Edwin van der Sar vindt nu pas de rust bij Ajax Van der Ende steunt MYY ecker eft nu impras ik nieuwe leider secondenspel Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! CeidóöGouoont ZATERDAG 25 MEI 1991 PAGINA 19 Snst Happel ^ziekenhuis ar^BRUCK Ernst Happel, de voetbaltrainer, is in de f frrsiteitskliniek van Innsbruck zocht. Happel, die in Neder- /oor ADO, Feyenoord en het ld lands elftal werkte, meldde a ivegens algemene zwakte. De Je delende artsen vrezen voor biever- of virusziekte. Happel zich dagelijks in de kliniek I gn voor onderzoek maar hoeft iet te blijven. Happels werk jaren bij FC Tirol worden waargenomen door de )e i oud-international Horst isch, met wie het contract on- met een jaar is verlengd. MAASTRICHT FC Groningen greep gisteravond in Maastricht de laatste kleine theoretische mogelijkheid kampioen in de eredivisie te worden niet meer aan. De 4000 toeschouwers zagen een gezapig par tijtje voetbal zonder hoogtepunten, waarin de thuisclub zich vrijwel vrijwaarde voor degradatie uit de eredivisie. In de eerste helft had MVV de beste mogelijkheden. In de tiende minuut schoot Lanckohr uit een voorzet van Vincent rakelings over. Vincent zorgde in de 27e minuut voor het enige doelpunt. Hij werd in het straf schopgebied uit balans gebracht door Olde Riekerink, waarna scheidsrechter Van der Ende de bal op de stip legde. Vincent maakte vanaf elf meter geen fout: 1-0. Ze ven minuten voor het eindsignaal behoed de Agu MVV voor een gelijkspel. De Ni- geriaanse doelman tikte op miraculeuze wijze een inzet van invaller Van Buuren tot hoekschop. Roda JC bood het eigen publiek niets bijzonders. Vitesse ontsnapte uit Kerkrade met twee punten: 2-1. Latu- heru toonde zich trefzeker in een duel dat in de eerste helft voor de 1000 belangstel lenden lamlendig en melig was. Vitesse kwam onverhoeds op voorsprong. Een in zet van Laamers stuitte vier minuten voor de pauze voor de voeten van Latuheru, die doeltreffend in de verre hoek raak schoot. Zes minuten na de hervatting be landde de bal na een pass van Vermeulen in de kluts andermaal bij Latuheru: 0-2. Invaller Haan bracht de Limburgse hoop na een uur nog even terug, 1-2, waarna Boerebach in de slotminuten nog de lat trof. Cricketteam wint opnieuw HUSUM Het Nederlandse cricketteam heeft giste ren in Husum, vlak over de Deense/Duitse grens gele gen, ook de tweede interlandwedstrijd tegen Denemar ken gewonnen. Oranje zegevierde met een verschil van vijf wickets. Een grote rol in het Nederlandse team speelde Nolan Clarke, die op onnavolgbare wijze 125 runs sloeg, waaronder tien vieren en drie zessen. De Denen bereikten in 55 overs een totaal van 191 voor 7, nadat de laatste vier overs nog 36 punten had den opgeleverd. De Pakistaanse cricketer Ahmed liet een schitterende partij batten zien en bleef met 89 niet uit. Notha vierde bij Nederland zijn debuut als bowler met de uitstekende cijfers 2 voor 20. Ook De Leede kreeg twee wickets op zijn naam. Met nog acht overs achter de hand haalde Nederland dank zij de 43-jarige Clarke