Selecteren van De Goei j vormt vingerwijzing Vanenburg vraagteken voor Rinus Michels Dordrecht blijft op zijn plaats german en Haarhuis ofiteren op gravel Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! J'ORT CeidócSouoont WOENSDAG 29 MEI 1991 PAGINA 9 doet een beroep op litairen in 'zaak Scheepers' AVIV PSV zal volgende week bij de leiding iet nationale militaire voetbalteam pogingen on- >men om aanvaller Twan Scheepers alsnog be- baar te krijgen voor de wedstrijd van volgende zondag tegen FC Groningen. Dat meldde gister- d manager Kees Ploegsma vanuit de Israëlische Istad Tel Aviv. zou ontzettend sneu zijn wanneer Twan de be nde wedstrijd van het seizoen zou moeten mis- vond Ploegsma. „Op zich hoeft het geen conse- ties voor zijn basisplaats te hebben, maar het is leuk als hij niet aanwezig is als het er voor het echt op aan komt." rsma zei niet veel te verwachten van zijn pogin- jcheepers van de militairen los te weken. „Je PSV zijn, maar dat wil niet zeggen dat je hierop ed hebt", aldus Ploegsma. „Als hij geen vrij zijn onze handen gebonden." Cipollini wint derde etappe CAGLIARI De Italiaan Mario Ci pollini heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De rit ging van Sassari naar Cagliari over 231 kilometer. Cipollini was de beste in de sprint van een grote groep. Chioccioli, land-en ploeggenoot van de dagwinnaar, behield de leiding in het algemeen klassement. De Engelse amateurwielrenner Sime on Hempsall heeft gisteren in de twee de etappe van de Milk Race zijn pro fessionele collega's afgetroefd. De Brit se wegkampioen werd door de prof Chris Walker, de klassementsaanvoer der, opgejaagd naar de zege in Lincoln. Hempsall hield twee seconden over op zijn rivaal. Tijdens de derde etappe van de Giro ontstond deze massale val partij. FOTO: AP Motorrijder verongelukt DOUGLAS De mo- torsport op het Britse eiland Man heeft op nieuw een dode geëist. Volgens de organisator van de TT, die aan staande zaterdag wordt gehouden, kwam gisteren bij de vrije training de 27-ja- rige Engelsman Ian Young om het leven. Young crashte met een snelheid van bijna 200 kilometer per uur. Hij was het 157ste slachtoffer op het be ruchte circuit van Man. Janssen van Raay verwacht einde transfersysteem BRUSSEL Mr. Jim Janssen van Raay verwacht dat uiter lijk eind 1992 profvoetballers binnen de EG vrij zijn te spe len bij de club waar ze willen. Volgens de advocaat van de spelers vakbond VVCS zal het transfersysteem op korte ter mijn verdwijnen. Janssen van Raay baseert zich op de uit spraak van het gerechtshof van Luik, dat gisteren de Bel gische voetbalbond (KBVB) gelastte voetballer Jean-Marc Bosman vrij te geven voor elke club die van' zijn diensten gebruik wil maken. Er mag door geen enkele vereniging een transferbedrag worden verlangd. Rob Alflen naar Ajax AMSTERDAM Ajax heeft gisteren overeenstemming bereikt met Rob Alf len over een drie-jarig contract. Al eerder kwamen de Amsterdammers de transfersom overeen met FC Utrecht. De formatie uit de Domstad ontvangt voor de 23-jarige middenvelder een be drag van ongeveer één miljoen gulden. FC Utrecht wil overigens drie spelers aantrekken. De nummer vier van de eredivisie denkt dit te kunnen betalen uit de transfersom van Alflen en van het bedrag waarvoor Steinmann eerder in het seizoen naar Dundee United ver trok. Manager Ooft kon dit besluit ne men, nu hij er vrijwel zeker van is dat de rest van de selectie intact blijft. Gis teren verlengde voorstopper De Koek zijn contract met drie jaar. Afgelopen maandag al had verdediger Verrips voor twee jaar bijtekent. Haarhuis won in de eerste ronde van Roland Garros van de Jkaan Richy Reneberg. IE VAN HATTUM TS Voor Nicole Jager- de gravelspeler de ech- tnisser. „Wimbledon is en, pats boem een volley is het over". Dat vindt ige Nederlandse, die is drongen tot de tweede van Roland Garros, niks. van Hulst, trainer van Haarhuis, ziet ook het graveltennis. „Hier in zie je gevechten waar de total loss uitkomen. I die alles uit de kast spelen tegen Chang. |?