Moegestreden Connors geeft op tegen Chang iMichels rekent op bundeling krachten Chioccioli weer in leiderstrui ODE AAN DE OUDE MEESTER SPORTUITSLAGEN Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT Eaido&Qowuvnt ZATERDAGl JUNI 1991 PAGINA 13" Volleyballer Teffer verstuikt zijn enkel CALGARY Martin Teffer mist de eerste wedstrijd, en waarschijn lijk ook het tweede duel, van de nationale volleybalploeg tegen Ca nada De aanvaller verstuikte tij dens de training de rechter enkel. Nederland speelt vrijdag en zater dag op het universiteitscomplex van Calgary voor de World Lea gue. Teffer kwam vlak voor het einde van de training, bij het oefe nen op de sprongservice, verkeerd terecht. Het gewricht werd meteen in het ijs gezet, maar was toen al flink gezwollen. Teamarts Du Bois acht het uitgesloten dat Teffer vrij dag meedoet. Ron Boudrie neemt de plaats van Teffer in. I FOTO: DIJKSTRA Verbeterde aanbieding Ajacied Danny Blind OISTERWIJK Danny Blind heeft van Ajax een verbeterde aanbieding gekregen. De inter national zei dit op het trainingskamp van het Nederlands elftal, gisteren in Oisterwijk. Blind had nog een lopende verbintenis bij de Amster damse club Onlangs liet hij doorschemeren te vinden dat die voor aanpassing in aanmerking kwam. ,,Dat contract was afgesloten op de basis waarop ik een paar jaar geleden speelde. Ik denk dat mijn rol nu wat beter is. Dat heb ik laten weten." Volgens Blind heeft Ajax zeer po sitief op zijn standpunt gereageerd. „Het is niet zo dat er al iets is getekend, maar ik ben hier over zeer optimistisch." De verdediger zegt geen concreet contact te hebben met Paris St. Germain, De Franse club liet eerder doorsche meren in Blind te zijn geinteresseerd. UEFA wil geld van beste Europese clubs zien ZURICH De beste acht clubs in de Euro pese beker voor landskampioenen moeten voortaan 25 procent van de inkomsten aan reclame- en televisiegelden afstaan aan de Europese Voetbal Unie (UEFA). Dat heeft het bestuur van de UEFA bepaald bij haar zitting in Zürich. De strijd bij de landskampioenen wordt met ingang van het komende seizoen gewijzigd. De laatste acht worden verdeeld over twee groepen van vier, die een hele competitie spelen. De poulewinnaars gaan over naar de finale. Van de 24 wedstrijden in de twee groepen wil de UEFA 25 procent vangen. Van de reclame en televisie, met uitzonde ring van de shirtreclame. Volgens de UEFA gaat het vooralsnog om een experiment. Joost weer in honkbalselectie SANTPOORT Bondscoach Jim Stoeckel heeft Marcel Joost toegevoegd aan de se lectie voor het Nederlands honkbalteam. De 30-jarige buitenvelder van Nicols keert terug na afwezigheid van twee seizoenen. Begin 1989 besloot 104-voudige in ternational met honkbal te stoppen, vorig jaar kwam hij echter weer voor Nicols uit. Met zijn clubteam behaalde hij de Europese beker. Joost, die in 1980 in de nationale ploeg debuteerde, deed drie keer aan een EK en vijf keer aan een WK mee. Knippenberg naar FC Twente ENSCHEDE FC Twente