Guus Hiddink hecht zeer aan zijn vrijheid f- Chirurg Vierhout geniet ook van succes Claus Nielsen v VOETBALLERLEI Post SPORT CeidócGowiunt ZATERDAG 25 MEI 1991 PAGINA- V Brazilië scheutig met oefenmeesters RIO DE JANEIRO Het coachen van een voetbalclub in Bra zilië blijkt één van de meest onzekere bezigheden ter wereld. Statistici zijn met alarmerende cijfers gekomen. Van de twintig teams die dit seizoen strijden om het nationale kampioenschap, heeft er niet één langer dan zeven maanden dezelfde oefen- meester gehad. Koploper in het rijtje is Porto Alegre, dat sinds een jaar al zeven verschillende technische leiders had. Sao Paulo en Portuguesa maakten gedurende dezelfde periode gebruik van de diensten van vier verschillende oefenmeesters. Slechts Santos en Bragantino hebben in de afgelopen twaalf maanden niet meer dan drie trainers nodig gehad. Sinds de strijd om het alge hele kampioenschap van Brazilië eind januari startte, zijn tien oefenmeesters ontslagen. QPR ontslaat manager LONDEN De Engelse eerste divisie club Queens Park Rangers heeft trainer- /coach Don Howe ontslagen. De 55-jarige trainer was anderhalf jaar in dienst van de Londense club. Hij volgde destijds spe ler/manager Trevor Francis op. Celtic heeft manager Bill McNeill ontslagen. Hij was vier jaar technische verantwoordelij ke. Voorlopig neemt zijn assistent Tommy Graig de zaken waar. Celtic wil het liefst Kenny Dalglish (ex-Liverpool) als nieuwe manager aantrekken. Chelsea heeft de Schotse internationale verdediger Tommy Boyd voor vijf jaar aan zich gebonden. Boyd was aanvoerder van het team van Motherwell, dat afgelopen zaterdag de Schotse beker veroverde. Met het contract is een bedrag van bijna drie miljoen gul- foto: sp den gemoeid. Ook Bari wordt drooggelegd BARI Onder het mom van 'goed voorbeeld doet vol gen' heeft de gemeenteraad van de Italiaanse plaats Bari besloten delen van de stad droog te leggen bij een be langrijke voetbalwedstrijd. Betrof het in Rotterdam een week geleden de finale Europa Cup II, in de Zuideuro- pese stad gaat om de eindstrijd van de Europa Cup I. De drooglegging gaat in op maandag 28 mei, 12.00 uur, twee dagen voor de wedstrijd tussen Rode Ster Belgrado en Olympique Marseille. Pas op woensdag 30 mei 24.00 uur, als de wedstrijd normaal gesproken zo n twee uur achter de rug is, mag er weer alcohol worden geschonken in Bari. In de Italiaanse stad worden zo'n 40.000 aanhan gers van beide teams verwacht. Zbigniew Boniek weg bij Lecce LECCEDe Poolse trainer Zbigniew Boniek gaat weg bij de Italiaanse club Lecce, die uit de serie A is gede gradeerd. Dat maakte de 36-jarige Boniek, wiens positie het hele seizoen ter discussie stond, deze week bekend. 'Weer rellen in voormalige DDR ZWICKAU In de voor- malige Oostduitse stad Zwickau is het eerder deze week tot ongeregeldheden gekomen bij de voetbal wedstrijd tussen de plaat selijke FC en Wismut Aue. In de 66ste minuut, bij een stand van 4-1 in het voor deel van de gasten, floot scheidsrechter Peschel, hij had eerder zeven gele en één rode kaart getrokken, voor de laatste keer. Ruim vijftig relschoppers had den bezit genomen van het veld en molesteerden de spelers van vooral Aue. ZELHEM Van PSV via Fenerbahce naar Valen cia. „Nog geen jaar gele den ging ik naar Turkije en nu zit ik al in Spanje. Wie had dat kunnen den ken?", zegt hij er zelf qua si verbaasd