„Een afspraak eenzijdig opzeggen is onmogelijk^ Drempelvrees kinderdag verblijf is verdwenen Internationaal toernooi DOSR Straffen tot vierenhalf jaar geëist voor overval Nieuwveen Bob Rigter op tweede Zoeterwoude Jazz RIJN- EN VEENSTREEK QeidMQowumt WOENSDAG 22 MEI 1991 PAG] Alkemade verleent ten onrechte bouwvergunning DEN HAAG/ALKEMADE De gemeente Alkema de heeft aan A. Olijerhoek uit Oude Wetering ten on rechte een vergunning gegeven voor de bouw van een koelcel. Tot dit oordeel komt de Raad van State. Tegen het verlenen van de vergunning was door N. van der Zwet uit Oude Wetering bezwaar aangete kend. Op het betrokken perceel rust de bestemming agrarische doeleinden met de subbestemming kas- tuinbouw. Burgemeester en wethouders van Alkema de hebben vrijstelling verleend voor de koelcel, maar dat is volgens de Raad van State ten onrechte ge beurd. De goothoogte van de koelcel is meer dan drie meter en dat betekent dat de afstand tot de erfaf- scheiding maximaal 75 centimeter mag bedragen. Ge bleken is echter dat de koelcel op de erfafscheiding is gesitueerd. Voor de bouw van de koelcel is een ande re procedure nodig. De gemeente Alkemade zal het bestemmingsplan moeten wijzigen. Rijnsburger mag in Leimuiden geen loopsteiger bouwen DEN HAAG/LEIMUIDEN J. van den Berg uit Rijnsburg mag op zijn perceel aan de Drecht in Lei muiden geen loopsteiger bouwen. Ook een beschoei ing van 40 a 45 centimeter boven het boezempeil is niet toegestaan. Met dit oordeel steunt de Raad van State het oordeel van de voormalige gemeente Lei muiden (nu Jacobswoude). Van den Berg heeft een deel van de steiger al gebouwd en de beschoeiiing al geheel aangebracht. Volgens de gemeente ontsieren en storen de steiger en beschoeiing het watergebied. De Raad van State acht het beleid van de gemeente om storende en ontsierende elementen in het waardevolle waterge bied zoveel mogelijk tegen te gaan op zichzelf niet onredelijk. De Raad van State vindt het begrijpelijk dat de gemeente, om precedentwerking te voorko men, zo snel mogelijk een einde wil maken aan deze situatie. Ook bezwaren Tennisvereniging Alkemade tegen bestemmingsplan ALKEMADE Tennisvereniging „Alkemade" heeft, in na volging van Voetbalvereniging DOSR bezwaar aangetekend tegen het ontwerp-bestemmingsplan Tweesprong/LTS. In het bestemmingsplan is ook het gehele sportveldencomplex langs de Alkemadelaan opgenomen. De Tennisvereniging merkt op dat in het ontwerp geen rekening is gehouden met een moge lijke uitbreiding van het tennispark met een zesde baan. „Hiermee nu geen rekening houden, kan de realisering ervan ernstig vertragen en in het ergste geval zelfs onmogelijk ma ken", zo schrijft voorzitter L. van der Poel aan het college. Volgens Van der Poel is de parkeerruimte bij de tennisbanen bij evenementen onvoldoende. Hij maakt dan ook ernstig be zwaar tegen een bouwbestemming op het bewuste parkeerter rein Daar zou de nieuwbouw van jongerensocieteit Splotsz moeten komen. Van der Poel vindt dat het terrein de bestem ming „verkeer" dient te hebben, omdat dat een verdere be bouwing van het gebied uitsluit. Tot slot vraagt de Tennisver eniging aandacht voor een dreigende aantasting van het groe ne hart van Roelofarendsveen. Leimuidenaar mag woonboot vervangen DEN HAAG/LEIMUIDEN E. Ahrens mag zijn woonboot, die ligt afgemeerd in De Drecht in Leimui den, vervangen door een groter exemplaar. De Raad van State heeft dit bepaald. Ahrens en de voormalige gemeente Leimuiden (nu Jacobswoude) zijn