Oud Ade in teken jubileumspektakel Extra bouwlaag op Octrooibureau Leerlingen Haduardmavo voor één dag gemeentebestuurder Alphense zich weer l sportclubs begeven op onbekend terrein RIJN- ENVEENSTREEK EeidaeGommit - WOENSDAG 29 MEI 1991 PAGB Openbaar Ministerie: geen mededelingen over gifstort ALPHEN AAN DEN RIJN Het Openbaar Ministerie heeft de gemeente Alphen aan den Rijn gisteren laten weten geen getallen over de grootte van de gifstort aan de Handelsweg in Alphen naar buiten te hebben gebracht. Alphen had maandag aan het Open baar Ministerie opheldering gevraagd over deze getallen die in de publiciteit waren gebracht. Zaterdag zou officier van justitie Van Zeben hebben verklaard dat aan de Handelsweg in Alphen 8000 kubieke meter chemisch afval zou zijn gestort. In werkelijkheid gaat het om 800 kubieke meter. Het openbaar ministerie is bezig met een gerechtelijk vooronderzoek naar de rol van de gemeente Alphen aan den Rijn in deze zaak. Ook tegen het bedrijf Biester- veld en Co. die het afval zou hebben gestort, loopt een gerechte lijk onderzoek. Waar deze getallen vandaan komen, is volgens P. Kamphuisen een raadsel. „Vorige week kregen we een dagvaar ding van het openbaar ministerie waarin het ging om de stort van 800 kubieke meter afval. Dit getal is bij ons al lang bekend en vorig jaar september tijdens een raadsvergadering ter sprake ge komen". Bromfietser (16) gewond ROELOFARENDSVEEN Een 16-jarige bromfietser uit Roelofarendsveen is gisteroch tend rond acht uur op de krui sing van de Floraweg met het Westeinde in Roelofarendsveen gewond geraakt na een aanrij ding met een 28-jarige automo bilist uit Koudekerk aan den Rijn. De bromfietser kwam van de Floraweg en wilde rechtsaf het Westeinde inrijden. Hij zag de van links komende automo bilist over het hoofd. Een aan rijding volgde. De bromfietser is met beenletsel overgebracht naar het AZL. LEIDSCHENDAM Het Eu ropees Octrooi Bureau (EOB) met de bouw waarvan volgens de plannen binnenkort aan de Heuvelweg in Leidschendam zal worden begonnen krijgt vier bouwlagen in plaats van de bij het bestemmingsplan in 1989 vastgestelde hoogte voor drie verdiepingen. De gemeen teraad moet volgende week maandag een voorbereidings- besluit nemen om dit mogelijk te maken. De noordelijke vleugels van het gebouwencomplex bij de Banninglaan/Houtduiflaan worden met zes meter ver hoogd tot achttien meter. Bo vendien zullen de bijzondere bouwvormen (bol, pyramide en kegel) langs de Heuvelweg geen 30 meter maar ongeveer 35 meter hoog worden. De overschrijding van de bouw- hooghte heeft volgens B en W twee oorzaken. Ten eerste de niet voorziene groei van het aantal patentaanvragen vorig jaar. Het EOB sluit niet uit dat deze groei zich door de ko mende Europese eenwording en de ontwikkelingen in oost- Europa zal voortzetten. Met de verwachte extra ruimtebe hoefte is bij het nieuwe kan toor rekening gehouden bin nen de marges van de toege stane bruto-vloeroppervlakte. De verhoging is voorts het ge volg van de parkeervoorzie ningen. In het bouwplan was rekening gehouden met parke ren op de daken van alle kan toorvleugels. Deze volgens het college aantrekkelijke en on verwachte oplossing voor de nadelen van uitgestrekte par keerterreinen of grote onder grondse parkeergarages maakt evenwel een luifel en een loopgang nodig die consequen ties hebben voor de bouw hoogte. Het dak wordt door de architecten Neutelings en Roodbeen gezien als „een op getild stratenpatroon" en als een essentieel element van het totale complex. De overschrij ding