GESLAAGD Wereldbank: China klaar voor nieuwe hervormingen Superdisco mag verder bouwen Letterkundig Museum gaat entreegeld heffen Vinding Gist-brocades voor E Bukman geschenk uit hemel* LEIDEN OMGEVING QeidóaQowumt Scholengemeenschap Albanianae, Alphen aan den Rijn VWO: Sabima Azaknouni. Erik Bak ker, Ivor Bergsma, Noortje Bertens, Erwin Bierhof, Tino Bijlemeer, Steffi Bollin, Bas Bresters, Pieter Cornelis- sen, Annemarie van Dam, Suzanne Davidsz, Maarten Doornik, Olaf Drost, Suzanne Ermers, Milia Falentijn, Jan- Paul Fillie, Babette Franken, Sebasti an Galewicz, Saskia van der Geer, Monique Gerritsma, Marjan van Gurp, Edwin Hengstmengel, Marlo Hijman, Marco Hofman, Irene Hoitink, Eva van Ingen, Sander van der Jagt, Marije Klumpers, Danny Knufman, Piet Koek, Mariska van Kolfschoten, Ingrid Kompier, Silvia Kuljt, Petra Kuipers, Debbie Kwanten, Marijn van der Laan, Yuri Lausberg, Kitty Lek, Heiko Muchall, Bregje Peijs, Erik Pen- nings. Maarten Postma, Martijn van Puffelen, Judith Roggeveen, Maren- the Rosenberg, Inge Schuit, Manon Sierat, Claudia Sluitman, Natasja Staal, Linda van der Starren, Michiel Steffelaar, Katja Stello, Erik van Straaten, Ingrid Toet. Ilja Veenman, Inge van der Ven. Frank Vergeer, Auke Vingerhoed, Annette Volgering, Mariska de Waard, Marco Wesseling, Christiaan Wolters, Ronny van der Wouden, Menno van Zaanen. HAVO: Marjolein Aniba, Charlotte van Barneveld, Margreet Bartels, Daniëlle Benes, Erik van den Berg, Brenda Be zuur, Carl Blom, Floris van Bochove, Daan van den Bos, Aebele Boss, Na tasja Cornelisse, Monika Davidsz, Mi randa Devlin, Arnaud van Dijk. Ro bert Doppenberg, Esther Dorenbos, Walter Duljn, Stefan van Duijm, Fem ke Effting, Patricia van Eijk, Bianca van Emmerik, Sandy Feenstra, Moni que Francken, Arwin Giesbergen, Ja- romir Gouw, Martijn van der Graaf, Erik Groen in 't Wout, Myra Harrems, Rogier Hassink, Andrè Heemskerk, Mare Heemskerk. Robert de Heij, Bob Jacobs, Dieter Jansen. Robin van Kessel, Gerdien Kikstra, Bianca Kleijbeuker, Mark Klljn, Laurentien Kok. Gaston Köllmann, Sandra de Koning. Mascha Kramer, Dionne Kui ters, Andrea Leber, Marianne van Leeuwen. Peter van Leeuwen, Tibbe van Leeuwen, Angelique van Leijden, Johann Marlin, Martin Martens, Eric Meijer, Michiel Meuzelaar, Laura MÖI- ler. Manon Mosheuvel, Arno van Mourik, Anneloes Muller, Linda van den Noord, Marjolein van Oijen, Niels van Ommeren, Jaap van Oort, San der van Oostrum, Carina Peeters, Rutger-Jan Pegels, Kim Plesman, Re- nate Proost. Monique Redelijkheid, Eric Roelands, Miguel Rombout, Arno Rook, Olav Sanders, Viola Schippers, Merel Siere, Daniëlle van Spronsen, Rémon Stephan, Frank Suijver, Mi chael Theuns, Marcel Thiele, Maurice van Tol, Milo van Velzen, Arnout Ver veen, Vincent Verwey, Esther Visser, Ellen Voets, Renè van der Werff, Dave Wertheijm. Daphne van Westen, Maaike Westra, Bouwe van Wijk, Lin da de Wit. Stefanie van Woersum, Fadime Yapar, Rietta Zaunbrecher, Vivian Zevenhoven, Yolande van Zin- nicq Bergman, Michel Zwart. MAVO: Diana Bakker, Baltes Jeroen, Paulien Bas, Jan Beers, Claudine Blom, Olivier Blom. Ewald Boon. De- siree Borst, Bennie Bouthoorn, Maria Bouwmeester, Wouter van den Brink, Yvette van den Broek. Joris van den Broeke, Friso