tiick Boys: nu die derde titel nog... 1 TENNIS CIRCUIT Heijde maar Zandvliet im Bavelaar ff ert zijn Wouter van der moeizaam langs akantie op oor Masters 11 m Ik hoefde er alleen maar tegen aan te lopen U IeaU GOmi S CcidoeSoutont ^TWIJKERS ZATERDAGKAMPIOEN NA WINST OP DOVO Rabobank Q l" 5 3 N MAAG 070 638978] Ceidóc Soimmt WOENSDAG 12 JUNI 1991 PAGINA 11 herendubbel, waarin Willems toch jaren clubkampioen was. Kansen waren er met Walter Middleton tegen Rob Hassel- bach en Paul van der Logt vol op, maar toen Willems op een belangrijk moment een „schijn beweging" (Willems sloeg de bal finaal mis) uitvoerde die Middleton niet helemaal be greep, was het pleit in het voordeel van Hasselbach en Van der Logt beslecht. Beter verging het clubgenoten Ton en Gerrie Seriier. Daar waar andere dubbels nog hele lijsten moeten „doorwerken" voordat een optreden op zaterdag ver diend is, zijn de papieren favo rieten in het gemengddubbel Dl al zover. Artesia Arie Wesseling had het maar druk op zijn thuispark. Met Va- lentijn Weber moest hij tennis send de baan op om van Hans Drok en Heero Hooghoudt te winnen. In de nachtelijke uur tjes werd hem door de wed strijdleiding van het Boogaard Open Senioren Toernooi ver zocht de umpirestoel te beklim men. Uit de strijd die hij daar moest uitvechten met de kop pels Hoogeveen/Nouwens en Kortekaas/Purmer kwam Wes seling wederom als winnaar te voorschijn. De gemoederen bracht wesseling tot bedaren en Hoogeveen/Nouwens de overwinning. Geen zege was er voor Artesianen Henk Eradus en Lia Gijzel. De nummers twee in het gemengddubbel Dl verloren in drie sets van het echtpaar Joop en Ron Bekke ring. inger pteei ie well Idoor ARNOLD VAN DER CAPELLEN LEIDEN Spelers die een klasse hoger acteren dan nor maal, willen nogal eens be hoorlijk uitpakken. Geïnspi reerd door het snellere spel en de in hoger aanzien staande te genstander stijgt zo'n „minde re" speler boven zichzelf uit en slaat ballen waarvan hij niet eens wist dat hij het kon. Dat overkwam gisteren Martijn Zandvliet gisteren op de ten nisbanen van Lisse. De in zijn eigen C-categorie als tweede geplaatste Zandvliet kon tegen Wouter van der Heijde vrijwel niets fout doen. Van der Heijde, die dit jaar bij Unicum hoofdklasse speelde, kwam tegen Zandvliet (die in C wel een ronde doorkwam) dan ook behoorlijk in de pro blemen. Pas na 7-6, 7-5 klaarde de echte B-speler de klus. Minder problemen kende Mar co van Trigt in zijn partijen te gen Pieter Guyt en Maurice de Lijster. De met Hillegom naar de eerste klasse gepromoveerde technicus hoefde geen enkele set af te staan. Een kwartfina le-plaats werd daardoor zijn deel. Teamgenoot Marcel van Rijn won met 6-2, 7-5 van Ben de Bruin. De LCMaster van 1990, Tom Bulters, had in de pot tegen Louk Verhees een heerlijke inspeelpartijtje. On danks de 6-1, 6-1 nederlaag sprak Verhees over een „beste partij. Alleen als ik moest lo pen, en dat moest ik veel, dan gingen de punten wel heel ge makkelijk naar Tom". Zijn de geplaatsten in B alle maal nog in de strijd, in C nam Lisse afscheid van de favoriete Tim Bavelaar. „In Lisse lukt het gewoon niet. Vorig jaar werd ik ook al in de eerste ron de uitgeschakeld", was het trieste commentaar van Bave laar na de nederlaag tegen Nieuwvenneper Robben. Na Martijn van der Berg is Bave laar de tweede geplaatste speler die in Lisse vroegtijdig afhaakt. Wel winnende Oscar Schoor