over. Maar het past perfect in zijn levens beeld: „De wereld waarin ik mij beweeg is zo veran derlijk dat ik niet op ter mijn kan plannen". Het zijn drukke dagen voor Guus Hiddink, de voorberei dingen op zijn verblijf bij Va lencia nemen veel tijd in be slag. „Ik ben tot op heden drie keer in Spanje geweest", ver telt hij, „maar bezoek ook veel buitenlandse wedstrijden. Mo menteel speelt voor Valencia de Bulgaar Penev in de spits en mogen er nog twee buiten landers worden gecontrac teerd. Doordat ik veel contac ten heb in Europa krijg ik veel aangeboden en moet ik dus veel spelers screenen. Wat dat betreft is het maar goed dat ik vroegtijdig ben vertrokken bij Fenerbahce..." Het woord ontslag neemt de 44-jarige Hiddink niet in de mond. Daarmee zou niet cor rect worden weergegeven hoe hij bij de Turkse club vertrok. „Ik had een clausule in mijn contract staan waardoor ik on der bepaalde voorwaarden zou kunnen vertrekken. Op een gegeven moment meldde ik dat ik daar gebruik van wilde maken om naar Valencia te kunnen vertrekken. In Neder land zou dat worden geaccep teerd en zou je het seizoen ver volgens gewoon afmaken. Turkije heeft echter een heel andere cultuur. Men is daar niet gewend dat een trainer stopt, maar dat hij wordt ont slagen. Vandaar dat ik te ho ren kreeg dat ik direct kon vertrekken. Om speculaties in de pers te voorkomen...", zegt Hiddink hoofdschuddend. „Het was nota bene een paar dagen voor de halve finale van de beker tegen AnkaragU- cü. Ik zat toen op de tribune en zag de ploeg verliezen. Stom, dacht ik, als ik nog op de bank had gezeten had de club alle schuld op mij af kun nen schuiven". Vier ton Het vertrek van Hiddink, die tot eind volgend seizoen onder contract stond, leverde Fener bahce volgens publicaties in de pers vier ton op. De oefen- meester reageert hoofdschud dend. „Hoe dergelijke bedra gen in vredesnaam in de we reld zijn gekomen... Ik heb daar om moeten lachen", zegt de Zelhemmer. „Ik doe name lijk nooit mededelingen over bedragen. En in de bewuste contractclausule was zelfs überhaupt geen bedrag gecon cretiseerd. Daarover moesten we onderhandelen. Er zijn uit eindelijk wel bepaalde kosten voor mij (niet voor Valencia) geweest, maar lang niet in de orde van grootte zoals in de pers is gemeld". Een afkoopclausule in een contract is voor trainers overi gens niet echt bijzonder, is Guus Hiddink van mening. „Bij Club Brugge had Georges Leekens (volgend seizoen KV Mechelen; red.) ook zo'n clau sule", zegt hij. „Toen ik naar Turkije ging, wist ik gewoon niet wat mij te wachten stond. Ik ging naar een andere voet balwereld, naar een totaal an dere cultuur. Mocht het me niet bevallen, wilde ik weg- kunnen". Bij Valencia heeft de Achter hoeker er niet voor gekozen een dergelijke ontsnappings mogelijkheid in zijn contract te laten opnemen. „Valencia wilde me voor twee of drie jaar vastleggen", vertelt Hid dink. „Daar ben ik niet op in gegaan. Eerst een jaar aanzien hoe het bevalt, leek me beter. Er zijn geen opties genomen om het contract te verlengen. Stel nou dat ik van zo'n optie gebruik maak, terwijl Valen cia eigenlijk niet honderd pro cent tevreden over me is. Dat is toch niet goed? Je moet in de voetballerij graag met el kaar willen werken. Niet om dat je vanwege een contract tot elkaar veroordeeld bent. Wanneer de samenwerking plezierig is, dan wordt het con tract