>litiezorg door derbezetting groot gevaar h Leidschendamse boulodrome van internationale allure Steeds meer gemeenten in de rode cijfers li gEN OMGEVING CeidaeGouoant WOENSDAG 22 MEI 1991 PAGINA 11 ïincie steekt 3,8 miljoen in ouderenvoorzieningen menwerking met de betrokken Het plan richt zich voora JIJ JAAG De provincie inland gaat het komende vrol miljoen gulden uitgeven Verbetering van de oude- lieningen en een betere daarvan over de pro emeenten die niet be- over een verzorgingste de fegio's waar relatief grote bestaan, krijgen daarbij aandacht. Zo komt er •rzoek naar de mogelijk- ior overheveling van de ïgscapaciteit van Leiden 10%iderdorp en wordt het '(Hegënheidsproject in de "biden uitgewerkt in sa- nenwerking met de betrokken instellingen, waarbij de kinder opvang bij het verzorgingstehuis Robijnzicht financieel onder steund gaat worden. Verder wil de provincie een onderzoek doen naar de mogelijkheden om de verzorgingscapaciteit in de regio Rijnstreek te herspreiden. In de regio Delft/Westland is wat de provincie betreft die hersprei ding zonder meer nodig. Verder wordt 1,5 miljoen gulden gereser veerd voor initiatieven in de ge meenten Leidschendam, Rijswijk en Zoetermeer. Voor dit nieuwe beleid heeft Zuid-Holland van het rijk 3 mil joen gulden beschikbaar gekre gen, de provincie legt daar zelf nog eens 8 ton bij. Het plan richt zich vooral op ou deren die afhankelijk zijn van zorgverlening of die hier binnen kort afhankelijk van worden. Het beleid spitst zich toe op het vergroten van de invloed van ou deren op hun eigen leefsituatie. Ouderen kunnen langer zelfstan dig thuis blijven wonen als zij de mogelijkheid hebben gebruik te maken van voorzieningen van een verzorgingstehuis in samen hang met gezinszorg en kruis werk. De provincie wil de samenwer king tussen de verzorgende in stanties verbeteren, zodat oude ren op een flexibele en efficiënte manier verzoring op maat kun nen krijgen. Langeraarder is niet behoorlijk behandeld door politie Aalsmeer LANGER AAR/ AALSMEER De rijkspolitie van Aalsmeer heeft zich niet behoorlijk ge dragen tegen een man uit Lan- geraar, zo vindt de nationale ombudsman. De auto van de Langeraarder werd in maart 1988 gestolen, maar de politie Aalsmeer verzuimde de gege vens van het voertuig op de te lex te zetten. Ook werd de auto niet in het opsporingsregister opgenomen. Later bleek de auto door een sloper te zijn ver nietigd. Een verzoek om scha devergoeding is door Justitie afgewezen. Overigens deed de man op 12 april 1988 pas aangifte terwijl de auto een maand daarvoor was gestolen. Vol gens de eigenaar stond de wagen af wisselend op verschillende adressen te koop en was hij daardoor het overzicht kwijtgeraakt. Op 8 juni werd de dader van de diefstal aange houden en deze bekende dat hij de auto aan een sloper had verkocht. Een medewerker van de sloperij verklaarde dat hij de auto in maart had gekocht en nog in diezelfde maand vernietigd. Nadat was gebleken dat zijn aangifte op 12 aprü slecht was verwerkt, deed de Langeraarder op 29 juni nogmaals aangifte. Ook stelde hij de politie Aalsmeer aansprakelijk voor de schade. Op 7 juni 1989 kreeg de man uit Langeraar te horen dat hij geen schadevergoeding kreeg. Reden is dat de auto al was vernietigd voor dat de man op 12 april aangifte deed. Ook verklaarde Justitie dat de poli tieman die het opsporingsbericht van de auto niet had verspreid was be rispt door zijn commandant. De ombudsman concludeert dat de politie heeft nagelaten de Lange raarder volgens de richtlijnen te in formeren. Zo had men hem moeten laten weten wie zijn auto had gesto len. De man uit