van ae hoogte wordt vol gens B en W overigens gecom penseerd, in die zin dat de maximale hoogte van 3 meter elders in het plan bij lange na niet wordt gehaald. De verho gingen van kegel, bol en pyra mide wordt uit stedebouwkun dig oogpunt van betrekkelijk ondergeschikte betekenis ge acht. WEER STRIJD OM JAN-VAN-DAMMESCUP OUD ADE De voorbe reidingen op het jubi leumspektakel van Oud Ade op 14, 15 en 16 juni zijn in volle gang. Gister avond presenteerde het jubileumscomité de regie-, info- en geluidswagen, die tijdens het driedaagse spektakel zal worden ge bruikt. Het is de voorma lige melkventerskar van Oud-Oudaajer Kees van Schie. De wagen is door comité-lid Hans Vrijburg vol ijver uitgedeukt, opge lapt, geverfd en van lui ken voorzien. Het mooiste aan de kar zijn nu de logo's van drie jubilerende verenigingen. Toneelvereni ging VIOS, gymnastiekvereni ging Sportief en Stichting Ons Dorpshuis, die het dorpsspek takel op touw zetten. Deze verenigingen en stichting wer den 25 jaar geleden kort na el kaar opgericht. Om te voorko men dat er in een kort tijdsbe stek drie jubilea zouden wor den gevierd, staken de bestu ren de koppen bij elkaar en besloten tot het grootse jubi leumspektakel medio juni. Uitgenodigd voor deelname worden alle inwoners van Oud Ade, alle Oud-Oudaajers met gezinsleden en ook de leden van VIOS en Sportief, die niet in Oud Ade wonen. Inzet van de sportieve strijd is de aloude Jan-van-Dammescup, die nu nog zoek is, maar waarnaar alom naarstig wordt gezocht. Het jubileumscomité weet dat de cup nog ergens bij iemand uit het Lage Land op zolder moet staan. „Hoe dan ook me dio juni zorgen we dat de Jan van-Dammescup boven water is", beloofde Corrie Uljee van het comité gisteravond plech tig- Voorondes Hoewel het spektakel pas op vrijdagavond 14 juni van start gaat, zullen er op woensdag 12 en donderdag 13 juni voorron des worden georganiseerd voor een volleybaltoernooi. De belangstelling hiervoor was namelijk opmerkelijk groot. Zeven teams van elk zes per sonen meldden zich tot nu toe uit het buurtschap De Zeven huizen, zes teams uit het Lage Land, zeven uit de nieuwbouw en vijf uit het centrum van Oud Ade. Dat zijn dus 25 teams van in totaal 150 perso nen op een bevolking van ruim zeshonderd zielen. Op vrijdagavond om zeven uur gaat het evenement van start met een vrijmarkt op het grasveld aan de Abdijk van Rijnsburglaan. Kinderen met afgedankt speelgoed krijgen een tafeltje ovor hun waren toegewezen. Ook de plaatselij ke middenstanders zullen pre sent zijn met goederen, hef de monstreren van oude ambach ten en een terras. Waarschijn lijk, maar dat is nog niet hele maal zeker, wordt er ook een opmerkelijke demonstratie akro-gymnastiek (een soort acrobatiek) gegeven. Op diezelfde vrijdagavond kunnen Oudaajers van alle leeftijden en gezindten mee doen aan een wedstrijd rings teken voor paren. Vier span nen paarden met wagens en koetsiers staan te trappelen om zoveel mogelijk mensen te la ten meedoen. Opperspeekstal- meester zal Dick Heemskerk zijn. Spelencircuit De zaterdag staat voor een groot deel in het teken van de jeugd. Op het oude schoolplein van Oud Ade zal een compleet spelencircuit worden uitgezet, 's Middags verzorgt de Jeugd afdeling van VIOS een toneel stuk in het dorpshuis. De ge hele dag zijn er voor de jeugd volop versnaperingen in de vorm van onder meer panne koeken en ijs. 