Groen Links: Kok voert hetze tegen buitenlanders Ccidóc Courant Angst voor rassenrellen is onzin Leider Medellin-kartel lijkt moegestreden I CVSE in plaats van NAVO en Warschaupact li agWENLAND - DINSDAG 18 JUNI 1991 PAGINA S reldrecord steppen r 344 km in 15 uur \EN AAN DEJVECHT Nederland is \ereldreeordhouder rijker. Rudy van verbeterde de beste prestatie rijden op itoped tot een afstand van 344 kilome- vijftien uur. Het record dat Van Bork aan de Vecht vestigde wordt op- ten in het Guinness Record Boek. De >et uit Loenen aan de Vecht verslond de rondjes rond de Loosdrechtse j 23 bananen, 3 liter cola, 4 liter lend rank, 3 krentebollen, 8 marsen en sbletten druivesuiker. Hij was na af- 5 kilo lichter. Van Bork vierde tijdens \onstertocht op de step zijn vieren- $ste verjaardag. Hij is éen van de 'mers aan het Nederlands kampioen - steppen op zaterdag 29 juni in het Zuiderpark. Planeet teruggevonden Na veel speurwerk hebben astronomen de kleine planeet Mildred (op de foto als streep zichtbaar) teruggevonden, in september vijfenzeventig jaar geleden ontdekten de Ameri kaanse sterrenkundigen H. Shapley en S. Nicholson de kleine planeet die zich in een betrekkelijk langgerekte baan even buiten die van de planeet Mars beweegt. Na de eerste waarnemingen tot eind okto ber 1916 kon men de planeet niet meer terugvinden. Op de foto beweegt de kleine planeet zich tijdens de opnamen. Daar om wordt zij gezien als een streep temidden van de 'stil staande' sterren. FOTO: ANP Nog meer bronwaters van mindere kwaliteit DEN HAAG De Consumenten bond heeft ook in monsters van de bron- of mineraalwatermerken Ba- doit, Cathareine, Mont Roucous en Original stoffen aangetroffen die er niet in thuis horen. Eerder was al be kend geworden dat er een verontrei niging zat in Albert Heijn „Bron". De Consumentenbond benadrukte giste ren dat de gevonden stoffen in de ge meten hoeveelheden bij normale con sumptie geen direct gevaar voor de gezondheid opleveren. Het gaat om kwaliteitsproblemen, die door een be tere controle door de producenten verholpen zouden kunnen worden, aldus de bond. Mr. Pieter van Vollenhove overhandigt de 100.000ste autotelefoon in Zeist aan me vrouw van Egmond. FOTO: PERS UNIE ptt verwacht 40% meer autotelefoons ZEIST Het aantal autotelefoons neemt dit jaar volgens de jongste prognoses van de PTT met veertig procent toe. Ir. P. 't Hoen, bedrijfsdirecteur van PTT Telecom, deelde dit gisteren in Zeist mee bij het in gebruik nemen van de honderdduizendste autotele foon. Per 1 januari van dit jaar telde ons land nog 79.000 autotelefoons. Begin 1989, bij het in gebruiknemen van het derde auto telefoonnet, waren dat er 35.000. Vanaf sep tember verdwijnen de grenzen tussen de verzorgingsgebieden waarin het radionet werk is opgedeeld en dat betekent dat door heel Nederland vanuit de auto kan worden gebeld zonder onderbreking van het ge sprek. Vanaf 1995 is het mogelijk om vanuit de auto door vrijwel geheel Europa te bellen en gebeld te worden dank zij het nieuwe di gitale pan-Europese autotelefoon-netwerk. 164.50 lier: ouders sen recht op nonderzoek dbescherming HAAG Ouders of i moeten het recht een tegenonderzoek te itvoeren als het advies Raad voor de Kinder- •ming over hun pupil ;t zint. Dit heeft staats- ris Kosto van justitie i van een kamermeer- I te verstaan gekregen een commissievergade- er de justitiële jeugdbe- ing. 