EeidaeSoti/ta/itt Bekerfinale wordt farce vaMag 14 14 15 16 17 17 18 SPORT Mourad Louati incasseert 60.000 gulden itasja Kohier trekt andacht bij NK Numan bij Oranje de zestiende man MAANDAG 3 JUNI 1991 PAGINA 13 daradona 26 juni oor de rechter APELS Diego Maradona moet op juni in Napels terechtstaan op be- huldiging van gebruik van verdoven- middelen en het verstrekken ervan ,n anderen. Rechter Nicola Quattrano :t de dagvaarding uitgaan na overleg et openbaar aanklager Luigo Bobbio. eze laatste onderzoekt in hoeverre Ma- idona betrokken is bij de drugs- en affia-scene in de Italiaanse havenstad, aradona, die in 1984 voor Napoli ging elen, keerde terug naar zijn geboorte- nd Argentinië, toen de Italiaanse voet- ilbond bevestigde, dat er bij een do- ngcontrole op 17 maart sporen van co- n zijn urine waren gevonden. Mourad Louati. DEN HAAG Mourad Louati dient zijn Europese titel in het zwaarweltergewicht in Frankrijk te verdedigen. De Haagse bokser komt op 6 juli in actie tegen de Fransman Jean-Claude Fontana in St.Martin. Manager John Kristalijn van Louati had ook een bod gedaan om de partij in Nederland te organiseren. Het Franse bod van 85.000 Zwitserse francs (ruim 110.000 gulden) bleek echter te hoog. Louati incasseert zestig procent van dit bedrag, meer dan 60.000 gulden. John Kristalijn reageerde niet teleurgesteld op het nieuws dat de partij niet in Den Haag (Houtrust Sport) zal plaatsvinden. Hij ver keerde gisteren in de veronderstelling dat Louati in actie komt op één van de Antil- len-eilanden, Sint Maarten. Kristalijn: „Waar het ook is, Louati zal goed voor de dag komen. Vaak is het zo dat op het laat ste moment een locatie nog wel wil veran deren, dus ik ben er nog niet zeker van waar Mourad zal boksen". Ook Louati wordt niet warm of koud van de locatie, die zaterdag bekend werd tijdens het con gres van de EBU in Monte Carlo, al was hij wel verheugd over de hoogte van het bedrag. Louati: „Het maakt mij niet uit waar ik m'n titel verdedig. Ik ben nu goed aan het trainen en ben er zeker van dat ik de gordel behoud". Vierde dode op Man DOUGLAS De TT van het eiland Man heeft de afgelopen week niet minder dan vier doden geeist. Het vierde slachtoffer viel zaterdag bij de formule Eén-race. De in 16e po sitie liggende Rou An derson verloor de macht over het stuur en kwam zwaar ten val. Gistermorgen overleed de 39-jarige Schot. Hij is de 160ste dode in de 84-jarige ge schiedenis van de TT van Man. Thor-RW naar eredivisie tennis DEN HAAG Het Haagse Thor-RW heeft gistermiddag het kampioenschap behaald in de hoofdklasse van de tenniscompetitie. Bij een voorsprong van 5-1 in de uitwedstrijd te gen Groenekan was de Bataaf-club onbereik baar voor de concurrent, stadgenoot De Met selaars 2. Met de titel in de hoofdklasse 1 ver dient Thor-RW een plaats in de eredivisie competitie van volgend jaar. Tegenover het succes van Thor-RW staat voor de Haagse tenniswereld de degradatie van Leimonias 2 en De Metselaars 3 naar de eerste klasse en het afzakken van ex-eredivi sieclub Leeuwenbergh naar de tweede klasse. Pagina 21: Driemaal is scheepsrecht voor Thor-RW. Feyenoord ondermaats ROTTERDAM Met een vliegtuigje rondcirkelend bo ven de Kuip, dat een span doek meesleepte waarop ken baar werd gemaakt dat de supportersvereniging van Feyenoord wil dat Martin Snoeck blijft, beëindigde Feyenoord het seizoen 1990- 1991 op dezelfde wijze als waarop men bijna het hele voetbaljaar bezig is geweest: ondermaats. Maar wel als nationale be kerwinnaar, waardoor het tweede achtereenvolgende rampjaar toch nog werd voorzien van een feestelijk tintje. De Rotterdammers mogen deelnemen aan de lo tingsceremonie van het Eu ropa Cuptoernooi 'der toe valstreffers', maar of de naam van de club daarna nóg I een keer (buiten supporters- rellen) aan de orde komt i dient ernstig te worden be- I twijfeld. (Deze week gaat Wim Jansen praten met de leiding van [Feyenoord over zijn eigen (toekomst en die van de club. Ovër zijn positie van trainer/ coach zal vrij gauw overeen stemming kunnen worden i bereikt. De sportieve moge lijkheden zijn beperkt, omdat ook de enige maanden gele den van SVV overgekomen coach weet dat het huishoud- I boekje van de club bijna lou- ter rode cijfers te zien geeft. Nu shirtsponsor en suike room HCS zelf in financiële Iproblemen zit en over de (voortgang van de beroemde Iparticipatiemaatchappij ook weinig zekerheid bestaat, ziet )het er al met al weinig roos kleurig uit. Wat de nieuwe nationale bekerhouder (voor de zevende keer; de laatste in het Cruijff-jaar 1984) in een Europees bekertoernooi te jzoeken heeft, was ook Jansen Igisteren nog niet duidelijk. J„Als er geen geld is, zijn er f geen mogelijkheden", rea- j? geerde de krullebol 'vers van de pers'. De invaller-trainer meende dat de stress van het moment zijn spelers „pap in de benen" had bezorgd. „De entourage was perfect, maar na de eerste tien minuten leek iedereen wel verlamd". BW Den Bosch bezat te wei nig kracht en allure om ge bruik te kunnen maken van de onmacht van de Rotter dammers. BW Den Boseh-Feyenoord 0-1 (0- 1); 8 Witschge 0-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers. 48.000 (uitverkocht) Gele kaart: Gösgens (BW Den Bosch). BW Den Bosch: Van Grinsven; Bults, Meulendijk, Van Eek en La- ponder; Broeken, Gösgens (80. Derksen), Van der Borgt en Nijhuis (46. Netten); Van Schijndel en De Gier. Feyenoord: De Goey; Van Gobbel, Metgod en De Wolf, Scholten, Sa- bau. Fraser en Witschge; Taument, Kiprich (79. Griga) en Blinker. SCHANDALIG EINDE AAN ONWAARDIG DUEL ROTTERDAM Ruim anderhalf jaar geleden leidde een invasie van Rotterdamse supporters tot het tijdelijke vertrek van trainer Pim Verbeek bij Feyenoord. De toen malige oefenmeester koos ijlings het hazenpad toen boze fans de afraste ring sloopten en ver klaarde de veiligheid van zichzelf en zijn gezin te laten prevaleren bo ven het risico zich door voetbalgepeupel te laten molesteren. Verbeek keerde terug, maar de heet gebakerde aanhan gers bleven. Om gister middag opnieuw de on deugdelijkheid van de afscheiding tussen veld en tribunes aan te tonen, het veld op te stromen en voor een schandalig einde te zorgen van een bekerfinale, die sportief ook al niet de toets der kritiek kon doorstaan. 1- 0 voor Feyenoord. Tweeëneenhalve week gele den toonden Engelse 'hooli gans' hoe het ook kan tijdens een voetbalfinale. Tijdens Barcelona - Manchester Uni ted in dezelfde Rotterdamse Kuip was geen wanklank te horen en bleven de Britten ook na afloop van het door hun favoriete team gewon nen duel tijdens de prijsuit reiking normaal en dus keu rig achter de hekken. Giste ren tijdens de Nederlandse 'cupfinal' ging het echter weer volstrekt mis. Al ruim voor het einde legde scheids rechter Blankenstein het duel stil om een tiental bin nen de omheining versche nen aanhangers van het veld te krijgen. Dat herhaalde zich nog een keer en veel massaler toen