„Snelle trein tast Groene Hart aan Alkemade wil overlast onkruid zaden aanpakken Dierenweide Koudekerk wordt toch niet aangetast Ruiten Troef: Zwavel in leidingwater oorzaak rioolschade Alkemade LEIDEN OMGEVING SteidóaOowumt WOENSDAG 15 MEI 1991 PA< Tekort aan politiemensen in Ri jneveld ZOETERWOUDE Er moet iets worden gedaan aan het veronrustende te kort aan politiemensen, zo betoogde gisteren CDA- fractievoorzitter J. Ber- kouwer gisteren in de commissie algemene za ken. In de groep Rijneveld waartoe ook Zoeterwoude behoort, is per 1 januari 1991 (na de ge meentelijke herindeling be hoort ook het voormalige Kou dekerk tot de groep, red.) het tekort aan personeel elf perso nen. „Ik denk dat we de rand voorwaarden moeten verbete ren. We moeten wat extra's doen, wat precies weet ik nog niet, maar ik zal er zeker mijn gedachten over laten gaan", aldus Berkouwer. Politiefunc tionaris Molenaar vertelde dat de huisvesting inderdaad één van de knelpunten is om per soneel te krijgen. „Hoewel ik zeker niet pleit voor een com petitie met de nieuwe gemeen te Rijneveld is het wel zo, dat daar alle rijksvoorkeurwonin- gen in eerste instantie aan de politie worden aangeboden. Woningen waar politiemensen in wonen blijven voor de poli tie beschikbaar als iemand vertrekt. Er is een tendens waarneembaar dat politiemen sen graag van de grote stad naar de kleinere gemeenten komen. We streven er ook naar de mensen zo veel als mogelijk te laten wonen in de plaats waar ze werken. Ken nen en gekend worden vinden wij belangrijk", aldus Mole naar. In Zoeterwoude was in het tweede halfjaar van 1990 aanzienlijk minder sprake van criminaliteit, inbraken en ver nielingen dan in de eerste zes maanden van 1990. In totali teit evenwel ziin de cijfers be duidend minder rooskleurig dan in het jaar 1989. Slechts het aantal inbraken in wonin gen liep in 1990 terug tot 49 nadat het jaar er voor nog 59 maal werd ingebroken. De cri minaliteit daalde in het twee de halfjaar 1990 tot 124 geval len (in eerste halfjaar 158) doch over het gehele jaar was er sprake van een toename ten opzichte van 1989 van 247 naar 282. Duizend milieufietsers kamperen in Zevenhoven ZEVENHOVEN Een groep van 1000 jongeren brengt tijdens de milieufiet stocht van Nederland naar Estland de eerste nacht door in Zevenhoven. In de nacht van 17 op 18 mei slapen zij in tenten tegen over sporthal De Vlijt, die de gemeente Nieuwveen voor hen heeft gehuurd. Deze milieu-fietstocht is voor jongeren uit heel Euro pa, en wordt georganiseerd door European Youth Forest Action (EYFA). De tocht gaat op 17 mei in Schevenin- gen op de boulevard van start en zal naar Hamburg gaan waar de tour zich in twee gedeeltes opsplitst. De noordelijke tak zal via Denemarken, Zweden, Fin land en Rusland, langs de Baltische Zee, naar Estland gaan. De zuidelijke tak zal via de kust van de Baltische Zee door Polen, Letland en Litouwen naar Estland gaan. Hier zal dit jaar Ecotopia plaatsvinden. Ectopia is een ecologisch droomdorp waar milieu-activisten uit heel Europa ervaringen en ken nis uitwisselen. De kosten worden in ECO's berekend. Het idee achter deze munteenheid is dat ie dereen bijdraagt naar finan ciële draagkracht van het land van herkomst. Voor Nederlanders betekent dit dat één ECO een waarde vertegenwoordigd van 1,10. De kosten voor de tour zijn 30 ECO Inschrijf geld en 12 ECO per dag als bijdrage in de kosten voor overnachting en eten. Voor meer informatie of in schrijvingen kan men kon- takt