Ronald Koeman belooft spektakel Johan Cruijff hoopt op voorteken in Kuip CL zet forse stap in goede richting Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! )RT CeidóeOotrumt WOENSDAG 15 MEI 1991 PAGINA 7 ~:nse bondscoach >rst Jan Heintze ÏHAGEN PSV hoeft Jan Heintze de je twaalf maanden niet aan het Deense fe team af te staan. Bondscoach Ri- ïöller Nielsen heeft de vleugelverdedi- J mei 1992 geschorst. Aanleiding voor .60 ire straf is de werkweigering van •701 bij de EK-kwalificatiewedstrijd tegen ™jvie twee weken geleden in Belgrado, oofnse bond zal de kleine mandekker !oo [ijnlijk nog een forse geldboete opleg- •20 intze (27) verliet op de ochtend van de 50 jd woedend het spelershotel, nadat hij 'felsen als reserve was aangewezen. De 10 eerde niet meer terug bij de ploeg. De 00 (ige international reisde alleen terug •40 ndhoven, waar hij 's avonds PSV tegen '5® in het werk zag. I FOTO: DIJKSTRA Justitie wil Diego Maradona terug NAPELS De Italiaanse justitie wil dat Diego Maradona naar Napels terugkeert om zich te verantwoorden voor het gebruik en verstrekken van drugs. De Argentijnse justitie wil hem ech ter voorlopig niet laten gaan. De voetballer heeft, toen hij tegen een borg van 20.000 dollar op vrije voeten werd gesteld, moeten beloven dat hij Argentinië niet zal verlaten. Johnson en Lewis lopen tegen elkaar PARIJS Voor het eerst sinds de Olympische Spelen van 1988 in Seoul zullen de atleten Carl Lewis en Ben Johnson op 1 juli tegen elkaar uitkomen op de 100 meter. De organisatoren van atletiekwedstrijden in het Noordfranse Villeneuve d'Ascq heb ben dat bekendgemaakt. De directeur van het atletiektoernooi Meeting BNP in Villeneu ve d'Ascq, Raymond Lorre, zei dat het contract met de twee at leten rond is. In de overeenkomst is vastgelegd dat de twee niet eerder dan 1 juli tegen elkaar mogen lopen. Lorre wilde niet zeggen welke geldbedragen met het contract gemoeid zijn. Bondsbestuur KNVB keurt stellingname van kamerleden af ZEIST Het bondsbestuur van de KNVB heeft bedenkingen over de manier waarop enkele leden van de Tweede Kamer zich hebben ge mengd in de discussie over het ver zoek van Ruud Krol om een trai nersdiploma. De Kamerleden Lili- paly (PvdA), Dees (VVD) en Frissen (CDA) drongen er schriftelijk bij minister d'Ancona van wvc op aan de beslissing van de KNVB te beïn vloeden. „De politiek kan de regels van de KNVB niet beïnvloeden", aldus bondsbestuurslid Dick Lan- genbach. „Ik heb er moeite mee dat enkele Kamerleden dat toch willen proberen". Haarhuis en Koevermans een ronder verder ROME Mark Koevermans en Paul Haar huis hebben zich gisteren in Rome bij de open Italiaanse tenniskampioenschappen ge plaatst voor de tweede ronde. Koevermans maakte daarbij de meest indruk. Met 4-6 6-4 6-4 stuitte Koevermans de opmars van Mi chael Stich, die de twaalfde positie in het wereldtennis inneemt. Paul Haarhuis ver sloeg de als vierde geplaatste Joegoslaaf Gö- ran Ivanisevic met 3-6, 7-5, 6-3. Eric Jelen schakelde Andre Agassi uit met 6-3, 7-6. Agassi was na het vertrek van Becker favo riet bij de organisatoren. Richard Krajicek was duidelijk de mindere