invaller Griga een buitenspelgoal scoorde. Opnieuw werd het terrein na vele minuten schoon gekre gen, maar niet door de ME die met enige tientallen het vak van zich netjes gedra- Zestien minuten Weer hervatte Blankenstein, die ook veel blessuretijd moest en wilde bijtrekken, het duel om vervolgens uit eindelijk bijna zestien mi nuten langer te laten door spelen om het treffen ander half uur te laten duren. Waarna, maar daar verbaas de niemand zich tenslotte meer over, een chaos ont stond van honderden fans op de piste, in welke omstandig heden de uitreiking van de KNVB-beker een farce werd. Temidden van opdringende baldadigen werd aanvoerder John Metgod door bonds voorzitter Van Marle de be ker in de handen gedrukt. Waarna officials en spelers pijlsnel de tunnel indoken. In de kleedkamer kregen de spelers tenslotte hun medail les overhandigd. De KNVB mag de handen dichtknijpen dat Feyenoord in de op een pover peil staan de eindstrijd geen gerouti- neerder oponent tegenover zich had dan de bescheiden Bossche eerste-divisieclub. Onder de chaotische omstan digheden aan het eind van de wedstrijd, die qua afloop her inneringen opriep aan Olym- pique Marseille - AC Milan, zou een meer ervaren forma tie van het veld zijn gelopen en er niet meer op zijn terug gekeerd. De eindstrijd zou dan zonder officiële uitslag zijn gebleven en de voetbal bond had met de handen in het haar gezeten. BW Den Bosch had in tegenstelling tot AC Milan, dat de naderende uitschakeling provocerend trachtte te omzeilen, alle recht van spreken gehad. De invasie van de horde Rotter damse fans vertoonde welis waar een wat vrolijk karak ter met de cup in zicht, maar in een chaos als onderhavige is een wandaad door een gek gauw gepleegd. Machteloos Bij monde van veiligheids functionaris Rob de Bakker legde de KNVB na afloop de schuld voor de ontspoorde bekerfinale geheel bij de voetbalsupporters. „Tegen dit soort gedrag doe je niets", al dus De Bakker. „Je lost dit soort problemen niet op als het publiek niet meewerkt. Dan ben je machteloos". De Bakker meldde dat de KNVB als organisator van de eind strijd voor de kosten van de bewaking opdraaide en de genomen preventieve maat regelen bleken veruit onvol doende. Een particuliere fir ma had de fouillering van de bezoekers voor zijn rekening genomen, maar in het stadion zelf schoot de controle in alle opzichten te kort. „Dan zie je al die ME'ers nota bene bij een paar honderd supporters uit Den Bosch staan, die het niet in hun hoofd zullen ha len het veld op te komen", klaagde trainer Van der Pluijm terecht. „En aan de andere kant kunnnen die duizenden gewoon hun gang gaan. Schandalig dat zo iets in Nederland niet op een normale manier kan. Ook jammer dat de spelers niet op een ordentelijke wijze hun prijs in ontvangst konden ne men. Dat heb ik nog tegen Van Rooijen gezegd". Ook de voorzitter van de sec tie betaald voetbal had aan het eind van het duel wegge drukt langs de zijlijn staan afwachten hoe de afloop van het treffen zou zijn. Om zich ook terdege te realiseren dat zijn organisatie schromelijk te kort was geschoten. De Bakker: „De bewaking tij dens dit duel wordt uit de re cette betaald, omdat de poli tie van mening is dat dit soort taken door bond en clubs dient te geschieden". Regie De invasie toonde niet alleen aan dat de regie vanuit Zeist had gefaald op het gebied van de veiligheidspreventie, maar tevens voor wat betreft het ceremoniële gedeelte. „We hadden