opnemen met Bike Team, Spijkerstraat 245, Arnhem. Tel. 085-432942. Turnbank gestolen ALPHEN Wat de inbrekers met de buit moeten is onduidelijk maar sinds vannacht moet de gemeentelijke gymzaal aan de Lupi nesingel het met een turnbank minder doen. De kennelijk lenige inbrekers kwamen bin nen door een bovenlicht te forceren. Daarna werd nog een scheidingswand opengebroken. Fietser breekt sleutelbeen RIJNSATERWOUDE Een 38-jarige fietser uit Oude Wetering is gistermiddag gewond ge raakt bij een valpartij op de Herenweg in Rijnsaterwoude. De man haalde een fietsende vrouw in. De vrouw, een inwoonster van Rijnsaterwoude reed op dat moment echter onverwacht naar links en vloerde het slacht offer. Deze moest met een gebroken sleutel been en een hersenschudding worden afge voerd naar het Leidse Diaconessenhuis. Velen slagen voor verkeersexamen LEIDERDORP Het Leiderdorpse verkeers examen heeft gisteren op 200 deelnemers 195 ge slaagden opgeleverd. Vijf kinderen zakten omdat zij al fietsend rode verkeers lichten negeerden. Zij mogen herexamen doen. Het examen werd georga niseerd door de afdeling Leiderdorp van Veilig Verkeer Nederland. De rijkspolitie van Leider dorp verleende medewer king. Het praktische exa men startte bij Muzenhof en voerde door een groot deel van het dorp. Nieuwkoop krijgt eerder nieuwe telefooncentrale NIEUWKOOP Nieuw- koop krijgt in november een nieuwe telefooncen trale. Dat is een jaar eerder dan oorspronkelijk de bedoeling was. Een nieuwe digitale computer- bestuurde centrale moet ervoor zorgen dat alle pro blemen tot het verleden gaan behoren. De PTT werkt ook in Noorden aan de vernieuwing van de te lefooncentrale. De ver wachting is dat deze ver beterde centrale in juni in gebruik wordt genomen. RIJNEVELD PROTESTEERT RIJNEVELD „De hoge snelheidstrein veroorzaakt een sterke aantasting van het Groene Hart". Zo be argumenteert Rijneveld haar verweer tegen de aanleg van een spoorweg verbinding voor de hoge snelheidstrein. Vooral tracé A, dat dwars door de gemeente loopt, roept veel weerstand op. Volgens CDA-raadslid N. van der Hulst zouden wel dertig agrarische bedrijven in Rijneveld door de spoor lijn worden doorsneden en zouden er zelfs enkele moeten verdwijnen. Het Rijneveldse college van B en W is bezig met het opstel len van een notitie met bezwa ren tegen de spoorwegverbin ding. Door Rijkswaterstaat zijn onlangs twee mogelijke tracés gepresenteerd. Tracé A loopt dwars door Rijneveld. Vanaf de Hoogeveenseweg bij Bent huizen kruist het tracé het Westeinde en de Vierheems- kinderenweg in Hazerswoude- dorp. Ter hoogte van de West vaart gaat de hoge snelheids verbinding de Rijn over, kruist de Hondsdijk in Koude kerk en gaat dwars door de Hondsdijkse polder. Tracé B gaat niet door Rijneveld. Volgens Van der Hulst worden vooral de agrariërs in Koude kerk bij het doorgaan van het tracé A gedupeerd. Hij pleitte daarom gisteravond in de ver gadering van de commissie ruimtelijke ordening voor dui delijkheid van de gemeente om angst en ongerustheid bij de inwoners weg te werken. Hij betreurde het dat de notitie van B en W, waaraan nog wordt gewerkt, rechtsstreeks in de raadsvergadering wordt behandeld zonder dat er een commissievergadering aan is vooraf gegaan. Hij kreeg hier in bijval van PvdA-raadslid G. van der Lecq: „Een raadsver gadering is een minder ge makkelijke ingang voor de mensen om er eens wat over te zeggen". Wethouder P. van der Werf maakte duidelijk dat tijdsge brek het college tot