van de Italiaan Stefano Pescosolido: 1-6 2-6. In Berlijn zag Nicole Jagerman zag bij een voorsprong van 7-5 1-0 haar tegenstandster Karin Schwendt geblesseerd van de baan stappen. Ze mag nu aantreden tegen Steffi Graf. WASSENAAR „Ty pisch Hollands", noemt Ronald Koeman het. De gedachte alleen al dat Barcelona door het ver lies van afgelopen zon dag (liefst 4-0 tegen Ca diz) iets van z'n glans zou zijn kwijt geraakt. „Te gek voor woorden", rea geert de Nederlander in Spaanse dienst kribbig. „Wij zijn kampioen gewor den, omdat we over 34 wed strijden de sterkste ploeg zijn geweest. Deze nederlaag doet daaraan niets af. De Holland se mentaliteit hè, altijd maar iets of iemand onderuit ha len" Ronald Koeman kan het we ten. De 28-jarige verdediger van de Spaanse kampioen, die ooit de tackle van PSV'er Gillhaus jegens de Fransman Tigana als „klasse" om schreef, heeft na twee seizoe nen voetbal over de grens anders tegen de dingen aan leren kijken. Ondanks de ne derlaag, maar dankzij de me dewerking van concurrent Atletico Madrid, vierden dui zenden Catalanen het kampi oensfeest. Tot aan de deur mat van Koeman en z'n buurman Johan Cruijff aan toe. „Zij zeurden niet over het verlies", aldus Koeman. „Natuurlijk, het kwam zon dag zeer onverwacht en ei genlijk was het zo wat min der fraai, maar de titel telt uiteindelijk. In Spanje weten ze kwaliteit te waarderen. Hoe zuidelijker ^e komt, des te meer eerbied' Dat Koeman na een tobberig debuut in het Spaanse voet bal momenteel wordt be schouwd als een halfgod, verbaast de oud-speler van FC Groningen, Ajax en PSV dus allerminst. Een langduri ge uitschakeling als gevolg van een gescheurde achilles pees ten spijt. Thans onder vindt hij weinig last meer van de centimeterlange „ritssluiting" in z'n linker been. Zodat Barcelona van avond in de finale van de Europacup II ook waar krijgt voor het aantrekken van de peperdure libero. Het gaat crescendo, zo meldt de voor 25 miljoen gulden gekochte Koeman. „Wij zijn nog in de strijd om twee titels", beseft hij. „Het zou uniek zijn in dien Barcelona na het lands kampioenschap tevens deze Europa Cup en de Spaanse beker zou pakken. Maar, het is niet uitgesloten". man c.s. bepaald niet te reke nen om die trilogie te vol tooien. Koeman vreest zowel de lengte als de ervaring van de Engelse tegenstanders. „Zij zijn in de lucht veel ge vaarlijker dan Barcelona", al dus Koeman. „De spelers be schikken over meer lengte en ze weten dat bovendien goed in hun voordeel uit te buiten. Toch ben ik blij met Manchester als tegenstander. Ze spelen evenzo aanvallend als Barcelona en dat levert een leuke wedstrijd op. Let op mijn woorden, dit wordt een finale die de laatste jaren niet te zien is geweest. Geen ploegen die een afwachtende houding aannemen, maar lekker aanvallend voetbal". Koeman belooft de (bijna) volle Kuip dus spektakel. Méér dan Sampdoria en An- derlecht de toeschouwers in Göteborg een jaar geleden voorschotelden. De Italiaanse ploeg won weliswaar met 2-0, maar kon bepaald het gevoel niet wegnemen dat de strijd om de tweede Europese be ker de zwakst bezette Euro pese competitie is. Desnoods