HAT? frappe meerderheid voor erplaatsing Koets-o-theek Sluitingstijden veranderen niet CckWSouocwt STAD OMGEVING/SPORT/RTV 1UIS STRAAT KRIJGT RUST, LAMMERMARKT WACHT AF Slimme EHBO-kit WOENSDAG 12 JUNI 1991 PAGINA 13 Oegstgeester politie deelt 180 bonnen uit OEGSTGEEST Een radarsnel heidscontrole bij meer dan 1000 auto mobilisten in Oegstgeest heeft giste ren 180 processen-verbaal opgele verd. Er werd gecontroleerd op War- monderweg, Rhijngeesterstraatweg, Lange Voort en Kennedylaan. Er werd binnen de bebouwde kom, waar 50 kilometer per uur het maximum is, door de bekeurde automobilisten gereden met snelheden variërend 62 tot 106 kilometer per uur. Het ging om een fotocontrole. De te snelle automobilisten krijgen een proces verbaal thuisgestuurd. Met name de automobilist die 106 kilometer per uur reed heeft toch geluk, want bij een aanhouding zou zijn auto waar schijnlijk in beslag zijn genomen. Bejaardenwoningen krijgen opknapbeurt VALKENBURG De bejaar- denwoningen aan De Wei krij gen binnenkort een opknap beurt. De kozijnen moeten vervangen wor den evenals de buitendeuren. Tevens zal een aantal woningen van dubbele beglazing worden voorzien en worden de negen woningen van schilderwerk voorzien. In de begroting voor 1991 was al een bedrag van ruim 41.000 gul den opgenomen. Het onderhoud vraagt echter ruim 60.000 gulden. De gemeen teraad gaf gisteren groen licht voor een extra krediet van 21.000 gulden. Het Valkenburgse sport- en recreatie centrum De Terp wordt goedkoper in de avonduren. Daar gaf de gemeente raad groen licht voor. Het college van B en W stelde voor, om de sportzaal tussen 20.00 en 24.00 uur voor de prijs van drie uur te verhuren omdat het laatste uur onvoordelig verhuurd wordt. Een amendement van H. Dijk huizen (CDA) om de tarieven van de weekeinden eveneens aan de andere dagen aan te passen werd door de raad aanvaard. De Castellumruiters krijgen geen ge meentelijke subsidie. Dit had de com missie bezwaarschriften aan B en W voorgesteld. De vereniging heeft een financieel vertekend beeld gegeven. In 1990 werd voor 10.000 gulden aan in ventaris aangekocht en in één keer af geschreven. De vereniging beschikt over een sluitende begroting, was de mening van een unanieme gemeente raad. Winkeldief gegrepen LEIDEN Een 24-jari- ge man uit Bussum werd gistermiddag rond vijf uur betrapt toen hij kleding probeerde te stelen bij Bristol aan de Langegracht. Bij nader onderzoek bleek de man een volledige gar derobe bij elkaar ge scharreld te hebben bij diverse Leidse winkels, zonder daarvoor te heb ben betaald. De man had alvorens zijn toilet bij Bristol af te maken een bezoek gebracht aan Kreymborg, Perry Sport en V D. Jm half miljoen voor jistische projecten AAG/LEIDEN Vier toeristische projec- 'fcuid-Holland kunnen rekenen op een finan- I hjectie van de provincie: de reconstructie Rembrandt-atelier in Leiden, een VVV- Utie op de Floriade, een verlichtings- en be- Wingsproject in Delft en het Molenexposi- jum in Kinderdijk. Zuid-Holland trekt ibr in totaal 584.000 gulden uit en hoopt hier- Ireatie, toerisme en cultuur zo veel mogelijk Lr te laten aansluiten. De reconstructie van jhbrandt-atelier krijgt 50 mille. De provincie [it een belangrijk toeristisch project omdat hstructie goed aansluit bij de internationale ïndt-tentoonstelling die eind 1991 in Am- begint. Ook in de jaren daarna kan het ben belangrijke toeristische attractie blijven, ht de provincie. Burenruzie beslecht via omkeren vat teer LEIDEN Een 57-jarige Leidenaar is gisteravond rond negen uur door zijn buurman overgoten met een vat teer. Dat gebeurde aan de Kanaal- weg, waar de beide mannen een aan grenzend stuk land hebben. De ruzie tussen de huurlieden is al langere tijd aan de gang, maar liep gisteren uit de hand. Volgens de besmeurde man stapte zijn 43-jarige buurman over het hek dat beide stukken land scheidt, en werd vervolgens wegge stuurd. Daar werd de man zo boos over, dat hij even later terugkeerde om een vat teer over het hoofd van zijn buurman om te keren. Het slachtoffer deed op het politiebureau aan de Langegracht zijn beklag, en eist schadevergoeding. Noordwijker licht sociale dienst op NOORDWIJK Een 37- jarige inwoner van Noord- wijk is gistermorgen door de Noordwijkse politie, in samenwerking met. de So ciale Recherche, aange