Oud Ade laat zich jubileumspektakel Jan van Dammescup vooral goed smaken Alphens bedrijf Ten Berge maakt eerste milieuhandboek ;ob Sienders winnaar van ïnde Ronde Zoeterwoude Burgerronde Zoeterwoude een prooi voor krachtpatser Theo van Klink ™EIDEN& OMGEVING £etdóe(3oiu<mt MAANDAG 17 JUNI 1991 PAGINA 9 faonwagen- ewoner niet elkom in ,eiderdorp UDERDORP Het college i burgemeester en wethou- s van Leiderdorp blijft erop an dat het tuinhuisje van onwagenbewoner W. van Nieuwendijk weg moet. omstreden huisje staat op leentegrond, grenzend aan woonwagencentrum aan de sant Snoepweg tegenover erts Corner. Het college is bereid de grond waarop huisje staat, te verhuren Van den Nieuwendijk. dit besluit gaat het college firbij aan een suggestie van gemeentelijke commissie beroep- en bezwaarschrif- Tijdens de hoorzitting die iele weken geleden werd luden, probeerde commis- 'iorzitter B. Olivier de par- j elkaar te brengen. De lissie besloot geen advies |e brengen en de zaak aan mden. Die bemiddelingspo- lijkt thans op niets te zijn dopen. ;emeente Leiderdorp heeft ins het college „geen be- 1 bij verhuur van de grond Van den Nieuwendijk. De eente heeft geen concrete inen met de grond en is van plan de bestemming nvoorziening prijs te ge- B en W blijven erbij dat ■Si tuinhuisje illegaal is ge- tst en denken er daarom over een bouwvergunning geven. nwagenbewoner, Van den iwendijk toonde zich tij de hoorzitting teleurge- in de houding van de ge- ïte. De aanschrijving van emeente dat het huisje des- s met dwang en op zijn >n zou worden verwijderd, hem verrast. Het woonwa- entrum was er in zijn ogen fraaier op geworden. Dor had hij de nodige ?1 op moeten ruimen, ens hem was de gemeente ebreke gebleven iets aan lij een „puinhoop" noem- doen. :ollege heeft de commissie ;p- en bezwaarschriften nu lagd toch een advies over westie uit te brengen. Oudenallen nieuwe linee in Woubrugge a. JBRUGGE Dominee ïlZ(Öudenallen heeft gisteren intrede gedaan in de ge meerde gemeente van rbrugge. Van Oudenallen ns> eerste vrouw in het ambt de gereformeerde classis jand. De nieuwe dominee Jerde dit voorjaar af aan frije Universiteit in Am- ALPHEN Met hulp van Technomarkt gaat het Alphense bedrijf Ten Berge Coating Systems een totaalplan maken voor een effi ciënter milieubeheer binnen de onderne ming. Er wordt een zogenaamd milieuhand boek voor het personeel gemaakt dat maatre gelen bevat die het milieu zullen ontlasten. Volgens Ten Berge is het bedrijf hiermee de eerste onderneming in Nederland met een dergelijk handboek. Naast deze maatregelen staan in het boek richt lijnen voor de werknemers zodat zij in de prak tijk een bijdrage kunnen leveren aan een mi lieubeleid van het bedrijf. Ook relevante on derdelen van de Arbo-wetgeving krijgen een plaats in het boek. Naast het milieuboek wil Ten Berge, dat gevel elementen behandelt, het hergebruik van poe- derlakken bevorderen, het gebruik van kunst stof materialen terugdringen en werken aan een verbeterde methode om vluchtige stoffen uit het milieu te houden. In het kader van het milieu wordt al gewerkt met poedercoatings waardoor geen chemische verdunningsmidde len gebruikt hoeven te worden. Bij de voorbe handeling echter van aluminium en verzinkt staal moet nog wel met chemicaliën worden ge werkt. Dat geeft reststoffen die via de Afval Verwerking Rijnmond worden afgevoerd. Het bedrijf wil deze reststoffen tot een absoluut mi nium beperken. Volgens directeur W. ten Berge is er met de huidige stand van de technologie voor onderne mers alle reden om te investeren op milieuge bied. Bij de milieumaatregelen wordt Ten Ber ge geholpen door de Stichting Technomarkt. Deze