zorgt Koeman (die nog twee seizoenen aan Barcelona ver bonden blijft) vanavond ei genhandig voor een meesle pend duel. „Ik ben altijd vooruit gericht", aldus de steevast met z'n wreef trap pende voetballer. Hij zal dan wel moeten afrekenen met z'n waarschijnlijk persoonlij ke opponent Mark Hughes. „Een goede speler", vindt Koeman, die Hughes ooit ontmoette in een duel dat het Nederlands Elftal tegen Wa les afwerkte. „Hij is typisch zo'n speler die je lange tijd niet ziet en dan ineens een beslissende actie maakt. Hij heeft alles in zich om als te genstander negentig minuten waakzaam te blijven". Koeman zal wel moeten. Hij weet maar al te goed dat het allemaal niet vanzelf gaat. Niets erger dan het gaan ge loven in de hem aangeprate goddelijkheid. Al staan sup porters bijkans op tilt, kan hij in Wassenaar nauwelijks een stap buiten het voetbalveld zetten zonder een handteke ning uit te delen, hij zal be seffen dat het een schijnwe reld is. Die bij een nederlaag vanavond een ommezwaai maakt en vernietigend oor deelt. „Zover zal het niet ko men", aldus Koeman. „In het algemeen hebben wij een ploeg die beter voor de dag komt, indien een beslissing over twee duels is uitge smeerd. Daarom komen wij ook ver in de Spaanse beker. Maar Johan (Cruijff; red.) kan het elftal ook goed neer zetten voor één finale. Des noods dankzij een hele ver rassende opstelling". (lemen met oó oelverdedigers 60 IRDAM Manchester en Barcelona maken rgen over hun doelver- •s. anse kampioen zal van- in de Kuip de 23-jarige Busqueta tussen de pa leten zetten. Internatio- abizarreta is geschorst, jiij in de halve eindstrijd Juventus wegens tijd-, i de tweede gele kaart ét toernooi kreeg. Bus- êeen internationa United hoopt te spelen met Les Sea- rk. rer zijn conditie bestaan 25 twijfels. De doelman |niet meer in actie, sinds 45 21 april in de finale van 75 gue Cup zijn knie bles- 23 De laatste trainingen 75 pi dat hij vanavond in lou moeten kunnen ko- 00 lester United heeft de ie van Sealey hard no il meer daar het meedoen g^rdediger Pallister twij- Sig is. De international Wh zaterdag geblesseerd spier. Barcelona mist Amor. Deze raakte in de strijd met Juven- kreeg rood nadat hij de Schilacci overhoop ^■deljjke opstellingen: 8 na: Busquets; Nando, Koe- 7 ïler en Ferrer, Eusebio, Lau- 3 I Bakero; Goichoechea, Stoits- 8 3// Bequiristain. 8 1/Jster United: Sealey; Irwin, óre, Bruce en Pallister (of Do- 3/( Phelan, Robson, Webb en 1/f; Hughes en Sharpe. NIEU WERKERK WAS SENAAR Dat het de Europese voetbalunie (UEFA) er veel aan is ge legen die zaken die bin nen haar controle-moge lijkheden liggen zo veel mogelijk in de hand te houden, bleek gisteren overduidelijk. Zowel in Nieuwerkerk als Wassenaar werd het verzamel de medialeger, vooral Span jaarden en Britten maar ook veel Italianen, op een zijspoor gerangeerd ten faveure van hoge UEFA-heren. Die ernstig in conclaaf moesten met ook de coaches van Manchester United (Ferguson) en Barcelo na (Cruijff) om de nodige (vei ligheidsprocedures door te ne men. Het gaf gisteren ook in de, respectievelijke hotels waar de Engelsen en Spanjaarden verblijven als