Woningcorporatie is te veel uit op winstbejag „Ze denken nog steeds dat de mensen in Borneo in lendedoekjes lopen REGIOJOURNAAL Leiderdorp wijst plan snelle trein niet in zijn geheel af RIJN- ENVEENSTREEK CcidócSommit DINSDAG 18 IUNI 1991 PAGI Ter Aar dreigt met sloop van paardestal TER AAR Een paardestal aan de Oostkanaalweg in Ter Aar moet als zodanig worden gebruikt, anders wil de gemeente dat de stal wordt gesloopt. De stal van de familie Sheng wordt nu gebruikt als opslag en garage. De bouwvergunning is in het verleden afgegeven met als bestemming schuur annex paardestal. In de commissie be zwaar- en beroepsschriften bestreed raadsman Schouten de aan schrijving van de gemeente tot sloop. Hij maakte onderscheid tussen het agrarische bestemming en agrarisch gebruik. Hij beriep zich daarbij op dertig jaar oude be stemmingsplan voor de Oostkanaalweg. Hij constateerde dat de bouwvergunning met agrarische bestemming niet inhoudt dat de schuur daadwerkelijk als stalling van paarden moet gaan ge bruiken. Schouten acht de aanschrijving van de gemeente niet gegrond. Hij suggereerde dat de gemeente niets meer kan doen als pro forma 2 paardeboxen in de schuur worden geplaatst. De commissie doet binnenkort uitspraak. Bloemzaad jes in ruil voor onderhoud boomspiegels ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente Alphen aan den Rijn roept de bewoners van de nieuwe wijk Kerk en Zanen op om de boom- spiegels in hun straat te onderhouden. Als te genprestatie krijgen zij van de gemeente een zakje bloemzaadjes. De financiële positie van de gemeente laat het niet toe dat de medewerkers van de afdeling groen de plantsoenen zo kunnen onderhouden als dat gewenst zou zijn. Het onderhouden van de boomspiegels komt in de praktijk neer op onkruid wieden, bloeme tjes zaaien, water geven en klein vuil verwij deren. Bijeenkomst actieve parochianen ZOETERWOUDE Niet minder dan 300 vrijwilligers van de Zoeterwoudse parochie Sint Jan's Onthoofding zijn morgen avond welkom bij een informele bijeenkomst in de tuin van de pastorie aan de Zuidbuurtseweg. Als de weersgesteldheid het niet toelaat wijkt het gezelschap uit naar Don Bosco. De woordvoerder van het parochiebestuur, vice-voorzitter Jac. van der Geest wijst op het belang van zo'n avond. „Binnen onze parochie zijn honderden mensen actief. Soms zijn dat taken en werkzaamheden die veel tijd vergen. Er zijn avonden dat er hard gewerkt wordt en er geen tijd is voor informeel contact. Binnen de parochie zijn tal van werkgroepen en commissies. Koorleden, de lectoren, het Jongeren Pastoraat, de dames die de kerkgebouwen schoonhouden en mensen die de tuinen en om geving van de gebouwen nalopen en de Zonnebloem. Het is goed de mensen die zich zo inzetten uit te nodigen voor een gezellig avondje", aldus Van der Geest die sinds kort de be langrijke functie van vice-voorzitter van het parochiebestuur vervuld. De bijeenkomst begint morgenavond om half acht met een korte gebedsdienst in de Sint Jan. Wandeldriedaagse start morgen in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Voor de veertiende maal wordt in Zoeterwoude een wandeldriedaagse gehouden. Morgen, donderdag en vrijdag heb ben de wandelaars keuze uit een afstand van 5 of 10 kilometer. Het clubhuis van handbalver eniging Fairplay is op alle avonden het ver trek- en eindpunt. Donderdag en vrijdag kun nen de wandelaars