Ook in Hoogmade groeit verzet tegen snelle trein Raad zet licht op groen voor nieuwbouw Splotsz Alkemade koopt grond van kweker Straathof niet Inwoners Alkemade voeren actie tegen verdwijnen CN-bussen LEIDEN OMGEVING QeidóaOoivumt DINSDAG 28 MEI 1991 PAGL IJsclub Leimuiden krijgt subsidie voor nieuwbouw JACOBSWOUDE De IJsclub Nut en Vermaak in Leimuiden krijgt een subdidie van 3125 gulden voor de bouw van een nieuw clubhuis. Hier stemde de commissie welzijn gisteravond mee in. Dit is tien procent van de totale geraamde kosten. De ijsclub in vesteert zelf 22.500 gulden. De sector welzijn adviseert de ijsclub om nog aanwezige tekort van 5600 gulden als subsidie-aanvraag bij de Landelijke Subsidiefondsen in te dienen. De commissiele den stelden gisteravond met nadruk de grens tot het verstrekken van investeringssubsidies op tien procent. Om deze reden gingen de leden van de commissie gisteravond niet akkoord met het be schikbaar stellen van 20 proceat in plaats van tien procent van de totale kosten voor de bouw van een clubhuis van jongerenver eniging De Outsiders in Leimuiden. B en W stelden dit voor om dat De Outsiders buiten hun schuld om, plotseling werden gecon fronteerd met 1550 gulden aan hogere kosten. B en W gaan nu bekijken of er aan de kosten van de jongerenvereniging op een andere manier tegemoet kan worden gekomen. Weinig bonnen bij snelheidscontrole ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een snelheidscontrole die gisteren in Alphen aan den Rijn, Koudekerk aan den Rijn en Jacobswoude werd gehouden, werden 49 hardrijders be boet. In totaal passeerden 1717 voer tuigen de radar. Op de provinciale weg 6 in Jacobswoude, waar maxi maal 80 gereden mag worden, werd 6en automobilist betrapt op een snel heid van 107 kilometer. Op de Hoge- waard in Koudekerk werd een auto mobilist betrapt op een snelheid van 103 kilometer. Deze auto werd ove rigens niet in beslag genomen, hoe wel dat volgens de nieuwe regels wel gebeurt bij een overschrijding van de maximumsnelheid met meer dan vijftig kilometer. Onderzoek ouderenzorg Jacobswoude uitgesteld JACOBSWOUDE Een onder- zoek naar de zorgvoorzieningen voor ouderen in Jacobswoude is vanwege de hoge kosten door de provincie op de lange baan ge schoven. Dit zei wethouder C. de Lange gisteravond tijdens de ver gadering van de commissie wel zijn in Jacobswoude. Het door de gemeente ingeschakelde Research Instituut Woningbouw stelde de kosten op 150.000 gulden. De pro vincie, die op een dergelijk onder zoek had aangedrongen, vond de kosten te hoog. Jacobswoude heeft in een brief de provincie verzocht om meer duidelijkheid over een wel aanvaardbare hoog te. Ter Aar afwachtend over gemeenteband TER AAR Het gemeentebestuur van Ter Aar staat niet te trappelen om actief deel te nemen aan de activiteiten van de werk groep Gemeenteband. Dit bleek gisteren in een vergadering van de commissie welzijn. De werkgroep heeft contact met de ge meente Dobruska in Tsjechoslowakije. Van 14 tot 18 juni gaat er een delegatie heen op particulier initiatief om te inventariseren welke contacten het meest gewenst zijn en op welk niveau. De werkgroep wil graag van het gemeentebestuur weten wat ze van haar kan verwachten in verband met hun contacten. Mevrouw Hermsen kwam dat aankaarten in de commissie onderwijs en welzijn. Ze deelde mee dat in de Ter Aarse gemeenschap circa 20 instanties en vereni gingen belangstelling hebben. A. Otto (CDA) vond de vraag van de werk groep niet duidelijk. „Als je er heen gaat moet je weten wat je wil, maar je weet nog niets van zo'n dorp. Ga er eerst heen en kijk waar men belangstelling voor heeft. Daarna kun je pas meer inspelen op het ge beuren. Bovendien, je begint er aan maar