toch wel verlengd". Binnen De financiële zekerheid van een meerjarig contract bij een kapitaalkrachtige vereniging vindt Guus Hiddink niet be langrijk. Twee jaar Fenerbah ce zouden hebben betekend dat hij 'binnen' was geweest. Met drie jaar Valencia onge twijfeld ook. „Ach," zegt hij lakoniek, „wat is binnen zijn? Ik ga op dit moment echt niet voor drie jaar tekenen met al leen maar de visie aan het ein de van een tunnel financiëel binnen te zijn. Ik wil met ple zier werken, met ambitie. Ik heb het idee dat als ik in een bepaald circuit goed werk le ver, de economie dan vanzelf achter mij aan komt. Econo mie is niet mijn hoofddoel. Na tuurlijk geeft financiële onaf hankelijkheid je de vrijheid zelf te bepalen wat je wilt doen, maar ik vind de geeste lijke onafhankelijkheid veel belangrijker". „Financieel 'binnen' zijn kan over tien jaar ook nog wel", vervolgt hij. „Zover denk ik echter niet. In de veranderlij ke wereld waarin ik me be weeg kun je niet plannen. In het voetbal gebeurt gewoon te veel. Vorig jaar naar Turkije, nu al in Spanje, dat is het be wijs". „Als je op een gegeven mo ment zo vast zit dat je je ei niet meer kwijt kunt, dan moet je iets anders gaan doen", is hij van mening. „Of die situatie zich bij mij ooit zal voordoen, weet ik niet. Tot op heden heb ik altijd de geestelijke vrijheid gehad die ik nodig heb. Zelfs toen ik nog niet zo in beeld was. Of ik over een jaar of tien nog trainer ben, kan ik niet zeggen. Dat is weer die lange- termijnplanning die in dit vak niet reëel is". Korte termijn De oud-speler van Varsseveld, De Graafschap, PSV, NEC, Washington Diplomats en San Jose Earth Quakes beperkt zich dus tot de korte termijn. Maar stort zich dan wel vol overgave op zijn taak. Na het eerste contact met Valencia schafte hij zich bijvoorbeeld Guus Hiddink voelde zich in Turkije soms wat paranoïde. direct een cursus Spaans aan. „In de tijd dat ik nog bij PSV werkte, had ik al eens met de gedachte gespeeld. Spaans is immers een mondiale taal. In middels kan ik me er al wel aardig mee redden, maar soms haat ik het dat ik de taal nog niet perfect spreek". In Turkije volgde hij de cursus Spaans in 'de eenzame uurtjes'. Hoe staat het eigenlijk met die eenzaamheid? Zijn verblijf in Istanbul betekende voor Guus Hiddink immers een langduri ge periode zonder zijn vrouw en twee kinderen, die in Ne derland achterbleven. „In het buitenland zijn ook mensen hoor", klinkt het weliswaar stoer, maar juist temidden van veel mensen kun je je toch érg eenzaam voelen? Hiddink: „Ik kan gelukkig goed alleen zijn. Eenzaam voel ik mij nooit. Ik heb een beroep, waarin je heel veel contact met mensen hebt en ik voel mij ergens snel thuis. Als trainer van een club als Fenerbahce of Valencia heb ik bovendien de ziekte dat ik me op het werk blijf stor ten, ook als ik eens alleen thuis ben. Ik ben vrijwel voortdurend met mijn vak be zig". Toch klinkt dan even iets van heimwee in zijn stem door. „Toen ik in Turkije zat, heb ik mijn gezin niet vaak gezien", zegt hij. „Dat had onder meer te maken met de studie van de kinderen. In Valencia zal dat wel iets anders worden. Dan hoop ik dat ze frequenter overkomen. Europa is geluk kig niet groot. Binnen 2,5 uur ben je vanuit Valencia op Schiphol. Ik vind zo'n afstand niet beangstigend". Bovendien is er natuurlijk de telefoon, waarmee contact kan worden gezocht. In