idvocaat ontkent verband malaise )W en Oranje CeidaeOowiant Vilas maakt zich belachelijk ONDER DE LOEP i\ NEC verspeelt een kostbaar punt Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ^RT WOENSDAG 22 MEI 1991 PAGINA 7 i-operatie is van Breukelen pVEN De kans bestaat dat Hans lukelen de interlandwedstrijd van vol- haand in Helsinki tegen Finland moet De doelman van PSV heeft vanoch- ln kijk-operatie aan de knie onder- aaraan hij al enige tijd hinder onder eet is mogelijk, dat Joop Hiele in het Ilifikatieduel tegen de Finnen op kg 5 juni het doel van het Nederlands erdedigt en daarmee zijn zevende cap |t na vijftig reserve-beurten. Bonds- linus Michels staat in het geval Van [en niet beschikbaar is over veertien bok voor het probleem dat Stanley [normaliter Oranjes derde keus, even- Jjt beschikbaar is vanwege een onder- breep. Gascoigne kan toch naar Lazio ROME Lazio Rome houdt nog steeds vast aan de transfer van de Engelsman Paul Gas coigne. Voorzitter Gian Marco Calleriz maakte gisteren be kend dat de zware blessure van de 24-jarige middenvelder geen reden is voor hem en het bestuur af te zien van de aan koop. „Wij geloven in hem. Hij behoort reeds tot de Lazio-fa- milie," verklaarde Calleriz. „Wij zullen hem niet alleen la ten maar hem volgend jaar ko pen. Wij gaan binnenkort bij hem op bezoek in het zieken huis". EDE Zichzelf respecterende toer- nooi-organisaties doen er goed aan vooral niet tegemoet te komen aan de comeback-neigingen van versle ten vedetten. Dat is bij het demonstratietoernooi in Ede weer eens pijnlijk duidelijk geworden. Na Borg in Rome maakte Guillermo Vilas zich gisteren in de landelijke Gelderse dreven belache lijk. Het kostte Jimmy Arias zicht baar moeite de overdadig transpire rende 38-jarige Argentijn een game toe te spelen: 6-0 6-1. Jimmy Con nors, de andere veteraan, die zo no dig naar Ede wilde komen, liet de organisatie helemaal barsten. Moe der Gloria, die Jimmy's carrière kennelijk vanaf de eerste tot de laat ste slag wil begeleiden, meldde van uit Californië, dat haar schoondoch ter grieperig was of zoiets. De afmel ding kwam zo laat, dat 'Ede' niet meer voor een vervanger kon zor gen. In arren moede werd Tom Kempers maar weer vanuit het na burige Putten opgeroepen. „The luc kiest loser of the world", zoals hij werd omschreven, kwam direct in de tweede ronde terecht (tegen Kra- jicek) en beurde daarvoor alleen al 16.000 gulden. Krajicek huist evenals Siemerink, die met tweemaal 6-3 van Rahunen won, in de helft, waar van de winnaar het vrijdag tegen Boris Becker moet opnemen. Koe vermans zit onderin en stuit bij winst in de volgende twee ronden op Pete Sampras. Prijsvragen DEN HAAG De ge gevens van de sport- prijsvragen zijn Lotto 20, eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 1 x 300.000,00, derde prijs: 93 x 1.971,70, vierde prijs- 3.861 x 47,40, vijfde prijs: 60.854 x 5,00 Cijferspel 20 Vaste prijzen. Zes en vijf cijfers goed: 1 x, vier cijfers goed: 16 x, drie cijfers goed: 230 x, twee cij fers goed: 2.213 x. Toto 20, eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 8 x 1.304,40, derde prijs: 119 x 219,20. Toto gelijk 20, eerste