voorbereiding op de Europa Cupfinale van vanavond nadrukkelijk aan hoe van official-zijde tegen het beladen duel wordt aangeke ken. I De beide coaches hebben deze boodschap van de UEFA gro tendeels voor kennisgeving aangenomen. Zowel Ferguson als Cruijff had een etmaal voor wat voor beider club een gedenkwaardige dag moet worden andere dingen aan het hoofd. De uitgebreide veilig heidsmaatregelen rond het treffen in de Kuip vanavond raakt ze slechts waar het de fysieke staat van hun spelers betreft. En over dat aspect be hoeft Manchester United noch Barcelona zich ernstige zorgen te maken met het ongekende pakket maatregelen dat is ge nomen door alle mogelijke overheden alsmede de UEFA zelf. Vandaar ook dat Ferguson en Cruijff zich gisteren tijdens korte persconferenties vooral bezighielden met het sportieve aspect van de finale. De Schot se manager, die zich sinds zijn entree in Manchester in 1986 ontpopte als behoorlijk koop ziek en pas vorig jaar een suc cesje boekte met het verove ren van de F.A. Cup (het en treebewijs voor dit Europa Cuptoernooi), toonde zich daarbij zelfverzekerd. Ten overstaan van vele tientallen verslaggevers uit zijn land bleek hij bijna een gedaante verwisseling te hebben onder gaan ten opzichte van een dag tevoren. Toen, maandag, hulde hij zich in het kleed van de underdog. Gisterochtend gaf hij te kennen dat zijn ploeg misschien wel als favoriet de eindstrijd binnenstapt. „Na 23 jaar krijgen we weer de kans om een grote prijs in de wacht te slepen", verklaarde hij. „Die kans willen we benutten. We moeten deze Europa Cup nu gewoon winnen. Barcelona is een goede ploeg, maar wij zul len tonen niet minder te zijn". Betere teksten Drie uur later en een kilome ter of veertig verderop, in Wassenaar, had Johan Cruijff andere, betere teksten. „Het Engelse voetbal is er in verge lijking met vijf jaar geleden nauwelijks op achteruit ge gaan", meende hij. „Het heeft nog steeds zijn eigen karakter, spel gebaseerd op tempo en fy sieke inzet. Technisch is het Engelse spel wel wat in niveau gedaald". Om daar na een aan vullende vraag van een Britse verslaggever op te laten vol gen: „Maar dat geldt voor het voetbal in heel Europa". Sprak Alex Ferguson, die in 1983 met Abderdeen de Euro- pa Cup II veroverde in een duel met Real Madrid, voorna melijk kloeke taal over het re sultaat, Cruijff voegde daar iets aan toe. „Uiteraard hopen we de wedstrijd te winnen", deelde de oud-Vinkevener Johan Cruijff staat de verzamelde Europese pers weer op zijn geheel eigen wijze te woord. FOTO: MILAN KONVALINKA mee. „Maar ik hoop ook dat dat dan gebeurt in een aan trekkelijke wedstrijd, een duel waar de mensen van kunnen genieten". De opmerking is Cruijff ten voeten uit. Voor de volledig van een lichte hart-operatie herstelde coach („Mijn gezond heid is beter dan die ooit is ge weest, is me door doktoren verzekerd"), telt ook de aan trekkelijkheid van het spel. Het is die op offensief voetbal gebaseerde aanpak, die hem ook bij de topspelers van het Nederlands elftal favoriet maakte (en maakt) voor de post van bondscoach. Derde Cup Vanavond hoopt Cruijff zijn derde Europa