's Avonds vindt er een fietstocht 'en een fiets- puzzeltocht plaats in Oud Ade en omgeving. De laatste dag van het jubi leumspektakel, zondag 16 juni, begint met een H. Mis in de Dorpskerk met medewerking van het plaatselijk jongeren koor. De kerkelijke viering staat in het teken van gemeen schapszin en saamhorigheid. Een speciale tekstgroep zal er samen met het jongerenkoor iets heel bijzonders van ma ken. Na afloop serveert een groot deel van de Oudadese bevolking een brunch voor hun dorpsgenoten op het dorpshuisplein. De brunch gaat iets heel bijzonders wor den met salades, soep en broodjes. Hiervoor is een spe ciale „brunchcommissie" let terlijk de boer op geweest voor gratis kaas, melk, boter, eieren en nog veel meer. De Veense blaaskapel Die BlumenlSnder Musikanten zal de feestvreug de extra verhogen met sfeer volle muziek. Pekelbakrace 's Middags vindt de grote fina le van het volleybaltoernooi plaats in de Pastoor Schrama- straat. Dit toernooi wordt ge volgd door stepwedstrijden,. waarna een pekelbakrace zal worden georganiseerd. Orga nisator Koos van der Geest laat weten dat hij een tweetal echt antieke houten pekelbak- ken uit een kaasmakerij op de kop heeft getikt. In ieder van de bakken passen twee dames en twee heren, die met behulp van peddels de Oude Ade zul len afzakken ter hoogte van de Kippedijk. Na de pekelbakrace wordt een touwtrektoernooi op touw ge zet in De Kolk. Hiervoor heb ben zich al veel touwtrekkers met een stoere reputatie aan gemeld. 's Avonds organiseert het jubileumcommissie een on vergetelijke feestavond. Het wordt een zogenoemd „Vod- denbal", waarop iedereen zich als voddenbaal dient te kle den. Nog tijdens het bal wordt de Jan-van-Dammescup uitge reikt aan het team dat de beste sportieve prestaties heeft gele verd tijdens het jubileumspek takel van Oud Ade. Jan van Dammes Voor wie het nog niet weet: Jan van Dammes (van der Poel) richtte 25 jaar geleden het Oud Adese dorpshuis op. Hij stelde in die tijd een trofee beschikbaar voor atletiekwed strijden van gymnastiekvere niging Sportief. De cup werd destijds gewonnen door een team van het Lage. Land. Ter gelegenheid van het drie voudig jubileum zijn de meest karakteristieke plekjes van Oud Ade gefotografeerd. Die foto's zijn verwerkt tot unieke verjaardagskalenders en an sichtkaarten, welke tegen kostprijs te koop zijn tijdens, voor en na het jubileumspek takel. De inschrijving voor deelname aan het jubileum spektakel sluit op woensdag 5 juni aanstaande. Nadere in lichtingen over het grootse dorpsfeest van Oud Ade bij: Wim van der Hulst, telefoon 01712-2341. Veiling van schilderijen WASSENAAR In het Was- senaarse Cultureel Centrum Warenar wordt vanavond een dertigtal schilderijen van ama teur-kunstenaars geveild. De kunstwerken zijn te bezichti gen tot een half uur voor de veiling, die om half negen be gint. De werken zijn van de hand van leden van de studie- groep Wasnar, bestaande uit lerda Edelaar, Coxje Gautier, Daatje Gemke, Loretta Whit- comb, Carla Danen, Frieda Kortekaas, Heieen Dijkhuizen, Bep Everts, Marianne Straete- mans, Koos Leeuwenburgh en Theo de Haan. Het Cultureel Centrum Warenar is te vinden aan de Kerkstraat 75. (ADVERTENTIE) BOEKHOUDER ZOEKT fl.8.000 Bovendien heeft hij dat bedrag heel snel nodig. Hij meteen even naar de Gemeentelijke Kredietbank Leiden. Hèt vertrouwde adres voor persoonlijke leningen tot f. 30.000,-. Maar ook voor een doorlopend krediet om steeds wat extra geld achter de hand te hebben. Dat wordt vlot in orde gemaakt. Daarnaast is de rente laag bij de GKB en worden de aflossingen soepel op de persoonlijke situatie afgestemd. Wilt u daar ook wel meer over weten? Kom maar langs. Op werkdagen van 