LANGS OMWEGEN Maya heeft behoefte aan aandacht hond zoekt: huis „In „de Lode wijk heeft t geloof in de eucharistie geen grote klap gehad LEIDEN OMGEVING SaidóaQowvcmt ZATERDAG 18 MEI 1991 PAGDf PASTOOR ALBERT VREEBURG 40 JAAR „BEHOORLIJK KATHOLIEK PRIESTER Een van de persoonlijke ver trekken van de pastorie van de Lodewijkskerk aan het Leidse Steenschuur valt te be schouwen als de „particuliere bibliotheek" van pastoor Vreeburg. Waar 't maar kan, staan er boekenkasten langs de wanden. In voluptieuze „rubrieken": de klassieke af deling, de kerkelijke speciosa en het gemengde goed met al lerlei volkomenheden. Ook een bureau en de beschikbare tafeltjes liggen vol boeken en knipsels. Boeken liggen er op de grond. „Er kan werkelijk niets meer bij", vertelt de pas toor, met de klank van een lichte wanhoop in zijn stem. Want hij is gek op boeken. Hij zal ook nooit ophouden met ze te verzamelen. De goddelijke voorzienigheid zal wel uitma ken waar de herder ze laten moet. De pastoor rookt een goede sigaar deze morgen. Er zullen vandaag, als alle dagen, nog vele goede sigaren in as opgaan. Het is elf uur, inmiddels. Pas toor Vreeburg heeft al twee misvieringen achter de rug en heeft in zijn parochiezaaltje de sociëteit van dames en heren op leeftijd bezocht en de leden van dat genootschap bemoedigd. Er kunnen best nog een paar koppen koffie bij. Over de rugleuning van zijn hoogstpersoonlijke faute uil liggen een paar paarse sto la's, „die veel gebruikt wor den; zeg maar iedere dag". In de gang om de hoek hangen twee zwarte togen als enorme jassen aan knaapjes voor di rect gebruik gereed. Zoals in brandweerkazernes helmen en andere vuurbestrijdende attributen bij alarm voor het grijpen hangen. Trouwens, buiten rijdt net de brandweer dubbeltonig voorbij, op weg naar een vermeende calami teit. „Het is hier gezellig aan het Steenschuur; je ziet en hoort er nog eens wat. En zegt u nu maar wat u weten wilt". Pastoor Albertus M.E.Th- Vreeburg, afgestudeerd in de oude talen, is op eerste Pink sterdag, 19 mei a.s., veertig jaar priester. Op die dag viert hij z'n feest niet, „omdat de H.Geest voorgaat". Maar een week later, zondag de 26e, Zondag Trinitatis, moet de zeereerwaarde heer er aan ge loven. De jubilaris draagt dan in concelebratie de plechtige Hoogmis op om half twaalf. Aansluitend is er tot 3 uur een feestelijke receptie in de foyer van de Stadsgehoorzaal. De feestdag zal worden beslo ten met een plechtig Danklof om 4 uur in de St.Lodewijks- kerk. Waarna weer tot de ge wone orde van de dag kan worden overgegaan. En dat heeft Albert Vreeburg 't liefst. Maar een halve dag in de kerk is ook niet weg. Klassiek gevormd Pastoor Vreeburg mag je, ge meten naar zijn fysieke pro porties van de optimale kruinschering tot teen, best Albertus de Grote noemen. Hij is een man die rustig maakt, niets zet hij tegen iets op. Zijn doen en laten zijn vanzelfsprekend geworden. Zijn overtuiging werd al vroeg gehard op de „neutrale" school, het Stedelijk Gymna sium aan de Fruinlaan „Ik kijk nog steeds graag naar dat torentje". Hier begon hij zijn geest klassiek te vormen, in het bijzijn van de latere politi ci Van der Stoel en Van der Klaauw en van andere klas genoten van wie er een stuk of zeven predikant zijn ge worden. Gaandeweg is Albert Vreeburg ook een man van gebed geworden. „Ik vind, dat Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071-122244. Pastoor drs.Albertus M.E.Th.Vreeburg (67) in het smetteloze decor van „zijn" Lodewijkskerk: „Je moet nu elke dag je priesterschap veroveren. Met Gods genade dan". FOTO: WIM VAN NOORT ook tegenwoordig de priester een man van gebed moet zijn. Hoe kan ik verkondigen, als je niet probeert het eerst eventjes te verwerken?" In gezamenlijk overleg heb ben we besloten het doopceel van deze „priester in eeuwig heid" binnen de perken te houden. „Zal ik maar even? Ik wilde aanvankelijk dokter worden, maar ik gaf toch toe aan mijn „late roeping". Na mijn priesterwijding in de Bavo in Haarlem in '51 werd ik kapelaan in Wassenaar, de parochie van de Goede Her der. Na een jaartje nam ik af scheid en ging in Nijmegen klassieken studeren. Ik kwam in Wassenaar terug als zon dags- en weekendassistent. Tot '59. Toen was er weer een afscheid van Wassenaar, maar nu echt. Ik werd leraar klas sieke talen aan het klein-se- minarie Hageveld, tot '61, daarna tot '69 aan het college Leeuwenhorst in Noordwij- kerhout. Ik ging vervolgens de vernieuwingskapittels be geleiden van de Carmelites- sen van het Goddelijk Hart (aan de Oude Vest had je ze ook) in Sittard". Albert Vreeburg was toen ze ven jaar in z'n element: „Het was een heel mooie tijd met ongelooflijk veel retraites, tot bij de Trappisten toe. En lij densmeditaties geven. Het was soms sjouwen voor de Heer, van de ene meditatie naar de andere. Tot '76. Toen werd ik bij de bisschop in Rotterdam ontboden en aan genomen als pastoor van de Lodewijk in Leiden". Er was even lichte opschudding, toen in '81 sprake was van een uit breiding van de Nederlandse bisdommen. Pastoor Vreeburg stond toen op de nominatie. „Maar dat is gelukkig niet door gegaan. Ik zat daar niet op te wachten, o nee. Ik heb in Leiden nu bijna drie lustra volgemaakt". Streekkerk De „Lodewijk" is een streek kerk geworden; een citykerk, zei destijds pastoor Saers, Vreeburgs voorganger God behoede hem en make hem alsnog gelukkig op aarde. „Ruim 80 pet. van de kerk gangers hier is geen parochi aan. Die mensen komen uit zichzelf; ik ga niet aan de deur staan. Het is een pretti ge, niet te grote ruimte. Gek eigenlijk hè: als ze het over Vreeburg hebben, gaan er soms hier en daar rode lamp jes branden. Waaróm? Ik houd me aan de officiële li turgie van de kerk. Daar be steed ik veel zorg aan. En aan de verkondiging natuurlijk. Daar heb ik in het begin 't meest tegenop gezien, tegen dat preken". Dat kun je je nu niet meer voorstellen, want Albertus de Grote is nu een (roomse) predikant par excel lence en aanstichter van veel vroomheid en vertroosting. Maar goed, de jonge Albert zag dat preken niet zitten. „Ik dacht: ik kan beter een ande re baan zoeken. Ik kon 't ge woon niet. Je moest proefpre ken maken en dan zaten er ginnegappende collega's om je heen en er kwam niets van terecht. Wie me er doorheen geholpen heeft was koster Driessen van de Goede Her der in Wassenaar. De goeie Louis. Ik was als neomist pas kapelaan daar en de tweede zondag moest ik preken. Het was ontzettend. Toen ik in de sacristie terugkwam stak Louis z'n duim op: „Kapelaan, het was zó'n preek!", en hij meende het ook. Zo heeft die koster mij over het dode punt heen geholpen. Vanaf dat mo ment heb ik er plezier in ge kregen. Gek, hoe zoiets groei en kan hè?" Nu over die stola's over de rugleuning. Paars. Dat duidt op biechten. Bij pastoor Vree burg gebeurt dat nog veel. „Voor Pasen had ik een klei ne 300 biechtelingen, dat is voor deze