al meer dan vijf jaar in discussie over vervanging van de woonark. De Leimuidenaar wil groter gaan wonen omdat hij meer ruimte nodig heeft voor zijn opgroei ende kinderen. Nadat een verzoek om een langere en bredere woonboot was afgewezen, diende hij een aan vraag in voor een hogere woonark. Ook dat verzoek werd afgewezen. Volgens de Raad van State ten on rechte. In 1990 zei de gemeente Leimuiden nog dat Ahrens zijn boot uitsluitend mocht vervangen door een hogere. Later verklaarde Leimuiden dat een ho gere woonboot in strijd zou zijn met het bestemmings plan. BELLO HOUDT VAST AAN OVEREENKOMST (vervolg van voorpagina) JACOBSWOUDE „De gemeente Jacobswoude wil zich met die besluiten in een betere positie ma noeuvreren, maar de ambtenarenrechter kijkt daar wel doorheen", aldus W. Bello vanochtend. De voormalig gemeentesecre taris zegt dat hij drie maanden geleden een af spraak met burgemeester en wethouders heeft ge maakt over een wachtgeld van 1,2 miljoen gulden. „Die afspraak eenzijdig opzeggen is onmogelijk". Na de samensmelting van Rijnsaterwoude, Leimuiden en Woubrugge per 1 januari was er geen passende functie meer voor Bello. Het college besloot op 26 februari om hem ontslag te verlenen en zijn wachtgeld af te kopen. Beide partijen kwamen toen een afkoopsom van 1,2 miljoen gulden over een. De gemeenteraad stelde het „excessieve" bedrag echter niet beschikbaar. Bovendien werd burgemeester D. Brou wer de Koning tijdens een tu multueuze vergadering zijn portefeuille financiën en voor lichting ontnomen. Daarop stapte Bello naar de ambtenarenrechter die beide partijen afgelopen donderdag naar de onderhandelingstafel stuurde. Gesproken zou wor den pver het inschakelen van een onafhankelijk deskundige die de hoogte van de afkoop som moet gaan bepalen. Deskundige Dit overleg had gisterochtend plaats. Bello ging echter niet akkoord met het inschakelen van een extern deskundige, zo bleek uit een brief die het col lege gisteren nog tegen het eind van de middag naar alle raadsleden verstuurde. Bello was tijdens dit overleg wel met een eigen voorstel gekomen, dat hij ook gistermiddag naar de raadsleden verstuurde. Daarin stelde hij voor om de hele discussie te sluiten en ak koord te gaan met een afkoop som van 1,1 miljoen gulden in plaats van 1,2 miljoen. „Ik was inderdaad bereid om 100.000 gulden in te leveren", aldus Bello vanochtend. „Ik heb gis teren nogmaals gezegd dat er geen geschil bestaat over de hoogte van de afkoopsom". Een snelle afwikkeling is vol gens Bello voor beide partijen van belang. Indien hij door de rechter in het gelijk wordt ge steld, kan het de gemeente nog wel eens veel meer gaan kos ten dan de 1,2 miljoen gulden, zo blijkt uit zijn brief. Dit in verband met de schadeclaims die hij van plan is in te dienen. Ook zijn eigen belang is er bij een snelle afwikkeling zonder verdere procedures mee ge baat. Hij wees in dit verband op de spanningen in zijn gezin. Unaniem De raad wees echter gister avond zijn voorstel unaniem af en ging akkoord met het B en W-voorstel om Bello met in gang van 1 juli eervol ontslag te verlenen. Bovendien wordt de oud-gemeentesecretaris nogmaals gevraagd om ak koord te gaan met het inscha kelen van een extern deskun dige. De hoogte van het door die deskundige vastgestelde afkoopsom is dan bindend, on geacht of het bedrag hoger of lager dan 1,2 miljoen gulden uitvalt. „In de wandelgangen wordt ook wel Albeda genoemd", liet Brouwer de Koning zich over die extern aan te