stichting begeleidt tegen kostprijs onder nemingen uit het midden- en kleinbedrijf die verbeteringen willen aanbrengen. Daartoe werkt Technomarkt samen met de geschool. Voor Technomarkt is de begeleiding van Ten Berge een feestelijke gelegenheid. Het gaat na melijk om het honderdste project van de stich ting die op 1 oktober 1988 van start ging op ini tiatief van Job Creation, de Haagse Hogeschool en de gemeente Den Haag. Het doel was bedrij ven, die niet in staat zijn op eigen kracht ver nieuwingen door te voeren, te helpen. Om dit te realiseren kan de stichting de hulp inroepen van de Technische Universiteit van Delft en andere instituten en participeren ook overheid en grote bedrijven als Shell, computergigant Buil, de NMB-bank en 3M in Technomarkt. cent C. Schmalhausen ingeschakeld. Rijnlands Lyceum nationaal kampioen schoolschaken WASSENAAR Het schaakteam van het Rijn lands Lyceum is afgelopen weekeinde Neder lands kampioen geworden. De finale werd vorige week zaterdag gespeeld in Meppel tegen het Christelijk Lyceum uit Arnhem, met als uitslag 3-1. Vorig jaar speelde hetzelfde team van het Rijnlands Lyceum ook in de finale tegen het Christelijk Lyceum uit Arnhem en moest toen genoegen nemen met een tweede plaats. In de af gelopen zes weken vonden de voorrondes plaats nadat al eerder het team van het Rijnlands Ly ceum kampioen in de Haagse regio was gewor den. Het team van het Rijnlands Lyceum bestond uit Mark Irwin, Marisha Kouwenhoven, Vivian Schonbach, Sjoerd Schneider en Max Meltzer (al len leerlingen klas 3 gymnasium) met als coach wiskundeleraar J. Klaver. Schaaklessen kregen de leerlingen van Eric van der Marei, leider van de schaakclub Bobby Fischer in Wassenaar. OUD ADE De Jan van Dammescup in Oud Ade is dit weekeinde gewonnen door het Lage Land. De captains Lydia van der Poel en Paul van der geest (Klaverblad) namen de felbegeerde beker gis teravond tijdens het Vod- denbal in het Oud Adese dorpshuis in ontvangst. De deelnemers aan en de be langstelling voor het drie dagen durende jubileum spektakel om de Jan van Dammescup in Oud Ade overtroffen de stoutste verwachtingen van de or ganisatoren. Zelfs regen en wind konden de Oudaajers er niet van weer- wouden massaal deel te ne men. Voor diverse onderdelen werden de organisatoren ge noodzaakt de inschrijving te staken. Dat was vooral het ge val bij de brunch en het Vod- denbal gisteren. De festiviteiten begonnen gis terochtend met een H. Mis in een bomvolle dorpskerk. Het jongerenkoor onder leiding van Bram van der Poel had aan het dorpsfeest aangepaste teksten en liedjes gemaakt en ingestudeerd. Het slotlied was zelfs een ode aan „Ons Dorps huis". Na de mis stroomden het dorpshuis en de voormali ge basisschool vol deelnemers aan de brunch. Oospronkelijk was het de bedoeling dat deze brunch op het voormalige schoolplein zou worden gehou den. Door de weersomstandig heden gedwongen hadden de organisatoren echter 's nachts besloten de festiviteiten bin nenshuis te houden. In totaal 375 mensen verorberden een brunch, waaraan niets ont brak. Kabinetssoep Het meest bijzondere was de kippesoep (45 liter). Deze soep werd algemeen als „kabinets soep" aangeprezen, omdat de waren binnen een uur schoon op. Datzelfde gebeurde met duizend broodjes, dertig kilo salade en dertig kilo kippe-ra- gout. De Veense blaaskapel Die Blumenlander Musikanten wisten de feestvreugde zoda nig op te voeren dat de dorps bewoners massaal de polonaise gingen lopen. Actief deelne mer hierbij was de plaatselijk pastoor J. Nijman. Sport en spel Na de brunch vond de finale van een volleybaltoernooi met 34 teams plaats. Winnaar werd de Drie Ambachthoeve