je weet niet hoe heteindigt". K. Heyers (VVD) vond dat beloften van Ter Aar ver plichtingen oproept „waar je de draagwijdte niet van overziet". Boelen (PAK) was positiever. Hij pleitte voor duidelijkheid voor de werkgroep en het PAK is zelfs bereid om iemand mee te sturen naar Dobruska. De fracties zullen dit onderwerp met hun achterban bespreken, waarna ze advies zullen uitbrengen aan wethouder J. Born. Volgende week dinsdag bepalen B en W dan hun definitieve stand punt. Brandweerkazerne krijgt er extra verdieping bij De brandweerkazerne van Alphen aan den Rijn wordt uitgebreid. Op de bestaande kantorenvleugel wordt een verdieping gebouwd. Als de gemeenteraad donderdag instemt met deze plannen, dan kan begin 1993 worden begonnen met het karwei. De Alphense brandweer heeft meer ruimte no dig sinds op 1 april 1989 de 24-uurs uitrukdienst werd ingevoerd. Momenteel wordt gebruik ge maakt van een noodgebouwtje naast de kazerne. tekening: pr Stichting Peuter speelzalen Ter Aar heeft geldzorgen L TER AAR De Stichting Peuterspeelzalen in Ter Aar heeft voor het komende schooljaar 6000 gulden extra nodig om te kunnen blijven draaien. De reserves die enkele jaren terug nog aanwezig waren, zijn gebruikt voor enkele drin gende uitgaven. Er is een com puter aangeschaft en na de re novatie van de Schakel was nieuwe vloerbedekking nodig. Na inspectie van de vloer bleek ook die verrot, zodat ook een nieuwe vloer moest wor den gelegd. In 1990 moest daarom de ouderbijdrage al met 2,50 worden verhoogd. Per 1 september moeten de lo nen van de leidsters worden verhoogd. Ze kregen voor 2.75 uur uitgebetaald terwijl ze in werkelijkheid 3 uur per dag werken. Bovendien moet de Stichting ook de. vergaderuren gaan uitbetalen zodat de lasten aanzienlijk stijgen. De heer Van Dijk van de stichting zei gisteren in de commissie onderwijs en wel zijn dat de stichting het zou redden als de 30 procent subsi die ten bate van de personeels lasten naar 40 procent zou worden opgetrokken. De ove rige inkomsten bestaan uit 35 procent subsidie voor de vaste lasten en onderhoud en de rest wordt betaald van de ouderbij drage van 22,50 per dagdeel per maand. A. Otto (CDA) vroeg of de stichting ook een meerjaren planning heeft in verband met de verwachte bevolkingsaan was. Volgens Van Dijk zal het aantal peuters volgens de prognoses zeker niet achteruit gaan, maar zal het aantal peu ters eerder stijgen. Daarom vroeg hij ook om de subsidie op termijn blijvend te verho gen. Over enkele weken spreekt de gemeenteraad zich uit over dit onderwerp. MARKTEN LEIDEN Veemarkt, 27 mei: Prijzen slachtrunderen per kg geslacht ge wicht zonder nier en slotvet, inkluslef BTW (Volgens PVV): Aanvoer slacht runderen 1036, waarvan mannelijk 150. Mannelijk Super 9,05-10,25, mannelijk extra kwal. 8,35-9,05, man nelijk 1e kwal. 7,35-8,35. Handel rus tig en prijzen iets hoger. Mannelijk 2e kwal. 6,25-7,35, mannelijk 3e kwal. 5,75-6,25. Handel rustig en prijzen gelijk. Vrouwelijk Super 8,90-11,75, vrouwelijk extra kwal. 7,70-8,90, vrouwelijk 1e kwal. 6,10-7,70. Handel goed en prijzen iets hoger. Vrouwelijk 2e kwal. 5,35-6,10, vrouwelijk 3e kwal. 4,75-5,35 en worstkwaliteit 4,50-5,25. Handel goed en prijzen ho ger. Totale aanvoer 1036 stuks. UTRECHT— Paardenmarkt, 27 mei: Op de paardenmarkt in Utrecht zijn maandag 118 paarden en 84 veulens en pony's aangevoerd. De prijzen luidden als volgt (in gulden per stuk, slachtpaarden per kg geslacht): luxe paarden 3000-3900, oude paarden 2100-2700, 3-jarige paarden 2200- 2875, 2-jarige paarden 1775-2675, veulens 725-1575, hitten 800-1650, slachtpony's 725-1525, Shetland po ny's 400-800. Slachtpaarden 4,00- 6,00, jonge slachtpaarden 5,50-6,40. De handel was traag en