deze pro cedure noopte. Volgens hem konden de dorpen namelijk maar tot 1 juni bezwaren over de hoge snelheidstrein indie nen bij Rijkswaterstaat. Omdat gisteravond opeens onduide lijkheid bestond of de termijn op 1 juni of op 1 juli was ge steld, beloofde hij dat de nota in de commissievergadering ruimtelijke ordening wordt be sproken indien de gemeente inderdaad nog de tijd heeft tot 1 juli. Of Rijneveld door meer duide lijkheid te brengen, ook de angst wegneemt, betwijfelt de wethouder. Hij had bij Rijks waterstaat een lichte voorkeur voor tracé A geproefd. Dit in verband met minder kosten en een iets kortere verbinding in vergelijking met tracé B. Het is vooral tracé B dat felle tegenstand oproept bij de om liggende gemeenten Leider dorp, Alkemade, Jacobswoude en Zoeterwoude. Deze ge meenten laten een extra on derzoek doen naar de gevol gen van de aanleg van de De snelle trein zou vooral de agrariërs in Rijneveld treffen. spoorlijn. Dit in de vorm van een Lokale Effect Rapportage (LER). Ook Rijneveld over weegt nog om zich bij deze ge meenten aan te sluiten. Vol gens Van der Werf stuit Rijne veld echter op belangentegen stellingen, indien door het rijk toch wordt besloten om de Hoge Snelheids Lijn aan te leggen. Agrariërs zwaarwegende argument. Ge lukkig staat de provincie aan onze kant", merkte hij op. Hierin kreeg hij ook bijval van alle commissieleden die zich het rapport van de door het ministerie enkele maanden ge leden opgestelde Vierde Nota Ruimtelijke Ordening nog goed wisten te herinneren. In dit rapport werd aangedron gen op het open houden van het Groene Hart. bouworganisaties in Rijneveld tegen de spoorwegplannen van Rijkswaterstaat in het geweer gekomen. Een commissie is momenteel bezig met het op stellen van een bezwaarschrift aan Rijkswaterstaat. Door een handtekening te plaatsen krijgt iedere belanghebbende agrariër de mogelijkheid om onder meer duidelijk te maken dat „de aantasting van gebie den, de factor milieu en kapi taalvernietiging dermate groot zijn, dat deze nieuwe lijn niet verantwoord is". li ALKEMADE De raadscom missie bestuurszaken ging gis teravond akkoord met maatre gelen ter beperking van over waaiende onkruidzaden. Hier toe zal de Algemene Politie Verordening (APV) worden aangevuld met een bepaling over onkruidbestrijding en ge wasbescherming. Volgens dit artikel zijn eigena ren of gebruikers van gronden verplicht deze van onkruid te zuiveren en gezuiverd te hou den. Dit geldt vooral als tenge volge van vervuiling schade wordt toegebracht aan de gronden van anderen. Volgens deze nieuwe APV-bepaling kunnen B en W voortaan ie mand gelasten zijn grond te zuiveren van onkruid. De zui vering moet zijn voltooid voor dat het onkruid tot bloei komt. Het artikel is overigens niet van toepassing in gevallen waarin de provinciale distel verordening al geldt. Volgens deze verordening is iedereen verplicht gronden te zuiveren van akkerdistel. Het is vooral de Agrarische Adviescommis sie Alkemade geweest, die heeft aangedrongen op de nu aangekondigde maatregelen. De nieuwe APV-bepaling zou eigenlijk ook ingrijpende ge volgen moeten hebben voor de gemeente Alkemade zelf. De gemeente zou namelijk de wegbermen zeven maal in plaats van vier maal per jaar moeten gaan maaien om te voorkomen dat het kruid in de bermen tot ontwikkeling komt. De extra maaikosten worden geschat op ruim veer tigduizend gulden per jaar. Dat is het gemeentebestuur echter te gortig en men heeft zich daarom voorgenomen