KNVB remt voetbalfusie Je moet niet na elk tormpje zand ruimen" li 4n- en bollenstreek Braderie Hoofdstraat kan gewoon doorgaan REGIOJOURNAAL lommissie Leiderdorp wil zich niet uitspreken over Doesgebied ËeidócSomant DINSDAG 28 MEI 1991 PAGINA 13 ot aantal wijzigingen in nieuwe dienstregeling NZH EN De NZH gaat vanaf 2 juni fegio ten zuiden van het Noord- haal rijden volgens een nieuwe L. De NZH zegt getracht te heb- e betrouwbaarheid van de dienst ig op te voeren. Ook heeft men jeerd de bussen beter op elkaar overige openbaar vervoer te la nsluiten. de sneldienst tussen Noord- n Leiden (lijn 25) en een verbin- .ussen Wassenaar en Den Haag 1). De verbinding tussen Haarlem >ordwijk (lijn 90) zal verbeterd n door het toevoegen van twee bussen vanaf Noordwijk tijdens itendspits. irde rijtijden van lijn 60 (Noordwij- lut - Leiden) te veranderen is een overstap op lijn 90 en 94 vanaf 2 juni een feit. Een jarenlange wens gaat daarmee in vervulling. Het tegenover gestelde' is het geval met de aansluiting van lijn 49 op de trein in Voorschoten kon volgens de NZH niet worden ge handhaafd. De busverbindingen tussen Leiden en Den Haag kampen al enige tijd met grote vertragingen. Daaronder hebben behalve lijn 49 ook de lijnen 45, 46 en 48 te lijden. Noordwijk Space Expo en het Katwijk- se Rijnsoever worden beter bereikbaar door extra diensten van lijn 32. De bus sen zullen vanaf 2 juni in een uurdienst op zondag gaan rijden. Ook door de week zal de bus vaker rijden. De snel dienst van Leiderdorp naar Den Haag zal minder vaak rijden. De ritten van 7.40 uur en 16.40 uur komen wegens gebrek aan belangstelling te vervallen. Afrit A44 afgesloten OEGSTGEEST/RIJNSBURG De afrit van de A44 bij het Rijnzichtvia- duct in Oegstgeest wordt van 3 tot en met 6 juni afgesloten. De afsluiting gaat 's avonds om acht uur in en wordt de volgende ochtend om zes uur opgeheven. Overdag is de afrit, die van een nieuwe asfaltlaag wordt voorzien, open voor het autoverkeer. Josje Smit exposeert LISSE De kunstenares Josje Smit, de weduwe van Cephas Stautham- mer, exposeert van 1 tot en met 14 juni in 't Huys Dever aan de Heere- weg 349 in Lisse. Het gaat om kera miek en wandkleden. De tentoonstel ling is dagelijks, behalve maandag, van twee tot vijf uur te zien. Katwijk noemt straat naar oud-wethouder KATWIJK In de buurt van de Pniëlkerk in Katwijk is een straat ge noemd naar de in 1987 overleden wet houder J. Bergman. De onthulling van het naambord werd vrijdag verricht door zijn dochter, W. Bergman. Burge meester G. van Montfrans van Kat wijk benadrukte in een toespraak het belang van Bergman voor de Katwijk- se gemeenschap. Bergman was bijna 25 jaar lid van de Katwijkse gemeenteraad. Vanaf 1966 tot aan zijn dood vervulde hij de func tie van wethouder. Hij had ondermeer grote invloed op de ontwikkeling van industrieterrein 't Heen, de nieuwe woonwijken en het centrum van Kat wijk aan Zee. Nieuwe directeur voor Cebeco Lisse LISSE Bloembollen bemiddelingsbureau Cebeco Nederland b.v. heeft een nieuwe alge meen directeur. Het is de 47-jarige A. Mulder, tot dusver directeur re search bij Royal Sluis b.v. in Enkhuizen. Mulder heeft op 15 mei de leiding overgeno men van de huidige in terim-directie, bestaan de uit M. Poulie, H. van Riessen en A. Weber. Zij zullen Cebeco nog enige tijd als adviseur terzijde staan. Warmondse portretten in televisieprogramma WARMOND Het programma „Van Gewest tot Gewest" zal morgenavond (Nederland 3, 19.10 uur) aandacht be steden aan het fotoboek „Portretten in Warmond" van Els Hansen. De foto grafe is een jaar bezig geweest om een fotografisch beeld van Warmond te schetsen door de inwoners te portrette ren. Het resultaat is twee weken gele den gepresenteerd. Voor het televisie programma zijn onlangs opnamen ge maakt in Warmond. Daarbij zijn ook een paar van de geportretteerden ge ïnterviewd. Het fotoboek is voor 45 gulden te koop bij boekhandel De Nie in de Dorpsstraat. Van de oplage van 1900 stuks is momenteel ongeveer tweederde verkocht. Sassenheimse Rotary - club zendt brillen naar Zambia SASSENHEIM De Rotary- club Sassenheim zamelt gedu rende de hele maand juni bril len en gehoorapparaten in. Deze zijn bestemd voor het missiegebied van de uit Sas senheim afkomstige pater Piet Verkleij. Deze werkt al 27 jaar in Zambia. De hele maand kunnen brillen en gehoorap paraten worden afgegeven bij de kerken in Sassenheim en bij een aantal supermarkten. Alles zal worden nagekeken voor het naar Zambia wordt verzonden, waar de spullen aan de allerarmsten zullen worden uitgereikt. ziekschool rt ondanks blemen ste lustrum De Stichting Mu- hool Lisse en Omstreken saterdag haar eerste lus- De school is de laatste het nieuws geweest, om- ;n kampt met financiële men. Zo hebben de ge- eraden van Voorhout en iheim geweigerd de ge- atde hogere subsidie te gekken. De gemeente wijkerhout heeft zelfs Ïn de betalingen in zijn te staken. Of de vierde £nte, Lisse, de school zal n steunen is onzeker. Ftember 1986 begon de met een bescheiden l leerlingen en docenten, jssen werden gegeven in Voorhout en Sassen- Ook Noordwijkerhout [e geregeld gebruik van ïziekschool. dit jaar heeft het be- jvan de school in een be- lan haar plannen voor (mende jaren vastgelegd, een gevarieerder lesaan- in verbetering van de isting werd daarin ook :ns uitgesproken voort- larissen volgens de CAO p betalen. Tot op dat mo- fhadden de docenten ter van het voortbestaan van looi afgezien van waar zij as de CAO recht op had dag houdt de Muziek- I open dag. Van twee tot iur kan iedereen zich op logte stellen van wat de I te bieden heeft. De Mu- ihool bevindt zich aan de kveg 253 in Lisse. lm drie mille Ir Koerden ËNHEIM De afdeling aheim van het Neder- jRode Kruis heeft ten be- i van hulp aan de Koer en inzameling gehouden, èrd een bedrag van 3400 n opgehaald. Het bedrag jiddels overgemaakt. VOORSCHOTEN Randstad Sport en SVLV gaan het komende seizoen nog als twee aparte voet balverenigingen de com petitie in. Door de opstel ling van de KNVB kun nen de fusiebesprekingen tussen de twee clubs niet op tijd worden afgerond. de len voor 1 juni worden ophe- ven. De besprekingen door de commissie, die onder voorzit terschap van oud-wethouder L. Marselis een fusie tussen SVLV en Randstad Sport moet bewerkstelligen, verlopen goed, maar de tijd is nu te kort om de ledenvergaderingen bij een te roepen. Die vergaderin gen zullen de overeenkomsten uiteindelijk moeten goedkeu ren. De landelijke voetbalbond wil geen dispensatie verlenen. Het uitstel van een jaar is niet zo ongunstig. Nu kan de com missie de plannen nog verder uitwerken. Het is geen een voudige zaak om twee grote sportverenigingen, waarvan Randstad Sport een neutrale en SVLV een katholieke ach tergrond heeft probleemloos in elkaar te laten opgaan. Ingrijpend Op dit moment houdt de ge meenteraad van Voorschoten zich nog afzijdig. Het is ten slotte een particulier initiatief. Toch krijgt de fusie ingrij pende gevolgen voor de ge meente Voorschoten, die de sportaccommodaties verhuurt. Vast