Politiehond bepaalt carrière Lee Sharpe Bestuurders hebben boter op hoofd ONDER DE LOEP Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! -DRT iir CcidócSouoant DINSDAG 14 MEI 1991 PAGINA 7 -pakers Salov en Short y|en de overwinning j^ERDAM Valeri Salov en Nigel Short de eindzege in het Vijfde Spaarbank- ^ktoernooi in Amsterdam. Via remises in de Mi ronde brachten de Rus en de Brit hun to- b 6 uit 9 en bleven daarmee onbereikbaar |Gari Kasparov. De wereldkampioen won fen in de laatste ronde van Ljubojevic, die jtijdcontrole tot de conclusie kwam, dat hij 'vin meer kon verroeren. Met een score ,1/2 uit 9 verloor Kasparov uiteraard flink fin zijn torenhoge elo, maar hij smaakte in val het genoegen de andere K (Karpov) te in ingehaald. Met zeven remises en slechts pverwinningen deden de twee K's nooit hee in de strijd om de eindzege. „Ik was jaar voor het grote gevecht", verontschul- iKasparov zich. Ruud Gullit weer geopereerd aan knie ANTWERPEN Ruud Gullit is gistermiddag voor de vierde keer in iets meer dan twee jaar geope reerd aan zijn rechterknie. De Bel gische arts Marc Martens, die de 28-jarige Nederlander reeds eerder hielp, haalde een stukje los kraak been uit het gewricht weg. Het deel van de meniscus was daar na de eerdere ingreep achtergebleven. De chirurg verwacht dat Gullit over twee maanden zal kunnen deelne men aan de voorbereiding van AC Milan op het nieuwe seizoen. Gullit mist door de ingreep wel de EK- kwalificatiewedstrijd van het Ne derlands Elftal op 5 juni in Helsin ki tegen Finland. Steun voor Lilipaly in pleidooi Ruud Krol DEN HAAG De Tweede Kamer vindt het te gek voor woorden indien oud-in ternational Ruud Krol een contract als oefenmeester van het Zwitserse Servette mis zou lopen omdat de KNVB moeilijk doet over een trainersdiploma voor de gelouterde ex-voetballer. De Kamerle den Dees (VVD) en Frissen (CDA) steu nen hun PVDA-collega Lilipaly, die eerder bij minister d'Ancona van WVC pleitte haar invloed bij de KNVB aan te wenden om de 83-voudige international alsnog aan het felbegeerde papiertje te helpen. Servette wil Krol wel voor drie jaar contracteren, maar dient op last van de Zwitserse voetbalbond in zee te gaan met een gediplomeerde coach. De club heeft 24 mei als dead-line gesteld. Avanti maakt competitie af HAZERSWOUDE De noodlij dende tafeltennisclub Avanti maakt het seizoen normaal af. De vijf spelers van het mannen- team besloten gisteren alsnog deel te nemen aan de nacompeti- tie De twee internationals Trin- ko Keen en Casper Mol hadden met hun ploeggenoten Merijn de Bruin, Michel de Boer en Vasile Florea gedreigd de nacompetitie te boycotten. Het vijftal wilde niet meer voor Avanti spelen, omdat de Stichting Toptafelten- nis Hazerswoude haar contrac tuele verplichtingen jegens hen slechts ten dele was nagekomen. Olympia's Ronde mijdt Limburg LISSE Olympia's Ronde van Nederland, de negen- daagse wielerwedstrijd voor amateurs van 18 tot 26 mei, heeft weer een sluitende begroting. Voorzitter René Kottman van de Stichting Olympia's Tour maakte