9.00 -12.30 uur en donderdagavond van 17.30-19.30 uur. Of bel voor nadere informatie. /^NK GOED VOOR UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat £4, Postbus 11300.2301 EH Leiden tel. 071-254145 REGIOJOURNAAL Wandelen In Alphen aan den Rijn wordt vanavond een avond- vierdaagse-trainingswandel- tocht gehouden. Er kan vijf, tien en/of vijftien kilometer worden gelopen. Er kan worden gestart tussen zes uur en half acht hij de St. Jozefzaal aan de Paradijs- laan. Het inschrijfgeld be draagt J3 per persoon en voor drie tochten 7,50 per persoon. Schietschijf De Zoeterwoudse Schiet schijftrofee is gewonnen door Hein van Leeuwen. Hij was op sportpark Haasbroek de meest trefzekere trim mer. De stijd om de Schiet schijftrofee vond plaats bij de sluiting van het seizoen van het trimmersgilde. Het gilde maakt onderdeel uit van de voetbalvereniging SJZ en de leden zijn iedere vrijdagavond actief op sport park Haasbroek. De gildele- den werken dan aan de con ditie. Zij doen dat al vanal 1970. Als schietschijf trad op SJZ-doelman Luc Rijsber- gen, die overigens heel wat strafschoppen onschadelijk wist te maken. In de finale bleek Hein van Leeuwen de meest zuivere trap te heb ben. Hij liet Tino Menken, Gerard van der Hoeven en Koos Droog achter zich. Streekvervoer Een informatiekraam van Centraal Nederland staat za terdag van negen tot één uur op de weekmarkt in Nieuw koop. Centraal Nederland wil de reizigers persoonlijk informeren over de wijzigin gen die zullen optreden met ingang van de nieuwe dienstregeling op 2 juni. Ook wordt er een busboekje uit gegeven en wordt er een wijzigingsfolder verspreid in de bussen. Pleegouders De Nederlandse Vereniging voor Pleeggezinnen houdt zaterdag 1 juni in Avifauna Raven, zaterdag in Alphen. in Alphen aan den Rijn een themadag voor pleegou ders, werkers van instellin gen en overige belangstel lenden. Het thema is: 'Ik woon niet bij mijn eigen ou ders. Wat betekent dat voor mij, mijn ouders, mijn pleeg ouders? Er wordt een lezing gehouden door prof. Hoks- bergen en dr. F. Boer. Voorts is er ruimte voor dis cussie en zijn er workshops. De aanvang is half tien. De themadag eindigt om drie uur met een boottocht voor de aanwezige gezinnen. Rock De Engelse hardrockforma- tie Raven treedt zaterdaga vond op in jongerencentrum Het Kasteel aan de Concert- weg in Alphen aan den Rijn. De groep maakte be- FOTO: VOLKER BEUSHAUSEN gin jaren 80 furore, maar een doorbraak kwam er niet. Met het nieuwe album .Architects of Ear" tracht het drietal het verloren ter rein te heroveren. In voor programma speelt de Lim burgse hardrockformatie Tightrope. Aanvang negen uur. Toegang kost 12,50 Danswedstrijd In jongerencentrum Madon na aan de Olympiaweg 2a in Alphen aan den Rijn wordt zaterdagavond een danswedstrijd gehouden. Wie wil meedoen kan zich aanmelden bij Madonna (01720-93329). Hiphop-, hou se- of discodansers kunnen meedoen. Hoofdprijs is een draagbare cassette- en cd- speler. Aanvang tien uur, de zaal is om negen uur open. Toegang kost f7,50. Oud-minister Ruding spreekt ondernemers toe WASSENAAR Alle Wasse- naarse Ondernemers Bijeen- worden dan toegesproken door naarse ondernemers worden komsten" (WOB) wordt ge- dr. Onno Ruding, oud-minister deze week in een persoonlijke houden op 10 juni van 18.30 tot van financiën en tegenwoor- brief opgeroepen drie tot vier 20.30 uur in restaurant de dig voorzitter van het Neder- maal per jaar bijeen te komen. Schaapskooi op Duinrell. De lands Christelijk Werkgevers- De eerste van deze „Wasse- Wassenaarse