)irectie Rijnsburgs bedrijf vil niet met FNV praten eeuwenhorstschool viert laatste feestje Noordwijk zet ook slagboom achter De Damm omhoog Eaidóa Qowuvnt Veiling kunstwerken werd regelrechte flop Controle op auto gordel IZEND LEERLINGEN VERWACHT OP REÜNIE EESCENTRALE SASSENHEIM VERHUIST NIET NAAR TERREIN JAGTLUST ïIDEN OMGEVING DONDERDAG 30 MEI 1991 PAGINA 13 jsse geeft viertal aten opknapbeurt E De gemeente Lisse is van plan en al straten te herbestraten. In een aantal |len wil men ook de inrichting van de n wijzigen. De Broekweg tussen de alstraat en de Hyacinthenstraat en de ssenstraat zullen worden herbestraat reconstrueerd. In deze straten worden beide zijden parkeervakken gemaakt. aan de Broekweg een groenstrook Ivjen toegevoegd. De bomen aan de nl ;weg kunnen blijven staan, maar de aan de Narcissenlaan zullen door worden vervangen. De Gerard Dou- - en de Kwartelstraat worden alleen uw bestraat. Daarnaast zal in de ■telstraat een inrit worden gemaakt ter van de Uitermeer. Valkenburgs Harmnie gaat obligaties verlopen VALKENBURG Valkenburgs Himonie sloopt de brandweergarage aan de Rirïgween zet op de vrijgekomen plaats een nieuw verëgingsgebouw neer. Er worden voor 30.000 guldeiobligaties uit gezet van 100 en 250 gulden met uitting te begin nen na vier jaar. Daarna hoopt me in zes jaar af te lossen. In 1992, bij het 90-jarig estaan van de Harmonie wil de vereniging bescftken over een eigen clubgebouw. Voorzitter P. vj der Meij Meij deed tijdens de ledenvergaderingiiet alleen een beroep op de leden maar ook op t Valkenburgse gemeenschap om de zware financie top te helpen opvangen. Tijdens de ledenvergad'ing werd M. de Haas uit Noordwijk na een pisftijd van drie maanden benoemd tot dirigent m de harmonie. Tevens werd besloten dit jaar dtl te nemen aan een van de concoursen van de Khinklijke Neder landse Federatie. Dodelijk ongeval na voorrangsfout WASSENAAR Bij een on- geval is een 66-jarige man uit Wassenaar gistermiddag zo ernstig gewond geraakt, dat hij 's avonds in het Westeindezie- kenhuis in Den Haag aan het opgelopen letsel is overleden. Het ongeluk gebeurde rond één uur in de middag, op de rotonde Lange Kerkdam- Prinsen weg/Van Oldenbar- neveltweg. Een 43-jarige vrachtwagenchauffeur uit Wassenaar verleende geen voorrang aan het 66-jarige slachtoffer, dat met zijn hoofd op het wegdek terecht kwam. WASSENAAR De veiling van kunstwerken in cultu reel centrum Warenar is een flop geworden. Van de 45 aangeboden werken werden er slechts 20 verkocht voor een bedrag van in totaal 4040 gulden. De veiling vormde een onderdeel van de manifestatie ter gelegenheid van het vijfjarig jublileum van cultureel centrum Warenar. De geveilde kunstwerken waren alle afkomstig van de Wasnar-groep, een groep beeldend kunstenaars uit Was senaar. De opbrengst van de veiling was onder meer be stemd voor materialen en leermiddelen voor de Wasnar- groep. Organisator Theo de Haan van de Wasnar-groep had minimumprijzen voor de kunstwerken vastgesteld die te hoog lagen om iedereen bij het bieden te betrek ken. Doordat enkele in de zaal zittende kunstenaars wer ken van collega's kochten werd nog enigszins de indruk gewekt dat er vraag was naar de aangeboden schilderijen, tekeningen en andere kunstobjecten. LISSE De politie van Lisse heeft de afgelopen dagen on geveer 450 automo bilisten aangehou den om te controle ren of men een au togordel droeg. Bij 130 bestuurders en passagiers bleek dit niet het geval te zijn. Tegen hen werd proces-ver baal opgemaakt. Oegstgeest verhoogt