houden op verdenking van steunfraude. De man heeft een gedeeltelijke be kentenis afgelegd, waaruit ook bleek dat hij valsheid in geschrifte heeft ge pleegd. De Sociale Dienst is voor minimaal twintig duizend gulden benadeeld maar de politie vermoedt dat het ten onrechte ont vangen bedrag nog veel hoger is. (ADVERTENTIE) Informatie-bijeenkomst over onroerend-goedbelastingen Op donderdag 13 juni 1991 wordt door het gemeentebestuur een bijeenkomst georganiseerd over de onroerend- goecfbelastingen. Deze bijeenkomst wordt gehouden in: Het Gulden Vlies, Breestraat 125 Daar zijn van 16.00 tot 21.00 uur raadsle den, de betreffende wethouder en ambtenaren aanwezig om u informatie te verstrekken. Informatie wordt gegeven over: - wat is onroerend-goedbelasting; - verzwaring van de belastingdruk; - hoe komt de waardevaststelling tot stand; - waar wordt de opbrengst voor gebruikt; - op welke wijze kan men bezwaar maken tegen de aanslag; - op welke wijze kan men kwijtschel ding verzoeken. LEIDEN De sluitings tijden van horeca-gele- genheden blijven voor deze zomer zoals ze zijn. Er zal alleen strenger worden gecontroleerd op naleving er van. Dat is de belangrijkste uitkomst van de Horecanota, officieel de Notitie Uitvoering Horecabeleid 1991, die gister middag door B en W werd vastgesteld. De terrassen moeten op zondag tot en met donderdag om elf uur 's avonds sluiten, en op vrijdag en zaterdag mag dat een uur later zijn. Een half uur voor sluitingstijd mag op de terras sen geen drank meer worden geserveerd. De richtlijnen voor het hebben van een ter ras worden versoepeld. Hore- ca-inrichtingen die een Hin derwetvergunning voor een terras hebben van vóór 1 janu ari 1987 mogen een terras op de openbare weg neerzetten, evenals inrichtingen die geen vergunning nodig hebben. Wethouder H. de la Mar (mi lieu) geeft toe dat eigenlijk al les bij het oude blijft. „Alleen de sancties op het niet naleven van de regels staan nu einde lijk vast". Wie zijn terras lan ger openhoudt, krijgt de eerste keer een gesprek en een schriftelijke waarschuwing. Bij de tweede keer mag de eige naar het terras voor twee we ken sluiten. Op een derde overtreding staat een sluiting van vier weken. Eenzelfde lijn wordt aange houden voor het naleven van de sluitingstijden. Cafés die ontheffing hebben en deson danks hun etablissement lan ger openhouden, raken bij de tweede of derde keer hun ont heffing voor twee, respectieve lijk vier weken kwijt. De sanc ties op geluidsoverlast varië ren van een schriftelijke waar schuwing tot een dwangsom en kan zelfs resulteren in slui ting van de zaak. 'Nijdig' In een eerste reactie spreekt J. Ponsioen, interimvoorzitter van de Horeca Nederland af deling Leiden, van een 'gemis te kans'. „Met deze nota is een einde gekomen aan de ondui delijkheid, in elk geval voor deze zomer. Maar wij zijn be slist niet blij met de manier waarop dat gegaan is. Wij zijn echter helemaal niet betrok ken geweest bij het opstellen van deze notitie. En daar zijn we wel een beetje nijdig over. Bovendien heeft het college een kans laten liggen om de uitspraak van het referendum te vertalen in horecabeleid". Zijn grootste verwijt is echter dat de sluitingstijden nog steeds niet zijn aangepast aan het uitgaanspatroon van de ja ren negentig. Daarnaast wordt de ongelijkheid tussen onder nemers met ontheffing en on dernemers zonder ontheffing ook na deze nota in stand ge houden. Ponsioen: „Er wordt nog steeds gemeten met twee maten". Een definitieve beslissing over de sluitingstijden voor de ho reca stelt het college met deze notitie uit tot volgend jaar fe bruari. Uiterlijk dan wordt dit beleid, speciaal bedoeld om een voorziening te treffen voor de komende zomer, geë valueerd. [DEN „Meneer is, u verdedigt uw be ien, ik de mijne. Veel Met die woorden dde Kamphues, de aar van de Koets-o- |k joviaal de hand zijn tegenstander en afscheid. Met een ipe meederheid van stemmen werd gis- ond het raadsvoor- ivoor de tweede her- jr.' jing van het bestem- fc.dgsplan Noord vest [enomen. Dat bete dat de Koets-o- [k mag verhuizen de Lammermarkt, het voormalige van Ico Athibu. |loos, woordvoerder van Jgenstanders van verhui- Inaar de Lammermarkt, zich teleurgesteld i nog niet verslagen. „Dit l'n krappe meerderheid dat ik goede hoop heb als wij dit besluit