Copier, Jurriën Cramer, Kate Davies, Pauline Demarteau, Am ber van Doorn, Mario Duijndam, Da niëlle van Es. Liesbeth van Essen, Bart van Ewijk, Sylvia Fijma, Mark Flierman, Jeroen Gill, Erika Groene- veld, Maarten groothuis, Brigitte van Haasteren, Rogier van Gurp, Egbert Habraken, Caroline Handgraat, Ron ny van Harskamp, Lonneke Heems kerk. Karin Hehemann, Esther Hen- driksze, Robbert van der Heul, Su zanne Homan, Mariska Hoogervorst, Bea van der Hoorn, Mi-Sun Hubert, Linda Huijsdens, Arno Jesse, Angela de Jong, Mirella de Jong, Colin Jon- gejan, Arno Jordens, Kassem Aziza, Fred Keijzer, Kathy van der Kelen, Sandy Kennis, Carla de Koning, Hans Kraaij, Karlijn de Kruit, André Lalu, Oscar van der Voort, Jacqueline van Leeuwen, Edward Lemmens, Dennis van Lüling, Tara Maas, Monique Mansveld. Bas Maring, Ingrid van de Mark, Siger Meereboer, Sander Möl- ler, Cyrille Montulet, Nicole Mulder, Safier Nandlal, Marlon Niemeijer, Wim Oostindië. Michelle Otto, Anne ke Pieterse, Nathalie Pieterse, Jurri- aan Pijpers. Joeri Plesman. Karlien Reitsma, Lisette Rem, Erwin van Renswou. Wim Rijnten. Marjolein Rook, Denise Ruhe, Carmen Sanders, Sandor Sannes, Ester Scholtes, Arno Schwithal, Patrick Silleman, Patrick Simonis, Bas Sondag, Timo Spee, Andrè van der Spek, Marc van der Stap, John Stoker, Jimmy van Swie- ten, Maroesja Teijgeler, Anouk Veg- ter, Liana Verberg, Eveline Vreeswijk, Sigrid Wagemaker, Wendy Weber, Tonnie Wetselaar, Simone van Wie- ringen, Marischa Withaar, Robert de Zeeuw, Eddie Zwirs. S.G. „De Leidse", Leiden LEAO: Mariska Angenent, Katlejan Basarat, Toos Bink, Bianca Bosch, Suzanne Bruyn, Claudio D'Oria, War- dina van Diest, Dennis van Driel, Stof fen Essing, Carlos Fernandez, Marcel Focke, Veronique Focke, Emine Gu- ney, Jeroen van der Hoogt, Fatiha Jermoumi, Brigitte Koster, Sabine Koster, Menno Kuiper. Chantal Paal vast, Ciro Palma, Arnout Ridder, Bi anca de la Rie, Tony Schrama, Odet te Steenkamp, Pieter-Bas van Straal- en. Natasja van Veen, Monique Ver hoeven. Raymond Verlind, Cindy Vijl- brief. Sally Villareal, Bas Warmerdam. LHNO: Nefissa Achour, Serida Bakri- di, Desiree Bartels. Ineke van Beelen, Doralba Boddendijk, Debbie Bonnet, Miranda Borst. Victoria Boutier, Su zan Brouwer, Natasha den Dubbel den. Natascha van Eek, Angelique van Egmond, Cecilya Gunaydin, Anuska van der Hulst, Monique de Jager, Branda Krook, Marianna Lam- boo, Patricia Meinders, Monique Meur, Astrid den Os, Mariska Prins, Ditty de la Rie. Bianca Schlagwein, Miranda Siera, Marian van Steenber gen, Francis Stevens, Patricia Stou ten, Chantal Timmers, Liesbeth van der Ven, Nancy Verhagen, Jester de Werk. LTO-BOUWTECHNIEK: Patrick van Delft, Johan van Haasterecht, Robert Heruer, Marco Singeling, Wilco van der Vijver. Bas Westerwaal. LTO-ELEKTROTECHNIEK: Erwin Achterberg, Leendert-Jan de Bodt, Sezer Cabri, Barry Dekker, Roland Flohr. Guido Heus, Arnold Hogerhuis, Johnny den Hollander, Peter Lovink, Meivin Monfils, Mirockles Poulina, Antoinne de Roode, Bulent Yazici. LTO-MECHANISCHE TECHNIEK: Roland van Ark. Tim Witteveen LTO-MOTORVOERTUIGENTECH- NIEK: Said Alouat, Arjan Gressie. Je roen Huisman. Herman de Jong, Mi- moun Kajia, Surya Kiewik, Alwin Mal- lee, Manuel Olivier, Werner