Istanbul had Hiddink een geheim num mer aangevraagd, om zich af te kunnen zonderen van de massa. Dat bleek echter niet de ideale oplossing. „Op de een of andere manier lekt zo'n nummer toch uit", aldus Hid dink, die zijn trainersloopbaan begon als assistent bij De Graafschap en vanaf De Vij verberg overstapte naar PSV. „Ik heb toen een fax op dat nummer gezet en dat werkte ideaal". Doordat thuis in Zei- hem ook een fax staat, was het voor het thuisfront mogelijk om contact te krijgen. In zijn woning in de Achter hoek bedient Hiddink zich te vens van een telefoon-beant- woorder. „Een ideaal ding", lacht hij. „Door dat apparaat ontvang je iedere boodschap en hoef ik ook geen scheldpar tij te missen. Het is regelmatig gebeurd dat iemand vanuit de kroeg - daar houd ik het ten minste maar op - opbelde en een flinke scheldpartij in sprak. Ik ben ook wel een aan tal keren bedreigd. Ach, ik til daar niet zo zwaar aan. Ik neem dat soort telefoontjes niet serieus. Vervelender wordt het, zoals me een paar jaar geleden overkwam, als je voor een interland in Rotter dam loopt en een groep kerels lastig doet. Een stel van die plakplaatjes zei het nodig te vinden om dat PSV-koppie van mij eens lekker in elkaar te timmeren. Ik kreeg van achteren een trap, maar daar bleef het gelukkig bij". Roddelpers Behalve via de telefoon, drup pelden tijdens zijn Turkse pe riode thuis ook wel eens wat 'nieuwtjes' via de pers door. Op een gegeven moment ver maakte de roddelpers zich met een foto, waarop Guus Hid dink zijn gezicht achter een kledingstuk verschool en hard wegholde. In het onderschrift werd gemeld dat de 'hoca' (baas) van Fenerbahce was be trapt met een appetijtelijke dame en kennelijk met haar zijn eenzaamheid probeerde te verdringen. „Het was een set up, een valstrik," legt de trai ner uit. „Toen ik naar buiten ging, leek het plotseling te on weren. Ik liep tegen een muur van fitsen op. Allemaal foto grafen. Ik was er in getuind. Als in zo'n land iemand op zo'n manier met de trainer van Fenerbahce op de foto in de krant komt, dan kan ze er door die publiciteit qua salaris fors op vooruit gaan. Dat soort geintjes gebeuren daar vaak. Iedereen smult ervan. Na mij zijn ook Pal Csernai en Sepp Piontek er het slachtoffer van geworden". Hij doet het voorval lachend af. Op het moment dat zijn 'vreemd gaan' de pers haalde, viel er waarschijnlijk echter wel wat te verklaren aan zijn vrouw. Hiddink: „Ik heb haar uitgelegd hoe de cultuur daar is. Hoe de pers daar in elkaar zit, dat het daar niet uitmaakt wét er wordt gepubliceerd, als er maar wordt gepubliceerd. Ik heb in het begin wel eens verhalen laten vertalen door een tolk. Ik kwam complete onzin over mij tegen. De eerste keren denk je: welke zak heeft dat geschreven. Maar al snel besef je dat je je daar niet druk om moet maken omdat het vechten tegen windmolens is. Ik zat ook eens in een restau rant met Henk van Ginkel, die bij Galatasaray werkt. Opeens duwde iemand een plant opzij en werd er direct een foto ge maakt. Een dag later 'wist' ie dereen dat ik een' contract met Galatasaray had getekend. Je gaat je na zulke voorvallen wel geïsoleerder opstellen". Sterker nog: je wordt er een beetje paranoïde van. Dat bleek onlangs nog in Valencia, terwijl hij bezig was met een fotosessie. „Op een gegeven moment kwamen er een paar vrouwtjes achter me langs lo pen, terwijl ik