huizenbelasting toch OEGSTGEEST Wethouder J. van der Reijden van financiën in Oegstgeest houdt toch vast aan een extra verhoging van de onroerend-goedbelasting in Oegstgeest in 1992 om een tekort van omstreeks 100.000 gulden op de begroting te dekken. De Oegstgeester gemeenteraad heeft zich al te gen een verhoging van drie procent, boven de trendmatige verhoging, uitgesproken. Volgens de wethouder is de verhoging ech ter noodzakelijk, tenzij een extra bezuini ging wordt doorgevoerd. Er zou bezuinigd kunnen worden op subsidies aan instelingen die geen plaatselijke binding hebben, er zijn enkele vacatures die zouden kunnen wor den geschrapt, en zo zijn er nog enkele mo gelijkheden. Het is aan de gemeenteraad een keus te maken, aldus Van der Reijden. Volg van de voorpagina) mi IS KOLDENHOF NiSBURG Bij het Agbloemenbindbedrijf <3a|Vink werken onge- vijftig mensen van er vijfenveertig lid an de FNV. De FNV il vier keer gevraagd jSet de directie te mo oi overleggen over de 3> dsvoorwaarden en de ^dsomstandigheden in oedrijfOok wilde jraten over de instel- van een onderne- J2;raad. De directie #rde echter iedere van overleg. landse en Turkse komaf, heb ben ondermeer klachten over de ongezonde werksituatie in De Vink. In een rapport van de arbeidsinspectie, die het be drijf begin van dit jaar be zocht, werd melding gemaakt van een aantal ernstige gebre ken. De Vink kreeg in maart één maand de tijd om wat te doen aan de ververij en twee maanden om de slechte venti latie te verbeteren. Volgens FN V-bestuurster J. Grimbergen heeft het be drijf van de gebroeders Van Delft in die tijd niets gedaan. „De toestand is hier onhoud baar", aldus Grimbergen. „Mensen hebben last van hun longen, neus en staan soms let terlijk te kotsen van de lucht die in de ververij hangt. Wan neer ze water willen drinken krijgen ze geen bekertjes, om dat er ooit één gestolen zou zijn. Ze moeten dus uit hun met verf besmeurde handen drinken, lant van handschoe nen wil hen hier ook niets weten". Ultimium De wersituatie bij De Vink heeft vigens Grimbergen ne- gentiene eeuwse trekken. „Zwangre vrouwen krijgen geen kik om op te zitten en er haijt een voortdurende sfeer vn intimidatie. De lei ding s|at vaak letterlijk te schreewen egen het perso neel erbok de lichamelijke in- tegrite wordt niet gerespec- teerd" De FIV had het bedrijf tot gistere de tijd gegeven in overlq te treden met de bond. De ViJk reageerde echter niet op heliltimatum. In een actie- vergaering besloten de werk- nemes vervolgens zelf actie te gaan moeren. Na de middag- pauzebleef het personeel zit ten ii de kantine. Telefonisch werd FN V-medewerker Jet Grimbergen verzocht naar het bedrijf te komen. Haar werd de toegang geweigerd, maar ze wist toch in een onbewaakt moment naar binnen te glip pen. Daar voegde zij zich bij de actievoerders. De eveneens gewaarschuwde pers kreeg geen toestemming met haar of het personeel te praten. Hen werd door een ge agiteerd lid van de directie te verstaan gegeven het bedrijfs terrein te verlaten. Een ploeg van Radio West werd met een brandslang van het bedrijf af- gespoten. De stemming rond het bedrijf was grimmig. Met een blokkade werd gepro beerd te verhinderen dat de inleenkrachten aan het werk zouden gaan. Toen de bedrijfs leiding met gebruik van fysiek geweld trachtte de blokkade te verwijderen, blies Grimbergen de actie af. Gisteravond kwamen de actie voerende werknemers bijeen in Tripodia in Katwijk. Beslo ten werd om nog deze week nieuwe acties te voeren. Grim bergen wilde nog niet