Alkemade: HSL zorgt grote landschapsvervuiling 3 li „Alle Alkemadese muzikaliteit moet voor één keer uit de kast Stompwijk moet tribune in sportzaal zelf betalen RIJN- EN VEENSTREEK Ceidóc Qounant DONDERDAG 13 JUNI 1991 PA Leidschendam negende lid van Klimaat Verbond LEIDSCHENDAM Leidschendam is als negende gemeente in Nederland toegetreden tot het Klimaat Verbond tot behoud van de aardatmosfeer. De toetreding is een gevolg van een initiatief voorstel van de zes gemeenteraadsfracties, een unieke zaak in deze gemeente. Burgemeester en wethouders hadden toetreding in eerste instantie ontraden omdat aan een van de voorwaarden, het niet langer gebruiken van hardhout, niet kon worden vol daan. De raad heeft echter eveneens een motie aangenomen waarin werd besloten een heffing in te voeren op het gebruik van tropisch hardhout. Het geld van de heffing zal worden be steed aan de herbebossing. In de motie werd tevens de wens uit gesproken het kabinet te vragen eveneens een heffing op het gebruik van hardhout te leggen, zo mogelijk in Europees ver band. Wethouder L. van Ewijk van milieu deelde mee dat de woningbouwverenigingen hebben laten weten alle mogelijke steun te willen verlenen bij het zoeken naar vervangende mid delen voor hardhout. Recreatiedag Vlietland met veel activiteiten LEIDSCHENDAM/VOORSCHOTEN De provincie orga niseert zondag samen met de stichting Sport en Cultuur en het recreatiecentrum Vlietland weer een familie-recreatie- dag in VLietland in Leidschendam. Van elf tot vijf uur zijn er voor jong en oud tal van activiteiten. Er zijn demonstra ties aerobic, fitness, paardrijden en jazz, optredens van clowns en acrobaten, wedstrijden kano en polo, activiteiten op het gebied van survival en andere sporten, mogelijkhe den voor het bouwen van zandkastelen en er is ook nog een spelenkermis en kunnen kinderen ballonnen oplaten. Ver der is er muziek van een drumband met begeleiding van majorettes. Alles is gratis toegankelijk. De provinciale Re creatiebus is de hele dag aanwezig. Vlietland is te bereiken via de Lammenschansbrug in Leiden-zuid. De veerpont tus sen de Vlietwijk in Voorschoten en Vlietland zet zondag fietsers, voetgangers en surfers gratis over. Politie pakt inbrekers ALPHEN AAN DEN RIJN Een 18-jarige Leidenaar en een even oude Katwijker zijn gisternacht door de politie in Alphen gearres teerd wegens inbraak. Het tweetal was eerder in de nacht betrapt door de bewoner van een huis in de Lekstraat, maar zij wisten wel een portemonnee met honderd gulden, een bankpasje en een cheque mee te nemen. Een klein uur later werden zij opnieuw over lopen door de bewoner van een woning in de nabijgelegen Conrad- straat. De politie kon het tweetal daarop in de kraag grijpen. De jon gens hebben de inbraken bekend. De politie verwacht vandaag nog een derde jongen aan te houden die ervan wordt verdacht op de uitkijk te hebben gestaan. Inzameling van speelgoed voor Poolse kinderen ZOETERWOUDE De werkgroep Zoeterwoude voor Polen gaat speelgoed inzamelen voor de kinderen van de Poolse dorp jes Zbarzewo en Niechlod. Tijdens een transport naar Polen, eind april, bleek een grote behoefte aan kinderspeelgoed, voor dergelijke „luxe" zaken is daar absoluut geen, geld, zo consta teerde de Zoeterwoudse delegatie die te gast was bij pastoor Henryk Kondratowicz. Als in september een tweede