEENTERAAD LISSE: I LISSE De panden aan de Heereweg 27 en 27a/29 moeten te koop worden aangeboden. De gemeen teraad zal hierop tijdens de vergadering op don derdag 4 juli aandringen bij burgemeester en wet houders. Volgens de voorzitter van de vereniging Oud Lisse, Den BOer, ziin er voor die panden gegadigden, maar geeft de ont wikkelaar van het gebied Lis- se-noord nul op het rekest als men om de verkoopprijs vraagt. Den Boer zei dit giste ren in een vergadering van de commissie welzijn. Zoals be kend wil de projectontwikke laar de panden slopen en ver vangen door kantoren. Den Boer en spuwde zijn gal over het feit dat het college van B en W er duidelijk niets voor voelt om met zijn vereni ging in overleg te treden. Den Boer vroeg de politici om het college op diens verantwoor delijkheden te wijzen als het Voorzitter Den Boer van de vereniging Oud Lisse gisteren tijdens de commissievergadering: „Ge meenteraad moet desnoods motie van wantrouwen indienen tegen college". foto: henk van den ende gaat om het op democratische wijze met elkaar omgaan. „In dien dat geen succes heeft, vinden wij dat de gemeente raad een motie van wantrou wen moet indienen tegen het gehele college wegens de in onze maatschappij belangrijk ste overtreding: die tegen de democratie". Monumentenlijst Den Boer kwam tot zijn op merkingen naar aanleiding van het college-voorstel om de minister te adviseren genoem de panden niet op de lijst van beschermde monumenten te plaatsen. Een voorstel dat door de meerderheid van de raad wel zal worden aangenomen, maar zeer waarschijnlijk niet zonder de kanttekening dat moet worden voldaan aan de gestelde voorwaarden dat de panden te koop moeten wor den aangeboden. J. Maljaars (SGP/GPV/RPF) onderschreef dat standpunt, evenals G. Mesman (PvdA/D66). „We moeten ons realiseren dat indertijd door de raad gezegd is dat de wonin gen te koop moeten worden aangeboden, hetgeen door de bouwer is toegezegd. Ik doe dan ook een beroep op het col lege om erop toe te zien dat het allemaal correct verloopt, want anders is die toezegging gewoon een wassen neus ge weest". Ook H. van Gelder (VVD) en C. Alders (CDA) lie ten blijken er moeite mee te hebben als blijkt dat eventuele gegadigden nul op het rekest krijgen omdat er geen koop prijs bekend is. WASSENAAR Wasse naar staat het niet toe dat de provide Zuid-Holland eventueel vuil gaat stor ten aan de rand van dit villadorp als de vuilver branding in Den Haag voortijdig wordt gesloten. Dit bleek gisteravond tij dens de jaarvergadering van de Vrienden van Wassenaar in cultureel centrum Warenar. Volgens voorzitter B. Schade van de Milieucommissie mag het nooit zover komen dat in het gebied tussen Wetering- park en het Valkenburgse Meer honderd hectare „unieke weidegrond" wordt opgeofferd voor vuilstort. „Dat zou bete kenen dat daar niet meer ge bouwd kan gaan worden en een uniek landschap verloren dreigt te gaan. Dat stuk open weidelandschap dat we hier nog hebben moeten we zo houden", aldus B. Schade. Luchtkwaliteit Uit de toelichting op het jaar verslag bleek verder dat de Vrienden werken aan een rap port over de luchtkwaliteit langs de Rijksstraatweg. We gens geldgebrek heeft men zich beperkt tot berekeningen, maar er wordt naar gestreefd een meetrapport over de luchtvervuiling langs de A44 op te stellen. De uitslag van de metingen willen de Vrienden gebruiken bij hun acties voor een spoedige aanleg van de All-West. Wassenaar moet zich overigens niet al te veel voorstellen van „een spoedige aanleg van de All-West", al dus ir. H.A. van Dijk. Volgens hem gaat het om de vraag of Wassenaar een bufferzone wordt of een oase in de Rand stad blijft. Wassenaar zou zich volgens Van Dijk niet blind moeten staren op de aanleg van de A11-West, die pas over 15 jaar of nog later realiteit is, maar alternatieven moeten ontwikkelen. Gedacht wordt daarbij aan het verbreden van de Rijksstraatweg en de aanleg van een vrije-busbaan. Ook wees hij erop dat de in dertijd afgewezen Leidse Baan, als alternatief voor de All-West, alsnog uit de kast gehaald moet worden. Deze nieuwe Leidse Baan zou dan wel over een gewijzigd tracé, meer langs de spoorbaan, moeten lopen. Dat de toename van het verkeer over de Rijks straatweg gevolgen heeft voor het verkeer in Wassenaar bleek uit een opmerking van dr. A. Lind, vertegenwoordi ger van de groepering „Hart voor Wassenaar". Hij waar schuwde ervoor dat de route Groot Haesebroekseweg- /Stoeplaan