Langeraar had dan schadevergoeding van de autodief kunnen eisen. Ook werd de Lange raarder niet geïnformeerd over het feit dat zijn auto was vernietigd en dat een dader was aangehouden. Verder vindt de ombudsman dat het veel te lang heeft geduurd voordat er een reactie was op het verzoek tot schadevergoeding. Tussen verzoek en antwoord ging bijna een jaar voorbij. De ombudsman stelt voor dat de Langeraarder in aanmerking moet komen voor de 150 gulden tegemoet koming die wordt toegekend als ie mand door nalatigheden van de poli tie of openbaar ministerie geen ver haal kan halen. ISONEELSGEBREK NIJPEND giefr BUURMAN pOERDORP Het jeelsgebrek bij de Éiiijlitie in het district is zo nijpend Mjden dat het politie- t steeds moeilijker De dienstcommis- de rijkspolitie, de n%uis van het perso- bij de inspectie 'o^rongen op spoedige i'fgelen, omdat er 4|: Neerwaartse spiraal ,30; te ontstaan. Er zijn J-34inig mensen, het woieel raakt gedemoti- taie zoekt naar een an- paan waardoor een personeels- ontstaat. de dienstcommissie gficieel niet over acties n iikt bestaat de kans dat argievakbonden, als er op "jrmijn geen verbetering lcikuatie komt, iets zullen gaan ondernemen. „Er hangt iets in de lucht. Je zou kunnen denken aan stiptheidsacties", aldus voorzitter Gideon Huijs- se van de dienstcommissie. „Vooral nu de inspecteur een gesprek, dat wij op 22 mei zou den hebben, heeft afgelast om dat hij de politieke besluitvor ming over de status van de districten wil afwachten. Maar dat vinden wij geen argument, omdat er op korte termijn iets moet gebeuren". Het district Den Haag heeft 1005 mensen in dienst. Dat zouden er feitelijk 1140 moeten zijn. De situatie zal naar verwachting op korte ter mijn verder verslechteren, omdat er veel meer politie mensen vertrekken dan er bij komen. Omstreeks augustus zal het tekort op 175 liggen. Het gaat met name om de rijkspolitieman op straat. Het tekort bedraagt daar straks 30 procent. Sommige groepen, zo als die in Bodegraven, zijn daardoor vrijwel gehalveerd. Opleiding Er zijn diverse oorzaken voor het personeelstekort. Met name het feit dat er nog maar 80 opleidingsplaatsen voor de landelijke rijkspolitie zijn zorgt voor een geringe toevloed van mensen. „Er melden zich wel mensen aan, met name na de laatste wervingsactie, maar als die een jaar moeten wachten voordat ze een opleiding kun nen krijgen zoeken ze een an dere baan", aldus Huijsse. De rijkspolitie trekt nu mensen weg bij de spoorwegpolitie, die na een korte opleiding in dienst genomen kunnen wor den. Maar dat zet onvoldoende zoden aan de dijk, en de Ne derlandse Spoorwegen zijn er ook niet erg gelukkig mee. De aantrekkelijkheid van het rijkspolitievak wordt verder niet bevorderd door langduri ge selectieprodedures en een laag aanvangssalaris voor ad- spiranten. Verder is er veel concurrentie op de arbeids markt. Niet in de laatste plaats van de gemeentepolitiekorp sen, die mensen met premies lokken. Randstad Er vertrekken jaarlijks veel politiemensen. „De randstad is Snelheidscontrole door de Algemene Verkeersdienst van de rijkspolitie. Het steekt de dienstcommissie van het district Den Haag dat voor dit soort activiteiten wel meer mensen beschikbaar komen, terwijl tegelijk politiebureaus dreigen te worden gesloten. FOTO: SP niet zo aantrekkelijk, de wo ningen zijn er duur, er staan veel files, en dergelijke. Er zijn niet veel carrièremogelijkhe den, het bedrijfsleven en de specialistische diensten van de rijkspolitie zuigen mensen weg", vertelt Huijsse. „Als je ziet dat de Algemene Ver keersdienst er ineens 80 man bijkrijgt om snelheidscontroles te houden, dan vraag