sstauratie in kasteel livenvoorde Leidse agent krijgt boete en celstraf wegens mishandeling oor je 't weet heb je 'n rtij bollen aan je poot'" Jong K en G wint twee keer goud EHBO Oegstgeest krijgt eigen Anne „U HEEFT ALLE GRENZEN OVERSCHREDEN" REGIOJOURNAAL [EN OMGEVING KtodóaQowiwnt WOENSDAG 15 MEI 1991 PAGINA 11 Project kinderopvang Jvrouwen zonder werk "IcHOTEN Een groot aantal ge- in het gebied rond Leiden, waar- Voorschoten, starten in septem- een tweejarige opleiding 'Leidster jntra' voor werkzoekende vrou- regionale leer- werkproject 'Wer- lijlje Kinderopvang' wil vrouwen, die "Hczoekende staan ingeschreven bij l5pidsbureau, een steuntje geven bij "ïgkeer of start op de arbeidsmarkt. 1{ft ook in de praktijk gewerkt. Voor v»ormatie kunnen belangstellenden •hpnemen met het secretariaat van [qlect (tussen negen en twaalf uur lajnet 02521 - 33100). In Voorschoten n zich aanmelden bij Marianne ,n de afdeling sociale dienstverle- iet gemeentehuis (071-600703). LEIDEN De Leidse muziekvereniging Jong Kunst en Genoegen heeft op een in ternationaal muziek-enshowfestival in Maasbree twee gouden medailles veroverd. Het goud werd behaald op de onderdelen mars en show. Bij de totaalbeoordeling van de marswedstrijden kwam Jong K en G als eerste uit de bus, hetgeen de vereniging ook nog een wisselbeker opleverde. Aan het festival deden 275 groepen uit negen verschillende landen mee. De winnaar op het onderdeel show, een Brass-Musicband uit Thailand, sleepte in het totaal-klasse ment slechts een enkel punt meer dan Jong K en G in de wacht. De andere deel nemende bands uit de Leidse regio, de Franciscusband en Tamarco uit Leider dorp, vielen niet in de prijzen. Plan voor reconstructie van atelier Rembrandt LEIDEN De kunstenaar M. Grooteboer heeft van de directie economische zaken de opdracht ge kregen om een ontwerp te maken voor de reconstructie van het Rem- brandt-atelier. Dit komt te liggen aan de Stadstimmerwerf/Kort Gal gewater 24. De directie economische zaken van de gemeente moet zo spoedig mogelijk met een voorstel komen om het project kostendek kend te kunnen uitvoeren. Het Rembrandt-atelier hoort tot de acti viteiten waarmee de gemeente vanaf december wil inspelen op de grote tentoonstelling in het Rijksmuseum. Daarnaast komt er onder andere een expositie van Rembrandt en zijn Leidse tijdgenoten in De Lakenhal. Bouw Smalspoormuseum bij Valkenburgse Meer gestart Idoor JOH. IMTHORN VALKENBURG De bouw van het Natio naal Smalspoormuseum is onlangs van start gegaan. Bij het Valkenburgse Meer komen een spoorlijn en een museum met een restau ratiewerkplaats. De bouw van het museum is mogelijk geworden, doordat de Provincie Zuid-Holland en de Kalkzandsteenfabrieken van Van Herwaarden hierover tot overeen stemming konden komen bereikt. Aan de gemeente Valkenburg en zeven an dere omliggende gemeenten werd financiële steun gevraagd om het museum te kunnen realiseren. De gemeente Valkenburg heeft desgevraagd 25.000 gulden toegezegd. Ook de gemeente Noordwijk heeft inmiddels een subsidie toegezegd van 5.000 gulden. Het is de bedoeling dat in het museum een collectie van 14 stoom- en 47 diesel-locomo tieven zullen worden ondergebracht. De Valkenburgse raadsleden G. Spiering-Pool (CDA) en P. Mizee (VVD), zijn van mening dat in het nieuwe Smalspoormuseum een plaatsje ingeruimd moet worden voor arche ologische vondsten uit de Romeinse neder zetting in Valkenburg. Enige tijd geleden heeft de gemeente Leiden interesse getoond voor een Smalspoorverbin ding tussen Leiden en Valkenburg. Speciale voorzieningen zouden niet noodzakelijk zijn voor zo'n project, waarmee