dijk, Sander Geerlings (moeiza me zege op D-speler Stefan Driehuis) en Zandvliet kunnen er niet echt om rouwen. De Merenwijk Op de Leidse banen waren het vooral de verrichtingen van de voorzitter en zijn adjunct die de aandacht vroegen van de veel- tallige publiek. Dat overigens niet alleen op de wedstrijden was afgekomen, maar in het bijzonder op de uitstekende „keuken" van Bram de Feyter, Frans Tetteroo en hun koks maatjes. De „baas" van de or ganiserende vereniging, Gert Hietkamp, vocht met partner Ben Verlinden op het „court central" een urenlang duel uit met Unicummers Dick Bonnet en Hans van Driel. Die op 7-6, 6-5 alle kansen op de zege in handen hadden. Een ijzersterke servicegame van de boomlange Hietkamp hield de Merenwij- kers in de race. En zelfs meer dan dat, want Bonnet en Van Driel waren leeg gespeeld: 6-2. Vice-voorzitter Willem Wil lems was aanzienlijk minder succesvol in het onderdeel, het ikanti u de; buuf doori gebri □Efiet Tim Bavelaar zou tekenen als de eerste in het LC tennis circuit eindstand zal blijken te )e „nachtmerrie" van de aflevering van het cir- 'il de Merenwijker-voor- een-jaar niet nog eens aken. Immers, de Lei- 'per werd vorig jaar ne- in de eindrangschikking ïhield dat hij buiten de rs werd gehouden. Dit il hem dat niet nog eens ten. „Aan vakantie doe keer niet, ik speel alleen toernooien in de zomer, erbij komen..." idse" clubs r in één klasse De zes „Leidse" za- ersteklassers spelen vol- •eizoen opnieuw in één Ook het het op het niveau debuterende mingen is in die eerste A ingedeeld. Barendrecht, Excelsior Heerjansdam, Katwijk, wijk, NSW, Quick Boys, Jurg, Rijnsburgse Boys, ïningen, Spijkenisse, Vi- lelft en SC Lisse. In zijn Masters-drift zal Bave laar ongetwijfeld rekening moeten gaan houden met on der anderen Roeland Kuiper. De Unicummer was vorig jaar dan wel niet sterk genoeg voor de D-Masters, nu is hij een stapje hoger een ijzersterke kandidaat. Voor de winnaar van KLTV, Jeroen Westdijk, zal de vakantie er niet bij in schieten, maar een optreden aan de Masters in de tweede week van september op het tennispark van Unicum lijkt hem toch wel wat. Met de vier punten die de Katwijker nu al meer heeft dan zijn totaal van 1990 is Westdijk op de goede weg. Dat geldt ook voor D- speler Timo van der Voort en maatje Dennis de Roo. Van der Voort, die een gat weet met Marco Cats van drie pun ten, ziet Unicum wel zitten en „gaat er helemaal voor". Doordat het veld bij de C-da- mes maar vijf werkelijk spe lende dames omvatte, worden er geen punten toegekend aan dat onderdeel. Voor de Kat- wijkse finalistes, D-Master 1990 Jolanda Mens en Ruby Pennings, extra zuur, omdat het toernooi vanwege de ge ringe tegenstand toch al een „verloren" toernooi was. Kon Roeland Kuiper zich vorig jaar niet plaatsen voor de D-Mas ters, nu lijkt hij een kandidaat voor de C-Masters FOTO: HENK SNATERSE Moeten de enkelspelers en speelsters tot het eind toe in „spanning" zitten, de bij KLTV en Hoogmade winnen de D30+-dubbelaars kunnen het hele seizoen ontspannen uitspelen en zich in alle rust voorbereiden. Zij hebben nu reeds een ticket voor de LCMasters. STAND HEC: Jeroen Westdijk (KLTV) 6; Roeland Kuiper (Unicum) 4; Tim Ba velaar (De Merenwijk), Jan de Mooy (De Rijnkanters) 3; Gert-Jan Anker (Zoeterwoudse TC), Walter Jacobs (Unicum), Marco Mattke (NYC), Os car Schoordijk (De Merenwijk) 2. Steenvoorde (Huis