de prijzen la ger. AMSTERDAM Aardappeltermijn- markt, 27 mei: In Bintje 50mm wer den voor levering junl'91 werden 534 contracten verhandeld tegen f 34,50 - f 31,00. De stemming was vast. Voor levering april'92 werden 254 contrac ten verhandeld tegen f 28,00 - f 27,20. De stemming was goed prijs houdend. Autokrakers op heterdaad betrapt ALPHEN AAN DEN RIJN Twee Alphenaren van 22 en 23 jaar oud zijn gisteravond op heterdaad betrapt bij een autokraak op het Sint Jorisplein. De 22-jarige man was bezig de autoradio los te koppelen toen een wandelaar passeerde en de politie in lichtte. De 23-jarige maat stond op een schoolplein op de uitkijk. ACTIEGROEP MOBILISEERT BEVOLKING HOOGMADE De pas opgerichte Verzetsgroep Hoge Snelheidslijn (HSL) Hoogmade zal de bevol king van Hoogmade op roepen met kracht tegen de komst van de Franse TGV te protesteren. Van avond zal de Verzetsgroep zich manifesteren op de informatiebijeenkomst van Rijkswaterstaat in de Eendenkooi in Zoeter- woude Rijndijk. „De inwoners van Hoogmade moeten ervan worden door drongen dat zowel het tracé A als het tracé B voor de hoge snelheidslijn de gemeente zal doorkruisen, met alle nadelige gevolgen", aldus Coby Wol vers van de Verzetsgroep. De gemeente Jacobswoude, waar onder Hoogmade valt heeft zich al uitgesproken tegen bei de varianten, maar heeft, als de trein er dan toch moet ko men, een voorkeur voor de aanleg pal naast de rijksweg A4. De Verzetsgroep vindt dat de trein er helemaal niet mag ko men. „De twintig minuten tijdswinst voor de snelle trein wegen absoluut niet op tegen de aantasting van het milieu en de geluidoverlast die de komst van de TGV met zich meebrengt. Daarbij geloven wij dat het een veel te kost baar project wordt. Er wordt uitgegaan van 1,3 miljard gul den aan aanlegkosten. Dat wordt veel meer, want de bo demgesteldheid is in Hoogma de zeer slecht. De grond zal steeds verzakken", stelt Coby Wolvers. De snelle trein zal aanzienlijk meer ingrijpen in het land schap dan de verbreding van de Rijksweg A4, waar de Ver zetsgroep overigens ook niet op zit te wachten. „Wij hebben zelf geprobeerd opnamen te maken van vogels in het stilte- gebied in Hoogmade, maar dat is, op een afstand van 1500 meter, door het geluid van de rijksweg A4 niet eens moge lijk. Wat blijft er over van een stiltegebied als er een trein, over een talud met een hoogte van acht meter, met 300 kilo meter per uur voorbij komt". Het beruchte tracé A van Rijkswaterstaat is een absolute nachtmerrie voor de natuur- minnende inwoners van Hoog made. Dat tracé doorsnijdt de Groenweg en de Vlietpolder, de Hondsdijkse Polder ên het stiltegebied. Een onaanvaard bare aantasting van het Groe ne Hart, waarbij diverse boer derijen aan de Groenweg sneuvelen, vinden gemeente en Verzetsgroep. Maar ook tracé B, vlak langs de rijksweg aan de kant van Hoogmade uitgezet, gaat ten koste van boerderijen, aan Boskade en Noordeinde. Brieven De Verzetsgroep gaat de inwo ners van Hoogmade een hand je helpen bij het protesteren. Vanavond worden in Zoeter- woude de eerste voorbeeld brieven uitgereikt waar een handtekening onder kan wor den gezet, als uiting van pro test. Die brieven zullen ook in Hoogmade worden verspreid. „Verder willen we dat de be woners zich ook gaan manifes teren op de hoorzittingen die in de loop van de inspraakron de worden gehouden. Zij moeten zich daarvoor aanmel den", aldus Coby Wolvers. ALKEMADE De gemeente raad van Alkemade is gister avond unaniem akkoord ge gaan met nieuwbouw voor jongerensociëteit Splotsz op het DOSR-parkeerterrein aan de Alkemadelaan. De raad ging akkoord met gemeentega rantie op een negen procents lening van anderhalve ton en met een renteloze lening van 108.000 