een tafel klaar staan en een lint, waarachter de fotografen moesten gaan staan om hun plaatje te schie ten", vertelde De Bakker. Waarmee ten voeten uit werd aangetoond dat inzicht in de kans op een veld-inva- sie volstrekt ontbrak, maar tevens dat weinig waarde werd toegekend aan een waardige prijsuitreiking. Waar elders ter wereld spe lers naar een platform of een ereterras worden gedirigeerd Ruim 20.000 armen gingen gisteren omhoog op de Rotterdamse Coolsingel voor het stad huis toen het team van Feyenoord het balkon betrad. Het rood-witte legioen waardeerde uitbundig het eerste van de Rotterdamse club die na een mager seizoen tenslotte de KNVB- beker won in de finale met BW Den Bosch. Tegen het eind van de middag stroomde de Coolsingel vol. Het tramverkeer lag stil. Ook op het aanpalende Beursplein stond de me nigte dicht opeengepakt te wachten op de voetbalidolen. De aanhangers waren in lan taarnpalen geklommen, stonden op daken om maar geen glimp te missen van de spelers. Toen die tegen kwart voor zeven op het bal kon verschenen steeg een luid gejuich op, knalde het vuurwerk en straalde Bengaals vuur. Ook „Hand in hand kameraden" den derde over de Coolsingel. Het orgel in de Bur gerzaal van het stadhuis liet dat kort daarvoor met vol volume horen toen de spelers de Bur gerzaal binnen kwamen. Zij werden daar kort en krachtig toegesproken door burgemeester Peper. Die prees het doorzettingsvermogen van de ploeg en gaf extra pluimen aan trainer Wim Jansen en directeur Martin Snoeck. FOTO: ANP meende de grootste sport bond van Nederland te kun nen volstaan met een tafeltje en een koord. Feyenoord loopt de kans tuchtrechtelijke te worden bestraft wegens de ongere geldheden. De Bakker wilde daar niet op vooruitlopen. „Het is eerder gebeurd dat clubs werden bestraft voor dit soort zaken. Bijvoorbeeld met een duel zonder publiek. Wat nu rond deze wedstrijd gaat gebeuren, kan ik niet yoorzien. Hangt af van de tuchtcommissie". De vreugde over het verove ren van de KNVB-beker en de entree in Europa zou bij Feyenoord dus nog wel eens kunnen worden getemperd door disciplinaire maatrege len. Maar daar zitten de fans van Feyenoord niet mee. Wellicht dat Europa dat ko mend seizoen al zal merken. a Hiele gaat strijd om de macht aan met Van Breukelen Kaiserslautern al vrijwel zeker van de titel Paul Haarhuis laat unieke kans lopen Frans Göbel niet snel verzadigd Quick Boys zet flinke stap in goede richting RCL zit weer in de lift Magere titeloogst voor Leidse competitieteams FC Den Haag verliest van amateurs DEN HAAG De voetballers van FC Den Haag hebben tot en met woensdag vrijaf gekre gen. Trainer Co Adriaanse had hiertoe al besloten voordat zijn ploeg gistermiddag een oefen wedstrijd bij amateurclub Avanti '31 in Schijndel met 3-0 verloor. Bij FC Den Haag, dat door de winst van NEC op Heerenveen alleen nog wordt bedreigd door SVV, stond Roy Beukenkamp in het doel. Hii nam de plaats in van Renè Stam, die afgelopen vrijdaga vond mede debet was aan de nederlaag bij Fortuna. Pagina 19: Kuzmanovic en Tjin-Asjoe terug in basisop stelling. ADVERTENTIE I ijzerwaren-1 I vakhandel I TSgliJ N HAAG De net 12- ge Stasja Kohier uit >hen aan den Rijn heeft afgelopen weekeinde aandacht op zich ge- tig bij de Nederlandse nkampioenschappen in n Haag. fle klasse 3A werd ze giste- bij de prijsuitreiking na de Itelfinales alle vier de ke- I naar het hoogste schavot pepen. Ook zaterdag was tiler, die onlangs