ondernemers verbond. Idoor MARIETA KROFT HAZERSWOUDE-DORP Voor één dag gemeen tebestuurder zijn. Over leggen met medebestuur ders, telefoneren met on der andere het plaatselijke bedrijfsleven en dan als raadslid of adviseur 's avonds een besluit nemen over een voorstel dat daadwerkelijk tot uitvoe ring wordt gebracht. Dat zullen circa vijftig leerlin gen van de Haduardmavo in Hazerswoude-Rijndijk dit najaar in het gemeen tehuis van Rijneveld erva ren. De raadsvergadering wordt onder voorzitterschap van burgemeester M. Boelen ge houden. Circa 15 leerlingen zijn raadslid. Tijdens schorsin gen kunnen de raadsleden overleggen met hun achter ban: de overige leerlingen van de vierde en mogelijk de derde klas. Eén voorstel wordt wer kelijk uitgevoerd. De leerlingen worden die dag begeleid door de vormingsin stelling M50 waarin politieke jongeren zijn vertegenwoor digd. Ook zijn die dag „echte" raadsleden, wethouders en ambtenaren aanwezig, waar mee de leerlingen kunnen overleggen. Docente Petra Pison is laaiend enthousiast. Zij heeft enkele maanden geleden een derge lijk project op de Immanuël- mavo en het Ashram college in Alphen aan den Rijn mee gemaakt en ervaren dat de leerlingen er erg veel van op staken. Het „echte" college van B en W stellen de raadsleden mor gen voor om akkoord te gaan met het verlenen van een sub sidie van 3500 a 4000 gulden. Van dit bedrag is 2000 a 2500 gulden beschikbaar om een besluit te kunnen nemen. Voor hun aandeel in het pro ject krijgt M50 500 gulden. De kosten van de maaltijden die de leerlingen overdag krijgen aangeboden bedragen maxi maal 1000 gulden. Het college wil zich ook in de toekomst positief opstellen voor andere scholen die om medewerking verzoeken om hun leerlingen voor te lichten en/of vertrouwd te maken met gemeentelijke zaken. ALPHEN AAN DEN RIJN De jaarlijkse Alphense sport- ontmoeting wordt gehouden in de week van 31 mei tot en met 8 juni. Aan dit sportevenement, dat voor de veertiende keer plaatsvindt, kunnen alle sport verenigingen deelnemen, die zijn aangesloten bij de Alphen se Sportraad. Voorwaarde is wel dat men niet meedoet aan 'de eigen sport. Het doel van de sportweek is namelijk kennismaking met andere dan de eigen sport. De commissie sportontmoeting vindt meedoen dan ook belang rijker dan Winnen. Dat belet de deelnemende verenigingen echter niet hun beste beentje voor te zetten en er alles aan te doen het maximum aantal pun ten te behalen. Dat maakt de sportontmoeting altijd weer tot een spannend spektakel. Het aantal deelnemende vere nigingen is dit jaar met 26 ge lijk aan het aantal van vorig jaar. Afgehaakt zijn voetbalver eniging Alphen, de Alphense Watervrienden, basketbalvere niging BVO en MAC Rijnland. Zij zagen geen kans ploegen voor alle onderdelen op de been te krijgen. Voetbalvereni ging ARC doet weer mee. Deze vereniging was vorig jaar niet van de partij, omdat de sport ontmoeting net viel in de week van het WK-voetbal. Nieuwko mers zijn de American Foot- ballclub American Eagles, de recreatiesportvereniging Have- Fun en de Dutch Tennis Vere niging JAWI. De organisatie heeft er naar ge streefd per vereniging een sport per avond/dag af te wer ken. Elke vereniging heeft daarvoor elf sporten op moeten geven, waarna door loting be paald zal worden, welke zeven sporten daadwerkelijk moeten worden afgewerkt. Ook de poule-indeling vindt door lo ting plaats. Daarbij is besloten zoveel mogelijk gevolg te ge ven aan de voorkeuropgaven. Dat betekent minder sporten, maar meer deelnemers per sport, waarbij