transport naar Polen gaat dan met name winterkleding wil de Zoe terwoudse werkgroep tevens speelgoed mee nemen voor de jeugd. Alle soorten speelgoed zijn welkom, met uitzondering van speelgoed dat op elektriciteit en/of batterijen werkt. De werk groep denkt aan fietsjes, driewielers, ballen, houten speelgoed, puzzels, insteekmozaïeken, poppen en dergelijke. Er zal geen huis-aan-huis cktie komen. Mensen die speelgoed willen geven kunnen dat doen op de volgende adressen: Fuut 2, Gans 10, De Merodestaat 2, Zonnegaarde 23, Weipoortseweg 7b of Jan Por- cellisstraat 9. Voor nadere informatie: 01715-1077. ALKEMADE De ge meente Alkemade vindt het „onwaarachtig" dat het Groene Hart-beleid voor de Hoge Snelheids Lijn (HSL) ineens wel zonder enig voorbehoud terzijde kan worden ge schoven. De HSL zorgt voor een storende vorm van landschapsvervuiling, terwijl Alkemade al jaren rekening moet houden met het Groene Hart. Hierdoor is het omzetten van weidegebieden naar bijvoorbeeld woningbouw, kassen of bedrijvigheid niet mogelijk. Burgemeester en wethouders van Alkemade schrijven dit in een gemeentelijke concept-re actie op de Hoge Snelheids Lijn (HSL)-Nota. De commis sie ruimtelijke ordening komt vanavond voor een extra openbare vergadering bijeen om over deze reactie van B en W te praten. De reactie bevat nog geen commentaar op specifiek loka le effecten in de gemeente Al kemade. Hiervoor wordt de Locale Effecten Rapportage (LER) afgewacht. Die rappor tage heeft tot doel de lokale effecten van de HSL-aanleg via tracé A of B in samenhang met de geplande verbreding van Rijksweg A4 in beeld te krijgen. Een definitief stand punt van de gemeente Alke made wordt dan ook pas na het uitbrengen van de LER in genomen. Duidelijk is echter wel dat Alkemade geen voosr- stander is van de plannen. Globaal Los van de lokale effecten stelt het college vast dat de nota zó globaal is dat van een verantwoorde beleidskeuze geen sprake kan zijn. De ge volgen zijn naar de mening van het Alkemadese college onvoldoende „inzichtelijk" ge maakt. Zo is bij de presentatie geen gebruik gemaakt van moderne technieken en nau welijks van kaarten, tekenin gen, luchtfoto's en fotomonta ges. „Bij de beoordeling van de milieu-effecten wordt aan de onvoldoende aangetoonde mi lieuvriendelijkheid van een HSL zoveel betekenis toege kend, dat alle overige nadelige milieu-effecten bij voorbaat als minder ernstig worden gekwa lificeerd", zo vindt het Alke madese college. In de lange lijst van op- en aanmerkingen schrijft het col lege voorts dat alternatieven, waarbij geen sprake is van een apart net van hogesnelheidslij nen, volstrekt onvoldoende zijn uitgewerkt. Er is onvol doende rekening gehouden met andere plannen zoals het verbreden van Rijksweg A4. „Het ontbreken van kennis over geluid en trilling van een HSL maken een nadere aan vulling op de nota noodzake lijk" aldus B en W. Met be trekking tot de specifieke posi tie van Alkemade schrijven B ewn W dat zowel tracé A als B door de hoge kruising met de A4 visueel zeer onaantrekke lijk zijn. Landschapsvervuiling „Er is sprake van een bijzon der storende vorm van land schapsvervuiling. Deze ver vuiling klemt het meest in hei gebied ten westen van Nieuwe Wetering, dat nu nog een hori zon bezit met molens. Het w bied straalt nu nog rust uit"ld dus het college. Over de Bos polder