vertrekken tussen half ze ven en half acht. Op de slotavond vertrekken de deelnemers aan de tocht over 5 kilometer om half acht zodat een gezamenlijke intocht met de lopers van de 10 kilometer mogelijk is. Dat gebeurt met medewerking van drumfanfa re VIOS. Aanmeldingsformulieren kunnen worden ingeleverd bij slager Van der Hoeven aan het Watertje en mevrouw Oostdam, Wei- poortseweg 106. Ook op de eerste avond is het mogelijk zich op te geven. KRITIEK VAN LEDEN: ALKEMADE Het be-, stuur van de Woning bouwvereniging Alkema de moet de doelstellingen van de vereniging goed in de gaten houden. Het mag zich niet laten verleiden tot het onbeperkt najagen van winsten op geldlenin gen. Met die kritiek kwa men verschillende leden gisteravond tijdens de halfjaarlijkse ledenverga dering. De leden gingen niet klakke loos akkoord met de bestuurs voorstellen. Zo ontstond een heftige discussie met penning meester Van Dam over het sluiten van een geldlening van 2,1 miljoen gulden voor de bouw van twintig woningwet woningen in de voormalige theorievleugel van de Techni sche School. Oud-bestuurslid H. Witvoet vroeg of een dergelijke mil joenlening wel nodig is voor een rijke woningbouwvereni ging zoals die van Alkemade. Het positief exploitatieresul taat bedroeg vorig jaar ruim twee miljoen gulden en de al gemene bedrijfsreserve is maar liefst 24 miljoen gulden. Witvoet vroeg of lenen en her- beleggen wel past binnen de statuten van de Woningbouw vereniging. Volgens Witvoet zouden met gebruikmaking van eigen gelden onder meer de stichtingskosten van nieu we huizen kunnen worden te ruggebracht. Penningmeester Van Dam was het met dat laatste niet eens: „Voor de huren maakt het niets uit". Hij liet weten dat het bestuur heeft besloten om nieuwbouw met vreemd geld te financieren en groot-onder- houds-projecten met eigen geld. „Met een grote bedrijfs reserve houdt de woning bouwvereniging vrijheid van handelen op de lange termijn". Het positief exploitatieresul taat van ruim twee miljoen gulden vorig jaar was volgens hem grotendeels het resultaat van dergelijke herfinancie ring. Hierop wilde Witvoet op zijn beurt weten tot hoever de be drijfsreserve nog moet groeien. „Hierover dient meer duide lijkheid te komen" was ook de mening van andere leden. Ge zamenlijk drongen ze erop aan het beleggingsbeleid, hoe fi nancieel aantrekkelijk ook, in heroverweging te nemen. Voorzitter P. van der Meer be loofde uiteindelijk het herfi- nancieringsbeleid in de ko mende najaarsvergadering of ficieel aan de orde te zullen stellen. Hij kreeg de leden zo ver om in ieder geval dit keer nog akkoord te gaan met de geldlening van 2,1 miljoen. De leden machtigden het bestuur om tot de najaarsvergadering al datgene te doen dat nodig is. Met dien verstande dat tot die tijd niet extern mag worden geleend. Huursubsidie In antwoord op vragen van le den liet de voorzitter weten dat een kwart van de huurders in Alkemade huursubsidie krijgt. Landelijk komt dertig procent daarvoor in aanmer king. Op verzoek van de heer Witvoet onderzoekt het be stuur of en hoevel huurders als gevolg van de vijfenhalf procent huurverhoging per 1 juli boven de huursubsidie- grens zijn gekomen. Naar zijn mening zou de huurverhoging voor de in aanmerking ko mende woningwetwoningen zodanig moeten zijn, dat de be woners de huursubsidie niet kwijt raken. De huurprijs van de in aan