staat in ieder ^eval dat bij een fusie ongeveer drie sport velden overbodig worden. Tevens heeft de fusie gevolgen voor de kunstgrasvelden. Vast staat thans al dat de voetbal verenigingen de huur voor kustgrasvelden zodra de extra subsidie wegvalt niet meer kunnen opbrengen zonder zelf in financiële moeilijkheden te komen. Nog dit jaar wordt een gedeelte van de huurprijs be taald uit de toegezegde subsi die verkregen bij het ontstaan van het tennispark Adegeest. Problemen Zowel SV Voorschoten en Randstad Sport zijn voor de kunstgrasvelden onderhuur ders bij hockeyvereniging Fo- rescate. Bij het wegvallen van Randstad Sport omdat deze vereniging bij een fusie moge lijk gaat spelen op de velden in het Burgemeester van der Hoevensportpark, komt dan ook de hockeyclub in de pro blemen. De gemeente krijgt bij de fusie toch duidelijk een vinger in de fusiepap omdat bepaald moet worden waar de nieuwe grote voetbalvereniging op zondag zal gaan spelen. Knuffeldag Duinrell De Kindernet Knuffeldag wordt op zondag 2 juni op Duinrell in Wassenaar gehouden. Alle be zoekers van het attractiepark mogen tussen tien uur en half drie hun „knuffel" inleveren in het NMB-theater op Duinrell. Alle soorten knuffels zijn mo gelijk. De jury, met kinderarts Harry Warmink en Kindernet- mascotte „Kinno" (foto) zoekt de meest originele inzendingen uit. Om vier uur worden de prijzen uitgereikt, waaronder dagjes Duinrell en een bezoek aan de Kindernetstudio. Alle deelnemers krijgen een Knuf- fellunch. De knuffels worden na beoordeling weer terugge geven. FOTO:PR Idoor FRANS BROCKEN LEIDERDORP De bra derie die jaarlijks eind au gustus in de Hoofdstraat van Leiderdorp wordt ge houden kan toch door gaan. Zoals te verwachten viel vindt de gemeentelij ke commissie beroep- en bezwaarschriften, dat de bezwaren van de Stichting Festiviteitenverniging Het Oude Dorp gegrond zijn. De commissie is van mening dat burgemeester en wethou ders onzorgvuldig hebben ge handeld door een vergunning aan de organisator van de bra derie, de Hoofdstraatwinkelier C. Bos, te weigeren. Het college heeft de vergun ning geweigerd met de motive ring, dat door de braderie „de toelaatbare beperking van het gebruik van de Hoofdstraat door en voor het verkeer wordt overschreden". De com missie vindt dat deze weige- ringsgrond „niet staande kan worden gehoudén". Verkeer Voor slechts één braderie die op 24 augustus zal plaats vin den kan volgens de commissie geen sprake zijn van een on toelaatbare beperking van het gebruik van de Hoofdstraat als verkeersweg. De commissie wijst er op, dat de Hoofdstraat als verkeersweg geen grote be tekenis heeft. Het gaat, zo meent de commissie, slechts om bestemmingsverkeer. Tij dens de hoorzitting is door het college van B en W van Lei derdorp de stelling ingenomen, dat een braderie in de Hoofd straat niet past in het gemeen telijke standplaatsenbeleid. De commissie maakt hier ook kor te metten mee. Volgens de commissie is een braderie als een markt te beschouwen. In de gemeentelijke marktveror- dening is geen bepaling over een braderie opgenomen. Een rol bij de besluitvorming van de commissie heeft ook ge speeld het feit, dat zowel poli tie als brandweer geen proble men met de braderie heeft. Het olieverfschilderij 'Jan Teunedam' van Herbert Pass is één van de werken op de verkoopexpositie in De Witte Duif van kunstenaars die in Katwijk de gewerkt hebben. FOTO: pr Verkoopexposi tie In galerie De Witte Duif in Katwijk wordt tot 14 juli een verkooptentoonstelling gehouden. Er