gisteren op de persconferentie in Lisse bekend dat er volledige dekking is voor de uitgaven, die op 350.000 gulden ge raamd worden. Het experiment van vorig jaar, met een aan komst in Zottegem (Bel) wordt herhaald, waarbij erkende heu vels als De Muur van Geraardsbergen, de Kluisberg en de Mo lenberg zijn opgenomen in het parkoers. De Vlaamse heuvels dienen als vervanging voor het Limburgse heuvelland, dat uit de Ronde is verdwenen. Limburg overslaan heeft voor de organisatoren, stuk voor stuk amateurs, iets met de financiën te maken. Al jaren kostte het moeite de zaken in Limburg rond te krijgen. Kottman: „Iedere wedstrijd die in Nederland natuurlijke hindernissen zoekt, komt in het Zuiden van Limburg terecht. Het is begrijpelijk dat men daardoor in Limburg een beetje blasé wordt". OTTERDAM Bryn aette de politiehond die in het begin stond van carrière van Lee ïarpe, Manchester Uni- |ds talentvolle links- piten, voor wie de ver- gdiging van Barcelona ^rgenavond in de fina- van de Europa Cup II jzonder op haar hoede 1 moeten zijn. yn was direct verantwoor- lijk voor het voortbestaan h Torquay United in de }rde divisie van de league indirect voor het'contract t het kleine clubje kon nbieden aan Lee Sharpe, door alle grote clubs uit nabije en verre omgeving pr het hoofd was gezien, f jaar geleden had de her- r met zijn baas 'dienst' op t veld van Torquay United voor de laatste wedstrijd van het seizoen tegen Crewe Alexandra. Torquay, op de hoogte van de kwaliteiten van de scholier Sharpe uit Birmingham, had een gelijk spel nodig om in de vierde divisie te blijven. De degradatie naar de Vaux- hall Conference was nog slechts een kwestie van tijd bij een voorsprong van 2-1 voor Crewe. Tot verdediger McNichol iets te dicht in de buurt van hond en politie man kwam. Bryn, ook een beetje opgewonden door de spanning in het stadionnetie van Torquay, hapte in de dij van McNicholl. Raak. De verdediger kreeg zestien hechtingen om de wond te dichten. Het duel werd on derbroken en in de laatste se conden van de blessuretijd maakte Torquay gelijk. Op doelsaldo bleef de club in de vierde divisie. Devon vierde feest. Alleen McNicholl, die de pijn nog voelde, deed niet uit volle borst mee. Torquay bleef een mini-modale club in de lea gue en durfde te investeren in Sharpe, die was afgewezen door Aston Villa, Birming ham City en West Bromwich Albion. Voor 29 pond en vijf tig pennies (net iets meer dan honderd gulden) per week kwam Sharpe als 'leerling' naar Torquay. De club, die nog de dreiging voelde van West Bromwich dat Sharpe ook voor een proefperiode had opgeroepen, zette de zaken een beetje naar zijn hand door de links buiten in de kennismakings periode van twee weken ver schrikkelijk af te knijpen. „Wij hebben hem in die tijd bloed en tranen laten zwe ten", vertelde de toenmalinge aanvoerder John James. „Na die periode had hij West Bromwich weinig meer te bieden. Tegenover Sharpe was het misschien niet hele maal eerlijk, maar wij heb ben het gedaan in het belang van onze club". Wonder Torquay United, niet