om bij de gebruikelijke maaifrequen- tie te houden op zodanige tijd stippen dat het zaad van on kruid zich niet kan versprei den. „Wegbermen zijn geen gazons", dat moest F. Hogen- boom (PvdA) gisteravond in de commissie van het hart toen het zeven maal per jaar maaien van de wegbermen ter sprake kwam. Hij adviseerde te wachten met het opnemen van de nieuwe APV-bepaling tot het provinciebestuur een in de maak zijnde regeling voor het wegbermbeheer gereed heeft. De APV-bepaling over onkruidbestrijding ging hem veel te ver. Hij vond dat alleen moet worden opgetreden als onkruid echt schade berok kent bijvoorbeeld aan een kweker N. Bakker (CDA) wenste eveneens rekening te houden met de natuurwaarde van wegbermen op plaatsen waar geen kwekerijen in de buurt zijn. Verbouwd busstation Leimuiden heropend Na een ingrijpende verbouwing werd gistermiddag de rayon vestiging van Centraal Neder land in Leimuiden heropend. De rayonchef van Leimuiden, J. Melchers en assistent-ray onchef M. Florax sneden een enorme taart in de vorm van een bus aan. In 1981 werd deze, voor die tijd zeer moder ne rayonvestiging opgeleverd. Toch bleken er nog enige wen sen te zijn. Uiteindelijk is er in maart begonnen met een ver bouwing. Er is nu een beter bruikbare grotere kantine, er is vergaderruimte gecreëerd, de kantoorgedeelten zijn vergroot en de hele rayonvestiging is in frisse kleuren geschilderd. Voor de passagiers komt er over enkele maanden een aparte wachtruimte met fiet senstalling. FOTO: WIM VAN NOORT RIJNEVELD De 49 te bouwen woningen op het terrein van Lekx in Kou dekerk aan den Rijn wor den ontsloten op de Fo- reeststraat en op de Hoog- e waard. De omstreden ontsluiting op De Deel is van de baan. Het college van B en W van Rijneveld is tot deze twee ont sluitingsmogelijkheden geko men, na diverse onderhande lingen met omwonenden. Een aanvankelijk voorstel om een ontsluiting op De Deel te reali seren stuitte op vele bezwaren, zoals aantasting van de dieren weide, verkeersoverlast en het ontstaan van sluipverkeer. Een ander omstreden voorstel, ontsluiting haaks op de Fo- reeststraat viel ook af. Het college is nu met een al ternatief plan gekomen om aansluiting met de Foreest- straat te vinden. De ontsluiting vindt niet meer haaks plaats op het noord/zuid lopende ge deelte van de Foreesstraat, maar vindt aansluiting in het oost/west lopende gedeelte. Door dit bochtig verloop is deze verbinding naar ver wachting niet meer zo aan trekkelijk voor sluipverkeer. De ontsluiting via de Hooge- waard loopt vrij dicht tegen de Weidedreef aan. Volgens om wonenden ontstaan dan ge vaarlijke situaties. Wethouder P. van der Werf verwacht daarom dat over deze ontslui ting bezwaren binnen zullen komen, zo merkte hij gister avond tijdens de commissie ruimtelijke ordening op. „Het is nog niet optimaal, maar wel verbeterd ten opzichte van het oude plan", aldus Van der Werf. De commissieleden stemden gisteravond in met het B en W-voorstel. Het streven is erop gericht om binnen het plan acht premie- A-woningen, acht woningwet woningen, vijf premie-C-wo ningen en 28 vrije sector-wo ningen te bouwen. De wonin gen zijn bestemd voor ingeze tenen, economisch- en sociaal gebondenen van de hele ge meente Rijneveld. ROELOFARENDSVEEN „Het rioolstelsel in Al kemade is vooral aange tast door zwavel in het leidingwater". Met die uit spraak neemt interim-di recteur B. Hogt van Con- servenfabriek Ruiten Troef een voorschot op de komende gerechtelijke procedure