gulden. Voorts stelde de raad 30.000 gulden beschik baar uit het fonds Stads- en Dorpsvernieuwing. Namens het CDA zei N. van Ruiten dat er onder de bevol king van Alkemade zeer uit eenlopend wordt gedacht over de activiteiten van Splotsz. Ondanks vele negatieve gelui den vindt het CDA het ver antwoord om mee te werken aan de nieuwbouw van de jon gerensociëteit. „Financieel gaan we zelfs verder dan bij de twee andere jongerencentra door naast een garantieverle ning ook een renteloze lening beschikbaar te stellen". Als redenen voor die goed geefsheid gaf hij aan dat het CDA Splotsz wil weghebben van de huidige locatie om zo de overlast voor de omwonen den weg te nemen en om de locatie anders te gaan invul len. Volgens Van Ruiten wij ken de activiteiten van Splotsz nogal af van die van de jonge- rensociëteiten Farmhouse en Meddle. Voor A. Spring in 't Veld (Groen Links) was het college Splotsz nog lang niet genoeg tegemoet gekomen. Ze sprak van „vergaande beper kingen" en „lening op lening". Zij had zich voorts geërgerd aan een brief van voetbalver eniging DOSR, die vindt dat het parkeerterrein de verkeer de locatie is voor het jongeren centrum. „DOSR beweert het parkeerterrein vooral bij thuiswedstrijden hard nodig te hebben. Ik vind dat ze juist dan best met de fiets kunnen gaan", aldus mevrouw Spring in 't Veld. Wethouder L. Beel- en (VVD) antwoordde dat het Groen Links-raadslid weer roet in 't eten zat te gooien. „We hadden een leuk voorstel waar iedereen blij mee is. Ik- vind dat mevrouw Spring in 'tVeld met de jongens van Splotsz best de handjes dicht mag knijpen. De andere jonge- rensociëteiten begrijpen niets van de gemeentelijke financië le tegemoetkomingen aan Splotsz. Zij hebben hun onder komens helemaal zelf gefinan cierd. En wat is de meerwaar de van Splotsz? Ik zie die niet; hooguit spelen de bands daar wat harder en rauwer". Hij be sloot met: „Dat Splotsz in de afgelopen 25 jaar zijn bestaans recht zou hebben bewezen was zo'n prestatie niet. Gewoon een kwestie van blijven zitten waar ze zaten", aldus Beelen. Hij beloofde de raad om de nieuwe locatie voor Splotsz te bespreken met de huidige ge bruikers, DOSR en de Oranje vereniging, die er jaarlijks de kermis organiseert. Laura fietsvierdaagse begonnen Precies 1001 mensen zijn gisteravond op de fiets gestapt om mee te doen aan de fietstocht op de eerste avond van de Laura Avondfietsdaagse. Dit jaar werd al weer de 21ste versie van dit sportieve evenement georganiseerd door de Stichting Laura Fietsvierdaagse. De avondvierdaagse kan dan ook gezien wor den als een voorbereiding op de Laura Fietsvierdaagse in juni. Helaas werkte het weer gisteren niet echt mee zo tussen vijf en zeven uur 's avonds. Dat betekende dat er een paar honderd mensen minder dan vorig jaar de fiets pakten om mee te doen aan de eerste fietstocht van ongeveer 30 kilometer. Zij die dat wel deden genoten van een mooie rit naar Boskoop en de Reeu- wijkse Plassen. De eerste fietsers waren om half acht al weer binnen en hun reacties waren zeer enthousiast hoewel een van de fietsers wel wat meer muziek op de weg had gewild. Fietslief- hebbers kunnen nog altijd meedoen. Er kan nog altijd drie dagen gefietst worden of men kiest gewoon voor een fietsavond. Daar voor kan dagelijks gestart worden bij Nabij tussen half zes en half acht. foto: wim van noort Idoor ELLEN VERHAAR ALKEMADE Met een hand tekeningenactie hopen 20 in woners van Alkemade dat Cen traal Nederland buslijn 112 op het traject Leimuiden-Leiden weer 's morgens om 6.18 zal la ten rijden. Volgens de nieuwe dienstregeling, die op 1 juni van kracht wordt, vervalt die bus waarmee dagelijks 20 pas sagiers naar hun werk in onder meer Amsterdam, Leiden, Haarlem, Den