te rijk gezegend met voetbaltalent onder zijn werknemers en evenmin met financiële mid delen, heeft slechts kort ge profiteerd van Sharpe, maar er wel bijna drie-kwart mil joen gulden aan overgehou den. Manager Stuart Morgan noemt het nog altijd een wonder dat Sharpe naar Tor quay kwam. „Ik wist niet wat ik beleefde die eerste keer dat ik hem als school jongen in actie zag. Ik zal nooit kunnen begrijpen dat de grote clubs hem hebben laten lopen". Drie jaar geleden maakte Manchester United iets goed De selectie van Manchester United trainde gisteren in Nieuwerkerk. van het gemis. Op zijn zeven tiende verjaardag werd hij overgenomen van Torquay voor 200.000 pond. Zo'n ze ven ton in Nederlandse gul dens voor een speler die een goed jaar eerder voor niets ■had kunnen worden binnen gehaald. Manager Alex Ferguson, die de dubbeltjes niet iedere keer behoeft om te draaien, had geen moeite met die investe ring. Het was tenslotte maar iets mëer dan één procent van het geld dat hij de laatste jaren voor nieuwe spelers heeft uitgegeven. Lee Sharpe is op weg naar de absolute top. Hij is de jongste speler die gekozen werd voor Engeland-onder 21. Hij werd gekozen tot jeugdspeler van het jaar en debuteerde in het A-elftal tegen Noord-Ierland. George Taylor, de Engelse bondscoach, ziet hem als op volger van John Barnes van Liverpool. De eindronde van het toernooi om het Europese kampioenschap van 1992 kan, na de Europese bekerfi nale van morgen tegen Bar celona, zijn volgende optre den worden op het grote in ternationale podium. Hten op hol in Vuelta in de achtervolging op het wielerpeloton. Dat voorval deed zich gisteren voor tijdens ^le van Spanje, waarin Guido Bontempo de ritzege voor zich opeiste. De Nederlander Gerrit 3 zag eerder een ontsnappingspoging strandden. Hij eindigde als vijfde achter de Italiaanse Mauri bleef leider. FOTO: EPA ROTTERDAM De Eu ropa Cupfinale van mor genavond in Rotterdam tussen Barcelona en Man chester United is er één met een aantal pikante tintjes. De vanwege van- dalisme-gevaar veelbe sproken ontmoeting kan een botsing van twee cul turen worden genoemd. Het atletische, energieke en temporijke Britse spel contra het artistieke, tech nische en theatrale Latijn se voetbal. De laatste confrontatie tussen die twee stijlen op dit niveau, Liverpool-Juventus, eindigde in 1985 in een nooit te verge ten drama: 39 doden en talloze zwaar gewonden. De inzet dit maal is zonneklaar: het presti ge van onderhavige sport in het algemeen en de toekomst van de Engelse tak in het bij zondér. Een niet gering per spectief, waarin de Kuip in Rotterdam zich morgenavond ziet geplaatst. Een maandje geleden dreigde zich even een ietwat dramati sche ontwikkeling voor te doen toen Barcelona aan Ju ventus werd gekoppeld voor de halve finales van het Euro pa Cuptoernooi der bekerwin naars. Een herhaling van de tragische confrontatie van zes jaar geleden hing daardoor in de lucht; met Manchester Uni ted als Engelse partner in een dan zonder twiifel met de no dige reserve bekeken eind strijd in