Otto, An dre Slewe, Roel Strijk. MAVO Uitermeer, Lisse Lisse: Leon Annokkee, Zanya Appij, Linda Arrachart, Caroline Baartman, Robert Balkenende. Erwin de Beer, Ingeborg Beijk, Marc van den Berg, Chantal Beijk, Patty Bon, Irene Bos, Tim Broekhuizen, Caroline de Bruin, John Burkels, Marco Canadas, Made- lein Cobelens, Angela Daalman, Me rel vaa Denzen, Jolenta van Diest, Mirjam van Dijk, Karin Dofferhoff, Els van Egmond. Jeroen Elout, Stefan Esveld, Annemarie Faas, Sandra van Gerven, Joyce Goedemans, Richard de Graaf, Robert Grimbergen, Caroli ne Groen, Annemarie de Groot, An ton van der Gulik, Adriaan van Haas ter. Michiel Hagendoorn, Patrick van Hal, Renata Haring. Mischa Heems kerk, Monique Heuseveldt, Manon Hoogenboom, Jessica van Hoven. Sabine Huizing. Nienke IJtsma. Men no Imanse, Remko Imthorn, Mirjam Jansen, Richard van Kampen, Esther Korsuize, Peter de Lange, Kim Lan- geveld. Saskia van der Lans, Diana van der Lans. Sandra van der Lans. Patricia van Leeuwen, Petra Lind- hout, lan Linker. Bas van Luijk, Ma- riejelle Mesman. Menno Mijnders, Ni cole Mintjes, Henk Nulkes, Soenita Ramlal, Corolla Randsdorp, Sonja Randsdorp, Kelly de Ridder, Rob van Rijn, Simon Rijsdam, Thomas Ro- meijn, Rudi van Rooden, Daisy van Rooijen, Margon Roozen, Carmen Roubos, Barbara Rudz, Nancy Scheepmaker, Corine Slootweg, Jelle Spaargaren, Esther van der Steenho ven, Roeland Steenvoorden, Jenifer van Steijn, Wendy Tetteroo, Jurrian Tolsma, Richard Treur, Natascha Trompert, Jos Verbeek, Mark Ver does. Debbie Verhaar, Frans Verhaar, Mirka Vink, Leonie Visser. Eveline van der Voort, Ruud Wassenaar, Leon van der Weiden, Leontine Wijn hout, Judith de Wit, William Zuider duin, Monica van der Zwet, Jochem Zwetsloot. Hillegom: Jessica van Hoven. Richard Noordwijkerhout: Adriaan van Haas ter. Lagere Agrarische School, Oegstgeest Erwin Boertjes, Patricia Engeringh, Richard Stroombergen, Cindy Paap. Debby van der Plas, Kees-Jan Vooijs, Mark de Vries, Richard van Hars kamp, Guido van der Meij, Marco Beer, David Brandwijk, Manuel Brug- geman, Marco Devilee, Peter Elfrink, Elsa Gerretsen, Marco van Heijnin- gen, Remco Helvensteijn, Ilse Hinnen, Paul Immink. Franny Koppe, Riccardo Kroesemeijer, Jacqueline de Kruis, Jeremy Langerak. Koos van der Meer, Jacqueline van der Meij, Gijs- bert Mens, Farida Nadi, Karin de Rid der, Martine Sierat, Jennifer Stouten, Chantal Theijn, Nessa van der Tweel, Larissa Zwartbol, Andrea de Best. Dennis Blanken, Vincent Bosman, Dave de Zwart, Chris van Dijk, Bianca de Klerk, Xander van Eek, Bart Geurts, Robert Pakkoo, Dirk van Rijn. Ingrid Hoffmans, Jeroen van Elk, Ed ward van der Horst, Elizabeth Klein, Hendrik Jan Lubbe, Ellis van der Mark, Mariek van Oosten, Rowena Sllggers, Eelko Vermeer, Niels Wur- zer, Marielle van Delft, Leo Glasber gen, Edwin van Halewijn, Colin Wit jes, Gerard van Diemen, Piet Lange- veld, Dennis Roodenburg, Nancy Hoekstra, Michiel Allard, Els Heems kerk, Arjan van der Laaken, Ramon Lindhout, Gert-Jan Molenaar, Edward de Bruijn, Raymond Hooiveld, Jolan- da van de Wetering, Sander van Ton geren. Paul Verhoog, Michael van Winsen, Andre Jongste. Marcel Koks hoorn, Martijn van Noord. Raymond Schrijver. R.K. Scholengemeenschap St. Paulus, Hillegom. Afdeling