over de aan sprakelijkheid voor ernsti ge schade aan de riolering nabij het lozingspunt van Ruiten Troef op Industrie terrein De Lasso in Roe- lofarendsveen. De conservenfabriek, die ei gendom is van het Cebeco Handelsraad-concern, is door de gemeente Alkemade aan sprakelijk gesteld. Het door een anaerobe installatie gezui verde afvalwater van de con servenfabriek zou een hoge concentratie H2S-gas bevatten. Dit gas zou de riolering zoda nig hebben aangetast dat deze plaatselijk is ingestort. Hogt beweert echter dat het leiding water in Alkemade een veel hoger gehalte aan zwavel be vat dan normaal toegestaan is door de Waterleidingwet. „Het Waterleidingbedrijf heeft hier voor een speciale ontheffing gekregen", aldus Hogt. Omdat Ruiten Troef extreem veel leidingwater gebruikt, on dermeer voor het wassen en blancheren van de te conser veren groente, zijn er in de af gelopen 25 jaar gigantische hoeveelheden water, en dus ook zwavel, door het riool ge stroomd. Volgens directeur Hogt is dat de werkelijke oor zaak van de rioolschade. Gas Hij legt uit: „In elk riool vormt zich sowieso H2S-gas als ge volg van anaerobe omzetting. Daar komt in ons geval de zwavel bij die van nature in het Alkemadese leidingwater voorkomt. In onze anaerobe afvalwaterzuiveringsinstallatie ontstaat ook H2S-gas. Het grootste deel daarvan wordt geneutraliseerd in een speciale compost-filter. Een ander deel wordt afgefakkeld; energie-te rugwinning is namelijk in ons bedrijf niet rendabel gebleken. Een restant H2S-gas komt als miniscule gasbelletjes toch nog in het afvalwater terecht. Dit agressieve gas vreet als het ware aan het beton van het ri ool. Dit proces vindt al 25 jaar lang plaats en is wellicht enigszins versterkt door de komst van onze anaerobe zui veringsinstallatie", aldus di recteur Hogt. Hij vervolgt: „Het is algemeen bekend dat het leidingwater in Alkemade extreem veel zwa vel bevat; toch lijkt niemand het zich echt te realiseren". Volgens Hogt doet het H2S-fe- nomeen zich op meer plaatsen in Nederland voor. Zo zou het gas in een grote persleiding vanuit Brabant naar de Schel de ook fors hebben bijgedra gen aan beschadigingen van dat riool. Hij weet dat het H2S-verschijnsel zich ook voordoet bij anaerobe zuive ringen van enige kartonfabrie ken in het oosten van' Neder land. „Daar ruik je het H2S- gas; neem van mij aan: als je het ruikt, zit het niet alleen in de lucht, maar ook in het wa ter". Directeur Hogt besluit met: „Als het H2S-gas in onze zui veringsinstallatie wellicht heeft bijgedragen aan bescha diging van het riool, dan heb ben we dat riool inmiddels dubbel en dwars betaald via de zuiveringslasten. Voor wij een zuiveringsinstallatie kre gen, betaalde ons bedrijf na melijk jaarlijks een half één miljoen gulden aan het Hoog heemraadschap van Rijnland". Onwaarschijnlijk Navraag bij de Watermaat schappij Zuid-Holland-Oost (WZHO) in Gouda leert dat men voor het pompstation in Hazerswoude, waarvan Alke made leidingwater betrekt in derdaad een ontheffing op de Waterleidingwet heeft. Vol gens het hoofd Produktie, de heer W.P. Nelissen, komt het in Hazerswoude opgepompte water uit een kleilaag, die py riet bevat. „Het is normaal dat dergelijk grondwater verhou dingsgewijs wat meer sulfaat, waarvan zwavel deel uit maakt, bevat. De ontheffing op de Waterleidingwet wordt alleen verstrekt als het ver hoogde sulfaatgehalte veroor zaakt wordt door de bodemge steldheid en dat is hier het ge val. Ik heb nog nooit gehoord dat