uit het Massale deelname aan eet festijn en activiteiten ingrediënten 's morgens in alle vroegte bij de Tweede Kamer in Den Haag waren gehaald. De oorspronkelijk gemaakte soep bleek namelijk bedorven, maar dankzij goede relaties met de kok van de Tweede Kamer kon in allerijl nieuwe soep worden gemaakt. De ove rige ingrediënten voor de brunch, zoals melk, karne melk, boter en kazen waren gratis door plaatselijke boeren ter beschikking gesteld. Tien tallen krentebroden, tulban den en cakes waren door dorpsbewoners zelf gebakken. Vierhonderd pannekoeken Lage Land. Aan steprijden op grote steps, geleend van een carnavalsvereniging uit Maas tricht, deden negentig mensen mee. Winnaars werden Moni que van der Poel (Lange Land) en Walter Koek uit het centrum van Oude Ade. Een pekelbakrace trok dertig deel nemende teams. Vijf daarvan gingen tot grote hilariteit van de omstanders kopje onder in het koude water van de Oude Ade ter hoogte van de Kippe- dijk. Winnaars werden De Poeleboelen uit het Lage Land. Veel animo en sfeer kenmerk ten ook het touwtrekken in de Kolk. Zesentwintig teams van elk vijf mensen trokken om langste eind. Winnaar werd na veel gezwoeg Hazekracht 2 uit de Zevenhuizen. Op het Vod- denbal gisteravond in het Dorpshuis waren tweehonderd fraai toegetakelde „Voddenba- len", veelal in jute gekleed, aanwezig. Honderd anderen hadden ook graag willen mee feesten, maar konden er tot ie ders spijt niet meer bij. Kinderspelen Ook zaterdag was de deelname aan het jubileumspektakel er groot. Aan kinderspelen deden in totaal 170 kinderen mee. Winnaars van de bijzondere spelletjes werden Martijn Rey- ven (groep 1), Sandra Boere (groep 2), Roy van der Poel (groep 3), Chris van Zeul (groep 4), Kees Groen (groep 5), Dirk Hogeboom jr. (groep 6), Patrick Timmer (groep 7) en Jeroen Boere (groep 8). Een uitvoering van het VIOS jeugtoneel „Heer Kraai en het gevonden voorwerp" met bij zondere lichteffecten en een prachtig decor trok een bom volle zaal enthousiaste toe schouwers. De winnaar van een fietspuzzeltocht zaterdaga vond werd Mia van As uit de nieuwbouw. De tocht ging door heel Alkemade en trok meer dan honderd deelnemers die een flink harde wind moesten trotseren. Veertig an dere fietsfanaten deden mee aan een 35 kilometer lange tocht, die behalve door Alke made ook door Jacobswoude ging- Bijna heel Oud Ade zat afgelopen weekeinde aan de gezamenlij ke brunch. Vierhonderd pannekoeken, duizend broodjes en 30 kilo kipperagout waren nog maar een deel van wat er werd ver orberd. FOTO: WIM VAN NOORT V 0' v v Gronde li ^Dnde van Zoeterwoude kent ook een ronde voor de jongens en meisjes van de basisscholen, ^langstelling daarvoor groeit want 35 kinderen stapten op de fiets. De jongste was 4 jaar, de Je 12. Zij reden twee ronden en werden enthousiast toegejuicht door de honderden vaders, ■fers, opa's, oma's en andere familieleden en kennissen. Bij de onderbouw kreeg Joep van Rijn lite gele kampioenstrui. Nummer twee was Koos Deckers en drie Mariska Blom. Bij de boven don Hugo Zwarts voor Marco Berg en Michel Veldhuijzen. foto: wim van noort ftERWOUDE I eerder was de finale nateurskoers in Zoe- ;|ude zo spannend als Jen. De renners voer- bij de tiende editie pe ronde een zinde- ontknoping op. In klissende sprint was zeer rappe Rob ]ers die de overwin- jvoor zich op eiste. ;j|rs klopte met gering $1 de Swift-Casba ren- Jaurens Koster en Erik jij de amateurs-B en ve- i ontstond al vroeg een iep van vier man die de i zouden verdelen. Arie jerg was daarbij de ge- Zoeterwoudenaar ej/an der Meer, die zeer d, moest genoegen ne- fnet het zilver terwijl Varekamp zich als tlasseerde. De 100 A-amateurs