heeft middenvelder Alfred Knippenberg van Heracles overgenomen in een ruiltran- sactie. De eerste-divisieclub. namelijk krijgt Marco Roelofs- en en Michael Dikken van FC Twente. Het tweetal, onder contract bij Twente, is op dit moment uitgeleend aan res pectievelijk FC Zwolle en MVV. Twee spelers van de Enschedese eredivisieclub hebben een kleine operatie on dergaan. Jan Gaasbeek aan een enkel, tweede doelman Sander Boschker aan zijn PARIJS Ze roepen ach en ooh als Jimmy scoort. Met 16.499 kelen. Alleen Betty-Chang niet. En als het spannend wordt klappen ze, met 32.998 handen. Om de haverklap. Al vanaf de eerste bal. En als Jimmy Connors de eerste set wint volgen er al staande ovaties. Als hij na een 1-2 achterstand 2-2 maakt bulderen de spreekko ren. Tot diep in Bois de Bologne. Ze weten nog niet dat Jimbo even later opgeeft, nog voor het eerste punt in de vijfde set, na drie uur en 32 mi nuten magistraal tennis. De rug wil niet meer. Hinkend gaat hij af. Een gebroken monument, maar niet verslagen. Gedenkwaardig is niet ge- denkwaarig genoeg. Histo risch niet historisch genoeg. Jimbo schreef tennisgeschie- denis, 19 jaar na zijn eerste optreden op Roland Garros, toen Michael Chang nog maar drie maandjes oud was. Telefonistes verlaten hun plaatsen. Ze willen er ook bij zijn. Het geeft niet. Er wil toch niemand bellen. Het centre court telt officieel 16.000 plaatsen. Er zijn veel meer kijkers. Op trappen en ballustrades. Het zijn geen topspinballen die Michael Chang krijgt, maar vrijwel allemaal ballen zonder effect of slice ballen. Daar heeft hij de grootste moeite mee. Zo speelt de hui dige topspin-generatie niet meer. Jimmy Connors nog wel. En hoe Vlijmscherp. Een haal links, een haal rechts. Opkomen en afma ken. Omdat Parijs heeft be sloten de oude meester een ongelooflijke ode te geven, werkt alles mee. Hij raakt wel twintigduizend lijnen, en al zijn vijf netballen verdwij nen in het veld van Michael Chang; één bal stuitert zelfs tweemaal op de netband voor hij bij Chang in het veld valt. Een andere netbal valt van de netrand op de onderkant van het net dood voor de voeten van de razendsnel toegesnelde Chang. Die is verbijsterd. De kleine Amerikaan heeft het toch al zwaar. Speelt te gen een legende, tegen ten minste 15.998 toeschouwers en ook nog het net. Dat was twee jaar geleden wél anders toen hij de grote Lendl ver nederde met zijn onderhand se opslag en zijn huizenhoge spinballen en vervolgens de jongste winnaar van Roland Garros werd. Nu is Jimbo 39 jaar, 109 toernooizeges de underdog. JC het zal hem in de naam zitten vecht en kreunt. Hij mag dat. Wint zelfs de eerste set met 6-4. Neemt steeds meer hand doekpauzes. Op de baan is het dik over de dertig gra den. Hij neemt ook nog tijd voor vermaak. „Wat denk je dat ik aan het doen ben", dient hij de roeper van „Come on Jimmy" van re pliek. Eigenlijk kan het niet goed gaan, voelt iedereen. Die dubbelhandige. iedere keer aanvallend geslagen back hand, vreet energie. En stond