bouw te nemen seniorenwo ningen in de theorievleugel van de voormalige Technische School zullen circa 570 gulden bedragen. Er komen achttien driekamerappartementen en twee tweekamerappartemen ten. Op het dak zullen acht luxe koopappartementen wor den gebouwd. Op verzoek van de bewoners van de acht duurste huurwo ningen van de Woningbouw vereniging (oneven zijde Sota- weg) wordt bekeken of de huurverhoging kan worden te ruggebracht tot nul. De huur van deze woningen bedraagt inmiddels 870 gulden per maand en zal binnen vijf jaar naar een maandhuur van 1200 gulden gaan. De bewoners zijn achttien jaar geleden uit soci aal oogpunt naar de huizen verhuist. In die tijd werd er aangedrongen op doorstro ming van goedkopere naar duurdere huurwoningen. De huurprijs, aanvankelijk ge raamd op 250 gulden per maand, bleek bij oplevering in april 1973 te zijn opgelopen tot 385 gulden. Dat was toen het drievoudige van de gemiddel de maandhuur van woning wetwoningen. LANGERAARSE MISSIONARIS VIERT 25-JARIG PRIESTERSCHAP Opbrengst De jaarlijkse collecte ten bate van het Rode Kruis heeft in Sassenheim 9.213 gulden op gebracht. zitter), G. Koelman-Houdijk secretaris en commissie alarmering), H. Hornis (pen ningmeester), A. van Heus- den (wijkfunctie Aarhoeve), M. Plugge-Zoet (commissie Stichting Zorg Oud-wethouder welzijn en thans CD A-gemeenteraads lid A. Otto, is vorige week benoemd tot voorzitter van de Stichting Zorg in Ter Aar. Het bestuur bestaat nu naast Otto, uit de volgende heeft tot en met 7 juli personen: J. Leijs (vice-voor- tentoonstelling in de Brozius (vrijwilligershulp) en H. van Sprang (arts, ho meteam). Roze driehoek De Stichting Homosexuali- teit Alphen aan den Rijn tentoonstelling in de open bare bibliotheek aan de Thorbeckestraat in Alphen. Het thema is „Als je kind een roze driehoek draagt". Aan de hand van info-mate- riaal, boeken en teksten aan de wand wordt een over zicht gegeven van het verle den en het heden dat aan sluit op dit onderwerp. De tentoonstelling is te bezichti gen tot en met zaterdag 6 juli van maandag tot en met donderdag van één tot vijf uur, op vrijdag van tien tot vijf uur, op maandag-, woensdag- en vrijdagavond ook van zeven tot negen uur en op zaterdagochtend van half tien tot half een. TER AAR „Ze denken hier nog steeds dat ze in Borneo in strohutten wo nen en in lendedoekjes lo pen", vertelt pater Jan Zwirs. „Toch staan er wel iswaar eenvoudige, maar redelijke huisjes". Boeiend vertelt hij over zijn missie werk in Indonesië. Tot 3 september is hij met ver lof in Nederland. Temid den van zijn familie en medeparochianen in Lan- geraar kan hij dan ook op 7 juli zijn 25-jarig priester jubileum vieren. Jan Zwirs heeft zijri opleiding gekregen op het klein semina rie van de congregatie van de paters van de Heilige Familie in Kaatsheuvel. Op 7 juli 1966 ontving hij met negen mede kandidaten het priesterschap uit handen van de toenmalige bisschop van Den Bosch Bluyssen. Na enige voorbereidingstijd en de nodige tropen injecties ver trok hij naar het Indonesische eiland Borneo, tegenwoordig Kalimantan. Hij kwam aan in zijn nieuwe standplaats La- ham, een dorpje midden in de rimboe, zo'n 60 uur varen over de rivier vanaf Samarinda. Laham was al een oude mis siepost. Pater Zwirs was een van de eerste buitenlandse missionarissen die na een stop van regeringswege weer in In donesië werd