trekken des kundige ontvallen. Hij bedoel de hier echter mee te zeggen dat de extern deskundige een integer en invloedrijk persoon moet zijn en noemde daarom als voorbeeld deze oud-minis ter en arbeidsdeskundige. Te vens ging de raad gisteravond akkoord met de intrekking van het op 26 februari geno men collegebesluit waarin een afkoopsom van 1,2 miljoen gulden was afgesproken met Bello. Chaotisch Door de commotie die aanvan kelijk bestond onder de raads leden verliep de vergadering gisteravond chaotisch. De raadsleden waren door de bur gemeester in een op vrijdag verstuurde brief uitgenodigd voor een extra raadsvergade ring. Omdat de raadsleden zich op zo'n korte termijn niet konden voorbereiden en bo vendien niet beschikten over de stukken die betrekking hadden op de op donderdag gehouden rechtzitting, werd de vergadering al spoedig ge schorst en werden stukken ge kopieerd en verspreid. Vervolgens vergaderden B en W, de raadsleden en de advo caat een uur lang achter geslo ten deuren. „Zodat inhoudelijk op het voorstel kan worden in gegaan", motiveerden de leden van het college. Na die bespre king was de discussie van de baan en kwamen B en W en de gemeenteraad op één lijn te staan. Na gisteravond is de discussie tussen de raadsleden en het college nog niet van de baan. Tijdens de raadsvergadering van 6 juni wordt een motie van wantrouwen aan de drie wethouders in stemming ge bracht. Deze moties zijn 3 mei ingediend door de oppositie partijen Politiek '90 en de VVD. De twee partijen vinden namelijk dat tijdens de raads vergadering van 2 mei de bur gemeester ten onrechte in zijn eentje is gestraft, door hem zijn portefeuille financiën en voorlichting af te nemen. Ook de wethouders zijn verant woordelijk voor het op 26 fe bruari genomen collegebesluit en moeten daarom naar huis worden gestuurd, zo menen de twee partijen. De Big band Voorschoten. I FOTO: TEJO RINGERS ZOETERWOUDE Het vorig jaar zo succesvolle Zoeterwoude Jazz krijgt zaterdag een vervolg. Het jazzfestijn was de eerste keer zo'n succes dat daar mee al de basis was ge legd voor een nieuwe tra ditie. Net als vorig jaar wordt het avondje jazz ge houden in de Klaverhal. De opzet van Zoeterwoude Jazz is slechts op onderge schikte punten aangepast. „Kleine aanpassingen in de aankleding. Een iets andere Erogramma-opzet en groot eden uit de jazzwereld zullen Zoeterwoude Jazz deel twee nog aantrekkelijker maken", zegt mede-organisator Wim van Leeuwen, beheerder van de Klaverhal. Die aanpassin gen hebben onder andere be trekking op licht en geluid. De musici treden niet alleen op in de sporthal, maar ook in de ontmoetingsruimte. Hoogtepunt van Zoeterwoude Jazz wordt waarschijnlijk het optreden van het Bob Rigter Kwintet, zowel in de grote zaal als in de ontmoetings ruimte. De Noordwijkse saxo fonist heeft op zijn repertoire zowel moderne jazz als melo dieuze oude ballads. Rigter speelt met het bekende kwar tet Sax Vibes, bestaande uit Rene ten Cate, Branko Teeu- wen, Theo Meurs en Rob En gels. Daisy Bell komt ook op veler verzoek weer naar Zoeterwou de. Zij treedt op met het trio Dolf del Prado, Rob Agerbeek en Ben Schröder. Ook het Frits Kaatee Kwartet is weer aanwezig. De Sweetwood Dixiestompers spelen opnieuw een thuiswedstrijd. Voorts ver schijnt dit jaar de Big Band Voorschoten op het podium. Kaarten voor Zoeterwoude Jazz kosten 15 gulden. Ze zijn verkrijgbaar bij de filialen van de Rabobank Stompwijk-Zoe- terwoude, Sigarenmagazijn Martin Berg in de