hij woensdag tegen Ronald Nicole Jagerman ligt eruit PARIJS Het centre court van Roland Garros werd gisteren voor Nicole Jagerman het Waterloo. De 23-jarige Amstelveense kon de Franse nummer veertien van de wereld, Nathalie Tau- ziat, geen moment echt bedreigen. Jagerman verdiende on danks haar 4-6, 0-6 nederlaag deze week in drie enkelspelen nog wel 27.000 gulden. Paul Haarhuis, die vandaag kort na het middaguur de Amerikaan Todd Martin treft, is nu nog de eni ge Nederlander in het enkelspeltoernooi om de Open Franse titel. Agenor ook niet al 3 uur en 39 minuten op de baan. Ieder moment wordt de instorting van het monument verwacht. Maar het gebeurt niet. Hij re tourneert een smash van de kleine Chang op diens voe ten. 15.998 kelen jubelen. Chang probeert het hoog door de lucht, zoals in 1989 tegen Lendl. Connors stuurt de eerste bal als een streep in de hoek. Weer jubel. Toch wint Chang de tweede set, maar met nadat Connor bij 4- 5 twee setpoints heeft wegge werkt. Hij capituleert pas op bij 5-7. Na een 2-0 voorsprong voor Connors in de derde set wordt het 2-4. Bij 1-2 komt de dokter en smeert iets op zijn rug. Is dat, na 147 magi sche minuten, het begin van het eind. Het lijkt er op. Con nors verliest de derde set met 2-6. Met een dubbele fout. De 15,998 mensen met witte Per- rier-petjes treuren. Hij slaat nog de fabelachtig ste ballen, komt op 4-2, maar het wordt 4-4. Breekt door naar 5-4. Maar hij is niet blij: hij lijkt openlijk te twijfelen of hij die vijfde set wel wil. Sjokt. Hinkt. Of is dat de Chang-methode? Was die ook niet de uitputting nabij toen hij Lendl versloeg in 1989. Dit keer speelt Jimmy geen toneel Zijn vijfde netbal le vert een tweede setpoint op, dat hij na 3 uur en 28 minu- Jimmy Connors gaf gisteren op tegen landgenoot Michael Chang in de eerste game van de beslissende vijfde set. FOTO: AP weet wat er komt, maar wil het niet weten. Jimbo kan niet meer. Het monument is maar niet verslagen. ten verzilverd. Roland Gar ros beeft en buldert. Jimmy legt zijn hand op zijn hoofd en balt één vuist. Na een minutenlange ovatie kan Chang serveren. Na de foute opslag schuifelt Con nors naar de stoel. Iedereen OISTERWIJK Na een onderling partijtje van daag tussen spelers van de selectie van het Neder lands elftal en die van de olympische groep op het complex van Taxandria in Oisterwijk zal worden be paald wie als zestiende speler wordt toegevoegd aan de selectie van de hoofdmacht. Na het wegvallen van Roy, Bergkamp en Vanenburg wer den zoals bekend Van den Brom en De Jong opgetrom meld. Om de groep te comple teren zal een lid van de keuze 'an assistent-bondscoach Nol Ie Ruiter worden overgehe- 'eld. Waarna de olympische >rigade alsnog met één speler :al worden aangevuld. Numan /an FC Twente en Vink van Ajax lijken de kanshebbers voor de A-groep, in een fraai gelegen hotel, waarbij een royale vijver na tuurlijk niet ontbreekt, in Ois terwijk was gisteren niet de :omplete selectie bijeen geko men. Marco van Basten