toegelaten. „Dus toen ik daar kwam, viel de laatst overgebleven missiona ris zowat dood van ouderdom en vermoeidheid", haalt hij de herinnering naar boven. „De spirit was er dus ook niet meer zo aanwezig. Ik kwam daar niet aan met de gedachte om er eens even een stel zieltjes te winnen. Wel dacht ik met mijn overmoed om er wel eens eventjes een snelle ontwikke ling te bewerkstelligen. Dat heb ik wel drastisch moeten indammen. Ik kwam er al snel achter dat ik dat niet zo snel kon in mijn eentje". Vertrouwen Toch kijkt de Langeraarse missiepater met voldoening achterom. „Er is best wel een heleboel gebeurd. Er is een be hoorlijke gezondheidszorg ge komen en de scholing is be langrijk uitgebreid. Als men inziet dat je er voor de inwo ners bent en het vertrouwen hebt, dan komen ze ook wel met hun geestelijke vragen naar je toe. Ik denk dat de mensen toch eerst hun eigen behoefte op peil moeten heb ben voordat je over geloofs vragen kunt gaan praten". Pater Jan Zwirs is in 1977 van Laham naar Ritan Baru ge gaan. Enkele jaren geleden verhuisde hij naar zijn huidige post Udjoh Bilang. Behalve voor dit 1000 inwoners dorp heeft hij ook de zorg voor de zes omliggende plaatsjes. In to taal zijn dat er 5000 waarvan er 3500 katholiek zijn. Samen met twee Wageningse studen ten is hij van plan om aan het dorpenlint aan de rivier een rubberplantage op te zetten. Regelmatig houden de leerlin gen van de twee katholieke basisscholen in Ter Aar, de Vossëschans en Aeresteyn, geldinzamelingsacties voor het missiewerk van pater Jan Zwirs. Iedere keer als hij weer met verlof is in Nederland gaat hij er weer langs om de kinderen te vertellen over het leven in de tropen. „Tussen tijds gaat mijn moeder ook nog wel eens langs om te vertellen wat ik daar doe. Ze is twee keer in Kalimantan geweest, dus ze weet er alles van", ver telt hij. „Dat helpt ook om de vooroordelen een beetje uit de wereld te helpen hoe onze mensen daar leven. Er wordt nog wel eens gedacht dat de bevolking daar nog rondloopt in een lendedoekje en dat zij wonen in strohutten. Toeristen verwachten dan niet dat er weliswaar eenvoudige, maar toch redelijke huisjes staan met zelfs hier en daar een gro te schotelantenne op het dak. De media is ook aanwezig in het binnenland. De golfoorlog werd ook bij ons ervaren als een heel spannende film, mede door de gecensureerde verslaggeving van de geal lieerden. En stonewashed jeans zie je er ook". Elfstedentocht Eenmaal weer in Nederland, ontpopte de Langeraarder zich als een verwoed wielrenner. Op tweede pinksterdag fietste pater Jan Zwirs de Friese elf stedentocht, een tocht van ruim 200 kilometer. „Omdat ik niet tijdig terug was voor de inschrijving heeft iemand voor mij ingeschreven. Ik heb de tocht dus onder een andere naam volbracht. Mijn beroep was toen even vrachtwagen chauffeur, dus ik mocht die dag vloeken", grapt hij. „De tocht zelf viel niet tegen, be halve het laatste stuk van Bartlehiem terug naar Leeu warden, toen hadden we te- •>1 genwind en dat was niet mis. Het is trouwens een goede training voor me, want ik doe erg veel op de fiets. Ik ben geen fan van het openbaar vervoer dus als ik naar Rotter dam of naar Tilburg moet, dan pak ik met plezier de fiets en peddel ik er zo naar toe". Op 3 september neemt Jan Zwirs weer afscheid van Lan- geraar om weer voor onbe paalde tijd naar Udjoh Bilah terug te gaan. „Zolang