de ruim verdiende overwinning binnen. Van Oosterom scoorde 24 runs, Scholte bleef met 16 niet uit. In de aanval van Denemarken was Binsblev, die in elf overs twee 'slachtoffers' maakte met slechts 19 runs tegen, verreweg de gevaarlijkste bowler. Engelse voetballer positief bevonden LONDEN Eén Engelse voetballer heeft volgens de FA positief gereageerd bij de do- pingtests, die het afgelopen seizoen steek proefsgewijs, onaangekondigd en op vrijwill- ge basis worden gehouden. In de urine van de betrapte werden sporen van het verboden stimulerende middel diethylpropion aange troffen. De FA wil de naam van de speler niet noemen, totdat het resultaat van de con tra-expertise bekend is. Woordvoerder Glen Kirton zei vooralsnog aan te nemen dat de man onschuldig is. Het zou niet gaan om een voetballer uit de eerste divisie. Ook als de tweede test positief is, dan nog wordt de speler niet bestraft, omdat de controle vrij willig is en de FA geen mogelijkheid heeft hem te straffen. De winnaar van lustralian Open Boris jer en de Open Ame- inse kampioen Pete >ras treffen elkaar in nale van het demon- e-toernooi van Ede. erschil tussen de twee atsten" en de „rest", die >artijen in drie dagen i moeten afwerken, was Becker versloeg Todd iridge, de nummer 40 wereldranglijst, met 6-3 Sampras, was na een van geconcentreerde ig nog sneller klaar met 1 Agenor, de nummer 6-1. Antonio Samaranch, fter van het Internatio- Mympisch Comité, heeft |n bij de loting voor de [Franse tenniskampioen- len op Rolland Garros te j Jan Siemerink gekop- jan de Amerikaan Mi- Chang. De winnaar van i als tiende geplaatst, rink kreeg van alle acht Boris Becker in actie in zijn ge wonnen duel in Ede. FOTO: ANP Nederlanders de zwaarste te genstander in de eerste ronde. De overige zeven komen in de eerste ronde tegenover een on geplaatste speler te staan; Ri chard Krajicek en Jacco El- tingh zelfs tegenover een speler uit het kwalificatietoer nooi. Mare Koevermans moet het opnemen tegen de Sovjet Andrei Tsjesnokov, Paul Haarhuis tegen de Amerikaan Richey Reneberg. Bij de vrouwen komt Brenda Schultz in actie tegen Maya Kidowaki. Nicole Jagerman ontmoet Andrea Strnadova uit Tsjechoslowakije en Manon Bollegraf de Zuidafrikaanse Elna Reinach. [IENAVEEN An- 'ak staat voorop in i)ia's secondenspel. -jarige seizoenarbei- t Oud-Gastel is on- 61 seconden uit de caties minder re- tester dan een uit bel wielrenner en (elle sprinter. Daar- neeft hij Rob Mul- lls leider onttroond Impia's Ronde. 'ende dag, tussen Delf- Klazienaveen, was ze- |en rustdag voor het In de Boswachterijen poorn en Sleenerzand I de renners over de on- baarste wegen van jgestuurd. In de Ronde énthe is de loterij, met iend nieten (pechgeval- !daar wordt gehouden, dbaar. In een etappe- ei eigenlijk niet. Giste- alles redelijk goed af, en twee renners one- hard getroffen. Step- [ennebert, sterk in de Zottegem, maar al de top van het klasse- Igleden, kreeg drie lek- nden. Rob Mulders één. Dat was echter [1 dure. Het overkwam in de kopgroep waar le concurrenten waren ?ld. Giants eenling in van het klassement Dok door pech gezel- icona pleit voor Ruud Krol &AG Minister D'Ancona van WVC is Ruud Krol te ichoten. De bewindsvrouw heeft haar Zwitserse collega een brief verzocht zijn invloed aan te wenden opdat de e Voetbal Bond Krol dispensatie verleent om zonder het trainersdiploma aan de slag te kunnen gaan bij Servet- heeft zich inmiddels bij de KNVB gemeld voor de ver- irsus trainer/coach betaald voetbal. Onlangs heeft de le Zwitserse bond gevraagd voor Krol een uitzondering schap van Rob Compas, de derde man van de nationale selectie. De ploegleiders na men onmiddellijk maatrege len. Voor Mulders werden Spikker en Naberman naar achteren gestuurd, voor Com pas alleen het jonge talent Van Bon. De twee „nationalen" hebben geprobeerd Mulders, door herhaalde demarrages, zoek te rijden. Mulders echter wilde niet buigen, hoewel zijn twee assistenten hem minder hulp konden bieden dan Van Bon voor Compas beschikbaar had. Bijna een uur knokte de aanvoerder om dertig secon den goed te maken, want voorin, bij de kopgroep, had den de renners van Koersen eindelijk hun terughoudend heid afgelegd. „Zij zijn tenslot te toch teruggekomen", zei Al- lard Engels, die op een steen worp van zijn woonplaats Zwartemeer de sprint van de kopgroep won voor Tak en Melsen. „Maar ik denk dat Mulders in de tijdrit van zater dag de benen nog zal voelen en dat is natuurlijk een goede zaak voor mijn ploegmakkers Startman en Voskamp, die vrij dicht bij de trui staan". Anton Tak: „Ik ben geen top tijdrijder, maar wie weet wat ik kan als ik ook zaterdaga vond nog in de trui vertrek voor die 25 kilometer. Ik ben in ieder geval dolblij dat ik één dag eerste ben, want zo veel geluk heb ik nog niet ge had". NOORD WIJK In Am sterdam oost mag men Edwin van der Sar dan sinds een paar weken pas een beetje zijn gaan leren kennen, in Noord wijk is de lange invaller-doel man van Ajax al veel langer een bekende ver schijning. Dat blijkt als hij zich punctueel op het afgesproken tijdstip bij zijn stamterras aan het begin van de boulevard in de badplaats meldt. De barjuffrouw snelt naar buiten, begroet Van der Sar hartelijk en haast zich te melden dat de muziek bin nen best wat zachter kan als we ons naar een naast gele gen, wat rustiger etablisse ment willen begeven. Daar aangekomen wordt Edwin van der Sar links en rechts door kennissen aangeschoten en twee vrouwelijke leeftijd genoten spoeden zichietwat giechelend weg als ze horen waarom de rijzige Voorhou- ter daar ook letterlijk in het zonnetje gaat zitten. „Voor een interviewtje", zegt hij ge routineerd en passant ook even een voorbijganger die hem aanspreekt toewuivend. Veranderd Bovenstaande tafereeltjes be wijzen dat het leven van Ed win van der Sar sinds een kleine maand danig is veran derd. Goed, in Noordwijk kenden ze hem natuurlijk van het lokale uitgaansleven. Daar stortte hij zich regelma tig op de zondagavond in met vrienden en bekenden. „Het voordeel van Noordwijk is dat hier alles om één uur 's nachts dicht gaat. Dan lig