het riool door dit leiding water zou worden aangetast. Het lijkt me eerlijk gezegd zelfs zeer onwaarschijnlijk", aldus Nelissen. A. de Kok van de gemeente Alkemade laat weten dat het riool alleen in de buurt van Ruiten Troef is aangetast. „Wij hebben het verschijnsel niet geconstateerd bij de andere conservenbedrijven in Roelof- arendsveen, waar ook heel veel leidingwater wordt ver werkt". De Kok vindt dat des kundigen maar moeten uitma ken of de mate van beschadi ging van het riool te maken heeft met de hoeveelheid langsstromend afvalwater. Het gemeentebestuur heeft dan ook enige gespecialiseerde be drijven ingeschakeld. Van een inmiddels uitgevoerd radar en video-onderzoek zijn de re sultaten nog niet bekend. Met dit ondezoek moet het moge lijk zijn de mate van aantas ting beter in kaart te brengen. De uitkomst van het onder zoek zal aangeven welke delen van het rioolstelsel direct moeten worden vervangen en in hoeverre sprake is van een verkorte levensduur van an dere delen van de riolering. Onderzoek Om de aansprakelijkheidsstel ling te kunnen onderbouwen, heeft het gemeentebestuur ook opdracht gegeven voor een milieukundig onderzoek van het rioolstelsel van de Lasso. Het doel van dit onderzoek is aan te tonen welke reactieme chanismen en -omstandighe den hebben geleid tot de aan tasting van het riool. Tot slot moet een milieukundig bo demonderzoek aantonen of de bodem ter plaatse van het ka potte riool is verontreinigd door rioolwater. In dat geval zullen hoge kosten moeten worden gemaakt voor sane ring van grond en grondwater. Het Conservenbedrijf Ruiten Troef maakt de laatste jaren een stormachtige ontwikkeling door. Het oude familiebedrijf is overgenomen door Cebeco Handelsraad en enige weken geleden nam technisch direc teur J. van Ruiten ontslag. Het bedrijf wordt al geruime tijd geleid door B. Hogt, die door Cebeco als interim-manager is aangesteld. Hogt laat weten dat Ruiten Troef zich gaat spe cialiseren in groente in glas. „Als we dit jaar voldoende rendement halen, blijven we voor Roelofarendsveen behou den". Ruiten Troef wordt or ganisatorisch samengevoegd met het andere Cebeco-conser- venbedrijf Petersburg in Noord-Scharwoude. Voor een uitgebreide ag^ voor de komende dagen,l men „UIT", de gratis wekel) ge van deze krant. F BIOSCOPEl LEIDEN LUXOR (Statical tel. 071-121239): Look wh< too (al); 19.00, 21.15. ,j STUDIO (Steenstraat 39, teF Rookie (12); 19.00, 21.15.it ook 14.30 Onfatsoenlijk (12); 19.00, 21.15. Sleeping enemy (al); 19.00, 21.15 14.30. Dances with wcr 20.00. Silence of the liii 18.45, 21.15. wo. 00k 14.lit les, de film, het geheim vifi derlamp; wo. 14.30. «l (Breestraat 31. tel.071-123T no de Bergerac (al); 19Je REX (Haarlemmerstraat1 071-125414): Pruimenblwjr 20.00. ALPHEN AAN DEN RIJN y NEMA (Van Boetzelaerstri 01720-20800): Look whr too (12); 18.45, 21.30. wo.j Silence of the lambs (in 21.15. wo. ook 13.30. the enemy (al); 18.45, 21.1 i (al); o. 14.» VOORSCHOTEN (Schoolstraat 69, Godfather III (16); ma. t/m| Three man an a little la< 15/5 15.45. Eline Vere (a! do. 20 15. Teenage Ninja T wo. 15/5 14.00, 15.45. 1 KINDERVOORSTELLINGEN kleine zeemeermin; wo. lH DEN HAAG ASTA: 1 (S 3463500): The Doors (1 18.45, 20.30. ASTA 2: 14.00, 18.45, 21.30. AS ces with wolves (al); 14 BABYLON 1 (naast Den traal tel. 3471656): Greet 14.00, 18.45, 21.30. BA Scenes from a mall (1 18.45, 21.30. BABYLON nings (al); 14.00, 18.45, 2 NEAC 1 (Buitenhof 20, tel The silence of the Lambs 18.45, 21.30. CINEAC who's taling Too (al); 14 21.00. CINEAC 3: Kill Cop (al); 18.45, 21.30. ma. 14.00. METROPOLE 1 laan, tel. 3456756): Dancet ves (al); 14.00, 20.30. MB 2: The godfather III (1 20.30. METROPOLE 3: soenlijke vrouw (16); 14 21.30. METROPOLE 4: Vere (al); 14.00, 18.45, 21 TROPOLE 5: Misery (1 21.30. ma. di. do. ook 14.