precies zeggen wat voor soort acties. „We denken aan korte werk onderbrekingen, zoals van daag. Maar ik kan me ook voorstellen dat we de afne mers van De Vink benade ren", aldus de FNV-bestuur- ster. Acties Grimbergen sloot niet uit dat juridische stappen tegen het droogbloembindbedrijf zullen worden genomen. Vandaag zal ze dfaarover overleg voeren met een jurist van de bond. Grimbergen: „Men heeft vol gens mij de ARBO-wetgeving overtreden door niets te doen met het rapport van de ar beidsinspectie". De directie van het bedrijf was niet voor commentaar bereik baar. Kapel heropend Mgr. Bar heeft gisteren in zijn functie van krijgsmachtsbisschop de kapel op het Marinevliegkamp Valkenburg heropend. Hij deed dat door een bord te onthullen. Tijdens de daarop volgende dienst onder leiding van vlootpredikant Selms werd door de aannemer een doopvont geschonken. Bij de plechtigheid waren C. Sinke en W. van Montfrans, burgemeesters van respectievelijk Valkenburg en Katwijk aanwezig. Ook brigadegeneraal Van Dijk, voorzitter van SION, was present. FOTO: HENK VAN DEN ENDE les gestolen u IJK In het korte mo- at de eigenaar van een Irijf aan de Valkenburg- in Katwijk gistermiddag as, hebben onbekenden OOtefeuilles geplunderd. Er ïnen cheques en girobe- rten voor een totaalbe- an 35.000 gulden. al van gereedschap j [JK Een onbekende ar( heid gereedschap is af- nacht gestolen uit een #et bij de Pniëlkerk in 'gil I. De daders kwamen de en men door het slot open io en. MARIJKE DEN HOLLANDER NOORDWIJK Met in gang van vandaag worden de slagbomen van het parkeerterrein De Damm achter de Hoofdstraat in Noordwijk voorlopig bui ten werking gesteld. Wet houder P. Barnhoorn (NB) van financiën is tot dat besuit gekomen omdat het systeem met slagbo- mei gekoppeld aan een betialautomaat niet goed furctioneert. Vogens Barnhoorn veroor zaakte het regelmatig falen vai het systeem de bomen ble'en dicht als ze open moes ter gaan of de betaalautomaat fuctioneerde niet te veel ergrnis en problemen. Boven dien was er regelmatig sprake van vandalisme of sabotage. Er werd lijm in de gleuven van de apparatuur gespoten en plastic afsluitstrips voor vuil niszakken in de betaalauto maat gestopt. Ook werden de slagbomen wel uit hun voegen getrokken. Uit een gesprek met de Hoofd straat-winkeliers is het vol gens Barnhoorn duidelijk ge worden dat de situatie niet langer kan voortduren. „We hebben er alles aan g het besluit dat door het vorige college is genomen om betaald parkeren in te voeren met een systeem van achteraf betalen tot een goed einde te brengen. Dat is helaas niet gelukt. We staan nu met de rug tegen de muur", aldus de wethouder. Ellende De ellende met het project be taald parkeren in de bloemen- badplaats begon toen het in stallatiebedrijf dat in de arm was genomen failliet ging. Toen een ande» bedrijf de zaak af zou maken bleek er van alles mis met de appara tuur. De nieuwe installateur beloofde echter alles in orde te maken. Tot op heden heeft het bedrijf de problemen echter niet onder de knie kunnen krijgen. Barnhoorn: „Ik heb geen korte termijn politiek willen bedrij ven. Het is maar makkelijk om na twee weken te zeggen, het werkt niet, dus schaf het maar weer af. Ondanks de kritiek heb ik steeds mijn rug gerecht om te blijven vechten om het voor elkaar te krijgen. Ik vind het erg jammer dat het niet is gelukt". Al eerder nam Barnhoorn het besluit om het parkeerterrein Wantveld weer volledig vrij te geven. Hier speelde als achter liggende gedachte mee dat de bewoners van omliggende