Cup II als coach in de wacht te slepen, nadat hij eerder met Ajax (in 1987) contra Lok Leipzig naar die eer reikte en in 1989 met Bar celona. Dat eerste gebeurde toen in Athene, nadat de fina le overigens aanvankelijk bij na aan Rotterdam was toege wezen. Toen paste burgemes- ter Peper voor de eer, waar door een in eigen omgeving veroverde top-onderscheiding aan Cruijffs neus voorbijging. „Dat we nu deze finale in Ne derland spelen is wel bijzonder voor me", luchtte Cruijff zijn hart. „Vooral omdat het ook gebeurt in een stadion waar ik goede herinneringen aan be waar". In 1984 resulteerde een wraak-expeditie van Cruijff in de Kuip, bij Ajax' aartsrivaal Feyenoord in de Rotterdamse landstitel. Een voorteken? SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 20.05 uur: Rechtstreeks verslag finale Europa Cup voor be kerwinnaars Manchester United-Bar celona in de Kuip in Rotterdam, 22.30 uur: Studio Sport Journaal. BRT 2, 20.00 uur: Sportavond BBC 1, 23.30 uur: Sportsnight met onder meer voetbal, finale Europa Cup voor bekerwinnaars Manchester United-Barcelona en een vooruitblik op de finale FA Cup Tottenham Hot spur-Nottingham Forest. Duitsland 1, 20.10 uur: Sport extra, Rechtstreeks verslag finale Europa Cup voor bekerwinnaars Manchester United-Barcelona. Rai Uno, 23.25 uur: Sport. Superchannel, 22.10 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. BBC 2, 15.15 uur: Monaco Grand Prix. Duitsland 2, 13.00 uur: Open Duitse tenniskampioenschappen voor vrou- Rai Uno, 14.30 uur: Italiaanse open tenniskampioenschappaen. Sportnet, 08.00 uur Sport. René van der Gijp FOTO: DIJKSTRA Van der Gijp redt Heerenveen HEERENVEEN Voor het eerst sinds zijn komst in januari naar Heeren veen heeft René van der Gijp zich volledig waarge maakt. Tot gisteravond was de oud international veelal in de ano nimiteit gebleven, maar tijdens de inhaalwedstrijd van de Friezen in eigen omgeving te gen Vitesse was Van der Gijp ineens zeer slagvaardig. Door zijn twee eerste doelpunten in Friese dienst zorgde Van der Gijp hoogstpersoonlijk voor het gelijke spel: 2-2. Na ruim een half uur had Van der Gijp zijn team ook al op voorsprong gezet. Op aange ven van Camataru schoot hij de bal via de binnenkant van de paal in het doel. De voorsprong bracht geen rust bij Heerenveen. De verde diging liet het massaal afweten en door doelpunten van Van Arum en Latuheru in blessu retijd kwam Vitesse binnen zeven minuten op simpele wij ze zelfs op voorsprong. Met een juweeltje van een doelpunt zorgde Van der Gijp ervoor dat Heerenveen al weer zeven wedstrijden op rij in eigen omgeving ongeslagen is. Heerenveen-Vitesse 2-2 (1-2). 32. Van der Gijp 1-0, 38. Van Arum 1-1, 45. Latuheru 1-2, 90. Van der Gijp 2-2. Scheidsrechter: Houben. Toeschou wers: 12.082 (uitverkocht). Gele kaart: McDonald (Heerenveen), Bos en Van den Brom (Vitésse). Heerenveen: Storm; Goulooze, Mc Donald, Hofstede en Hesp; Schaap, Decheiver en Gall (21. Hellinga, 68. Huitema); Van der Gijp, Camataru en Van Dijk. Vitesse: Van der Gouw; Sturing (70. Straal), Bos, Thijssen en Vermeulen; Laamers, Van den Brom en Eijer; Hilgers (53. Roelofsen), Van Arum en Latuheru. De stand in de erdivisie is: PSV30 20 7 3 47 74-23 Ajax 29 18 9 2 45 66-20 Fc Groningen29 16 10 3 42 54-27 FC Utrecht 29 13 8 8 34 34-28 FC Twente29 12 8 9 32 44-34 Vitesse 30 9 14 7 32 34-27 Volendam 30 10 1! 