ont brak, omdat hij wegens een opspelende kaak-ontsteking een bezoekje aan een tandarts moest brengen. Hij meldt zich vandaag in Ooisterwijk. Ook Ronald Koeman was absent. Hij speelt dit weekeinde met Barcelona nog een competitie duel, tegen Oviedo. Wel present was Graeme Ru- tjes, de trouwe verdediger van Anderlecht, die ooit door Mi- chels' voorganger Thijs Li- bregts bij Oranje werd ge haald Met Anderlecht, waar mee Rutjes met landgenoten Wim Kooiman en Adri van Tiggelen onlangs de landstitel behaalde, is hij inmiddels uit gespeeld. Om in tegenstelling tot de meer gelouterde Van Tiggelen wél zijn positie in de Oranje-spelersgroep vast te houden. Niet spelen Aan spelen komt Rutjes (31) tegenwoordig in het Neder lands elftal nauwelijks meer toe. Hij maakte van de kwali- fikatiereeks voor het toernooi om het Europees kampioen schap slechts het treffen met Griekenland als invaller mee. Portugal uit en de dubbel met Malta verbleef hij op de bank. „Ik ga er altijd van uit dat ik speel", meldde de nooit kla gende doctorandus economie uit Rotterdam gisteren opge wekt. Dat moet je toch? Het kan zijn dat Michels tegen de Finnen voor een concept kiest, waarin plaats is voor nóg een verdediger zoals ik". Over het voorbije seizoen is Graeme Rutjes, die overkwam van KV Mechelen, zeer tevre den. Hij pikte zijn goaltjes mee uit vooral spelhervattingen, haalde een constant niveau en bleef in tegenstelling tot Van Tiggelen gevrijwaard van bles sures. „Een kwestie van je goed verzorgen, een beetje ge luk hebben en inzicht. Als verdediger heb je het spel al tijd voor je, krijg je dus vrijwel nooit schoppen van achteren. Daarbij is het natuurlijk een groot voordeel als je bepaalde spelsituaties voorziet. Daar kun je je op instellen en ook dat voorkomt blessures. Zó kan ik nog jaren mee". Meer duidelijk Michels zal vandaag in de oe fenwedstrijd wat meer duide lijk maken over zijn intenties. Gisteren stelde de bondscoach vast dat de wedstrijd van woensdag in Helsinki de massa nauwelijks aanspreekt. „Het wordt niet het duel van de Rinus Michels over de wedstrijd tegen Finland van komende woensdag: „Eén ding baart ons enige zorg: het veld. Dat blijkt er volgens de laatste berichten bij te liggen als een knollentuin". FOTO: ANP eeuw", meldde hij met gevoel voor understatement. „Eén ding baart ons enige zorg: het veld. Dat blijkt er volgens de laatste berichten bij te liggen als een knollentuin. In verge lijking daarmee heeft het Feij- enoord-stadion een biljartla- De bondscoach accepteert het als een gegeven dat de laatste interlandwedstrijd van dit sei zoen zich afspeelt in een fase van de Nederlandse competi tie, waarin Ajax en PSV el kaar nog steeds de titel betwis ten. „Dat hadden we een tijdje geleden niet verwacht. Het heeft wel gevolgen voor de fit heid van een aantal spelers, dat zie je nu weer met die af zeggingen. Maar er blijft ge noeg kwaliteit over", aldus de keuzekeer, die eerdere berich ten omtrent zijn bemoeienis met de nu bij Ajax