wordt opgemerkt dal de hoogte van het geplande tracé varieert van 7 tot 14 me ter boven het maaiveld. „Di leidt niet alleen tot visuele verstoringen. Ook op het bied van ecologie en natuurbe houd zal grote schade ont staan". Het college wijst er in haar concept-reactie op dat de Ka- gerplassen dreigen te worden afgesneden van het Groene Hart van de Randstad. Ophef fing van dit nadeel lijkt het college allen mogelijk door de aanleg van een tunnelbak. Alkemade tevreden met gedeeltelijke afkeuring van bestemmingsplan ALKEMADE De gemeente Alkemade stelt geen beroep in bij de Kroon tegen het door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland gedeeltelijk goedgekeurde bestemmings plan De Gogh Noord III. Althans dat collegevoorstel be spreken de leden van de raadscommissie ruimtelijke or dening vanavond tijdens een ingelaste vergadering. Gede puteerde Staten hebben hun goedkeuring onthouden aan die onderdelen van het be stemmingsplan die betrekking hebben op de vermeerdering van de woningvoorraad in het gebied in 1989. In dat jaar zijn minder woningen opgeleverd dan het aantal waarvan bij het opstellen van het bestem mingsplan werd uitgegaan. Men ging toen uit van een to tale toename van 325 wonin gen tot het jaar 2000. De pla nologische ruimte tussen 1 ja nuari 1990 en 1 januari 2000 is echter 409 woningen. Gedeputeerde Staten hebben nu te kennen gegeven dat bij een planherziening het aantal woningen met het verschil van 84 mag worden verhoogd. Vanwege dit, voor de gemeen te zeer aantrekkelijke, verschil en ter besparing van kostbare tijd adviseert het college de commissieleden om maar niet bij de Kroon in beroep te gaan. Het is de beoordeling dat Al kemade in het jaar 2000 in to taal 5008 woningen telt. Op 1 januari 1990 had Alkemade 4599 woningen. Gedeputeerde Staten hebben de bezwaren van de Stichting landijsbaan Alkemade, Vere niging IJsclub Alkemade, de Trainingsgroep Alkemade en ijsbaanbeheerder W.M. van Emmerik ongegrond ver klaard. De bezwaarden ageer den tegen een „raster" in het bestemmingsplan Gogh Noord III. Dat is een gemeentelijke wijzigingsbevoegdheid om het ijsbaangebied voor woning bouw te kunnen bestemmen. De ijsbaan-belanghebbenden vonden dat alleen een tussen tijds bestemmingsplanherzie ning de aangewezen procedure zou zijn. Als de commissie vanavond besluit om niet in beroep te gaan tegen het ge deeltelijk goedgekeurde be stemmingsplan, gaat men ak koord met het ongegrond ver klaren van de ijsbaanbezwa- ren. MARKTEN WOERDEN Kaasmarkt, 12 juni: De aangevoerde 37 partijen brachten een prijs op van f 7,20 - f 7,70 voor 1e kwal. Extra en zware kwaliteit no teerde tot f 8,95. De handel was rede lijk. AMSTERDAM Aardappeltermijn- markt, 12 juni: In Bintje 50mm wer den voor levering juni'91 werden 319 contracten verhandeld tegen f 52,50 - t 46,10. De stemming was flauw. Voor levering april'92 werden 51 contrac ten verhandeld tegen f 25,80 - f 25,20. De stemming was eveneens Restauratie kerk in volle gang hi?,i„PlnSJ!,eJnhi!