assenheim akkoord act bouw van hotel fbrenigingen in moeilijkheden door uitbreiding van begraafplaats Pachters strandpaviljoens niet dol op Noord wijkers rgissing Noordwijkerhout jkingt circus uit te wijken Ieente gaf ten onrechte twee vergunningen af PA EN BOLLENSTREEK QeidócQowumt DONDERDAG 13 JUNI 1991 PAGINA 11 bewonderen reid rien lage eur auto's HEIM De rijks- Sassenheim nnacht enkele Po- gehouden die zich ophielden bij au- 'ostwijk. De Polen met zaklantaarns 14 nen. Zij beweerden jseerd te zijn in het van westerse au- politie trof geen 2i(roken auto's aan, en i d door autobezitters er|» n'ijk geen aangifte ian diefstal van au- De Polen werden, 'nlole van paspoorten, 'ruir i vrije voeten ge- 1LE TU Jrg« Akzo Sassenheim gastbedrijf twaalfde Chemie Olympiade SASSENHEIM LEIDEN Akzo in Sassenheim zal als gastbedrijf optreden tijdens de twaalfde Natio nale Chemie Olympiade. De voorbereiding voor de wedstrijd tussen middel bare scholieren begint vandaag. Op 18 en 19 juni vinden de finales van de scheikundewedstrijd plaats. De Chemie Olym piade is een scheikunde wedstrijd die jaarlijks tus sen de beste leerlingen uit de vijfde en zesde klassen van het VWO wordt ge houden. Van de vierhonderd leerlin gen die inschreven, zijn na een aantal voorronden, waarin praktische en theore tische scheikundevragen moesten worden opgelost, nog twintig kandidaten over. Van deze finalisten zullen er nog vier overblijven die de Nederlandse équipe zullen vormen voor de internatio nale Chemie Olympiade die dit jaar in het Poolse Lodz wordt georganiseerd. Van 7 tot 15 juli zullen daar deelne mers uit dertig landen uit gaan maken wie zich de win naar van de 23e Olympiade mag noemen. Tijdens de laat ste Olympiade, vorig jaar in Parijs, behaalde Nederland nog zilver en brons. Vanaf 13 juni zullen Akzo- specialisten de finalisten op de finale voorbereiden. Op 18 en 19 juni vinden de fina les, theorie en practicum, plaats. Voor de practica wordt uitgeweken naar de laboratoria van de Leidse scheikunde-faculteit. Don derdag 20 juni zal onderwij- sinspecteur A. Beverloo de prijzen uitreiken. Dief (19) bekent LISSE Met de aanhouding van een 19-jarige Ha genaar denkt de Lissese politie een aantal dief stallen, die ge pleegd werden in de nacht van 21 op 22 mei, te heb ben opgelost. De arrestatie vond gisteravond plaats. De man heeft inmiddels bekend. Tolhuisje in Oegstgeest niet op monumentenlijst Idoor ANTOON KOCH OEGSTGEEST Het Tolhuisje aan de Dorpsstraat in Oegstgeest wordt niet op de gemeentelijke monumentenlijst geplaatst. Eige naar Werkhoven voldoet niet aan de restauratievoorwaarden. De commissie algemene bestuurlijke aangelegenheden heeft dit giste ren besloten. De deskundigen gaan er van uit dat de gemeente, voor wat betreft de vereiste ver gunningen, te snel een bouwver gunning heeft afgegeven zonder dat er een volwaardig restauratie plan op tafel lag. „De restaura teurs van het tolhuisje, dat het enig overgeblevene is van de ne gen die er waren, rommelen maar wat aan", zo stellen ze en ze sta ven die bewering met een impres sie. Onder meer blijken de nieuwe raamkozijnen anders geprofileerd en gedetailleerd te zijn dan de oude kozijnen en de pennen voor de scharnieren van de overigens verdwenen luiken zijn niet op nieuw aangebracht. Er is dus geen rekening gehouden met het even tueel later terugplaatsen van de luiken. De deskundigen twijfelen aan de toezegging van de betrok kenen dit alles in orde te laten maken. Gisteravond kwam het onder werp, tijdens een gecombineerde vergadering van de commissie al gemene bestuurlijke aangelegen heden en monumentencommissie, ter sprake. Op een vraag van de heer M. Visser (D66) of de bouw van het tolhuisje niet stilgelegd kon worden antwoordde burge meester Sj. H. Scheenstra, dat dit als een te fikse maatregel gold. Het materiaal dat de eigenaar ge bruikt, is goed. G. Wuisman, des kundig momumentencommissie- lid: „De bouw is wellicht tech nisch goed, maar daarmee