het minimum aantal sporten per onderdeel gesteld is op twaalf. Hierdoor zijn atletiek, hockey, kanova ren, surfen, waterpolo, wielren nen, zwemmen en Dutch tennis afgevallen. Het volleyballen is altijd een van de belangrijkste sporten tijdens de ontmoeting. Besloten is deze sport op zaterdag 8 juni te plannen. Bij wijze van expe riment spelen de dames- en he renpoules bij het volleyballen onafhankelijk van elkaar. Het resultaat wordt bepaald door de uitslag van de dames en heren bij elkaar op te tellen. Wanneer dit aansluit wil men dit vol gend jaar ook bij de andere sporten doen. Een ander verschil met voor gaande jaren is het afwijken van het verrassingsonderdeel op de laatste dag. Dit wordt de sportweek op 31 mei geopend met Petangue, waaraan alle verenigingen moeten deelne men. G. D. van Geen, waarne mend directeur van de Alphen se Sportstichting geeft vrijdaga vond 31 mei om kwart voor ze ven het startsein voor de sport ontmoeting. Traditioneel is er een afsluiting met een feestavond. Men kan hiervoor dit jaar niet meer te recht bij Avifauna. Door de komst van het motel heeft Van der Valk te kennen gegeven dat feesten waar veel jongeren bij betrokken zijn, niet meer welkom zijn. Het alternatief, de sportvoorziening van Wieten kon ook niet doorgaan. Daarop stelde Danny Au zijn Original Chinese Palace ter beschik king. Daar kunnen 450 feest gangers terecht. Het eindfeest begint om negen uur. Op dit feest wordt de winnaar van de sportontmoeting bekendge maakt. Tevens vinden daar de jaarlijkse verkiezingen van sportman, sportvrouw, sport ploeg, sportmeisje en sportjon- gen van het jaar plaats. Voor een uitgebreide a ook voor de komende raadplege men „UIT", tis wekelijkse bijlage vai krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stations tel. 071-121239): Door# (12) 21.15. LIDO en STUDIO straat 39, tel. 124130): Mi« 21.15. Look who's talking 19.00. wo. ook 14.30. Ontati vrouw (12); 19 00, 21.15. 3 with the enemy (al); 19.00, 21 ook 14.30. Dances with wolt 20.00. Silence of the laml 18.45, 21.15. wo. ook 14.15.1 les, de film, het geheim van< derlamp (al); wo. 14.30. Tl (Breestraat 31, tel.071-123875 no de Bergerac (al); 19.00. REX (Haarlemmerstraat 071-125414): Pruimenbloeti 20.00. ALPHEN AAN DEN RIJN E NEMA (Van Boetzelaerstraal 01720-20800): Look who's too (12); 18.45, 21.30. wo. ooi Silence of the lambs (12); 21.15. wo. ook 13.30. Sleep! the enemy (al); 18.45, 21.15. with wolves (al); 20.15. 13.30. VOORSCHOTEN GRE (Schoolstraat 69, tel. 0171 Godfather III (16); ma. t/m dc Three man an a little lady 15.45. Eline Vere (al); ma. 20.15. Kindergarten Cop 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN ge Ninja Turtles (al); wo. 1< kleine zeemeermin; wo. 14.0 DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 3463500): The Doors (16); 18.45, 20.30. ASTA 2: Dane wolves (al); 14.00, 20.15. Awakenings (al); 14.00, 21 BOyl (al); 18.45. BABYLON Den Haag Centraal tel. 3< White palace (al); 14.00, 18.45 BABYLON 2: Greencard (al 18.45, 21.30. BABYLON 3: from a mall (12); 14.00, 18.45 CINEAC 1 (Buitenhof 2 3630637): The silence of the (16); 14.00, 18.45, 21.30. 