meetrai- nende Wim Kieft ontkende. „Daar heb ik me bewust niet mee willen bemoeien. Het moest de keuze van Kieft zelf zijn, vond ik". Michels verwacht dat zijn keu ze zich in Helsinki ondanks competitiebeslommeringen op timaal zal inzetten. „Dat moet kunnen. Kijk maar naar Enge land. Dat speelt na een slo pend seizoen nog een toernooi en gaat op toernee. Voor een wedstrijd zoals die tegen de Finnen moeten de krachten nog één keer gebundeld kun nen worden". SCANNO Eric Boyer heeft de rose leiderstrui in de Ronde van Italië slechts één dag gedragen. Gisteren werd de 27-jarige Fransman van de eerste plaats verdrongen door Franco Chioccioli. De Italiaan, in de vierde rit onttroond door een geslaagde ontsnapping van Boyer in de slotfase, eindigde als tweede in de vijfde etappe. De langste rit uit de Giro, 246 kilometer van Sorrento naar Scanno, werd in de sprint gewonnen door de Spanjaard Marino Lejarreta, Jacob Ouwerkerk is gisteren aanleiding geweest tot twee opmerkelijke gebeurtenissen in de 34e Ronde van Groot- Brittannië. De Nederlandse amateur ontsnapte in de eerste van de 200 kilometers tussen Ipswich en Milton Keynes. Zijn aanval leidde tot een kop groep van vijf man, die bij voortdurende tegenwind op een rustend peloton in de vijf de etappe een voorsprong van negentien minuten nam. Ou werkerk kon tegen het slot de eersten niet meer volgen, maar eindigde toch nog zes minuten voor het peloton dat het verlies tenslotte beperkte tot 8 minuten en 39 seconden. Italië verzwakt naar Noorwegen ROME Robert Baggio (Juventus), Giuseppe Giannini (AS Roma) en Roberto Donadoni (AC Milan) ontbreken in het Itali aanse elftal, dat komende woensdag in Oslo de EK-kwalificatie- wedstrijd tegen Noorwegen speelt. De drie vaste krachten kam pen met blessures. Bondscoach Azeglio Vicini heeft als vervan gers drie jeugdige talenten opgeroepen: Gennaro Ruotolo (24), Stefano Eranio (25), middenvelders van Genua, en Gianluigi Lentini (22), aanvaller van Torino. Leverkusen ontslaat trainer Gelsdorf LEVERKUSEN Leverkusen heeft gisteren zijn trainer Jiir- gen Gelsdorf op straat gezet. Zijn contract dat tot 30 juni 1992 loopt, wordt uitbetaald. Gelsdorf volgde op 13 april 1989 Rinus Michels op. Leverkusen verloor afgelopen donderdag met 3-1 bij Eintracht Frankfurt en verspeelde daardoor de laatste kans op een plaats in het UEFA-bekertoernooi. Gelsdorf is in de Bundes- liga de elfde trainer, die het einde van het seizoen niet haalt. AMMEN Gravenpolder. NK vrouwen, vijfde onde chouten-Graas 2-0, Wanders-Van 1-1, De Vos-Van Lith 0-2, leijler-Andries 1-1, Verhoef-Polman Stand: 1 Van Lith. Polman 8 unten. 3 Meijler en Wanders 7, 5. chouten 6, 6. Andrles en Graas 4, 8. Duinen en Verhoef 3, 10 De Vos loburn. Britse Masters. Stand na reede dag: 1. Ballesteros (Spa) 132 i6 66), 2. Waters (GBr), Calcavecchia 'St), Darcy (Ier) allen 136, 5. Torran ce (GBr), Richardson (GBr), Mitchell (GBr), James (GBr) 138, 9. Bland (ZAf), O'Malley (Aus), Kamill (GBr). Montgomerie (GBr), Parkin (GBr), Way (GBr), Walton (Ier) 139. HOCKEY Amstelveen. Oefenwedstrijd man nen: Nederland-lndia 3-1 (1-0). 