S keert 3rug naar e afdeling wede start Bataven in atletiekcompetitie Degradatie voor LSG en Philidor olleyballers RVV en Leython naar finale districtsbeker VNL klimt naar KNVB I 4RT CeidóeSou/uwt MAANDAG 13 MEI 1991 PAGINA 19 'fj)EN De volleybal- 'ofvan RVV behaalden bjdag in sporthal Wa stes de finale van de n |ctsbeker voor de 1 De Rijnsburgers iegen in een goede rijd concurrent Ren- ZVH 3 in drie sets De dames van Ley- gaan misschien op naar de troostprijs. g teiderdorpse dames ien van eersteklasser RVV met 1-3 en kunnen in de bekerfinale nog iets van het teleurstellend ge ëindigd seizoen goedma ken. RVV startte in de halve be kerstrijd tegen Rentokil/ZVH 3 matig. De met name in de service en pass falende Rijns burgers liepen al snel tegen een 2-9 achterstand aan. On der aanvoering van spelverde ler Ronald Boers kwam de ploeg van trainer/speler Mar tin Broere terug en trok de stand gelijk bij 10-10. Enige ir ritatie van de Zevenhuizena- ren aan de goedleidende scheidsrechter Spoormakers legde RVV de winst in de schoot (15-11). In de tweede set ontstond een gelijkopgaande strijd met een wisselvallige service aan beide zijde. Een bevlieging van Martin Broere aan het einde van de set lever de RVV een nipe 15-13 setzege op. In het derde bedrijf begon nen de Rijnsburgers te gemak zuchtig. Rentokil/ZVH speelde echter te wisselvallig om te profiteren. Ronald Verhey verving de met een spier- scheurje uitgevallen Ronald Broers. De getergde Cees van de Meent besliste de set met een sterke servicebeurt (15-11). De tegenstander in de bekerfi nale die over twee wedstrijden wordt verspeeld is het Wad- dinxveense Be Fair. De Ley- thon-dames had weinig moei te met eersteklasser RVV. De Leiderdorpse promotieklasser was gehandicapt door het ont breken van Renate de Zwart, Helena Boonstra en Co Pronk. Rachel Wagemakers, Warja Kruithof, Tine de Bloois en Juliëtte Wassenaar namen de opengevallen posities goed waar. In de eerste set zette Leython de ploeg van hun aanstaande trainer Lieuwe van der Meulen onder druk met een goede service. Mede door een flink portie vechtlust was de eerste set via 7-15 een gemakkelijke prooi voor de ploeg van Vincent Henskens. In de tweede set kwam RVV goed terug. Leython had moei te met de strakke service en de tactische ballen van RVV. Het 15-10 verlies werd in de derde en vierde set hersteld. Onder aanvoering van de uit stekend spelende Juliëtte Was senaar plaatsten de Leider- dorpse dames zich via de set standen 4-15 en 7-15 voor de bekerfinale tegen de winnaar van het duel tussen Gemini- /Kangeroes 2 en Dosko. ls °JEN De dertiende van de veldcom- heeft meer duide- id gebracht waar ige verenigingen in volgend korfbaljaar spelen. TOP en ndo stelden hun in de overgangs- en derde klasse vei- et zeges over Sparta en Actief (9-15). inaïden moet straks iamco winnen om endatie naar de tweede te voorkomen. KNS de afdeling te- ladat zij verloor van (7-11). Pernix, De vflene en Fiks verde- Ji hun promotiekan- nieuwe overwin- maar de eerste Mclubs zijn ook nog eijkelijk van puntver- istan hun concurrenten 31a slotdag. na de pauze strafte Q et afzakken van Sparta paal eindelijk goed af grootte in vijf minuten (ar voorsprong van 6-4 )-4. De formatie van 1 korporaal had daarmee ^slissend gat geslagen en met hattricks voor line Winter, Frank Nij- en Ron van der Willik met 15-12 haar derde nning op rij, die goed z or lijfsbehoud. iePacta nam bij Quick af scheid van Henny Piket, die stopt met korfbal om bij Zui derkwartier als trainer in dienst te treden. Hij had met drie doelpunten nog eenmaal een belangrijk aandeel in de 6- 13 zege, waarvoor Wilma Neu teboom en Frank Peter de Haas ook drie treffers lever den. Aanvallend zat De Danaïden volledig vast tegen BEP, want in de tweede helft (4-7 rust) waren Paul Hüsken en Heiko Locher enkel uit strafworpen trefzeker. De eerstgenoemde stond in de beginaanval, die in twee eerdere beurten geen vuist kon maken (0-2 en 3-5) en door die schotloosheid viel er aan de achterstand weinig te verbeteren: 6-8 verlies. „Momenteel moeten wij roeien met de riemen die we hebben en blijkbaar hebben