zullen werken te zien en te koop zijn van kunstenaars die in Katwijk hebben gewerkt. Het topstuk is een groot schilderij van G.Morgenstjerne Munthe uit 1902, „Bomschuit op het strand". De galerie aan de Koninginneweg 12A in Kat wijk is uitsluitend geopend op zaterdagen van elf tot een en van twee tot vijf uur. Marokko Amnesty International houdt vandaag in 't Poel huys in Lisse een Marokko-avond. Burgemeester van de Kroft uit Lisse zal de avond om 20.00 uur openen. De Amnes- ty-theatergroep Spiegel uit Leiden zal vervolgens het stuk 'Om het af te lerenvan Pinter spelen. Daarna is er gelegenheid brieven te schrij ven aan de Marokkaanse re gering. 't Poelhuys bevindt zich aan de Vivaldistraat 4 in Lisse. De zaal is vanaf 19.30 uur geopend. Simultaan werking met schaakclub de Zwarte Pion morgen een si- multeanwedstrijd voor kin deren. Wie kan schaken en wil meedoen kan zich voor deze wedstrijd aanmelden, ook telefonisch. Telefoon: 02521-15782. Het schaken be gint om twee uur en duurt tot ongeveer half vijf. Fietstocht De Ren- en Toervereniging De Bollenstreek' houdt don derdag een fietstocht van 40 kilometer rondom Lisse. Voor inlichtingen, telefoon 02520-15841. Beat De Noordwijkse beatband The Post treedt donderdag avond op in muziekcafé De Voogd in Sassenheim. De band is duidelijk beïnvloed door Neil Young, The Beatles en Sid Barret. Aanvang tien uur, toegang is gratis. Concert De harmonie De Harpe Da vids geeft donderdagavond een concert in het tuindorp van Jaap Kooy aan de Heer- eweg in Lisse. Uitgevoerd worden onder meer „Big band-Bossanova", „King of the Road'", „Moon River" en „Green Grass of Home". Aanvang kwart over zeven, toegang is gratis. ETEM WEG BIJ AFDELING OPENBARE WERKEN NOORDWIJK flRDWIJK „Het [cht van straten en tsoenen is het visite- tje van iedere plaats, et nu een dorp is of k stad". Dat zegt ir. Hetem, de vertrek- le chef onderhouds- st van de afdeling ibare Werken van de ^ente Noordwijk. n haakt om gezondheids- jen vervroegd af na twin- ezierige jaren in gemeen- ist. Liever had hij zijn af- J anders gezien. Had hij Ifcam af willen bouwen en pvolger grondig in willen ten. Dat kwam er niet ■)e werkdruk die door de ■heen toenam eiste zjn tol. ihvijk groeide gestaag. Ilve wijken als Boeren- Duinpark, de Grashoek, engebied en Vinkeveld pn uit de grond gestampt, 'de gemeentelijke onder- sdienst betekende die een niet geringe toename werkzaamheden, geld werd er echter, vol- Hetem, door de gemeente onderhoud niet uitge- jen. Integendeel zelfs, be- gen was door de jaren het parool. Bovendien ji daar ook nog eens het vertrek van de directeur open bare werken bij. Het duurde nogal even voordat de vacatu re definitief werd opgevuld. De werkdruk voor Hetem nam toe. Tijd om even pas op de plaats te maken was er niet. De druk op zijn afdeling werd nog eens vergroot door wen sen vanuit de politiek. Raads leden widen bijvoorbeeld, vol gens Hetem overigens volko men terecht, meer en meer vooraf worden geïnformeerd over de kosten van bepaalde werkzaamheden. Steeds meer moesten voorcalculaties wor den gemaakt. Ook sloeg de vergaderwoede toe. „Het is me langzaam boven het hoofd ge groeid". Hetem raakte over spannen. Een zielig verhaal wil hij echter boven alles ver mijden. Onbegrip Hij heeft er moeite mee, na maanden rust, nog altijd niet in staat te zijn een wat uitge breider kranteartikel te kun nen lezen of zich te kunnen concentreren op een boek. En dan is er het onbegrip van de omgeving. „Je ziet er goed uit, dus je bent weer