Radio Boterbloem lonkt naar de ether Directie attractiepark Duinrell: eigen busdienst is niet nodig Politie Hillegom en N oordwi jkerhout noodgedwongen samen li Bouw van raadhuis Oegstgeej gekoppeld aan plan centrum )v] DUIN- EN BOLLENSTREEK CcidócGommit DINSDAG 18 JUNI 1991 PAGI1 'fc Ravage op snelweg door scharende vrachtauto 'WASSENAAR Een scharende aan hanger van een vrachtwagen zorgde gisterenmiddag voor een aanzienlijke ravage bij het kruispunt Rozenplein op de Rijksstraatweg in Wassenaar. De be stuurder van de vrachtwagencombinatie reed de berm in nadat hij bij het afrem men voor het stoplicht merkte dat zijn voertuig begon te scharen. Daarbij reed hij een meterkastje, een boom en een lantaarnpaal ondersteboven. Ook raakte hij een bestelauto. Door de snelle reactie van de vrachtwa genchauffeur raakten er geen personen gewond. Door de aangerichte ravage moest de rijbaan richting Amsterdam een tijdlang worden afgesloten. Stichting Jeugdrecreatie Sassenheim stopt ermee SASSENHEIM De Stichting Jeug- drecreatie Sassenheim houdt het na bijna 23 jaar voor gezien. Het bestuur van de stichting, die zo mervakanties voor jeugd en ouderen organiseerde, heeft dit bekendge maakt. De redenen voor het besluit zijn vol gens voorzitter T. Gozeling de terug lopende belangstelling voor de va kanties en het gebrek aan vrijwilli gers voor de begeleiding ervan. Goze ling hoopt een aantal evenementen bij andere verenigingen te kunnen onderbrengen. Het batig saldo van de stichting zal worden geschonken aan het dagver blijf van de Oude Post in Sassenheim. Openbaar onderwijs Valkenburg bedreigd .VALKENBURG Er is onrust ontstaan binnen het openbaar onderwijs in Valkenburg. Aanleiding zijn de nieuwe normen voor schaalvergroting in het basisonderwijs. De nieuwe norm voor het al of niet voortbestaan is voor Valkenburg bepaald op 84 leerlingen. De school heeft nu 79 leerlingen. A. Varkevisser-Haasbroek (PvdA/Groen Links) drong er in de commissie onderwijs en welzijn met klem op aan dat Valkenburg er alles aan doet om het openbaar onderwijs te handhaven. Ook de an dere fracties in de commissie spraken zich uit voor handhaving. G. Spiering-Poot (CDA) vond dat de commissie niet te pessimistisch moest zijn, er zijn nog drie jaren te gaan en dan kan de school aan de normen voldoen. Burgemeester C. Sinke daarover: „We zullen alles in het werk stellen om de keuze mogelijkheid voor Valkenburg te behouden". Veel gegadigden voor vrouwen adviescommissie NOORDWIJKERHOUT Meer dan twintig vrouwen hebben zich opgegegen voor de op te richten Noordwijkerhoutse vrouwen adviescom missie voor de woningbouw (VAC). Volgens wet houder C. van der Klaauw worden de belangstel lenden deze week door de gemeente aangeschre ven. In juli organiseert de gemeente een cursus waaraan de vrouwen kunnen deelnemen. De be doeling is dat er uiteindelijk uit de cursisten vijf vrouwen worden geselecteerd voor de commissie die in september van start kan gaan. Mochten te veel vrouwen inmiddels al een vakantie hebben gepland, dan wordt de cursus uitgesteld, aldus Van der Klaauw gisteravond in de commissie welzijn. Het is de bedoeling dat de VAC-groep bestem- mings- en bouwplannen gaat beoordelen „vanuit de visie van de vrouw". Inbrekers bij toeval door politie aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN De Al- phense politie heeft vannacht rond half vijf twee Hagenaars van 22 en 23 jaar aangehouden. Het tweetal reed in een ge stolen auto en had ook nog inbrekers werktuigen achterin het voertuig liggen. De toekomstige inbrekers liepen tegen de lamp bij een controle van een surveille rende politiewagen in de Gnephoek. Toen het tweetal geen autopapieren kon overleggen, ontdekte de politie boven dien dat de bedrading van de auto was doorverbonden. De auto bleek op 16 juni te zijn gestolen uit Den Haag. De politie van Culemborg heeft ook nog belangstel ling voor één van