'oelt er bitter weinig ;n wettelijke verplich- tegenonderzoek in te Hij meent dat de rech- goed in staat is te be- anneer hij of zij be- 72.30 heeft aan zo'n tweede 280.00pek dat mede-bepalend voor de toekomst van 70pderjarige. I56.00&tssecretaris vreest zo- 47.20) precedentwerking, het 385®,speet alsook een 'aan- ^[ect' indien het tegen- 43 5j)ek in de wet wordt 64.ooerd. Als de contra-ex- 18.00 een recht wordt, is de 16550o'^ °°k verPlicht zorg te g3 voor de kosten, zeker I8200egenen die daartoe de I3.00fle draagkracht ontbe- 39.i0|arschuwde de bewinds- 86.50 't^CDA, RPF, SGP, VVD i22!eoïn Links hielden echter 85.00kn het beginsel van Ijselijkheid dat vergt dat ^jjjjlbeide ouders of voogd 80 ^gelegenheid wordt ge- 5O.60h ter onderbouwing 68.40waren tegen de conclu- 3®jji het Raadsrapport ge- 2O20 op deskundigenonder- 70o'w een tegenonderzoek te 55.0Cerrichten. Kosto zegde 64.5<bekijken hoe de proce- ^®j|els conform de wens 25oo(Karner kunnen worden 24MSt. 85? 2»il af van de taak die en voor de Kinderbe- |ng hebben bij het in- 1 kinderalimentatie en jdrage in de jeugdbe- ng. De Kamer steunt Érstel, maar hecht er dat er een zelfstandige tie komt die belast ;t een incasso-functie eemgevallen. Het wil Kamer niet in dat in- 14v^t>rmalige partners met rtg'ooWerhoop liggen en de 05^00 atieplichtige het laat 27,35 k de alimentatiegerech- «."pu moeten opdraaien 173 j incassokosten 0,0400voor de Kinderbe- 29,80 ng fungeert nu als een 128,50iffer en heeft het nodi- om naleving van de ^jïtieplicht af te dwin- is goed als zo'n soort ^^klijft bestaan. De des- MUeid van de af te stoten Ie afdelingen van de •or de Kinderbescher- bij de komende ver liging heel wel wor- vinden CDA, •6, GPV, SGP, RPF Links. de opvatting van de neerleggen bij een :p die in zijn opdracht tptember komt met len voor de financiële n van de Raden voor iderbescherming. De de Kamer nu heeft wordt daarin uitge vaar de kans is niet ldig dat Kosto eind er een aantal alterna- ip tafel legt waar de immissie dan wellicht ren naar heeft, zo zei DEN HAAG Het Twee de-Kamerlid Rosenmöller van Groen Links is woe dend over de uitspraak van vice-premier Kok dat illegale buitenlanders moeten worden opge spoord en uit het land ge zet. „Dergelijke hetzes lei den ertoe dat de discrimi natie wordt aangewak kerd", zei Rosenmöller bij een vergadering van de kamercommissie voor het minderhedenbeleid. „Ik ontken niet dat illegale buitenlanders een probleem vormen, maar door tot een jacht op de illegalen op te roe pen, raakt de discussie uit evenwicht. Koks uitlatingen missen nuance en waren onbe hoedzaam", aldus Rosenmöl ler. „Daarom vind ik dat enig tegenwicht geboden moet wor den om rassenonlusten te voorkomen". Minister Dales, die het min derhedenbeleid coördineert, schaarde zich juist aan de zijde van de vice-premier. „Illegale buitenlanders geven aan de le- galen een slecht imago", zei zij. Verder was er lof voor Kok van grote delen van het parle ment „Ook ik vind dat illega le buitenlanders eruit moeten", zei CDA-woordvoer- der Krajenbrink. Apostolou van de PvdA voegde hieraan toe dat er dan wel een aantal maatregelen aan vooraf moet gaan, zoals het aanpakken van bedrijven die illegalen uitbui ten. „Maar inhoudelijk ben ik het met Kok eens", aldus Apo stolou. Wiebenga van de VVD stelde vast dat dit een aanmerkelijke koerswijziging van de PvdA was. „Twee jaar geleden wilde de PvdA niet eens praten over een strenge aanpak van dit probleem", aldus Wiebenga. Hij riep verder op de uitspra ken van de Amsterdamse poli- tie-commissaris Nordholt se rieus te nemen. Nordholt stel de enige weken geleden vast dat illegale buitenlanders een enorm probleem vormen om dat zij vaak vervallen in cri minaliteit en drugsgebruik. Verder werd minister D'Anco- na (WVC) door de VVD en D66 uitgebreid aan de tand ge voeld over de gebrekkige fi nanciële middelen die zij be schikbaar stelt voor de opvang van migranten die legaal Ne derland binnenkomen. „De minister stelt vijf miljoen be schikbaar, maar er is mis schien meer dan 200 miljoen nodig om alle nieuwkomers een behoorlijke opvang te bie den", aldus Wiebenga. „Met dit beleid wordt slechts zeven procent van de nieuwkomers