beter". Net terug van vakantie in Portugal ziet Hetem er ook gebruind en vitaal uit. Graag zou hij zijn werk dan ook weer oppakken voor 50 of 75 procent. De baan leent zich daar echter niet voor. „Ik heb het geprobeerd" zo vertelt hij. „Maar het is niet te doen. Zodra je er weer bent wordt er aan alle kanten aan je getrokken". Het meest boeiende van zijn werk vond Hetem om altijd op zoek te zijn naar nieuwe ma chines en apparaten om het werk nog beter, nog efficiën ter te kunnen uitvoeren. Met toch altijd in het achterhoofd de overweging of de aanschaf voor Noordwijk economisch wel verantwoord zou zijn. „Ik relativeer de dingen graag. De politiek wil altijd graag voorop lopen. Men haalt graag het nieuwste van het nieuwste in huis om maar de voorpagina's van de kranten te halen. Maar het is beter om te kijken of dingen voor je dorp wel haal baar zijn. Als het niet interes sant is moetje nee durven zeg gen". De strandschoonmaakmachine is zo'n apparaat waar Hetem nu niet direct bij staat te jui chen. De Beachcleaner mag het vuil dan wat dieper weg halen, maar efficiënter en goedkoper dan met de zes mannen van de gemeenterei niging die vroeger de klus op knapten? „Die machine pakt in de breedte maar twee tot drie meter. Dat kost dus nogal wat heen en weer rijden Hetem op het Noordwijkse strand dat volgens hem beter met de hand dan met een machine kan worden schoongemaakt. FOTO: HENK VAN DEN ENDE wil je het hele strand over de volle breedte reinigen en dat kost behoorlijk veel tijd, want zo'n machine gaat ook niet harder dan drie vier kilome ter per uur". Zand De dienst openbare werken is, zo weet Hetem, zonder meer de moeilijkste tak van de ge meente. Het is een afdeling die veel werk verricht maar ook veel geld kost. En iets dat geld kost, zo realiseert hij zich, is nooit populair. Van kritiek heeft hij zich echter nooit al te veel aangetrokken. Het zand ruimen op de boulevard is bij voorbeeld altijd een punt van discussie geweest. Volgens He tem heeft het echter alles te maken met het gezonde ver stand geruiken. Het is volgens hem maar makkelijk om na ie der stormpje te zeggen, nu moet het zand direct geruimd worden. „Als je weet dat er nog een storm op komst is kun je het zand beter een laten lig gen, anders blijf je bezig". Kwamen er aanmerkingen vanuit de politiek dan moest daar toch gehoor aan worden gegeven „Dat kostte dan wel weer extra geld", zegt Hetem laconiek. „En als dan de vol gende storm zich aandiende lag de boulevard zo weer vol". Voor alles gaat Hetem nu pro beren van het werk los te ko men. Wandelen, fietsen en tennis staan op het program ma, maar ook knutselen, doe- het-zelven en reizen, veel rei zen. Ter gelegenheid van zijn afscheid wordt op vrijdag 31 mei vanaf vier uur een recep tie gehouden in de raadzaal van het Noordwijkse gemeen tehuis aan de Voorstraat. Oude stenen platen geven bruggen in Rijnsoever steun MS BROCKEN ÏERDORP In de Lei- Orpse raadscommissie telijke ordening, verkeer iiilieu (ROVM) is gister- el een spraakverwarring aan over de toekomstige Rtoming van het [ebied ligt er troosteloos de uitspraak van de Kroon dat er geen stortplaats mag komen. Een gevolg van die uitspraak is dat de ge meente Leiderdorp vóór 1 ok tober 1991 een nieuw bestem mingsplan moet maken. Wan neer Leiderdorp in gebreke blijft heeft de provincie zelf de bevoegdheid zelf een bestem ming aan het gebied te geven. Niemand van de commissiele den geloofde dat de provincie, na het bestuurlijke fiasco dat Leiderdorp, Gevulei en pro vincie gezamenlijk hebben on dergaan, ook daadwerkelijk van deze bevoegdheid gebruik zal maken. Wethouder J. Veldstra-van Donk (D66) had daarom vrij wel de gehele commissie te genover zich om zich nu al uit te spreken over een recreatie ve bestemming van het Does- gebied. 