en Wittenburger- weg geen tweede Rijksstraat weg mag worden. VOORHOUT Op het speelterrein bij jeugdcen trum de Speleweij moeten woningen voor senioren worden gebouwd. J. War- menhoven (Gemeentebe langen) lanceerde dit plan gisteren in een vergade ring van de commissie ruimtelijke ordening. Hij kreeg steun van P. Jo- chemsz (PvdA) die er te vens woningen voor jon geren wil bouwen. Wethouder B. Joon bleek zich niet geheel te kunnen vinden in de voorstellen van War- menhoven en Jochemsz. Dui delijk is echter wel dat op het speelterrein woningen komen. De commissie is unaniem voorstander van deze plannen. Dit tot groot verdriet van A. Deutekom, een van de omwo nenden. „Speelgelegenheid rond het jeugdhonk is een must. Als omwonende maak ik bezwaar tegen de bestem mingswijziging omdat het ter rein een duidelijke sociale functie in de wijk heeft en het een verarming voor de wijk zal zijn als deze voorziening wordt opgeheven". Hij attenteerde de commissie op het feit dat er slechts twee maal een financiële investe ring door de gemeente in het terrein was gedaan en dat er maar een maal per jaar ge maaid werd, vlak voor de aanvang van de zomerspelen. „Als het uw beleid is om door middel van het niet plegen van onderhoud verpaupering te veroorzaken, om dit vervol gens als argument te gebrui ken om de bestemming van het terrein te wijzigen, consta teer ik dat dit niet getuigt van behoorlijk bestuur". Volgens de gemeente voldoet het terrein niet meer aan zijn functie. De in het verleden aangebrachte voorzieningen zijn ten gevolge van vandalis me niet meer functioneel. Het college acht het niët verant woord om opnieuw financiële investeringen te plegen zodat het terrein wel zal voldoen. In 1979^wilde de gemeente al wo ningen bouwen op het terrein, maar een protestactie van de omwonenden was toen wel succesvol. Het terrein werd heringericht en de Speleweij werd gebouwd. J. Warmenhoven (Gemeente belangen): „Het bouwplan vind ik goed. Maar waarom bouwen we er geen woningen voor senioren inplaats van de voorgestelde eengezinswonin gen in de premiekoopsfeer en enkele op particulier initiatief. Maak er een soort hofje van". .'P. Jochemsz (PvdA) sloot zich aan bij de woorden van War menhoven. Hij vulde de moge lijkheid tot bouwen voor se nioren aan met woningen voor jongeren. „Er is grote behoefte aan woningen voor de groep mensen in Voorhout", aldus Jochemsz. De vraag blijft wat er met de jeugd in de leeftijdsgroep 8 tot 18 jaar moet, die gebruik maakt van het verwaarloosde terrein. „Ik vind dat we tege lijkertijd plannen moeten ma ken voor deze categorie jeugd", zei de PvdA'er. L. van der Zon (VVD) vertelde dat de geluidsoverlast van de Spele weij, waarover geklaagd is, niet opgelost wordt met dit plan. Hij opperde de mogelijk heid van afbraak van het jeugdhonk de Spelewij en op zoek te gaan naar een andere lokatie. Oud Oegstgeftw, wil raadhuis Wilhelminap handhaven i OEGSTGEEST eniging Oud Oeg wil het raadhuis Wilhelminapark hi ven. De vereniging pleit vo gedègen renovatie van den (dependances) wa« dienst gemeentewerken vestigd. „Mocht toch worden tot nieuwbou' buurt van de Lange aldus het bestuur nieuwsbrief, „dan ver. lokatie aan de Irislaa: de voorkeur boven die parkeerterrein aan de waaF de markt en de ji kermis worden geh Het bestuur voert als rijkste reden voor dit punt aan dat de hist \\ieg die door de loopt (ook wel strai noemd), vanaf de ingai weeweg tot aan het Kerkje, niet verder ma den aangetast. „Met d< van een nieuw raadhui plaats waar zich het p terrein Lijtweg bevind den drie belangrijke numenten, het Oude Ra Toorenvelt en het huis tenburg weggestopt, debouwkundig plan tot van de Strang (oude sche weg) verdient vi voorkeur", aldus Oud NI Morgenavond komt eei stel van B en W over derzoek naar mogelij tot nieuwbouw van eei huis in het centrum Voort of omgeving tiji raadsvergadering aan (ADVERTENTIE) bijr d nd OP NAAR VAN DER P Het vertrouwde adres voor: RAMEN EN DEUREN. öe WAND- EN PLAFONDBEKfait e SCHUIFPUIEN te SERRES, ETC. 6 blt Voor nieuwbouw en renovatij fot Uitgevoerd in onverwoestbaa kunststof van het kwaliteitsnv deceuninck pp Onderhoudsarm, leverbaar iff diverse kleuren, volledig gegarandeerd en door onze f vakmensen perfect op n gemaakt. Het geheel voorzieij Komo-certificaat. Kom gewoon eens alles op ui gemak bekijken. We geven uitgebreid advies. KUNSTSTOF OM OP TE E lAfri _ni ae iren

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14