belangstellenden op museumbezoek zouden kunnen gaan. Al leen moet men zich oriënteren op de over steek over de Plesmanlaan naar het eind punt Het Pesthuis, met veel vrijwilligers werk en bijdragen uit verschillende fondsen en subsidies, hoopt de Nederlandse Smal- spoorwegstichting zover te komen. OEGSTGEEST De afdeling Oegstgeest van Koninklijke Nederlandse Vereniging voor EHBO heeft geld voor een eigen oe fenpop. Dit door geldelijke steun van de gemeente Oegstgeest en de bevolking. Voor wat betreft de cursus reanimatie was de EHBO altijd van andere instellin gen afhankelijk waar het de oefenpop „Anne" betrof. Het gemis daarvan werd als een probleem gezien. „Eindelijk kun nen wij ons ook intensief bezighouden met de reanimatie. De gemeente stelde een bedrag beschikbaar van 1740 gulden en de bevolking van Oegstgeest schonk ons bij de collecte een bedrag van iets meer dan 1589 gulden. Daar zijn wij bij zonder dankbaar voor", aldus het be stuurslid mevrouw Van Kleef. fEN ÉÉN MILJOEN GULDEN 2f A VAN DER HOFF all ^SCHOTEN De aide tien jaar wordt nkant van kasteel •oorde in Voor al voor één miljoen 3-(gerestaureerd. Het i4> zal steeds voor Jjberioden gedeelte- "(1: de steigers staan, yjrst zal echter de lyjig van het kasteel 3Nj aangepakt. Het e 'jrk en de stenen 18# gaan zitten. Het 'Jmoet nieuw wor- iai.ingemetseld. De ^amheden starten in tur Bi iJjde voorzitter van de Duivenvoorde, de lEiiH. Scheuer, bestaat I4.|vaar voor instorting van de brug. Van de rest van het kasteel zal het water- en winddrooghouden het belang rijkste zijn. Daken en dakka pellen worden gecontroleerd en waterdicht gemaakt. „Het kasteel is begin jaren zes tig gerestaureerd. Nu, dertig jaar later, komen er wat zwak ke punten naar boven", zegt de heer Scheuer. Problemen De financiering van het pro ject zal nog een probleem vor men. Twee jaar geleden heeft de Stichting Duivenvoorde in de boswachterswoning voor 220.000 gulden geïnvesteerd. De helft wordt gesubsidieerd door de gemeente Voorscho ten, maar de stichting krijgt dit bedrag pas in 1995. Van daar dat Scheuer liquiditeits problemen verwacht. Het kas teel staat niet hoog op het prioriteitenlijstje van de ge meente. Gezien het bovenge- meentelijk belang van het kas- Kasteel Duivenvoorde. teel zou men een speciale rege ling voor dit soort monumen ten wenselijk zijn. Financiering Veertig procent van het beno digde bedrag wordt door het Rijk gefinancierd, tien procent door de provincie Zuid-Hol land. Voor het resterende be drag wordt subsidie aange vraagd bij ondermeer het An jer Fonds en de Gravin van Bylandtstichting. Sinds een jaar vallen kastelen onder de Rijksonderhoudsregeling Mo numenten-Kastelen. É)at bete- FOTO: SP kent dat een onderhoudsplan niet per jaar maar per tien jaar moet worden ingediend. Het te investeren bedrag moet ook over die tien jaar worden uit gesmeerd. Dat betekent dat het kasteel waarschijnlijk niet langer dan twee maanden per jaar in de steigers zal staan. installing '®an krijgt opknapbeurt lEEST De Stich- inkelcentrum Lange leeft van het Oegst- college van burge- ekj en wethouders 3400 'ekregen om de fiet- 'nging bij de supermarkt 13 Irislaan te verbete- lbfy bedrag wordt ont- ,ns! aan het verkeers- ibjheidsfonds. Een ver- onft vergroting van de R(yruimte aan de Iris- 3v#iiet ingewilligd. Het apiwil de parkeerkwes- ^rekken bij de aan- .e®u studie van het cen- jied. Aan de winkel en de Irislaan wordt ^ngterichting in par- Wens geparkeerd. Een fwijze van parkeren zou enig soulaas Sbieden. Kortgeleden vwethouder drs. H. A. beJjdens een hoorzitting jldi nabijgelegen lokatie ■lizidat er altijd mensen daohet liefst in de win- ^jden willen parkeren. 