en tweede prijs: geen derde prijs: 17 x 80,00, de prijs: 445 x 4,70. KNVB vraagt voor Krol dispensatie ZEIST De KNVB heeft de Zwitserse voetbalbond gevraagd Ruud Krol dispen satie te verlenen als oefenmeester van Servette te gaan fungeren. Dit gebeurde, nadat Krol zich gisteren schriftelijk had aangemeld als kandidaat voor de nieuwe verkorte cursus trainer/coach I en coach betaald voetbal. De Nederlandse record- international heeft een aanbieding van Servette op zak, maar kan daar pas aan de slag als hij het hoogste Nederlandse trai nersdiploma kan overleggen. Het bonds- bestuur van de KNVB heeft nog eens be nadrukt, dat Krol slechts in aanmerking komt voor het diploma coach betaald voetbal, wanneer hij de verkorte cursus met goed gevolg afmaakt. IRANK WERKMAN lORBURG In te- istelling tot de maan- [avonden van een k waarin het Neder- ids elftal in actie J [ram, zat Dick Advo- io it gisteravond gewoon [lis. Sinds eind augus- lo vorig jaar, toen Rinus j® thels hem als assistent io lughaalde bij Oranje, >est de Voorburgse 2 ptbaltrainer nogal wat >o liningen verzuimen bij J li feitelijke baas, SVV. >o 10 aar dat feit heeft geen en- !0 e rol gespeeld bij het ont- j® ïn van de problemen bij jjj jV", is zijn stellige com- 10 ntaar. „Daar waren ande- X) lorzaken voor. Als iemand W SVV er bezwaar tegen j® I gehad of nadelige effec- ,0 had gezien van mijn dub- 50 functie had ik dat zeker >0 ;oord. Desnoods via via". WLjk Advocaat is er nog ?®x!ds van overtuigd dat er w de afspraken waren en 70 voor de momenten dat JOBpijn taak als hoofd-verant- 10 fcrdelijke voor het techni ek beleid in Schiedam even 30 est laten rusten. „Ik heb 30 verhaal natuurlijk wel loord, dat SVV er onder jft geleden dat ik bij het Jerlands elftal actief was", neemt de assistent-bonds- th. „Maar het is alles bij par maar een keer of vier jeurd dat ik trainingen ^st verzuimen. En dan IÉi Peter van Velzen, mijn Stent, de taken waar. Kijk, hoe gaat dat: de maan dag vervalt eigenlijk als trai ningsdag en is vaak niet meer dan verzorgen en wat uitlopen na een weekeinde. Op de dinsdagen was ik er dan wel eens niet, maar daarvoor waren dus afspra ken gemaakt. De woensdag is normaal gesproken een vrije dag, maar de laatste tijd was ik vrijwel al die dagen bij de club, om bepaalde zaken die eventueel waren blijven lig gen alsnog aan te pakken. Ik denk dat het in de praktijk best redelijk verliep". Vaker weg Feitelijk was Dick Advocaat wat vaker weg uit Schiedam, want het Nederlands elftal speelde sinds zijn rentree ze ven interlands en keerde nogal eens op donderdag te rug van buitenlandse trips. Ook was Advocaat nogal eens op midweekse dagen op pad om als spion te fungeren voor Michels bij wedstrijden van concurrenten uit de EK- kwalifikatiepoule. Doorgaans stond hij evenwel in dat soort 'oranje gekleurde' weken op donderdag weer voor zijn ei gen spelersgroep bij SVV, waaruit tot dusver inderdaad nauwelijks een wanklank over zijn dubbelrol naar bui ten kwam. Dat kon niet worden gezegd van andere ontwikkelingen rond de Schiedamse degrada tiekandidaat. Sinds bijna een half jaar wordt de club van voorzitter/geldschieter/eige- naar