-d,0nd5 draaSt 50 9ulden gulden opbracht. De 2,35 miljoen gulden kos- \,ïru o reatauratie van de monumentale dorps- tende restauratie is inmiddels in volle gang. Het hol» T° 8' ®en eerste deel van de kap is verwijderd. Het is de a ♦0C°'^irT2,ISfie mrP'ddels 22.000 bedoeling is om de door de bonte knaagkever miof Ho0° 10R'nnn ivoorjaar hebben al onherstelbaar aangetaste houtconstructie ge- meer dan 125.000 gulden opgeleverd terwijl de hee| te vernieuwen huis-aan-huis-actie rond Pinksteren ruim 16.000 B foto; w)m van noort GROOTS MUZIEKSPEKTAKEL IN ROELOFAREN DSVEEN li De Veenders Rob van der Geest en Arno Koek willen dit jaar eens afstappen van de eeuwige braderie. Daarom zijn ze nu druk bezig met de organisatie van een groots muziek spektakel. FOTO: WIM VAN NOORT ROELOFARENDSVEEN Al moet de zomer nog beginnen, de voorberei dingen op het Veense na jaarsfeest zijn al in volle gang. Op dinsdag 10 sep tember is het dorp in de ban van een groots straat- muziekspektakel door uit sluitend Alkemadese zan gers en muzikanten. De organisatoren Rob van der Geest en Arno Koek trommelen dan ook iedere inwoner van Alkemade met muzikaal bloed op om zich voor het evenement aan te melden. „De com plete Alkemadese muzika liteit moet voor één keer uit de kast". De twee Veense winkeliers Van der Geest en Koek willen dit jaar eens afstappen van de eeuwige braderie. Het ringste ken van vorig jaar vonden ze een gezellig feest, maar „we hoeven toch niet meteen een gewoonte te maken van zo'n paardenfeest?" Het tweetal zou het 't leukst vinden om een stuk of vijf evenementen over vijf jaar te laten rouleren. „Dit jaar organiseren we in samen werking met het oranjecomité een straatmuziekfestival met uitsluitend zangers, zangeres sen, muzikanten en muziek groepen uit Roelofarendsveen, Oud Ade, Oude en Nieuwe Wetering, Rijp wetering en De Kaag. Zo wordt de Veense Feest week De feestweek begint nu op zondag met een kroegentocht, op maandag is er de Plantaris- loop, woensdag de taptoe, don derdag de verenigingenop tocht, vrijdag de lampionop tocht en zaterdag het bloemen corso. „In dat rijtje past het straatmuziekfestival op dins dagavond prima. Het geeft een extra dimensie aan de kermis- week". Zelf zullen Rob van der Geest en Arno Koek van de partij zijn in een blaaskapel en een zangkoor. Van der Geest treedt op in een zeven man sterke gelegenheidsblaaskapel „De Confetti's" en Koek maakt voor de gelegenheid deel uit van een uit twaalf mensen bestaand koortje. „We zijn een spontaan ontstane groep. Geen van allen zijn we lid van een van de vele Alke madese koren. Wij gaan sim pele liedjes zingen, onder meer kinderliedjes van Annie M.G. Schmidt en Ierse volksliedjes". Het festival vindt plaats in het met vlaggen versierde cen trum van Alkemade: op een stukje Westeinde, een klein deel van de Langeweg, de Noordhoek, een deel van het Noordeinde en uiteraard het Noordplein. Het optimistische tweetal gaat ervan uit dat het op 10 september mooi weer is. „Anders moeten we misschien met afdakjes gaan werken", maar daar hebben ze eigenlijk nog niet serieus over nage dacht. Rob van der Geest en Arno Koek hebben goede zin in het straatmuziekfeest. Veel en thousiaste reacties hebben zij al binnen. „We hebben al 20 Alkemadese muziekgroepen aangeschreven. Daar zijn ko ren, popbands, en zes blaaska pellen bij. Maar we weten ze ker dat er nog meer groepen zoals bijvoorbeeld jazzbands of leden van big bands en indivi duele muzikanten in de Alke madese dorpen zijn. Zo zou het hartstikke leuk zijn om een violist te laten samenspelen met een dwarsfluitist of een koortje met een harmonicaspe ler", stelt Koek zich voor. „Van flessen zou bijvoorbeeld een