'winkelcentrum Lange i il namelijk geen spra- v°5parkeernood Scouting Kaderleden van de scouting groepen uit de Bollenstreek kunnen donderdag kennis maken met het nieuwe spel dat scouting Nederland voor haar leden heeft gemaakt. In 't Poelhuys aan de Vivaldi- straat 4 in Lisse worden elf nieuwe boeken, insignes en andere hulpmiddelen gepre senteerd. Het nieuwe thema boek is geschreven door kin derboekenschrijfster Simone Schell. Net als het jungleboek is het een zelfstandig verhaal waarop allerlei spelen kun nen worden gebaseerd. De presentatie begint om acht uur. Duin wandeltoch ten De Wandelkring Leiden or ganiseert in het bos- en duin- febied rond Noordwijker- out wandeltochten varië rend van vijf tot veertig kilo meter. Op zaterdag 18 mei en tweede pinksterdag zijn rou tes uitgezet. De routes gaan door het duindistrict tussen Noordwijk en Zandvoort. Het zijn wandelingen door bos, duinen en het strand. Het vertrekpunt is café-restau rant De Duinpoort aan de Langevelderlaan 22 in Noordwijkerhout. Inschrijf geld te voldoen aan de start drie gulden voor de kortere afstanden en vier gulden voor de 25 en 40 kilometer. Praetorius Het Praetorius Ensemble treedt vrijdagavond op in het Groene Kerkje aan de Haar lemmerstraatweg in Oegst geest. Onder leiding van Piet Kunst worden werken van Bach, Buxtehude en anderen uitgevoerd. Aanvang kwart over acht, entree/5. Neeltje Jans Het gitaartrio Neeltje Jans verzorgt zaterdagavond een optreden verzorgen. Om kwart over acht is het trio gratis te beluisteren in Arto- pa aan de Grevelingstraat 50 in Lisse. Oldtimers Oldtimerliefhebbers kunnen in het Pinksterweekeinde te recht in de Hobahohallen in Lisse. Daar vindt het 'Super Oldtimer Festival 1991' plaats. De hoofdattracties in Lisse zijn een Auburn Speed ster type 866, verschillende convertibles, een Lamborghi ni Countach LP 5000 Quatro- valvolve en een Stutz Silver- hawk die ooit van Koning Fahd uit Saoedi Arabië was. Op het festival zal ook een expositie te zien zijn van de Amsterdamse kunstenaar Hugo Bertels. Hij heeft een Fiat 500 omgetoverd tot een kunstwerk dat tijdens het festival bij opbod verkocht zal worden. De HOBAHO- hallen zijn zaterdag geopend van elf tot zes uur en zondag en maandag van twaalf tot zes uur. Informatie telefoon: 02526-87466. Pop Jan Paul van der Meij brengt zaterdagavond in jongeren centrum Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn Nederlandstalige pop. Het Kasteel is open van af negen uur. De entree be draagt f7. Verpleging Een voorlichtingsbus met in formatie over werken in de verpleging en verzorging rijdt tot en met 1 juni door Leiden en omgeving, door Alphen aan den Rijn en door de Bollenstreek. De bus is vrijwel dagelijks van tien tot vier uur op verschil lende standplaatsen te vin den; op markten, bij winkel centra, buurthuizen en scho len. Opleidingsdeskundigen en medewerkers van instel lingen uit de gezondheidszorg zijn in de bus aanwezig om vragen te beantwoorden over het werk zelf, de opleidingen en de bijscholingsmogelijkhe den. Doel van de voorlich tingsbus is om zoveel moge lijk werkzoekenden te wijzen op de beroepsmogelijkheden in de gezondheidszorg. Tentoonstelling Werk van de kunstenares Cobie van Overbeeke is te bekijken in de kapel aan de Hoofdstraat 96 in Noord wijk. Het werk van Van Overbeeke bestaat uit acryl- schilderijen en aquarellen. De tentoonstelling die op 18, 19 en 20 mei te zien is wordt zaterdag om twee uur geo pend door A.Posthuma-Tap- penbeck. De kapel is geopend van twee tot negen uur. Scum In hardrockcentrum Scum in Katwijk treedt