|tig", aldus Van Hulst, zijn leerling Haarhuis >t één van zijn beste par- ooit op gravel spelen, uis vernederde de num- 1 van de wereldranglijst Reneberg (6-3, 6-3 en Er zijn uitgesproken en tegenstanders van op gravel. De tegenstan- inden de eeuwigdurende wisselingen saai, de anders genieten van de che gevechten om ieder Maar over één ding zijn eens: de besten op gra- jn de beste allrounders. )eukende opslag is wel inomen, maar is niet vol- e voor de eindzege in het enige van de vier Slamtoernooien dat op irzeld baksteen wordt :ld. Daarop stuiten de ballen hoger op en schieten minder snel door dan op wel ke andere ondergrond ook. Geduld Jagerman toonde gisteren tij dens haar knappe 6-2, 6-4 zege op de Tsjechische Andrea Strnadova hoe het moet op gravel. Met geduld, veel sprei ding, af en toe een dropshotje en zorgvuldig opgebouwde aanvallen versloeg de nummer 155 van de wereld de 101 plaatsen hoger genoteerde Tsjechische. Jagerman zakte van de 100-ste naar 155-ste po sitie op de wereldranglijst, om dat ze van juli vorig jaar tot februari dit jaar nauwelijks speelde vanwege een achilles peesblessure en een operatie aan die pees in oktober. Paul Haarhuis boekte zijn bes te resultaten tot nu toe op gra vel. Al twee jaar achtereen stond hij in Parijs in de derde ronde. Zijn volgende tegen stander is het opslagkanon Go ran Ivanisevic. In Rome ver sloeg Haarhuis de Joegoslaaf twee weken terug op gravel. Met geduld als belangrijkste wapen. Bollegrafs liefde voor het gravel werd er gisteren na de onthutsende 6-0, 6-2 neder laag tegen de Zuidafrikaanse Elna Reinach (nummer 72 van de wereld) in ieder geval niet groter op. De service-volley speelster joeg ieder belangrijk punt zonder geduld in het net of buiten de lijnen. DEN HAAG Ed de Goeij toonde zich eerder aangenaam verrast dan verbaasd over de uitno diging voor Oranje die bondscoach Rinus Mi- chels hem gisteren over handigde. De doelman van Feyenoord had in de huidige situatie wel re kening gehouden met de mogelijkheid dat hij zou kunnen worden opgeroe pen. „Met Hans van Breukelen en Stanley Menzo niet beschik baar was er een gerede kans", sprak de Rotterdammer nuchter in een eerste reactie. „Je gaat dan voor je zelf een paar namen op papier zetten van kandidaten. Daartoe re kende ik ook Ruud Hesp en Raymond van der Gouw. Dat ik nu ben gevraagd geeft me uiteraard wel veel voldoe ning". Ed de Goeij reist dus komen de maandag mee met een uit gebreid gezelschap voetbal lers, dat een dubbel bezoek gaat afsteken aan de Finse collega's. Op dinsdag speelt het olympische team in Kot- ka (130 kilometer ten oosten van Helsinki) en een dag la ter treft het A-team in de hoofdstad de Finse nationale ploeg in de race naar 'Zwe den 1992'. Voor De Goeij be tekenen het interessante da gen, want de lange doelman (1,97 meter) speelt komende zondag de KNVB-bekerfinale met Feyenoord tegen BW Den Bosch. „Die uitnodiging had dus eigenlijk op geen be ter moment kunnen komen", stelt de oud-Spartaan. „De fi nale is voor Feyenoord een hoogtepunt in dit seizoen en de uitverkiezing als reserve doelman is voor mij persoon lijk het bereiken van een mooi moment is m'n loop baan. Het Nederlan'ds elftal is toch het beste wat je kunt ha len; daarom ben ik er eigen lijk heel blij mee". De 'hoogtijdagen' voor Ed de Goeij, de enige Feyenoorder in Michels' selectie, beteke nen overigens tevens een probleempje voor zowel de doelman als de bondscoach. De Kuip-club bereidt zich de zer dagen intensief voor op het