hadden er duidelijk zin. Blijkbaar waren ze geïnspireerd door het heer lijke zonnetje en de vele toe schouwers. Op het beslist niet gemakkelijke parkoers -veel bochten en nogal wat klin kers- reden zij een bijzonder hoog tempo. Dat betekende dat ontsnappen niet of nauwelijks mogelijk was. In de slotronde waren het de sprinters die de beste posities kozen. De rappe Rob Sienders bleek tenslotte nog over de beste benen te be schikken. In een adembene mende sprint liet hij de Swift- Casba-renners Koster en Bos achter zich. De strijdlustige Perry Nigel werd vierde en de eveneens zeer actieve Böge- man legde nog beslag op de vijfde stek. Veteranen De Zoeterwoudse wielerdag was van start gegaan met de wedstrijd voor B-amateurs en veteranen. Zij troffen het min der goed, want zo rond het middaguur viel er nogal wat regen. De beslissende slag viel al halfweg koers. Vier ren ners, Arie Blomberg uit Kedi- chem, Willem Varekamp uit Hellevoetsluis, Gerrit van der Plaats uit Rotterdam en Fred van der Meer uit Zoeterwou de, namen het zekere voor het onzekere op het gladde par koers en sprongen weg. De sa menwerking verliep voortref felijk en mede daardoor ble ven zij buiten bereik van de achtervolgers, waarvan er di verse vroegtijdig de pijp aan Maarten gaven. Arie Blomberg won tenslotte voor de plaatse lijke favoriet Fred van der Meer, die tweede werd. Wil lem Varekamp werd derde. Fred van der Meer na afloop: „Jammer, het was de kans van mijn leven. Maar ach, ik heb nog nooit op het erepodium gestaan dus dan is de tweede plaats toch wel erg mooi". Gerrit van der Plaats eindigde als 4e en Ton Vrolijk als 5e. ZOETERWOUDE De inwoners van Zoeterwou de en Stompwijk voerden gisteren een schitterende finale op bij de burgerron de van Zoeterwoude. Theo van Klink zegevierde bij de A-renners door zijn mede vluchter Ben Versteegen ach ter zich te laten. Bij de B-rij ders viel de beslissing in de eindsprint van een grote groep renners. Barry Soonius uit Stompwijk was de rapste en slimste. Ook Stompwijks suc ces bij de dames waar Lia van Schie voor de derde maal op rij de burgerronde won. Tijdens de finale van de tiende wielerdag omzoomden naar schatting zo'n 1.500 mensen het parkoers in de oude dorps kern van Zoeterwoude. Onder een onverwacht lekker zonne- Bij de A-burgers sloegen niet de gedoodverfde favorieten de beslissende slag, maar Theo van Klink en Ben Versteegen die halfweg koers het hazepad kozen. De twee tempobeulen, waarvan Versteegen er als eerste vandoor ging en Van Klink aansloot, werkten goed samen en bleven buiten de greep van het peloton. Ver schillende rijders De Goede, Van den Berg, de Groot en Van der Hulstprobeerden het wel, maar slaagden toch niet in hun opzet. In de slot ronde was het Van Klink die weg reed van Versteegen en glorieus als winnaar over de meet ging. Achter Versteegen pakte Johan de Groot in een zinderende sprint de derde plaats vóór Jeroen Straathof, Theo Schrader, Kees de Goe de, Leen Kuyt, Han van Zaal, Kees Janmaat en Richard Bennis die als beste Stompwij- ker de meet passeerde. B-rijders Bij de Berijders ook volop spanning. Niemand van de cir ca 30 renners kon een beslis sende slag slaan. Wel werden wat plaagstootjes uitgedeeld maar iedere vluchtpoging werd snel in de kiem ge smoord. Het zou dan ook uit draaien op een eindpsprint. Stompwijker Barry Soonius zette de kroon op het werk door Theo van Schooten en Sjaak van Veen achter zich te laten. Op dat moment had de Stompwijkse schaatsster Lia van Schie de eindzege al op zak. De sterkste nationale schaatsenrijdster hoefde zich Geen Jacobswoude, maar Bellowoude Jacobswoude was het afgelopen weekeinde omgedoopt