tijd niet onbevredi gend. Ik geloof nog steeds, dat de biecht een zeer zinvol sa crament is. Soms een remedie; het houdt toch een aantal mensen op de been en geeft een steun bij 't aanpakken van jezelf. Waarom gaan mensen naar een psychiater? Prof.dr.H.van Straelen SVD, hoogleraar in Japan, schreef eens: „Lege biechtstoelen, vol le psychiaterbanken". „Veertig jaar priester nu. De eerste twaalfeneenhalf jaar kreeg ik m'n priesterschap op een presenteerblad thuis, pro bleemloos. Toen kwam het gerommel van de liturgiever nieuwing en in diezelfde tijd werden ook „andere waar den" op de helling gezet. Pro blemen rond het celibaat, de kerkelijke leer. Het hele priesterbeeld ging verande ren. Sindsdien moet je elke dag je priesterschap verove ren; met Gods genade dan. Ik heb m'n stekels opgezet toen het in de Nederlandse kerk ging rommelen. Ik heb heel bewust voor een rooms-katho- lieke lijn gekozen. Ik geloof, dat we in alles de eenheid van de wereldkerk die ik zo boeiend vind moeten bena drukken. Dat brengt in zeke re zin eenzaamheid mee. Kijk, zeggen ze dan, daar loopt een priester, met een priester boordje om z'n nek en een kerkboek onder z'n arm. Ook dat doe ik bewust. Ik geloof namelijk, dat het zinvol is dat men kan zien dat ik priester ben. Ik ben niet méér, ook niet minder, maar ik heb voor die lijn gekozen". De Geest maakt recht Juist daardoor heeft pastoor Vreeburg, naar zijn zeggen, „veel contacten" gekregen. „Dat werkt vruchtbaar, heb ik ervaren. Zonder dat ik een oordeel wil en mag vellen over mensen die voor een an dere lijn gekozen hebben. Ik vind het belangrijk, dat het verschijnsel „religieus" ook zichtbaar blijft in deze gesecu lariseerde wereld. We gaan nog een heel moeilijke perio de tegemoet, maar we geloven in de H.Geest, die recht maakt wat krom, soepel wat verstard is. Zing er het Veni Sancte Spiritus er maar op na. En de Geest zal ook één ma ken. De kerk heeft wel meer grote moeilijkheden gekend". Albert Vreeburg, een uiterst aangenaam causeur en ge sprekspartner die iedereen in zijn hart wil sluiten en de kerk hooguit als een heilzaam keurslijf en regulator ziet, vindt het opvallend dat onder de oudere jeugd roepingen ontstaan. „Met name in de studentenwereld. In de afge lopen 15 jaar in Leiden heb ben we in deze gemeenschap één of meer mensen die de re ligieuze of priesterlijke staat gekozen hebben. Dat zijn, vol gens mij, bemoedigende teke nen die voortbouwen aan mijn gevoelens van grote dankbaarheid bij de bediening in de zin van de wereldkerk". Een paar Vreeburgse feiten nog. Pastoor Albert is sinds tij en ontij directeur, zeg maar geestelijk leider, van de natio nale bedevaart naar het graf van Willibrord in Echternach. Moeiteloos en zonder feilen trommelt hij, met bijbehorend klankenspel van een sonore stem, de cadans van de Springprocessie, zoals die door meer dan 50 muziekkorpsen geproduceerd wordt rond het gebeente van de apostel der Nederlanden. Maar „Appie", zoals hij in sommige kringen wel wordt genoemd, is ook moderator van de Haagse be devaarten naar Kevelaer, Heiloo en Smakt. „Kevelaer is mijn tweede „moederhuis". Daar gebeurt niets spectacu lairs, maar er wordt ontzet tend gebeden. Heerlijke dagen in Kevelaer. Even bij „Moe der thuis". „In de Lodewijk heeft het ge loof in de eucharistie niet een grote klap gehad. Velen zet ten hun schouders onder deze geloofsbeleving. In ons team zit een parochiële assistente, zuster Maria