'Het college van B en W wil volgens Veldstra recht doen aan de opvatting van de Kroon, dat de landschappelij ke en natuurwetenschappelij ke waarde van het open veen- weidegebied niet mag worden aangetast. Veldstra maakte er geen ge heim van de uitspraak van de Kroon te betreuren. „Ik ben er knap beroerd van", aldus Veldstra, doelend op het feit, dat Leiderdorp door mee te werken aan de totstandko ming van de stortplaats de provincie tegemoet heeft wil len komen. Veldstra zag moge lijkheden voor een beperkte recreatieve bestemming. Als voorbeelden noemde zij de aanleg van een fietspad, het onstaan van een moerasachtig gebied en handhaving van de huidige boombeplanting. De commissieleden Oechies (CDA), V. Molenboer (PvdA) en Th. Beekman (VVD) voel den daar niets voor. Zij von den het beter een afwachtende houding aan te nemen. Vol gens hen zou de problematiek van de verbreding van rijks weg A4 en de aanleg van HSL de zaak wel eens een andere wending kunnen krijgen. Met name zou de door Leiderdorp voorgestane omleidingsvariant in gevaar kunnen worden ge bracht door nu al uitspraken over de toekomst van het Doesgebied te doen. Veldstra zat met dit avies be hoorlijk in de maag. Zij voelde zich gedwarsboomd in het overleg dat zij met de provin cie wil voeren. Daarvor had zij een richting nodig om onder meer de financiële consequen ties van het niet doorgaan van de stort aan de provincie dui delijk te maken. Volgens de commissie biedt de nota Struc tuurvisie 2000 van de gemeen te Leiderdorp voldoende hou vast. Wethouder Veldstra bleek het daar plotseling mee eens te zijn. Aan een samen vatting van de discussie zei ze zich overigens niet te wagen. KATWIJK De gemeente Katwijk gaat oude natuurste nen platen gebruiken voor het ondersteunen van drie brugge tjes in de nieuwe wijk Rijnsoe ver-West. De hardstenen pla ten zijn afkomstig van de oude buitensluis in Katwijk aan Zee en lagen al jaren te wachten op een kunstzinnige bestemming. Gemeenteambtenaar E. de Jong kwam gisteravond tijdens een vergadering van de com missie voor beeldende kunsten met het idee van de bruggetjes. Het gaat om twee voetgangers- en een fietsbruggetjes die in de nieuwe wijk Rijnsoever-West (fase 8) worden gebouwd. Grillig De Jong meent dat de stenen goed passen in het karakter van de wijk, die grenst aan de duinen. „In Rijnsoever is alles bebouwd en recht en in de dui nen is alles grillig. Rijnsoever- West vormt een overgangsge bied met grillige bestrating. De stenen zullen naast de brugge tjes de grond tegenhouden. De commissie noemde het idee leuk en functioneel. Wethou der A C. Berkheij maakte zich geen zorgen over de financiële consequenties voor het kunst budget omdat het immers om een functionele zaak gaat. Stonehenge Tijdens de vorige vergadering van de commissie in februari opperde het toen scheidende commissielid en kunstenaar Bas Haasnoot om van de platen een soort Stonehenge te ma ken. De oude stenen zouden dan rechtop in een cirkel wor den geplaatst op een hoger ge legen weiland ten noorden van het uitwateringskanaal. Dit idee, dat toen de steun kreeg van de commissie, werd echter door het college van B en W afgewezen vanwege de kosten en de locatie.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13