( ON 1 (Herengracht 13, tel. Sleeping with the enemy 18 45, 21 30. ODEOf who's taling Too (al); 13 21.30. ODEON 3: The the lambs (16); 13.45, 18 ODEON 4: The Rookie 21.30. ma. di. do. o( HAAGS FILMHUIS: Zaal! gel at my table; 20.00. Za aouine; 19.30. The death aster; 21.45. Zaal 3: Satui fever; ma. 19.30, 21.45. Bi di. 19.30, 21.45. A nous li Anglaises; wo. 19.30, 21; het leven voor de dood; d KINDERVOORSTELLINGEN AC 3: Ducktales; wo. 14.1 TROPOLE 5: Ducktales; t ODEON 4: Teenage Nin; wo. 13.45. DIENSTVERLENING APOTHEKEN De avond! diensten van de apothekei gio Leiden worden waj door de apotheken die ooi) dienst hebben. ONGEVALLENDIENST Zl ZEN LEIDEN Ongev elke dag Academisch Ziek halve van dinsdag 13.00 u. dag 13.00 u. (Diaconessenl nieken tel 155543, afdeling 175639) en van vrijdag 1! zaterdag 13.00 u. (Elisabi huis). De Geneeskundige Diens verhuisd van de Roodenb in Leiden naar de Cron 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERft GEBOREN KIND Hulpvi ongewenste zwangerschap der en kind. Bel tel. 071-8S 897762; 033-620244 (dit la mer is dag en nacht bereil BEZOEKUREN ZIEKENH Diaconessenhuis: Bezoek lijks van 14.30 tot 15.15 i 19.00 tot 19.45 uur. Kim dagelijks van 10.30 tot meer dan twee bezoekers Op de afdeling special car terecht van 10.30 tot 11. van 19.00 tot 19.30 uur. laatste twee afdelingen ba nen worden dient eerst overlegd met de dienstdi pleegkundige.* Sint Eli: kenhuis: Volwassenen da 14.00-14.45 u. en van 18.2 klasse-afdelingen ook 11. Kraamafdeling: dag. van u. en van 18.30-19.30 19.30-21.00 u. alleen vo Kinderafdeling dag. 15.0 CCU (hartbewaking) dag. 14.30 u. en van 19.00-19.1 sieve verpleging: dag. 14.30 u. en van 18.30-19.C Medisch Adviescentrum: ma. 19.30-20.30 u. in he beth-ziekenhuis. Endegt vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11. en 14.00-15.00 u.; eerste gehele dag. Jelgersmak gerenteam: za. en zo. 14. Opname: werkdagen 16.4 za. zo en feestdag. 10.0 14.00-16.30 u. Team A, C tot 21.00 u. met uitzonder handeltijden en etenstijdei misch Ziekenhuis: Voor ten (behalve kinderen) zijr kuren als volgt: Dagelijks u. en 18.30-19.30 u. Avoni afdeling verloskunde: 18.1 De Praematurenafdeling: en familie is na overleg mt doorlopend bezoek moge aan ernstige patiënten: w ernstige patiënten doorl zoek wordt toegestaan ka verpleegkundige hiervoc kaarten verstrekken. Ki zalen voor peuters, kleuta kinderen 15.15-17.00, b boxenafdeling: volgens af het verpleegkundig hoofd den kinderafdelingen: vi van opgenomen kinderen met verpleegkundig hoofi dere bezoekers van kindi neus- en oorheelkunde en 14.15-15.00 en 18.30-19.3 kunde en heelkunde: 14. 18.30-19.00. Rijnoord Dagelijks 14.30-15.15 u. 19.30 u. Extra bezoek ha 11.00-11.30 u. Extra be: kraamafdeling: 19.30-20.3 afdeling 15.00-15.30 u. ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATI OPVANG (Koornbrugstet EK Lelden, tel 254810.; over en aanmelden voo vang in Leiden. Geopend dag 9-12. MELDLIJN AGRESSIE EN NATIE HOMOSEXUALITI 221008. zo. 20-24. RAAD VAN ARBEID H 306, Leiden, tel 071-8993 geopend ma. t/m vr. 9-12 Telefonische informatie bijslag: 8-12 u.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10