straten meer parkeeroverlast te verduren hadden omdat au tomobilisten of niet konden vanwege falende apparatuur of niet wilden parkeren op het parkeerterrein. Op de Ko ningin Astridbouievard blijft het betaald parkeersysteem in werking. Een onafhankelijk bedrijf is opdracht gegeven te onderzoeken wat er precies mis is met de apparatuur op de Damm. De uitslag hoopt Barn hoorn binnen 14 dagen te ver nemen. „Aan de hand daarvan zullen verdere beslissingen worden genomen". KOLDENHOF .DWIJKERHOUT e verwachten toch •jjizend mensen op de van zaterdag. Toen ooi 25 jaar bestond sn er een kleine jteiderd mensen-. Het '•'fien jaar later en het naar uit dat dit de kans is op een bij- nst in de oude Wanneer we gefuseerd zijn met oó euwenhorst College 3ldlt er wel niet meer ■sikomen". Directeur den Kelder van de a#nde Leeuwen- iB^hool uit Noord wij- fit stelt het, wars /erbodige sentimen- st. De R.K. MAVO dr. Poelslaan viert 2(jr'keinde haar laatste Aarige Op den Kelder, [tg uit Rotterdam, nds 1974 bij de school, werd hij na Smithuis iT^jer de derde en, naar laat aanzien, tevens lirecteur. „We hebben n cyclus van ongeveer 'rkjaar volgemaakt. Een a. [erond geheel al had ik 'sf» nog wat jaartjes aan gg en knopen", aldus Op der, die conrector zal op de nieuwe school. Van 1976 tot 1978, toen de school met ruim vierhonderd leerlingen topjaren draaide, wees niets op een gedwongen fusie. Anno 1991 is het leerlin gental echter teruggelopen naar ongeveer tweehonderd. Dat zijn er veertig te weinig om zelfstandig door te mogen gaan volgens richtlijnen van minister Ritzen. De Leeuwen- horstschool heeft in de jacht op leerlingen duidelijk -aan het kortste eind getrokken, al wil Op den Kelder dat niet zo hard stellen. Hij wijt het verlies ondermeer aan de drempelverlaging van het HAVO-onderwijs. „De noodzaak veel leerlingen te hebben, lijkt het hogere voor bereidend onderwijs er soms toe te brengen wat sneller leerlingen aan te nemen die men vroeger aan ons zou heb ben over gelaten", formuleert hij voorzichtig. „Wij stellen ons tot op zekere hoogte het zelfde op ten opzichte van het LBO. Je ziet dan ook een ver schuiving in de leerlingenpo pulatie optreden. Vroeger ging een leerling die 2-HAVO niet haalde geregeld door naar 3- MAVO, terwijl ik nu wel eens de indruk heb dat men de leerlingen liever het jaar laat over doen om voldoende leer lingen in huis te houden". Management De fusie zal een eind maken aan een eventueel gebrekkige doorstroming. Maar Op den Kelder ziet meer voordelen. „Het wordt straks buitenge woon moeilijk een kleire Directeur G. Op den Kelder op de plek waar al jarenlang de traditionele foto van de eindexamen klas van de Leeuwenhorstschool gemaakt wordt. De school viert dit weekend haar laatste feestje FOTO: HENK VAN DEN ENDE school te managen. De over heid delegeert steeds meer ta ken naar de scholen. Zo moeten we een eigen perso neelsbeleid gaan voeren en zelf onderhandelen met de bonden. Een te zware opgave voor' een kleine school als de onze", stelt hij realistisch vast. Achter de schermen wordt hard gewerkt om de brugklas van de nieuwe scholenge meenschap op 1 augustus van start te laten gaan. In eerste instantie zal de Leeuwenhorst- school als dependance gaan fungeren. Op termijn zal men echter volledig onderdak zoe ken in de gebouwen van het Leeuwenhorst College aan de Langelaan. Sommige aspecten van een kleine school zal hij echter node missen. De geringe af stand tussen leerlingen en do centen is er één van. Op den Kelder: „Het is een maar een