Eindelijk groen licht voor heel FC Den Haag y* Tebbenhoff plaatst zich in de etalage Alsnog feest bij Kaiserslautern 11 Heerenveen komt doelpunt te kort SPORT ftzidó<20omant MAANDAG 17 JUNI 1991 PAG DF Verbeek trainer van Wageningen WAGENINGEN Pim Verbeek heeft een nieuwe baan ge vonden. De drie maanden geleden bij Feyenoord wegge stuurde trainer heeft volgend seizoen de technische leiding in handen bij eerste-divisieclub Wageningen. Verbeek te kende een overeenkomst voor één jaar. Verbeek volgt bij Wageningen Piet Buter op. Buter werd onlangs verrassend door het bestuur van de Wageningen aan de kant gezet. Verbeek was eerder in de eerste divisie werkzaam. Voor hij de overstap naar Feyenoord maakte, was hij trainer van De Graafschap. Oosterveer naar Rennes RENNES Arnold Oosterveer heeft een contract voor vier seizoenen getekend bij de Franse tweede-divisieclub Stade Rennais. De Nederlandse libero heeft in zijn verbintenis een clausule laten opnemen, dat hij voor een gelimiteerde trans fersom wegmag als de club aan het einde van het seizoen niet promoveert naar de hoogste klasse. Georges Leekens trainer van KV Mechelen BRUSSEL Georges Lee kens wordt trainer van KV Mechelen. Zaterdag won de oefenmees- ter met zijn huidige club, Club Brugge, de bekerfinale van zijn nieuwe werkgever. Pas na de eindstrijd werd het nieuws van de overgang van Leekens officieel bekend ge maakt. Leekens volgt bij KV Mechelen Fi van Hoof op, die terugkeert naar zijn oude functie van assistent-trainer. Van Hoof volgde ruim an derhalf jaar geleden Ruud Krol op. Bayern contracteert tweede Braziliaan MÜNCHEN Bayern München heeft een dag na de beëindiging van Bundesliga be kend gemaakt een tweede Braziliaan te heb ben gecontracteerd. De Zuidduitse club nam Bernardo da Silva over van landskampioen Sao Paulo. De 26-jarige Bernardo, die op verschillende plaatsen inzetbaar is, meldt zich al op 5 juli aan de Isar. Hij vergezelt zijn landgenoot Aureliano de Oliveira Filha, oftewel „Mazinho", naar München. De 25- jarige aanvallende middenvelder werd door trainer Jupp Heynckes en manager Uli Hoeness „ontdekt" bij Bragantino, de andere finalist in het Braziliaans kampioenschap. Bayern München onderhandelt nog met Ju- ventus over de transfer van zijn internatio nals Jürgen Kohier en Stefan Effenberg naar Italië Militairen Italië prolongeren titel APELDOORN Italië heeft zijn wereldtitel voetbal voor militaire elftallen gisteren in Apeldoorn met succes verdedigd. Het land versloeg in de finale Duitsland. Nadat het na negentig minuten gelijk stond (3-3), er in de verlenging geen doelpunt werd gemaakt, benutten de Zuideu ropeanen de strafschoppen beter: 6- 5. Turkije werd derde. Het land won de „kleine" finale van Frank rijk, dat in de halve eindstrijd na strafschoppen door de Italianen was uitgeschakeld. Het werd 2-1. Neder land kwam niet verder dan de vijf de plaats. Het volgende WK voor militairen vindt over twee jaar in Marokko plaats. Havelange ziet terugkeer Zuid-Afrika AVEIRO Joao Havelange, de voorzitter van de wereldvoetbalbond (FIFA), heeft zich in de Portugese plaats Aveiro laten ontvallen, dat het WK voetbal in 2002 wat hem betreft in Azië mag worden gehouden. Vier iaar later zou hij zich een eindronde in Zuid-Afrika kunnen voorstellen. Vooropgesteld dat de rassenschei ding wordt