Motorvoertuigentechniek: Maurice van Berkel. De Zilk; Toine de Groot. De Zilk; Ronny Kenbeek, Haarlem; Barry van Beek, Hillegom; Marco Hesseling, Hillegom; Roel Jonkheer, Hillegom; Marco Koppert, Hillegom; Dorus van Lierop, Hillegom; Dennis Mesman, Hillegom; Eric Seij- sener, Hillegom; Vincent Deroge, Lis- serbroek; Martijn Arensman, Lisse; Richard Jelierse, Lisse; Ben van Stijn, Lisse; Edwin Heemskerk, Noordwij kerhout; Roger van Kints, Noordwij kerhout. Afdeling Mechanische Techniek: Hakim Bounja, Heemstede; Jeroen Mense, Heemstede; Rene v.d. Berg, Hillegom; Garsield Bons, Hillegom; Andre Both. Hillegom; Michel Brou wer, Hillegom; Erwin van Es. Hille gom; Gerard van Houten, Hillegom; Fri-Jo van Tol, Hillegom; Charles Trouwen, Hillegom; Marcel v.d. Klauw, Lisserbroek; Erwin Faas, Lis se: Dennis Lensen. Lisse; Irving Per soon. Lisse; Andre Borst. Noordwij kerhout, Aad Warmenhoven, Noord wijkerhout; Jeffrey van Bergen, Nieuw Vennep; Michiel Geervliet, Nieuw Vennep; Edwin van Marsbergen, Nieuw Vennep; Freddie Roubos. Nieuw Vennep; Danny Elsgeest, Sas- senheim; Arno Broekhof, Voorhout; Dave Wesseling, Vogelenzang; Rick v.d. Meer, Zwaanshoek Afdeling Elektrotechniek: Marcel Huisman, Beinsdorp; Buddy v.d. Aar, Bennebroek; Paul Klinken berg, Bennebroek; Michel Sjollema, Bennebroek; Patrick van Bakel, Hille gom; Jeroen v.d. Berk, Hillegom; Bar ry Blokker, Hillegom; Mark Keijzers, Hillegom; Barry Kroszynski, Hillegom; Johan van Lierop. Hillegom; Jorg Schalken, Lisserbroek; Arnold de Groot, Lisse; Jeroen van Leeuwen, Lisse; Michel Bakker, Nieuw Vennep; Arend Helder. Gouda. Afdeling Bouwtechniek: Jeroen Stammes. Beinsdorp; Marco v.d. MeijdeBie, Bennebroek; Wim v. Kimmenaede, De Zilk; Patrick Koom- en. De Zilk; Fred den Elzen. Heemste de; Iwan Buckens, Hillegom; Dave Kortekaas, Hillegom; Richard Korte- kaas, Hillegom: Arjan v.d. Meij, Hille gom; Remco de Vos, Hillegom; Terry Wolvers, Hillegom; Raymond Dek kers, Lisse; Sebastiaan v.d. Hulst, Lisse; Winfried Lemmers, Lisse; Gine- vra v.d. Toorn, Nieuw Vennep; Dennis Verschoor, Nieuw Vennep; Marti War merdam, Vogelenzang; Andre Weij- ers, Vogelenzang. Afdeling Tuinbouw: Matthijs Dekker. Heemstede; Remco v.d. Hulst, Hillegom; Michel van Amersfoort, Lisse; Andre van Bladel, Lisse; Eric-Martijn Smit, Lisse; Michel Witteman, Lisse; Christiaan van Leeu wen, Sassenheim; Jan Kortekaas, Voorhout. RK Mavo 'De Leeuwenhorst- school', Noordwijkerhout. Frank Adriaanse; Kim Berendsen; Bi anca Beulink; Adrie Berg; Fred van den Berg; Marcel van den Berg; Ted van den Berg; Frank Duivenvoorden; Brenda Duivenvoorden; Marlies Dui venvoorden; Susanne Edelaar; San dra van Eeden; Maddi Ferket; Mandy Heemskerk; Marie-José Heemskerk; Klaas Hogervorst; Mariska van den Hoven; Sonja van Parera; Annemiek Pennings; Peter van Kampen; Linda Klein; Carsten Klint; Martijn van der Klugt; Jeroen Kok; Cynthia van der Linden; Robin van Nobelen; Don Pa ter; Rory de Ruyter; Simone van der Salm; Michael Schuitemaker; Erwin van der Slot; Frank Steenvoorden; Astrid Turnhout; Sandy Warmenho ven; Mariëtte van der Weyden; Linda Zuiderduin; Dennis Zuiderduin. WASHINGTON De Chine se regering acht de tijd rijp voor een nieuwe reeks econo mische hervormingen