is het nog geen gemeentelijk monument. Zeker niet als niet voldoet aan de restauratievoorwaarden". Scheen stra gaf toe dat de gemeente wel wat te vroeg is geweest met het afgeven van de vergunning. REGIOJOURNAAL A tletiektoernooi A tletiek Vereniging de Spartaan uit Lisse houdt za terdag een atletiektoernooi. Het toernooi is bestemd voor leerlingen van groep 8 uit het basisonderwijs in de Bol lenstreek. Alle bassisscholen uit Lisse, Hillegom. Benne- broek, Noordwijk, Noordwij- kerhout en Voorhout zijn uitgenodigd. Het toernooi, dat gehouden wordt op het sportcomplex Ter Spekke aan de Spekkelaan in Lisse, begint om twalf uur en duurt tot half drie. Iedereen kan voor'1,50 meedoen. In formatie. telefoon 02521- 16814. Fietsweek De Jaarlijkse fietsvierdaagse in Lisse vindt plaats van 17 tot en met 21 juni. De in schrijving begint op de eer ste avond vanaf kwart over zes in het clubhuis van de Ren- en Toervereniging De Bollenstreek, Spekkelaan 3 in Lisse. De kosten bedragen /5 per persoon, waarvoor men elke avond een route beschrijving ontvangt en aan het einde een herinnering. De vereniging houdt in de week van 15 tot en met 23 juni ook de jaarlijkse fiets week. Naast een aantal wed strijden organiseert men deze week ook een aantal toertochten. Schoonmaak De opening van het zomer seizoen in Noordwijk wordt zaterdag met live-music in de bedrijven aan de Konin gin Wilhelminaboulevard gevierd. Op het strand wordt een 'clean the beach '-actie gehouden. Bij het Gat van Palace staat tussen één en vijf uur de Telekids Road show. De winkels in Noord wijk staan in het teken van een grote vaderdagactie. Scoutingdag Ongeveer driehonderd wel pen en kabouters van scou tinggroepen uit de Bollen streek spelen zaterdag een groot spel. De kinderen be zoeken 'het land van Estra'. Dit fantasyland bevindt zich op en rond dagcamping Leeuwenhorst aan de Goow- eg in Noordwijkerhout. Kinderen en ouders die wil len kennismaken met scou ting zijn ook welkom. Het evenement begint om half twee en is om half vijf afge lopen. Informatie, telefoon 02522-17528. Scum In het Katwijkse hardrock- centrum Scum treedt zater dag de Amerikaanse fortma- tie Psycotic Waltz op. In het voorprogramma zal de Ne derlandse band Mystrez ver schijnen. Psycotic Waltz is duidelijk beïn vloed door bands als Deep Purple, Pink Floyd en Jethro Tuil. De zaal van Scum aan de Helm- bergweg is geopend om acht uur. De toegang bedraagt f12,50. Misna Brevis Het Kamerkoor Ad Novum uit Voorburg zal zaterdag haar muzikale medewerking verlenen aan een eucharis tieviering in de St. Jeroens- kerk in NoordwijkTijdens de viering zal het koor on der leiding van Ad de Groot ondermeer de Missa Brevis van de 16e eeuwse compo nist Da Palestrina ten geho re brengen. De viering in de St. Jeroenskerk aan de Van Limburg Stirrumstraat in Noordwijk, begint om zeven uur. RIT TIBBOEL >ofd INHEIM De Jeu qJ® oulesvereniging de 9.3oVoet zal binnen niet ■»rdi f^hge tijd het veld u. i ruimen wanneer ha' innen voor uitbrei- ïez,an de RK begraaf- bij de Pancratius- loorgang vinden. Scouting Sassenheim °"2J omenteel is onderge bracht in het Veldhuys aan de Parklaan zal mogelijk in de toekomst naar een andere be huizing moeten uitkijken. Vas te Voet-voorzitter F. van Voorst gaf gisteravond tijdens een vergadering van de com missie ruimtelijke ordening toe in overleg met het Sassen- heimse gemeentebestuur een nieuwe locatie voor zijn club te zoeken. Gedacht zou wor den aan het veld achter de ge meentelijke gymnastiekzalen aan de Parklaan en grenzend aan de tennisvelden. Van Voorst betoogde: „Onze leden zijn bijna allemaal boven de 50 jaar en mensen van die leef tijdsgroep zie je doorgaans geen buitensport meer beoefe nen". De vereniging zou gezien de lage contributies van de leden: zo'n 50 a 60 gulden per jaar zeker niet draagkrachtig ge noemd kunnen worden. Speel de men 11 jaar geleden in het Park Rusthoff: „Zo hoort het ook, onder de platanen", aldus Van Voorst, al spoedig