complete xylophoon kun nen worden gemaakt". Trofee De Veense winkeliers hebben trofeeën voor de beste muzi kant of muziekgroep ter be schikking gesteld. Een pu blieksjury van honderd jonge, oude, korte, lange, dikke en dunne inwoners van Alkema de moet uit maken welke mu ziekgroep de beste van het fes tival is. Arno Koek en Rob van der Geest hopen dat veel onbekende musici zich uiter lijk vóór 15 juli aanmelden. Zodra alle aanmeldingen bin nen zijn, gaat het tweetal een schema opstellen opdat de ene groep de andere niet kan over stemmen. Zij houden zich niet bezig met de samenstelling van de groepen. Van der Geest vertelt tenslotte ook nog te zullen streven naar de totstandkoming van een speciale compositie. „Dat lied zou iedereen moeten kunnen spelen en zingen als afsluiting van de avond". STOMPWIJK De Stompwijkse gemeenschap moet een eventuele tribu ne in de te bouwen sport zaal zelf betalen. De ge meente is ook niet bereid de kosten, geraamd op 240.000 gulden, voor te fi nancieren. Dat heeft wethouder F. IJm- kers van sportzaken de bestu ren van Gyversto, HVS en Stompwijkse Boys laten weten. Als Stompwijkse Boys een gro tere kantine wil (60 vierkante meter) moet de vereniging de kosten (75.000 gulden) even eens zelf opbrengen. Of de sportzaal er zal komen is ove rigens nog de vraag. In de ge meenteraad, die maandag 1 juli over het totale krediet voor de bebouwing van het sportcomplex (sportzaal, kanti ne, kleedgebouwen en peuter speelzaal) moet beslissen zijn de neuzen nog niet geteld. Al leen het CDA heeft zich voor de bouw verklaard. Burge meester en wethouders van Leidschendam zien, gezien het inwonertal (2000), de sportzaal eigenlijk als een luxe voorzie ning. Wethouder mevrouw Volmuller is om die reden te gen een sportzaal. B en W hebben in die zin al een voorbehoud gemaakt dat de verenigingen eerst inzicht moeten verschaffen over een gewaarborgd gebruik van de zaal als geen toeschouwersac commodatie wordt gebouwd. De gemeente eist harde garan ties voor zowel de eigen finan ciering als de gebruiksuren. Uit gesprekken tussen de drie sportverenigingen en wethou der IJmkers, die de afgelopen weken zijn gehouden, is geble ken dat de wil voor het zelf bekostigen van de sportzaal wel aanwezig is maar dat men er een hard hoofd in heeft om het geld onder de Stompwijkse bevolking binnen te halen. De bebouwing van het sport complex zal ongeveer 2.4 mil joen gulden kosten. Het is de bedoeling die in een keer af te schrijven uit het restant van de vijf miljoen die gereser veerd zijn voor accommodaties in de sociaal-culturele sfeer. Dat betekent overigens dat er dan niéts meer in potje zit voor een onderkomen voor et nische minderheden, aanpas sing van het creativiteitscen trum en aanpassing van het Satergebouw. Wethouder IJm kers van financiën heeft om die reden waarschijnlijk voor gesteld het bedrag te putten uit de overloop van de saldi- reserve. REGIOJOURNAAL Natuurwandeling Het IVN Alphen aan den Rijn houdt zondagochtend vroeg een fietstocht langs de Drechtoevers. Doel zijn de flora van de rietlanden en de rietvogels. Om zes uur wordt gestart bij het ge meentehuis van Leimuiden. Expositie Onder muzikale begeleiding van het duo Mavaré vindt zondagmiddag van drie tot vijf uur de feestelijke ope ning plaats van het nieuwe seizoen van galerie en potte- rie De Kever aan de