„Lisse" uitdaging Lugthart HELP HELPEN Goed geld met vakantiewerk TENNIS CIRCUIT Historische marathon lijkt nu al geslaagd n Over de Honda Accord en de evolutietheorie. CeidócSouaant Rabobank Q LEIDSE ROAD RUNNERS CLUB WIL „ÉÉN GROOT FAMILIEFEEST" Sponsor voor Han Kulker F amilieberichten DIE NIEUWE BAAN HEB IK UIT DE KRANT. SIJTHOFF PERS SPORT MERENWIJK RAAKT FAVORIETEN KWIJT REGIO Voor Jan Wil lem Lugthart vormt het open kampioenschap van De Bollenstreek dat in Lisse wordt verspeeld, een grote uitdaging. ,,Ik denk niet dat er dit seizoen in Leiden veel sterker bezet te B-toernooien zullen zijn", zo meent de speler van Zee en Duin. Die in dat gegeven de motivatie vindt om op de banen van de LTC Lisse zijn beste tennis te spelen. Of dat Lugthart inderdaad de fel begeerde titel brengt, dientte worden afge wacht. Zijn optreden te gen Brederode-speler T. van de Weele mocht er in ieder geval zeer beslist zijn. Met 6-0, 6-1 werd de volgende ronde een feit. Ook Marcel Vink, traditiege trouw sterk tijdens dit toer nooi, speelde zich een rondje verder. Frank Liefbroer maakte het Vink evenwel goed lastig: 7-5, 6-3. Mirjam Siemerink moest bij de B-dames tweemaal aantreden. Jolanda Mens vormde voor de Rijnsburgse in Unicum dienst Ccidóc Somont geen probleem (6-1, 6-3) en ook in de tweede partij was de tegenwoordig bij Frits Don trainende Siemerink aan de winnende hand toen de regen verder spelen onmogelijk maakte. Opponente Vijayaku- mar legde zich overigens wel minder gemakkelijk bij de wensen van Siemerink neer: 6-4, 4-2. Het regende niet alleen in Lis se, het waaide ook knap. Gaby Gesta-Fernandez had daar duidelijk problemen mee. De in D teruggekeerde Fernandez vond Gerard Biezeman na tuurlijk wel de betere speler (hij won ook met 7-6, 6-1), maar zou die partij graag eens, dan zonder wind, overspelen... De Meren wijk Jean Paul Bierling en Taco Jansen begonnen het HDC1 van De Merenwijk als gedood verfde winnaars. De twijfels die rondom die plaatsing heersten, werden door Bier ling en Jansen, maar zeker ook door tegenstanders Van Schie en Van Tongeren ge deeld: 6-2, 6-2 voor het niet ge plaatste koppel. Ook Rico Fa- sel en Arjen Stadt plaatsten zich overtuigend voor de halve finale van dat onderdeel. Mar co Noort en partner Poots kre gen geen been aan de grond. Bij de C230+ heren sloegen zich eveneens al twee koppels bij de laatste vier. Arris Parle- vliet en Van Driel en de com binatie Saïdi/Teyken. De laat- sten deden dat door Johan van Duyn en Bob Logger er met 7- 6, 6-1 onder te houden. De nieuwbakken C2-status levert Logger toch nog niet zo veel overwinningen op, want met Ria Jansen redde hij het ook in de mixed niet. Lieske van der Laan en Mark Los lieten Jansen en Logger slechts twee games en dat vond het win nende tweetal zeer opmerke lijk. Enerzijds omdat Mark Los zich ziek op het park meldde en ook onmiddellijk weer in bed dook, anderzijds omdat de competitie Lieske en partner niet een overwinning had ge bracht. Bij de dubbelende C2- dames tennisten Hannie Bos kamp en N. Nuhn zich via Goedhart en De Groot naar de eindstrijd. Het HDD2 verloor favorieten Faas en Hagemans. De weg is derhalve vrij voor vader Kees en zoon Floris Zit man, die door de zege op Van Leeuwen en Den Tonkelaar (6-2, 7-5) de kwartfinales be reikten. Artesia Het 'Boogaard senioren toer nooi' (30+) van Artesia wordt computer-, maar direct ook ui terst mensvriendelijk ge stuurd. Niet zo vreemd dus dat van de 273 partijen er al ruim 180 zijn gespeeld, dat het toer nooi dus redelijk op schema ligt en dat het in Koudekerk, ondanks de vervelende weers omstandigheden, weer uitste kend toeven is. Bij Artesia konden inmiddels