bij een kerk in de buurt was. Meteen was ik weg", vertelt hij. „Later besef je pas dat die Turkse taferelen niet meer nodig zijn. Dan denk je even: ho, even ophou den Guus. Je moet natuurlijk geen spoken zien die er niet zijn". ENSCHEDE Het succes van een naar spits-begrip- pen kleine aanvaller is de grote triomf van zijn ge neesheer. Hij waakt er voor zichzelf als een won derdokter te zien; toch is de medische krachtproef die Pieter Vierhout ver richtte opmerkelijk. Het verhaal: Claus Nielsen heette de patiënt, voor wie aan het begin van het voetbalseizoen het sportie ve doek viel. Wist ieder- sen zeker. Een gescheurde voorste kruis- oand, een beroerde blessure. Het overrompelende noodlot, dat voor de Deense doelpun- :enmaker wel het einde van iijn carrière zou betekenen. Maar de spits van FC Twente is als voetballer springlevend als nooit tevoren. Met dank aan chirurg/traumatoloog Vierhout, met dank aan een nieuwe, kunststof voorste kruisband. Het vertaalde zich ;inds de come-back van de aanvaller in maar liefst elf :reffers, welke serie begon met wee tegen Feyenoord en werd voortgezet met drie doelpun- en tegen FC Groningen. Het succes van Nielsen is het iucces van Vierhout. Dat het goed zit met Claus bielsen, en vooral met zijn tot /oor kort gehavende rechter- <nie, is de laatste weken ge bleken. De elf doelpunten die hij in een paar weken tijd pro duceerde, duidden daar uiter aard op, maar nog meer de wijze waarop hij de treffers ten koste van Feyenoord en FC Groningen realiseerde. „Nielsen doet het met links", zou de slogan kunnen luiden, aangezien de Deen voor al die goals zijn linkervoet gebruikte. Hét bewijs dat het goed met hem zit. „Dat betekent name lijk", is de logische toelichting van Vierhout, „dat Claus in alle gevallen zijn rechtervoet, met dus de bewuste knie, als standbeen heeft gebruikt. En dat been is het meest kwets baar. Nielsen heeft er echter geen last van gehad". Gescheurd Aan het begin van het seizoen, de voorbereiding op een nieuw voetbaljaar naderde z'n einde, stuitte FC Twente in het eigen toernooi op Aberdeen. Claus Nielsen haalde het fluitsignaal van het duel tegen de Schotse topclub niet. De Deen raakte geblesseerd aan zijn knie, had vocht in het gewricht, vandaar dat de diagnose die later werd gesteld een ernstige is. De spits had zijn voorste kruisband ge scheurd. Op zich, geeft Vierhout te kennen, hoeft een dergelijke kwetsuur niet al te ernstige gevolgen te hebben. „Het is in principe mogelijk normaal te blijven functioneren", leerde de medicus van de ongeveer tweehonderd kijkoperaties, die hij bii patiënten met een letsel aan de voorste kruisband uit voerde. De exacte cijfers ge- Claus Nielsen (links) in duel met Johan de Koek. De succesvolle aanvaller van FC Twente moet zijn meerdere erkennen in de aanvoerder van FC Utrecht. g FOTO: pers unie ven aan dat zestig procent van de mensen met een beschadi ging van de kruisband daar geen hinder van ondervinden. Daar zijn ook profs bij; er zijn broodvoetballers, die zonder voorste kruisband spelen. Twintig procent heeft wel klachten, maar kan daar heel goed mee leven, maar zo'n tien procent heeft veel last van het letsel. Dat was, weet Vierhout, bij Nielsen het geval. „Hij ver toonde een zogenaamde 'func tionele instabiliteit', het be lemmerde hem zijn werk nor maal uit te voeren. Claus is een behendige, explosieve