opgeheven, heeft Zuid-Afrika een goede kans in juli 1992 in Zürich weer tot de FIFA te worden toegelaten. Het land werd in 1976 wegens de apartheidspolitiek uitgesloten van internationale toernooien. „We hebben tot nu toe wereldkampioenschappen gehad in Euro pa en Zuid-Amerika. Noord-Amerika komt daar in 1994 bij. De tijd lijkt me aangebroken om Azië en Afrika eens bij de organisatie van een WK te gaan betrekken. Dat is een wens van ons en een doel", zei Havelange. DEN HAAG Opluch ting bij de spelers en tech nische staf van FC Den Haag, van wie sommigen gisteravond meteen voor hun vakantiereis konden vertrekken. Opluchting bij de Haagse supporters, die volgend seizoen een trip naar de Lange Leegte in Veendam blijft be spaard. En opluchting bij het bestuur van FC Den Haag, dat de komende da gen nu eindelijk de over eenkomst met exploitant ARC van de benodigde handtekeningen mag voorzien. De 250e compe titiezege van FC Den Haag (1-0 tegen Willem II) zette het licht voor een gezond ogende toekomst gisteren eindelijk op groen. Willem II, dat vorig jaar zelf het eredivisieschap mocht vei ligstellen in Den Haag, legde de aanvankelijk met samenge knepen billen spelende Zui- derparkers gisteren nauwelijks een strobreed in de weg. Hoe wel voor de Tilburgers met een overwinning een achtste plaats in de eindklassering (te belonen met een fikse premie) in het verschiet lag, gaven zij gistermiddag niet thuis. Het telegram van ARC aan spelers en bestuur van FC Den Haag („Wij hebben er alle vertrou wen in") bleek daardoor aan het juiste adres gericht. De ploeg van trainer Co Adriaan- se, die de geblesseerde Cor Lems toch als vrije verde diger kon inzetten, kwam in de laatste wedstrijd van het seizoen geen moment in ge vaar. Waardoor ook eindelijk het eredivisieschap als behou den kon worden beschouwd, zonder afhankelijk te worden van de resultaten van de con currentie. Stijl FC Den Haag sloot het seizoen door de zege van 1-0 gisteren zelfs nog enigszins in stijl af. Met een doelpunt in de 4Ie minuut wees Heini Otto (in buitenspelpositie, maar hij ont ving de bal van de voet van Willem Il'er Godee) zelfs de weg naar een Haagse jubile um-overwinning: de 250e sinds de oprichting (fusie) in 1971. Otto, die vanaf vandaag va kantie viert (in Noordwijk), maakte daarmee ziin zesde sei zoenstreffer, waardoor hij zich met Frans Danen (gisteren ba sisspeler) en Marcel Valk ge deeld clubtopscorer mag noe men. Otto speelde gistermid dag zijn 208e achtereenvolgen de onafgebroken duel voor FC Den Haag. „Volgend seizoen moet hij z'n opvolger gaan in werken", vindt trainer Adri- Heini Otto loopt opgelucht naar midden-noord om de suppoeters van FC Den Haag te bedanken. FOTO: CORNÊ SPARIDAENS het eerste doelpunt van de routinier sinds 17 maart (tegen NEC) en daarmee ook de eer ste Haagse zege sinds 1 april (op PSV). Zo gaf FC Den Haag nog enigszins kleur aan het verprutste jaar 1991, waarin tot nu toe niet meer dan tien punten werden vergaard. De score had zelfs nog wat hoger kunnen uitvallen (nu eindigde het doelsaldo op 40-60), maar Co Adriaanse's vriend arbiter Reygwart verzuimde zelfs bij een duidelijk Tilburgs hands- geval naar de stip te wijzen. Aan dergelijke details werd tijdens de verzuchtingen na af loop echter geen aandacht meer besteed. „Door het be houd van het