Haag en Rotter dam gaan, De passagiers worden gedwon gen een half uur eerder van huis te gaan en zo een half uur bij hun toch al lange reistijd te tellen. Gisteravond stelde het CDA-raadslid D. Nagtegaal hierover vragen in de gemeen teraad van Alkemade. Hij vroeg het college om al het mo gelijke te doen om de beslissing van Centraal Nederland onge daan te maken. Burgemeester A. Meerburg beloofde om via de rijkshoofdinspecteur van het verkeer bezwaar te maken. Hij voegde er aan toe niet echt te rekenen op tegemoetkomingen van de busmaatschappij, „die toch al moet woekeren met geld en personeel". Overigens is niet alleen de vroege bus Leimuiden-Leiden vervallen, maar ook één die om kwart over zes 's avonds en één die om kwart over tien 's avonds uit Leimuiden vertrekt. In de richting Leiden-Leimuiden vervalt de bus die 's avonds om 23.07 uit Leiden vertrekt. Vol gens een individuele bezwaar maker H. van Tol brengt het schrappen van deze ritten vijf kerkdorpen in Alkemade in een isolement. „Bezoekers van een theater of een bioscoop in Leiden -worden in hun uit gaansmogelijkheden beknopt. Wie straks om 22.10 uur op het station Leiden arriveert moet tot 0.07 uur (is bijna twee uur) wachten om in de richting van Alkemade te kunnen reizen. De 19e eeuw lijkt hier weerge keerd. Busreizigers vanuit Al kemade naar Leiden, kunnen tussen 18.07 uur en 19.29 uur en tussen 21.14 uur en 23.14 uur hun dorpen per openbaar vervoer niet verlaten. Het openbaar vervoer groeit, zo ad verteert Centraal Nederland in de jongste uitgave van haar dienstregeling, maar blijkbaar niet naar en van Alkemade", aldus bezwaarmaker Van Tol. ALKEMADE De aan koop van het tuinbouwbe drijf van N.C.P. Straathof nabij het viaduct in Nieu we Wetering gaat niet door. De meerderheid van de gemeenteraad van Al kemade vindt de financië le risico's voor de gemeen te te groot en stemde het desbetreffende college voorstel gisteren af. Wel heeft het college het voor stel van het CDA het groene licht gekregen om nieuwe on derhandelingen met Straathof te beginnen. In deze onder handelingen zou de gemeente moeten trachten om alleen twee hectare weiland van Straathof te kopen. Zijn wo ning en glastuinbouwbedrijf zouden buiten de aankoop die nen te blijven. Het terrein van Straathof grenst aan het zogenoemde Veenderveld (voormalig land van Bontje), dat tien jaar gele den door de gemeente is aan gekocht om er een sportcom plex te realiseren. Toen dat niet doorging wilde de ge meente er een bedrijventer rein ontwikkelen. Daarmee kon tot nu toe niet worden be gonnen, omdat het provincie bestuur er slib wilde gaan stor ten. Deze plannen gaan waar- schijnijk niet door, omdat de provincie inmiddels een alter natieve slibstortlocatie heeft gevonden in de Merwedeha- ven in Dordrecht. Formeel echter houdt het provinciebe stuur nog steeds zijn claim op het Veenderveld. Het college had het terrein van Straathof willen gebrui ken voor de ontsluiting van het Veenderveld, voor het ves tigen van bedrijven die in het centrum overlast geven (zoals potgrondbedrijf Dobbe aan het Noordeinde) en voor het ver plaatsen van de landijsbaan. Tot voor kort ging men er na melijk vanuit dat de huidige landijsbaan rond 1993 nodig was voor woningbouw. Aan de gemeenteraad was beloofd dat deze locatie pas zou worden gebruikt zodra een alternatie ve plaats voor de landijsbaan zou zijn gevonden. Inmiddels echter hebben zo wel rijk als provincie laten weten dat de woningbouw in Alkemade sterk moet worden beperkt. Slechts tachtig pro cent van het in een streekplan toegetane woningbouwcontin- gent mag worden benut. Dit betekent dat de huidige lan dijsbaan niet voor het jaar tweeduizend kan worden be nut voor woningbouw. Aan