Dorpsstraat te Zoeterwoude, Sporthal De Klaverhal en bij het Leidsch Dagblad (Witte Singel 1 Lei den). Reserveren kan ook tele fonisch bij De Klaverhal 01715-2427 (na 19.00 uur). Initiatiefneemster Carla Vollering van 't Zonnestraaltje temidden van de kinderen en de andere leidsters. FOTO: WIM VAN NOORT EERSTE VERJAARDAG T ZONNESTRAALTJE ALKEMADE Kinder dagverblijf ,,'t Zonne straaltje" viert zaterdag haar eenjarig bestaan met een feestelijke bijeen komst van de ouders. „Dan kunnen de ouders onder het genot van pan nekoeken met elkaar er varingen uitwisselen over het combineren van hun werk met de opvoeding van een kind", zo legt ini tiatiefneemster Carla Vol lering uit. Vorig jaar startte zij ,,'t Zonne straaltje" na een deel van de voormalige Ignatiusschool aan het Noordeinde te hebben op geknapt en ingericht. Het ge bouw doet nu zijn naam eer aan. Het interieur straalt de bezoekers tegemoet. Oorspron kelijk was het de bedoeling van Carla Vollering een volle dig particulier kinderdagver blijf te beginnen. Maar toen de overheid de „Oortgelden" be schikbaar stelde maakte 't Zonnestraaltje daar dankbaar gebruik van. Met dat subsidie geld reserveerde het Alkema- dese gemeentebestuur twee kindplaatsen. Daar heeft de gemeente slechts sporadisch gebruik van gemaakt, maar het gaf 't Zonnestraaltje een goede start. Carla Vollering wil het aantal kinderen steeds twee onder het maximum aantal van zes tien per groep houden. Als de gemeente dan onverwachts met een of twee kinderen komt, kunnen ze direct wor den geplaatst. „In het begin hadden we alleen kinderen, waarvan de ouders of althans een van de twee oorspronke lijk van elders kwamen. Te genwoordig worden ook de kinderen van autochtonen bij ons gebracht", vertelt ze „Dat betekent dat ook de échte Veenders hun drempelvrees hebben overwonnen. Mond- op-mond-reclame vormde hierbij de belangrijkste infor matiebron. De ouders weten al bij de aanmelding dat de kin deren het bij ons naar hun zin hebben. Maar het vertrouwen in de leiding is daarbij de doorslaggevende factor", aldus de hoofdleidster. Samen opvoeden De ouders worden overal zo veel mogelijk bij betrokken. „Samen voeden we de kinde ren op", legt Carla uit. „Het aan tafel gaan is telkens een rustpunt. We maken daar elke dag een feest van. De kinde ren vinden de maaltijden zó gezellig dat ze vaak al voor de leiding aan tafel gaan zitten". Carla benadrukt het verschil tussen een kinderdagverblijf en een crèche. „Veel mensen denken dat dat hetzelfde is. Naar een crèche breng je ech ter je kind voor een paar uur tjes, omdat je bijvoorbeeld naar de dokter moet of wilt winkelen. Bij ons breng je je kind voor minstens één vaste dag per week. Wij zijn veel meer opvoedkundig met de kinderen bezig dan in een crè che". Voor de toekomst zou Carla Vollering wel het voortouw willen nemen om ook buiten schoolse opvang in Alkemade te realiseren. „Daar is veel be hoefte aan", vertelt ze. „Eigen lijk zou zich een initiatiefgroep moeten vormen. Ik zou te veel hooi op mijn vork nemen als ik het erbij zou nemen", aldus Carla Vollering. Ze vertelt dat haar kinderdag verblijf vanaf 1992 optimaal bezet is. „Dan beginnen we met het aanleggen van een wachtlijst. Ons enthousiasme is overgekomen. Veel inwoners van Alkemade hebben de laat ste tijd hun mening over kin deropvang drastisch gewijzigd. Gelukkig maar; de demografi sche ontwikkeling wijst uit dat vrouwen in de nabije toekomst hard nodig zijn in het arbeids proces. Dan is verantwoorde