Defensie hockeyploeg doorstaat krachtproef CckLacSomu/nt uchtcommissie grijpt iet in na bekerfinale Seles door blessure absent op Wimbledon E' O oblemen coach verrassend succes n springruiters Hoofdrol voor Koen(tje) Pijpers in de Folies-Bergère Dubbel succes voor Belgische renners fllïiïëi Basketballer Rusconi net zo duur als Baggio Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ORT ZATERDAG 22 JUNI 1991 PAGINA 19 ST De tuchtcommissie van de KNVB zal, in re- e op de bekerfinale tussen Feyenoord en BW Den ch, geen stappen ondernemen. is de tuchtcommissie, uit verkregen informatie, gebleken is ie bekerfinale van 2 juni in het stadion van Feyenoord een igelmatig verloop heeft gehad. uchtcommissie legt vindt dat het bestuur Betaald Voetbal, i de KNVB ter verantwoording kan worden geroepen. Het •ment tuchtrechtspraak richt zich slechts op individuen, nigingen en stichtingen. De commissie legt de verantwoor- kheid voor de wanorde bij de aanhang van Feyenoord. Er jen geen maatregelen genomen, hoewel reglementair een verantwoordelijk kan worden gesteld. De organisatie van iedstrijd berustte bij de KNVB. Michael Westphal was het middelpunt van feest vreugde na zijn succesvolle M OJ optreden met r*, f* het Duitse Davis Cup-team in 1985 tegen de Sovjet-Unie. Boris Becker (links) en coach Pilic vergezellen Westphal. FOTO: EPA Duitse tennis- prof Westphal (26) overleden HAMBURG De voor malige Duitse tennisprof Michael Westphal is gis teren op 26-jarige leef tijd in een ziekenhuis in Hamburg overleden. Hij leed aan een virusziekte, die zich voor de eerste keer in 1989 openbaarde. De hoogste klassering op de wereldranglijst be reikte de oud-speler van het Duitse Davis Cup team in maart 1986 met A de 49ste plaats. LONDEN De in het vrouwen-enkelspel als eerste geplaatste Joegoslavische Monica Seles heeft zich gis teren wegens een blessure teruggetrokken van hef Grand Slam-tennistoernooi van Wimbledon. Een woordvoerster van de toernooileiding verklaarde dat de 17-jarige Seles, die al enige tijd kampt met een scheenbeenblessure, zich bij een „ongelukje" had verwond. Bijzonderheden over de aard van de ver wonding of het ongeluk gaf zij niet. Seles, de num mer één in het vrouwentennis van dit moment, won eerder in het jaar de open kampioenschappen van Australië en Frankrijk. Door haar blessure is haar kans op het winnen van de Grand Slam (zeges in alle vier de Grand Slamtoernooien) verkeken. Door de terugtrekking van Seles schuift de Duitse Steffi Graf op van de tweede naar de eerste plaats en Ga- briela Sabatini van de derde naar de tweede plaats. indstitel or vrouwen 1 Snoekie jjLCDENDe zaalvoet- Hters van het Haagse H Snoekie hebben gis- ®*|vond in Rheden de stitel veroverd. De ;se vrouwen wonnen returnduel van de strijd tegen Mabri met nadat de thuiswed- I®1 onlangs al met een van 4-1 was afgeslo- FOl uitverkochte Rhedense sport- ïeton haalden de vrouwen van oekie daarmee voor de tweede "1 nat'onale l'te' binnen. In "lie club van Dick Snoek ook al joen. Drie speelsters uit die tijd r Jacqueline Kerver, Moni- Groot en tfelma Draaisma) gisteravond ook van de partij, ma bepaalde vlak voor de pau- ruststand op 0-4, nadat Rontberg met een ware •oor 0-3 had gezorgd. Na de ling speelde thuisclub Mabri irmqies of niets-systeem' hetgeen rlijlkulteerde in twee treffers, bek ande