en heeft daartoe een begin gemaakt met 'nogal drastische en moe dige' maatregelen. Dit heeft de vice-president van de Wereld bank voor Azië, Attila Karaos- manoglu, gisteren verklaard in Washington. Karaosmanoglu heeft tijdens een recente reis naar Azië onder anderen ge sproken met de Chinese pre mier Li Peng. Hij verklaarde dat de oververhitting van de Chinese economie eind 1988 en begin 1989 de regering dwong tot stabiliseringsmaat regelen. Die hebben het ge wenste resultaat gehad. De ex port en de deviezenreserve zijn toegenomen, en de prijzen zijn redelijk onder controle. Daardoor is het nu mogelijk nieuwe hervormingen uit te voeren, aldus Karaosmanoglu. Volgens Karaosmanoglu heb ben de Chinese autoriteiten de positieve effecten gezien van de deregulering van de land bouwprijzen en is besloten daarmee verder te gaan. Dat is mogelijk doordat er een grote graanoogst is van naar schat ting 435 miljoen ton. Onlangs zijn de graanprijzen voor ste delingen met 67 procent ver hoogd, de eerste verhoging in 25 jaar. Karaosmanoglu wees verder op de vermindering van de landbouwsubsidies en de devaluatie van de nationale munteenheid teneinde de koers daarvan dichter bij de marktwaarde te brengen. Karaosmanoglu zei duidelijke signalen te hebben gezien dat de Chinese regering door wil gaan met de hervormingen en daarbij de nodige steun wil van de Wereldbank. De bank zal in het eind juni aflopende boekjaar ruim 1,5 miljard dol lar aan China lenen. In het voorgaande jaar was dat slechts 580 miljoen dollar. De kredietverlening werd toen beperkt nadat twee jaar gele den de studentenopstand in Peking bloedig was neergesla gen. IHC Caland verkoopt belang in Fugro LEIDSCHENDAM/ROTTERDAM IHC Caland (energiewin ning en toelevering aan de olie-industrie) verkoopt haar belang van 19,3 procent in het ingenieursbureau Fugro-McClelland. De transactie levert een boekwinst op van circa 10 miljoen. De winst over 1991 zal mede door deze desinvestering toenemen tot minstens 45 miljoen. In april voorspelde IHC voor dit jaar nog een winst van minstens f 35 miljoen. IHC heeft niet zelf het ini tiatief genomen tot de verkoop. Fugro-McClelland wil expande ren en wil dit financieren door middel van de plaatsing van nieuwe aandelen bij institutionele beleggers. DEN HAAG Niets staat de komst van de superdisco aan de Dr. Lelykade in Schevenin- gen meer in de weg, nu de Raad van State vanmorgen met het afwijzen van een schorsingsverzoek de omwo nenden in het ongelijk heeft gesteld. Het Haagse college van B en W had gisteren met de initiatiefnemers van de nieu we disco, R. Voorbij en M Kraay, aan de Raad van State gevraagd de schorsing te ver nietigen. Tijdens de zitting draaide het vooral om de vraag in welke fase de plannen verkeren die de gemeente met het Scheve- ningse havengebied heeft. Een gemeente mag namelijk alleen een bouwvergunning verlenen voor een project dat past bin nen het bestemmingsplan. Wanneer dit niet het geval is, kan via een „anticipatie-proce dure" alsnog een bouwvergun ning toegekend worden, als vooruitgelopen kan worden op een nieuw bestemmingsplan. En volgens de laatste methode had de gemeente Den Haag een vergunning verleend voor het bouwen van de disco. „Deze aanvraag