Julia- nalaan in Kaagdorp. Jeroen Manders zingt oud-Engelse liederen en wordt daarbij op de piano begeleid door In- grid van Reeuwijk. Laetitia de Haas exposeert van 16 juni tot 16 september in De Kever etsen. Op het terrein van de galerie wordt van 1 tot en met 6 juli en van 15 tot en met 20 juli een inten sieve cursus Raku-stoken ge geven door Erik du Chate- nier en Geri Graveland. Dit seizoen wordt speciale aan dacht besteed aan het maken van grotere objecten en het maken van een eigen oven. De cursus is inclusief maal tijden. Ook voor overnach ting in de plaatselijke jeugd herberg kan worden ge zorgd. Voor informatie: 02524-4370. Driekamp Voor de Driekamp Alkema de op zondag 25 augustus wordt gehouden, kan tot 12 juli worden ingeschreven. Net als voorgaande jaren kan er weer gekozen wor den uit afstand A (1600 me ter zwemmen, 60 kilometer fietsen en 12 kilometer lo pen) en afstand B (800 meter zwemmen, 30 kilometer fiet sen en 6 kilometer lopen). Het zwemmen begint om acht uur. De persoonlijke starttijden staan in het pro grammaboekje dat de deel nemers een week van te vo ren ontvangen. Het fietsen start om elf uur en het lopen om half drie. Het is mogelijk om individueel in te schrij ven of per team van mini maal vijf en maximaal tien personen. Op de woensdaga vond kan het zwemmen worden geoefend tegen beta ling van drie gulden per keer. Voor meer informatie en/of een inschrijfformulier: Corrie Lammertink (01713- 13564) of Ria van Berkel (01713-15036). Wandeltochten Door het recreatiegebied Ze- gersloot en langs de Zeger- plas in Alphen aan den Rijn kan met uitzondering van zondag, dagelijks wor den gewandeld. De wandel tochten van vijf, tien en vijf tien kilometer zijn uitgezet door de Wandelkring Lei den. Van maandag tot en met vrijdag kan van negen tot vijf uur worden gestart bij het VVV-kantoor aan het St. Jorisplein. Op zondag lig gen de starttijden tussen tien en vier uur. Voor inlichtin gen: 01720-95600. Voor een uitgebreid ook voor de komeru raadplege men ,,UIT tis wekelijkse bijlage krant. be DIENSTVERLi„a I LEIDEN LUXOR (Stalt tel. 071-121239): Doors p 21.15. LIDO en STUF1* straat 39, tel. 124130): M r 19.00, 21.15. wo. ook 14, nen. hout my daughter (12); $eei ook 14.15. Sleepin enemy (al); 19.00, 21 with wolves (12); 20.00, the lambs (16); 18.45, 21 r [pke 14.15. Duck tales, de fi d do heim van de wonderlai^nk 14.30. TRIANON (Br< ,an tel.071-123875): Eline ~.00. Cyrano de Berge 21 15. REX (Haarlemm f tel. 071-125414): Pruii (16); 20.00. ALPHEN AAN DEN RUN NEMA (Van Boetzelaers 01720-20800): Mermaids 21.15. wo. ook 13.30. zo Godfather III (16); 20.30. talking too (12); 18.45, ook 13.45. zo. ook 16. with wolves (al); 20.15. (al); wo. 14.00. Kleine (al); wo. 14.00. VOORSCHOTEN (Schoolstraat 69, tel. Look who's talking to 15.45. Awakings (al); r 20.15, The Rookie (16); 20.15. KINDERVOORSTELLING! ge mutant Ninja heroe 14.00. De kleine zeeme 14.00. Oliver Co. ZOETERMEER PROME COOP Look who's talkir 13.30, 16.00. Dances with wolves; Mermaids; 20.00. wo. 1 of the lambs (16); ma. dag 20.00 Ducktales; n DEN HAAG ASTA: 1 3463500): Mermaids 18.45, 21.30. ASTA 2: (16); 14.00, 18.45, 21.30. j Dances with wolves 20,15. BABYLON Haag Centraal tel. 347 y bonfire of the vanities 18.45, 21.30. BABYLOtjS (al); 14.00, 18.45, 21.30. 