bereikt", zei D66-woord voer ster Groenman. „Dat is toch dweilen met de kraan open?", zo vroeg zij zich af. D'Ancona liet doorschemeren bereid te zijn hier meer geld voor uit te trekken, maar wees op de fi nanciële problemen van het kabinet. ncb, fnv en dr. pennings laken uitspraken kok IC DEN HAAG Het moet afgelopen zijn met onge nuanceerde uitlatingen over illegalen en rassen- rellen. Eerst burgemeester Van Thijn van Amster dam, toen politiecommis saris Nordholt en nu PvdA-partijleider Kok. „Ik ga niet in het spreek koor van paniekzaaiers zitten. Er is in Nederland geen reden tot angst voor rassenrellen". Dr. R. Pennings van de facul teit Sociaal Culturele Weten schappen aan de Vrije Univer siteit in Amsterdam vindt de laatste uitlatingen van Kok onverstandig, om niet te zeg gen dom. De FNV is teleurge steld en het Nederlands Cen trum voor Buitenlanders (NCB) geschokt. De uitspraken van hoofdcom missaris Nordholt van Amster dam konden nog. Zijn waar schuwing voor rassenrellen ging wat ver, maar ach, de boodschap was goed: de poli tiek moet met man en macht werken aan de achterstand (scholing en werkgelegenheid) van etnische minderheden. Maar wat PvdA-partijleider Kok afgelopen vrijdag verkon digde, raakte niet alleen kant noch wal, maar is bovendien koren op de molen van Neder landers die een broertje dood hebben aan hun gekleurde buurman. Tijdens de partijraad van de PvdA zei Kok dat „een actief verwijderingsbeleid van illegalen het onvermijdelijke sluitstuk van ons vreemdelin genbeleid is". Het achterwege blijven van verwijdering zou de gevaren van rassenrellen naderbij kunnen brengen. Di recteur M. Rabbae van het NCB kon zijn oren niet gelo ven: „De toonzetting en de analyse van Kok is volledig anders dan die van Nordholt. Nordholt heeft gewaarschuwd voor rassenrellen als niet ge werkt wordt aan de achter stand van etnische minderhe den. Kok heeft daar nog een schepje bovenop gedaan door te suggereren dat we in Ne derland rassenrellen krijgen Nordholts boodschap was goed: de politiek moet met man en macht werken aan de achterstand wat betreft scholing en werk gelegenheid van etnische minderheden. FOTO: DIJKSTRA Extreem rechts Volgens Rabbae zijn er in Ne derland geen aanwijzigingen voor rassenrellen. „Maar als we niet voorzichtig zijn, onste ken we zelf het vuur", aldus Rabbae. Pennings denkt dat de uitspraken van beleidsma kers voor een belangrijk deel zijn ingegeven door angst. „Zo gauw er iets in de omgeving van Nederland gebeurt, laait hier de discussie weer op. Dat hebben we gezien ten tijde van de rellen in het Engelse Brix ton en nu opnieuw naar aan leiding van onlusten in België, Frankrijk en Engeland". De situatie in de buurlanden is volgens Rabbae en Pennings echter volstrekt onvergelijk baar met die van Nederland. „Nordholt constateert in Am sterdam dat bepaalde vormen van jeugdcriminaliteit vaak door minderheden worden ge pleegd. Terecht, denk ik. En dat probleem moet je ook aan pakken, maar om nu van ras senrellen te spreken7 Dan ga je uit van een verwachte soli dariteit binnen een groep en die zie ik absoluut niet". In te genstelling tot andere landen kent Nederland geen woonwij ken die voor veertig procent of meer uit buitenlanders be staat van dezelfde herkomst: dus allemaal Turken of alle maal Marokkanen. „Het zijn de wijken met grote homogene groepen buitenlanders waar de rellen in het buitenland zijn ontstaan. Uitgelokt door ex- treem-rechtste bewegingen die inhaken op de problematiek en aangewakkerd door optre den van politie en bestuurders. De ordehandhaving in die lan den speelt geen neutrale rol. In Nederland is het gelukkig al zover dat men beseft dat het belangrijk is hóe de politie op treedt en hóe het apparaat is samengesteld". Pennings weet zich gesteund door Rabbae