John van Dijk geteis terd door alle mogelijke vor men van tegenslag. Ga maar eens aanstaan: de tegenval lende om niet te zeggen dra matische verhuizing naar de Feijenoord-kuip, de fusie plannen met Sparta, de over name-ideeën door Feyenoord en de ronduit tegenvallende sportieve verrichtingen mede als gevolg van blessure-peri kelen. Dick Advocaat is eerlijk ge noeg om naast alle van bui ten komende ellende ook de hand in eigen boezem te ste ken. „Misschien zijn er voor af óók verkeerde inschattin gen gemaakt van het spelers materiaal. Is er met andere woorden verkeerd ingekocht. Verdedigend zat het redelijk in elkaar, maar aanvallend kwam er weinig van de plan nen terecht. Voor het seizoen begon was ik uitgegaan van een formatie, die was opge bouwd rond Molenaar, Teb- benhoff, Barendse en Goree. De eerste vertrok voortijdig en de andere drie raakten langdurig geblesseerd. Daar door viel de hele basis onder de ploeg weg, werden kansen niet benut en wedstrijden verloren. Dat is mij, denk ik, deels aan te rekenen. De an dere perikelen kwamen op andermans conto, maar lieten niet na hun invloed te doen gelden". Opleving SVV, dat in zijn eerste thuis wedstrijd in de Kuip Feye noord trof en circa 30.000 kij kers trok, begon matig aan het seizoen. Vervolgens wer den wat punten bijeen ge sprokkeld, maar daarna volg de een reeks van zeven ne derlagen, die de ploeg van Advocaat tot in de degrada tiezone deed afdalen. Afgelopen weekeinde was er ineens sprake van een ople ving, Roda JC werd met 3-1 Dick Advocaat met links van hem assistent-trainer Peter van Velzen bij een wedstrijd van SVV. verslagen. Advocaat: „Ik heb de spelers, die al maanden bezig zijn met andere dingen, vorige week nog eens ten overvloede op hun eigen in vloed op de toekomst gewe zen. Gezegd dat ze zich in de etalage konden zetten door alsnog goede prestaties te le veren. Dat werkte, gelukkig, en geeft nog een klein beetje hoop voor de resterende wedstrijden. Maar hoe zeer alle onzekerheid over de toe komst van SVV toch blijft doorwerken bleek vandaag (maandag; red.). In de kleed kamer werd toch weer over niets anders gesproken dan over de vraag wat er nu ver der kan en moet gebeuren. Zo diep zit dat er in". Dick Advocaat, die niet te boek staat als klager en ook als actief voetballer nimmer tot de categorie zeurpieten kon worden gerekend, wil niet spreken van een drama tisch seizoen. „Maar", stelt hij, „je kunt toch niet ont kennen dat wat er dit jaar maar fout kon gaan ook in derdaad scheef liep. De ver huizing naar de Kuip was een stap, waarbij het publiek ons niet heeft willen volgen. Resultaat was dat we zeven tien extra uitwedstrijden hebben gespeeld. En wat dat betekent moet je maar eens opzoeken in het staatje van uitduels van een aantal clubs, dat scheelt vele punten. Je hebt geen steun en mist ook een eventuele beïnvloeding van een scheidsrechter, die je als thuisclub met een nor maal aantal toeschouwers hebt. Wat Van Dijk na de wedstrijd tegen RKC heeft gedaan, in feite het einde van SVV aankondigen, kon mis schien ook niet anders. Hij heeft meer voor de club ge daan dan je redelijkerwijs van één persoon mocht ver