Magdalena „van de Hooigracht", die bergen werk verzet; daar zijn ook di aken C.Schmidt, ceremonie meester Dingjan, de voortref felijke koster Nico van Steen bergen; er zijn zes officieel door de bisschop aangestelde akolieten, een hele stoet van een man of 25 misdienaars, en aantal zangkoren; Jan van der Meer, als superorganist, met drie uitstekende hulpor ganisten (als Jan niet kan) in zijn kielzog, en mensen die hand- en spandiensten op alle mogelijk gebied verlenen. Al zijn het alleen maar de collec tanten, en dat is niet gering". Pastoor Vreeburg heeft ook veel katechese onder z'n hoe de: „Voor volwassenen, mid delbare scholieren, voor klei nere en grotere kinderen". Zijn volstrekt zwarte pak is erg gevoelig voor asvlekken, maar die uiterlijke zorg wordt hooguit door Maria Magdale na gecontroleerd. En als de zuster de gewijde Albert er gens met de auto moet afha len, zegt ze: „Pastoor, we moeten ons nu haasten. Het is nu even 6 uur en om zevenen moet u lezen". En als de pas toor rechts naast haar zit, zet Maria Magdalena de zaak in z'n een en twee en gaat het weer op het Steenschuur aan. Een nieuwe zielzorg tegemoet. Geen teevee Pastoor Vreeburg bezit geen televisietoestel. „Ik ben 's avonds nooit thuis, en als ik thuis ben heb ik bezoek. Dus heeft teevee voor mij geen en kele zin. Maar ik blijf wel op de hoogte, via via. Verder heb ik gewoon 40 jaar m'n werk gedaan. Nou wat?! Voor mij past slechts dankzegging na die tijd sinds '51. Het klinkt misschien afgezaagd, maar ik heb nochtans er geen minuut spijt van gehad. Ik hoop nog een lekker tijdje mee te kun nen gaan; lichamelijk en gees telijk: Deo Volente, wat een prachtige (reformatorisch veel gebruikte) term is. Ins'allah (of daaromtrent), zeggen de moslims: zo God wil". Van Vreeburg tot de iman is slechts een stap. „De Heer zal hem lonen", zeggen wij op onze beurt dan maar. In afwachting van het materieel eerbetoon, waaraan iedere Vreeburgfan zich kan overgeven. Op verzoek van het voorbereidend feestcomi té: giften voor een passend ca deau aan pastoor Vreeburg worden graag ingewacht op girorekening 33 68 989, ten name van J.L.J.Dingjan, „Pastoor Vreeburg 40 jr. priester; v.Vollenhovenplein 97, 2313 EE Leiden". En voor de rest (maar dat hoeft u niet te vermelden): tot 26 mei! Nog even een gevleugeld woord, door de pastoor eens gebezigd: „Ik heb eerlijk gezegd meer op met een rechtzinnig (refor matorisch) predikant dan met een vrijzinnige priester soms. Met alle verdrietigheid van dien, want zo zijn we het toch hooit gewend geweest, is het niet?". Maya moet alleen wat afslanken. Verder is ze een probleemloze hond. FOTO: WIM VAN NOORT Wie een lief, aanhankelijk en vooral ook makkelijk huisdier zoekt treft het. Bij het Leidse dierenasiel aan de Besjeslaan werd begin deze maand Maya binnengebracht, die alle bo vengenoemde kwaliteiten be zit. „Maya is een teefje, een kruising van een pincher", vertelt Rinus, de nieuwe me dewerker van het asiel verte derd. „Maya is een gezond beestje, 27 centimeter hoog en een heel klein beetje te dik. Ze moet wat afslanken, maar met beetje goeie wil lukt dat wel". De iets te dikke dame is in fe bruari negen jaar géwordén. Ze is al jaren aan de prikpil, zodat voor ongewenste nako melingen niet hoeft te worden gevreesd. Ze heeft haar leven tot nu toe doorgebracht bij een ouder echtpaar, waar ze het heel goed had. Het droevi ge feit deed zich echter voor dat haar bazin overleed. De