kinderopvang onontbeerlijk." ROELOFARENDSVEEN De Veense Voetbalvereniging DOSR houdt komend week einde voor het derde achter eenvolgende jaar een interna tionaal toernooi voor A-junio ren. Dit jaar doen acht, in plaats van zes, gerenommeer de verenigingen mee. Inzet van het toernooi is een wisselbokaal die twee maal eerder door de club Nitra uit de gelijknamige stad in Tsje- cho-Slowakije is gewonnen. De Tsjechen hebben inmiddels een hechte band met DOSR opgebouwd. Zo reisde vorig jaar een groep van vijfti Veen ders naar Nitra. Ook dit jaar wordt weer een tegenbezoek gebracht. Het toernooi kenmerkt zich ie der jaar weer door de deelna me van gerenommeerde vere nigingen, die met hun A-jeugd in de competitie uitkomen in de hogere regionen van het landelijk jeugdvoetbal. Mede door de lange speelduur van de wedstrijden levert dat steeds aantrekkelijk voetbal op. Dit jaar doet behalve Nitra ook weer DSC'99 uit Dtlssel- dorf mee. De overige teams komen van DOSR, UW uit Utrecht, Wilhelmus uit Voor burg, Lens uit Den Haag, Uni- tas uit Gorinchem en VUC uit Den Haag. Het toernooi begint zaterdag om 10.00 uur met Nitra tegen Wilhelmus op veld 1 en met DOSR tegen UW op veld 2. Om ongeveer 15.50 uur wor den de laatste poulewedstrij den gespeeld. Op zaterdaga vond organiseert DOSR een feestavond voor de Duitse en Tsjechische gasten. De kruisfi nales en finales worden zon dag gespeeld vanaf 10.00 uur. De „grote" finale is gepland op 14.30 uur. Deze wedstrijd wordt om 14.00 uur voorafge gaan door een half uur duren de muzikale aubade door de Veense muziekvereniging „Liefde voor Harmonie". De prijsuitreiking volgt direct na de finale. Bus stopt met ouderenvervoer naar ziekenhuis Leiderdorp RIJNEVELD Het experi ment van een half jaar om ou deren in Rijneveld met een bus naar het Elisabethzieken- huis of verpleeghuis Leythen- rode te vervoeren, is mislukt. Sinds september reed er een minibusje op de woensdagmid dagen vanaf Hazerswoude- Dorp, Hazerswoude-Rijndijk en Koudekerk aan den Rijn naar de twee instellingen in Leiderdorp. De rijtijd was af gestemd op het bezoekuur. De initiatiefnemers van dit project waren de Stichtingen Open Beiaardenwerk van Ha- zerswoude en Koudekerk. Voorzitter J. Drost van de Ha- zerswoudse Stichting is bijzon der teleurgesteld over dit ver loop. Drost: „Gemiddeld maakten echter maar drie vier ouderen met soms hun begeleiders, gebruik van het busje. Dit kostte geld. We re kenden op zeven i acht passa giers". Volgende week woens dag rijdt de bus haar laatste rit. NIEUWVEEN/DEN HAAG- Wegens hun aan deel in de overval op een postagentschap in Nieuw veen februari dit jaar, waarbij ruim zesduizend gulden werd buitgemaakt, zijn gisteren voor de Haagse rechtbank straffen tot vierenhalf jaar cel ge- eist tegen vier mannen van rond de twintig. Twee van de verdachten ko men uit de gemeente Kudel- staart, een uit Aalsmeer en een uit Nieuwveen. De twee tipge vers, waaronder de 20-jarige Nieuwvener, moesten volgens officier van justitie zes maan den naar de gevangenis; de in zittenden van de vluchtauto en tevens 'plannenmakers van de roof' zoals de aanklager hen noemde, konden wat hem be treft respectievelijk drie en vierenhalf jaar gaan zitten. De twee zestienjarige jongens die het agentschap binnenvielen en de beheerder alsmede diens echtgenote bedreigden, moeten zich op 29 mei voor de kinderrechter verantwoorden. Hun zaken worden achter ge- loten deuren behandeld van wege hun minderjarigheid. De zestienjarigen