wachten. De rest, sponsors, gemeente en publiek, heeft het laten afweten". Echt niks Dick Advocaat wil op dit mo ment niet het achterste van zijn tong laten zien omtrent de situatie en de toekomst in Schiedam. „Nog niet en mis schien wel nooit", geeft hij aan. „We moeten nog verder. Over mijn directe toekomst weet ik nog niks. Echt niet. Misschien kom ik nog bij Feyenoord terecht. Daarom wil ik ook niet te veel zeggen over Wim Jansen. Wel dit: er is gesuggereerd dat het met SVV bergafwaarts is gegaan sinds hij weg is. Laat ik daar dit tegenover stellen: bij SVV was er maar één man verant woordelijk voor de gang van zaken en dat was ik. Voor mensen die er anders over denken: als SVV degradeert zou dat ook door Jansens in vloed gebeuren". Vanuit de spelersgroep mo gen dan recentelijk pessimis tische geluiden zijn opgeste gen omtrent gebrek aan mo tivatie en dergelijke in de huidige malaise-situatie, de zege op Roda JC heeft het vlammetje toch weer ietwat doen opgloeien. „Uit de laat ste duels, tegen achtereenvol gens FC Den Haag (dat toch bijna zeker is), Ajax en Spar ta moeten nog drie of vier punten te halen zijn. Dan is er nog wat mogelijk", besluit Dick Advocaat, die erkent inmiddels contact te hebben gehad met Borussia Dort mund. „Maar hoe dat met die club, die overigens nóg een kandidaat heeft, verder gaat is ook nog onbekend. Pas na dit seizoen zal er over alles duidelijkheid ontstaan. Eén ding is nu al zeker: ik heb bij Van Dijk nog een contract voor drie jaar". 1 nog nooit zo boos ge- Ik heb vijf minuten ^itrazen in de kleedka- M was op 5-4 in de der- begonnen met twee Kaarna Mancini 30-15 I en ik besloot serve- te spelen. Hij retour- hoog over het net, zo- simpel het punt maak- {pr terwijl ik die bal vol- =oit iemand een broodje l^aan. En wat beslist die Ban een scheidsrechter ~1 Ings ofschoon Manci- B1/jbal absoluut niet kon 1 Overspelen! Met 40-15 8 6 matchpoints was het 8l/'weest". j® Koevermans over 3 [t 6-0, 4-6, 7-6 verloren 7i/»artij in Rome tegen K) |P I kritisch voor mezelf, ok voor anderen. Dat (arlijk voor onzekere als Pang en Severein. teamgenoten die niet hun schoenen staan, iaire Paterson en Mari- ,zei. Volgens hen maak nzeker met mijn kri- Zie het maar zo: de schakels verenigen 'en kracht. Maar ze voor het gemak wel n agressie veel heeft gen aan de kracht team". salster Heieen Criel- Trouw rijs ook een les geweest In hernia. Ik weet dat ger moet zijn, want ik p.Jmijn 50ste nog wel fin tennisballetje kun- jan. Soms is mijn lin- 'eej na zware trainingsar- reAl vermoeider dan het )e?Komt er een raar ge- r. Dan doe ik het rustig j hebt genoeg conditie ®,s e dag van de wedstrijd puur op mentaliteit. Jammer dat ik zoiets nu pas ontdek. Ik had in tien jaar topsport veel relaxter kunnen leven". Judoka Theo Meijer in het Algemeen Dagblad „Ik wist dat ik wat problemen zou krijgen met spelers die na het succes in Duitsland te veel met het hoofd in de wolken waren gaan lopen. Daar kwam dan nog bij dat Ruud Gullit heel vaak was gebles seerd, zodat ik het elftal steeds wat moest aanpassen. De spelers wilden best wel goed voetballen en graag met 5-0 winnen, maar zo ging het