zaterdaga vond de Amerikaanse forma tie Biohazard op. De band Wargasm verzorgt het voor programma. De uit New York afkomstige band Bioha zard bezocht Scum al eerder. De groep brengt een menge ling van metal, hardcore, punk en een beetje rap. De optredens beginnen om acht uur. Een kaartje kost f12,50. Scum staat aan de Helmberg weg in Katwijk. LEIDEN/DEN HAAG Een 30-jarige Leidse agent is gisteren door de Haagse politierechter, mr. A. Braunius, wegens mishan deling veroordeeld tot een week voorwaardelijke ge vangenisstraf en duizend gulden boete. Het vonnis was conform de eis van de officier van justitie. Een 27-jarige Alphenaar, die ook tot het Leidse politie korps behoort, werd ontsla gen van rechtsvervolging. Tegen hem was aanvankelijk een boete van 750 gulden ge ëist. De politierechter vond echter dat het geweld, dat hij tegen twee Amsterdamse glazenwassers had gebruikt, binnen de proporties was ge bleven. Op 31 augustus vorig jaar raakten de agenten op de parkeerplaats van hotel Bas tion in Leiden slaags met de twee boomlange broers. De agenten hadden gezien dat de mannen door het rode licht waren gereden, achter volgden hen en konden hen op de parkeerplaats staande houden. Zij stapten uit, ver telden de mannen dat zij een bon van 35 gulden zouden krijgen en vroegen de naam van de bestuurder. Deze weigerde zijn naam te geven. En helemaal niet meer toen een van de agen ten zijn naam al via de porto foon had opgevraagd. Een van de broers zou op een ge geven moment een schroeve- draaier in zijn hand hebben gehad, omdat hij - op advies van de agenten - nummer borden moest verwisselen. En opeens escaleerde de zaak. Een van de glazenwassers werd gesommeerd mee naar het bureau te gaan, maar weigerde en toen begonnen de handtastelijkheden. Een van de broers werd op de grond geworpen, in de boei en geslagen en de surveillan ce auto ingewerkt. Hierbij zou hij zodanige klap van de 30-jarige agent heben gehad, dat zijn kaak op twee plaat sen brak. De andere kreeg van hem een klap met de wapenstok tegen het hoofd, ging tegen de vlakte en kon zo ook in de boeien worden De 30-jarige Leidenaar ver klaarde dat hij zich in het nauw gedreven had gevoeld toen hij de klap gaf. Dat de kaak van de andere Amster dammer was gebroken, kwam volgens hem door de vrij brute val op het wegdek. Wel gaf hij toe op dat mo ment boos te zijn geweest. „Een goedwillende burger kan je wel een bekeuring ge ven, maar zij zouden er zo mee weg kunnen rijden?" Officier van justitie, mr. M. Schelfhout rekende de man zwaar aan, dat hij boos was geworden. ,,U heeft zelf ge zegd; ik laat mij in mijn ei gen stad door een glazenwas ser niet zo behandelen". Ook de politierechter reken de dit de verdachte aan. ,,U hebt alle grenzen overschre den", en vond de eis gerecht vaardigd. Kunstenaar Hugo Bertels zal deze fraai beschilderde Fiat 500 bij. opbod verkopen tijdens het Super Oldtimer Festival 1991 in Lisse. FOTO: PR »NE VEILINGEN RESTANT UIT TIJDEN VAN WELEER 8 ojCOLDENHOF Het bloembol- heeft de laatste veel vaste waar in verdwijnen. En- iteifadities zijn echter ba!er hardnekkig. De fd*j veiling is daar on- voeld een voorbeeld meer dan drie ideji lang vindt in het 5JHr, op nagenoeg de- i.ijwijze, het loven en r<w op bollen terwijl 3aJ op het veld staan in omvang teruggelo- Je groene veiling nog TlBnlosmakelijk verbon- veilinghuizen als de )ór 'n Disse. Deze week ld:l de eerste „mijnen" ver de bollenvelden. •N heester Ad van Zeist rE£ns de Hobaho het ge goede banen leiden Hoist staat er overigens j37jen voor. Hij doet zijn 0^et nog twee andere heesters en een afsla- e open lucht. Een