mannelijke helft van het echtpaar was het overgrote deel van de dag weg, waar door Maya sterk vereenzaam de. „Zo kon het echt niet lan ger. Ze kan heel goed alleen zijn, dat heeft ze wel geleerd. Maar ze heeft nu echt behoef te aan wat aandacht", vertelt Rinus. „We laten haar vaak los lopen hier bij de receptie, want ze geeft absoluut geen problemen. Dan wil ze ge woon even een aai over haar kop, even knuffelen, en dan vindt ze het alweer goed". Maya zou het meest op haar plaats zijn bij een wat ouder echtpaar of in elk geval een gezin waar geen kleine kinde ren, jonger dan acht- jaar, meer rondlopen. „Het moet haar niet te wild worden, want daar houdt ze niet van", verduidelijkt de nieuwe me dewerker van het asiel. Maya is dus een echt schoothondje, lief voor katten en andere honden. Ze kan gemakkelijk los lopen in het park, en is er aan gewend om in een mand je meegenomen te worden op de fiets of in de trein. Ze is ook erg gehoorzaam en wil niets liever dan een nieuw te huis waar ze de aandacht krijgt die haar toekomt. Kelsey De poes die vorige week in deze rubriek werd aangemeld, heeft bij een familie in Lisse onderdak gevonden. „Die mensen waren er gelijk weg van", zo meldt de medewer ker van het Leidse asiel. r Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel ver blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn of gevon den, of door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaak be grijpelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig in geënt. Tegen betaling van 115 gulden (inclusief dieren- paspoort), 65 gulden voor een kat (kater 55 gulden) zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geopend: di, vr 10-12,14-17 u; wo, do 14-17 u; za 10-12, 14-16 u, zo en ma gesloten. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Misery (12); 19.00, 21.15. zo. ma. ook 14.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130): Look who's tal king too (al); 19.00, 21.15. vr. t/m ma. wo. ook 14.30. Onfatsoenlijke vrouw (12); 19.00, 21.15. Sleeping with the enemy (al); 19.00, 21.15. vr. t/m ma. wo. ook 14.30. Dances with wolves (12); 20.00. zo. ma. ook 14.00. Silence of the lambs (12); 18.45, 21.15. vr. t/m ma. wo. ook 14.15. Duck tales, de film, het geheim van de wonderlamp; vr. t/m ma. wo. 14.30. TRIANON (Breestraat 31, tel.071-123875): Cyrano de Bergerac (al); 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071-125414): Pruimenbloe- sem (16); 20.00. ALPHEN AAN DEN RIJN EURO CINEMA (Van Boetzelaerstraat 6, tel. 01720-20800): Look who's tal king too (12); 18.45, 21.30. za. zo. ma. wo. ook 13.45. zo. ma. ook 16.15. Silence of the lambs (12); 18.30, 21.15. za. zo. ma. wo. ook 13.30. zo. ma. ook 16.00. Sleeping with the enemy (al); 18.45, 21.15. zo. ma. ook 16.15. Kleine zee meermin (al); za. zo. ma. wo. 14.00. Dances with wolves (al); vr. dl. do. 20.15. za. wo. 13.30, 20.15. zo. ma. 13.30, 17.00, 20.30. VOORSCHOTEN GREENWAY (Schoolstraat 69, tel. 01717-4354): Godfather III (16) vr. t/m zo. 20.45. ma. t/m do. 20.15. Three ipan an a little lady (al); vr. t/m zo. 15.45, 19.00. ma. t/m wo. 15.45. Eline Vere (al); vr. t/m zo. 21.15. ma. t/m do. 20.15. Kindergarten Cop (al); vr. t/m zo. 15.45, 19.00. ma. t/m wo. 15.45. Teenage Ninja Turtles (al); wo. t/m zo. 14.00, 15.45. vr. t/ m zo. ook 19.00. wo. 15/5 14.00, 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN Teenage Ninja Turtles (al); za. t/m wo. 14.00. De kleine zeemeermin; za. t/m wo. 14.