uiteraard niet. Het had beter gekund, maar we wonnen toch. Met het huidige oranje team is het evenmin allemaal koek en ei, maar nu wordt ge zegd dat de punten tellen. In mijn tijd lag de nadruk op het niet goed spelen". Voormalig bondscoach Thijs Libregts in PSV-Voet bal „De band met hem is inder daad heel dierbaar. Hij is als een vader voor ons. Het klinkt overdreven, maar hij onderhoudt bijna met ieder een een diepgaand contact. Als ik me ergens zorgen over maak, kan ik altijd bij hem te recht. Ook als m'n zoontje ziek is. Desnoods komt hij op passen". Voetballer Mancini van Sampdoria over voorzitter Mantovani in De Volks krant „Ik heb een antipathie tegen Amerikaanse coureurs, die zullen bij mij nooit in het team komen. Waarom Om dat ze een veel te grote bek hebben. Ze roepen alleen maar dat ze de besten zijn en het ergste is dat het ook vaak nog zo is. Maar dat komt juist door die grote bek, niet omdat ze over meer capaciteiten be schikken dan bijvoorbeeld de Europese coureurs. Bij bok sers zie je dat nog veel duide lijker. Een bokswedstrijd is soms al beslist voordat de eer ste klap is uitgedeeld. Maar die lui zijn voor aanvang van een duel ook echt in staat om elkaar af te maken". Teammanager Jan Huberts in de Telegraaf „Rob Jansen is een reële vent, die je niet het hoofd op hol brengt. Hij heeft me ervan kunnen overtuigen dat het nog te vroeg is voor een transfer naar het buitenland. Zelf wilden wij bij Ajax aan vankelijk een contract tot 'en met het WK van 1994 in Amerika. Ajax voelde daar niets voor. Het bestuur wilde me vastleggen tot '95. We zijn het daarover eens geworden, mede ook omdat Ajax bereid was mij in dat laatste seizoen extra te honoreren". Dennis Bergkamp in de Haagsche Courant „Ik moet alleen lachen, omdat jij alles zo keurig op een rijtje zet. Nu, op je 27ste, besef je toch pas dat je wat verkeerd hebt gedaan. Nu zit je te wachten op een telefoontje. Het is toch te gek dat Bob Maaskant nu op zoek moet gaan naar een nieuwe club voor jou? Die zouden voor je in de rij moeten staan. Ik vind het echt heel jammer dat dat niet gebeurt. Maar als Nol Hendriks vijf ton voor je zou vragen, dan moet je toch een behoorlijke club kunnen vin den". Willem van Hanegem tegen Mario Been in Voetbal In ternational „Ik kan me nergens in dit land meer vertonen. Bij mijn laatste wedstrijd werd ik door supporters van de club be spuugd, terwijl ik over de te lefoon en via de post al diver se malen met de dood be dreigd ben. Dat houdt geen mens vol. Ik houd het daarom voor gezien, maar ik wil er via deze rechtszaak (waarbij ze opnieuw smartegeld eist) voor altijd voor zorgen dat sportjournalistes zich beter beschermd weten. Het mag niet meer gebeuren dat ie mand die er op uit is haar werk zo plichtsgetrouw moge lijk te doen publiekelijk te schande kan worden ge maakt". Amerikaanse sportjourna liste Lisa Olson n.a.v. inci dent met naakte footballers tegenover persbureaus GRONINGEN Het in hevige degradatienood verkerende NEC heeft in de uitwedstrijd tegen FC Groningen in de laatste minuut een gelijkspel uit handen gegeven. Door hands van Aalbers kreeg de thuisclub een strafschop toegekend. Hoewel