Rotterdam. Barcelona schakelde evenwel de histo risch beladen opponent uit Tu rijn uit en voorkwam daarmee een duel, dat van nóg meer ac centen zou zijn voorzien dan de ontmoeting van morgen avond al is. In Zürich werd in de UEFA- burelen opgelucht ademge haald, maar niet voor lang. Want ook een treffen tussen Manchester United en Barce lona betekent een testcase voor de 'soliditeit' van de En gelse voetbalfans, die vanaf volgend seizoen in nog grote ren getale dan tijdens het nu bijna voorbije voetbaljaar Eu ropa zullen gaan overstromen. Als het onverhoopt morgen in Rotterdam toch weer uit de hand zou lopen kan dat directe gevolgen krijgen voor de af vaardiging van Engelse clubs in Europese bekertoernooien komende jaargang. Merkwaardig In dit verband kan zich dan weer het merkwaardige feno meen voordoen van de 'selec tieve benadering'. Slechts wandaden van voetbalsuppor ters binnen het stadion en in de directe omgeving daarvan zijn een maatstaf voor de (voetbal)autoriteiten. Wat van dalen in stadscentra aanrich ten vóór en na afloop van voetbalwedstrijden telt in elk geval voor de UEFA door gaans niet mee en wordt in de praktijk door de plaatselijke overheden ook niet aangegre pen om disciplinaire maatrege len tegen clubs te eisen. Voorbeelden daarvan liggen voor het oprapen met wange drag van aanhangers van de nationale Engelse ploeg de af gelopen jaren, vooral bij het WK van 1990 in Italië. Recen telijk nog zorgden de hooligans in Turkije voor tumult, maar door zich in het stadion rede lijk rustig te presenteren ble ven die incidenten buiten het gezichtsveld (of: oogkleppen) van de UEFA. Net als de on geregeldheden met uitgere kend de fans van Manchester United, die door de de Engelse bond (FA) en de eigen p.r.-or- ganen als 'keurig' worden af geschilderd, in Montpellier. Daar werkten de Mancunians één van de duels af op weg naar Rotterdam. Over de wan daden van de aanhang van de 'Red Devils' in de Zuidfranse stad, waar de plaatselijke hore ca het slachtoffer werd, kwam nauwelijks iets tot niets naar buiten. Y olksverhuizing Tegenwoordig werken sport en stadsautoriteiten intensief samen waar het gaat om de voorbereiding op een volks verhuizing, die gepaard gaat met zo'n sportontmoeting als een Europa Cupfinale. Alle mogelijke maatregelen worden doorgesproken en vastgelegd, van vervoersproblemen tot al- colholmisbruik. Maar van een gezamenlijk follow-upbeleid is nog steeds nauwelijks sprake. Een stadsbestuur, dat misdra gingen van fans bij de Europe se voetbalunie rapporteert en op maatregelen aandringt te gen betrokken clubs, moet zich nog melden. Hetgeen waar schijnlijk heeft te maken met het risico dat niet één stad zich uit de markt wil prijzen bij een volgende gelegenheid. Een noodkreet achteraf kan in dat verband ook al gauw worden uitgelegd als brevet van on vermogen en dat etiket plakt niemand zich zelf graag op. Er is derhalve nogal eens sprake van een portie boter op het hoofd van de nodige bestuur ders. Blankenstein wil ook in spelershome NIEUWEGEIN Scheidsrechter John Blan