27. Van den Honert 1-0, 47. Ahmed 1-1 (s.b.), 65. Brinkman 2-1, 70. Van Ede 3-1. HONKBAL New York. Amerikaanse profcompe titie. American League: California Angels- Chicago White Sox 7-6, Baltimore Orioles-Boston Red Sox 9-3, Oakland A's-Toronto Blue Jays 8-6, Minnesota Twins-Kansas City Royals 4-2, Seattle Mariners-Texas Rangers 11-4. National League: San Diego Padres- Houston Astros 4-0, Atlanta Braves- San Francisco Giants 7-2, Cincinnati Reds-Los Angeles Dodgers 7-2. PAARDESPORT Draverijen Schaesberg 1e koers, 1609 m: 1. Bella Frisco (O. Melin) 2.10,0-1.20,8, 2. Farah Kievits hof, 3. Elsje B. Niet gestart; Silva Bel la, Going Home, Christina d'Axel. Toto: winnend 7,70 plaats 2,80 1,10 koppel 11,20 trio 163,00. 2e koers, 2100 m: 1. Radiant Sahbra (J. Tunow) 2.46,7-1.19,4, 2. Flushing- meadow, 3. Epsilon Dakota. Niet ge start: Fleur De Cassis. Toto: winnend 1,70 plaats 1,70 3,30 koppel 6,70 trio 37,00. 3e koers, 1609 m: 1. Young Punch (J. Sterckx) 2.04,8-1.17,6, 2. Early Bui tenzorg, 3. Favoriete Nora. Niet ge start: Frensis B. Toto: winnend 1,80 plaats 2,80 2,10 koppel 6,50 trio 31,50 kwartet 122,20. 4e koers, 1900 m: 1. Snowflake (F. de Klerk) 2.04,7, 2. Shabeen Queen, 3. Miss Beluga. Toto: winnend 2,20 plaats 1,90 2,00 koppel 5,70 trio 71,50. 5e koers, 2100 m: 1. Fort Hazelaar (H. Grift) 2.49.2-1.20,6. 2. Every Rotary. 3. Ferro Buitenlust. Tot: winnend 6,40 plaats 3,30 2,10 koppel 5,50 trio 34,10. 6e koers, 1609 m: 1. Superb Force (H. Grift) 2.03,3-1.16,6, 2. Long Leg Jennie. 3. Evita van Weert, 4. Radiant Glow Niet gestart: Etitano, Kilowatt Lobell. Toto: winnend 1,00 plaats 1,20 5,30 koppel 6,40 trio 69,00 kwartet 237,30. TENNIS Parijs. Roland Garros. Vrouwen enkel, derde ronde: Graf (Dui/2)-Stafford (VSt) 6-0 6-1, San chez (Spa/5)-Fulco (Arg) 6-1 6-1, Sa- wamatsu (Jap)-Graham (VSt) 5-7 6-2 6-4, Tauziat (Fra/13)-Jagerman (Ned) 6-4 6-0, Fernandez (VSt/4)-Thoren (Fin) 6-4 6-3, Whitlinger (VSt)-Gross- man (VSt) 7-6 6-4, Appelmans (Bel)- Rajchrtova (Tsj) 6-2 6-0, Reinach (ZAf)-Katerina Maleeva (Bul/11) 6-4 6-4. Dubbel, tweede ronde: Bollegraf/A- dams (Ned/VSt/9)-Basuki/Fuchs (Ind/VSt) 6-4 6-2, Morton/Wood (Aus/GBr)-Provis/Smylie (Aus/6) 6-3 7-5, Paz/Sabatini (Arg/8)-Dechaume- /Labat (Fra/Arg) 6-2 6-3, Jordan/Mc- Grath (VSt/5)-Manuela Maleeva/Stre- bel (Zwi) 6-1 6-3. Burgin/Fendick (VSt/7)-Novello/Somerville (Mex/VSt) 6-2 3-6 6-4. Mannen enkel, derde ronde: Chang (VSt/10)-Connors (VSt) 4-6 7-5 6-2 4- 6 Connors geeft op. Agassi (VSt/4)- Patrick McEnroe (VSt) 6-2 6-2 6-0, Hlasek (Zwi)-Carbonell (Spa) 7-6 (9-7) 4-6 6-4 6-3, Forget (Fra/7)-Ondruska (ZAf) 6-1 6-4 3-6 6-3, Becker (Dui/2)- Masur (Aus) 6-3 6-3 6-2, Clavet (Spa)- Delaitre (Fra) 4-6 6-2 6-3 6-4, Mancini (Arg)-Gustafsson (Zwe) 6-3 3-6 6-2 6- 3, Miniussi (Arg)-Camporese (Ita) 2-6 6-3 6-4 6-3. Dubbel, tweede ronde: Elting/Pimek (Ned/Bel)-Davids/Siemerink (Ned) 6-2 