je om kwart over één in bed. In Amsterdam begint het uit gaansleven pas om een uur of elf een beetje op gang te ko men. Heb je toch een heel ander leven". Het is overigens niet dót be sef dat Edwin van der Sar (20) er tot dusver van heeft weerhouden te verkassen van „het dorpie" naar de we reldstad. „Ik heb het thuis best naar m'n zin", vertelt de vervanger van de geblesseer de Stanley Menzo bij Ajax. „Voor alles wordt gezorgd. Er wordt gekookt, m'n was wordt gedaan, alles. En daar betaal ik een beetje kostgeld voor. Kijk, zo'n grachten pand in Amsterdam zou me wel wat lijken. Maar dat kost een paar centen en je moet dan wel alles zelf doen: schoonhouden, boodschap pen, kokkerellen. Nee, laat mij nog maar even bij mijn ouders wonen. Ik zit, nu ik een auto van Ajax heb, in 25 minuten in Amsterdam. Pri- Op het strand van Noordwijk met als decor het beroemde plaatselijke hotel waar het Nederlands elftal zich in het verleden regelmatig verzamelde, ziet Edwin van der Sar de toekomst zonnig tegemoet. FOTO: CORNÉ SPARIDAENS ma toch? Beter dan tot voor kort, toen ik met bus en trein moest en anderhalf uur on derweg was". Enerverend Edwin van der Sar heeft een paar enerverende weken achter de rug. Dit seizoen voor het eerst bij de A-selec tie, na twee jaar geleden de overstap te hebben gemaakt van zaterdagclub Noordwijk naar Ajax, kreeg hij de kans van zijn leven toen Menzo in het duel met Sparta met een ernstige blessure uitviel. Sindsdien staat hij tussen de palen bij de titelpretendent en zijn reputatie krijgt per wedstrijd meer allure. „Toen ik er in kwam, was ik ner veus en stond ik behoorlijk onder druk. Ik heb in de eer ste reacties tegenover de pers steeds gezegd dat het me erg was meegevallen, maar nu wil ik best toegeven dat ik het zwaar heb gehad. Zeker na dat incidentje bij RKC, toen ik in een kuiltje stapte en viel en tegen Roda JC, toen Ajax door een blunder van mij een gemakkelijke treffer tegen kreeg. Ik werd later een grabbelton ge noemd en er moest maar een andere keeper komen. Maar sindsdien is het beter gegaan. Aanzienlijk beter. De spelers hadden best wel vertrouwen in me, die weten wat ik kan, zien tijdens de trainingen wat ik doe. Ook de technische staf zei steeds tegen me dat ik vertrouwen in me zelf moest hebben. De laatste paar wedstrijden is m'n zelf vertrouwen sterk toegeno men". LOI Edwin van der Sar, die in de loop van dit seizoen een op leiding aan een middelbare detailhandelschool staakte, maar via de LOI alsnog aan zijn (middenstands)papieren wil geraken, maakte zijn op wachting in Ajax 1 op een opmerkelijk moment. Kort nadat bondscoach Nol de Ruiter hem uit de selectie voor het olympisch elftal gooide en Volendammer Ed-' win Zoetebier als eerste keus beschouwde maakte de Voor- houter zijn debuut bij de landskampioen. „Nu kan De Ruiter niet meer om me heen", stelt Van der Sar zelf bewust. „Ik zat samen met De Ron van PSV in de olym pische groep. Ik speelde te gen Portugal en Italië, maar stond er tegen Malta uit naast. Toen speelde De Ron. Ik weet wel