tot bij de Kroon aanvechten. We zijn voorlo pig nog niet uitgevochten. Jullie horen nog van ons". Tijdens de schorsing vlak voor de stemming vertelde hij massaal met tegenstanders van de verhuizing te zullen optrekken naar Den Haag. Kapitalisten De PvdA kreeg voor aanvang van de vergadering van de gemeenteraad van de buurtbewoners een forse uit brander. „Jullie hebben ge kozen voor de kapitalisten. Money, money, money" klonk het .veelvuldig vanaf de publieke tribune. Tijdens de vergadering lieten de tegenstanders nog gere geld van zich horen. Raadsle den die zich uitspraken tegen de herziening van het be stemmingsplan, werden on derbroken door luidruchtige protesten en hadden de hele avond uitzicht op uitgerolde spandoeken. Met teksten als „Koets-o-theek in eigen tuin" en „Nu 18 jaar ellende voor ons" lieten de boze buurtbe woners duidelijk weten niets te voelen voor een herhaling van de overlast waarmee de Oude Morsch nu 18 jaar kampt. Maar wethouder T. van Rij (ruimtelijke ordening) vond het gisteravond mooi genoeg. „De discussie over verplaat sing van de Koets duurt al sinds 1978. De gemeenteraad heeft zich al jaren geleden uitgesproken voor een moge lijke verhuizing naar de Lammermarkt. We wilden de disco voor de binnenstad behouden en bij de Koets zijn verwachtingen gewekt. Alle zinvolle alternatieven zijn onderzocht", aldus Van Rij. „De keuze is uiteindelijk tus sen het handhaven van de Koets in de nauwe Kruis straat van de Oude Morsch, of een nieuwe Koets op het grote plein van de Lammer markt. De Kruisstraat is een woonstraatje waar op straat praten al overlast geeft. De Lammermarkt is een publiek plein waar ook al veel auto verkeer overheen gaat. An dere alternatieven zijn er niet en de Koets moet zeker dicht in de Kruisstraat. Daar is de situatie onhoudbaar. Als je daarvoor kiest, draag dan ook de consequenties van een schadeclaim omdat er ver wachtingen zijn gewekt", do ceerde Van Rij. Door uiteindelijk in te stem men met de wijziging van het bestemmingsplan Noordvest ontloopt Leiden een schade claim van ongeveer 1,2 mil joen gulden. SP-raadslid C. Vergeer becijferde die schat ting op grond van de plan- schade die Koets-eigenaar Kamphues zou lijden. Ook de al gekozen maar nog niet in de gemeenteraad geïnstal leerde PvdA-fractieleider H. Baaijens trok die conclusie. „We hadden de Koets nooit moeten toezeggen dat ze naar de Lammermarkt zou kun nen gaan. Ik ben hier niet blij mee". Het CDA werd gisteren voor al door D66 verweten te veel belang te hechten aan finan ciële overwegingen. Raadslid De Goede verweet de chris ten-democraten zich onder druk van toezeggingen aan de Koets en door dreigende omvangijke schadeclaims te gen wil en dank te conforme ren aan de komst van de dis cotheek naar de Lammer markt. CDA-woordvoerder Van Velzen ontkende dat: zijn partij zou zich nooit eerder pertinent hebben uit gesproken voor of tegen de verhuizing van de Koets. Maar hij erkende dat de fi nanciële risico's bij een boy cot van de Koets hadden meegewogen bij de besluit vorming van de fractie. „Je kunt niet zeggen: het kan me niet schelen wat het kost, als de Koets er maar niet komt. Zo werkt dat niet". Sloop Het college van burgemeester en wethouders was overigens niet unaniem voor de omstre den wijziging van het be stemmingsplan. Wethouder H. de la Mar (Groen Links) stemde uiteindelijk tegen. Niet omdat het nieuwe be stemmingsplan de komst van de Koets naar de Lammer markt mogelijk maakt, maar omdat daarmee de sloop van het op de bewuste grond staande Parmentier-complex vrijwel zeker wordt. De la Mar weigert zich neer te leg gen bij de meeste andere par tijen die restauratie van het karakteristieke complex veel te duur vinden. Die onenig heid leidde er laat op de avond toe dat er veel schor singen en intensief overleg nodig waren om de wijziging van het bestemmingplan door de gemeenteraad loodsen. jld van de 36 lopers avond in de starthou- iden om mee te doen prestatieloop die de Parochie in Leiden ezet, werd aardig op Dekoop was uitgeno- het startsein te geven, ïutenlang na de klok uur was de auto met ervader nog steeds de Antoniuskerk ver- Agent F. Hoole, die listooi onder zijn hoe- i ook ooit in het be- i de Antonius Paro- gezeten, nam uitein- taak van Goekoop r. Net hadden de ren in beweging gezet, of 'eerde