kenstein wil meer en di recter contact tussen prof voetballers en arbiters in Nederland. Hij deed een concreet voorstel daartoe op de algemene ledenver gadering van de VVCS, de belangenorganisatie van betaald voetballers. „Het getuigt van bekrompen heid", zei Blankenstein giste ren in Nieuwegein, „dat een scheidsrechter na een wed strijd niet in het spelershome mag komen". De arbiter kreeg bijval van international Erwin Koeman. „Ik denk dat het tot meer begrip voert wanneer er na de wedstrijd eens kan wor den nagepraat over bepaalde situaties". 'Koops vervangt Jan Wiebe Last AMERSFOORT Arie Koops is de nieuwe schaatstrainer voor de vrouwen allround-se lectie. De 27-jarige Koops is de opvolger van Jan Wiebe Last, die het vorige maand voor ge zien hield. Koops verzorgt al twee jaar de conditietraining van de mannen- en vrouwen- ploeg en zal dat ook blijven doen. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 1, 22.46 uur: Impact, do cumentaire over plotse dood bi) spor- Nederland 2, 19.25 uur: Heilige koe, auto- en motorsportmagazine. Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. BBC 1, 21.30 uur: Big Break, snooker. Sportnet, 18.00 uur: Sport. MORGEN Duitsland 2, 13.00 uur: Open Duitse tenniskampioenschappen vrouwen. Rai Uno, 14.30 uur: Open Italiaanse tenniskampioenschappen. Sportnet, 08.00 uur. Sport. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (woensdag aanvang 14.30 uur) luiden: le koers: 1. Elu de Lucia, 2. Famous Marco, 3. Forvette H (8-5-2). 2e koers: 1. Watermill Olymp, 2. Bonny, 3. Watermill Hill (2-6-1). 3e koers: 1. Flushingmeadow, 2. Flaim David, 3. Eleazar Belwin (9-1- 7). 4e koers: 1. Astrakhan Lad, 2. Musa- biq, 3. Blakey Delta (2-6-3). 5e koers: 1. Furie Star, 2 Floras, 3. Edo Quick (4-5-6). 6e koers: 1 Damiaan S, 2. Fighting Champ, 3. Hills Mr Brown (5-2-6). 7e koers: 1. Flora W, 2. Evergreen V, 3. Donar Uithuizen (2-6-8). Be koers: 1. Coran, 2. Mister Lou, 3. No Doubt (1-10-5). 9e koers: 1 Boko's Dream, 2. Chari table, 3. Barry Rijnstroom (7-3-10). li ib het geluk gehad van Jen beetje te hebben en it alles juist genoeg. Ik piet zoals Scifo met 15 ide bewegingen drie, passeren. Ik kan koppen, maar ben pecialist als Geels. Ik ;oren maar niet zoals jWat ik wel heel goed overzicht. Ik zie altijd verder en dat heeft h tot een deftig voet- jemaakt". En: „Assis- jeugdtrainer bij Brug- j zou een aardig begin len heeft hier gezegd: Pgt nooit meer weg. Er v<?} °P papier gezet, maar "ipnk gemeend, dus er- ik er wel op". ^international Jan ^ênans in Vrij Neder- vo( de, ^ejj Israël geboren bevol- v%g en ziet niets in deze daZe begrijpen het ook nëbksen is voor hen het ectigen van elkaar. is het geen wonder aar| de nationale ploeg §^n jongen (Ben v'( in Israël is geboren. jt komt uit Rusland", nd&elische bokser lako- dritli in het Algemeen den ook. Eigenlijk heb ik de sport heel lang als een dolletje beschouwd. In mijn geboorteland lachte iedereen om m'n postuur. Wanneer het op vechten aankwam, stond die magere Dias er in eens. En dan sloeg ik ze soms half