waarom. Men vond, en ik kan het daar wel een beetje mee eens zijn, dat de spelhervattingen van De Ron beter zijn. Zijn uitgooien zuiverder. Maar ik heb ande re sterke punten. Mijn lengte bijvoorbeeld. Ik ben waar schijnlijk de langste keeper van Nederland, hoewel ik niet weet hoe lang Van Grinsven van Den Bosch exact is. Dat geeft ook voor delen. Zeker in een-tegen- een-situaties. Dan kan ik er door mijn lange armen toch een paar centimeter bijzetten. Ik weet dat ik wat houterig oog door mijn lengte, maar ik geloof niet dat ik veel min der atletisch ben dan ande ren. Alles bijeen denk ik dat ik redelijk allround ben. Geen echt zwakke punten, niet echt bijzonder sterke on derdelen". Dagen tellen Voor Edwin van der Sar is het op het ogenblik 'uitkijken en dagen tellen'. „Vóór dit seizoen was het m'n doel mijn debuut te maken bij Ajax. Nu is mijn doel het eind van het seizoen te halen in het eerste en het kampi oenschap. Aan dat laatste twijfelt eigenlijk bij Ajax nie mand. PSV heeft een zwaar der programma. Als we zon dag tegen Volendam, een keepersduel met die Zoete bier, twee punten pakken kan het nauwelijks meer misgaan. Ik zie PSV tegen Twente 'en Groningen nog wel een puntje verspelen. Ik hoop die laatste drie wedstrij den allemaal te spelen, hoe wel ik zie en hoor dat het herstel van Menzo snel gaat. Straks valt er weer een week uit voor die interland tegen Finland. Die tijd heeft hij weer extra. Het zou voor mij jammer zijn als Menzo over een paar weken weer in de goal staat. Hoewel de erva ring, die ik nu heb opge bouwd, die neemt niemand me meer af. Als ik volgend seizoen de hele competitie weer op de bank zou moeten zitten, is dat geen drama. Maar dan zou ik het jaar er op wel willen worden uitge leend. Zoals PSV'er Lode- wijks. Dan groei je toch ver der". Thuis eten Aan het begin van het ge sprek wordt aan Van der Sar gevraagd wat hij wil drin ken. Dan zegt hij: „Geef me maar een colaatje. Het is im mers geen gezicht als je op een foto staat afgebeeld met wat anders". Zo professioneel is hij inmiddels al wel. Om even later toch zijn ware ge daante te tonen. Pratend over ploegmaats Roy en Witschge, rasechte Moku mers met bijbehorende lef en bravour en gevraagd naar de hoeveelheid beschikbare tijd voor het vraaggesprek ant woordt hij: „Ik moet om half zes thuis eten". BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Vandaag PSV-FC Twente Heerenveen-Fortuna S. Morgen FC Den Haag-SW Feyenoord-FC Utrecht RKC-Willem II Volendam-Ajax EERSTE DIVISIE Nacompetitie Vandaag Dordrecht ,90-VVV SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport. RTL 4, 14.45 uur: Match extra, 100 jaar basketbal. BRT 1, 22.50 uur: Sport op zaterdag. BBC 1, 00.05 uur: Voetbal, match of the day, hoogtepunten Engeland-Ar- gentinië. BBC 2, 17.55 uur: International cric ket, rechtstreeks verslag Engeland- West-lndië, 01.20 uur: Hoogtepunten international cricket Engeland-West- Indië. Duitsland 1, 18.00 uur: Sportschau. Duitsland 2, 22.05 uur: Das aktuelle Sport Studio. Duitsland 3, 19.35 uur Sport. Sportnet, 07.45 uur Sport. Rai Uno, 14.30 uur: Sport. Superchannel, 18.00 uur: Hang loose, sportmagazine. MORGEN Nederland 2, 12.00 uur: Voetbal plus. Nederland 3, 18.45 uur: Studio Sport. RTL 4, 22.25 uur: Match. BRT 1, 19.00 uur Sportweekend (1). 