tot Bellowoude. Althans dat was te lezen op het plaatsnaambord aan het begin van Woubrugge. Kennelijk een ludieke protestactie door Jacobswoudenaars ofwel Bellowoudenaars. Zij moeten immers allemaal indirect bijdragen aan de 1,2 miljoen gulden die oud-gemeentesecretaris van Leimuiden en Rijnsaterwoude W. Bello als af koopsom toegeschoven krijgt. foto: wim van noort niet noemenswaardig in te spannen om de concurrenten van zich af te schudden. Bij ie dere tussensprint zette zij even aan om de premie te pakken. Aan het slot pakte zij volgens verwachting de bloemen. Jo- landa Straathof eindigde als tweede en Yvonne van Schie als derde. De tiende ronde van Zoeter woude werd zo een groot suc ces. Dat begon overigens zater dag al. Het feest op het dorps plein ging niet door vanwege het weer maar in Don Bosco werd een uitstekend alterna tief gevonden. Tot diep in de nacht vermaakten zo'n 300 wielerenthousiaste mensen zich. Onder hen de wethou ders Hogenelst en Ringersma die ook zondag langs het par koers evenals burgemeester Houdijkpresent waren. Jan Hachmang jeugdkampioen wielrennen van Nederland LISSE/STREEK Jan Hachmang (9) uit Noord- wijkerhout heeft zaterdag het Nederlands kampioen schap voor 9-jarigen be haald bij wielerwedstrij den in Tiel. Hachmang was een van de renners van ren-en tourvere niging De Bollenstreek uit Lis- se, die met succes deelnamen aan de NK. Bij de 14-jarigen werd Kjell van Paridon, eveneens uit Noordwijkerhout, derde en een vierde plaats was wegge legd voor Arie van Ooyen uit HUlegom bij de 10-jarigen. Jeugdtoernooi De jeugdige wielrenners zijn komende zaterdag opnieuw te zien op het wielercircuit van de RTV aan de Spekkelaan in Lisse. Dan wordt daar een jeugdtournooi verreden, waar voor op dit moment al meer dan tweehonderd deelnemers uit de diverse leeftijdsklassen hebben ingeschreven. Het toernooi begint om elf uur. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men ,,UIT", de gra tis wekelijkse bijlage van deze krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Door» (12); 18.45. 21.15. LIDO en STUDIO (Steen straat 39, tel. 124130): Mermaids (al); 19.00, 21.15. wo. ook 14.30. Nol wit hout my daughter (12); 18.45, 21.15. wo. ook 14.15. Sleeping with the enemy (al); 19.00, 21.15. Dancea with wolves (12); 20.00. Silence of the lambs (16); 18.45, 21.15. wo. ook 14.15. Duck tales, de film, het ge heim van de wonderlamp (al); wo. 14.30. TRIANON (Breestraat 31, tel.071-123875): Eline Vere (al); 19.00. Cyrano de Bergerac (al); dag 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071-125414): Pruimenbloesem (16); 20.00. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA (Van Boetzelaerstraat 6, tel. 01720-20800): Mermaids (al); 18.30, 21.15. wo. ook 13.30. zo. ook 16.00. Godfather III (16); 20.30. Look who's talking too (12); 18.45, 21.30. wo. ook 13.45. zo. ook 16.15. Dances with wolves (al); 20.15. Duck tales (al); wo. 14.00. Kleine zeemeermin (al); wo. 14.00. VOORSCHOTEN GREENWAY (Schoolstraat 69, tel. 071-614354) Look who's talking too (al); wo. 15.45. Awakings (al); ma. t/m do. 20.15. The Rookie (16); ma. t/m do. 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN Teena ge mutant Ninja heroe turtles; wo. 14.00. De kleine zeemeermin; wo. 14.00. Oliver Co.; wo. 15.45. ZOETERMEER PROMENADEBIOS COOP Look who's talking too; dag. 13.30, 16.00. ma. wo. ook 14.00. Dancea with wolvea; dag. 20.00. Mermaida; 20.00. wo. 14.00. Silence of the lambs (16); ma. 18.45, 21.30. dag. 20.00. Ducktalea; ma. wo. 14.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 27. tel. 3463500): Mermaida (al); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: The doors (16); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 3: Dances with wolvea (al); 14.00. 