ter Duin) 4; Ha rold van Schie (De Merenwijk), Timo van der Voort (Hazerswoudse TC) 3; Marcel de Bruin (De Munnik), Serge Cornelisse (Roomburg), Gerrit van Duyn (KLTV). Dennis de Roo (Ha zerswoudse TC) 2. DED: Heddy Boers (Artesia) 5; Ma deion Buys (Alkemade) 3; Pascale Groenewegen (Unicum), Esther van der Wiel (KLTV) 2, Cindy Berg (Hil legom), Karin Boers (Artesia). Eve lien Dekker (De Munnik). Saskia Dekker (De Munnik) 1 Herendub bel D30+: Eelco Holsheimer (Leeu- wenbergh)/Paul Mulder (Casino); Ton Poots (De Merenwijk)/Leo van Tongeren (De Merenwijk) Damesdubbel D30+: Krijna Ravens- bergen (Zee en Duin)/Nel Verdoes (Zee en Duin); Corrie Bank (Hoog- made)/Lenie Borst (Hoogmade). eveneens voor Petra Jansen. De nummer drie in het dames enkel B kwam in de kwartfina le door een afgetekende 6-0, 6-0 zege op Ingrid Kruit. Aanzien lijk langer stond „blokhoofd" Cindy Berkhout te ploeteren tegen Zwitser. Drie sets had de Hillegomse nodig om in het toernooi te blijven. De Indiase Vijayakumar kon dan wel geen beschermde positie worden toe bedeeld, tennissen kan de Indiase wel degelijk. Dat moest Lissese Nancy Faas aan de lijve ondervinden: 6-1, 6-1. WIJK Met het rijken der jaren werd gerucht in Katwijk s sterker dat de trai- iie Quick Boys kam- i zou maken een Ibeeld tegemoet zou ten zien. pu, zo luidden die verha- als een soort Michiel anszoon de Ruyter op de yard (dichtbij Sportpark Zuid natuurlijk) worden ;erd. De kans evenwel inderdaad binnen niet al >e tijd een in brons gego- ijan van de Werf op dat "jke deel van de Katwijk- evard prijkt, is na giste- eer een stuk kleiner ge- n. In Vlissingen hielden per slot van rekening één De Ruyter. En in jk komen ze na dat met n DOVO gewonnen duel lick Boys de landstitel bij erdagamateurs opleverde én standbeeld niet meer ant, hoe je het ook wendt rt: Tom van der Niet en van Duyn stelden in die 0 gewonnen wedstrijd të- e Veenendaalse titelhou- ch wel heel nadrukkelijk andidatuur voor ook zo'n met uitzicht op zee... an Van der Niet deed Doral door een foutloze ijd te spelen. Maar hij daar ook nog iets ex tra's aan toe. In de vijftiende minuut bijvoorbeeld, met die sublieme redding op een inzet van heel dichtbij van Bert van der Pol. Maar vooral met die gestopte strafschop, zeven mi nuten later. Een goed genomen strafschop stop je niet, zo heet het in voetballand. Maar de manier waarop Theo van Laar die bal vanaf elf meter richting rechterbovenhoek joeg, was toch met de beste wil van de wereld niet slecht te noemen. Van der Niet pakte 'm toch en was in de resterende speeltijd eenvoudigweg niet meer te pas- Twee treffers Dong Tom van der Niet der halve heel nadrukkelijk naar de benaming 'man-van-de- wedstrijd', ook Floor van Duyn deed mee in die verkiezing. Door traditiegetrouw gewoon hard te werken natuurlijk, maar vooral door tweemaal te scoren. En dan mocht het in voetballend opzicht wellicht al lemaal wat minder opvallend zijn, de twee doelpunten fabri ceren die je club aan het lands kampioenschap der zaterdaga mateurs helpen, er zijn voor mindere heldendaden stand beelden opgericht. Overigens bestaat dan natuur lijk wel de mogelijkheid dat het restant van de Katwijkse A-se lectie zich tekort gedaan voelt als Van de Werf, Van der Niet en Van Duyn onverhoopt wél en zij niet op een sokkel zou worden gezet. Die groep van niet genomineerden zou dan te recht in boosheid ontsteken. Want, Van