die als belang rijkste oorzaak van de rassen- rellen in het buitenland de botsing tussen etnische min derheden en politie en be stuurders noemt. „Illegale vreemdelingen hebben hier als zodanig niets mee te maken. Volgens directeur Rabbae van het NCB zijn er in Nederland geen aanwijzigingen voor rassenrellen zoals in Brixton en onlangs in Brussel. FOTO: AP Het is volstrekt onjuist om in Nederland het fenomeen ras senrellen kunstmatig op te blazen en het op de politieke en maatschappelijke agenda te zetten". De uitspraken van Kok zullen volgens Rabbae in direct leiden tot het verscher pen van tegenstellingen tussen migranten en racisten. Werkgevers aanpakken Dat de uitspraken uitgerekend uit de hoek van de socialisten komen, maakt de betrokkenen nog bedroefder. Het NCB en de FNV plaatsen de opmerkin gen „in de geest van deze tijd: de nieuwe flinksheid, die leidt tot de verharding van stand punten". Pennings vreest dat Kok ten prooi is gevallen aan de lobby voor een actief uitzet tingsbeleid van illegalen. Een beleid dat NCB, FNV en Pen nings met kracht verwerpen „Eerlijk gezegd vind ik die hele discussie over illegalen achterhaald. Je kunt in Neder land alleen illegaal verblijven als je er illegaal kunt werken. Dus moet je de werkgevers aanpakken. Het is organisato risch ondoenlijk en ook immo reel om het probleem vanuit de illegalen aan te pakken". Karin Adelmund van de FNV: „Je moet van slachtoffers geen veroorzakers maken. Werkge vers moeten dusdanig worden beboet dat zij het niet in hun hoofd halen illegalen in dienst te nemen". Gedoogde illegalen (buitenlan ders die legaal Nederland zijn binnengekomen maar langer zijn gebleven dan officieel mag) zouden gelegaliseerd moeten worden. De overige il legalen zouden uiteindelijk op een „humane wijze" moeten worden uitgezet. Rabbae: „Geen razzia's dus door 's nachts met loeiende sirenes il legalen van bed te lichten. Met een humaan uitzettingsbeleid bedoel ik dat de mensen tevo ren worden gewaarschuwd dat ze Nederland moeten verlaten. Velen zullen de vernedering van uitzetting willen besparen en uit beweging vertrekken" SAO PAULO Het gonst in Colombia van de ge ruchten over het tijdstip waarop 's Pablo Escobar, 's werelds grootste drugs handelaar uit zijn schuil plaats in de bergen rond Medellin tevoorschijn zal komen. De leider van het uiterst gewelddadige Me dellin-kartel is het vluch ten moe. De gevreesde co caïnehandelaar heeft be loofd zich aan de Colom biaanse justitie over te ge ven en zijn intrek te ne men in een afkickcentrum in Medellin, dat speciaal met het oog op zijn komst verbouwd is tot een vijf- sterrengevangenis. Escobar heeft niet zo'n haast en lijkt pas daadwerkelijk te willen capituleren na de 5e juli Op die datum treedt een nieuwe grondwet in het land in werking met daarin het ar tikel, dat uitlevering van Co lombiaanse drugscriminelen aan het buitenland verbiedt. Escobar wil het zekere voor het onzekere nemen en zich ervan vergewissen dat hij niet in de val gelokt wordt en dat de autoriteiten hem alsnog op een vliegtuig naar de Verenig de Staten zetten. Liever een graftombe in Colombia dan een cel in de Verenigde Sta ten, luidt de lijfspreuk van de extradictables (de uitleverba- ren), de gewapende arm van het Medellin-kartel. Vastbesloten de geweldsspiraal te doorbreken zwaaide de nieuwe president Cesar Gavi- ria na zijn aantreden in augus tus 1990 de witte vlag. Overga ve in ruil voor strafverminde ring. En geen uitlevering. De strategie sloeg aan. Tussen de cember en februari gooiden de drie gebroeders Ochoa de handdoek in de ring. Met hun overgave kwam Pablo Esco bar, de leider van het Mede llin-kartel, nagenoeg alleen te staan. Ook al omdat het Co lombiaanse leger het drugs syndicaat zware verliezen had toegebracht in de frontale oor