3: Greencard (al); 14.00, CINEAC 1 (Buitenhof* 3630637): The silence ol (16); 14.00, 18.45, 21.30t; 2: Firebirds (12); 18.45, 2 V do. ook 14.00. CINE/|ieg' who's talking too (al); 21.30. METROPOLE laan, tel. 3456756): Not daughter (al); 14.00, 11 METROPOLE 2: Milou 14.00, 18.45, 21.30. 3: Dances with wolves 20.30. METROPOLE Godfather II (16); 20.30. ook 14.00. METROPOL fatsoenlijke vrouw (16); 21.30. ODEON 1 (Here tel. 3462400): Predator 2 18.45, 21.30. ODEON i ceof the lambs (16); 21.30. ODEON 3: Sle the enemy (al); 13.45, ODEON 4: Punp up (al); 13.45, 18.45, 21.30 FILMHUIS: Zaal 1: La ca; sert; 19.30, 21.45. Zaal der wet; 19.30. Interrogi Zaal 3: Een pak slaag; 21.45 Delta fase I; di. Monument voor een 19.30, 21.45. Spiegel v La vacances de M. Hulo 21.45. KINDERVOORSTELLING! CINEAC 3: Ducktalesf METROPOLE 4: De meermin; wo. 14.00. BIOSCOPE IS APOTHEKEN - diensten van de apothekel gio Leiden worden v door de apotheken die o dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZEN LEIDEN OngeJ elke dag Academisch ZieÈ halve van dinsdag 13.00 u.l dag 13.00 u. (Diaconessenr nieken tel 155543, afdelin® 175639) en van vrijdag zaterdag 13.00 u. (Elisab| De Geneeskundige Dien! verhuisd van de Roodenbf in Leiden naar de Croif 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERfj GEBOREN KIND Hulpvjava ongewenste zwangerschap nke der en kind. Bel tel. 071-89 897762; 033-620244 (dit Is mer is dag en nacht berei U BEZOEKUREN ZIEKENH Diaconessenhuis: Bezoek lijks van 14.30 tot 15.15 i 19.00 tot 19.45 dagelijks van 10.30 tot meer dan twee bezoekers kj Op de afdeling special car terecht van 10.30 tot 11. van 19.00 tot 19.30 uur. laatste twee afdelingen be nen worden dient eerst overlegd met de dienstdi f pleegkundige.» Sint Eli) kenhuis: Volwassenen da 14.00-14.45 u. en van 18.3 klasse-afdelingen ook 11.1 Kraamafdeling: dag. van 1 i/. u. en van 18.30-19.30 19.30-21.00 u. alleen vo Kinderafdeling dag. 15.01 T CCU (hartbewaking) dag. 14.30 u. en van 19.00-19.: [|US sieve verpleging: dag. v 14.30 u. en van 18.30-19.0 n 1 Medisch Adviescentrum: g ma. 19.30-20.30 u. in het j beth-ziekenhuis. Endeg#ue vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.1 n en 14.00-15.00 u.; eerste 3+r gehele dag. Jelgersmak! gerenteam: za. en zo. 14.0 Opname: werkdagen 16.4 eei za. zo en feestdag. 10.01 jin 14.00-16.30 u. Team A, C j tot 21 00 u. met uitzonden J handeltijden en etenstijden op misch Ziekenhuis: Voor a*,* ten (behalve kinderen) zijn kuren als volgt: Dagelijks 1 JB u. en 18.30-19.30 u. Avond bo afdeling verloskunde: 18.0 De Praematurenafdeling: v en familie is na overleg me g!s: doorlopend bezoek mogeli aan ernstige patiënten: wa ernstige patiënten doorlo zoek wordt toegestaan kan^- verpleegkundlge hiervoor kaarten verstrekken. Kir^- zalen voor peuters, kleutei kinderen 15.15-17.00, b8 boxenafdeling: volgens afs het verpleegkundig hoofd. Rn den kinderafdelingen: voJHJ van opgenomen kinderen met verpleegkundig hoofd IN' dere bezoekers van klnde neus- en oorheelkunde en l 14.15-15.00 en 18.30-19.30 VC kunde en heelkunde: 14.l5lat 18.30-19.00. Rijnoord» Dagelijks 14.30-15.15 u. H 19.30 u. Extra bezoek har [nr 11.00-11.30 u. Extra bezo kraamafdeling: 19.30-20.30'ar afdeling 15.00-15.30 u. a b ouders 18.00-18.30 u. MEIDENTELEFOON 141616, bereikbaar maani 20.00, donderdag 19.00-22 om

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10