de eerste fi nalisten worden begroet. B. Hansen werkte zich in het DED1 in de voorlaatste ronde eenvoudig langs opponente Zevenhoven, terwijl Peter Zwart en Ellen van Hoff het in het GDC2 een set moeilijk hadden met Martine van Am- stel en Ab Veuger. Met voor zitter Tim de Vries redde Zwart het niet. Bij de dubbe lende C2 heren stuitten zij op teveel tegenstand van Henk Hamming en Cees van Beur ten. Dit tweetal mag het nu in de halve eindstrijd opnemen tegen Ruud Bitter en Frans van Dorp. Het in C knap van de combinatie Dahlhaus/Tol winnende Forescate-koppel heeft in Koudekerk twee ijzers in het vuur. Ook op het HDD30+ onderdeel zijn bei den nog in de strijd. En ze hebben inderdaad nog iets goed te maken op het LC Mas- terstoernooi. Henny van Kampen maakte bij de singelende D-heren in druk door Joop Bekkering met twee games aan de kant te zet ten en moet nu tegen F. Vork, die nummer twee Hoogeveen na spannende strijd uit het toernooi kieperde: 4-6, 6-2, 7-5. Bij de D2 en E-heren gaat in Koudekerk de aandacht uit naar A. Copier. E-speler Co- pier verpletterde in het HED2 nummer één Cor Purmer met 6-1, 6-0 en bleef in het HDE met partner Berends ook een voudig aan de winnende hand. Eenvoudig was ook de weg die J. Hoogeveen bij de singelende E-heren naar de halve finale voerde. Een bye, een walk over en een 6-3, 6-4 zege op M. Tensen voldeden. Abbenes Het dubbeltoernooi van Abbe nes verloor het favoriete kop pel bij de dubbelende C2- heren van 35 jaar en ouder. Dick Heemskerk en Dick van Iterson werden geschrapt, om dat eerstgenoemde zich zowel in Lisse als in Abbenes op de lijst van deelnemers terug vond. Jan Kulk en partner Nijssen belandden daardoor zonder spelen in de eindstrijd. De tegenstander in die finale komt uit de dubbel tussen De Boer/Jansen en Koedam/Hen driks. Ook Jacques en Cees van Rui ten (in het HDD35+) dienden zonder te spelen afscheid te nemen van toernooi en toer- nooileiding. Dat laatste zeker niet lachend, want 'chef' Mar tin Honcoop en de zijnen be sloten de Van Ruitens wegens te laat komen te diskwalifice ren. Het HDD35+ verspeelde te vens al het favoriete koppel Moerkerken/Schotborg. Van Berkel en Van Ruyten kenden nauwelijks problemen van be tekenis met de papieren num mers één: 6-2, 6-3. Bij de dubbelende D-dames ging het fout met de combina tie Kamp/Grimbergen. De van de C-lijst teruggekomen Juliette redde het met haar partner niet tegen Hagen en Potman. Echter niet na felle, leuke strijd: 6-7, 6-3, 6-4. Uitslagen HEC: D. Versteeg - M. Langelaan 1- 6. 6-4, 6-3 DEC: J Mens - I. Bavelaar 6-1. 6-2. HED: M. van Overschot - P. van Hal 6-2, 6-2; V de Koning - D. Vintges 6-2, 6-7, 7-5; S. Cornelisse - F. van Aken 1-6, 6-0, 6-1; W. Koop - G. de Jeu 6-0, 7-5. DED: M. Stern - S. Kerkhof 6-3, 6-1 HED30+: J van Schooten - J. Jansen 6-4, 6-4; A Tib- boel - G. Suurenbroek 6-4, 6-3. Mirjam Siemerink won gisteren eenvoudig van Jolanda f Haar partij tegen Vijayakumar werd afgebroken. FOTO: ANDRÉ VAN HA, LEIDEN Zondag 16 juni wordt voor Leiden een historische dag. Voor het eerst in de geschiede nis zal er een echte mara thon gelopen worden dwars door de stad en de omgeving. Organisator Tjeerd Scheffer heeft daarbij geen enkele last van de nationale senioren atletiek competitie die voor de ploegen van AAV'36, De Spartaan en Holland van groot belang is. Om alle drukte nog eens een extra zetje te ge ven organiseert De Bata ven een competitiewed strijd voor de B jeugd op haar eigen baan amper een halve kilometer bij de start van de eerste echte Leidse marathon vandaan. Voor het eerst in de geschiede nis van Leiden wordt er zon dag een heuse marathon afge werkt dwars door en in de