eredivisieschap behoren we de komende jaren tot de financieel gezondste voetbalclubs in Nederland", sprak Adriaanse zijn hoop voor de toekomst uit. „We gaan dan weer werken aan onze specifieke stijl, alleen ho pen we het dan het héle sei zoen vol te houden". ROTTERDAM Het had Zier Tebbenhoff nauwe lijks geraakt dat zijn naam niet was genoemd in de eventueel aanstaande ver huizing van spelers van SVV naar Feyenoord. Zei ie tenminste gistermiddag, na afloop van het duel met Sparta (5-3). Ploeg maats Vonk, Refos, Van der Net en Gorré hadden al gefigureerd in Schie- damse 'advertenties', maar voor de 20-jarige Hage naar zou vanuit de Kuip geen interesse zijn. Giste ren in het krankzinnige treffen op Spangen be wees Tebbenhoff wat insi ders al lang wisten: hij is de beste speler van de bij na failliete boedel uit Harga; elke eredivisieclub zou er goed aan doen de sierlijke en balvaardige spitsspeler direct voor ko mend seizoen vast te leg gen. •„Ook ik weet niet wat er nu verder gaat gebeuren", stelde Tebbenhoff wat somber vast, nadat SVV zich met een ver schil van slechts één doelpunt Zier Tebbenhoff FOTO: DIJKSTRA ten nadele van Heerenveen had gehandhaafd als nummer zestien van de eredivisie. En daarmee de onzekerheid rond het speeltje van de ook giste ren wegens familie-omstandig heden op het Kasteel afwezige voorzitter John van Dijk nog even liet voortduren. „Zin in die twee duels met NAC (om een (papieren) plaats in de hoogste klasse; red.) hebben we eigenlijk nauwelijks", ver volgde Tebbenhoff. „Het enige waar we ons maar een beetje aan vasthouden is de mogelijk heid om ons zelf nog twee keer in de etalage te plaatsen". Van die mogelijkheid maakte de aanvaller gisteren optimaal gebruik. Hij toonde zich de beste man van het veld, scoor de eenmaal fraai en etaleerde een sterk spelinzicht, waar door hij nog bijna één of meer treffers op zijn conto schreef. „Het gaat inderdaad de laatste weken uitstekend", meende de Hagenaar, die ruim een jaar geleden tussentijds verkaste van Feyenoord naar SVV. Na dat hij op 17-jarige leeftijd zijn debuut had gemaakt voor de club uit Rotterdam-zuid zagen opeenvolgende trainers het nauwelijks meer in de oud speler van de Haagse amateur club VCS zitten. Hij greep dan ook de kans om een basisplaats af te dwingen bij het toen re gelrecht op de titel in de eerste divisie afstevenende SVV met beide handen aan. Meniscus-operatie „Vorig jaar ging het mis", her innert Tebbenhoff zich. „In de wedstrijd tegen Helmond Sport ging ik door mijn knie. Ik ben er nog een tijd mee blij ven lopen, maar in augustus bleek een meniscus-operatie onvermijdelijk. Daar ben ik vervolgens een hele tijd zoet mee geweest en pas vijf maan den geleden kon ik weer aan spelen gaan denken. De laatste weken echter kreeg ik weer kansen. Tegen Roda JC kwam ik er voor drie minuten in en scoorde ik. Tegen FC Den Haag speelde ik een half uur en tegen Ajax stond ik in de basis en scoorde ik weer. Van daag ging het nog weer een stuk beter dan vorige week, maakte ik weer een doelpunt". Evenals bij zijn trainer Dick Advocaat en zijn ploeggenoten streden bij Zier Tebbenhoff te vredenheid en twijfel om voorrang na de 5-3 van Span gen. Tevredenheid over de manier waarop SVV zijn laat ste officiële eredivisie-wed strijd had afgewerkt: met at tractief spel, kansen en