19.50 uur Sportweekend (2). BBC 2, 14.25 uur: Sunday Grand stand met onder meer waterskiën Eu ropean Championships; hockey, fina le Poundstretcher National Cup Ha- vant-Hountslow, 00.02 uur: Golf, hoogtepunten PGA championships. Duitsland 1, 11.00 uur: Kopfball, 18.10 ur: Sportschau. Duitsland 2, 11.02 uur Sport extra met tennis, finale World Team Cup; motorraces, WK Hockenhelmring; at letiek. DK meerkamp München; bas ketball, Supercup Dortmund; roeien, internationale regatta Duisburg; voet bal, voorbeschouwing Europa Cup landskampioenen Bari. Duitsland 3, 19.30 uur Sport. Rai Uno, 14.15 uur, 15.50 uur, 16.50 uur en 17.50 uur: Sport, 22.25 uur: Sportrubriek. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. MAANDAG Nederland 3, 16.15 uur Studio Sport, tennis Open Franse Kampioenschap pen Roland Garros. BBC 1, 11.40 uur en 14.35 uur: Bank Holiday Grandstand, cricket Enge- land-West-Indië Texaco Trophy. BBC 2, 16.00 uur: Cricket. Engeland- West-lndië. Duitsland 1, 11.00 uur: Tennis, Open Franse Kampioenschappen Roland Garros. Rai Uno, 15.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. TIPS DEN HAAG Onze tips voor de paardenkoersen op Duin- digt (morgen om 13.30 uur) en in Alkmaar (maandag om 18.00 uur) luiden: Duindigt le koers: 1. Fresh Di Robles, 2. Fa mous Star Last, 3. Frensis S (7-5-2). 2e koers: 1 Raey, 2. Countaeh, 3. Man of Raaphorst (7-2-3). 3e koers: 1. Otto Gerdasminde, 2. Speedy Lover, 3. Eline Buitenzorg (4- 11-10)." 4e koers: 1. Coran, 2. You Sure, 3. Satagoras (8-7-3). 5e koers: 1 Cees Vietrix, 2. Dueo Belvedere, 3. Nit Bangsbo (3-1-9). 6e koers: 1. Duncan Crown, 2. Silver Day, 3. Fishing Luck (5-3-4). 7e koers: 1. Duchess Rider, 2. Como Queen, 3. Chicago (7-3-4). 8e koers: 1 First of Troy, 2. Astra kan Lad, 3. Why Daros (2-1-3). 9e koers: 1. Digitalis, 2 Diego Buiten zorg, 3. Cita de Bloomerd, 4. Dami- aannora (9-5-4-2). 10e koers: 1. Florcan Lelystad, 2. Eland van Prubo, 3. Ebolt Tefka (4-3- 8). Alkmaar le koers: 1. Expensive Hope, 2. Fla menco, 3. Fons Wielinga (3-7-2). 2e koers: 1. Faraway, 2. Favoriete Nora, 3. Fellow Crown (3-4-5). 3e koers: 1. Faith. 2. Mr. Creith, 3. Elsie May (10-7-5). 4e koers: 1. Assured, 2. Duncan Prin ce, 3. Buddy (3-6-8). 5e koers: 1. Felice Jubilee, 2. Fakir Van Merm, 3. Blinker Brogan (4-7-2). 6e koers: 1Ep Oorklep, 2. Ceder Du Bois, 3. Chris Norton (2-6-4). 7e koers: 1. Fleurystar R, 2. Exclusiv Victrix, 3. Elssler K (2-4-3). 8e koers: 1. Davidof Groenhof, 2. Shotgun, 3. Cesar Crown (3-1-2). 9e koers: 1. Eviva Kievitshof, 2. Adola Buitenzorg, 3 Bo Bo Batavus (3-4-10). 10e koers: 1. Zora Volomon, 2. Zun- casindra, 3. Apollo (10-3-1), lie koers: 1. Count Oostland, 2. Claudia's Dream, 3. Chynthijae K (6- 3-10). 