9 31 35-36 Roda JC 30 12 6 12 30 37-45 Feyenoord 30 7 15 8 29 34-33 RKC 30 9 11 10 29 40-42 Willem II 30 11 4 15 26 46-45 Sparta 31 6 14 U 26 32-50 Fortuna S 29 7 11 11 25 27-39 FC Den Haag 29 9 6 14 24 37-54 MVV 30 8 7 15 23 33-49 Heerenveen 29 8 5 16 21 30-49 SVV 30 6 7 17 19 23-45 NEC 30 4 11 15 19 22-56 g VAN KESTEREN IeN RCL heeft in ite wedstrijd van de ipetitie een forse Jrichting de tweede ioil gezet. Zwaluwen rdingen werd in een (rende wedstrijd met en de ploeg heeft vol- e week dinsdag aan erfspel genoeg om de •ens van Leiden in de itede klasse in te ne- iM in de nacompetitie jjle vierde klasse won met 2-0 van Soccer en de Katwijkers nu samen met Kagia teken wie er naar de ubb klasse promoveert. 0_jdag ontmoeten beide 5r$en elkaar in Kat- ew De aanvang van rd( wedstrijd is om 18.00 RCL - Zwaluwen Vlaardin- gen 4-3 (2-0) RCL en Zwaluwen Vlaardin- gen hebben de toeschouwers op sportpark De Bloemerd een bijzonder leuke voetbalavond bezorgd. Beide ploegen speel den zeer aanvallend en tech nisch goed verzorgd voetbal. De ploeg van Theo van der Waard kwam in de eerste helft bijzonder goed uit de startblokken. Vooral de lin kerflank van de Leiderdorpers Rini Oosterlee, Eric van Doeselaar en Edwin Grooten- dorst was goed op dreef. Na acht minuten opende de thuis club dan ook de score. Rini Oosterlee rondde goed voorbe reidend werk van Grooten- dorst bekwaam af: 1-0. RCL bleef de betere ploeg en na een kwartier was het Ben Heems kerk die een vrije trap op schitterende wijze achter Zwa luwen-doelman Vercouteren deponeerde: 2-0. Na rust konden de rood witten het goede spel van de eerste helft niet continueren. De Vlaardingers werden steeds sterker en Jeroen Wijsbroek knalde na twintig minuten de aansluitingstreffer achter RCL-doelman Ron Sinteur: 2- 1. De blijdschap voor Zwalu wen Vlaardingen was echter van korte duur want één mi nuut later verruimde Leo van de Weteringh de marge voor RCL: 3-1. Het duel bleef ech ter bijzonder enerverend want via een slim genomen vrije trap van Zwaluwen-aanvoer der Peter Romeijn bleven de Vlaardingers in de wedstrijd: 3-2. De thuisploeg wankelde maar weer was het Leo van de We teringh die met een fraaie kopbal zijn ploeg op het goede spoor hield: 4-2. In de hecti sche slotfase probeerden de Vlaardingers nog van alles om een goed resultaat uit het vuur te slepen en vijf minuten voor het eindsignaal werd het nog 4-3 via een benutte strafschop van Peter de Romeyn (Ronald van Wattum vloerde Harold Pinas) maar verder liet RCL de tegenstander niet komen en heeft door deze overwinning goede perspectieven voor pro motie naar de tweede klasse. Soccer Boys - KRV 0-2 (0-1) KRV boekte in Bleiswijk een zeer regelmatige overwinning op Soccer Boys. De Katwijkers waren vooral in technisch op zicht superieur aan de thuis ploeg en hoefden niet voluit te gaan om de overwinning mee naar de kustplaats te nemen. Vooral in de