maandag spelen de a in FV Snoekie nog de edstnjden om de landelij- r. Eerst wordt daartoe een jebracht een het Utrechtse >litt< ido. dat woensdag (aanvang 3ardur) 'n Den Haag verschijnt. ïfenoord acht ved p :Ms op tusie ^fthts klein 'ERDAM De kans dat de Rijnmond tot een ilfusie komt tussen Fey- en SVV is aanzienlijk •ind. De besprekingen de clubs zijn gistermid- [ebroken omdat partijen Istrekt niet met elkaar 'aren. itter Amandus Lundq- -erklaarde voor Radio- iond dat hij de mogelijk- iiet groter dan vijf pro- icht dat Feyenoord en :ot overeenstemming zul- imen. Vandaag na afloop |e tweede promotie/de- Sewedstrijd tussen SVV iC zal voorzitter John ijk bekend maken wat SVV gaat gebeuren als ie inderdaad niet door- *rell haakt af 1604 YORK Leroy Burrell van een duel met Carl en Ben Johnson. De we- 1 j :ordhouder op de 100 zou volgende maand in j eelnemen aan de eerste issen Lewis en Johnson Seoul 1988. Zijn coach liet weten dat Burrell a klaar is voor die race. laise oom bijb fapa PARIJS De jonge de fensie van de Nederland se hockeyploeg heeft de eerste serieuze kracht proef bij het Europees kampioenschap goed doorstaan. Kregen de aanvallers in de vijf pou lewedstrijdjes meer dan genoeg gelegenheid om goed ingespeeld te ra ken, voor laatste man Eric Jazet en voorstopper Jean-Pierre Pierie werd het pas in de halve finale tegen Engeland spitsuur. De zege van 2-1 schonk de respectievelijk 19- en 24-jarige alle voldoening. „Die knapen hebben zich pri ma gehouden", prees aan voerder Mare Delissen het nog praktisch onervaren tweetal in het hart van de Oranje-verdediging. „Dat was niet makkelijk, want alle ogen waren op hen gericht. Ze bleven er koel en rustig onder. Petje af". Morgen in de finale tegen Duitsland, (dat met 4-0 won van de Sov jetunie) zal echter nog meer druk op de achterhoede van Oranje rusten. „Dan mogen we niet al te veel strafcor- ners weggeven", vreest men de kracht van Carsten Fi scher. Maar het optimisme overheerst. Delissen: „Duits land krijgt een zware dobber aan ons. We zijn allemaal ge lukkig en fit. Nog één wed strijd en dan zijn we weer Europees kampioen". Zo ver wenst Eric Jazet, een man van meer daden dan woorden, vooralsnog niet te gaan. De laatste man van landskampioen Bloemendaal speelde tegen de Engelsen alsof hij al jaren op dit ni veau meedraait. „Ik stond vanmorgen in het hotel met een Engelse speler in de lift", sprak een stralende Jazet di- rekt na afloop. „Die herin nerde me aan de Champions Trophy van vorig jaar. „Toen was jij net nieuw en probeer den we je onder druk te zet ten, maar je bezweek niet". Dat klopte nu dus aardig weer. We kwamen goed door de eerste helft heen (rust stand 0-0, red.), dat was lek ker voor het zelfvertrou wen". Dromen Direct na de hervatting was het andermaal Floris-Jan Bo- velander die, met zijn nu al 15e treffer van dit toernooi, de score opende. Van die 15 kwamen er 12 voort uit een strafcorner. Zo ook ditmaal. De vreugdetaferelen kwa men, na alle als vanzelfspre kende zeges van de eerste dikke week, eindelijk eens welgemeend over. Nog geen dertien minuten later was Eric Jazet, die een behouden de rol heeft, zowaar bij de totstandkoming van de twee de Nederlandse treffer be trokken. De hockeyer uit Heiloo won achterin een per soonlijk duel en lanceerde spits Taco van de Hoonert. Die versierde zijn