moest men uitwijken wegens de as- falteringsdrift van de gemeen te. Vervolgens werd het voet balveld als speelterrein uitge kozen dat vervolgens om de hoge huurprijs verlaten moest worden. Het 10-25 meter grote grasveld aan de Parklaan blijkt echter allang niet meer genoeg ruimte te bieden ..Op zaterdagmorgen, dinsdag en donderdagavond staan we er 'hutje mutje' met 36 man, bepaald niet ontgevaarlijk", meesmuilde Van Voorst gister avond. Hij sprak overigens de hoop uit zo spoedig mogelijk met de gemeente tot overeen stemming te kunnen komen over een nieuw speelveld. Scouting Sassenheim-verte- genwoordiger Dick Bader kwam gisteravond met een verwijt aan het adres van wet houder N. Wagemakers: „Het verbaast ons zeer dat er over leg heeft plaatsgevonden tus sen het RK kerkbestuur en de gemeente over een eventuele uitbreiding van de begraaf plaats op het door ons gehuur de perceel zonder dat wij daar bij betrokken zijn geweest". De Scouting zou naar zijn zeg gen een huurcontract met het RK kerkbestuur hebben tot en met het jaar 2001. „We zijn", voerde Bader aan, „een jeugd groep met een duidelijk sociale functie en onze leden 150 jonge mensen hebben er recht op erbij betrokken te worden als belanghebbenden". Wethouder N. Wagemakers distantieerde zich onmiddellijk van de door Scouting te berde gebrachte problematiek met de opmerking: „Wij bekijken in deze commissie de plannen uitsluitend qua ruimtelijke or dening. U moet contact opne men met het RK kerkbestuur en ik hoop dat u er dan samen uit zult komen. Wat u vertelt hoort niet bij de gemeente thuis". VVD'er W. van Biezen stak niet onder stoelen of banken sympathiek te staan tegenover 'kleine clubs zonder subsidie'. „We moeten welwillend mee denken en proberen in deze si tuatie uitkomst te bieden". Th. van der Plas merkte namens het CDA op: „De begraafplaats is te krap, ik onderken de noodzaak van uitbreiding. De ter discussie gestelde commu nicatiestoornis is water dat onze deur voorbij stroomt". Ook de overige commissiele den spraken zich unaniem uit voor een continuering van de sportieve activiteiten van de betreffende verenigingen. Vol gens wethouder Wagemakers is het voorlopig nog niet zeker of de uitbreiding van de RK begraafplaats onomstotelijk het Scoutingonderkomen zal annexeren. „Misschien gaat de uitbreiding wel de andere kant uit naar het huidige kosters- huis aan de Parklaan." Streng toezicht op schoonhouden markt Voorschoten Idoor JOOP PEETERS VOORSCHOTEN Marktmeesters gaan er in Voorschoten strenger op toezien dat de marktkoop lieden hun standplaats schoon opleveren. Na twee waarschuwingen kan schorsing volgen. Hiermee bracht wethou der F. ten Have (CDA) gisteravond tijdens de ver gadering van de markt- commissie bewoners en marktkooplieden weer nader tot elkaar. Niet alle vuil op de Voorstraat is marktvuil. Veel zwerfvuil is al aanwezig op vrijdagmorgen. Wanneer na afloop van de markt op vrijdag de gemeente- reiniging de gehele Voorstraat moet vegen, dan kost dat op jaarbasis 50.000 gulden. De Voorstraat wordt wekelijks op maandag geveegd, dat bete kent steeds een vuil dorpcen trum in het weekeinde. Vegen op zaterdag door de rei nigingsdienst blijkt onmogelijk omdat er geen gegadigden te vinden zijn. Uitbesteden van het veegwerk is vrijwel even duur en bovendien is daar ook geen animo voor. Wethouder Ten Have deed de suggestie dat bijvoorbeeld verenigingen het centrum op zaterdag vrij maken van het zwerfvuil ten bate van de verenigingskas Vijf jaar geleden werd het ve gen op vrijdagavond afge schaft en daarna sloeg de ver vuiling toe, volgens het bewo nerscomité. Mevrouw C. Klim- bie: „We zijn het gewoon nu zat. We hebben niets tegen de markt, maar we mogen toch echt wel verwachten dat na afloop de marktplaats gewoon schoongemaakt wordt". Commissielid C. Verplancke: De markt is op een kwetsbare plaats, er zijn al kooplieden, die graag naar de parkeer plaats voor de sporthal willen, dan zijn ze van het gezeur af. Wij