dood, ha ha". Bokser Miguel Dias in het Algemeen Dagblad. „De Ronde van Krommenie is beter georganiseerd. Ik word een beetje naar van die Vuelta. Mijn grote ongenoe gen ligt op het zakelijke vlak. Deze ronde wordt niet geor ganiseerd door een wieler organisatie, maar door een paar snelle jongens van een reclamebureau die op een agressieve manier zo veel mogelijk mensen geld uit de „Libero kun je op je 32e ook nog worden. Ik wil gewoon naar een goede club. Een club die minstens Europees speelt. Dat kan ook best in Frankrijk zijn. Montpellier, Metz en Auxerre worden al genoemd. Ik kon op een ge geven moment ook naar Be- tis Sevilla, maar dat staat stijf onderaan in Spanje. Sportief vind ik dat niet interessant. Ik moet nu de juiste keuze maken. Over twee of drie jaar krijg ik die kans niet meer. Het is nog niet te laat. Van Wouters zeiden ze toch ook dat hij te oud was toen-ie naar Ajax ging?". Peter Bosz van Toulon in Voetbal International. „Niemand praat mij aan dat het zonde van het geld is ge weest. Ik heb er elke minuut van genoten. Ik ga het mis sen. Dat kan niet anders. Maar ik ben aan'verandering toe. Ik zeg al jaren dat ik er mee stop, maar ik voel dat het nu tijd is. Ik zal het veld deze zomer mijden, omdat ik er dan misschien spijt van krijg. Ik heb geen team meer, in plaats daarvan een leven vol herinneringen". Honkbalcoach Bob Sulli van van de Sullivans in Trouw „Als je voor gek versleten wordt, heb je een voorsprong. Ik heb tot mijn 28e een apart leven geleid. Ik had kind noch kraai en leefde van de lucht. Vijf jaar heb ik geen schoenen gedragen, had ik een grote leren hoed op m'n kop, een groot koperen kruis voor m'n borst en sliep ik op de grond. Verder had ik een bril zonder glazen. Als ie mand dan verbaasd keek, pakt ik die van mijn neus en begon de denkbeeldige gla zen schoon te maken". Judo-coach Peter Ooms in de Volkskrant. „Ik heb weinig contact met hem, we praten niet veel. Ik hoef ook niet zoveel van hem te weten. Hij is gewoon een egoïstische spits die is ge fixeerd op het maken van doelpunten. Als hij de bal heeft, ziet hij in feite alleen de goal. Dan schrikt hij in eens wakker, vervolgens maakt hij de actie. Waarom doe je dat niet vaker?, denk ik dan. Laat je eens een keer zakken op het middenveld, maak eens een keer een één twee". PSV-spits John Bosman in Voetbal. „Ik beschadig niemands re putatie. Niet van een speler, een trainer of een scheids rechter. Ik verwacht daarom van anderen hetzelfde. Als speler, manager, en bonds coach heb ik me ruim veertig jaar in het topvoetbal staande kunnen houden. Door ex treem hard te werken en ex treem veel discipline te to nen. Dat is m'n trots en daar moet niemand aankomen. Niemand!" Coach Bobby Robson van PSV in de Telegraaf. SPORTUITSLAGEN HONKBAL Amerikaanse competitie National league: Cincinnati Reds-Chicago Cubs 5-3, New York Mets-San Francisco Gi ants 4-2 (12), Atlanta Braves-Pittsburgh Pi rates 6-1, St Louis Cardinals-Houston Astros 7-3, Philadelphia Phillles-Los Ange les Dodgers 7-3, Montreal Expos-San Diego Padres 