bekerduel, dat een voor het overige mislukt seizoen in één klap goed moet maken en toegang moet bieden tot Eu ropees voetbal. Oranje prepa reert zich vrijdag en zaterdag op het EK-kwalifikatieduel tegen de Finnen met een trai ningsstage in de wat onge bruikelijke omgeving van het Brabantse Oisterwijk. Dat lijkt op botsende belangen. „Ik zal zo gauw mogelijk con tact met Zeist opnemen om daarvoor een oplossing te be denken", stelt De Goeij door tastend. „Michels zal me graag in het trainingskamp willen hebben, maar Jansen wenst me natuurlijk bij de groep van Feyenoord, die za terdag een dag voor de beker- Ed de Goeij, nieuweling bij de selectie van het Nederlands elf tal. FOTO: ANP dus internationale ervaring mee op gedaan. Met Sparta heb ik ook tweemaal Europa Cupvoetbal meegemaakt. Te gen Hamburger SV en Borus- sia Mönchengladbach zat ik de op de bank". De doelwach ter van Feyenoord ziet in de uitnodiging van Michels een erkenning voor zijn kwalitei ten én een sterk seizoen. „Dat laatste is misschien een beetje ondergesneeuwd geraakt door de slechts totaalpresta- Lijn doortrekken Ed de Goeij (24) ziet met zijn uitverkiezing ook een bepaal de lijn in zijn carrière doorge trokken. „Ik heb tot dusver in een aantal vertegenwoor digende elftalen gespeeld. Het Nederlands team van zestien/ zeventienjarigen, de UEFA- ploeg, Jong Oranje en het olympische team. Daar heb ik ties van Feyenoord", meent hij. „Maar ik denk dat ik zelf deze competitie heel constant heb gespeeld. En gaandeweg het seizoen zelfs nog wat be ter ben geworden. Dat is an deren kennelijk ook niet ont gaan". Waarbij De Goeij, die aan het begin van dit seizoen van Sparta kwam en in de Kuip Joop Hiele opvolgde, waarde ring toezwaait aan Wim Jan sen. „Sinds hij bij Feyenoord is, is het toch een stuk beter gegaan. Qua prestaties van de hele ploeg, maar vooral mis schien wat betrouwbaarheid betreft van de verdediging. Bij welk laatste onderdeel ik natuurlijk ook een bepaalde rol heb gespeeld". Aardig detail Aardig detail bij de huidige Oranje-groep is natuurlijk wel dat De Goeij nu weer een plaats inneemt achter de man, die hij bij Feyenoord verving, Joop Hiele. Over de vraag wat er verder gaat ge beuren als Van Breukelen en Menzo, de normale nummers één en drie, maakt De Goeij zich op dit moment nog niet druk. Evenmin als hij zich wenst te bemoeien met de vraag waarom Michels niet in vorm zijnde routiniers als Van Ede en De Koning heeft geïnviteerd. „Dat weet ik niet", zegt simpel de Rotte- rammer, die in elk geval zijn selectie kan beschouwen als een vingerwijzing naar de toekomst. De dikke dertigers Van Breukelen en Hiele ha ken waarschijnlijk na het EK van volgend jaar af en achter de dan wellicht als eerste keus te beschouwen Menzo is dan weer een plekje te ver dienen. Hoewel De Goeij mis schien al 'verder' denkt. GEP LEEFLANG en FRANK WERKMAN DEN HAAG/TEL AVIV De kans bestaat dat volgende week woensdag niet één speler van PSV is vertegenwoordigd in het Neder lands elftal, dat in Helsinki tegen Finland speelt. Gerald Vanenburg, de enige 'Eindho- venaar' die door bondscoach Rinus Michels werd geselecteerd, viel gisteravond tijdens een vriendschappelijke wedstrijd in Israel geblesseerd uit. Manager Kees Ploegsma kon gisteravond vanuit Tel Aviv geen duidelijkheid geven over de ernst van Vanenburgs blessure. „Ge rald viel een half uur voor het einde van de wedstrijd uit", aldus Ploegsma. „Die jongen heeft natuurlijk een behoorlijke operatie achter de rug. Hij is duidelijk nog niet geheel fit". Direct na de maaltijd zocht Vanenburg zijn hotelkamer op. Rentree De herstellende middenvelder was pas sinds kort weer redelijk in de running en leek af gelopen weekeinde tegen FC Twente al weer te hebben bewezen redelijk in vorm