spits, die veel beweegt. Bij on verwachte momenten draaide dan het onderbeen weg". Noodzakelijk Dat maakte een operatieve in greep, een reconstructie zoals Vierhout het noemt, noodza kelijk. Het hechten van de ge schonden kruisband bleek on mogelijk, in het alternatief van het gebruiken van een be staande pees als 'nieuwe' kruisband zag Vierhout al evenmin veel heil. „Het na deel daarvan is, dat je een deel van de functie van de knie wegneemt. Daar zou Nielsen weinig baat bij hebben gehad. De kans dat hij in dat geval was teruggekomen, zou heel klein zijn geweest". Vandaar de aanpassing met een fonkelnieuwe voorste kruisband van kunststof. Een band van de stof dacron; het is geen nieuw fenomeen, aange zien (kruis)banden van kunst matig materiaal al een jaar of tien gemeengoed zijn in de medische wereld. Toch is de ingreep bijzonder, vooral door de techniek die Vierhout aan wendde. „De band wordt met twee botpluggen aan de uitein den vastgezet. Dat natuurlijke bot vergroeit met de kunststof, wat een heel degelijk en sterk resultaat geeft. De trekkracht van de nieuwe kruisband is twee keer zo groot als bij de originele". Daarnaast hielp de operatietechniek een handje. Vierhout: „De technieken zijn enorm verbeterd. Een kijkope ratie is tegenwoordig kiiken én doen". Het geschiedde dank zij het zogenaamde Leed-Keio- richtapparaat, Daardoor kon de nieuwe kruisband bij Niel sen worden ingebracht zonder dat de hele knie behoefde te worden opengehaald. „Een groot voordeel, omdat het zo weinig mogelijk irritatie aan het kniegewricht oplevert", vindt Vierhout, die zich even wel niet als een wonderdokter wenst te beschouwen. De me dicus laat ook anderen delen in de eer. „Met de ingreep al leen zou Claus er niet zijn ge weest. De revalidatie daarna is van groot belang en daar heeft vooral Paul Krijnsen (fysio therapeut van FC Twente; red.) hem enorm bij geholpen. Paul heeft zich intensief inge leefd in de hele materie en is daar goed mee aan het werk gegaan. Tijdens de revalidatie heeft hij veel voor Nielsen be tekend. Dat was misschien wel de basis van het slagen van de behandeling. Het succes van een behandeling is vooral af hankelijk van de nabehande ling. En Claus was zelf opti maal gemotiveerd. Hij mag zichzelf ook wel bedanken". Voldoening Toch is er ook de voldoening bij Vierhout, hij zou liegen als hij dat ontkende. „Ook als arts leef je, net als een voetballer, van successen. Natuurlijk gaat er wel eens iets fout en daar ben je dan echt dagen kapot van. Daarom drijf je op de din gen die goed gaan. Daar doe je het toch een beetje voor". Niettemin realiseert hij zich dat hij als clubarts in een kwetsbare positie verkeert. Werken als medicus in het be taalde voetbal is werken in een glazen huis. Vierhout weet het. „Ik ben kwetsbaar, ja. Maar ik blijf m'n nek uitste ken. Ik kan natuurlijk gewoon mijn werk doen, operaties uit voeren en rustig 65 jaar wor den, niets aan de hand. Maar ik wil meer betekenen als arts. Het doel is toch mensen te ge nezen, vanuit die gedachte probeer je dingen te doen. Dus probeer je je de vernieuwin gen uit de medische wereld ei gen te maken. Zoals die nieu we technieken bij kijkopera ties". 