6-1, Nijssen/Suk (Ned/Tsj)-Cahill- /Kratzmann (Aus/11) 6-4 6-4, Wood- bridge/Woodforde (Aus/12)-Luza- /Motta (Arg/Bra) 6-1 6-4, Connell/Mi- chibata (Can/6)-Bloom/Wekesa (Isr- /Ken) 6-4 6-4, Frana/Lavalle (Arg- /Mex)-Flach/Seguso (VSt/16) 5-7 6-3 7-5, Leach/Pugh (VSt/3)-Bates- /Brown (GBR) 6-7 (7-9) 7-5 6-3, Ri- glewski/Stich (Dui/10)-Boetsch- /Champion (Fra) 6-4 6-4, Haarhuis- /Koevermans (Ned/13)-Reneberg- /Wheaton (VSt) 7-5 4-6 6-3, Fitzge- rald/Jarryd (Aus/Zwe/9)-Engel/Jon- son (Zwe) 7-5 6-3, Riglewski/Stich (Dui)-Boetscn/Champion (Fra) 6-4 6- 4, Muller/Vsser (VSt/ZAf/7)-Borwlc- k/Youl (Aus) 7-6 6-3, Krajlcek/Scha- pers (Ned)-lvanisevic/Korda (Joe/Tsj/14) 4-6 7-5 6-2, Jensen- Warder (VSt/Aus/15)-Backman/Mel- ville (VSt) 2-6 6-3 9-7. Gemengd dubbel: eerste ronde: Demongeot/Norval (Fra/ZAf)-Bolle- graf/NIjssen (Ned) 6-4 6-2. Herreman- /Benhabiles (Fra)-Golarsa/Schapers (Ita/Ned) 7-6 2-6 6-3. VOETBAL Nacompetitie eerste divisie FC Zwolle-NAC 1-1. Eredivisie Forluna Sittard-FC Den Haag 3-1 Zwitserland, twaalfde speeldag play-offs: Lausanne-Grasshoppers 0-0, Lugano- Servette 1-1, Sion-Neuchatel Xamax 0-0, Young Boys-Luzern 1-5. Stand: Grasshoppers 12-30, Sion 12-29, Neuchatel Xamax 12-27 Lausanne 12-27. VOETBAL Duitsland, 32e speeldag. Fortune Düsseldorf-VfL Bochum 3-4, Borussia Dortmund-Uerdingen 1-0. SPORT OP TV VADAAG Neerland 3, 13.05 uur Studio Sport, tens Open Franse Kampioenschap- perPanjs, 22.15 uur: Studio Sport. RTI4, 17.10 uur Giro'91, wielrennen Role van Italië. 8R'1, 22.50 uur: Sport op zaterdag. BB* 1, 13.30 uur: Grandstand met on<r meer golf. Britse kampioen schapen Woburn, paardenrennen in Lin«eld. Dui land 1, 18.00 uur Sportschau. Duitland 2, 22.05 uur: Das aktuelle Sp/t Studio. Ddiland 3, 15.00 uur Sport. Sprtnet, 07.45 uur Sport. T\6, 16.15 uur: Tennis, Open Franse Kapioenschappen Parijs. Suerchannel, 17.30 uur Hang loose, spdmagazine, 18.00 uur Sport. MOGEN Neerland 2, 12.00 uur Voetbal plus. '3, 13.25 uur Studio Sport metennis Open Franse Kampioen- scfppen Parijs; samenvatting voet- baledstrijd Feyenoord-BW Den Bosh finale KNVB-beker. 19.00 uur Stiio Sport. RTM, 16.00 uur: Giro'91. wielrennen Rore van ltalië.22.25 uur Match. BRT1, 19.45 uur: Sportweekend. BR"B, 19.50 uur: Sport extra met au torass, Grand Prix van Canada for- mul 1; snooker, European Matc- hron Leaue Antwerpen. BBC 2, 14.25 uur: Sunday Grand- star met onder meer paardensport. HicKead Nations Cup; golf, Britse karrioeschappen, 22.50 uur: Auto spot Grand Prix van Canada formu le 1. Duitand 2, 17.10 uur Die Sport Re- po rtje. Duitand 3, 22.15 uur Sport. TV 516.15 uur Tennis, Open Franse Kamoenschappen Parijs. Supchannel, 20.00 uur: Sport. RTL- 19.30 uur: Vooruitblik Grand Prix ui Canada formule 1, 23.45 uur: Sarruvatting Grand Prix van Canada Sponet, 08.00 uur Sport. Euroiort, 09.00 uur Sport. MAADAG Nedeand 3, 13.05 en 16.00 uur Stu dio Sort, tennis Open Franse Kam- pioerchappen Roland Garros. RTL '17.50 uur: Giro'91, wielrennen Rond van Italië. BBC 