de twee Hagenaars, vanwege overtredingen die daar begaan zijn. ZIEKEN- EN BEJAARDENOMROEP JUBILEERT LISSE Radio Boter bloem uit Lisse viert dezer dagen het 25-jarig jubile um. Reden voor bestuur en leden van deze zieken en bejaardenomroep eens flink aan de weg te tim meren. Maar er zijn meer redenen, aldus voorzitter Gerrit Hunnekink. „We willen ook proberen fi nancieel wat meer arm slag te krijgen". Een deze week geplande actie zou daarvoor moeten zorgen. „We hebben bedrijven uit Hil legom, Lisse, Sassenheim en Warmond benaderd met de vraag of ze ons werk finan cieel willen ondersteunen". Hoewel Radio Boterbloem fi nancieel ondersteund wordt door subsidie van enkele ge meenten en de bijdragen van bejaardentehuizen en andere instellingen, zijn er soms uit gaven noodzakelijk die het normale budget overstijgen. „Een deel van onze installatie is al oud en zou eigenlijk ver vangen moeten worden. Dat kost echter meer dan we zelf op kunnen brengen", concreti seert Hunnekink het verlang lijstje. Initiatief Radio Boterbloem startte 25 jaar geleden op initiatief van Haarlemmer Tesselaar om via Zandvoort en Hillegom uitein delijk in Lisse te belanden. Te genwoordig werkt men met 51 vrijwilligers. Via in de studio's aan de Bondstraat opgenomen banden worden bejaardencen tra in de omgeving bediend. Op die manier is Radio Boter bloem in huize St. Liduina in Warmond, de Schutse en de St. Bernardus in Sassenheim, de bejaardencentra Rustoord en Berkhout in Lisse en in Bloemswaard, Parkwijk en het Maartensheem in Hillegom te beluisteren. Er komt heel wat voor kijken om alle wensen van de zieken en bejaarden op papier te krij gen, legt Hunnekink uit. „Door onze mensen worden tijdens de koffie-uurtjes de centra bezocht en praat men met zoveel mogelijk mensen om te horen of er wensen zijn. Het mes snijdt zo aan twee kanten, want er ontstaat op die manier ook een persoonlijk contact met de bewoners van de tehuizen en daar is men duidelijk blij mee". Rechtstreeks Op 23 november hoopt Radio Boterbloem in de Beukenhof in Lisse het 25-jarige bestaan op bescheiden wijze te vieren. Een mooie gelegenheid om de toekomstplannen van Radio Boterbloem te presenteren, denkt Hunnekink. Een toe komst met rechtstreekse uit zendingen vanuit de studio in Lisse? Hunnekink:„Dat zou verschrikkelijk fijn zijn. Wel iswaar zijn de duizend luiste raars die we momenteel berei ken de moeite waard, maar in een tijd waarin meer en meer ouderen zelfstandig thuis blij ven wonen, zijn andere com municatiekanalen natuurlijk welkom". Zaterdag 22 juni zal Radio Bo- Radio Boterbloem draait dankzij de inzet van 51 vrijwilligers. Technicus Joop van Bourgondiën (links), om-roeper Piet van Sabben (midden) en voorzitter Gerrit Hunnekink (rechts) zijn er drie van. terblem aanwezig zijn in Jaap gehele dag aan een uitzending Kooy's Tuincentrum aan de wordt gewerkt. Voor geïnte- Heereweg in Lisse, waar de resseerden een prima heid om meer te weten te ko men over Radio Boterbloem. En voor wie het niet laten kan I FOTO: HENK VAN DEN ENDE is er de wetenschap dat vrij willigers bij de Boterbloem een gewillig oor zullen aantreffen. Valkenburg terughoudend met gebruik banenpool VALKENBURG De ge meente Valkenburg komt in aanmerking via een Rijksbij drageregeling voor een banen pool. De colleges van burge meester en wethouders van de gemeenten in het samenwer kingsverband Duin- en Bol lenstreek hebben daarvoor een gezamenlijke stichting opge richt. Directeur De Looze van de openbare basisschool deed gis teren een voorzet bij het ge meentebestuur om na te gaan of de mogelijkheid om een langdurige werkloze aan te trekken aanwezig is. Er wordt een aanbieding gedaan om voor 3.500 gulden per jaar zo'n kracht aan te trekken voor on derhoud, huishoudelijke dienst en dergelijke. Voorzitter C. Sinke hield de raadscommissie onderwijs voor dat dit op langere termijn de gemeente veel geld