20,15. BABYLON 1 (naast Den Haag Centraal tel. 3471656): The bonfire of the vanities (al); 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON 2: Henry V (al); 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON 3: Greencard (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 3630637): The silence of the Lambs (16); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: Firebirds (12); 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 14.00. CINEAC 3: Look who's talking too (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 1 (Carnegle- laan, tel. 3456756): Not without my daughter (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 2: Milou en Mai (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3: Dancea with wolvea (al); 14.00, 20.30. METROPOLE 4: (al); The Godfather II (16); 20.30. ma. di. do. ook 14.00. METROPOLE 5: De on fatsoenlijke vrouw (16); 14.00, 18.45, 21.30. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. 3462400): Predator 2 (16); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 2: The silen- ceof the lambs (16); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 3: Sleeping with the enemy (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4: Punp up the volume (al); 13.45, 18.45, 21.30. HAAGS FILMHUIS: Zaai 1: La captive du de sert; 19.30, 21.45. Zaal 2: In naam der wet; 19.30. Interrogation; 21.45. Zaal 3: Een pak slaag; ma. 19.30, 21.45. Delta fase I; di. 19.30, 22.00. Monument voor een gorilla; wo. 19.30, 21.45. Spiegel van Holland; La vacancea de M. Hulot; do. 19.30, 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: Ducktalea; wo. 14.00: METROPOLE 4: De kleine zee meermin; wo. 14.00. DIENSTVERLENING APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken In de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Leiden ié verhuisd van de Rooden burgerstraat in Leiden naar de Cronestelnkade 18a in Lelden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bi) ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer Is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks van 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twee bezoekers per patlönt. Op de afdeling special care kan men terecht van 10.30 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. Voordat de laatste twee afdelingen bezocht kun nen worden dient eerst te worden overlegd met de dienstdoende ver pleegkundige.* Sint Ellzabath-zie- kenhuis: Volwassenen dagelijks van 14.00-14.45-u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaklng) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport- Medlsch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. In het St. Ellsa- beth-ziekenhuls. Endegeest: Dl. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jslgsramaklinlek: Jon- gerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van be handeltijden en etenstijden. Acade misch Ziekenhuis: Voor alle patiën ten (behalve kinderen) zijn de bezoe kuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Praematurenafdellng: voor ouders en familie Is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Klnderkllnlek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. Rljnoordzieksnhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewaklng: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (K EK Lelden, over en aanmelden voor kinderop vang in Lelden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. MEIDENTELEFOON Tel: 071- 141616, bereikbaar maandag 10.30- 20.00, donderdag 19.00-22.00.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9