12e koers: 1. Advance One, 2. Fa- bienne Compaen, 3. Erpedo B (4-1-2). iter naar de plaats IBLIK De scherpe :ntie jaagt de Neder- eilsters in de Europe- over het IJsselmeer. van Leeuwen is voor- Ie beste. Op de derde de Spa-regatta bij Me- klom ze naar de plaats in het klasse nk zij de derde en ^..aats in de races van a De enige Nederland- ^Avinning vrijdag was ^ing-vaarder Roy Hei- pder de beste in de ope- gf e. Heiner staat vijfde f lassement. De gebrpe- tma zakten naar de plaats in de Flying an. Andere goede enten: Van Teylingen luel vierde (Tornado), ïn en Schrier vijfde 1 Zielhuis zevende De Vries vijfde (Lech- üwen) en Stavenuiter- ivierde (470 mannen). Teruggekeerd Dit is het Haagse schip Colombe dat vanochtend is teruggekeerd in thuishaven Scheveningen na de retourtocht van de Noordzeeweek-race van Hoek van Holland naar Harwich en terug. De Co lombe beëindigde het heentraject als winnaar van z'n klasse. In totaal zeilden zestig zeiljachten van Nederland naar Engeland v.v. In de loop van de ochtend zijn ook de 25 Engelse deelnemers in Scheveningen gearriveerd. FOTO: ANP SPORTUITSLAGEN HONKBAL Amerikaanse profcompetitie: National League: Philadelphia Phillies-Mon treal Expos 2-0, Los Angeles Dodgers- Houston Astros 2-0, Cincinnati Reds-San Francisco Giants 6-2, St Louis Cardinals- Pittsburgh Pirates 8-2, San Diego Padres- Atlanta Braves 11-10 (12 innings). Chicago PiTin1 PAARDESPORT Eerste Grift) 2.07,8-1.29,4, 2. Sky Wonder. 3. Ferro Buitenlust. Niet gestart: Balkan Victory en Empress R. Toto: winnend 1,50, koppel 1,70, trio 4,30. Tweede koers. 1800 m: 1. Come Soflly (T. Cain) 1.57,0, 2. Bolin Sharon, 3. Sweet Shie- la, Niet gestart: Corral's Vlllan, Twilight Zone en First Lady. Toto: winnend 1,50, koppel 1,20, trio 1,80. Derde koers, 2100 m: 1. Early Bullenzorg (J. e Pijl), 2. Clippers Delight, 3. Evermo- 3.068,10, kwartet Vierde koers, 2000 m: 1. Bluish (T. Cain) 2.07,3, 2. Snowflake, 3. Shera Niet gestart: Wooing. Winnend 1,50, koppel 6,50, trio Grift) 2 44,1-1.18,1, 2. Errogate Way, 3. Evl- ta van Weert, 4. Beauty Queen S. Niet ge start: Edino. Toto: winnend 1,50, plaats 1,10 1,30, koppel 1,90, trio 12,30, kwartet 53,30. Zevende koers, 2000 m: 1. Porthos (B. Af- onso) 2.08,2, 2. Bono, 3. Darling Be Good. Niet gestart: Bonny en Time For Roses. Toto: winnend 4,00, plaats 2,60 1,80, koppel 17,80, trio 65,20. Achtste koers, 1609 m: 1. Edellng Boszorg (F. Gorter) 2.07,2-1.19,1, 2. Cora Dillon, 3. Delgadotranss. Toto: winnend 6,10, plaats 1,70 1,50, koppel 6,30, trio 44,40. Negende koers. 2600 m: 1. Hills Mr Brown (J. Tunow) 3.31,2-1.21,2. 2. Jonah Kosmos, 3. Blanca Petrosia Niet gestart: Drummer Girl. Toto: winnend 6,70, plaats 3,10 1,60, koppel 6,10, trio 84,20. Tiende koers, 2100 m: Charly Ludwlg (H. Grift) 2.42,9-1.17,6, 2. Abbado, 3. Brigitte G. Toto: winnend 1,50, plaats 1,20 2,90, koppel 9,70, trio 32,00. Elfde koers. 