der Niet en Van Duyn mochten dan gisteravond op het door ruim 7000 toe schouwers omzoomde terrein de hoofdrollen voor zich opei sen, de anderen kwamen zon der uitzondering eveneens tot een ruime voldoende. Sterker nog, zelfs bankspelers scoorden hoger dan gemiddeld. Arie van Duyn bijvoorbeeld. De rechter middenvelder had kunnen spe len, maar stelde zijn basisplaats vrijwillig ter beschikking. De krachtspeler had met het ge voel optimaal te kunnen pres teren en liet trainer Van de Werf op die wijze de ruimte Leen van der Plas in de basis elf op te nemen. Van der Plas die op zijn beurt netjes 'dank- je-wel' zei door zowel verdedi gend als aanvallend een perfec te wedstrijd te spelen. Leen van der Plas stond al in de vierde minuut ook aan de basis van de vroege voorsprong .an Quick Boys. De spits van origine glipte langs 'bewaker' Frans Adelaar en voordat de oud-prof van Utrecht iets had kunnen bedenken, volgde een voorzet op maat op de inko mende Floor van Duyn. De kopbal van de linkermidden velder dreigde even langs de voor de Katwijkers verkeerde kant van de paal te verdwij nen, maar koos uiteindelijk voor de goede kant van het Veenendaalse zijnet Verrast DOVO, duidelijk verrast door de nu eens wel agressieve start van Quick Boys, wankelde en mocht zichzelf gelukkig prijzen dat er gisteravond vooral met het vizier van Fred Kanbier het nodige aan de hand was. De evenals mede-spits Frenk van der Kleij heel hard wer kende Kanbier kwam diverse malen oog in oog te staan met doelman Henk van Veenen- daal, maar miste de benodigde rust en richting. Omdat ook Gert Aandewiel (gisteravond weer eens een echte midden velder, sterke Marco Dijkhui zen verrichtte het corrigerende werk voor de Katwijkse defen sie) en Edwin Otte niet zuiver mikten, kreeg DOVO de gele genheid zich te herstellen. De Veenendalers deden dat ook, losten via Van der Pol een door Van der Niet knap gepareerd waarschuwingsschot en moch ten na een handsbal van Otte ook nog eens vanaf de stip aan leggen. Ook na die knappe red ding van Van der Niet, bleef DOVO goed voetballen en ge vaarlijk in de wedstrijd, al wa ren de betere kansen ook in dat laatste deel voor de blauwwit- ten in het algemeen en Kan- bier in het bijzonder. De na de pauze met de forse wind meespelende thuisclub verzuimde in het eerste kwar tier van de tweede helft defini tief afstand te nemen. Frenk van der Kleij vergiste zich na de eerste de beste verre uittrap van Van der Niet in de snel heid van de bal èn die van doelman Van Veenendaal, ver gat kort daarop de volledig vrij staande Kanbier aan te spelen en had weer even later stomme pech dat een fraaie uithaal niet het net achter Van Veenen daal, maar de linkerstaander naast de DOVO-doelman trof. Ook Otte en Leen van der Plas misten in die fase de juiste richting, waardoor DOVO mocht blijven hopen. Zoals ook het massaal aanwezige Excel sior Maassluis (dat zich bij een KATWIJK Floor van Duyn is nu niet direct een kopspecialist bij uitstek. Des te opmerkelijker dus dat deze ras-blauwwitter gisteravond uitgerekend met twee kopballen de hoofdprijs naar Quick Boys mikte. Zelf vond hij ook wel dat er sprake was van een verrassende ontwikkeling. Hoewel? „Die voorzetten waren zo perfect, ik hoefde er alleen maar tegen aan te lopen. Ik zal in ieder geval nu niet gaan verkondigen dat ik opeens zo goed kan koppen Wat Floor van Duyn wel altijd zal