8-6. Standen, east division: 1. Pitts burgh 19-11, 2. New York Mets 17-12, 3. St Louis 16-14, 4. Montreal 15-15, 5. Chicago 15-16, 6. Philadelphia 14-17. West division: 1. Atlanta 15-12, 2. Los Angeles 15-14, 3. Cincinnati 15-14, 4. San Diego 15-16, 5. Houston 12-17, 6. San Francisco 10-20. American league: New York Yankees- Oakland Athletics 10-8, Cleveland Indians- California Angels 4-1, Toronto Blue Jays- Chicago White Sox 4-2, Texas Rangers- Boston Red Sox 12-5, Minnesota Twins-De troit Tigers 8-3, Kansas City Royals-Milwau kee Brewers 6-4, Seattle Mariners-Baltimore Orioles 5-4. Standen, east division: 1. Bos ton 18-10, 2. Toronto 19-13, 3. Detroit 16- 13, 4. Milwaukee 13-16, 5. Cleveland 11-15, 6. New York Yankees 10-17, 7. Baltimore 10-18. West division: 1. Oakland 18-11, 2. Seattle 17-14, 3. Chicago White Sox 14-13, 4. Minnesota 16-15, 5. California 15-15, 6. Texas 12-14, 7. Kansas 12-17. PAARDESPORT Koersen van Alkmaar 1e koers, 2380 m: 1. Fellow H (C. Verhoe- ve) 3.16,6 - 1.22,6, 2. Esta Baker, 3. Dento Surprise. Toto: winnend 2,80 plaats 1,60 2,10 koppel 7,10 trio 140,70. 2e koers, 2040 m: 1. Florls S (R. Heynen) 2.46.0 - 1.21.4, 2. Fuji, 3, Flylngfish. Toto: winnend 2,30 plaats 2,00 5,80 koppel 23,70 trio 321,20. 3e koers, 2040 m: 1. Charismatic (H. Grift) 2.44.1 - 1.20,4, 2. Fire Buitenzorg, 3. Endens Pleasure, 4. Fatal Action. Niet gestart: Fine Hazelaar. Toto: winnend 2,60 plaats 2,20 2,90 koppel 21,00 trio 185,70 kwartet 736,90. 4e koers, 2040 m: 1. Elegant D (R. Pools) 2.43.2 - 1.20,0, 2. Every Mendel, 3. Droom Westfrisia. Toto: winnend 2,90 plaats 1,60 2,30 koppel 11,50 trio 122,00. 5e koers, 2040 m: 1. Erik (M. Hoogland) 2.45.3 -1.21,0, 2. Elton Buitenzorg, 3. Eagle Buitenzorg. Toto: winnend 4,70 plaats 3,50 3,10 koppel 28,00 trio 325,30. 6e koers, 2040 m: 1. Derby Star (R. Hey nen) 2.44,0 - 1.20,4, 2. Don Corleone, 3. Cosmo, 4. Casimir Durbin. Niet gestart: Ce real. Toto: winnend 5,50 plaats 1,70 2,10 koppel 11,20 trio 69,90 kwartet 533,50. 7e koers, 2040 m: 1. Davidof Groenhof (H. Grift) 2.45,7 -1.21,2, 2. Eusebio Tornado, 3. Carryon Mendel. Niet gestart: Beatrijs. Toto: winnend 1,90 plaats 1,20 1,20 koppel 2,30 trio 14,30. 8e koers, 1700 m: 1. Elisabeth Boko (G. Hulleman) 2.14,3 -1.19,0, 2. Elton Prince, 3. Corleone Star. Niet gestart: Chambrefille, Elias. Toto: winnend 2,40 plaats 1,90 2,00 koppel 5,60 trio 7,40. 9e koers, 2040 m: 1. Domingo Supreme (C. Wortel) 2.41,1 - 1,18,9, 2. Dehoeve Prin cess, 3. Drieske M, 4. Cya van de Lente. Niet gestart: Ayres Vryennesse, Aida Oost- land. Toto: winnend 2,40 plaats 1,90 1,70 koppel 81,0 trio 32,40 kwartet 434,80. 10e koers, 2040 m: 1. Amor O (J. Oor- thuijsen) 2.39,8 - 1.18,3, 2. Dancing Bos- zorg, 3. Always Again. Toto: winnend 7,80 plaats 2,20 1,80 koppel 21,90 trio 127,10. 