eerste helft maakte de ploeg van Henk Krauwel goed gebruik van de aanwezige kwaliteiten. Met verzorgd voetbal werd Soccer Boys onder druk gezet. Dit re sulteerde na twintig minuten in de openingstreffer van Gijs Kraayenoord die goed voorbe reidend werk van Bouwe van Beelen bekwaam afrondde:0-l. Na rust liet KRV de teugels iets vieren maar bleef zonder problemen overeind. Bouwe van Beelen schoot na een kwartier zijn ploeg definitief in veilige haven: 0-2. SPORTUITSLAGEN BILJARTEN Grand Prix driebanden in Hengelo 2e ronde: Van Kuyk (Oudebosch)- Weijenburg (Oss) 50-33 (35 beurten), Van Cromvolrt (Waalwijk)-Beemster- boer (Heemstede) 50-25 (38), Gies- kens (Eemnes)-Van Straalen (Rotter dam) 50-38 (43). HONKBAL Hoofdklasse Nicols-Spartaan 5-4, Sparta-Pioniers 15-5, Pirates-Quick 2-3. Amerikaanse competitie National league: San Diego Padres- New York Mets 5-2, Atlanta Braves- Chicago Cubs 5-3, St. Louis Cardi nals-Cincinnati Reds 1-0, Philadelphia Phillies-San Francisco Giants 3-2, Los Angeles Dodgers-Montreal Expos 8-3. American league: New York Yankees- Oakland Athletics 6-0, California An gels-Cleveland Indians 9-5, Toronto Blue Jays-Kansas City Royals 4-2, Texas Rangers-Detroit Tigers 8-1, Chicago White Sox-Boston Red Sox 4-3. PAARDESPORT 1e koers, 2000 m: 1. Expression (C.Hetteling) 2.42,5 - 1.21,3, 2. Ebrian N, 3. Fidelio d' Almere. Toto: winnend 3,90, plaats 4,20, 7,80, koppel 22,60, trio 70,20. 2e koers, 2000 m: 1. Eros Hanover (M. Bouwhuis), 2.40,0 - 1.20,5, 2. Friese Princess, 3. Farao V. Niet ge start: Fien Baker. Toto: winnend 4,20, plaats 1,70, 2,00, koppel 16,60, trio 729,--. 3e koers, 2440 m: 1. Flip Hanover (J.P.C. Oorthuijsen) 3.17,1 - 1.20,8, 2. First Buitenzorg, 3. Faith, 4. Eminen ce. Toto: winnend 3,60, plaats 3,50, 4,20, koppel 21,30, trio 64,50, kwar tet 208,20. 4e koers, 2000 m: 1. Radiant Sahbra (J. Tunow) 2.37,7 - 1.18,9, 2. Fresh dl Robles, 3. Fellow Hanover. Toto: win nend 2,40, plaats 1,40, 1,70, koppel 4,30, trio 15,60. 5e koers, 2000 m: 1. Falco Judson (W.A.M. van Buytene) 2.38,3 - 1.19,2, 2. Fakir van Merm, 3. Eland van Pru- bo. Toto: winnend 5,80, plaats 4,30, 5,90, koppel 24,—, trio 533,20. 6e koers, 1609 m: 1. Defoe Hanover (M. Schlangen) 2.03,2 - 1.16,6, 2. Keystone Lance, 3. Enzo Ferrari, 4. Expensive Meadow. Niet gestart: Eve ry Wind. Toto: winnend 7,20 plaats 2,80 4,20 2,00 koppel 633,20 trio 2152,50, kwartet niet gespeeld. 7e koers, 1609 m: 1. Esperanza Gua- pa (C. de Leeuw) 2.04,3 - 1.17,3, 2. Downwyn Star, 3. Keystone Lakota. Toto: winnend 24,60 plaats 5,60 1,40 koppel 15,90 trio 678,30. 8e koers, 2000 m: 1. Woensdag (J. Rui|grok) 2.35,8 - 1.17,9, 2. Channa Hanover, 3. Yok van de Lente. Niet gestart: Ciao Magnus. Toto: winnend 18,10 plaats 5,70 5,50 koppel 87,60 trio 1290,80. 9e koers, 1609 m: 1. Edwin David (S. Vlaar) 2.02,8 - 1.16,3, 2. Elaine Hano ver, 3. Sizzling Java, 4. Jungle Love. Toto: winnend 5,80 plaats 1,90 7,70 3,70 koppel 102,60 trio 1289,10 kwartet 11.289,80. 