kan niet pas sen in een nieuw bestem mingsplan, want dat is er nog helemaal niet", meende mr. J. Klomp. Zij trad op namens een aantal tegenstanders van de disco. Haar confrère mr. L. Bolier. advocaat van ongeruste omwonenden, vond de schor sing ook terecht. „In een on langs door de gemeenteraad genomen voorbereidingsbe- sluit staat dat de plannen in het havengebied te ambitieus zijn. Verder wordt erin be loofd dat havengebonden be drijven voorrang zullen krij gen als ze er zich willen vesti gen". Discotheater The Chal lenger hoort daar volgens hem niet bij. DEN HAAG Het Letterkundig Museum in Den Haag gaat per 1 juli entreegeld heffen. Het museum hoopt hierdoor meer financiële armslag te krijgen bij het opzetten van nieuwe tentoonstellingen. Voortaan kan in het museum voor 15,- een kaart gekocht wor den die een kalenderjaar lang toegang geeft tot zowel de ten toonstellingen als de leeszalen. .-T Ik v,v( ,«Y' Binnen vijf jaar moet met de vinding van Gist-brocades het mestprobleem in Nederland zijn ofdJ| lost. |n n RENDABELE VERWERKING DRIJFMEST KAN ef VEESTAPEL REDDEN t kg O mg (Vervolg van de voorpagina) DELFT Het nieuwe procédé dat door Gist-bro cades is ontwikkeld voor de oplossing van de gigan tische mestproblemen in Nederland, lijkt de voor genomen inkrimping van de veestapel op zijn minst als voorbarig te bestempe len. Voor minister Buk man was het gisteren niets minder dan een geschenk uit de hemel dat hij dan ook gretig aanvaardde. De CDA-bewindsman voelt er niets voor om de geschiedenis in te gaan als de minister die de veestapel moest verkleinen. „U komt op de geschikte tijd met uw plan, misschien zelfs wat aan de late kant", zo ver trouwde hij de heren van Tri ple A toe. Of de vinding van Gist-broca des definitief de inkrimping van de veestapel kan voorko men, moet overigens nog blij ken. Het bedrijf zelf laat er in ieder geval geen twijfel over bestaan. Dank zij onze vinding wordt het mogelijk om de mestoverschotten op rendabele wijze weg te werken, aldus een woordvoerder. Pijlers Mestverwerking is één van de pijlers onder het landbouwmi- lieubeleid. Tot nu toe is het ook één van de zwakste geble ken. Het proces om drijfmest om te zetten in mestkorrels bestemd voor de export is nog te kostbaar. Op elke ton drijf mest die op deze wijze wordt verwerkt, moet een paar tien tjes bij. Om die reden wil het niet echt lukken met de groot schalige mestverwerking. Eind 1994 moeten de fabrie ken in staat zijn ten minste zes miljoen ton mest in korrels om te zetten. Tot dit moment staat er eigenlijk zo goed als niets. De gedachte achter het procé dé van Gist-brocades is een voudig. Mest bevat een aantal waardevolle stoffen, maar je moet ze er uit weten te halen. Mestverwerking is tot nu toe gebaseerd op het scheiden van water en mest. Dat gebeurt via allerlei technieken, zoals ver gisting, centrifugeren, drogen en indampen. Het resultaat hiervan is een droge korrel, vol organische stof en minera len en geschikt voor de wijn bouw in bijvoorbeeld Portugal. F ermentatieproces Jammer genoeg levert deze mestkorrel niet genoeg op om het hele verwerkingsproces te bekostigen. Het procédé van Gist-brocades moet daar ver andering in brengen. Door uit drijfmest met behulp