detail, maar bij de docententoi letten hangt een verjaarska- lender met de namen van al onze leerlingen". De snel veranderende maat schappij heeft volgens Op den Kelder zijn sporen nagelaten op de jeugd van vandaag. „Deze wereld is een luxe we reld, waarin TV, video, sport en de disco belangrijker zijn geworden dan de school", ana lyseert hij. „De kinderen ko men uit kleinere gezinnen en krijgen daarom meer aandacht dan vroeger. Op school wor den wij vervolgens geconfron teerd met kinderen die slecht op hun beurt kunnen wachten. Dit alles vertaalt zich in een opvallend gebrek aan concen tratie. Een gegeven dat wij overigens niet zelf hebben uit gevonden, maar dat zich over al openbaart". De Leeuwenhorstschool heeft geprobeerd in te spelen op het nieuwe type leerling. Leer lingbegeleiding, in de vorm van studielessen en werk weekeinden, werd een een be grip. Ook hield de school zich bezig met zaken als 'pesten op school', 'faalangst' en 'huis- werkbeleid'. Dat de school re latief klein was, was daarbij een voordeel, meent Op den Kelder. De komende dagen worden al deze overpeinzingen opzij ge zet voor verschillende festivi teiten ter gelegenheid van het 35-jarig jubileum. Vandaag en morgen zijn allerlei activitei ten voor de leerlingen georga niseerd. Naast een fietstocht en een sportochtend staan er diverse gastlessen op het pro gramma. Zo wordt er een dansles en aerobicsles gegeven en zal er een professionele bas ketballtraining bij te wonen zijn. Het hoogtepunt zal echter de Zuid-Amerikaanse feesta vond, compleet met lambada- en limbowedstrijden, op vrij dagavond moeten worden. Zaterdag 1 juni zijn dan de oud-leerlingen en oud-docen ten aan de beurt. Op den Kel der hoopt op eén zonnetje. „Want hoe we duizend man moeten bergen als we het schoolplein niet op kunnen is mij nog een raadsel", besluit hij toch een tikkeltje bezorgd. ving van de voorschriften die de hinderwet aén het berijf stelt. Volgens een woordvoer der van de Vleescentrale geeft de gemeente een verkeerde voorstelling van zaken. Het bedrijf in het cenrum van Sassenheim vormt momenteel volgens de gemeente een voortdurende milieubelasting voor de directe omgeving. De gemeente heeft de afgelopen maanden met de Vleescentrale gesproken over een mogelijke oplossing van het probleem. Beide partijen waren het ero ver eens dat verhuizen de bes te oplossing zou zijn. Een per-' ceel grond op het bedrijventer rein Jagtlust leek een geschik te locatie. De gemeente stelde vervolgens een bijdrage be schikbaar om een verplaatsing mogelijk te maken. De Vlees centrale ging echter niet ak koord met het aanbod. Volgens de Vleescentrale is de hoogte van het aanbod niet de belangrijkste reden van de af wijzing. Ook de vorm van het aangeboden perceel zou niet geschikt zijn. Het bewuste per ceel zou te groot en te smal zijn voor het bedrijf. Boven dien zou er ook een oouwclaim op de grond liggen, waardoor de Vleescentrale verplicht zou worden voor de bouw van een nieuw bedrijfspand met aan nemingsbedrijf Meier in zee te gaan. De Vleescentrale noemt het „een heel vreemde zaak" dat de gemeente Sassenheim de onderhandelingen met het be drijf als beëindigd beschouwt. „We waren overeen gekomen een taxateur te laten bepalen in welke mate de gemeente bij zou gaan dragen in de kosten voor een verblijfsverplaatsing. Er is nooit gezegd dat we naar Jagtlust zouden moeten. Wij willen best vertrekken, maar wel naar een locatie die ons past", stelt een woordvoerder van de slachterij. B en W van Sassenheim zeg gen het besluit