omgeving van de Sleutelstad. Ooit werd er al een marathon georganiseerd, maar daar wil len noch de toenmalige orga nisator noch de sponsor aan herinnerd worden. Road Runners Tjeerd Scheffer liet zich door zijn collega's gek maken om aan de New York marathon deel te nemen. Deze toch nog steeds meest aansprekende marathon van de wereld werkte op Scheffer en zijn dertig collega's als olie op vuur. Vol vuur werd de mara- thongroep van 3M (want daar werkten „de dertig") omgeto verd in de Leidse Road Run ners Club en al snel werd de club een officiële KNAU vere niging. Dat maakte de weg vrij om een echte marathon te gaan organiseren in Leiden. „Een beetje met de sfeer van New York, die gekte, dat feest waar de hele familie aan mee doet, zo iets", meldde Scheffer al vrij vroeg. Vlak voor het evenement heeft de voorzitter van de LRRC nauwelijks tijd voor iets anders dan de mara thon, maar dat betekent dat hij geslaagd is in zijn opzet. Half, misschien wel heel, Lei den is in meer of mindere mate in rep en roer want of vader of broer, oom, moeder, tante, zus, leraar doet mee en de rest zal langs het parcours staan om aan te moedigen, dan wel aan de finish om op te vangen. Want voor de LRRC DORDRECHT Han Kulker heeft zich verzekerd van een sponsor voor de periode tot en met de Olympi sche Spelen in Barcelona. De beste Nederlandse 1500- meterloper uit Leiden heeft gisteren een contract ge sloten met Holland Automation International, een soft- ware-bedrijf in Dordrecht. telt vooral de regionale loper. „Ook in Rotterdam is 80 tot 90 procent van de deelnemers uit de eigen regio afkomstig. Daar hebben we voor de Leidse ma rathon ook op gerekend". Vandaar dat de LRRC geen enkel probleem had met de datum die samenviel met de nationale seniorencompetitie. Scheffer daarover: „Simpel ge zegd hebben we daar niets mee te maken, een enkeling zal maanden geleden gekozen moeten hebben voor of de ma rathon of een aantal wedstrij den op de baan. Dat zijn er maar twee of drie en daar hou je geen rekening mee". Pragt Toch komt de grootste kandi daat voor de overwinning van de baan. Huub Pragt is vooral actief op de langste baan af standen omdat die goed zijn voor zijn snelheid op de weg. Voor Pragt komt de marathon van Leiden in een jaar waarin er weinig of niets op het spor tieve spel staat. Voor de aspi raties van zijn club Sparta hoeft Pragt niet naar de baan terug te keren (Pragt liep al de marathon van Rotterdam) en de meeste marathonners van formaat hebben hun kruit al verschoten in Rotterdam, moeten dat nog in Tokyo of hebben voor een echt grote wedstrijd in het najaar geko zen. Voor Pragt dus een ideale gelegenheid om in zijn woon plaats de eerste winnaar te worden. Daarbij wordt Pragt gesteund door zijn loopvriend Jan Dirk Hazeleger (uit Kat wijk) die als lid van de Hague Road Runners geen competi- tieverplichtigen kent. Samen proberen ze de winst in deze eeste echte marathon „Leids" te houden, want in beider ogen „is het onvoorstelbaar dat een of andere buitenlandse avonturier deze historische marathon wint". De Leidse Road Runners Club hebben in ieder geval alles ge daan wat ook maar enigszins mogelijk is om van deze eerste marathon een echt Leids loop- feest te maken. Hard werken niet zijn op de dag zelf. Hol land is in de eerste ronde van de seniorencompetitie op een triest dieptepunt en heeft alle aandacht nodig om in de twee de wedstrijd het hoofd boven water te houden. AAV'36 en De Spartaan staan er iets min der triest voor, maar ook voor hen wordt het hard werken om niet naar de districts com petitie af te zakken. In die „speeltuin" is De Bataven dit keer niet actief. De slechte or ganisatie van het