ik het fysiek nog op kan brengen blijf ik. Ik hoop dat ik nog even meekan. Wat het belang rijkste voor de toekomst is, is zorgen dat de kerk in Kali- mantan ook zonder ons kan doorgaan. Het is zaak dat de Indonesische priesters en pas torale werkers onze taak van lieverlede over gaan nemen. Wij moeten niet de illusie heb ben dat we onmisbaar zijn en ons ook daar op instellen. Nu is er in ieder dorp al een pas torale raad die uit drie of vier mensen bestaat. Zij zorgen er voor dat er op zondag gelegen heid is om samen te komen en te vieren. Zij zijn de bindende factoren waar 'ons werk op rust. Wij zorgen ervoor dat ze ondersteuning krijgen, stellen vieringen samen met steeds wisselende lithurgie, maar zij houden de lamp brandende". Zondag 7 juli om 10 uur is er een feestelijke viering in de H. Adrianuskerk in Langeraar. Daarna er gelegenheid is om hem geluk te wensen in party centrum Parola. Mensen die het werk van pa ter Jan Zwirs willen steunen, kunnen hun bijdrage overma ken op een speciaal daarvoor geopende rekening. Het reke ningnummer is 30.03.77.665 van de Rabobank te Nieuw- veen. Voor een uitgebreide i ook voor de komende raadplege men „UIT", tis wekelijkse bijlage t krant. Oefening in Ter Aar De vrijwillige brandweer, rijkspolitie, EHBO Ter Aar, de Lange raarder Ambulancedienst Bezemer en de Lotusgroep Leiden hiel den gisteren gezamenlijk een oefening. Dat gebeurde op het Lin deplein en bij de aangrenzende gebouwen van bibliotheek en Verkerk-Digros. Ook de bewoners van de Abeelstraat deden mee aan een evacuatie. Geoefend werd op een brand in de bi bliotheek die oversloeg op het pand van Verkerk-Digros. Tegelijk ontstond door onoplettendheid op de Westkanaalweg een aanrij ding (foto) tussen twee auto's. Een motorrijder kwam vervolgens in het kanaal terecht. De oefening kwam via de alarmcentrale Al phen aaan den Rijn om acht uur op gang. Rond half tien was de gezamenlijke oefening weer afgelopen. FOTO: WlM VAN NOORT LEIDERDORP De leus van de Belangenvereni ging A4 Leiderdorp: „Geen A. Geen B. Maar over het bestaande tracé", kan niet op een meerder heid in de gemeenteraad van Leiderdorp rekenen. CDA, VVD en D66 spre ken zich alleen uit tegen tracé B dat dwars door Leiderdorp is geprojec teerd. Dat bleek tijdens een gisteravond gehouden vergadering van de com missie ruimtelijke orde ning, verkeer en milieu (ROVM) waarin werd ge sproken over de Hoge Snelheids Lijn (HSL). Centraal stond de HSL-nota van Rijkswaterstaat. In ver band met de grote publieke belangstelling was naar de grote zaal van het gemeentelij ke culturele centrum Muzen- hof uitgeweken. Vóór 1 juli stuurt de gemeente Leiderdorp een reactie op de HSL-nota naar het inspraakpunt. De fracties van CDA, VVD en D66 zijn het met het college van B en W eens, dat de reac tie zich moet beperken tot een „Nee tegen tracé B". De frac ties spraken het onaanvaard baar uit over een hoge snel heidstrein die langs Rijksweg A4 en dwars door de Leider- dorpse Oranjewijk komt te lo- PeP- De raadsleden V. Molkenboer (PvdA) en J. Jansen (GL) had den moeite met de „te voor zichtige" aanpak. Leiderdorp moet een krachtig nee tegen de HSL laten horen. Niet al leen tegen B, maar ook tegen tracé A dat door Rijkswater staat door het Groene Hart van Holland is geprojecteerd. De beide raadsleden, die met hun fracties de oppositie in de gemeenteraad van Leiderdorp