gaat kos ten. B en W zijn daarom terug houdend. A. Varkevisser- Haasbroek (PvdA/Groen Links) voelde wel iets voor de mogelijkheid via de Stichting een werkloze uit eigen ge meente aan de slag te helpen. Ze dacht aan gezamenlijk ge bruik van deze mogelijkheid met de Christelijke Basis school. De overige commissie leden zagen echter nog wel problemen. N oordwijkerhouter met auto over kop NOORDWIJKERHOUT Een 45-jarige Noordwijkerhou- ter is gisteravond op de Lange- velderweg met zijn auto over de kop gevlogen. De man kwam met de schrijk vrij, zijn auto werd zwaar beschadigd. Volgens de politie had de Noordwijkerhouter behoorlijk veel gedronken. Hij kreeg een rijverbod van elf uur. De auto wordt technisch onderzocht. Autokrakers aangehouden LEIMUIDEN Twee Rotter dammers zijn vanacht in Lei- muiden aangehouden terwijl ze bezig waren auto's open te breken. De twee van 19 en 20 jaar hadden al toegeslagen in de Dennenlaan en Westban- ,toen de gealarmeerde politie ze betrapte. Omwonenden hadden de politie gewaar schuwd. WASSENAAR De di rectie van attractiepark Duinrell ziet geen aanlei ding om te onderzoeken of het mogelijk is om bus lijnen in eigen beheer te laten rijden. Dat zegt ad junct-directeur Felix Wal ter van het pretpark in een reactie op de aanbe velingen die aan de grote attractieparken in ons land zijn gedaan om een eigen busdienst in te stel len als busmaatschappijen zelf geen maatregelen ne men om de parken beter bereikbaar te maken. „Misschien vormen wij een uitzondering, maar wij hebben een meer dan goede samen werking met de NZH. Deze zet al uit eigen beweging extra lijndiensten in als het druk dreigt te worden. Het kan na tuurlijk altijd nog beter, maar wij mogen niet klagen. Dus geen eigen busdienst". De aanbeveling werd gedaan in het „rapport attractief open baar vervoer". De opdrachtge ver van het onderzoek was de Club van 11, waarin alle grote attractieparken van Nederland participeren. Volgens de sa mensteller van het rapport, ing. P. Peeters blijkt dat het transport met het openbaar vervoer tussen de NS-stations en de ingang van de elf grote pretparken teveel tijd kost. Op die manier duurt de totale reis rnet het openbaar vervoer an derhalf keer zo lang als met de auto. Gemiddeld zou de tijd tussen aankomst op een NS station en de aankomst bij de kassa van het park met 23 mi- Die reistijdverkorting kan worden verkregen door de wachttijden bij het overstap pen te verminderen en de rij tijd naar het park te vermin deren. Dat laatste kan door de bussen over speciale busbanen te sturen en onderweg geen halteplaatsen meer te laten aandoen. Dus een echte snel- bus naar de diverse attractie parken. De frequentie van de bussen naar de parken op zon dag zou verhoogd moeten wor den'. Wanneer de busmaat schappijen niet mee willen werken, zouden de directies van de attractieparken de mo gelijkheid van buslijnen in ei gen beheer moeten onderzoe ken. Om alle wensen van de direc ties van de elf attractieparken op een lijn te krijgen heeft ing P. Peeters meer aanbevelingen gedaan. Zo moet bijvoorbeeld worden getracht om de bus halte zo dicht mogelijk bij de ingang van het park te krij gen. Liefst dichterbij dan de parkeerplaatsen. Duinrell streeft daar overigens al jaren naar. Daartoe werd enkele ja ren geleden de Aptroot-vari- ant voor een buskeerlus ont wikkelt en goedgekeurd. Na vier jaar is deze lus nog steeds niet aangelegd. Duinrell wil deze buskeerlus aanleggen op grond van de gemeente. De gemeente is evenwel is van mening dat de buskeerlus ge heel op grond van Duinrell moet worden aangelegd. Deze met elkaar tegenstrijdige standpunten bij gemeente en Duinrell lijken onwrikbaar te zijn, waardoor er al vier jaar niets wordt gedaan. Gouden dag voor Sassenheims paar Het is vandaag groot feest voor het Sassenheimse echtpaar Slin- gerland-Wennekea. Ze vieren hun gouden huwelijk. De 73-jarige bruid en de 