district zorg de voor een wedstrijd voor poule eén en een voor poule twee in plaats voor twee voor beide groepen. De oudste atle- tiekclub uit de regio pakte voor de zekerheid een eerste plaats zowel bij de mannen als de vrouwen en zijn dus nu uit gespeeld tot de finale in sep tember. In het algemene plaatje van een slecht georganiseerde dis trictscompetitie past de vast stelling van de data voor de ju nioren B competitie: op exact dezelfde datum als de senio- renstrijd. Hierbij is voorbij ge gaan aan de belangen van de genen die de begeleiding en training van de B jeugd ver zorgen, alsmede aan wie er als juryleden actief zijn op een dergelijke wedstrijd. Voor de Leidse regio had dit geen en kel probleem geweest als niet De Bataven zo bijdehand was geweest om net op de dag van de Leidse marathon een wed strijd van die B competitie te willen organiseren. Verschil Mogelijk vallen de twee start schoten om 12.00 uur gelijk, maar wat een wereld van ver schil zal er bestaan tussen de start van de marathon (en dus het begin van een loopfestijn waar nog heel lang over nage praat zal worden) en de start van de estafettes in de compe titiewedstrijd voor B junioren (waar een enkele vader of moeder langs de kant zal toe kijken in de hoop dat het snel afgelopen zal zijn). De Leidse Road Runners hebben nog voor dat er eén startschot valt in ieder geval al laten zien dat zij tot veel in staat zijn en zul len door De Bataven en AV Holland met andere ogen be keken moeten worden. RODE KRUIS DEN HAAG GIRO 6868 Na vele jaren liefdevol verzorgd te zijn in Huize „Meliom" te Barendrecht overleed in het St. Clara Ziekenhuis te Rotterdam onze lieve zuster JOHANNA ADRIANA BOOT geboren te Leimuiden op 29 juni 1928 Wij zijn dankbaar jegens allen die in haar leven, soms door ons ongeweten, warmte en blijheid gebracht hebben. Huissen: W. v.d. Ham-Boot L. M. v.d. Ham Sassenheim: G. Boot W. Boot-de Groot 12 juni 1991 Correspondentieadres: Wagenweg 53 6852 DV Huissen De begrafenis zal plaatshebben op maandag 17 juni, om 12.00 uur, op de Oosterbegraafplaats te Alphen a.d. Rijn. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. M. J. VAN DAM tandarts GEEN PRAKTIJK t/m 5 juli Voor spoedgevallen tel. 071-141874 welverdiende vakantie. Daarom ligt hier jouw kans om je J vakantiepotje te spekken. De krant bezorgen gebeurt dagelijks tussen 16.00 en 17.30 ui Op zaterdag wordt de krant tussen 9.00 en 11.00 uur bezorgó«' Wij zorgen voor een krantentas en natuurlijk voor een meer q redelijke beloning. 5®. Heb je tijd en zin, vul dan nu de antwoordbon in. Wil je eerstfn wat meer weten? Bel ons dan tijdens kantooruren onder nun 070 - 3 190 774. ia, ik heb belam voor het tijdeliilc bezorgen van de krant. LeeftijP1 Stuur deze bon in een open envelop, zond® postzegel, naar: Sijthoff Pers, kamer C808 antwoordnr. 232, 2501 XE Den Haaf1 Zouden auto-ontwerpers geen kinderen hebben? lijkt er soms wel op. Want terwijl de gemiddelden" kinderlengte de afgelopen decennia" j Pn zienderogen is toegenomen, is de f i middelde ruimte op de achterbank re zienderogen afgenomen. E" Behalve bij de Honda Acco; d arr Die - u raadt het al - ruimer is danLei zijn klassegenoten. Waarbij de ruinj a winst vooral ten goede is gekomen 3P de achterbank. llst Voor privé-gebruik biedt dfpï zakenauto volop ruimte aan een ge^l met drie kinderen en een middelgr|aét' hond. En als u een kijkje bij ons komt nemen, zijnmi die natuurlijk ook allemaal welkom. Want zo maakte van een proefrit een echte testcase. idi( 'n Honda gaat z'n eigen weg. Leiderdorp. Autobedrijf van Haasteren Leiderdorp B.V., Touwbaan 18,071-895000.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 8