10e koers, 1609 m: 1. Alice van Alte- na (C. Imming) 2.06,5 - 1.18,6, 2. Bo ris Buitenzorg, 3. Carln Buitenzorg. Niet gestart: Barry Quick. Toto: win nend 5,10 plaats 7,50 3,80 koppel 15,80 trio 136,60. W5: 2-8-5-6-2. Niet gespeeld. Omzet: 192.572. SOFTBAL hoofdklasse Pirates-Schiedam 3-0, HCAW-DSC '74 6-0, Sparks-Wassenaar 4-5, O. Gezellen-Terrasvogels 1-0. TENNIS Toernooi in Rome 1e ronde: Koevermans (Ned)-Stlch (Dui/10) 4-6 6-4 6-4, Haarhuis (Ned)- Ivanisevic (Joe/4) 3-6 7-5 6-3, Cierro (Ita)-Novacek (Tsj/16) 6-0 6-3. WIELRENNEN Ronde van Spanje 16e etappe: 1. Herrera (Col) 186,6 km in 5.26.56 (gem: 34,246 km/u 2. Oegroemov (Sov) 0.58, 3. Lejarreta (Spa) 1.00, 4. Echave (Spa) z.t., 5. In- durain (Spa) z.t., 6. Rlncon (Col) 1.03, 7. Mauri (Spa) 1.28, 8. Rooks (Ned) z.t., 9. Parra (Col) 1.33, 10. Cubino (Spa) 1.50, 11. Ruiz Cabestany (Spa) 2.03, 12. Gaston (Spa) 2.15, 13. Iva- nov (Sov) 2.17, 14. Van der Laer (Bel) 2.36, 15. Moncada (Col) 2.36, 16. Al- cala (Mex) 2.53, Nederlanders: 27. Bouwmans 4.46, 39. Cordes 5.49, 59. Van Orsouw 8.03, 68. Van der Poel 9.02, 77. Lubberding 10.05, 83. Jan Siemons 10.47, 94. Arntz 13.28, 99. Van den Akker 13.31, 107: De Vries 16.53, 111. Van Poppel z.t., 112. Ta len z.t., 113. Ducrot z.t., 115. Beuker z.t., 118. Jakobs 17.57, 119. Hermans 19.15, 121. Suykerbuyk 19.55, 123. Gonzalez 20.14. Klassement: 1. Mau ri 63.36.52, 2. Lejarreta 1.15, 3. Echa ve 1.48, 4. Induraln 2.05, 5. Parra 2.41, 6. Alcala 4.38, 7. Ruiz Cabesta ny 4.43, 8. Rincoh 6.14, 9. Oegroe mov 7.43, 10. Herrera 8.24, 11. Rooks 8.31, 12. Fuerte 8.32, 13. Cho- zas z.t., 14. Ivanov 10.02, 15. Cubino 11.00, 17. Cordes 11.16, 39. Bouw mans 29.09, 41. De Vries, 29.19, 52. Van Orsouw 37.49, 76. Van der Poel 55.59, 86. Van-den Akker 1.02.42, 87. Suykerbuyk 1.05.45, 90. Talen 1.08.13, 92. Arntz 1.09.13, 104. Lub berding 1.16.33, 114. Ducrot 1.27.43, 115. Van Poppel 1.28.21, 116. Beuker 1.28.23, 120. Jakobs 1.40.08, 121. Siemons 1.43.23, 122. Hermans 1.47.42. Vredeskoers 9e etappe: 1. Conté (Ita) 186 km In 4.59.35, 2. Augustln (Dul) 0.04, 3. Rajch (Pol) 0.07, 4. Trkal (Tsj) 0.10, 5. Van Steen (Ned), 6. Petzetti (Ita), 7. Blasci (Ita). 8. Checchin (Ita), 9. Meu- lenhof (Ned), 10. Davidenko (Sov) al len z.t. als Trkal. Eindklassement: 1. Rjakslnski (Sov) 32.13.39, 2. Bara- nowski (Pol) 0.04, 3. Liptak (Tsj) 0.16, 4 Espinoza (Col) 0.45, 5. Mlcklewicz (Pol) 0.52, 6. Davidenko 0.56, 7. Dletz (Dul) 1.26, 8. Orvisky (Tsj) 1.31, 9. Au- dehm (Dui) 1.40, 10. Trkal 1.48, 14. Meijs (Ned) 2.40. DuPont Tour 4e etappe: 1. Anderson (Aus) 140 km in 3.14.23, 2. Mionske (VSt), 3. Zama- na (Pol), 4. Kiefel (VSt), 5. Phinney (VSt), 6. Boden (Dui), 7. De Backer (Bel), 8. Hietanen (Bel), 9. lukasze- wicz (Can), 10. Fraser (Can) allen z.t. als Anderson. 5e etappe: 1. Sheaford (VSt) 52 km In 1.13.53, 2. Yates (GBr) 0.03, 3. Armstrong (VSt) 0.09, 4. Fo rest (Fra) 0.17, 5. Phinney, 6. Bowen (VSt). 7. Reiss (VSt), 8. Jagt (Ned), 9. Larsen (VSt), 10. Aldag (Dul) z.t. als Forest. Klassement: 1. Oravetz (VSt) 18.22.04, 2. Breukink (Ned) 0.03, 3. Aldag 0.07, 4. Julich (VSt) 0.11,5. En- gleman (VSt) 0.17, 6. Roelandt (Bel) en Boden 0.18, 8. Kvalsvoll (Noo) 0.22, 9. Grewal (Vst) 0.23, 10. Ratnl- kov (Sov) 0.26.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7