goals. „Het had wel 9-7 kunnen wor den hier", verklaarde Dick Advocaat, die zich met vele anderen ook had verbaasd over de manier waarop Sparta zich had gemanifesteerd. „Ik had ze niet zó gretig ver wacht", vervolgde de geplaag de oefenmeester, die ook de geruchten had gehoord dat vanuit Friesland premies wa ren beloofd aan de Spartanen als die zich maar van hun sportieve plicht zouden kwij ten. „Maar wat moet ik daar mee", reageerde Advocaat. Geen vriendendienst Een feit was inderdaad dat de ploeg van de afscheid nemen de trainer Hans van Doorne- veld niet tot een vrienden dienst bereid bleek voor de buurman van een paar kilo meter verderop. „Ik denk dat het te maken had met dat af ketsen van de fusie tussen SVV en Sparta die eerder ter sprake kwam", meende Zier Tebbenhoff. „Ze wilden bij Sparta kennelijk laten zien dat ze het daar ook kunnen. Het was wel in ons nadeel". Hetgeen al binnen twee minu ten bleek, toen Houtman geen consideratie toonde (1-0), waarna Tebbenhoff tegen- scoorde. Het duel bleef open en gaandeweg drong zich de indruk op dat SVV qua inhoud geen degradatieploeg heeft. Hetgeen nog het best door Tebbenhoff werd geïllu streerd. Ook nadat Advocaat zijn maatje Peter Barendse (goed begonnen, maar terugge vallen) naar de kant had ge haald, bleef hij de aandacht op zich vestigen, maar scoorde niet meer. Dat gebeurde op Spangen ver der nog wel, evenals bij Heer enveen contra FC Groningen (uiteindelijk 4-2). „Ik was dank zij een radiootje op de bank op de hoogte van de gang van zaken daar", vertel de Adcocaat, die zijn ploeg dus net buiten bereik van de Frie zen had zien blijven. „Wat er nu verder met SVV gebeurt? Ik weet het niet. We zien wel. Misschien hoeven we die wed strijden tegen NAC op woens dag en zondag wel niet eens meer te spelen". „Ik wil als het inderdaad straks over is met SVV naar een aanvallende ploeg, waar ik op een basisplaats kan reke nen. Feyenoord? Daar ben ik met lichte problemen vertrok ken. Daar weer heen om op de bank te gaan zitten, daar heb ik geen zin in", besloot Zier Tebbenhoff, voor wie FC Den Haag inmiddels al belangstel ling heeft getoond. HAMBURG Kaisers lautern heeft de zenuwen oorlog tegen Bayern Mün chen overleefd. De ploeg van trainer Feldkamp won op de slotdag moeite loos van Köln, 6-2. Het betekende het derde kam- {lioenschap voor Kaisers- autern, dat eerder in 1951 en 1953 de sterkste was. Bayern München werd in het volle Olympische stadion ge hoond na het gelijke spel (2-2) tegen het al gedegradeerde Uerdingen. De titelverdediger kon het niet opbrengen voluit te gaan, nadat al snel duidelijk was dat Kaiserslautern in Keulen geen fout zou maken. St. Pauli speelt een promotie- /degradatie-duel tegen de nummer drie van de tweede bundesliga. De tweede club uit Hamburg eindigde na de ne derlaag (0-3) bij Dortmund op de vijftiende plaats, voor Her- tha BSC en Uerdingen. Nürn- berg handhaafde zich. De for matie van de vertrekkende Haan haalde de beslissende punten door Wattenscheid te verslaan, 1-0. MSV Duisburg is er gisteren in geslaagd de Bundesliga weer te bereiken, na een afwezig heid van negen jaar. De „Ze bra's" verdedigden door een kleine zege op Blau-Weiss Ber lin (1-0) de tweede plaats in het algemeen klassement ach ter Schalke 04, de kampioen van de tweede Bundesliga. Beker voor Brugge