zoveelste strafcorner. Bovelanders knal werd nu gestopt door keeper Sean Rowlands, maar in de rebound was Eric Par- leviiet ter plekke: 2-0. „Dat gebeurt alleen maar in je dromen", sprak Jazet, die gis teren bewees in het absolute tophockey zijn mannetje te kunnen staan, over zijn bij drage. Dat gold al evenzeer voor Jean-Pierre Pierie, die mede de complimenten van de En gelse coach Norman Hughes („twee heel goede hockey ers") in ontvangst mocht ne men. De voorstopper van Kampong had gisteren te maken met één van 's we relds meest doorgewinterde spitsen, Sean Kerly. De slu we Brit was voor de rust to taal onzichtbaar, maar liet vervolgens toch nog enkele staaltjes zien. Het kostte Pie rie eerst een gele kaart, (en 7 minuten tijdstraf), en nog niet koud terug in het veld, had Kerly zijn zin en zag de Duitse arbiter Wolter in ee overtreding van Pierie een strafbal. Die door Jon Potter feilloos achter Frank Leistra werd geslagen. „Ik geloof dat ik het redelijk heb gedaan", sprake de voorstopper nog te bescheiden. „Het waren zwa re duels met Kerly. Hij is zo slim, gaat dan soms zo profes sioneel liggen, dan zie je echt wat voor ervaren rot hij is". Lastig In de finale tegen Duitsland, dat morgen móet winnen om niet naar het olympisch kwa- lificatietoerooi in Nieuw Zee land te hoeven gaan, voorziet Pierie een hele andere wed strijd. „Die Duitsers spelen veel met lange en hoge bal len. Lastig te verdedigen, daar moeten wij ons nu dus op gaan instellen. Aan de an dere kant neemt Duitsland soms wat gas terug. Dat doet Engeland dus nooit, die laat je geen moment op adem ko men. Soms was het nu dan ook vrouwen en kinderen eerst", zei Pierie, die terecht ook doelman Frank Leistra in de eer liet delen. De Eind- hovenaar had in de slotfase een aantal goede reddingen in huis. Jazet en Pierie lijken voor de ogen van de ook in Parijs toekijkende, oude en nieuwe De vreugdetaferelen bij Oranje kwamen gisteren eindelijk eens welgemeend over. FOTO: ANP bondscoach Hans Jorritsma een goede beurt te hebben achtergelaten. Vooral voor Pierie een welkome zaak, want er lopen in de vader landse hockey-competitie meer goede voorstoppers rond. Door het vanwege stu die afhaken van achtereen volgens Maurits Crucq en Marinus Moolenburgh is Pie rie eigenlijk slechts derde keus. „Ik zie wel of ik de Olympische Spelen haal. Met straks een Europese titel op zak, sta ik natuurlijk sterk. Een oude wet in de sport: winnaars hebben altijd het meeste recht van spreken. Dus moeten we morgen ge woon winnen". PARIJS Voor Koen- (tje) Pijpers duurde het Europees hockeykampi- oenschap tot dusver slechts 25 minuten. Vorige week zaterdag mocht hij voor die periode als inval ler voor Leo Klein Gebbink in het duel met de Sovjet Unie aantreden. Ook gisteren keek de nu 6-voudige inter national van het Haagse HDM toe hoe zijn teamgeno ten zich door winst (2-1) op Engeland voor de finale plaatsten. Echt blij met die reserverol is de desondanks immers goed lachse Pijpers niet. Hij zal zich morgen bij eventuele winst op Duitsland trouwens evengoed Europees kam pioen voelen. „Al doe ik na tuurlijk niet echt mee en heb ik best een onbevredigd ge voel. Maar ik ging er tevoren al van uit dat ik meestal op de bank zou zitten. Alleen had ik graag in die poule wedstrijden wat vaker mee gespeeld. Om me te kunnen bewijzen en spelervaring