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Spul 27, tel. 3463500): The Doors (16); 14.00, 18.45, 20.30. zo. ma. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: O Boyl (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. ma. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 3: Dances with wolves DIENSTVERLENING ARTSEN Leiden: Groep 1: Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Maris, Groeneveld en De Ruiter, Van Schie, Baars en Van der Meer: za. dr. Groeneveld, tel: 218661, zo. dr. Baars, tel: 218661 en ma. dr. Van Leeuwen, tel: 218661 Groep 2: Bergmeyer, Nering Bogel, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za. dr. Rus, tel: 132500, zo. dr. De Lange, tel: 212025 en ma. dr. Berg meyer, tel: 226201 Groep 3: Boels, Lely, Smit, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Huibers, Jurgens, Fo- gelberg en v.d. Muysenbergh: za. dr. Jurgens, tel: 125820, zo. dr. Fo- gelberg/Muysenbergh, tel: 132877 en ma. dr. Huibers, tel: 125820 Groep 4: Bénit, Horn, de Kanter, Lahr, Lodder, Nieuwenhuis, Van Rijn, Van Wingerden, J. Zaaijer en R. Zaaijer, J. de Kanter: za. dr. Horn, tel: 766123, zo. dr. Lahr, tel: 120347 en ma. dr. Nieuwenhuis- Smalbraak, tel: 768918 Groep 5: Jasperse, Wiersma, Crul, Kooy- man, De Jong, Prince, Relnders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za. dr. Hammerstein, tel: 767646, zo. dr. Reinders, tel: 760947 en ma. dr. Hammerstein, tel: 767646 Oegstgeest: za. en zo. dr. Keijer, tel: 156641 en ma. dr. Roelants, tel: 153747 Leiderdorp: za. dr. Middendorp, tel: 130189, zo. dr. V.d. Leden, tel: 894539 en ma. dr. Kemme, tel: 893139 Voorscho ten: za. dr. Baars, tel: 612520, zo. dr. Koopmans, tel: 616352 en ma. dr. Meiman, tel: 612128 «.War mond - Voorhout: za. en zo. huis artsenpraktijk Boerhaave, tel: 02522-11393 en ma. dr. Walen kamp, tel: 01711-10030 Noord- wijk: za. Gezondheidscentrum, tel: 19300, zo. vanaf 8.30 uur dr. Steenvoorden, tel: 12333/15151, ma. vanaf 8.00 uur Gezondheids centrum, tel: 19300 en vanaf 15.00 uur dr. Steenvoorden, tel: 12333/15151 Katwijk - Rijns- burg - Valkenburg: Groep 1: Dijk, Henneman, Ten Hove, Lod der, Meeuwisse, Pool, Schonen berg: za., zo. en ma. dr. Ten Hove, tel: 13777 Groep 2: Bergman, Van Duyn, Van Duyn, Hueting, Moolenburgh, Tlmmers: za. en zo. dr. Moolenburgh, tel: 13222 en ma. dr. Van Duyn, tel: 15805 Groep 3: Van Delft, Priester, Rietbroek, Ver hage, Van der Water: za., zo. en ma. dr. Verhage, tel: 21818 Kaag - Abbenes -Nieuw Vennep: tel: 02526-72850 Sassenheim: za., zo. en ma. dr. Schmidt, tel: 11253 Alkemade - Hoogmade: Praktijken Saeys, Van Mierlo, Beekhuis, Broc- k/Roelen: za., zo. en ma. dr. Van Mierlo, tel: 01713-14044 Alkema de - Leimuiden - Rijnsaterwoude: Praktijken Glansbeek, Lardenoije en Van Blooijs: za., zo. en ma. dr. Lardenoije, tel: 01721-8269 Al phen: groep 1: za. dr. Klein Hane- veld, tel: 72170, zo. dr. Luinlng, tel: 76677 en ma. dr. Boss, tel: 72472 groep 2: za. dr. Van Engelen, tel: 21915, zo. dr. Va Gemeren, tel: 20157 en ma. dr. Visser, tel:22088 groep 3: za. dr. Plag, tel: 43896, zo. dr. Stolp-Lommelaars, tel: 22833 en ma. dr. Plag, tel: 43896 groep 4: za. en zo. dr. Vletter, tel: 25640 en ma. dr. Overbeek, tel: 72858/76058 Hazerswoude-Kou- dekerk: za., zo. en ma. dr. Bo- sch/Uhlenbeck, tel: 01728-9281 Benthuizen - Boskoop: za. en zo. dr. Van Wiechen, tel: 01727-14450 en zo. vanaf 18.00 uur