bij het EK ';d zeventiende werd, onge- kbaar. Zij kwam uit op een e van 75,60 punten. Becks (Nijmegen) en 'entenaar Cristian Selk [en zich sinds afgelopen za ag de nieuwe nationale kampioenen noemen. Zij Irongen respectievelijk ia Smal (vierde) en Car- Nio (absent) van de troon, resultaten die zij zaterdag aaide in het Haagse Hout- Sport, opgeteld bij de itaties van een week Ier toen op Papendal de dichte oefenstof werd ge- d, bracht Elvira Becks in de achtkamp op een totaal van 75,75 punten. De zussen Moni que en Linda Slootmaker ein digden in de olympische klasse als tweede (72,50) en derde (71,25). Het totaal van Selk kwam op 106,70 punten, waarmee hij Willem Geurts (104,85) en de Bulgaar Tzvetomir Borisov (98,00) voorbleef. Alexander Selk, de jongere broer van de kampioen, belandde op de vijf de plaats. Hij revancheerde zich gisteren bij de toestelfina les met eerste plaatsen op de onderdelen brug en rek. Technisch-directeur Dieter Weymans toonde zich hoopvol over de vooruitzichten voor de wereldkampioenschappen in september in Indianapolis. „Wij kunnen in twee complete ploegen op de been brengen", aldus Weymans, die pas op 18 augustus een defintieve beslis sing voorziet. Op grond van de individuele prestaties van gis termiddag komt alleen Cristi an Selk in aanmerking voor uitzending naar de WK. Pagina 15: Linda en Moni que Slootmaker boeken suc ces als tegenpolen. ZEIST Arthur Numan van FC Twente is als zes tiende man toegevoegd aan de selectie van het Nederlands elftal voor de wedstrijd van woensdag Afvallers aanstaande in Helsinki te gen Finland. Koeman werd gisteren in het duel met Oviedo (0-0) uit het veld gestuurd en behoeft dus dit seizoen niet meer voor een wedstrijd terug naar Catalonië. De linksmiddenvelder, vorig jaar nog speler in de eerste di visie bij Haarlem, staat mor gen nog ter beschikking van de coaches Nol de Ruiter en Jan Rab bij de wedstrijd van het olympisch elftal tegen het Finse elftal onder de 21 jaar in Kotka en reist 's avonds door naar de Finse hoofdstad. Het Nederlands elftal heeft de sessie van twee dagen in de omgeving van Oisterwijk za terdag afgesloten met een on derlinge partij. Van Basten wordt niet langer gehinderd door een ontstoken kies. Van ochtend heeft ook Ronald Koeman zich gemeld bij het vertrek van Schiphol. De libe ro verscheen met weinig ple zierige herinneringen aan de voorlaatste speeldag van de Spaanse voetbalcompetitie, waar de belangrijkste beslis singen al waren gevallen. Na het Nederlands elftal heeft ook het olympisch elftal te maken met afvallers. Zaterdag bleken Marciano Vink (Ajax) en Wilfried Elzinga (FC Twente) niet fit genoeg om morgen tegen Jong Finland te spelen. Bondscoach Nol de Ruiter riep Erol Refos (SVV) en René Binken (Volendam) op als vervangers. Vink is de derde Ajacied bin nen twee dagen die wordt af gemeld. Eerder meldden Roy en Bergkamp zich af voor de hoofdselectie. Vink, bij de vo rige interland nog A-interna- tional, heeft last van een spier blessure. In de laatste competi tie-wedstrijd, tegen Volendam, viel hij kort voor het einde uit. De verdediger kan overigens de eerstvolgende wedstrijd van Ajax, uit tegen SVV, evenmin spelen. Hij is één duel geschorst. Elzinga, één van de mandekkers in de olympische ploeg, heeft last van zijn achillespees. Stasja Kohier torende letterlijk en figuurlijk boven de concurrentie uit. FOTO: STEPHEN EVENHUIS

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13