je je wel af waar we mee bezig zijn. Niet dat die mensen geen goed werk doen, maar als het er om gaat om politiebureaus open te houden of te voorkomen dat iemand een paar kilometer te hard rijdt dan is de keuze niet moeilijk, zou je zeggen". De politiedienst moet worden aangepast aan het personeels tekort. Er komt minder politie op straat, er gaan politiebu reaus dicht, het publiek wordt steeds slechter bediend. „Bij meerdere meldingen kan niet op alle zaken worden gerea geerd. Het gevoel van onvei ligheid zal toenemen. Misdadi gers zouden geneigd kunnen zijn te gaan denken dat ze hun gang kunnen gaan in het dis trict. Milieutoezicht, slachtof ferhulp, misdaadpreventie ko men in het gedrang. Het per soneel krijgt minder training. De motivatie van de medewer kers neemt af door de hoge werkdruk, de onregelmatige diensten, het gebrek aan va riatie in politiewerk". De dienstcommissie wil op korte termijn maatregelen. Er moeten meer opleidingsplaat sen komen. De assistentiever- lening van de rijkspolitie, be geleiding voor de Tweede Ka mer, Schiphol, en dergelijke moet worden stopgezet. Er moet op den duur een regiona le opleidingsschool komen en de arbeidsvoorwaarden voor de medewerkers moeten wor den verbeterd. „Door het per soneelstekort bespaart de rijks politie Den Haag het ministe rie van justitie jaarlijks ruim 11 miljoen gulden. Dat geld wordt door justitie aan andere zaken uitgegeven. De dienst commissie eist een gedeelte van dat geld op om de werk druk te verlichten. Een tege moetkoming van één miljoen gulden is alleszins redelijk", aldus Huijsse. MARKTEN etf» L Prijzen slachtrunderen per Mcht gewicht zonder nier en ur£hklusief BTW (Volgens PVV): 400, waarvan k 50. Mannelijk super 9,00- Mtyannelijk extra kwal. 8,25- 1e kwal. 7,25-8,25. v°fedelijk en prijzen gelijk. Man- kwal. 6,25-7,25, 3e kwal. a,s5. Handel traag en prijzen nrfr- Vr-ouwöüjk super 8,85- W^rouwelijk extra kwal. 7,60- uuyrouwelijk 1e kwal. 6,00-7,60. Jurjoed en prijzen hoger. Vrou- der> kwal. 5,15-5,95, 3e kwal. I9-S en worstkwaliteit 4,40-5,25. )erjoed en prijzen hoger. ^runderen per stuk inklusief 30 Invoer gebruiksrunderen 212 9 grasklaveren. Melk- en 1e soort 1850-2300, 2e te 150-1850. Handel redelijk en Melkvaarzen 1e soort en 2e soort 1300-1700. en prijzen gelijk. Kalf- 0-11e soort 1900-2300 en 2e |-j00-1900. Handel redelijk en 5 gelijk. Guste koeien 1e soort 50 en 2e soort 1250-1650. fedelijk en prijzen gelijk. En- 1550-2250. Handel rustig anleren 650-1200'. Handel "red'è- •ijzen gelijk, kalveren voor de mesterij, BTW: Aanvoer roodbont ®8^rkalveren extra kwaliteit 725- iwaliteit 600-700 en 2e kwali- [550. Handel goed en prijzen yaarskalveren extra kwaliteit 1e kwaliteit 350-425 en 2e 200-325. Handel goed en hoger. Aanvoer zwartbont Itierkalveren extra kwaliteit 1e kwaliteit 430-540, 2e 225-400. Handel goed en loger. Vaarskalveren extra 350-425, 1e kwaliteit 250- kwaliteit 175-225. Handel [prijzen hoger. Aanvoer vlees- 150. Vleesrassen 1e kwaliteit 2e kwaliteit 500-700. id en prijzen hoger, per kg levend gewicht. Aan- lachtvarkens 526. Prijzen 'kens 3,00-3,10, zeugen 1e |5-2,55 en 2e kwal. 2,35-2,45. |oed en prijzen iets hoger, tapen en lammeren per kg. gewicht inklusief BTW: Aan- 1. Waarvan lammeren 615. lapen 3,75-5,25. Handel re- prijzen Iets hoger. Ooien tot ,00-10,00. Handel goed en wfets hoger. Ooien boven 20 kg Handel redelijk en prijzen i tot 22 kg 9,00-10,25, S) 9,00-10,00. Handel goed en Bts hoger. Rammen boven 25 1 notering. Zuiglammeren i. Handel redelijk en prijzen Shapen en lammeren per stuk BTW: Slachtschapen 85-180. )t 20 kg 165-200, boven 20 kg I. Rammen tot 22 kg 200-230, Q 220-250, boven 25 kg geen f. Zuiglammeren 135-195. Jsschapen en lammeren per Jklusief BTW: Aanvoer 150. mmeren 100-140. Handel rus- [rljzen gelijk. i{ geiten en bokken 36. Geiten n per stuk 20-80. Handel re- i prijzen gelijk. Totaal 3935 AVEN Aanvoer 12 partij- "een kalme handel werd een )ioteerd van f 7,40-8,40 voor i zware kwaliteit. /."