scheids rechter Houben de wedstrijd drie minuten moest staken doordat honderden aanhan gers van FC Groningen op het veld waren gekomen, bleek Djurovski na het oponthoud koelbloedig genoeg zijn ploeg naar een zege van 2-1 te schie- 90 Djurovski (strafschop) 2-1. Scheidsrechter: Houben. Toeschou wers: 12.855. Bijzonderheden: in de 27e minuut stopt NEC-doelman Brookhuis een strafschop van Roos- FC Groningen: Lodewijks; Boekweg, Holband, Van Dijk en Wilson; Van Duren, Huizingh, Roossien en Ten Caat; Meijer en Djurovski. NEC: Brookhuis; Lok, Aalbers en Fa- ber; Wijnhoven, Van der Linden, Arts en Van Wanroy; Sanchez Torres (83. Hoeks), D'Avray en Groeleken. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 21.24 uur: Studio Sport. RTL 4, 20.25 uur. Voetbal, tweede wedstrijd finale Europa Cup III AS Roma-lnter Milaan. BRT 2, 20.00 uur: Sportavond met verslag tweede wedstrijd finale Euro pa Cup III AS Roma-lnter Milaan. Duitsland 1, 00.00 uur Sport extra. Rai Uno, 20.40 uur: Calcio, 23.00 uur: Sport. Superchannel, 22.10 uur: Sport, 23.20 uur: Hang loose. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN BBC 1, 11.35 uur: Cricket, recht streeks verslag Engeland-West-Indië om Texaco Trophy. BBC 2, 15.15 uur Cricket, verslag En- geland-West-Indië om Texaco Trop hy. Duitsland 2, 11.50 uur Tennis. World Team Cup. Rai Uno, 14.30 uur Italiaanse open tenniskampioenschappaen. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. Goede zaken voor NAC en Eindhoven ALKMAAR NAC heeft gisteravond prima zaken gedaan in de nacompetitie van de eerste divisie voor een plaats in de eredivisie. De als lastig beschouwde uit wedstrijd tegen AZ werd met een terecht 1-1 gelijkspel afge sloten. Eindhoven versloeg Dordrecht '90 met 2-0. In een boeiend en bij vlagen ook goed duel kwam AZ tegen NAC vlak voor rust aan de lei ding door te Te Paske. Inval ler Gabriëls zorgde voor de puntendeling waardoor NAC met drie punten uit twee duels aan de leiding gaat in groep A. De nacompetitie is voor AZ sinds lange tijd weer eens een kip met gouden eieren. De Alkmaarse eerste-divisionist heeft er negen jaar op moeten wachten. Sinds 1982, toen het gouden AZ ten koste van Utrecht de KNVB-beker pak te, was er geen feestje in de Hout meer te vieren. Eindhoven bewaarde in het PSV-stadion de kans op pro motie naar de eredivisie zorg vuldig. Ook Dordrecht '90 kon geen moment waarmaken een aanwinst te kunnen zijn voor het hoogste Nederlandse ni veau. Eindhoven domineerde en won verdiend. De Braban ders leiden daardoor tot hun eigen verbazing in poule B met drie punten uit twee wed strijden. Karakteristieken: AZ - NAC 1-1 (1-0): 46. Te Paske 1-0, 69. Gabriëls 1-1. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 8109. Gele kaart: Stroes (AZ), Smit en Gabriëls (NAC). AZ: Kooistra; Stroes, Van Ophuizen, Kool en De Visser; Den Turk, Te Paske, Buskermolen (82. Visser) en Rontberg; Vork en Duif. NAC: Karelse; Van den Dungen, Schapendonk, Schrijvers en Smit; Den Haan, Koumans (46. Gabriëls). Remy en Lokhoff, Van Gils (77. Wil ms) en Lammers. Eindhoven - Dordrecht'90 2-0 (1-0): 5. Willems, 57. Maas 2-0. Scheids rechter: Uilenberg