paar groene kaplaarzen en een pa raplu staan in zijn kantoortje binnen handbereik. Een illus tratie van het feit dat een beetje regen de kopers niet snel naar binnen zal jagen. Sinds in 1921 de droge veiling in de Witte Zwaan - nog terug te vinden in het logo van de Hobaho - werd ingevoerd, is het belang van de groene vei ling drastisch teruggelopen. Toch blijft het „groen op het veld staande gewassen bij op bod en afslag verkopen", zoals Van Zeist het veilen om schrijft, onlosmakelijk verbon den met de bollencultuur. Plukgeld De veiling zelf kent z'n eigen wetten en rituelen. De veiling meesters zetten in op een be paald bedrag wat in hun ogen redelijk is. Ze brengen de „partij in opbod" waarbij ze van te voren aangeven hoe veel „plukgeld" verbonden is aan de partij. Dat plukgeld - sommigen spreken van trek geld danwel plokgeld - is het bedrag dat de koper van de partij, of hij hem nou later doorverkoopt of niet, in zijn zak mag steken. Wanneer een bod is uitge bracht begint het afslaan. In een razend tempo ratelt de af slager een aflopende getallen reeks over het veld die pas door een „mijn" van een koper gestuit wordt Of niet natuur lijk. In dat geval is de man van het opbod de sigaar: „Die heeft dan een partij bollen aan z'n poot", grijnst Van Zeist. De vraag is dan of dat een bewus te keuze was of dat het hier om een gokje met het oog op het plukgeld ging. In dat laat ste geval zorgt het uitblijven van een „mijn" ervoor dat hij „bungelt". Normaal gesproken levert het afmijnen wel een koper op. Het plukgeld verdwijnt dan in de zak van de eerste bieder. Maar het hele ritueel kan zich gaan herhalen, wanneer de oorspronkelijke opgesplitste partijen opnieuw, maar nu in zijn geheel, geveild worden. Bloembollenkraam „Een groene veiling wordt te genwoordig meestal georgani seerd wanneer er een nood zaak tot verkopen is. Dat kan een zakelijke beslissing zijn om het kwekep van een be paalde soort te staken, maar vaak is er ook sprake van een sterfgeval in de familie of een kweker die geen opvolger Al meer dan drie eeuwen vindt het loven en bieden van de groene veilingen op nagenoeg dezelfde wijze plaats. FOTO: PR heeft", legt Van Zeist uit. Kenmerkend is dat bij de vei ling de gehele „bloembollen- kraam" te koop wordt aange boden. De teler doet daarmee afstand van de mogelijkheid verder te telen met het bewus te soort. Voor een koper ont staat zo de mogelijkheid met een nieuw soort zijn „kraam" te verbeteren. Het veilen in de open lucht brengt zo z'n eigen problemen met zich mee. Van Zeist herin nert zich nog een veiling waarbij op een gegeven mo ment, terwijl de afslager roy aal op topsnelheid lag, een vliegtuig overkwam. Het la waai werd dermate groot dat de man alleen nog het „mijn" van de dichtstbijzijnde koper opving. Een wat verder weg staande aspirantkoper greep daardoor mis. „Dat kolere- vliegtuig heeft me m'n partij gekost", gaf hij daarop lucht aan zijn ongenoegen. Van Zeist kan er nog steeds om grinniken. Hij verwacht overigens een meer dan gemiddelde belang stelling voor de veilingen van dit jaar. „De kou in april, de hoge bloemenprijzen waardoor vanuit de broeierswereld meer belangstelling te verwachten valt, gekoppeld aan het wat kleinere beplante oppervlakte, zijn even zovele factoren die een gunstige markt voor de te lers aannemelijk maken", al dus de veilingmeester. „De te ler die nog over veel onver kochte bollen beschikt is dit jaar spekkoper. Ik verwacht goede prijzen". De groene vei ling is de eerste graadmeter. Niet voor de eerste keer is het aloude systeem van loven en bieden een barometer voor het bollenseizoen. Caravans taboe