log tegen de verdovende mid delen tussen september 1989 en juli 1990. Na het voorbeeld van de gebroeders Ochoa leek de overgave van Escobar slechts een kwestie van tijd. Vraagtekens De drugsbaron, die zijn crimi nele carrière begon als hande laar in gestolen grafzerken, zette echter grote vraagtekens bij zijn veiligheid. Eind januari verklaarde hij dat van zijn overgave geen sprake kon zijn, zolang de politie er een shoot to kill-beleid op nahield. Pre sident Gaviria drukte Escobar op het hart dat spijtoptanten niets te vrezen hadden en be loofde dat rechtszaken tegen cocaïnehandelaren versneld zouden plaatsvinden. De woorden van de president konden Escobar echter niet geruststellen. In april kwamen de eerste te kenen dat enig schot in de zaak zat. Escobar besefte dat hem weinig keuze restte. Zijn macht over het Medellin-kar tel, althans wat nog rest van deze criminele organisatie, is tanende. De dagelijkse leiding over het kartel heeft Escobar uit handen moeten geven, om dat hij al bijna twee jaar een ondergedoken leven leidt. Zijn naaste medewerkers hebben zich overgegeven of zijn in vuurgevechten met het leger en politie gedood. En ruim 20 collega-handelaren zitten in de VS een gevangenisstraf uit. Volgens recente informatie is het Medellin-kartel uiteenge vallen in een vijftiental mini- kartels. die elk voor zich strij den om een plaatsje op de lu cratieve exportmarkt. Voorts heeft een onbekend aantal drugshandelaren uit Medellin hun business naar buurlanden verplaatst in de hoop daar minder last te hebben van de Colombiaanse justitie. Inmid dels is een nieuwe grootmacht opgestaan. Het minder geweld dadige en meer op handels geest stoelende Cali-kartel heeft dankbaar geprofiteerd van de frontale drugsoorlog te gen het Medellin-kartel. In alle stilte heeft deze bende haar invloed uitgebreid. De nieuwe Escobar heet nu: Gil- berto Rodriguez Orejuela. Zijn Cali-kartel heeft vrijwel de ge hele Europese en Japanse markt onder controle en ook in de Verenigde Staten stijgt de afzet in een rap tempo. Pater Deze ontwikkelingen in ogen schouw nemende, lijkt Escobar eieren voor zijn geld te kiezen. De lang verwachte capitulatie is de vrucht van een zorgvul dig geplande bemiddelings campagne van de populaire en in Colombia alom gerespec teerde pater Rafael Garcia Herreros (84). In april vroeg de drugsbaron in een brief of de geestelijke zou willen be middelen bij zijn overgave. De pater, die al gedurende 30 jaar een religieuze talkshow op de Colombiaanse televisie pre senteert, heeft de afgelopen maanden op verzoek van pre sident Gaviria heen en weer gependeld tussen Medellin en Escobars schuilplaats in het bergachtige achterland. Dat het zo lang duurt, voordat Es cobar openlijk het boetekleed aantrekt, is te wijten aan zijn achterdocht. In ruil voor zijn overgave heeft hij de regering drie eisen gesteld, waaraan voldaan lijkt. Volgens infor matie van pater Herreros zal Escobar gedurende twee tot drie jaar verpleegd worden in een afkickcentrum, in Esco bars geboortewijk Envigado in Medellin. Het complex is voor deze speciale gelegenheid ver bouwd tot een luxueuze ge vangenis, dat door de pers al spottend tot 'Hotel Escobar' is gedoopt. De drugsbaron komt onder bewaking te staan van het leger en niet onder de door hem zo gevreesde politie. Bo vendien zullen mensenrech tenorganisaties toezien op het lichamelijk en geestelijk wel zijn van de drugscrimineel. Wanneer Escobar inderdaad capituleert, lijkt een einde te komen aan een tijdperk waar in de drugsmafia van Medellin Colombia trachtte te regeren met bommen. De overgave is een pluim op het verzoenings- beleid van president Gaviria. Een einde van de drugsbusi- ness betekent Escobars stap ze ker niet. Jonge, ambitieuze co- cainehandelaren staan te trap pelen om