2100 m: Everytranss R (W. Ve ils) 2.46.6-1.19.3, 2. Keiler Lobell, 3. Duke's Diamond. Niet gestart: Wodjek. Toto: win nend 2,80, plaats 1,60 2,50, koppel 3,40, trio 13,20. W5-spel: uitbetaling 1-9-2-1-4 18.462,-. Omzet totalisator: 135.213,-. TENNIS Demenalratietoernooi Ede Halve finales: enkelspel: Becker (Dul>-Wood- brldge (Aus) 6-3 6-4. Sampras (VStFAgenor (Hal) 6-3 6-1. Dubbelspel: Haarhuis/Koever- mans (Ned)-Reneberg/Kuhnen (VSt/Dui) 6-3 6-1, Siemerlnk/Krajlcek (Ned)-Kempers/Da- vids (Ned) 6-0 6-1. Kwalificatietoernooi Roland Garroa Vrouwen, tweede ronde: Rottier (Ned)-Apo- stoli (Grl) 6-1 5-7 6-1, Oremans (Ned)-Rubin (VSt) 6-2 6-4, VOETBAL Eradivlaia Roda JC-Vltaaaa 1-2 (0-1): 41. Latuheru 0- 1, 51. Latuheru 0-2. 60. De Haan 1-2. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Hanssen (Roda). Roda JC: Smits; Verhagen, F n (46. Haan) e Vitesse- Van der Gouw; Sturing, Thljssen, Bos en Vermeulen; Laamers, Eyer en Cocu; Latuheru, Roelotsen (69. Hllgers) en Van de Brom. MVV-FC Groningen 1-0 (1-0): 27. Vincent 1-0 (stratschop) Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 4.000. Gele kaart: Holband (Groningen) en Hotman (MVV) MVV: Agu; Linders. Quaden, Benneker en Llbregts, Delahaye, Hofman (84. Van Berge Henegouwen), en Vincent, Lanckohr. Drles- 3000. Gele k Hansma (FC 2 1 1 0 3 3-1 2 0 2 0 2 3-3 2 0 111 2-4 1.FC Nürnberg-Borussla Dortmund 1-1. "erdlngen-EIntracht Frankturt 2-3, 1.FC n-VfL Bochum 4-1. S, I, Wilson en Ten Caat, Van Dijk, Olde i, Meijer, Djurovskl i in Duren (46. Van Buuren). 5V 31 21 7 3 49 77-; ax 31 20 9 2 49 onlngen 32 17 10 5 44 8 36 32 10 15 7 35 31 13 8 10 34 .31 9 12 1 9 31 "i 30 32 12 6 14 30 .31 7 15 9 29 31 12 4 15 28 .32 6 15 11 27 .30 7 11 12 25 .30 9 7 14 25 7 16 25 30 31 7 5 17 I 69-20 56-33 38-28 37-29 48-36 35-36 41-43 39-50 34-35 51-47 32-50 27-42 37-54 35-53 32-54 26-46 23-58 Nacompetitie aerate divisie Groep A: FC Zwolle-AZ 2-2 (1-0): 4. Ro« en 1-0, 46. Loetfen 2-0, 67. Visser 2-1 Duif 2-2. Scheidsrechter: Uilenberg. Caen-Nantes 1-0. Lille-Metz 4-1, Lyon-Bor- deaux 1-0, Auxerre-Toulouse 2-1, Montpel- ller-Cannes 0-0, Toulon-Monaco 1-1, Ren- nes-St Etlenne 0-2, Nancy-Paris SG 0-2, Brest-Sochaux 0-0. Eerder gespeeld: Nice- Marseille 0-1. Kampioen: Olymplque Marseille. Gedegra deerd: Rennes en Glrondlns Bordeaux (juri dische terugzetting). Oostenrijk Play-offs kampioenspoule: Admlra Wacker- Austrla Salzburg 1-1. Stand aan kop: FC Ti rol 31 punten. Austria Wlen 31, Sturm Graz Olympia's Ronde van Nederland Zevende etappe. Delfzljl-Klazlenaveen, 150,3 km: 1. Engels (Kog) 3.16.25 (met boni ficatie 3.16.10), gemiddelde snelheid 45,913 km/u, 2. Tak (DJR) (3.16.15), 3. Melsen (DJR) (3.16.20), 4 Ottevanger (Luc), 5. Hou- top (Vol). 6. Naberman (Gla), 7. Kistemaker (Tem), 8. Dekker (Ned), 9. Mulders (Gla), 10. Ophof (PWZ). 11. Knaven (Tel), 12. Startman (Kog), 13. Barten (Tem). 14. Compas (Ned), 15. Van Bon (Ned). 16. Vierhouten (Vol). 17. Stam (Ned), 18. Bol (DJR), 19. Voskamp (Kog) zelfde tijd als Engels. 20. Vegt (Mil) 0.08. Algemeen klassement: 1. Tak 25.47.34, 2. Mulders 0.09, 3. Dekker 0.18, 4. Startman 0.40, 5. Knaven 0.52, 6. Barlen 0.53, 7. Stam 0.56, 8. Voskamp 1.08, 9. Ottevanger 1.17. 10. Compas 1.24,

Leidse Courant | 1991 | | pagina 19