te zijn. Kees Ploegsma durfde geen uitsluitsel te ge ven over de vraag of de balvaardige Vanen burg in Helsinki al van de partij zal kunnen zijn. „Hij is dan niet honderd procent", aldus Ploegsma, „maar of hij so wie so kan spelen moeten we eerst afwachten". PSV zette gis teravond de wedstrijd tegen het Israëlische nationale team, dat onder de naam 'all-stars' in Tel Aviv op de mat kwam, overigens met 3-2 in winst om. De Eindhovense treffers kwamen op naam van Romario (twee keer) en Bosman, die de in Nederland achtergeble ven Scheepers verving. Mocht Vanenburg woensdag toch kunnen spelen, dan maakt hij net als Ronald Koe man, Frank de Boer, Aron Winter en Bryan Roy zijn rentree. Koeman en Winter zijn hun blessures inmiddels de baas, Roy en De Boer waren voor het vorige treffen met Fin land (2-0 in Rotterdam dank zij doelpunten van Van Basten en de nu afwezige Gullit) gepasseerd. Normaliter is Vanenburg niet tegelijk met de andere Oranje-spelers aanwezig in Oister wijk. Rinus Michels belegt daar vrijdag en zaterdag een trainingsstage. Kees Ploegsma liet gisteravond weten dat Vanenburg tege lijk met de rest van de PSV-delegatie pas vrijdag in het vliegtuig naar Nederland stapt. De mogelijkheid bestaat dat hij op eigen ge legenheid eerder terugkeert, maar, aldus Ploegsma, „alleen als hij hier toch niet meer in actie kan komen". De kans dat de mid denvelder zaterdag deelneemt aan een oe fenwedstrijd is uiterst klein. De Jong In vergelijking met de spelersgroep van een maand geleden is slechts Jerry de Jong van PSV niet vanwege fitheids-perikelen buiten de boot gevallen. De verdediger, die in het Nederlands elftal nimmer faalde, betaalt de tol voor het feit dat hij bij zijn club geen ba sisplaats heeft. Coach Robson geeft de voor keur aan Gerets en dat kostte De Jong, za terdag nog invaller (voor Van Aerle) tegen FC Twente, weer zijn Oranje-plaats. Waarbij wellicht een rol heeft gespeeld dat Michels liever met Frank de Boer van Ajax een linksbenige verdediger in zijn groep heeft. De Jong kende wat dat betreft probleempjes tegen Finland, toen hij vanaf de linkerkant moest opereren. ONDER DE LOEP tuurlijk beseften we dat onderdrukt werden. Het ier in turnen was al lang maar je moest door. nig keus. Klagen? Dan je een pets krijgen. Wij )en elkaar, wij steunden ar, we huilden samen. Je het alleen vol dankzij indere meisjes. Ik dacht tdurend aan mijn ouders, probeerde ik me in te een wat ze thuis aten. Als zware training kregen, ik soms. Maar niet de trainers bij waren, t dan was je nog niet ja- Dan zeiden we 's avonds n elkaar dat we naar huis len. Maar je moest blij er veranderde toch niks je situatie". En: „Maar de grote toernooien de ik me een gevangene, mochten nooit de stad in, 'ijl ik dat zo verschrikke- graag wilde. De training zo zwaar en we kregen ïtzettend weinig te eten", opturnster Aurelia Do- uit Roemenië in Sport rnational. h, ik ben niet zo psycho mijn racket. Ik heb er van 100 procent kevlar, r kan ook gerust met een :r spelen. En de bespan- schommelt, zo tussen 24 8 kilo. Ik vraag altijd 26, iedere bespanningsma- is anders. Ik zoek 't tleem altijd bij heel veel en, maar niet bij mijn ra- Al hou ik 't wel op een nsnaar. Duur, maar je hebt er nu eenmaal meer controle mee. Dat doe ik al heel lang, want ik werd in mijn jeugd zó verwend. Ik kreeg alles cadeau. Een Goe de Oude Tijd was dat. Totdat die sponsors erachter kwa men dat 't niet zo lucratief was om jochies van tien darmbespanningen, rackets, kleding en tennisschoenen te geven". Tennisser Richard Kraji- cek in het Algemeen Dag blad. „De mensen bewust maken van wat zich op een operatie tafel afspeelt, is op zich niet verkeerd, maar er zijn gren zen. De medische ontwikke lingen worden in de schijn werpers gezet van een