op te doen. Maar helaas, zelfs bij 9-0 mocht dit niet zo zijn", klinkt het toch enigszins ge ïrriteerd richting bondscoach Rob Bianchi. „Kijk, vandaag had ik er geen moeite mee ernaast te staan. Voor zo'n halve finale stel je sowieso de sterkste elf spelers op". Pijpers etaleerde zich wel op andere manieren. Zoals ach ter de flipperkast in het ge zellige buurtcafeetje nabij het spelershotel of in de aanloop naar het EK in de beroemde nachtclub Folies-Bergère. „Dat was op de maandag avond voor het toernooi. La chen, joh", geniet Pijpers nu nog na. Het bleef voor hem niet alleen bij toekijken. „Opeens stond ik daar op het toneel, tussen al die mooie meiden. Helaas toen net even aangekleed, maar toch heb ik lekker een paar flinke klap zoenen gehad. Over mijn hele gezicht, ik zat helemaal onder de lipstick". Trots toont Pijpers ook een aantal stiekem genomen kiekjes („Je mag daar eigen lijk niet fotograferen"), waar op hij zich inderdaad tussen een aantal wulpse danseres sen bevindt. „Dat was voor mij totnutoe het hoogtepunt van dit EK". Pas morgen avond krijgen de hockeyers weer gelegenheid om wat meer van Parijs te ontdek ken. Bij de meegereisde sup porters wordt al dagenlang driftig geïnformeerd naar de beste uitgaansmogelijkheden. „Dan gaan we even lekker op stap", waarbij Pijpers hoopt, zich dan mede Euro pees kampioen te mogen noe men. Hoewel daarvan in de Franse hoofdstad beslist nie mand gecharmeerd van zal raken. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 2, 00.10 uur: Schaakkam- I pioenschap 1991. Nederland 3, 22.45 uur Studio Sport. BRT 1, 22.50 uur Sport op zaterdag. BRT 2, 19.30 uur Sport extra, recht- streeks verslag Europa Cup ritmisch turnen vanaf de Heizei in Brussel. BBC 2, 01.20 uur: Cricket, hoogtepunt tweede testmatch Engeland-West-ln- Duitsland 1, 17.45 uur Sport extra, voetbal. Duitse bekerfinale SV Wer- der Bremen-1. FC Köln in Berlijn. Duitsland 2, 22.20 uur Das aktuelle Sport Studio. Duitsland 3, 15.00 uur Sport. Rai Uno, 16.00 uur Sport. 0.30 uur Sport. Superchannel, 17.30 uur Hang loose, sportmagazine, 18.00 uur Prime TV°5, 23.35 uur: Sport. Sportnet, 07.30 uur: Sport. Eurosport: 09.00 uur Sport. MORGEN Nederland 3, 18.45 uur Studio Sport. RTL 4, 16.00 uur: Giro'91. wielrennen Ronde van Italië. 22.25 uur: Match met wielrennen, Ronde van Zwitser land en de Midi Libre; atletiek, 'Der Olympischer Tag': een atletiekfestijn in het voormalige Oost-Berlijn; bas ketbal, documentaire over basketbal ster Michael Jordon. BRT 1, 19.50 uur Sportweekend. BRT 2, 13.50 uur: Sport extra, recht streeks verslag Belgisch kampioen schap kwart-triathlon; Europa Cup ritmisch turnen. BBC 1, 11.55 uur: Cricket, tweede testmatch Engeland-West-Indlö. BBC 2, 14.25 uur Sunday Grand stand met onder meer cricket, twee de testmatch Engeland-West-Indlë; autosport, 24-uurs-race van Le Mans, 22.35 uur: Cricket, tweede testmatch Engeland-West-Indië. Duitsland 1, 18.10 uur: Sportschau. Duitsland 2, 15.25 uur Sport extra met onder meer paardesport, CHIO in Aken, hockey, finale EK mannen in Parijs; zwemmen, Duitse kampioen schappen in Hamburg, 23.15 uur Sport am Sonntag, WK schermen in Boedapest. Duitsland 3, 19.30 uur: Sport im Wes- Rai Uno, 22.25 uur: Sport. Superchannel, 20.00 uur Prime Sportnet, 07.00 uur Sport. Eurosport, 09.00 uur Sport. BBC 1, 13.15 uur: Cricket, laatste dag tweede testmatch Engeland-West-ln- dië, 14.50 uur: tennis, rechtstreeks verslag eerste dag Wimbledon. BBC 2, 10.10 uur: Cricket, hoogte punten tweede testmatch Engeland- West-lndië, 11.50 uur: Cricket, twee de testmatch Engeland-West-Indië, 13.30 uur: tennis, Wimbledon'91, rechtstreeks verslag vanaf de All Eng land Club; cricket, Engeland-West-ln- RTL+, 15.00 uur: Wimbledon'91. Sportnet, 08.00 uur: Sport Eurosport, 14.00 uur: Sport. De Nederlandse en ruiter-équipe heeft in in Aken tijdens HIO verrassend de fn a lwedstrijd gewon- lijk pl°eê bestond uit die ik, Voorn, Hendrix naiaymakers. Tweede de ruiters uit voor het Zwitserse scheen niet eens op zijn sterkst in de ring. De twee paarden die al zijn aangewezen voor de Europese titelstrijd in La Bau- le, Top Gun (Tops) en Egano (Lansink) werden niet ingezet. Het belangrijkste voor bonds coach Horn was in Aken uit te vinden, wie van het drietal Hendrix, Raymakers, Voorn voor het EK dient af te vallen. Hij werd geen cent wijzer. Spanjaarden, begeleidt door de Nederlander Nooren, hadden de drie „twijfelgevallen" één de geschiedenis van de natio- DEN HAAG De Midi Libre beleefde gisteren een dubbele triomf voor de Belgen en in de Bici- cleta Vasca werd een Franse zege genoteerd. In Frankrijk behield Duclos- Lassalle zijn eerste plaats. Gi anni Bugno bleef leider in de Spaanse ronde. Beste Neder lander is Peter Stevenhaagen. Hij staat na drie etappes 21ste op 44 tellen. Johan Bruyneel won het eer ste deel van de derde etappe van de Midi Libre gewonnen. Zijn land- en ploeggenoot Jo han Museeuw zegevierde 's middags in het tweede gedeel te. De Zwitser Heinz Imboden boekte zijn tweede overwin ning in de Ronde van Zwitser land. Na zijn zege van woens dag was hij gisteren na een rit van 228 kilometer van Bad Scuol naar Giornico weer de snelste. De Belg Luc Roosen bleef leider. KOERSEN DEN HAAG Onze tips vc de koersen van Duindigt (m< gen, aanvang 13.30 uur). Alkmaar (maandag, 18.00 uu luiden: 2e koers 1. Moon Child, 2. Wyther- stone, 3. Sargas Landzicht (1-2-4). 3e koers: 1 First Of John, 2 Eros Van Sondel. 3. Fellow Of Zuilen (7-5- 9). 4e koers 1 Edon Prince, 2. Evito Ruimzicht, 3. Assured (7-3-8). 5e koers: 1. Kokomo. 2 Miss Yash- gan. 3. Sandokan (1-3-2) 6e koers. 1 Don Berkum, 2. Castle- ton Magie, 3 Vriend (2-6-9) 7e koers: 1 Damiaannora, 2. Fishing Luck. 3. Silver Day (8-6-5). 8e koers: 1. Belfort Princess. 2 Move Closer, 3. Evichstar (5-4-1). 9e koers: 1 Damiaan S, 2. Florcan Lelystad. 3 Eldert Norton. 4 Elegant D (14-3-13-16). 10e koers: 1. Comeet Ruimzicht, 2. Diego Rotary. 3. Meadowbranch Der by (4-3-6). Ie koers: 1 End Of All, 2. Fallon D. 3. Florian (2-1-5). 2e koers: 1. Fier Buitenzorg, 2. Fresh Up, 3. Frans Atlantic (5-4-2). 3e koers. 1. Flip Hanover, 2. Fiona Brasil, 3. Ezra Winnester (7-10-2) 4e koers: 1 Ecarla Lee, 2. Daf's Ol- deson, 3. De Beste Peka (1-4-8). 5e koers 1. Dehoeve Princess, 2. Eu- sebio Tornado. 3. Edycair 8 (1-2-4). 6e koers: 1. Advance One, 2. Dash Alone, 3. Durban Uit Uden (2-10-8). 7e koers: 1 Colorado Pitt, 2. Brenda Uithuizen, 3. Zinarro A (3-8-7). 8e koers: 1. Elita Morgan, 2. Excel lent V, 3. Cesar Crown (1-3-7). 9e koers: 1. Ep Oorklep, 2. Esa's Pri de, 2. Cees Victrix (6-4-8). 