van het bedrijf te betreuren. Door de afwij zing is ook een plan om op de plaats van de slachterij een projekt van woningbouw en winkels te realiseren voorlopig van de baan. REGIOJOURNAAL Concert Muziekvereniging Canite Tuba geeft morgenavond in de hal van veiling CNB aan de Grachtweg in Lisse een concert. Het programma is zeer gevarieerd en komt tot stand met de medewerking van de harmonie, de drum band en het majorettenpelo- ton. Aanvang acht uur, toegang gratis. Gezinsbelang Woningbouwvereniging Het Gezinsbelang houdt morgen avond de jaarlijkse algemene vergadering. De bijeenkomst vindt plaats verenigingsge bouw De Kleine Engel bij de Beekbrug in Lisse en begint om acht uur. Na de opening volgen de diverse jaarversla gen, alsmede de bestuursver kiezing. Naast enige andere zaken van huishoudelijke aard wordt ook de traditio nele verloting weer gehou den. Badmode Vanaf 1 juni is in het Mu seum Oud Noordwijk een expositie te zien over bad mode van het begin tot he den. Ook is er een tentoon stelling van een maquette van de badplaats rondom 1900 te bezichtigen. Het mu seum aan het Jan Kroons- plein 4 in Noordwijk, is van maandag tot en met zaterdag geopend van tien tot vijf uur en zondag van twee tot'vijf uur. De tentoonstelling zal tot 14 september te zien zijn. Piano-recital In Artopa in Lisse wordt za terdag een pianQ-recital ge geven worden door een vier tal pianisten die binnenkort hun staatsexamen piano ho pen te behalen. Pauline Koele, Annemieke Pernet, Gabrielle van Rooijen en Arie van der Neut zullen composities van onder ande re Bach, Beethoven en Cho pin ten gehore brengen. Het optreden in Artopa aan de Grevelingenstraat 50 in Lis se begint om acht uur. De toegang is gratis. Postzegelruildag De postzegelvereniging Val kenburg aan de Rijn houdt zaterdag van tien uur tot half vijf open dag. In de Hervormde Kerk, Castel- lumplein 1 in Valkenburg zullen diversen handelaars aanwezig zijn. Ook is er een snuffelhoek voor dubbele zegels. Toegang voor niet-le- den is fl. Het toegangsbewijs is tevens een lotnummer voor de die avond georgani seerde loterij. Country-avond In Noordwijkerhout staat za terdag de laatste Nort-Hill Country Dansavond op het programma. Voor de laatste keer wordt de avond gehou den in de Ouwe Gijs (Piet Gijs) in Noordwijkerhout. De Ouwe Gijs krijgt name lijk een nieuwe bestemming. Op de laatste avond staat een optreden gepland van de vijfmansformatie Alamo. Aanvang negen uur, toegang kost f10. De nieuwe locatie voor de country-avonden is gevonden in Lisse. Vanaf 4 juni kan iedereen voor dans lessen en avonden terecht in De gewoonste zaak aan de Schoolstraat 11, in Lisse. Russisch Een groep Russische kinde ren uit Peresla vl, noordelijk van Moskou treedt van avond en zondagmorgen op in Oegstgeest. De groep, leerlingen van éen muziek school brengt een program ma van Russische volksmu ziek en volksdansen in tra ditionele klederdracht. Don derdagavond begint de voor stelling in het Groot Proffijt aan het Boerhaaveplein in Haaswijk om half acht. Zon dagmorgen is er om half twaalf een voorstelling in bejaardencentrum Hofwijck aan de Hazenboslaan. Entree P.50. Kringconcours De Ponyclub Poeleway en Landelijke Rijvereniging Sint Hubertus houden zater dag het jaarlijkse kringcon cours voor paarden en po ny's te Lisse. Deze wedstrij den vinden plaats op de ter reinen bij het Ruitercentrum aan de Rooversbroekdijk 55 in Lisse. Om half negen 's ochtends wordt begonnen, toegang is gratis.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13