Club Brugge heeft zaterdaga vond in het Heizelstadion van Brussel de voetbalbeker van België gewonnen. In de finale versloeg de onttroonde lands kampioen KV Mechelen, 3-1. KV Mechelen, zonder de ge blesseerde Eykelkamp, met De spelers van Kaiserslautern na afloop met de schaal voor de landskampioen. I FOTO: AP voormalig RKC'er Bogers, be- eerste doelpunt. gon sterk. Club Brugge her stelde zich echter snel en kwam na bijna een half uur op voorsprong. Farina, de Austra lische topschutter, maakte het Foeke Booy passeerde in de 73ste minuut international doelman Preud'homme voor de tweede keer. Bruno Versa- vel maakte in de 78e minuut 2-1. De beslissing viel in de laatste minuut. Ceuelemans benutte een strafschop, nadat Preud'homme de doorgebro ken Van der Eist had ge vloerd. HEERENVEEN - Een afscheid" in stijl. Dat was het laatste op treden van Heerenveen giste ren in de eredivisie. FC Gro ningen werd met 4-2 verslagen na een duel dat bol stond van opwinding, sensatie en beden kelijke randverschijnselen. En dat alles in een ambiance waarvoor een in de Europa Cup uitkomende vereniging zich niet zou behoeven te schamen. Ondanks de winst werd het lot over de ploeg van Korbach definitief voltrokken. Daarmede was de tragiek com pleet. Vorig jaar werd de pro motie naar de eredivisie gerea liseerd dankzij een doelsaldo van plus één. Nu werd de de gradatie een feit door een doelsaldo van min één! Het betekende dus het voorlo pig einde van het acteren op het hoogste niveau van een opmerkelijke club. De tegen slag werd manmoedig geïncas seerd. De helden werden ook na afloop uitbundig bejubeld. In de verschillende vip-rooms in de catacomben viel geen rouwstemming te bespeuren. Integendeel. De feestvreugde leed niet onder de degradatie. Niet alleen omdat iedereen had beseft dat het alsnog inha len van SVV, de friezen moes ten met vijf doelpunten ver schil winnen, een bijna onmo gelijke opgave was.' Deson danks leek het te lukken, ook al omdat SVV tegen Sparta constant tegen een achterstand aankeek en Heerenveen in het Abe Lenstra stadion een in de eerste helft opgelopen 2-0 ach terstand goed maakte. „In die eerste helft," sprak Fritz Korbach waren we niet agressief genoeg." En dan een beetje vergoeilijkend: „Maar ja, wat wil je. Elke door ons gespeelde partij was een finale. De karakteristieken van de in de eredivisie gespeelde wed strijden zijn: 3-0. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 28.500 (uitverkocht). Gele kaart: Popescu en Gerets (bei den PSV), Steur (Volendam). PSV. Van Breukelen; Gerets, Koot, Popescu en Heintze; De Jong en Koe man. Vanenburg, Scheepers, Roma- rio en Ellerman. Volendam: Zoetebier; Van Loon Stuyt, Binken, Kromheer en Sier; Pastoor, Steur en Peters; Clayton (83. De Freitas) en Berghuis. Ajax-Vitesse 3-0 (1-0). 41. Bergkamp 1-0, 47. Van den Brom (e.d.) 2-0, 86. Kreek 3-0. Scheidsrechter: Blanken- stein. Toeschouwers: 52.000. Ajax: Menzo; Blind, Vink, Wouters en Frank de Boer (66. Willems); Win ter, Bergkamp en Witschge; Van 't Schip, Ronald de Boer (79. Kreek) en Roy. Vitesse: Van der Gouw; Sturing, Thijssen, Bos en Vermeulen; Laam- ers (51 Straal), Van den Brom en Eij- er; Latuheru, Van Arum en Coco (61. Hilgers). RKC-FC Twente ^6 (0-3). 