stormden op 15 februari het postagenschap binnen en hielden de ge schrokken beheerder en diens vrouw een pistool en een handgranaat voor. De slachtof fers wisten niet dat het om een luchtdrukpistool en een nep- granaat ging en gaven het stel het gevraagde geld. De twee chauffeurs van de vluchtauto, die gisteren te rechtstonden, moesten volgens officier van justitie J. van Ek echter in gelijke mate aanspra kelijk worden gehouden voor de roof als de minderjarige jongens, zo liet hij weten. Zij waren het die de plannen maakten en voor de wapens en de auto zorgden". Ook was hij ervan overtuigd dat de minderjarige knapen door hun oudere broeders in het kwaad waren overgehaald tot de ac tie. Dat laatste ontkenden de betrokken verdachten. De twee jongens die de tips uitdeelden, verklaarden dat uit 'grootspraak' te hebben ge daan. Ik had nooit gedacht dat die jongens de overval echt zouden plegen" aldus de Nieuwvener. De advocaten van het viertal noemden de geiste straffen veel te hoog. Maar offcier Van Ek vond dat er „een voorbeeld moest worden gesteld in een tijd waarin elke zichzelf res pecterende gemeente minstens een keer per week een overval meemaakt". In de straf van vierenhalf jaar die hij tegen de 20-jarige verdachte uit Kudel- staart eiste, was ook nog een mislukte poging tot een over val op een Rabobank in Am stelveen verdisconteerd. De rechtbank doet op 4 juni uitspraak. bioscopen' LEIDEN LUXOR (Statiorjl tel. 071-121239): Misery (1| 21.15. LIDO en STUDI& straat 39, tel. 124130): Lof talking too (al); 19.00, 21.1# 14.30 Onfatsoenlijke vro 19.00, 21.15. Sleeping with} my (al); 19.00, 21.15. wo. Dances with wolves (12);? lence of the lambs (12); 18.1 wo ook 14.15. Ducktaleif 14 30. TRIANON (Breesf tel.071-123875): Cyrano de| (al); 19.00, 21.15. REX ft merstraat 52, tel. 071-1254) menbloesem (16); 20.00. k ALPHEN AAN DEN RUN NEMA (Van Boetzelaerstrali 01720-20800): Look who'i. too (12); 18.45, 21.30. wo. of Silence of the lambs (12l 21.15. wo. ook 13.30. Sleep* the enemy (al); 18.45, 21.1! zeemeermin (al); ma. wo. 14| ces with wolves (al); dl. d[ wo. 13.30, 20.15. VOORSCHOTEN GRI (Schoolstraat 69, tel. 017 Godfather III (16); ma. t/m A Three man an a little lady (I m wo. 15.45. Eline Vere (al)f do. 20.15. Kindergarten Copi t/m wo. 15.45. Teenage Ninj' (al); wo. t/m zo. 14.00, 15.45 5 14.00, 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN Teenage Ninja Turtles (al): wo. 14.00. De kleine zeen za. t/m wo. 14.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Spi 3463500): The Doors (16 18.45, 20.30. ASTA 2: O 14.00, 18.45, 21.30. ASTA ces with wolves (al); 14.0 BABYLON 1 (naast Den H traal tel. 3471656): Greene; 14.00, 18.45, 21.30. ma. 13.4! 18.45, 21.30. BABYLON 2 from a mall (12); 14.00, 18.4 BABYLON 3: Awakenii 14.00, 18.45, 21.30. CINEA tenhof 20, tel. 3630637): Thi of the Lambs (16); 14.00 21.30. CINEAC 2: Look w ling Too (al); 14.00, 18.45 CINEAC 3: Kindergarten 18.45, 21.30. di. do. ool METROPOLE 1 (Carnegie 3456756): Dances with wo 14.00, 20.30. METROPOL godfather III (16); 14.00, METROPOLE 3: De onfati vrouw (16); 14.00, 18.45 METROPOLE 4: (al); Eli (al); 14.00, 18.45, 21.30. POLE 5 Misery (12); 18.45, J do. ook 14.00. ODEON 1 gracht 13, tel. 3462400): with the enemy (al); 13.45 21.30. ODEON 2: Young i (al); 13.45, 18.45, 21.30. Olj The silence of the lambs (16 18.45, 21.30. ODEON 4 who's taling Too (al); 13.451 21.30. HAAGS FILMHUIS:, An angel at my table; 20.00.' S'En fout la mort; 19.30. I i