willen echt toch heel graag in de Voorstraat blijven. Er zijn een paar erge vervui lers en het is de taak van de marktmeesters die te verma nen". Naast het zwerfvuil wordt ook het fietsen en het auto rijden op de Voorstraat tijdens de markt extra gecontroleerd. Aan de hand van genoteerde kentekens worden de auto's zonder vergunning opge spoord. KLINKENBERGERPLAS ra, to Hoogste punt Met het hijsen van de vader landse driekleur gaf burge meester J. van der Sluijs giste ren aan dat de bouw van het nieuwe politiebureau annex brandweergarage in Noordwijk voorspoedig verloopt. Met het bereiken van het hoogste punt loopt de bouw slechts twee weken op het geplande sche ma achter. Korpschef E. Weg man zei in een korte toespraak oplevering van het nieuwe poli- tie-onderkomen aan de Duin wetering medio november te verwachten. „Dan zitten we eind van het jaar in een goed geoutilleerd bureau dat ook een functie zal vervullen voor de regio". Het Noordwijkse bu reau wordt uitgerust met een cellenblok voor acht arrestan ten. Drie cellen zijn bedoeld als opvang voor de Duin- en Bol lenstreek. Op de foto van links naar rechts: Wegman, brand weercommandant J. Pesschier, Van der Sluijs en P. Slaven burg van het bouwbedrijf. foto: henk van den ende NOORDWIJK Pachters van strandpaviljoens zijn niet dol op Noordwijkers. Dat bleek tijdens een ver gadering van de commis sie toerisme toen A. Ou wehand (GL) met het ver haal kwam dat een aantal Noordwijkse families hem had benaderd om melding te maken van discrimina tie op het strand. Wat was er gebeurd? Een zes tal Noordwijkse gezinnen is al jaren vaste huurder van een strandcabine op het strand voor de Koningin Wilhelmina boulevard. Ook dit jaar dach ten de families weer een jaar contract af te kunnen sluiten. Op die manier is men bij mooi weer verzekerd van een vaste stek op het strand. Wie schet ste hun verbazing toen de be heerder van Paviljoen de Strandgans duidelijk maakte dat Noordwijkers niet langer echt welkom zijn. De houten hokjes moesten vrij gehouden worden voor „Die Auslander". Het huurtarief bleek boven dien plotsklaps 100 gulden stegen te zijn. „Als paviljoenhouders menen op deze manier bezig te moeten zijn op het strand, dan zijn ze bij mij wel aan het ver keerde adres", aldus Ouwe hand. Hij vond het niet te tole reren dat Noordwijkse ingeze tenen die in sommige gevallen al meer dan dertig jaar op de zelfde stek op het Noordwijkse strand vertoeven nu ineens vanwege „drogredenen" wor den geweerd. En die drogrede nen zijn dan volgens de be trokken Noordwijkers dat ze wel eens een windschermpje of een ligstoel ter bewaring bij het paviljoen afgeven. Vroeger geen bezwaar, maar tegen woordig vindt men dat, vol gens de betrokkenen, al gauw te lastig. Thermoskannen De grootste reden om Noord wijkers af te wijzen zou echter zijn dat men weinig of geen geld besteedt in het paviljoen. Er worden van huis thermos kannen koffie en thee meege nomen en koelboxen met drankjes en hapjes. In de strandpaviljoens ziet men daarom liever toeristen als huurders van windschermen of cabines omdat die eerder geneigd zijn wat te verteren in de strandtenten. Hoewel wet houder P. J. Barnhoorn van toerisme en financiën het be toog van Ouwehand eerst voor kennisgeving wilde aannemen beloofde hij later, op aandrang van de fractieleider van Groen Links om met de Stichting Zeebad in contact te zullen treden om te bepraten of er een kern van waarheid in de klachten van de Noordwijkse families zit. W. van Schie, pachter van de Strandgans, liet gisteren weten absoluut niets te weten van eventuele afwijzingen van Noordwijkse cabinehuurders. „Ik zou beslist niet weten waar dit verhaal vandaan komt". Wat volgens de horeca- man wel waar is, is dat geen jaarcontracten meer worden afgesloten. Wel kunnen cabi nes per maand worden ge huurd. Dat gesproken is over een huurstijging van 100 gul den bestrijdt Van Schie niet. „Maar de cabines zijn bij ons voor iedereen te huur, ook