9. Nu- man 0-1, 38. Zwijnenberg 0-2, 44. Nielsen 0-3, 48. Hoekstra 1-3, 51. Boogers 2-3, 64 Maas 3-3, 65. Van Hintum 4-3, 69. Van Hintum 5-3, 72. Van Halst 5-4 (strafschop), 74. Hoek stra 6-4, 75. Nielsen 6-5, 80. Schmidt 6-6. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 1800. RKC: Teeuwen; Hutten, Brands, Joore en Richardson; Maas, Jalink, Moniz en Van Hintum; Boogers en Hoekstra. FC Twente: De Koning; Zwijnen berg, Rutten en Karnebeek; Neijen- huis. Van Halst, Numan (26. Schmidt) en Ter Avest; Nielsen, Mul der en Mrkela. Heerenveen - FC Groningen 4-2 (0- 2). 24. Huizingh 0-1, 31 Djurovski 0- 2. 55 Camataru 1-2. 61. Van der Gijp 2-2, 87. Dijk 3-2, 90. Van der Gijp 4-2. Scheidsrechter: Bakker. Toeschou wers: 12.312 (uitverkocht). Heerenveen: Storm; Huitema, Hofs tede en McDonald, Goulooze, Dechei- ver. Schaap en Zuid (40. Ten Voor de); Van der Gijp, Camataru (81. Dijk) en Verbeek. Groningen: Lodewijks; Olde Rieke- rink, Boekweg, Van Dijk en Wilson; Van Duren, Huizingh (58. Holband), Roossien en Ten Caat; Meijer en Dju- NEC-Feyenoord 2-1 (1-0). 29 Lok 1- 0, 78. Farrington 1-1, 87 Sanchez- Torres 2-1. Scheidsrechter: Schuur- mans. Toeschouwers: 2000. Gele kaart. Van Wanrooy (NEC). Van Wanrooy en Keizer; Sanchez- Torrez, Arts (88. Gliatis) en Groele- ken. Feyenoord: De Goeij; Schol, Metgod en Heus; Scholten, Taument, Van der laan (67. Schultz) en Witschge; Ki- prich, Griga (46. Farrington) en Blin ker). Sparta-SW 5-3 (2-1). 2. Houtman 1- 0, 33. Tebbenhoff 1-1, 37. De Getrou we 2-1, 49. Helder 3-1, 55. Jimmy Si mons 3-2, 60. Houtman 4-2, 72. Hout man 5-2, 82. Jimmy Simons 5-3. Scheidsrechter: Houben. Toeschou wers: 4000. Sparta: Metgod; Schuurhuizen, Sas, Van den Berg en Van Wattum; Vu rens, Sandel en Valke; De Getrouwe (89. Rodrigues), Houtman en Helder. SVV: Hiele; Boessen, Ridderhof, Van der Net (46. Admodikoro) en Refos; Trustfull, Luhukay, Gorré en Ba rendse (60. Keur); Tebbenhoff en Jimmy Simons. FC Den Haag-Willem II 1-0 (1-0). 41. Otto 1-0. Scheidsrechter: Reyg wart. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Gentile (FC Den Haag). FC Den Haag: Beukenkamp; Adam, Lems, Gentile en Van Oosten; Schel- levis, Anton Vriesde, Danen (86. Post) en Valk; Otto en Van Eykeren (77 Torken). Willem II: Jansen; Smits, Wolffs, Veldman en Van Beekhoven; Van Geel, Van Gastel (77. Van der Meer), Godee en Laros; Stewart en Mut- Roda JC-Fortuna S 1-1 (1-0). 2 Ver hagen 1-0, 76. Sneekes 1-1. Scheids rechter: Luinge. Toeschouwers: 3000. Roda JC: Bolesta; Broeders, Verha gen, Boerebach en Trost; Van de Luer, Hanssen en Ogechukwa; Dili- berto. Haan en Huiberts. Fortuna S: Hesp; Maessen, Samuel, Barmentloo en Frijns; Mordang; Du- fikar (76. Plomp) en Sneekes; Taihu- tu, De Jong (57. Linford) en Meijer. MVV-FC Utrecht 1-1 (1-1). 16. Plug- boer 0-1, 20. Vincent 1-1. Scheids rechter: Uilenberg. Toeschouwers: 5.000. MVV: Agu; Delahaye, Quaden, Thai en Linders; Libregts (46. Van Berge- henegouwen), Driessen, Hofman en Verhoeven; Vincent en Lanckohr. FC Utrecht: Van Ede; Van der Meer, De Koek, Liesdek en Verrips; Bijl, Roest, Plugboer en Alflen (85. Van Diemen); De Kruyff (69. Van der Weert) en Smolarek. EREDIVISIE - E FC Den Haag-Willem II Sparta-SVV MW-FC Utrecht PSV-Volendam Heerenveen-FC Groningennen RKC-FC Twente Roda JC-Fortuna S Ajax-Vitesae NEC-Feyenoord PSV34 23 7 4 Ajax 34 22 9 3 FC Groningen .34 18 10 38 FC Utrecht34 16 10 8 Vitesse 34 11 15 8 FC Twente... 