van een zogeheten fermentatieproces eiwitten te winnen, kan de waarde van de mest worden verdubbeld. De stikstof uit de mest wordt omgezet in lysine, een aminozuur dat weer kan worden gebruikt als grondstof voor veevoer. Daarmee wor den twee vliegen in één klap geslagen, zegt Gist-brocades. De veevoederindustrie kan in de toekomst een deel van de nodige grondstoffen betrekken van de mestfabrieken. De im port van soja-schroot en ande re veevoedergrondstoffen kan daardoor verminderen, waar door de totale mineralen- stroom van de Derde-Wereld landen naar Nederland af neemt. Een ander voordeel van her gebruik is dat het verlies van stikstof naar het milieu wordt beperkt. Jaarlijks verbruikt de Nederlandse veehouderij 1800 miljoen kilo stikstof. Daarvan is slechts een derde terug te ting van de stikstof wor£ ammoniakuitstoot veiT derd, stelt Gist-brocades. QK de stikstofbenutting met enkele procenten te^/i beteren, bereik je dezelfd[ sparing als wanneer je de||1 stapel met een derde kleint, aldus het bedrijf. De Nederlandse veevoedi dustrie is ronduit enthoyp' over het nieuwe procédéwee Gist-brocades. Het pn#*c schap voor Veevoeder, \vr° de veevoerfabrikanten jroc verenigd, spreekt van doorbraak Het produktlil stelt alles in het werk orf04 nieuwe procédé zo snel tg®1, lijk op grote schaal in tejjeF ren. Samen met Gist-brocadé de Rabobank heeft het'N°? duktschap de ondern^g Triple A opgericht, dit ambititieuze plan moet l/v realiseren. Tot 1993 invet" Triple A ruim 22 miljoen- den in de bouw van een 1 schalige installatie die worden gekoppeld aar mestverwerkingsfabriek Helmond. Die moet in 1993 klaar zl'51 500.000 ton drijfmest kik* behandelen. Voor het zofj wordt eerst nog een kleine experimentele f ties gebouwd. Minister Bukman drukie deelnemers in Triple dag op het hart om toch \1 haast te maken met de u| ring van de plannen. Vet, jaar moet het kabinet eat sluit nemen over de inl ping van de veestapel. Ar duidelijk is dat in 199ju( voldoende mest kan wj verwerkt, moet de veehof er aan geloven. rukfen AP3( ch BILLY JOEL - GREATEST HITS VOL. 1 2 Een fantastische dubbel CD met al zijn grootste hits. Met o.a. Just the way you are, Goodnight Saigon, LL, Honesty, She's r always a I woman. 7 Vaderdag klinkt ia een stuk beter DEN HAAG: SUPERWINKEL, Dagelijkse Groenmarkt 29, tel. 3617666 Dierenselaan 140-148, tel. 3462570 Theresiastraat 113, tel. 3855314 Vlierboomstraat 600, tel. 3230696 De Stelle 12, tel. 32986011 LEIDSCHENDAM: SUPERWINKEL, Jasmijn 5, tel. 3279003 e RIJSWIJK: In Oen 8oo«aard, tel. 3948800 e VOORBURG: Konkigin Julianalaan 229, tel. 3868280 e WASSENAAR: Langstraat 69, tel.017S1 -10906 60 12 06 Ane aanD^d.oigen ui: LED ZEPPELIN - REMASTERS Twee fantastische CD's van Led Zeppelin, met o a. Good times bad times, Whole lotta love. Immigrant song, Black Dog, All my love en natuurlijk OK Stairway to heaven m idven- ri OVERIGE WINKELS: Zoetermeer: 2 winkels Maassluis Schiedam centrum Rotterdam: 8 winkels Capelle a/d IJssel Ridderkerk Gorlnchem Hoogvliet Spijkenisse Hellevoetsluis. SUPERWINKELS IN: LEIDSCHENDAM NAALDWIJK LISSE ALPHEN AID RIJN SCHIEDAM DORDRECHT GOUDA RIDDERKERK. SERVICECENTRUM 010 - 46 22 300.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 18