/ant ontvangen Bel tussen 19.00 uur, zaterdags tussen fn 15.00 uur, telefoonnr.071- ,en uw krant wordt nog dezelf- 0 ld nabezorgd. L Voorzitter Aart de Jong voor zijn Boulodrome. I FOTO: MILAN KONVALINKA LEIDSCHENDAM Met de ingebruikname van het nieuwe boulodrome aan het Fluitpolderplein krijgt de Leidschendamse jeu de boules-vereniging Grand Cru '82 zaterdag de be schikking over een jeu de bouleshal, waarin tien ba nen van internationale af metingen en een kantine zijn ondergebracht. Daaromheen 46 buitenbanen, verdeeld over acht speelterrei nen. De totale kosten van het complex bedragen meer dan een miljoen gulden. Zaterdag 25 mei om 12.00 uur wordt het boulodrome officieel geopend door wethouder F. IJmkers van sport en recreatie. De leden van Grand Cru heb ben een actief aandeel gehad in de totstandkoming van het complex. De afwerking van de binnen- en buitenbanen, waar in maar liefst 1.500 ton puin is verwerkt, goed voor de inhoud van 70 vrachtwagens, hebben zij voor hun rekening geno men. Ook het schilderwerk, het aanbrengen van de ver lichting en de aankleding van het interieur is een produkt van zelfwerkzaamheid. Volwassen sport Jeu de boules, of pétanque, zo als de Franse benaming van het spel met de stalen ballen eigenlijk luidt, is een volwas sen sport geworden. Met deze uitspraak van Bert Jansma, vorig jaar in onze krant ge daan, is het bestuur van Grand Cru het van harte eens. De sport heeft de laatste jaren een enorme groei doorgemaakt, waarvan het eind nog niet in zicht is. In Nederland zijn er circa 220 clubs met ruim 9000 actieve beoefenaren die een spelersli centie van de Nederlandse Jeu de Boules Bond (NJBB) heb ben. Grand Cru is in de Nationale Competitie van de NJBB ver tegenwoordigd met 14 teams. Het eerste triplette met Yvan Gerard, Roel Manger en Er- win v.d. Soek probeert dit jaar van de Hoofdklasse door te stomen naar de landelijke top in de Ereklasse. Behalve voor de wedstrijdboulers is er ook voor de recreatiespelers volop aandacht bij Grand Cru. De maandelijkse interne toernooi en, genaamd „Bal in de zak" zijn daar het bewijs van. Het bestuur van Grand Cru ziet in de totstandkoming van het boulodrome een grote stimu lans om de jeu de boulessport te promoten. Met de steeds toenemende vrije tijd wordt een grote toeloop van nieuwe leden verwacht. Het woord le denstop wil men vooralsnog niet in de mond nemen. Het vrijwilligerswerk staat bij Grand Cru hoog in het vaan del. „Zo lang het enthousiasme van de leden om zich voor de vereniging in te zetten blijft is er geen eind aan de groei," zo geeft voorzitter De Jong de be trokkenheid van de leden bij het verenigingsgebeuren aan. Met de ingebruikneming van het boulodrome aan het Fluit polderplein worden ook de speelmogelijkheden uitgebreid. Vanaf 30 mei kan er ook op donderdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur worden gespeeld. De overige speeltijden zijn: Dinsdag-, zaterdag- en zondag middag en dinsdag- en vrij dagavond van 19.00 tot 23 uur. Telewerken en ov-trajectkaart voor medewerkers provincie DEN HAAG Op vrij- willige basis krijgt iedere werknemer van de pro vincie Zuid-Holland een ov-trajectkaart of een ste rabonnement tegen een eigen bijdrage van zestien gulden per maand. De huidige reiskostenvergoe