1 door Frank Werkman In Japan is deze week wél bom ontploft. Per fax (hot anders?) vernamen de hol bazen van electronica-gigje Panasonic dat de Post-both waarschijnlijk ontbreken p meest mediamieke wieleik ter wereld, de Tour de Ft' Met de TVM-ploeg van (T Priem (maar daarover sfrH staat de start van de ooith toonaangevende fietsfornf op losse schroeven. Tegeifi nieuws zal rond Yokohanf een wel bijzonder scheef f worden aangekeken. v' Dat er al geruime tijd waf minder muziek zat in des! équipe, van de al sinds S mensenheugenis in la Gr1, Bouclé meerijdende ploeé* Peter Post was ook al weiP het Verre Oosten f doorgedrongen. Maar door de voormalige Zesdaagse-I over een betere babbel d| ploegleiderskwaliteiten f' beschikt, slaagde hij er to. dusver steeds in de Aziatf azen met de oren te laten klapperen. Het woord toekomst-persji stond natuurlijk altijd een in het verhaal van Post. F net als de te voet gaande' besteller van brieven al 1) overvleugeld door de telefonische transporteur j schriftelijke boodschapper story van de-Lange Amstelvener achterhaald van succes ontdaan. Ooitj Post volstrekt onaantastb>g Tot de tegenvallers kwan Toen verschenen ook de f die hun commentaar kon[ staven met bewijzen. De aanpak van Post, ooit bewierookt vanwege zijn\ discipline en organisatie f gestoelde beleid, leidde dj laatste jaren slechts tot malheur. Die nog wat we geaccentueerd doordat bi) vertrokken renners elder) ineens wel weer aan een; stereotiep faalpatroon koi ontsnappen. Erik Breukin vorig jaar en Jean-Paul Poppel dit seizoen zijn ml voorbeelden van de hanq wandel van Post, die ooit Lemond als achttieniarigt wegstuurde met de boodsj dat hij ergens anders maaj moest leren pedaleren. Met wereldkampioen Rui Dhaenens en Maurizio j Fondriest als trekpleister) begon Post aan dit wiele\ om deze week dus aan zl bazen in Tokyo en omge\ moeten melden dat hij irl Ronde van Frankrijk mo door afwezigheid zal schi Even nog dacht men in dat Post echt gek was i geworden, omdat Panaso Tour al lang de rug had toegekeerd. De sponsorce die men zelf direct in he evenement had gestort, v immers al elders besteed Nu de audio-reus uit het van de Rijzende Zon ooi schemer ziet naderen vot wielerploeg zelf, lijkt hel van de carrière van Pete als ploegleider ook in zie Misschien dat hij zich vi achterdeurtje nog kwalit voor de Tour de France, de schande is geschied. Henk Lubberding, de tri boerenknecht is hem noj toegewijd, maar die tukl moet tegenwoordig aan 1 lange haren de bergen o worden gesleurd, dus da ook niet zo veel zoden a dijk. Cees Priem is een andei Deze Zeeuw is sinds jart ploegleider van TVM, w tot op de dag van vands trouwens niemand weet lettercombinatie beteken bellen met Apeldoorn le het bedrijf in Hoogeveei gevestigd, iets doet in verzekeringen en dus m uitstaande heeft met Be, televisie. TVM gaat de France mogelijk ook nie Een streep door de reke van de op revanche bel: Gert-Jan Theunisse, die spreken. Met een absentie van Theunisse, Dhaenens, Ft en Ludwig is één categi de wielerwereld buiten in zijn nopjes: de orgam van de Bouwvakkersroi Ulvenhout op 24 juli, mi de Tour. Die zijn dit jat verzekerd van een sten deelnemersveld dan ooi die tijd moeten Steven van de ploeg van Raas Breukink van de forms PDM in de Ronde' op vooraanstaande posities postgevat. Beiden reden Post. Als die prognose uitkor. er in Amstelveen een audiotoren en een stere televisie-ontvanger doo. ramen. Van binnen naa wel te verstaan. Aan ei levende legende is dan definitief een einde gel

Leidse Courant | 1991 | | pagina 20