de erfenis van 's we relds rijkste man op te eisen. HET WITTE WIEF 1500jaar voor uw ludrehemng ilond hier een lonnelempel tlgn geliefde was hogepriester en leidde de leremomen gewgd aan de zonnegod Copyright Standaard uitgeverij distr Wavery Productions Recordaantal bezwaren luchthaven Maastricht MAASTRICHT Voor het verstrijken van de termijn waarbinnen bezwaarschriften konden worden ingediend te gen de aanleg van de omstre den oost-west-baan op de lucht haven Maastricht in Beek, zijn bij de provinciale commissie ruim 25.000 schriftelijke protes ten binnengekomen. Nu al staat vast dat nooit eerder zo veel bezwaarschriften tegen de uitbreiding van een vliegveld zijn binnengekomen. Ongeveer de helft is afkomstig van de ac tiegroep „Boze Moeders". De Belgische grensgemeenten, die grote overlast duchten van uit breiding van het vliegveld in Beek, zijn goed voor circa 5.000 bezwaarschriften. Het meest omvangrijke protest is afkom stig van de vereniging „Geen uitbreiding vliegveld Beek", die al jarenlang ageert tegen de geluidsoverlast van de luchtha ven Maastricht. Het bezwaar schrift beslaat meer dan 200 pagina's. TIJDPERK VAN TEGENSTELLING EN VERDEELDHEID IN EUROPA" VOORBIJ' PRAAG De regeringslei ders van de 34 CVSE-landen, de landen die zijn aangesloten bij de Conferentie voor Veilig heid en Samenwerking in Eu ropa, verklaarden verleden jaar november in Parijs plech tig dat „het tijdperk van te genstelling en verdeeldheid in Europa" voorbij was. Om die mooie woorden te bewiizen, besloten ze het op te richten secretariaat van de CVSE te zullen vestigen in Oost-Euro pa, en wel in Praag. Daar zit het nu inderdaad, in een smal straatje aan de voet van de Burcht, de residentie van president Vaclav Havel. De voornaamste taak van het team is het voorbereiden van de CVSE-bijeenkomsten, zoals die van de ministers van bui tenlandse zaken in Berlijn morgen en overmorgen. Afgezien van de Verenigde Naties is het CVSE het enige orgaan dat zowel alle Europese landen (minus Albanië) als de Sovjetunie, Amerika en Cana da in zich verenigt. De Vere nigde Staten zijn er voorstan der van dat Albanië op korte termijn actief gaat meedoen aan het CVSE-proces, zo heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken James Ba ker gisteren gezegd aan de vooravond van de conferentie. Eerder op de dag had de Euro pese Gemeenschap in Luxem burg al verklaard er voorstan der van te zijn dat Albanië op korte termijn toetreedt tot de organisatie. Nieuw tijdperk Zeker zolang de landen van Oost- en Midden-Europa geen lid mogen worden van de NAVO, terwijl toch alom wordt erkend dat deze landen niet in een 'veiligheidsva cuüm' mogen blijven hangen, is de CVSE het aangewezen li chaam om vrede en stabiliteit in Europa te waarborgen. Wel iswaar was de CVSE oorspron kelijk bedoeld als een politiek overlegorgaan (als een confe rentie, niet als een permanen te organisatie), maar nu Euro pa zo drastisch van karakter is veranderd, is ook voor de CVSE een nieuw tijdperk aan gebroken. In Berlijn, waar de eerste vergadering sinds de historische Verklaring van Pa rijs wordt gehouden, zal de trend voor de komende jaren worden gezet. De ministers van buitenlandse zaken van de NAVO hebben het toegenomen belang van de CVSE vorige onlangs in Ko penhagen nog weer bevestigd. Voor wat de veiligheidspoli tiek betreft is de CVSE het aangewezen orgaan voor de betrekkingen met Oost- en Midden-Europa, zo verklaar den de ministers. Voortaan zal ook „het voorkomen van con flicten, de bestrijding van cri ses en het vredig oplossen van conflicten" tot het takenpak ket gaan behoren. En daarmee krijgt de CVSE al een belang rijk deel van de functie die tot voor kort alleen aan NAVO en Warschaupact was toebedeeld.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 5