blijven vertellen is dat Quick Boys zo'n unieke club is. Toen we tegen Urk kampioen wer den. dacht ik, dit is een feest dat ik maar een keer in m'n leven meemaak. Hier moet ik van genieten. Zo vrolijk, zo massaal, zo oprecht. Maar, ik heb me vergist. Het was vanavond weer zo'n feest. Weer uniek. Weer schitterend". Een feest dat opnieuw naar meer doet verlangen, weet de nij vere matchwinnaar. „Naar dat derde kampioenschap, inderdaad. Laten we de zaak nu maar afmaken. Of het me wat uitmaakt, TOP of De Treffers. Helemaal niets. Laat ze maar komen". Dat 'Laat ze maar komenwas een gedachte die gisteravond ook, al dan niet ongewild, post had gevat in het hoofd van Tom van der Niet. De doelverdediger die in Veenendaal nog moeilijke tij den had beleefd en bij Excelsior Maassluis niet tot de uitblinkers behoorde, groeide op Nieuw Zuid naar grote hoogten. „Het be gon al met de eerste bal, die pakte ik lekker. En daarna natuur lijk die strafschop. Ik zag 'm in m'n rechterhoek kijken en toen heb ik daar voluit op gegokt. Ja, ik was wat te vroeg weg. Maar dat gebeurt tegenwoordig wel vaker". En dan, zichzelf wegcijfe- gelijkspel de lachende derde èn kampioen zou mogen noemen) zich met recht van spreken nog in de race wist. Beslissing rend: „Neen, het was natuurlijk geen goede strafschop. Een goed genomen strafschop gaat er gewoon in". Iets wat ook DOVO-aanvoerder Frans Adelaar besefte. „Op dat moment lieten we een heel belangrijk doelpunt liggen. Het is een clichémaar als die bal er in gaat, krijg je echt een andere wedstrijd". Aan de verdiende winst van Quick Boys wenste Adelaar even wel niet te tornen. „Er was vandaag maar een ploeg die het kampioenschap verdiende. En dat was DOVO niet. Wij hebben die titel al veel eerder verspeeld. In de eerste wedstrijd tegen Quick Boys. Toen hadden we de winst in handen en gaven we die in blessuretijd nog weg. En in zo'n kampioenscompetitie maak je dat in een paar wedstrijden niet zo gemakkelijk meer Tot in de 73e minuut van het duel. De pass was van Kanbier, de fraaie voorzet van Van der Kleij en het inkomende, kop pende hoofd opnieuw van Floor van Duyn. Waarmee de beslissing was gevallen. DOVO trachtte nog wel even met een zestal spitsen weer in de wed strijd te komen, maar stuitte op een onverzettelijke Katwijkse muur die al spoedig alle lol van het aandringen wegnam. Het was dan ook Quick Boys dat nog de betere kansen kreeg. De thuisclub kwam niet verder dan een poging van Frenk van der Kleij (bovenkant lat), maar er was op Nieuw Zuid geen Quick Boys-supporter te vin den die daar later nog mee zat. De tweede titel was binnen. Nu die derde, het algemeen amateurkampioenschap van Nederland, nog. Dan immers is Quick Boys, na eenentwintig jaar eerste klassevoetbal defini tief in het rijtje der groten aan beland. Een rijtje, waarin de vereniging natuurlijk al lang thuishoort. Of er nu standbeelden voor worden opgericht of niet. Scoreverloop: 4. Floor van Duyn 1-0; 73 Floor van Duyn 2-0 Quick Boys: Van der Niet, Pluim- graaff. Jonker, Hans van der Plas. Leen van der Plas. Dijkhuizen. Aan dewiel. Otte, Floor van Duyn, Van der Kley. Kanbier Zonder woorden. Voorzitter Arie Guyt en interim-trainer Arjen van de Werf vieren het kampioenschap. van Duyn kopt, ziet en overwint. De allesbeslissende tweede goal van Quick Boys tegen DOVO is een feit.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11