ding vervalt dan. Voorwaarde is dat de maxi mum reisafstand 40 kilometer is. Ook gaat de provincie, om het autogebruik terug te drin gen, een experiment met thuiswerken en tele-werken uitvoeren. Dit hebben Gede puteerde Staten (GS) besloten naar aanleiding van het Ver- voersmanagementplan. Een adviesgroep van de provincie begon september vorig jaar met het opstellen van het plan. Doel is de autokilometers van het personeel met twintig pro cent terug te dringen. Andere maatregelen waarmee GS heb ben ingestemd zijn een car poolsysteem, waarbij onder an dere voor carpoolers vaste par keerplaatsen worden gereser veerd. Ook het fietsgebruik wordt gestimuleerd. In overleg met de HTM en andere bedrij ven wordt onderzocht op wel ke manier het transport tussen Den Haag CS en Den Haag HS verbeterd kan worden. Bij het opstellen van het Vervoersma- nagementplan heeft de pro vincie nauw samengewerkt met het ministeris van Ver keer en Waterstaat. Het is de bedoeling de plannen af te stemmen op het vervoersplan voor heel Benoordenhout. Daarbij zijn ook grote bedrij ven als Shelle en Nationale Nederlanden betrokken. Boete en ontzegging geëist wegens dodelijke aanrijding DEN HAAG/OEGST- GEEST Een voorwaar delijke gevangenisstraf van twee weken, één jaar ontzegging van de rijbe voegdheid en een boete van 2500 gulden. Dat eiste officier van justitie Van Ek gisteren tegen een 46- jarige Leidenaar. Deze had op 19 december 1990 in Oegstgeest een 75-jarige vrouw op een voetgange roversteekplaats aangere den. Het slachtoffer overleed nog dezelfde dag in een ziekenhuis aan haar verwondingen. De vrouw stak ter hoogte van het winkelcentrum de kruising Irislaan/Floralaan over. Vol gens de raadsman van de Lei denaar had zij de aanrijding kunnen voorkomen. De vrouw zou ineens sneller zijn gaan lo pen. Getuigen spreken dit te gen. Uit verklaringen zou zijn gebleken dat de man de vrouw helemaal niet heeft gezien. De raadsman van de Leidenaar vroeg om vrijspraak. „Als u mijn cliënt toch schuldig acht, dan vraag ik om een voor waardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. Mijn cliënt heeft een schoonmaakbedrijfje en kan zijn rijbewijs niet mis sen". Volgens de Leidenaar, die over een blanco strafregis ter beschikt, zou het rampzalig zijn als hij zijn rijbewijs moet missen. De rechtbank doet op 4 juni uitspraak. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Naomi Zeva, dr. van Ph. A. R. de Lima, J. M. H. Smit; Karim Attia Sollman Attla zn. van A. S. A. Abdelbaki, R. A. I. Moharram; Marcella Leanne dr. van F. L. J. Kro nenburg, A. van Rijn; Matthije Anna Maria dr. van Th. H. M. Ottenhof, M. W. de Jonge; Renèe Maria Anne dr. van P. L. W. Oostdam, D. M. Zimmer- mann; Kirsten dr. van H. Trouwee, J. A. de Mooij; Tamara Bianca dr. van C. van Duijn, B. V. Wiesendanger; Roy Robin zn. van W. van Wijk, M. den Hartog; Loubna dr. van M. Sa- beg, M. El Mossati; Denise Silvana dr. van J. P. J. Langeveld, S. C. Suur- mond; Roy zn. van A. D. den Haan, R. Star; Maxime dr. van A. W. B. Klus- man, A. C. J. A. Bervoets; Franciscus Jacobus zn. van J. J. J. M. Hooge- veen, M. G. H. Francken; Nadine Martina dr. van L. J. Versteege, J. van Delft; Laurent Ralden zn. van J. P. M. Huot, M. Masuda; Brian zn. van L. Knetsch, J. L. C. van Beelen; Robin zn. van M. de Jong; Moniek dr. van J. C. Vlasman, T. van Duijn; Steven Haik zn. van P. R. Apcar, A. M. A. Gieles; Vincent zn. van D. N. F. Kiehl, C. M. J. van der Melj; Dorus Doortje dr. van H. Hoogenkamp, A. Gerdes; Lara He lena dr. van J. H. Krooshof, A. Kruit hof; Nick zn. van J. Vonk, Y. P. Bol- man; Bas zn. van H. J. A. van