Toeschouwers: 5.500. Gele kaart: Fok, Langerak (Dordrecht) en Willems (Eindhoven). Eindhoven: Van der Sleen; Knijn, Teuben, Treffers en Willems; Schif- fer, Wasiman en Borrenbergs; Vroomans (80. Curstens), De Leeuw en Corbijn (46. Maas). Dordrecht. De Jongh; Van Haren, Van der Heide, Wilsterman en Lief den; Fok, Vol (35. Van der Laan), Langerak en Wouden; Willaarts (80. Trputac) en Slagboom. Uitslagen voetbal Standen Groep A: NAC 2 1 1 0 3 3-1 AZ 10 10 11-1 FC Zwolle 1 0 0 1 0 0-2 Groep B Eindhoven 2 1 1 0 3 3-1 VVV 10 10 11-1 Dordrecht'90 1 0 0 1 0 0-2 HONKBAL 1e klasse A Badhoevedorp-Terrasvogels 2-11 PAARDESPORT Draverijen Hilversum Eerste koers, 2000 m: 1. Funnyboy B (H. Schoonhoven) 2.40,5-1.20,3, 2. Mlnut Hejnstrup, 3. Ellen van Epse. Toto: winnend 5,40, plaats 4,00 6,80 9,00, koppel 57,50, trio 2.710,70. Tweede koers, 1609 m: 1. Fagan Westland (G. van Eykelenborg) 2.07,1-1.19,0, 2. Eifelperle, 3. Dutch Iran. Toto: winnend 5,10, plaats 2,00 36,60, koppel 108,00, trio 3.562,60. Derde koers, 2000 m: 1. Fire Buiten zorg (H. Paulusma) 2.36,1-1.18,1, 2. Sky Wonder, 3. Epsilon Dakota, 4. Eerste Europa. Niet gestart; First of Vancy. Toto: winnend 5,00, plaats 1,60 2,20 3,30, koppel 36,90, trio 1.963,50, kwartet 6.525,30. Vierde koers, Snowshoe Thompson (M. Manninen) 2.37,0-1.18,5, 2. Clau dia Pride, 3. Ellta Morgan. Niet ge start: Dear of Thijssen. Toto: winnend 7,30, plaats 3,10 8,10, koppel 48,40, trio 268,70. Vijfde koers, 2000 m: 1. Candy White (B. Dapper) 2.35,6-1.17,8, 2. Dulco Bonusan, 3. Drieske M. Toto: win nend 1,90, plaats 1,70 2,70, koppel 6,90, trio 34,80. Zesde koers, 2440 m: 1. Evlta Jorls- hof (J. van Dooyeweerd) 3.12,8- 1.19,0, 2. Dunlin O, 3. Double Trou ble, 4. Nobility Lobell. Toto: winnend 9,60, plaats 4,00 3,10 4,50, koppel 86,10, trio 4.921,00, kwartet niet ge speeld. Zevende koers, 2000 m: 1. Duco Bel vedere (F. van Klaveren) 2.37,5- 1.18,8, 2. Ajax White, 3. Elaine Hano ver. Niet gestart: Dusty Star, Enjoy Buitenzorg en Dereddertranss R. Toto: winnend 2,40, plaats 2,40 3,20, koppel 7,70, trio 48,80. Achtste koers, 2000 m: 1. Action Skoatter (A. Bosscha) 2.23,0-1.16,0, 2. Alfa Nora, 3. Massie's Prize. Toto: winnend 1,40, plaats 1,00 1,70, kop pel 3,50, trio 11,70. Negende koers, 1609 m: 1. Expensive Meadow (L. Dooper) 2.05,4-1.17,9, 2. SPORTUITSLAGEN Flag Waver, 3. Eline Buitenzorg, 4. Ayres Promise. Toto: winnend 1,50, plaats 1,10 1,40 1,40, koppel 5,70, trio 18,50, kwartet 450,00. Tiende koers, 2000 m: 1. Astrld Mari an (J. Snoek) 2.39,8-1.19,9, 2. Apollo, 3. Zappa Flight. Toto: winnend 2,10, plats 1,40 2,70, koppel 5,30, trio 43,50. Elfde koers, 2000 m: 1. Nick Hoff (H. Langeweg) 2.35,5-1.17,8, 2. D'Uschl Fibber, 3. Calexi N. Toto: winnend 1,50, plaats 1,10 1,80, koppel 2,90, trio 15,10. W5-spel (3-1-1-7-5): 346,10. Omzet totalisator: 209.453. TENNIS Mannentoernooi Ede Tweede ronde: Siemerink (Ned)-Ra- hunen (Fin) 6-3 6-3, Palohelmo (Fin)- Reneberg (VSt) 6-2 7-5, Jonsson (Zwe)-Wheaton (VSt) 7-6 6-1, Arias (VSt)-Vilas (Arg) 6-0 6-1, Woodbrldge (Aus)-Mronz (Dui) 6-3 6-4. Mannen World Team Cup DUeael- dorf. Rode groep: Spanje-Sovjetunie 2-1. Emllio Sanchez-Tsjerkasov 