groot publiek, dat leeft met poli tiek, schandalen en sport. Dat is niet badinerend be doeld, het is de realiteit. In die roerige tijden rond Gullit heb ik mezelf voor ogen ge houden: „Dit is een moment opname, je moet even ver stoppertje spelen". Een nood zakelijk kwaad, ja. Boven dien ging 't niet om mij, maar om hem. Ik heb er altijd te gen gewaakt om mijzelf te verloochenen en gelukkig vind ik thuis het klankbord dat ik nodig heb. Ik heb al thans nooit de indruk gekre gen dat mijn vrouw en kin deren mij anders zijn gaan zien, omdat ik Ruud Gullit heb geopereerd". Chirurg Marc Martens in De Telegraaf. Mart Smeets: analytisch te keergaan FOTO: ANP „Ik word gestimuleerd door onzekerheid: is het er wel? Zijn de verbindingen wel in orde? Je kunt mij geen groter plezier doen dan met een uit zending waarin alles op losse schroeven staat. Als er haast bij is, een ontzettende span ning bij komt kijken, als het niet gerepeteerd is, dan vind ik het heerlijk. Dan kom ik het best tot mijn recht. Ik doe met ontzettend veel plezier NOS Laat, dan mag ik ook eens een keer een vraag stel len aan iemand die twee boe ken meer gelezen heeft dan ik, maar in principe is dat toch een vrij eenvoudig en strak programma, waarin lij nen uitgezet zijn, waarin de regisseur precies weet wat hij moet doen, de vraagstelling al bekend is, vaak én bij in terviewer èn bij geïnterview de. Daar heb ik dan toch iets minder lol in dan in die dwa ze lange programma's waarin het puur op improviseren aankomt. Daar komt de top sporter in mij naar boven: een oplossing vinden voor moeilijke problemen, maar die oplossing moet je wel meteen vinden, anders word je geklopt. Snel. Proberen helder te denken. Heel ana lytisch tekeergaan". Sportredacteur Mart Smeets in de Volkskrant. „De sport is ook zo gigantisch veranderd. Vroeger kleedde je je als je uit het water kwam eerst rustig om, dan droogde je jezelf even af. Als je dat nu doet word je uitge lachen. En als je het materi aal van nu bekijkt, tjonge, dan reden wij toen eigenlijk up een soort bakfiets. Toen ik begon experimenteerde ik maar wat raak. De tri-atleet van vandaag weet wat hij wel en niet moet doen, haalt zijn kennis uit boeken, heeft een betere begeleiding". Tri-atleet Gregor Stam in de Haagsche Courant. „Ik wil weten wat mij man keert. Met manuele therapie ben ik de eerste maanden na Futuroscope aardig op gang gekomen, maar er zit nu to taal geen opwaartse lijn meer in. Omdat ik niet kan rijden zoals ik wil, zoals ik het ge wend ben, zie ik het niet meer zitten. Ik heb Raas voorgehouden dat ik al een jaar lang in nog niet één wedstrijd waarin ik heb mee gedaan, de finish heb gehaald of iets voor de ploeg heb kunnen betekenen. Toen ik een paar jaar geleden over woog te stoppen, had ik geen hinder van blessures. Mijn I FOTO: DIJKSTRA bekken staat scheef sinds mijn jeugd. Daar kwamen de pijnen vandaan. Ik dacht al tijd dat rugpijn bij het klim men hoorde, maar het bleek gewoon te verhelpen te zijn. Wat me nu overkomt, heeft daar ook niets mee te ma ken". Prof wielrenner Peter Win nen in Het Parool. „Ik ken Adrie Koster (nieu we trainer Roda JC; red.) niet, ik vind dat we hem een eerlijke kans moeten geven. Koster zal in elk geval sterk in z'n schoenen moeten staan, want dit is een nogal aparte club. Wat ik uit inter viewers las van Koster is het in elk geval een trainer die weet wat-ie wil. Reker durf de het in elk geval aan zich lijnrecht ten opzichte van het bestuur op te stellen". Voetballer Alfons Groe nendijk van Roda JC in Voetbal International. VENLO Als eerste in de Alkmaarse formatie vrijwel nacompetitie heeft Dordrecht kansloos is voor een plaats in '90 de zekerheid, dat de ploeg de finale van de nacompetitie. op zijn plaats blijft in het be- In groep