vormen, willen zelfs van een lijn over het bestaande tracé Rotterdam-Amsterdam via Den Haag niet horen. De snel le trein moet in Rotterdam stoppen, zo stelden zij. Dat standpunt ging wethouder C. Huigen-van Boven (VVD), eerst verantwoordelijk voor de A4-problematiek, veel te ver. „Wij kunnen geen nee tegen de TGV in het algemeen zeg gen. Daar wordt verschillend over gedacht. Er zijn inwoners van Leiderdorp, die niet in de Oranjewijk wonen, die menen dat de TGV een goede voorzie ning kan zijn. Wij moeten ons richten op de schade die de in- BIOSCOPEN ad LEIDEN LUXOR (Stations tel. 071-121239): Doors (12) 21.15. LIDO en STUDIO straat 39. tel. 124130): Merm °r 19.00, 21.15. wo ook 14.— hout my daughter (12); 18.4 wo. ook 14.15. Sleeping i enemy (al); 19.00. 21.15. with wolves (12); 20.00. Si the lambs (16); 18.45. 21.15. 14.15. Duck tales, de film, heim van de wonderlamp 14.30. TRIANON (Breesti tel.071-123875): Eline V« 19.00. Cyrano de Bergerac 21.15. REX (Haarlemmers! i tel. 071-125414): Pruimenl (16); 20.00. IRA inee J fte ion woners van Leiderdorp kun nen ondervinden", aldus Hui gen. Zij maakte ook nog duidelijk, dat de HSL-nota op een aantal belangrijke punten niet vol doet. Met name wat betreft het kostenaspect en de milieu-ef fecten wordt een vertekend beeld gegeven. „Op basis van deze nota kan de Tweede Ka mer geen verantwoord besluit over de aanleg van een HSL nemen", zo stelde Huigen. Zij stelde zich teweer tegen de beschuldiging van Molken- boer, dat het college de HSL- nota zou „bagatelliseren". Vol gens haar kunnen de argu menten tegen een HSL door Leiderdorp pas echt op tafel komen, wanneer de Lokale Effecten Rapportage (LER) is afgerond. De LER, die in sa menwerking met Leiden, Zoe terwoude, Alkemade, Jacobs- woude en Rijneveld wordt uit gevoerd, moet de plaatselijke gevolgen voor de aanleg van de HSL in combinatie met een verbreding van de A4 in beeld brengen. De gehele commissie stelde zich achter het stand punt, dat die koppeling in stand moet worden gehouden. Het loslaten van een benade ring van de gezamenlijke pro blematiek zoals Rijkswater staat ondanks eerdere toezeg gingen wil, werd onaanvaard baar gevonden. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA (Van Boetzelaerstraat, 01720-20800): Mermaids (al 21.15. wo. ook 13.30. Godfather III (16); 20.30. Loo> talking too (12); 18.45, 21 ook 13.45. zo. ook 16.15. with wolves (al); 20.15. Dl (al); wo. 14.00. Kleine (al); wo. 14.00. VOORSCHOTEN (Schoolstraat 69, tel. 071. Look who's talking too 15.45. Awakings (al); ma. 20.15. The Rookie (16); ma, 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN ge mutant Ninja heroe tur 14.00. De kleine zeemeei 14.00. Oliver Co.; wo. 15. ZOETERMEER PROMENAQdi COOP Look who's talking 13.30, 16.00. ma. wo. ooi Dances with wolves; dag Mermaids; 20.00. wo. 14.00, of the lambs (16); ma. 18.4 dag. 20.00. Ducktales; DEN HAAG ASTA: 1 (Spu 3463500): Mermaids (al); 18.45, 21.30. ASTA 2: (16); 14.00, 18.45, 21.30. Dances with wolves 20,15. BABYLON 1 Haag Centraal tel. 347165(0j in. c er •n »'j ee (al) ;ie" eze Oüde bonfire of the vanities (al 18.45, 21.30. BABYLON 2: (al); 14.00, 18.45, 21.30. B 3: Greencard (al); 14.00, 18.< CINEAC 1 (Buitenhof 3630637): The silence of th (16); 14.00, 18.45, 21.30. 2: Firebirds (12); 18.45, 21.31 do. ook 14.00. CINEAC who's talking too (al); 14. 