6-3 3-6 7- 6, Agullera-Volkov 4-6 6-7, E. San- chez/Casal-Tsjerkasov/Volkov 6-3 6- 2. Stand: 1. Zweden 1-2 2-1, 2. Spanje 1-2 2-1, 3. Sovjetunie 1-0 1-2, 4. Ar gentinië 1-0 1-2. Blauwe groep: Joegoslavlë-Verenigde Staten 2-1. Ivanisevic-Gilbert 7-6 6-3, Prpic-Kricksteln 6-7 6-3 4-6, Ivanlse- vic/Zivojinovic-Leach/Pugh 6-3 5-7 7- 6.Stand: 1. Joegoslavië 1-2 2-1, 2. Zwitserland 1-2 2-1, 3. Duitsland 1-0 1-2, 4. Verenigde Staten 1-0 1-2. VOETBAL Londen. Drielanden-toernooi: Engeland-Sovjetunie 3-1 (2-1). 9. Mark Wright 0-1 (e.d.), 16. Smith 1-1, 43. Platt 2-1 (strafschop), 88. Platt 3- 1Scheidsrechter: Aladren (Spa). Toeschouwers: 23.789.Gele kaart: Galjamin (Sov). Frankrijk. Kwartfinale* bekertoer- Cannes-Monaco 1-2. Eerder ge speeld: Nantes-Marsellle 1-2 (n.v.), Rodez-Sochaux 2-1, Gueugnon-Nlort 1-0. VOLLEYBAL Eefde. Oefenduel sets): VIOS (derde divisie)-Nederland 2-3 (12-15 13-15 8-15 15-11 15-11). WIELRENNEN Profronde in Woerden 1. Maassen (Ittervoort) 100 km In 2.18.08, 2. Cordes (Baarle-Hertog) z.t., 3. Van Poppel (Poppel) 0.10, 4. (over vijf TIPS DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Drachten (morgen aanvang 17.30 uur) luiden: le koers: 1 Equistar R, 2. Fahranazz, 3. Enita Norton (1-6-4). 2e koers: 1. Cristiaan Morgan, 2. De voted Love, 3. Diamond Boshoeve (6- 3-2). 3e koers: 1. Francis, 2. Fiona Skip per, 3. Flambeau (2-8-7). 4e koers: 1. Daytona Casindra, 2. Bo ris Boshoeve, 3. Ysbrand C (2-7-6). 5e koers: 1. Ester Buitenzorg, 2. Eska Buitenzorg, 3. Duco van Cornjem (10- 4-2). 5). 7e koers: 1. Don Trotteur, 2. Awilka, 3. Agostinho Mendel (5-2-6). 8e koers: 1. Boy S, 2. Zorba ter Lune, 3. Adrienne (4-7-2). 9e koers: 1 Egon ter Lune, 2. Dyna mite V, 3. Daros (5-8-10). 10e koers: 1. Esmaralda Nuova, 2. Dalida Belvedere, 3. Benny W (8-2- Zanoll (Borger), 5. Woltman burg), 6. Schurer (Oudgastel), 7. Jac. van der Poel (Hoogerhelde), 8. Verho len (Bel), 9. Adri van der Poel (Kapel len), 10. Nijdam (Zundert) allen z.t. als Van Poppel. Olympia's Ronde van Nederland Vierde etappe, Bergen op Zoom-Zalt- bommel, 158,5 km: I. Voskamp (Kog) 3.34.37 (met tijds- vergoeding 3.34.22), gemiddelde snelheid 44,312 km/u, 2. Dekker (Ned) (3.34.27), 3. Koerts (Kog) (3.34.32), 4. Den Braber (Tel), 5. Van Bon (Ned), 6. Ottevanger (Luc), 7. Klstemaker (Tem), 8. Van der Heide (PWZ), 9. Tak (DJR), 10. Kok (Vre), II. Barten (Tem), 12. Vierhouten (Vol), 13. Ivanovas (Lit), 14. De Helj (Vre), 15. Mulders (Gla). Algemeen klassement: 1. Ottevanger 16.16.35, 2. Tak 0.08, 3. Mulders 0.21, 4. Dekker 0.44, 5. Barten 0.47, 6. Koerts 0.49, 7. Veenstra (Tel) 0.52, 8. Ivanovas 0.59, 9. Knaven 0.59, 10. Startman (Kog) 0.59, 11. Stam (Ned) 1.02, 12. Bol 1.12, 13. Voskamp 1.13, 14. Den Braber 1.14, 15. Compas (Ned) 1.20. Ottevanger op herhaling ZALTBOMMEL Arno Otte vanger heeft gisteren de lei derstrui in Olympia's Ronde aangetrokken. vorig jaar droeg hij hem drie dagen. Hij heeft zijn topplaats twee dagen eerder afgedwongen in de zwaarste etappe die de natio nale amateurronde sinds jaren heeft gekend. Bart Voskamp won overigens de rit in Zalt- bommel.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7