de burgemees- ig om zich van zijn wijten De Leidse'bur- moest zich echter on- zake naar het stad- gspoeden De deelne- de prestatieloop lie- lutovrije parcours on straffe wind dapper ibrengst van de acti- e de Antonius Paro- week organiseert is voor het Ouderhuis an het AZL. Vrijdag e organisatoren op omsten bij de slota- aterdag treden een irtiesten, waaronder ees, belangeloos op vrijdingsplein, om zo- )elijk geld voor het nnen te krijgen. FOTO: WIM VAN NOORT CHAUFFEUR ZOEKT LENING Hij naar de Gemeentelijke Kredietbank Leiden. Die biedt de beste oplossing voor persoonlijke leningen tot f 30.000,-. Vlot in orde gemaakt en geheel op de persoonlijke situatie afgestemd. Bovendien is de rente laag en zijn de aflossingsvoorwaarden soepel. Bent ook op zoek naar zo'n plezierige lening? Kom gewoon even praten. Op werkdagen van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 17.30 -19.30 uur. Bellen voor nadere informatie kan natuurlijk ook. GOED VOOR UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24, Postbus 11300,2301 EH Leiden tel. 071-254145 VOORSCHOTEN De fusiebesprekingen tussen de Voorschotense voetbal verenigingen Randstad Sport en SVLV zijn op niets uitgelopen. De reden is een principieel verschil van inzicht over karakter, doel en opzet van een nieuwe gecombineerde vereniging. De commissie, die onder voorzitterschap van voormalig wethouder L. Marselis de mogelijkhe den tot fusie heeft onder zocht, heeft zichzelf na de mislukte poging opgehe ven. SVLV wil een sterke sportclub in Voorschoten, die zich richt op het voetballen op zondag. Er is ruimte voor andere vor men van sportbeoefening, zo als atletiek, maar aan de pri maire voetbaldoelstelling mag niet worden getornd. Randstad Sport daarentegen kiest voor een vereniging met een multi functioneel karakter. De sporter moet tegen gunstige voorwaarden kunnen kiezen uit verschillende sporten. SVLV heeft gisteravond een buitengewone algemene leden vergadering gehouden. Voor zitter F. Mens noch secretaris R. Moesman wilden daarover mededelingen doen. Vast staat echter dat vrijwel alle leden een multifunctionele sportver eniging zullen afwijzen. Het principiële verschil van inzicht heeft ook een prakti sche kant voor de sportaccom modaties van beide verenigin gen. Als gekozen zou worden voor de multifunctionele optie zou de nieuwe vereniging de eerste jaren gehuisvest moeten worden op twee sportcom plexen. Het Adegeestcomplex (Rand stad Sport) biedt namelijk on voldoende ruimte om de voet balactiviteiten van beide vere nigingen tezamen onderdak te bieden. SVLV wijst om identi teitsmotieven als om organisa torische redenen huisvesting van één vereniging op twee sportcomplexen af. gratis. I j Noteer als nieuwe abonnee ingaande I Naam: I Postcode/plaats: Telefoon: (voor controle bezorging) I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: j maand (automatisch betalen) f 25,70 I kwartaal via acceptgiro f 78,60 J Stuur als dank de slimme EHBO-kit naar: Naam: Adres: I Postcode/plaats: I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar I Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag. )l I iin,ii'mi«i,inimn»n Deze handzame EHBO-kit voor thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abon- nee aanbrengt. nv\'vA-> (o.. De nieuwe •A-Vo abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken Nieuw logo voor De Brug Met een druk op de knop liet oud-wethouder H. van Dongen, tot voor kort met onder meer on derwijs in haar portefeuille, gisteren de vlag hij sen voor het nieuwe gebouw van observatie- school De Brug. Ze opende daarmee officieel het nieuwe onderkomen van het Pedologisch In stituut aan de Wassenaarseweg in Leiden. De school betrok het nieuwe pand medio maart na dat in 1987 de aanzet voor de bouw ervan was gegeven. Het oude pand aan de Bloemfontein- (ADVERTENTIE) Yoetbalfusie Voorschoten lijkt geen haalbare kaart straat was te klein geworden en was hard aan renovatie toe. Verbouwing zou duurder zijn ge weest dan nieuwbouw. De Brug telt negentig leerlingen. Zij worden enige tijd geobserveerd om te zien binnen welke vorm van speciaal on derwijs zij het beste geplaatst kunnen worden. Gemiddeld verblijft een kind 2 tot 2,5 jaar op de observatieschool. FOTO: WIM VAN NOORT

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13