21.30. METROPOLE 1 laan, tel. 3456756): Not daughter (al); 14.00, 18.4! METROPOLE 2: Milou 14.00, 18.45, 21.30. K 3: Dances with wolves (I 20.30. METROPOLE 4: Godfather II (16); 20.30. rr ook 14.00. METROPOLE fatsoenlijke vrouw (16); 14 21.30. ODEON 1 (Hereng v< tel. 3462400): Predator 2 (1" 18.45, 21.30. ODEON 2: T ceof the lambs (16); 13.4 21.30. ODEON 3: Slee| the enemy (al); 13.45, 18.4 Ik T me :|5 ODEON 4: Punp up the (al); 13.45, 18.45, 21.30. FILMHUIS: Zaal 1: La captiv sert; 19.30, 21.45. Zaal 2: der wet; 19.30. Interrogatio Zaal 3: Een pak slaag; rr 21.45. Delta fase I; di. 19.1 Monument voor een go 19 30, 21.45. Spiegel van La vacances de M. Hulot; 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: Ducktales; METROPOLE 4: De kis meermin; wo. 14.00. Ik DIENSTVERLEff APOTHEKEN De avond diensten van de apotheken gio Leiden worden waar door de apotheken die ook fs dienst hebben. ei ONGEVALLENDIENST ZIBon ZEN LEIDEN Ongeva elke dag Academisch Zieke halve van dinsdag 13.00 u. I dag 13.00 u. (Diaconessenhiijor. nieken tel 155543, afdeling 175639) en van vrijdag 13. zaterdag 13.00 u. (Elisabel huis). IU De Geneeskundige Dienst e verhuisd van de Roodenbu ie in Leiden naar de Crone 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMD- GEBOREN KIND Hulpvei!n' ongewenste zwangerschap veze der en kind. Bel tel. 071-896 ecl 897762; 033-620244 (dit laafce£ mer is dag en nacht bereikl BEZOEKUREN ZIEKENHU e Diaconessenhuis: BezoekuÊts lijks van 14.30 tot 15.15 uifial 19.00 tot 19.45 uur. Kind r. dagelijks van 10.30 tot 1! r meer dan twee bezoekers pi Op de afdeling special care terecht van 10.30 tot 11.0(6 van 19.00 tot 19.30 uur. Vilt laatste twee afdelingen bez aai nen worden dient eerst t overlegd met de dienstdof pleegkundige.» Sint Eliz»ezi kenhuis: Volwassenen dag f 14.00-14.45 u. en van 18.30 klasse-afdelingen ook 11.15 Kraamafdeling: dag. van 15 u. en van 18.30-19.30 u. 19.30-21.00 u. alleen voow Kinderafdeling dag. 15.001 CCU (hartbewaking) dag. vLe 14.30 u. en van 19.00-19.30 sieve verpleging: dag. va 14.30 u. en van 18.30-19.00 Medisch Adviescentrum: ma. 19.30-20.30 u. in het beth-ziekenhuls. Endsgei vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11-OftiL en 14.00-15.00 u.; eerste k gehele dag. Jelgeromakli c gerenteam: za. en zo. 14.0 Opname: werkdagen 16.45fU€ za. zo en feestdag. 10.00 14.00-16.30 u. Team A. C <Tn tot 21.00 u. met ultzonderinl handeltijden en etenstijden, misch Ziekenhuis: Voor a4n, ten (behalve kinderen) zijn il kuren als volgt: Dagelijks 1 u. en 18.30-19.30 u. Avondlïrr afdeling verloskunde: 18.0®r De Praematurenafdellng: vet M en familie is na overleg mei r, doorlopend bezoek mogelljl aan ernstige patiënten: wai ernstige patiënten doorlo "r< zoek wordt toegestaan kan L verpleegkundige hiervoor j kaarten verstrekken, zalen voor peuters, kleutert kinderen 15.15-17.00, bal r. boxenafdeling: volgens afsj "j het verpleegkundig hoofd, den kinderafdelingen: vo< van opgenomen kinderen i oe met verpleegkundig hoofd. dere bezoekers van kindeff-" neus- en oorheelkunde e 14.15-15.00 en 18.30-19.30£c, kunde en heelkunde: 14.1 18.30-19.00. Rijnoordzt"v •15.15 u. iezoek hart1"1 11.00-11.30 u. Extra bezotgi kraamafdeling: 19.30-20.30 afdeling 15.00-15.30 u. a ouders 18.00-18.30 u. MELDLIJN AGRESSIE EN NATIE HOMOSEXUALITEI 221008. zo. 20-24. hai

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12