78-jarige bruidegom zijn beiden goed gezond. J.SIin- gerland is een geboren en getogen Sassemer. Na z'n diensttijd in '39/'40, trad hij in dienst bij de Coöperatieve vereniging Ons Be lang in Sassenheim. Daar volgde hij zijn vader, na diens overlij den in 1952, op als directeur. In 1978 vierde hij er zijn veertigja rig jubileum en nam tegelijk afscheid als directeur. Zijn zoon Nico volgde hem op. Slingerland was daarnaast ondermeer actief als voorzitter van de plaatselijke commissie van de Hartstichting en in het jeugdwerk bij de St. Jozef-gezellen. De bruid, een boeredochter uit de Haarlemmermeer, heeft haar hele leven in de huishouding gewerkt. Daaraan had ze met negen kinderen haar handen dan ook vol. Voor haar huwelijk was zij een verdienstelijke organiste van de St. Jozefkerk in Benne- broek. FOTO: HENK VAN DEN ENDE REGIOJOURNAAL Opbrengst De jaarlijkse collecte ten bate van het Rode Kruis heeft in Sassenheim 9.213 gulden op gebracht. Ongeveer acht pro cent meer dan de opbrengst van vorig jaar. Winkelen Het CDA Katwijk houdt van avond een discussie-avond over de winkelfunctie in Katwijk aan de Rijn. De avond wordt ingeleid door de voorzitter van de winkeliers vereniging in katwijk aan de Rijn, W. Minnee en het CDA-raadslid T.van der Plas. de avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in wijk- gebouw De Wiek, Fresia- straat 19 in Katwijk. Voorspeelavond In de aula van het Rijnlands Lyceum in Sassenheim wordt donderdagavond voor de derde maal een voorspeel avond verzorgd door de Christelijke Harmonie Cres cendo. Solisten, duo's, trio's, kwartetten en ensembles brengen een gevarieerd pro gramma van klassieke en po pulaire werken. Ook is er een optreden van het Jeugd orkest onder leiding van Erik Waerts. De toegang tot het Rijnlands Lyceum, Alkema- delaan 2 in Sassenheim, is gratis. Men begint om 19.30 uur. Pastoors Mgr. Ph. Bcir, bisschop van Rotterdam, is vanavond in de parochiekerk van de H. Jaco bus de Meerdere in Oude Wetering. Hij geeft een toe lichting op de wijze waarop de pastorale functie van pas toor P.C.M. Mussert na 1 au gustus zal worden ingevuld. NOORD WIJKERHOU- T/HILLEGOM De po litie in Noordwijkerhout en Hillegom zullen gedu rende de zomermaanden regelmatig gezamelijk sur veillance rijden. Dit houdt in dat de aanwezigheid van de politie in beide plaatsen op die momenten gehalveerd wordt. In plaats van twee zal er nog maar één surveillancewa gen beschikbaar zijn. De gezamelijke surveillance zal op vier avonden uitkomst moeten brengen. De korpsen hebben de politie uit Lisse en Noordwijk verzocht op die uren bijstand te verlenen in geval van calamiteiten. Boven dien is de Noordwijkse politie gevraagd extra te letten op het buitengebied van Noordwij- kerhout en Voorhout. De maatregel, die zondag al is ingegaan en tot 15 september zal duren, is een gevolg van de sterke onderbezetting van de politiekorpsen in Hillegom en Noordwijkerhout. Groepscom mandant A. Ket zegt zich in een aan de raad gerichte noti tie grote zorgen te maken over de feitelijke sterkte van de groep Noordwijkerhout. Per 1 augustus komt hij permanent vijfenhalve medewerker te kort. Oegstgeest nog niet to aan jumeh OEGSTGEEST Ten act PvdA-raadslid Wegmaam teravond tijdens de com arc vergadering van de con ve algemene bestuurlijke a;d> genheden liet weten vo1 jumelage met de Pool" meente Grodzisk te ziji? c klaarden de overige ci sieleden daar niet aan P zijn. n De kennismaking die oa™ weer heeft plaatsgeif tussen Oegstgeest en de 1 gemeente hoeft niet noo lijker wijze te leiden jumelage met deze g„ als andere mogelijkhed R niet onderzocht zijn. De vertegenwoordigers VVD, CDA, D66 en Links willen een keuz lijkheid hebben. „Er zaL meleerd worden maar II" een toevallig contact' houder A. Kohlbeck zich verbaasd over de kingen dat er nog „ie ra richt diende te worden d' werkgroep zal alles op i tje moeten zetten, is d van de