dr. Leeu- wenburgh, tel: 01727-15700 Lan- geraar - Nieuwveen -Ter Aar - Woubrugge: za., zo. en ma. Prak tijk Nieuwveen, tel: 01723-8101 Nieuwkoop - Noorden - Zevenho ven: za. en zo. dr. Essens, tel: 01724-8482 en ma. dr. Waelen, tel: 01723-9532 Hillegom: eigen huisarts bellen. HOMEOPATHISCHE ARTSEN LEI DEN Waarneemregellng voor D. Koster, C. Juffermans en I. Cowan. De dienstdoende arts is te berei ken via de dokterstelefoon, tel: 071-122222. TANDARTSEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Warmond: za. en zo. dr. Verlinden, tel: 413366 en ma. dr. Odenklrchen, tel: 132828 Zoeterwoude: dr. Freeke, tel: 410950/414547 Alkemade - Lei muiden: eigen tandarts bellen voor 12.00 uur. Leidschendam: Voor spoedgevallen tel: 3974491. Bol lenstreek: za., zo. en ma. dr. Loc- kefeer, tel: 02522-12166 Noord- wijk: za. en zo. dr. Scalé, tel: 10779 Katwijk: za., zo. en ma. dr. Schuurman, tel: 20548 APOTHEKEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Voorschoten: za. en zo. Apotheek Centraal, Breestraat 74 Lelden, tel: 120552; Apotheek Loevestein, Loevestein 6 Leiderdorp, tel: 890000; Apotheek Schoolstraat, Schoolstraat 83, Voorschoten, tel: 617957; ma. Zul- (al); 14.00, 20.15. BABYLOfi (naast Den Haag Centraal! 3471656): Greencard (al); i( 18.45, 21.30. za. zo. ma. 1& 16.15, 18.45, 21.30. BABYLOj Scenes from a mall (12); 1l 18.45, 21.30. za. zo. ma. if 16.15, 18.45, 21.30. BABYLcje Awakenings (al); 14.00, iL 21.30. za. zo. ma. 13.45, ifj 18.45, 21.30. CINEAC 1 (Bi| hof 20, tel. 3630637): The silP of the Lambs (16); 14.00, 1| 21.30. zo. ma. 13.15, 16.00, 1J( 21.30. CINEAC 2: Look i taling Too (al); 14.00, 18.45,2b zo. ma. 13.15, 18.45, 21.30. NEAC 3: Kindergarten Copf 18.45, 21.30. vr. dl. do. ook 1ff METROPOLE 1 (CarneglA tel. 3456756): Dances with vyjh (al); 14.00, 20.30. METRO* 2: The godfather III (16); ij! 20.30. METROPOLE 3: De ol' soenlijke vrouw (16); 14.00, 1fe 21.30. zo. ma. 13.15, 16.00, 1 21.30. METROPOLE 4: (al); r Vere (al); 14.00, 18.45, 21.30, ma 13.15, 16.00, 18.45, 2| METROPOLE 5: Misery h 18.45, 21.30. vr. di. do. ook i ODEON 1 (Herengracht 13§ 3462400): Sleeping with the F my (al); 13.45, 18.45, 21.30] ma 13.30, 16.00, 18.45, 21.3( ODEON 2: Young Guns 13.45, 18.45, 21.30. zo. ma. 16.00, 18.45, 21.30. ODECj The silence of the lambs i 13.45, 18.45, 21.30. zo. i 16.00, 18.45, 21.30. ODECj Look who's taling Too (al); 18.45, 21.30. zo. ma.. 13.30, li 18.45, 21.30. HAAGS FILMIj Zaal 1: An angel at my I 20.00. Zaal 2: S'En fout la i' 19.30. I hired a contract! 21.45. Zaal 3: L'Empire des I vr. 19.30, 21.45. Hiroshima, amour; za. 19.30, 21.45. brouillard; Le rideau cramoii 19.30, 21.45. Le desordre a ans; ma. 19.30, 21.45. Ms Feminin; dl. 19.30, 21.45. sard, Balthasar; wo. 19.30, I Contes immoreaux; do. 21.45. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: Ducktales; 14.00. zo. ma. 13.15, 16.00. TROPOLE 5: Ducktales; 14.00. zo. ma. 14.00, 16.00. j NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC I: Silence of the ll (16); za. 00.15 CINEAC 2{, Rookie (16); za. 00.15. 3: Kindergarten Cop (16)f 00.15. der Apotheek, Lammenschail 7 Leiden, tel: 123553; Lint Apotheek, Kempenaerstraa? Oegstgeest, tel: 173330; Meit Apotheek, Voorstraat 59 L schoten, tel: 613350 Alkeif Apotheek Alkemade 01713-9_ (Noordwijk) - Katwijk - Rijns, za., zo. en ma. Katwijkse Apoj. Princestraat 3 Katwijk, tel: 12? Leidschendam: za. er Apotheek, Prins Bernardlaar, Voorburg, tel: 3864883 Apotheek Steenvoorde, Margrietsingel 54 Rijswijk)! 