10e koers: 1. Atomic Power, 2. Wish Of Thijssen, 3. Billy Vredebest (1-6- 4). Haldan i r bij Veluwe weer terug bij d. erelt/De Veluwe. Paul Haldan bij de Blaeuwe De tafel van Neder- contract dat oor twee jaar se eredivisie- 64,40, 9 Voorn (Ned) Opstalan's Combi 22 - 64,90, 10. Hendrix (Ned) Optiebeurs Deci sion 22 - 65,56 Landenwedstrijd, 2 manches: 1. Nederland (Raymakers - Ratina Z 0-4, Voorn - Oister- Dressuur Internationale proef: 1. Uphoff (Dui) Grand Gilbert 1294 punten, 2 Kemmer (Dui) Borsalino 1289, 3. Rothenberger (Dui) Petit Prince 1219, 11 Van Grunsven (Ned) Grift) 2.09,8-1.20,7, 2. Flushing Rudy. 3. Fax Suns hine Niel gestart First Love en Djewi Magnuis. Toto winnend 4,50. plaats 1,80 3,20. koppel 11,10, trio 58,10. 3e koers. 2100 m 1 Florida Gesture (M Manmnen) 2.51,3-1.21.6. 2. Insurgent. 3. Fol- loway, 4 Eef Hazelaar. Niet gestart: Etoille de Soy en Fleur de Cassis. Toto: winnend 7.80. plaats 1,70 1,50, koppel 8.30, trio 64.60, kwartet 269,70. 4e koers, 2100 m: 1. Florida Sunshine (W Velis) 2.50,9-1.21,4, 2. Evermore D. 3. Bal kan Victory. Toto: winnend 3,60, plaats 2,60 2,10, koppel 9,20, trio 57,00. 5e koers, 1609 m: 1 Errogate Way (J van der Pijl) 22 06,4-1.18,6. 2. Snowshoe Thomp- ;nd 3,10, plaats 2,50 2,00. koppel 4,20, trio 18.20 9e koers. 2100 m: 1 Bravo Nora (K. Woud stra) 2 46.6-1 19,3. 2 Everytranss R. 3. Abba- Omzet totalisator: 100.3! WIELRENNEN Midi Libre 3e etappe, le deel: 1. Bruyneel (Bel) 90 km in 2.06.09. 2 Lemarchand (Fra) 0.01. 3 Ver beken (Bel) 0.08 2e deel: 1. Museeuw (Bel) 10e ronde: Van der Sterren-Nijboer 1-0, Van der Wiel-Van Mil 1-0, Van Wely-Bren- Cordes allen z t108. Van den Akker 13.16. 111 Pieters 15 39. 119. Solleveld 16.23. 120 Vink z t.. 121 Veenstra z L. 131. Hanegraaf 22.48. 134 Vos 25 48. 142. Jacques van der Poel 28 15. 143 Manders 29.12. 155. Corne- lisse 1.01 26 6.18.07, gemiddelde snelheid 36,179 ki Heppner (Dui) 0 44, 3. Matwew (Dui) 0.44, 24 Rooks (Ned), 29 Zanoli (Ned). 31. Van Aert (Ned), 33 Bouwmans (Ned), 45. Breu- kink (Ned) z.t Algemeen klassement: 1. Roosen (Bel) 15.36.51, 2 Richard (Zwi) 0.52, 3. Gölz (Dui) 0 54. 9 Bouwmans (Ned) 11.08 ROME Roberto Baggio kostte Juventus 25 miljoen gulden. Stefano Rusconi kost Treviso 23 miljoen gulden. Baggio is de duur ste voetballer van de we reld, Rusconi bij lange na niet de duurste basketbal ler. Beiden zijn Italianen. Treviso nam international Rusconi over van Varese. Het prijskaartje bedroeg 23 miljoen gulden. Geen bezwaar voor sponsor Benetton, een textiel- gigant, die er ook een formule 1 renstal op nahoudt. Benetton haalde ook Toni Kukoc, de Pink Panther van Split POP'84. De 22-jarige Joego slaaf, Europa's beste basketbal ler, gaat in Treviso zes miljoen gulden per jaar verdienen. Hij liet er een contract van NBA- kampioen Chicago Bulls, 25 miljoen in vier jaar, voor schieten. In het Italiaanse basketbal gaan miljoenen om. Twee jaar geleden zette Philips Milan de trend. Het haalde Antonella Riva, de topschutter, voor 12 miljoen gulden naar de hoofd stad van het rijke noorden. Messagero Roma bleef niet achter. Het stroopte de Ameri kaanse markt af en vond een paar interessante bankzitters, die in Italië goud waard wa ren. Kukocs landgenoot Dino Radja was bij de Boston Celtics twaalfde man. Bij Roma is de center de spil van het team. Zijn salaris is er naar: 5,2 mil joen gulden per jaar.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 19