koop van grond, woning en tuinbouwbedrijf van Straathof zou betekenen dat dit onroe rend goed jarenlang onge bruikt zou moeten bijven. Dit financiële risico plus de onzekerheid over de mogelijk heid tot doorverkopen van de woning met kassen was voor CDA, PvdA en Groen Links gisteravond te groot. De VVD daarentegen was van mening dat risico nemen onlosmake lijk verbonden is aan het be sturen van een gemeente. VVD-fractievoorzitter H. van Duykeren verwacht dat het terrein van Straathof, dat de gemeente nu voor 85 gulden per vierkante meter kan ko pen, over enige jaren vier of vijfhonderd gulden per vier kante meter kan opbrengen. Hij voorzag een flinke inflatie in de komende jaren en zei dat de aankoopprijs inclusief de rente binnen vijf jaar een schijntje bedraagt. N. Bakker (CDA) was het daar bepaald niet mee eens. „Het fi nancieel beleid in Alkemade vergt momenteel een terug houdende opstelling", zo zei hij. Ook wees hij erop dat een strook van honderd meter vanuit het hart van de rijks weg niet mag worden benut. Bakker stelde voor om het col legevoorstel terug te nemen en nieuwe onderhandelingen aan te gaan over uitsluitend het grasland. Namens Groen Links liet G. van der Geest weten absoluut tegen het collegevoorstel te zijn. Ook hij vindt de financië le risico's te groot. F. Schoon- derwoerd (PvdA) zei te vrezen dat plaatselijke ondernemers over enige tijd worden opgeza deld met ggantische grondprij zen. Hij vroeg zich af waarom het gemeentebestuur bij een transactie van 2,1 miljoen gul den voor 32.000 vierkante me ter grond geen vrijwaring had bedongen van mogelijke bodemverontreiniging. Hierop haastte wethouder Nugteren zch te zeggen dat over opname in het contract van deze „scho- ne-grond-bepaling" alsnog zou worden onderhandeld. Ook er kende de wethouder dat zowel het Veenderveld als het land van Straathof een C-bedrijfslo- catie zouden zijn vanwege de slechte bereikbaarheid met het openbaar vervoer. Dat nam niet weg dat zelfs aan C-be- drijfslocaties in de hele Leidse regio grote behoefte is. Voor een uitgebreide ag^_ voor de komende dagen, i men „UIT", de gratis weke||] ge van deze krant. f BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Statior/1 tel. 071-121239): Doors (1 21.15. LIDO en STUDIC- straat 39, tel. 124130): Mi. 21 15. Look who's talking 19.00. wo. ook 14.30. Onla vrouw (12); 19.00, 21.15. with the enemy (al); 19.00, ook 14.30. Dances with wo 20.00. Silence of the la 18.45, 21.15. wo. ook 14.15. les, de film, het geheim vai derlamp (al); wo. 14.3" (Breestraat 31, tel.071-1238 no de Bergerac (al); 19.C REX (Haarlemmerstraat 071-125414): Pruimenbloe I 20.00. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA (Van Boetzelaerstra 01720-20800): Look who' too (12); 18.45, 21.30. wo. (r Silence of the lambs (1 21.15. wo. ook 13.30. Slee, the enemy (al); 18.45, 21.1 with wolves (al); 20.15. 13.30. VOORSCHOTEN G (Schoolstraat 69, tel. 0' Godfather III (16); ma. t/rr Three man an a little lad 15.45. Eline Vere (al); 20.15. Kindergarten Cop 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN ge Ninja Turtles (al); DEN HAAG ASTA: 1 (Sp 3463500): The Doors (16 18.45, 20.30. ASTA 2: Da wolves (al); 14.00, 20.15. Awakenings (al); 14.00, BOy! (al); 18.45. BABYLOI Den Haag Cqntraal tel. White palace (al); 14.00, 18. BABYLON 2: Greencard 18.45, 21.30. BABYLON from a mall (12); 14.00, 18. CINEAC 1 (Buitenhof 3630637): The silence of tl (16); 14.00, 18.45, 21.30. 