we rie men genoeg," concludeerde trainer Rob Siemer over Per nix, dat ondanks de afwezig heid van Heieen van Ommen en Peter Kuipers Tweemaal Zes gemakkelijk voor bleef. Negen van de twaalf spelers scoorden, waaronder Robin Arnoldus (2), Carla Kuipers, Kees Hortensius en Jeroen Waayenberg, die met 5-1 in het eerste kwartier de toon zetten voor een eenzijdig duel, dat in 15-11 zou eindigen. Door langdurig balbezit hield De Algemene Fiducia steeds onder druk om geduldig de beste scoringskansen af te wachten. Het twaalftal van Cor Gravekamp kwam in de tweede helft via Remco (2) en Annemieke Molloy, Alfred Hans Kooien probeert Raymond Slingerland onder korf aan te spelen. Tevergeefs, want KNS verloor met 7-11 van DKC en Lambooy en invaller Jeroen Weyermans van 2-4 (rust) op 4-9 en dat kwam de koploper van 2F niet meer te boven, blijkens de 5-11 eindstand. Zuiderkwartier leed na een goede start (3-0) tegen Hoog vliet zoveel balverlies, dat zij 4-5 (rust), 5-6 en 6-7 achter kwam. Aldo Spadon, topscorer met drie goals, Carla Akse, Kitty de Wit, Dirk Jan de Kreek en Erik van Lunteren zorgden alsnog voor een be nauwde 10-9 zege, temeer om dat de bezoekers in de tweede helft twee strafworpen misten. Even dreigde Fiks in de top per tegen Olympia in de ver drukking te komen, toen haar voorsprong in het vierde kwartier van 8-4 tot 8-6 slonk. Reinetta de Mooy zette met haar tweede en derde doel punt haar club weer in het goede spoor van 10-6 naar 12- 8, zodat het uitvallen van Theo Vreeken (goed voor vier tref fers) met een enkelblessure in de slotfase nog de meeste op- schuddding teweeg bracht. Het was kenmerkend voor de improductiviteit van KNS dat tegen DKC alle goals op die van Peter Zitman (3-5) na uit strafworpen voortkwamen. Hans Kooien en Raymond Slingerland maakten ieder driemaal vanaf de stip geen fout, maar dat kon een 7-11 nederlaag èn degradatie niet meer verhinderen. Sinds Crescendo is terugge keerd naar het vertrouwde recht toe, recht aan aanvals- spel, is het schot weer hele maal terug en dat resulteerde bij Actief in de tweede opeen volgende zege met dubbele cij fers: 9-15. Henk (3) en Wij nand Alberts (2), Debbie Blogg (2), Neel van Egmond, Ilone Lepelaar en Arno Kooloos wa ren verantwoordelijk voor de beslissende doorbraak van 3-4 via 3-7 (rust) naar 6-14 diep in de tweede helft. Tijdens de eerste helft bouwde Tempo met windvoordeel een 8-2 voorsprong op over Velo- citas, dat zelf aanvallend nau welijks uit de verf kwam. „Wij vertonen nog te weinig spel en beheersing van de korfbalpa tronen, het is allemaal te Foto: Henk Snaterse plichtmatig en met te weinig eigen inbreng," constateerde coach Wim van Poelgeest over zijn ploeg, die eerst na een half uur 6-1 scoorde. Marion Smeets en Paul Robert Nugte- ren maakten na de korfwisse- ling al gauw 8-4 en er waren genoeg kansen om het gat ver der te verkleinen, voordat Joke Boot en Marianne de Joode de marge van zes doel punten weer herstelden (10-4). In het laatste kwartier brach ten Nugteren (2), Jeroen van Driel, Bert van Ósnabrugge en Robert Schoof de spanning in de streekderby nog even terug met 10-9, maar in de resteren de twee minuten bleef het daarbij. J*SÈN De nieuwe yan de atletiekcom- ijtf laat nog duidelijker vajat elk niveau lager e je eredivisie de nodi- twfcportieve diepgang t0J Bataven werd in de beste van het zowel bij de meis- de jongens. Op lan- d nivo bleek de vrou- van Holland aan het grote rojtoe te zijn. tP promotiewedstrijd te de Bataven da- tstlechts starten. Ze lieten luizien dat eerste en twee- skSse zelfs op distriktsnivo (root- verschil is. Met .aijAstrid van Weijnen en igt van Duijn demon- 30[en een ongekende over- jr Astrid van Weijnen va) de speer goed en no- rgj 39.16 meter wierp en >n| van Duyn soleerde op )njmeter naar 2.14.5 minu ut felheid op de 100 me- tvwden van Marian Runci- ofzorgde haar de serie- bijn 15.7 seconden. Elkaar kwamen Marja d(ïboom en Tineke van Ji nog dicht bij winst, de 10.51.3 minuten ver- genoeg. Bij de heren vlam in de pan toen Lau aan de beurt was. lend als altijd kreeg de Iverkoper Vincent Hoek in,kielzog mee. Tot verbij- 