commissie op de vertegenwoordiger na. V] zij Sassenheim optimistisch verhuizing A, SASSENHEIM ifi meente Sassenheir ibl deze week onderhanjieti gen starten met schoolhouder J. over de bouw van e tra-modern sportcogl bij het nieuwe zwi Wasbeek. Aarts had jaar al te kennen gefeI geïnteresseerd te een dergelijk projek U Hoewel er aanvankelij n ke was van twee g W asbeek-beheerder tigheid diende een gel tig plan in bij de ge r; ging de voorkeur al gi<\ naar Aarts. Zijn voori en het beste aansluiten bi_n staande en nog te re -] sportaccommodaties. Het Sassenheimse heeft zich de afgelopei den bezig gehouden m<e lei haken en ogen die g ten aan de bouw sportcomplex op de fulaf gen van de bassins \BCj oude buitenzwembad. >e van de afdeling algem ken van Sassenheim doom: „Het belangrijkstlg( tuurlijk dat men wordt over de prijs grond. Ook andere deti'n meer technische aai ,j reeds aan de orde geste j, Met name de ontsluiti het nieuwe sportcompl nog een probleem eenvoudig op te lossen Er zal rekening ge)Civ moeten worden met h(,jg we overdekte zwembai ook het perceel dat die de bouw van een nieu lands Lyceum zal bui schouwing moeten blijv Met de bouw van Aart centrum in Wasbeek eind komen aan de ja durende en als zeer hii ervaren overlast van f( keerders op de Mei Omwonenden zullen lucht ademhalen, wan li1 niet langer te kampen met geluidshinder en steeds terugkerende ei 'J sen. Voor het gemeente met Aarts in zee gaat, t echter wel duidelijkhe de toekomstige bestf van diens huidige oi i men. Maar optimisme goede afloop van de om j-a delingen overheerst bij' meente. Aardoom: „Hei zierig dat de hinderlijk,es tie bij verhuizing van d 1 school wordt opgelost, meente slaat op deze samen met de grondi aan Aarts twee vliegen ns klap". r OEGSTGEEST De ge meenteraad van Oegst geest stemt volgende week waarschijnlijk in met het voorstel onder zoek te laten verrichten naar nieuwbouw van een raadhuis aan de Lijtweg of omgeving. Alternatieven, zoals de verbouw van de oude Jelgersmakliniek of uitbreiding met depen dances van het huidige raadhuis aan het Wilhel- minapark zijn volgens het college van burgemeester en wethouders niet bevre digend. De commissie algemene be stuurlijke aangelegenheden was gisteravond niet unaniem voor nieuwbouw aan de Lijt weg. De liberaal A. Kuntze verklaarde wel in te stemmen met het voorgestelde onder zoek maar het alternatief Jel gersmakliniek open te willen laten. De CDA'er P. Hellinga vroeg of er in Oegstgeest geen andere open gaten te vinden waren voor de nieuwbouw van een raadhuis. M. Poelmans (D66) vond dat de raadhuisstudie het beste kan worden gekoppeld aan de centrumstudie van Oegstgeest. F. Wegman (PvdA) wilde zich best voor de nieuwbouw uit spreken als dat niet betekende dat Oegstgeest zich. allerlei za ken moet ontzeggen. Ook een terrein aan de Irislaan als bouwplaats noemde bij be spreekbaar. A. van Eisen (Groen Links) noemde het voorstel van het college over de ambtelijke huisvesting een losse flodder. Hij vroeg zich af wat haalbaar is is als er géén nieuwbouw wordt komt, waar bij hij nog steeds dacht aan het inrichten van twee verdiepin gen van de oude Jelgersmakli niek als dependance. Wethouder J. van der Reijden stelde dat het college keur heeft voor het terrein aan de Lijtweg gens bestaat er een a met het Administratie Zuid-Limburg (Mijnx' spensioenfonds) en hejjïjs die veel woningen en panden in deze omger' zitten, dat het parkee moet blijven. Maar beit ei nisaties zijn echter ook opwaardering van het centrum. Van der Reijden had een alternatief: de H( kerlaan. Daar ligt eei.f veld voor de jeugd w nieuw gemeentehuis g j zou kunnen worden. I zitter van de commiss r gemeester S. Scheensl cludeerde dat het on naar nieuwbouw v. V raadshuis aan de Lijtv f worden verricht, ge aan de plannen om li keicentrum Lange Vo face-lift te geven.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14