3940129 Noordwijkerhout: t drecepten tel: 3511 Sassen; 02522-10169. WIJKVERPLEGING Leid' Noordwijkerhout - De Zilk -? hout: tel: 071-122222. Bi streek: Wijkverpleging ge, heidscentrum, tel: 02522-14|i Hillegom: Opgave via het!' woordapparaat, tel: 02520-1 Leidschendam: Kruiswerk! streek, tel: 3455300. Oegste kruisvereniging, tel: 071-177^ DIERENARTSEN Leiden: 1: Van der Wouw, Koster, Vei za., zo. en ma. Van der Woil 071-764058 groep 2: Mul Helder, Roest; za., zo. en nj Muurling, tel: 125057 Leid» dam: eigen dierenarts belfl Bollenstreek: Geen gegevent vangen Katwijk: Spreekuu 11.00 - 12.00 uur bij dr. Sne[ APOTHEKEN De avon) nachtdiensten van de apothel de regio Leiden worden waar men door de apotheken di! weekenddienst hebben. j ONGEVALLENDIENST ZIE HUIZEN LEIDEN Ongel dienst elke dag Academiscfl kenhuis behalve van dinsdag u. tot woensdag 13.00 u. nessenhuls poliklinieken j 155543, afdeling S.C.U. tel 11 en van vrijdag 13.00 u. tot zaf 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhulj De Geneeskundige Dienst i is verhuisd van de Roodent» straat in Lelden naar de Cf telnkade 18a in Leiden. j BEZOEKUREN ZIEKENHUIS Diaconessenhuis: Bezoekuif gelijks van 14.30 tot 15.15 li van 19.00 tot 19.45 uur. Kinj deling dagelijks van 10.3 19.00. Niet meer dan twee J kers per patiënt. Op de a\ special care kan men tereci 10.30 tot 11.00 uur en vanf tot 19.30 uur. Voordat de j twee afdelingen bezocht l| worden dient eerst te wordeif- legd met de dienstdoend! pleegkundige.» Sint Elizabek kenhuis: Volwassenen dat van 14.00-14.45 u. en van f 19.30 u.; klasse-afdelingeii 11.15-12.00 u. Kraamafdelins van 15.00-16.00 u. en van] 19.30 u. en van 19.30-21.00| leen voor vaders. Kinderaj dag. 15.00-18.30 u. CCU (hj waking) dag. van 14.00-14.30> van 19.00-19.30 u. Intensief pleging: dag. van 14.00-14.3d van 18.30-19.00 u. Sport-Mj Adviescentrum: Spreekuur 19.30-20.30 u. in het St. Elis( ziekenhuis. Endegeest: Di. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12: en 14.00-15.00 u.; eerste I de gehele dag. Jelgersmak Jongerenteam: za. en zo. 17.00 u. Opname: werk 16.45-17.45 u.; za. zo en fee? 10.00-11.30 en 14.00-16. Team A, C en D: dag. tot 2 met uitzondering van behai den en etenstijden. Acade Ziekenhuis: Voor alle pa (behalve kinderen) zijn de be' ren als volgt: Dagelijks 14.15 u. en 18.30-19.30 u. Avondl kuur afdeling verloskunde: 19.00 u. De Praematurenaf, voor ouders en familie is n> leg met patiënten doorlopei zoek mogelijk. Bezoek aan ei patiënten: wanneer aan ei patiënten doorlopend i wordt toegestaan kan de hoi pleegkundlge hiervoor s| kaarten verstrekken. Kinderl zalen voor peuters, kleutf grote kinderen 15.15-17.00, zaal en boxenafdeling: volge spraak met het verpleeg hoofd. Bezoektijden kindera gen: voor ouders van opge kinderen na overleg met ver kundig hoofd. Voor andere kers van kinderen: Keel-, ne oorheelkunde en neurologie: 15.00 en 18.30-19.30. Ooghe de en heelkunde: 14.15-15' 18.30-19.00. Rijnoordzieke Dagelijks 14.30-15.15 u. en 19.30 u. Extra bezoek har king: 11.00-11.30 u. Extra t vaders kraamafdellng: 19.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.31 leen voor ouders 18.00-18.3 CENTRALE REGISTRATIE DEROPVANG (Koornbrugsti 2311 EK Lelden, tel 254810. matie over en aanmelden vo deropvang in Leiden. Geopei' t/m vr dag 9-12. L

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14