in blauwe zone WASSENAAR Caravans, aanhangers en trailers kunnen straks niet meer langdurig in de blauwe parkeerzone van Was senaar worden geparkeerd. Daartoe wordt de Algemene Plaatse lijke Verordening gewijzigd op 27 mei. Tot nu toe kon de politie niet optreden tegen soms langdurig op een parkeerplaats in de blauwe zone geparkeerde caravans, aanhangers en trailers. In de blauwe zone mag met een blauwe parkeerschijf maximaal an derhalf uur worden geparkeerd. De APV heeft nu nog uitslui tend betrekking op motorvoertuigen, en eigenaars van aanhan gers kunnen daardoor ongestoord hun gang gaan. MARKTEN LEIDEN Veemarkt 14 mei: Prijzen slachtrunderen per kg geslacht ge wicht zonder nier en slotvet, Inkluslef BTW (Volgens PVV): Aanvoer slacht runderen 105, waarvan mannelijk 12. Mannelijk 2e kwal. 6,80-7,80, 3e kwal. 6,00-6,80. Handel matig en prijzen gelijk. Vrouwelijk 2e kwal. 5,10-5,80, 3e kwal. 4,60-5,10 en worstkwaliteit 4,50-5,40. Handel stil en prijzen Iets lager. Gebruiksrunderen per stuk inclusief BTW: Aanvoer gebruiksrunderen 162 waarvan 27 grasklaveren. Melk- en kalfkoeien 1e soort 1850-2300, 2e soort 1350-1850. Handel redelijk en prijzen gelijk. Melkvaarzen 1e soort 1700-2200 en 2e soort 1300-1700. Handel redelijk en prijzen geljjk. Kalf- vaarzen 1e soort 1900-2300 en 2e soort 1400-1900. Handel redelijk en prijzen gelijk. Guste koeien 1e soort 1650-2150 en 2e soort 1250-1650. Handel stil en prijzen Iets lager. En terstieren 1550-2250. Handel rustig en prijzen gelijk. Pinken 900-1600. Handel traag en prijzen lager. Gras kalveren 650-1200. Handel traag en prijzen lager. Nuchtere kalveren voor de mesterlj, inklusief BTW: Aanvoer roodbont 700. Stierkalveren extra kwaliteit 700- 825, 1e kwaliteit 550-675 en 2e kwali teit 350-500. Handel vlot en prijzen hoger. Vaarskalveren extra kwaliteit 400-600, 1e kwaliteit 325-400 en 2e kwaliteit 150-300. Handel vlot en prij zen hoger Aanvoer zwartbont 1560. Stierkalveren extra kwaliteit 525-600, 1e kwaliteit 400-520, 2e kwaliteit 200- 350. Handel vlot en prijzen hoger. Vaarskalveren extra kwaliteit 300- 375, 1e kwaliteit 200-280 en 2e kwali teit 150-200. Handel vlot en prijzen hoger. Aanvoer vleesrassen 200. Vleesrassen 1e kwaliteit 700-900 en 2e kwaliteit 400-650. Handel vlot en prijzen hoger. Varkens per kg levend gewicht. Aan voer slachtvarkens 701. Prijzen slachtvarkens 2,90-3,00, zeugen 1e kwal. 2,45-2,55 en 2e kwal. 2,35-2,45. Handel redelijk en prijzen iets hoger. Slachtschapen en lammeren per kg. geslacht gewicht inkluslef BTW: Aan voer 979 Waarvan lammeren 725. Slachtschapen 3,50-5,00. Handel re delijk en prijzen gelijk. Ooien tot 20 kg 9,00-9,75. Handel redelijk en prij zen gelijk. Ooien boven 20 kg 7,75- 9,00. Rammen tot 22 kg 9,00-10,00, 22-25 kg 8,75-9,75. Handel redelijklo en prijzen gelijk. Rammen boven 25 kg 7,50-9,00. Handel goed en prijzen gelijk. Zulglammeren 9,00-11,00. Handel redelijk en prijzen gelijk. Slachtschapen en lammeren per stuk inklusief BTW: Slachtschapen 80-175. Ooien tot 20 kg 160-190, boven 20 kg 160-190. Rammen tot 22 kg 190-220, 22-25 kg 210-240, boven 25 kg 245- 290. Zuiglammeren 135-170. Gebruiksschapen en lammeren per stuk inklusief BTW: Aanvoer 200. Weidelammeren 100-140, schaap met 2 lammeren 300-425. Schaap met 1 lam 200-265. Handel rustig en prijzen gelijk. Aanvoer geiten en bokken 57. Geiten en bokken per stuk 20-80. Handel re delijk en prijzen gelijk. Totaal 4664 stuks. BODEGRAVEN kaasmarkt 14 mei: 12 partijen Bij een flauwe handel werd een prijs genoteerd van f 7,12- 7,70 voor extra en zware kwaliteit.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11