11e koers, 2380 m: 1. Cruise Missile (C. Loman) 3.12,7 - 1.21,0, 2. Dorothe Pluto, 3. Zo Boy Rose. Toto: winnend 3,20 plaats 2,30 4,20 koppel 38,00 trio 203,70. Elfde koers, 2040 m: 1. Durban uit Uden (W. Duivenvoorden) 2.45,5 - 1.21,1, 2. Assured, 3. Ciske Buitenzorg. Toto: winnend 3,70 plaats 2,00 1,50 koppel 4,10 trio 165,80. W5: 2-2-3-5-5. Uitbetaling: 434,80. Omzet: 5.000. SCHAKEN Toernooi in Amsterdam 9e en laatste ronde: Ljubojevic (Joe)-Kaspa- rov (Sov) 0-1, Goerevitsj (Belj-Kortsjnoi (Zwi) 1/2-1/2, Salov (Sovj-Hjartarsson (IJs) 1/2- 1/2, Karpov (Sov)-Short (GBr) 1/2-1/2, Tim man (Ned)-Van der Wiel (Ned) 1-0. Eind stand: 1. Salov en Short belden 6 pnt, 3. Karpov en Kasparov belden 5 1/2 pnt, 5. Kortsjnoi 4 1/2 pnt, 6. Hjartarsson en Tim man beiden 4 pnt, 8. Goerevitsj 3 1/2 pnt, 9. Ljubojevic en Van der Wiel beiden 3 pnt. TENNIS Open Italiaanse kampioenschappen 1e ronde: Volkov (Sov/15)-Slemerlnk (Ned) 6-7 6-3 6-2, Woodforde (Aus)-Gllbert (VSt/8) 3-6 6-2 6-4, Muster (Oos)-Mansdorf WIELRENNEN Ronde van Spanje 15e etappe: 1. Bontempi (Ita) 219,5 km in 5.40.05 (gem: 38,726 km/u), 2. Elliott (GBr), 3. Americo da Silva (Por), 4. Manin (Fra), 5. De Vries (Ned), 6. Aja (Por), 7. Galnetdinov (Sov) allen z.t. als Bontempi, 8. Renard (Spa) 0.08, 9. Miguel Diaz (Spa), z.t„ 10. Mora (Col) z.t., 11. Raab (Dui) 0.32, 12. Skibby (Den), 13. Van der Poel (Ned), 14. Rooks (Ned), 15. Ripoll (Spa), Nederlanders: 22. Van Orsouw, 24. Arntz, 34. Bouwmans, 39. Cordes, 45. Van den Akker allen z.t. als Raab, 82. Talen 1.39, 84. Van Poppel 11.04, 85. Jan Siemons z.t., 109. Lubberdlng z.t., 114, Suykerbuyk z.t„ 115. Beuker z.t. 117. Jakobs z.t., 118. Hermans z.t. 125. en laat ste Ducrot 16.45. Klassement: 1. Mauri (Spa) 58.08.28, 2. Lejarreta (Spa) 1.43, 3. Echave (Spa) 2.16, 4. Induraln (Spa) 2.33, 5. Parra (Col) 2.36, 6. Alcala (Mex) 3.27, 7. Ruiz Cabestany (Spa) 4.08, 8. Fuerte (Spa) 4.25, 9. Chozas (Spa) 6.23, 10. Rincon (Col) 6.39, 11. Cordes 6.55, 12. Oegroemov (Sov) 8.13, 13. Rooks 8.31, 14. Ivanov (Sov) 9.13, 15. Skibby (Den) 9.36, 22. De Vries 13.54, 43. Bouwmans 25.51, 50. Van Orsouw 31.14, 76. Suykerbuyk 47.18, 81. Van der Poel 48.25, 85. Van den Akker 50.39, 87. Talen 52.48, 92. Arntz 57.13, 111. Lubber- ding 1.07.56, 116. Ducrot 1.12.18, 117. Van Poppel 1.12.56, 118. Beuker 1.12.58, 122. Jakobs 1.23.39, 123. Hermans 1.29.55, 125. en laatste Jan Slemons 1.34.04. Vredeskoers 8e etappe: Klodzko-Tschenstochau: 1. Brlcaud (Fra) 198 km 5.15.29, 2. Conté (Ita) 0.15, 3. Winter (Dui) 0.18, 4. Purmensky (Tsj) 0.21, 5. Knook (Ned), 6. Platek (Pol), 7. Rajch (Pol), 8. Augustln (Dui), 9. Brkovic (Joe), 10. Mickiewicz (Pol) allen z.t, als Pur mensky. Klassemer Baranowskl (Pol) 0.03, 3. Llptak (Tsj) 0.14, 4. Espinosa (Col) 0.44, 5. Mickiewicz 0.51, 6. Davidenko (Sov) 1.00. Ronde Dupont 4e etappe: 1. Anderson (Aus) 128 km 3.14.23, 2. Mlonskle (VSt), 3. Zamana (Pol); 4. Kietel (VSt), 5. Phinney (VSt), 6. Boden (Dui), 7. Debacker (Bel), 8. Hietannen (Dui), 9. Lukaszewicz (Can), 10. Fraser (Can), 12. Oravetz (VSt), 14. Kelly (Ier), 18. Lemond (VSt) allen z.t. als Anderson. Klassement: 1. Oravetz 17.07.33, 2. Breu- klnk (Ned) op 0.03, 3. Aldag (Dui) 0.07, 4. Jullch (VSt) 0.11, 5. Engleman (VSt) 0.17.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7