I is -NAC de lachende taalde voetbal. In de eerste di- derde geworden na het verlies visie. VVV won gisteravond in van 2-1 van AZ tegen FC De Koel met 2-0 en heeft Zwolle. De Brabantse club kan daardoor het promotiespook zich al vrijdagavond in Zwolle nog niet afgewend. met een overwinning verzeke- In de negende minuut zorgde ren van de eindstrijd, middenvelder Driessen van VVV voor het openingsdoel- ^^"eF?rZwollei1";2/1L1f t°e,feP tn.1, 16. Hansma 1-1 (e.d.), 90. Roelofsen P i l. P, g minuten voor t_2 Scheidsrechter: Van den Ende tijd bepaalde Boere de ein- Toeschouwers: 6242. Gele kaart: Van Stand op 2-0. Ophuizen, Te Paske (AZ), Leusink (FC Zwolle). VVV-Dordrecht '90 2-0 (1-0). 9. AZ: Kooistra; Van Ophuizen, Kool, Driessen 1-0, 70. Boere 2-0. Scheids- Daniels (46. Snijders) en De Visser; rechter: Blankenstein. Toeschouwers: Den Turk, Te Paske, Duif en Busker- 5300. molen (62. Rontberg); Visser en Vork. VVV: Roox; Smits, Weerts, Polman pC Zwolle: Abma; Leusink, Hansma, (63. Janfada), Verberne en Rutten; Koggel en Duim; Timmerman (86. Vanderbroeck, Driessen en Denx; De vries), Konterman, Roelofsen en Graef (46. Gerestein) en Boere. Koorn; Loeffen en Reynders (62. Dordrecht '90: De Jongh; Van Haren, Smook). Weezenberg (38. Molenaar), Wilster- STAND: man en Liefden; Voll, Langerak en Poule I Slagboom; Wouden (76. Tirputac), NAC2 1 1 0 3 3-1 Wilflaarts en Van der Laan. FC Zwolle3 1113 4-5 iii AZ3 0 2 1 2 4-5 Lachende derde Poule ii T o vw3 1 2 0 4 4-2 AZ verloor in groep I met 2-1 Eindhoven2 1 1 0 3 3-1 van FC Zwolle waardoor de Dordrecht3 0 12 11-5 SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 20.05 uur: Studio Sport, voetbal: rechtstreeks verslag finale Europa Cup voor landskampioenen Olympique Marseille-Rode Ster Bel grado in Bari, 22.15 uur Studio Sport Journaal. BRT 1, 20.00 uur: Voetbal, recht streeks verslag finale Europa Cup voor landskampioenen Olympique Marseille-Rode Ster Belgrado in Bari. BBC 1, 20.00 uur: Voetbal, recht streeks verslag finale Europa Cup voor landskampioenen Olympique Marseille-Rode Ster Belgrado in Bari. Duitsland 1, 00.00 uur Sport extra met tennis Open Franse Kampioen schappen Parijs. Duitsland 2, 20.10 uur Sport extraa, voetbal rechtstreeks verslag finale Europa Cup voor landskampioenen Olympique Marseille-Rode Ster Bel grado In Bari. Superchannel, 22.10 uur Sport. 23.20 uur: Hang loose. Rai Uno, 20.40 uur Voetbal, 00.25 uur Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport Eurosport, 18.00 uur Sport. MORGEN Nederland 3, 15.00 uur Studio Sport, tennis Open Franse Kampioenschap pen Parijs. Duitsland 2, 10.45 uur Tennis. Open Franse Kampioenschappen Parijs. Sportnet, 08.00 uur Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. Edwin van der Sar in olympisch team ZEIST Doelman Edwin van der Sar van Ajax is weer opge nomen in de selectie van het olympische voetbalteam, dat volgende week dinsdag in het Finse Kotka speelt. De groep bestaat uit de vol gende spelers: Ronald de Boer, Kreek, Van der Sar en Vink noord), Lanckohr (MVV), Scheepers (PSV), Van Hooij- donk (RBC), Maas (RKC), Gorrée (SVV), Elzinga, Karne- beek en Numan (allen FC Twente), Zoetebier (Volen- dam), Roest (FC Utrecht) en Huiberts (Roda JC). RIO DE JANEIRO Het Braziliaanse elftal heeft de eerste overwinning sedert juni 1990 behaald. In Uberlandia werd de tweede keus van Bul garije in een vriendschappelijk duel met 3-0 verslagen. De doelpunten kwamen op naam van aanvoerder Neto (2) en Joaa Paulo. Het was de eerste zege in bijna een jaar. In juni van vorig jaar werd voor het laatst gewonnen, van Schot land in Genua, tijdens de eind ronde van het WK. In Uber landia speelde Brazilië zonder zijn buitenlandse sterren.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9