34 13 10 11 RKC 34 11 13 10 Feyenoord... 34 8 16 10 Volendam 34 10 12 12 Roda JC 34 12 7 15 Willem II34 13 4 17 Fortuna S 34 9 12 13 Sparta34 7 15 12 FC Den Haag.. 34 10 8 9 16 60 MVV 34 9 SVV 34 8 Heerenveen. 34 9 NEC 34 6 11 17 PSV kampioen; NEC en gedegradeerd Romario. Bergkf FOTO: DIJK- F(^g ile TOPSCORER eel Eindstand 'lijk 1. Romario (PSV)I Bergkamp (Ajax)j n 3. Stewart (Willem II)JOllt 4. Ellerman (PSV) Nielsen (FC Twente).. Boogers (RKC) Djurovski (FC Gronings Le 9. Pettersson (Ajax) een Houtman (Sparta) f 1. Meijer (FC Groningen)|eni 12. Bosman (PSV) a_3. Smolarek (FC Utrecht)), 14. Roossien (FC Groningt0 Vanenburg (PSV)ui Berghuis (Volendam) PRIJSVRAGI Lotto: 10-22-24-25-33-34. j Deelnemers 525.347. 1.079.049. t- 1-1-3-3-1-1-1-1-1— 317. Prijzen: fi 'T Belgische lotto: 1-9-10-20-j serve: 3. Joker: 3440451 Duitse lotto: 1-25-26-28-1 serve: 6 HOI Spel 77: 5492096 AL] SPORTUITSLAG iitei j id< chengladbach-Düsseldorf eni Kaiserslautern 2-6, Hamjhg Karlsruher 2-2, Eintracht VfB Stuttgart 4-0, Bord KI mund-St. Pauli 5-2, Hertij v( verkusen 1-2, Bayern Mih dingen 2-2, Werder Bremr" 2-1. Stand: Kaiserslautyor Bayern München 34-45, \lnr. men 34-42, Eintracht Fran 1 Hamburger SV 34-40. de WK Militairen n j Finale: Italië - Duitsland i lenging (0-1). Italië wint 6fOn schoppen. 45. Schmitz 0-1 D< nese 1-1, 75. Bonavita 2-b vita 3-1, 89. Albertz 3-2, £cn 3. ng\ Derde plaats: Turkije - FL*; (1-0). 5. Niandieali 1-0. Si011 ter: Van Vliet (Ned). ToaUSt 400. Rode kaart: Uzun (Til^u kaart: Tolungyc, Koldelu.l Sunja (allen Turkije), Nounf33 (beiden Frankrijk). ggu Vijfde plaats: Nederland -i (1-0). 45. Zwart 1-0, 47. T 0, 83. Jarabi 2-1. Scl Cansuana (Zam). Toeschopers Nederland: Scheper (PSVüale drecht'90), Beerens (PSU ga (Helmond Sport) en GabJ Roelofsen (Vitesse), Sen! JC) en Doomernik (PSVl (BW Den Bosch), De Wijjide: Zwart (Halsteren). Norrkoping. Vierlandenti Derde plaats: Zweden - 4-0(1-0). 42. Dahlin 1-0, 0. Andersson 3-0, 67. Brc schouwers: 7.849. Finale: Italië - Sovjetuni Italië wint na strafschop Kornejev 0-1, 43. Giannli schouwers 8000. België, bekerfinale Club Brugge - KV Mechel 28. Farina 1-0, 73. Booy 2j savel 2-1, Ceulemans jv schop). Scheidsrechter: gaert. Toeschouwers: 30j kaart: 90. Versavel (Mechd leg •eia '2l~ Spanje, bekertoernooi: "I kwartfinale: Barcelona - il (1e duel 4-0). f Groeabeek. Algeheel I schap amateurs, eerste De Treffers - Oulck Boys 35. Janssen 1-0, 53. Wa 63. Kanbier 2-1, 70. Bergf Janssen 4-1, 87. Wal) Scheidsrechter: Geerdes. wers: 5.500. |l Tweede wedstrijd: zaterda V. Katwijk. Lissabon. WK onder 20 groep A: Korea - Argefl groep B: Mexico - Zwedenj W C: Australië - Trinidad en lrJ groep D: Spanje - Engelaif^ [e Boksen - De Puerto0oi bokser Edwin Rosaria, reldkampioen gewordfiet lichtweltergewicht (%to< sie). Titelverdedigerytel Garza uit de Veren igj de ging in Sacramento ifa de ronde van het geh n gen het canvas. Voofoea was het zijn 37ste Öie ning. |t d Algemeen - Op 92-jaJAm tijd is de voormaligi, kaanse senator en goF*et van Kentucky Albeif® v Ier, oud honkbalbrj}0' overleden. Onder le|„n Chandler, een groot f!J ter van de rasseninti^" de sport, maakte iir'J* eerste zwarte spele£de Robinson) zijn opwaPP de major league. ^de

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14