Zut- phen, A. M. E. Duivenvoorden; Robin zn. van R. L. M. Sijmonsma, D. S. Buyne; Philycia dr. van R. L. M. Sij monsma, D. S. Buyne; Pom Marie zn. van H. J. T. M. van der Heijden, M. van der Ende; Maxim zn. van E. Lee- pel, M. J. de Jong; Alexander Jacob Willem zn. van J. J. Hoek, M. Lind- hout; Roger zn. van J. M. P. Muller, J. P. M. Bos; Hedwig Gertrude dr. van W. van Wijk, F. de Bie; Elisabeth Ma ria dr. van I. Erades, G. P. Roest; Mike zn. van E. de Graaff, M. A. E. C. Gijsman; Samantha dr. van E. de Graaff, M. A. E. C. Gijsman; Felice Patricia dr. van R. T. R. Regeer, A. P. Eschler; Jasper Ferdinand Nicholas zn. van R. R. Lallsang, C. H. E. M. Struijcken; Hendrikjen Wilhelmina dr. van P. Cederhout, E. M. de Boer; Sa mantha dr. van H. van Beelen, L. van Duijn; Najoua dr. van M. Jabrl, H. Tal- bi; Sercan zn. van A. Qallk, F. Qallk; Josje dr. van D. de Grave, M. G. IJn- tema; Nelly Maria dr. van H. Schou ten, N. Kleen; Ruben Cornells zn. van C. Hoek, L. D. Haselhoff; Wouter Jan zn. van R. P. Versluljs, J. F. van der Lee; Charlotte Bertine dr. van S. van Egmond, D. C. Ravensbergen; Wiebe Matthijs zn. van G. de Jong, J. C. M. van Rijn; Eva Maria dr. van K. E. Kroes, M. I. W. Ottevanger; Davey zn. van D. van den Burg, A. J. Keijzer; Jan Cornells zn. van J. Haasnoot, A. S. de Mooij; Cor Ruben zn. van C. F. van Vaneveld, J. G. R. van Duuren; Monne Jan zn. van J. van Dijken, E. T. de Vries; Lena Charissa dr. van H. de Nobel, L. Ouwehand; Niels zn. van K. L. Tio, E. H. Korbee; Eveline dr. van M. P. van der Linden, J. van Leeuwen; Melvin Martinus Gerardus zn. van M. A. M. Turk, C. M. Bos; Daphne Heleen dr. van J. G. Deahl, F. K. Boertje; Samira dr. van B. Souall, A. Zeryouhi; Tom zn. van H. G. Zwa nenburg, K. J. MathelJSen; Llsanne Coralie dr. van F. A. J. M. van de Ven, A. J. van der Veer; PROVINCIE BEZORGD OVER FINANCIËLE POSITIE DEN HAAG Het aantal gemeenten met een niet sluitende begroting in Zuid-Holland is in 1991 gestegen naar 38. Vorig jaar waren dat er nog maar 25. Een deel van deze gemeenten kan de begrotingstekorten over de afgelopen jaren nog dekken met hun reserves, maar voor enkele ge meenten stijgt het water tot aan de lippen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, die het toezicht hebben over de gemeente-fi- nanciën, noemen dit een zor gelijke ontwikkeling. Het gaat niet alleen om de grote steden, zoals Den Haag, Leiden, Gou da, Dordrecht en Spijkenisse, maar ook om de kleinere ge meenten waaronder: Leid schendam, Wateringen, De Lier, Rijnsburg, Warmond, Ridderkerk, Gorinchem, Via- nen, Hedrik-Ido-Ambacht. Zij krijgen te maken met enorme tekorten. Na overleg met Den Haag is gebleken dat deze gemeente een tekort van meer dan 200 miljoen gulden op de ontwerp begroting heeft staan. Een en ander is het gevolg van door rekening van de effecten van de Tussenbalans en de Kader nota 1992 van het Rijk. GS dringen er daarom bij Den Haag op aan, om binnen twee weken met een sluitende be groting te komen. De door het rijk opgelegde be zuinigingsmaatregelen door kruisen het provinciale beleid om de gezonde gemeenten meer vrijheid te geven. De provincie wil het aantal proef- gemeenten met een financieel gezonde begroting eigenlijk uitbreiden en daarmee vooruit lopen op de nieuwe Gemeen tewet. Volgens gedeputeerde L. Blok (toezicht gemeentefinanciën), staan de bezuinigingsoperaties echter haaks op de bedoelin gen van de nieuwe Gemeente wet. Door de bezuinigingen neemt het aantal tekort-begro tingen naar verwachting fors toe, waardoor het rijk het pro vinciale beleid dreigt te door kruisen.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11