contractkiller; 21.45. Zaal 3: lin-Feminin, di. 19.30, 21.45. sard, Balthasar; wo. 19.30, Conies immoreaux; do. 19.30 KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: Ducktales; wo> METROPOLE 5: DucktaU 14.00. dienstverlenii APOTHEKEN De avond- e1 diensten van de apotheken i! gio Leiden worden waarg door de apotheken die ook w dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEll ZEN LEIDEN OngevalM elke dag Academisch Zieker* halve van dinsdag 13.00 u. to dag 13.00 u. (Diaconessenhui nieken tel 155543, afdeling S! 175639) en van vrijdag 13.0 zaterdag 13.00 u. (Elisabeth huis). De Geneeskundige Dienst Ij verhuisd van de Roodenburg in Leiden naar de Cronesj 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERM^ GEBOREN KIND Hulpverlfl ongewenste zwangerschap vp der en kind. Bel tel. 071-89631 897762; 033-620244 (dit laatö mer is dag en nacht bereikba BEZOEKUREN ZIEKENHUI2 Diaconessenhuis: Bezoekuuj lijks van 14.30 tot 15.15 uurj 19.00 tot 19.45 uur. Kinder dagelijks van 10.30 tot 19.t meer dan twee bezoekers per Op de afdeling special care kj terecht van 10.30 tot 11.00| van 19.00 tot 19.30 uur. Vod laatste twee afdelingen bezorj nen worden dient eerst te overlegd met de dienstdoen pleegkundige.* Sint Elizabj kenhuis: Volwassenen dagelj 14.00-14.45 u. en van 18.30-1 klasse-afdelingen ook 11.15-' Kraamafdeling: dag. van 15.0 u. en van 18.30-19.30 u. 19.30-21.00 u. alleen voor Kinderafdeling dag. 15.00-1 CCU (hartbewaking) dag. var; 14.30 u. en van 19.00-19.30 u sieve verpleging: dag. van 14.30 u. en van 18.30-19.00 ui Medisch Adviescentrum: Sp ma. 19.30-20.30 u. in het St beth-ziekenhuis. Endegeest vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-j en 14.00-15.00 u.; eerste kla gehele dag. Jelgersmaklinit gerenteam: za. en zo. 14.00-1 Opname: werkdagen 16.45-1', za. zo en feestdag. 10.00-1 14.00-16.30 u. Team A, C en tot 21.00 u. met uitzondering i handeltijden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor alle, ten (behalve kinderen) zijn dé kuren als volgt: Dagelijks 14.1! u. en 18.30-19.30 u. Avondbei afdeling verloskunde: 18.00-1) De Praematurenafdeling: voor en familie is na overleg met pi doorlopend bezoek mogelijk. aan ernstige patiënten: wannt ernstige patiënten doorlopei zoek wordt toegestaan kan de verpleegkundige hiervoor J kaarten verstrekken. Kindel zalen voor peuters, kleuters el kinderen 15.15-17.00, babyz boxenafdeling: volgens afspra het verpleegkundig hoofd. Bé den kinderafdelingen: voor van opgenomen kinderen na met verpleegkundig hoofd. V| dere bezoekers van kinderen; neus- en oorheelkunde en neu| 14.15-15.00 en 18.30-19.30. O kunde en heelkunde: 1.4.15-1; 18.30-19.00. Rijnoordziek Dagelijks 14.30-15.15 u. en 19.30 u. Extra bezoek hartbei 11.00-11.30 u. Extra bezoek kraamafdeling: 19.30-20.30 u. I afdeling 15.00-15.30 u. allee, ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE Kl OPVANG (Koornbrugsteeg 2; EK Leiden, tel 254810.) Infj over en aanmelden voor kir| vang in Leiden. Geopend: ma dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CEN MELDPUNT LEIDEN. Ketel) steeg 10. Ma. t/m vr. telefonlS reikbaar van 10.00 tot 16.00 vl 120903. Spreekuur ma. 13.0< en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL -J disch Adviesbureau, Keteib steeg 10, tel. 130775; afdeling tingen: alleen op afspraak, kl^ bureau: di. en do. 18.30-20.3C) ling vreemdelingenrecht: ma. en do. 18.30-20.30, afdeling I vr. 10-12.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10