voor Noordwijkers", aldus Van Schie. i; m^JHEIM De ge- Sassenheim gaat a 2: d met de bouw van tel en conferentie- n aan de Klinken- ?47jplas langs de A44 "of spoorlijn Haarlem/ Een door de pro- ™h( wikkelaar Voorhof B.V. voorgestelde ïngsweg van het iN&|iegebied middels 0. een weg onder het viaduct bij Akzo wordt van de hand gewezen. De leden van de commissie ruimtelijke ordening kwamen gisteravond met een eenslui dend oordeel dat een ontslui ting alleen gerealiseerd moet worden via de S54, de nieuwe weg langs de Haarlemmert rekvaart. Ook over de hoogte van de geprojecteerde gebou wen had men de nodige be denkingen. Een gebouw hoger dan 35 meter zou als bijzonder storend in dit landelijke gebied worden ervaren. VVD'er W. van Biezen betoog de: „Zoals u weet staat er aan de andere kant van de auto snelweg een toren van de Akzo die beslist hoger is. Het project moet volgens de VVD'er bedrijfs-economisch haalbaar zijn. Hij propageerde dan ook eerst de ontwerpen te bekijken: „Die kunnen mis schien best in de sfeer van het gebied passen". J. Henskens (PvdA), kreeg op haar vraag of de bekende Hamburger-gigant met een vestiging van een zogenoemde Mac Drive nog steeds op de nominatie staat een resoluut ontkennend antwoord van wethouder N. Wagemakers. ..Die vestiging is absoluut van de baan". CDA'er Th. van der Plas vroeg gisteravond om ophelde ring over ongunstige milieuef fecten van het storten van puin in de Klinkenbergerpias. Wethouder Wagemakers merkte geruststellend op: „Dit blijft voortdurend onder de aandacht van de projectont wikkelaar, de provincie en het hoogheemraadschap". brak gisteren na de voorstelling in Voorhout haar tent af, om te vertrekken naar Noordwijkerhout in plaats van de ikelijke bestemming in De Zilk foto: henk van den ende DWIJKERHOUT 19-: :us Bavaria zal van- 19.0 n morgen, in tegen- tot wat borden 'e weg nog tot eer- aankondigden, itreden in De Zilk. :en administratieve '^fing op het gemeen- men genood- op het allerlaatste tij(j it uit te wijken ksiDe Brink in Noord- 18™ h°Ut' licht toen aan personeel van het circus in De Zilk door een paar jongetjes werd duidelijk gemaakt, dat enige weken eerder circus Arena haar ten ten in De Zilk had opgeslagen. Telefonisch-contact met de ge meente Noordwijkerhout be vestigde het vermoeden dat een fout begaan was bij het uitreiken van vergunningen. De gemeente hanteert de regel dat in zowel De Zilk als Noordwijkerhout eenmaal per jaar vergunning wordt ver leend voor een optreden. Hoe wel Bavaria over zo'n vergun ning voor De Zilk beschikt moet men nu toch uitwijken naar De Brink. Woordvoerder A. Nette van circus Bavaria is bijzonder on gelukkig met het misverstand. „Vorig jaar hadden we in De Zilk een vol huis, dus we had den voor dit jaar ook hoge verwachtingen", legt hij uit. „We zullen nu maar af moeten wachten of de tent in Noord wijkerhout ook vol loopt. Onze publiciteitscampagne is zo wel in het water gevallen. We heb ben nog snel nieuwe aankon digingsborden gemaakt en aangebracht, maar of dat vol doende zal zijn is nog de vraag". Nette weet nog niet wat hoe groot de schade in geld uitge drukt zal zijn, maar becijfert de extra kosten nu al op enke le duizenden guldens. Of de schadepost nog hoger op zal oplopen hangt af van de be langstelling voor het circus. Dat het circus gisteren nog in buurgemeente Voorhout stond zou daarbij wel eens een extra handicap kunnen zijn. Gemeentewoordvoerder M. Klaasesz beaamt dat de ge meente in de fout is gegaan met het verstrekken van twee vergunningen voor De Zilk. „Wij waren ervan uitgegaan dat het circus naar Noordwij kerhout zou komen. Pas woensdagmorgen kwamen wij erbij toeval achter, dat we in plaats daarvan twee vergun ningen voor De Zilk hebben afgegeven. Een betreurens waardig misverstand". Circus Bavaria zal vanavond om 19.00 uur op De Brink in Noordwijkerhout optreden. Morgen volgt een tweede voorstelling om 16.15 uur.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11