16.00 uur Autosport Grand Prix vi Canada formule Duitsland 2, 11.00 jur: Sport extra met tennis Open ranse Kampioenschappen Pa rijs Duitsnd 3, 11.05 uur Sport. TV 5,6.15 uur: Tennis Open Franse Kampenschappen Parijs. Sportot, 08.00 uur: Sport. Euroiort, 09.00 uur Sport. KOERSEN DENJAAG Onze tips voor de kersen van Duindigt in Wassiaar (morgen, aanvang aanvng 13.30 uur) en Alk maarmaandag, aanvang 18.00 uur) jiden als volgt; Duintgt le k<rs: 1. Fermano Hanover, 2. Floruj3 Fresh Di Robles (2-5-7) 2e kots: 1. Firmament, 2. Stanhope, 3 Mo> Closer (5-3-2) 3e kots: 1 Frans Jan Mazda, 2. Fu rie Lo?ll, 3. Elu De Lucia (7-5-10) 4e ko<s: Ren Voor Arabische Vol- bloedprden, (Geen Tip). 5e ko-s: 1 D'Argento Montee, 2. Eefke iterdijk, 3. Elvira Ossewaard (7-8-6) 6e koes: 1. Enfant Terrible, 2. Eve ryone': Wish, 3. Earby Alf (1-4-9) 7e ko<s: 1. Silverstone, 2. Belfort Prince, 3 Dalot (4-3-2) 8e koes: 1. Cervino Montana, 2. Don Berkui 3. Justaromance (2-6-5). 9e koes: 1 La Spezia. 2 Eibert Vrij- enessej Nit Bangsbo, 4 Meadow- branchDerby (4-9-11-5). 10e ko-s: 1 Eddy Oostland, 2. Nick Hoff, 3Excellent Fox (3-4-8). Alkimr le Koe: 1. Friese Princess, 2. Exce- lent OiViba, 3. Frans Atlantic (8-3- 7) 2e Ko6: 1. Faith, 2 Fornax Lues- wolle, lEmir Ter Lune (8-4-7) 3e Koe: 1 Dorien Wielinga, 2. FeN low Crvn, 3 Ezra Winnester (9-3-4) 4e Koe: 1. Erik. 2. Desmona C. 3. Dave R4-5-2) 5e Ko6: 1 Elegant D, 2 Dandy Loo. 3 yeloon (7-2-4) 6e Koe:: 1. Boni, 2 Ceder Du Bois* 3 Cron Way (3-5-6) 7e Koe: 1 Advance One. 2. FliU Lucswoe, 3. Evita Jorishof (5-1-2) 8e Koe: 1. Zo Boy Rose, 2. Cruis^ Missile,. Esmaralda Nuova (7-2-6) 9e Koe: 1 Edycair S, 2. Eusebio Tornad<3. Draver Boszorg (3-1-8) 10e Kots: 1 Channa Hanover, 2, Always\gain, 3. Brenda Uithuizen (7-5-2) 11e Kots: 1 Exact Kievitshof, 21 AwilkaJ. Duran S (2-6-4) 12e Ko^s: 1. Davidof Groenhof. 2, Dewi Gjenhof, 3. Every Mendel (5- 1-6) NAZ ontsnapt aannederlaag ZWOLL NAC kan zich gaan opiaken voor de finale van de lacompetitie. Gister avond spelde het met 1-1 ge lijk tegeiFC Zwolle, dat door deze neerlaag1 is uitgescha keld. A heeft aanstaande dinsdag de uitwedstrijd te gen NAC theoretisch nog een kans, mar dan moet het met minimaa twee doelpunten verschil Breda winnen. Marco Relpfsen stifte in de 31e minut fraai de bal over de vertvjfelde doelman Ka- relse. Ee onoplettendheid in de kwetsare Zwolse defensie was voldende voor Lammers om in deslotfase de gelijkma ker achtr doelman Abma te prikken. FC ZwollelAC 1-1 (1-0). 31 Roe- lofsen 1-0, 1 Lammers 1-1. Scheids rechter: Baker Toeschouwers 8 000. Gele kaart:Coorn (Zwolle), Corneliv sen. Den Han, Van den Dungen (al len NAC). FC ZwoLt Abma, Leusink (53. Smook), Hnsma, Duim en Koorn; Kontermai" Koggel, Roelofsen en Timmermn; Loeffen, Reijnders (82 Michels). NAC: Kaelse, Van den Dungen, Schapendak (22. Van Gils), Schrij vers en Goriels, Den Haan, Dik (64. Koumans) Lokhoff en Remie; Cor- nelissen ei Lammers

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13