2: Class action (al); 14.00, 21.00. CINEAC 3: Look wh king Too (al); 18.45, 21.30. do. ook 14.00. METROP (Carnegielaan, tel. 3456756): with wolves (al); 14.00, 20.30 TROPOLE 2: The godfather 14.00, 20.30. METROPOLE onfatsoenlijke vrouw (16); 18.45, 21.30. METROPOLE Eline Vere (al); 14.00, 18.45 METROPOLE 5: Misery (12 21.30. ma. di. do. ook 14.00. ON 1 (Herengracht 13, tel. 3i Sleeping with the enemy (al 18.45, 21.30. ODEON 2: Guns II (al); 13.45, 18.45, ODEON 3: The silence lambs (16); 13.45, 18.45, ODEON 4: Look who's tal (al); 13.45, 18.45, 21.30. FILMHUIS: Zaal 1: An angel a ble; 20.00. Zaal 2: I hired a c killer; 19.30. S'En fout la 21.45. Zaal 3: Der Himmel ub lin; ma. 19.30, 22.00. Paris, di. 20.00. Het offer; wo. 2C belle Captive; do. 19.30, 21. KINDERVOORSTELLINGEN AC 3: Ducktales; wo. 14.00. TROPOLE 5: Ducktales; wo. DIENSTVERLENI APOTHEKEN De avond- e diensten van de apotheken i gio Leiden worden waart door de apotheken die ook w dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEK ZEN LEIDEN Ongeval! elke dag Academisch Ziekenl halve van dinsdag 13.00 u. tol dag 13.00 u. (Diaconessenhuk nieken tel 155543, afdeling S 175639) en van vrijdag 13.01 zaterdag 13.00 u. (Elisabeth De Geneeskundige Dienst L verhuisd van de Roodenburg in Leiden naar de Cronesl 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMIN GEBOREN KIND Hulpverle ongewenste zwangerschap vo der en kind. Bel tel. 071-89631 897762; 033-620244 (dit laats mer is dag en nacht bereikba BEZOEKUREN ZIEKENHUIZ Diaconessonhuis: Bezoekuur lijks van 14.30 tot 15.15 uur 19.00 tot 19.45 uur. Kinder dagelijks van 10.30 tot 19.0 meer dan twee bezoekers per Op de afdeling special care k terecht van 10.30 tot 11.00 van 19.00 tot 19.30 uur. Voo laatste twee afdelingen bezor nen worden dient eerst te overlegd met de dienstdoen pleegkundige.* Sint Elizab kenhuis: Volwassenen dageli 14.00-14.45 u. en van 18.30-1 klasse-afdelingen ook 11.15- Kraamafdeling: dag. van 15.0 u. en van 18.30-19.30 u. 19.30-21.00 u. alleen voor Kinderafdeling dag. 15.00-1 CCU (hartbewaking) dag. van 14.30 u. en van 19.00-19.30 u sieve verpleging: dag. van 14.30 u. en van 18.30-19.00 u Medisch Adviescentrum: Sp ma. 19.30-20.30 u. in het SI beth-ziekenhuis. Endegeest vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00- en 14.00-15.00 u.; eerste kla gehele dag. Jelgersmaklinii gerenteam: za. en zo. 14.00-1 Opname: werkdagen 16.45-1! za. zo en feestdag. 10.00-1 14.00-16.30 u. Team A, C en tot 21.00 u. met uitzondering handeltijden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor alle ten (behalve kinderen) zijn de kuren als volgt: Dagelijks 14.1 u. en 18.30-19.30 u. Avondbei afdeling verloskunde: 18.00-1 De Praematurenafdeling: voor en familie is na overleg met pi doorlopend bezoek mogelijk, aan ernstige patiënten: wanni ernstige patiënten doorlopei zoek wordt toegestaan kan dè verpleegkundige hiervoor i kaarten verstrekken. Kindei zalen voor peuters, kleuters e kinderen 15.15-17.00, babyz boxenafdeling: volgens afspra het verpleegkundig hoofd. Be den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na met verpleegkundig hoofd. V( dere bezoekers van kinderen neus- en oorheelkunde en neu 14.15-15.00 en 18.30-19.30. 0 1 kunde en heelkunde: 14.15-11 18.30-19.00. Rijnoordziek Dagelijks 14.30-15.15 u. en, 19.30 u. Extra bezoek hartbe' 11.00-11.30 u. Extra bezoek1' kraamafdeling: 19.30-20.30 u. afdeling 15.00-15.30 u. alle6|] ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE K OPVANG (Koornbrugsteeg 2Z EK Leiden, tel 254810.) Inl over en aanmelden voor kiv vang in Leiden. Geopend: ma i, dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CEf MELDPUNT LEIDEN. Ketë steeg 10. Ma. t/m vr. telefonl reikbaar van 10.00 tot 16.00 120903. Spreekuur ma. 13.01 en do. 18.80-20.30. KINDER- EN JONGERENTE1 Dagelijks geopend van 11 20.00 uur. Het nummer I 120611. 1

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12