2: Class action (al); 14.01 21.00. CINEAC 3: Look king Too (al); 18.45, 21.30, do. ook 14.00. METRO (Carnegielaan, tel. 3456756); with wolves (al); 14.00, 20.1 TROPOLE 2: The godfathef 14.00, 20.30. METROPOl- onfatsoenlijke vrouw (16|) 18.45, 21.30. METROPOL Eline Vere (al); 14.00, 18.4 METROPOLE 5: Misery (1| 21.30. ma'di. do. ook 14.00 ON 1 (Herengracht 13, tel. Sleeping with the enemy (a1 18.45, 21.30. ODEON 2j Guns II (al); 13.45, 18.41 ODEON 3: The silence lambs (16); 13.45, 18.45 ODEON 4: Look who's tf? (al); 13.45, 18.45, 21.30. i FILMHUIS: Zaal 1: An angeli ble; 20.00. Zaal 2: I hired at killer; 19.30. S'En fout f 21.45. Zaal 3: Der Himmel ij tin; ma. 19.30, 22.00. Parif di. 20.00. Het offer; wo. a belle Captive: do. 19.30, 21j KINDERVOORSTELLINGEN; AC 3: Ducktales; wo. 14.o! TROPOLE 5: Ducktales; wef i DIENSTVERLEN' APOTHEKEN De avond-1 diensten van de apotheken gio Leiden worden waan door de apotheken die ook i dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEI ZEN LEIDEN Ongeva elke dag Academisch Zieken halve van dinsdag 13.00 u. tq dag 13.00 u. (Diaconessenhu) nieken tel 155543, afdeling S 175639) en van vrijdag 13.ij zaterdag 13.00 u. (Elisabetj huis). De Geneeskundige Dienst I verhuisd van de Roodenburj in Leiden naar de Crones 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMII| GEBOREN KIND Hulpvert ongewenste zwangerschap v( der en kind. Bel tel. 071-8963 897762; 033-620244 (dit laat) mer is dag en nacht bereikbi BEZOEKUREN ZIEKENHUI] Diaconessenhuis: Bezoekuti lijks van 14.30 tot 15.15 uuj 19.00 tot 19.45 uur. Kinde^ dagelijks van 10.30 tot 19 meer dan twee bezoekers pel Op de afdeling special care I terecht van 10.30 tot 11.06 van 19.00 tot 19.30 uur. Vol laatste twee afdelingen bezcj nen worden dient eerst te overlegd met de dienstdoe! pleegkundige.» Sint Elizat kenhuis: Volwassenen dage' 14.00-14.45 u. en van 18.30-] klasse-afdelingen ook 11.15-1 Kraamafdeling: dag. van 15l u. en van 18.30-19.30 u. 19.30-21.00 u. alleen voor Kinderafdeling dag. 15.00-' CCU (hartbewaking) dag. va 14.30 u. en van 19.00-19.30 sieve verpleging: dag. var 14.30 u. en van 18.30-19.001 Medisch Adviescentrum: S ma. 19.30-20.30 u. in het 6 beth-ziekenhuis. Endegeea vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.001 en 14.00-15.00 u.; eerste klj gehele dag. Jelgersmaklin] gerenteam: za. en zo. 14.00- Opname: werkdagen 16.45-1 za. zo en feestdag. 10.00-1 14.00-16.30 u. Team A, C er tot 21.00 u. met uitzondering handeltijden en etenstijden, t misch Ziekenhuis: Voor alle ten (behalve kinderen) zijn di kuren als volgt: Dagelijks 14. u. en 18.30-19.30 u. Avondbi afdeling verloskunde: 18.00- De Praematurenafdeling: voo en familie is na overleg met doorlopend bezoek mogelijk aan ernstige patiënten: wam ernstige patiënten doorlopi zoek wordt toegestaan kan d verpleegkundige hiervoor kaarten verstrekken. Kindl zalen voor peuters, kleuters i kinderen 15.15-17.00, baby boxenafdeling: volgens afspr het verpleegkundig hoofd. B den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na met verpleegkundig hoofd. dere bezoekers van kinder© neus- en oorheelkunde en ne 14.15-15.00 en 18.30-19.30. kunde en heelkunde: 14.15-' 18.30-19.00. Rijnoordziel Dagelijks 14.30-15.15 u. er 19.30 u. Extra bezoek hartbi 11.00-11.30 u. Extra bezoel kraamafdeling: 19.30-20.30 u afdeling 15.00-15.30 u. alle ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE I OPVANG (Koornbrugsteeg EK Leiden, tel 254810.) In over en aanmelden voor M vang in Leiden. Geopend: ml dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CEI MELDPUNT LEIDEN. Ket« steeg 10. Ma. t/m vr. telefon relkbaar van 10.00 tot 16.00 120903. Spreekuur ma. 13.1 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL dlsch Adviesbureau. Ketel steeg 10, tel. 130775; afdelin tingen: alleen op afspraak, K bureau: di. en do. 18.30-20.3 ling vreemdelingenrecht: mi en do. 18.30-20.30, afdeling vr. 10-12.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10