5al van alles en iedereen La Lau zelf werd de laatste 300 meter lejelopen. Voor La Lau er een nieuw record np0.9 minuten in de boe seconden sneller dan irige record. In zijn was Rob Zuidwijck ipjtijd van 4.00.1 minuten in en ook Arnold van ioteerde een record met linuten. Gijsbert Rem- pakte net als La Lau inrecord. Hij deed het meter waar hij met [ing in 49.0 seconden lark van Bel liet zien in de eerste ploeg ge ile zijn door met 52.4 se- I zijn record te verbete- '^Phan van Velzen was lflj-84 meter speerwerpen jJmaar niet echt blij, ter- Dejt warme weer voor een e.ieit zorgde. Geen van de "vipers op de 5000 meter -m JP v- v -y, y~?i De 4 x 400 meter was voor AAV'36 een afknapper tijdens de start van de atletiekcompetitie.. kwam onder de 15.20 minuten, iets wat in de afgelopen 10 jaar niet is voorgekomen. Dichter bij huis waren de drie dames en heren ploegen uit de regio aktief. De dames van Holand startte na een slechte voorbereiding uitstekend met 50.27 seconden, maar daarna waren drie sterke dames niet voldoende voor een enigzins acceptabel ploegenresultaat. Yvonne van Dorp (200 in 24.76 seconden en 800 meter in 2.15.41 minuten), Jaqueline Baljet (wel goed met de kogel: 11.68 meter, maar triest met de discus) en Bianca Vermond (1.09.17 minuut op de 400 me ter horden) konden de ploeg triest genoeg niet verder dra gen dan naar de allerlaatste plaats, ruim achter de rest. De heren hebben het onge dacht goed gedaan. Vooraf wa ren er geen hordenlopers be schikbaar, maar de clubliefde van een tweetal oude getrou wen maakte dat die schand vlekken niet konden ontstaan. Remy Engwegen was in de ploeg de grootste man met 13.56 meter kogelstoten en 35.98 meter discus, terwijl ju nior Arjen Rijnsburger met 10.32 meter eveneens goed voor de dag kwam. De 50.20 meter speer van Bas in't Veld was ook goed voor veel pun ten. Op de 1500 meter waren Cor Brandwijk en Kees van Heaeringen met 4.02.03 en 4.03.50 minuten in verschillen de series aan elkaar gewaagd. Theo van der Veer was de eni ge die Tonny Dirks enige steun kon geven. Dirks had de „Ten Kate dubbel" van 1500 en 5000 meter op zijn pro gramma en kwam na een ij- zersterke 3.53.07 op de 1500 meter tot 14.18.40 minuten op de 5000. Van der Veer bleef met 14.25.09 als enige ook bin nen het kwartier. Jeroen Sun- ter vierde zijn rentree met een nette 11.13 seconden op de 100 meter, de vijfde tijd van de dag. Junior Fabian van den Barselaar noteerde een nette sprinttweekamp met 11.55 en 23.03 seconden. De diskwalificatie van Marco van Steijn op de 400 meter horden doet de Spartaan dit jaar geen pijn. Het sterke pres teren van de „jonkies" en het daarmee gepaard gaande ge prikkelde optreden van de ou dere garde compenseert de jammerlijke misser ruim vol doende. De jongste lichting Spartanen noteerde op de stee ple chase 9.30.94 minuten (Ma- rijn van der Ploeg), op de 1500 meter 4.02.25 minuten (Erik Bakker), sprong 3.60 polshoog (Richard van der Horst) en 6.81 meter ver (Stefan Mole naar). De oudere garde lijkt door dit aanstormende talent geprikkeld. William Augusti- nus haakte aan bij -Tonny Dirks op de 1500 meter en no teerde een fraaie 3.53.95 minu- FOTO: HENK SNATERSE ten. John van Loon kwam tot 15.14 op de horden en spurtte naar 11.36 seconden op de 100 en Perrry Vriesekoop haalde met 14.16 meter hinkstap- sprong uit. Mark Beelen pas seerde Nico van Noort bij het kogelstoten. Met 13.04 meter kwam de 11 jaar jongere Beel en 18 centimeter verder dan de stotende helft van de twee ling. De slingerende helft van de tweeling, Peter, heeft zelfs in het land geen tegenstand. Hij noteerde 60.06 meter. Nico is nog wel de beste discuswer per getuige zijn 44. 98 meter. Bij de dames kwamen de to- ponderdelen uit de armen van de werpsters. Astrid Ooster- meyer haalde 41.84 meter met de speer en Ingrid van den Heuvel liet zien hersteld te zijn van haar blessure door 13.75 meter kogel te stoten en 42.72 meter discus te werpen. Annet van Veldhuijzen pakte een tweede plaats op de 3000 meter in een tiende meer dan tien minuten, nadat zij eerder al 2.19.14 minuten op de 800 meter had laten noteren. De winst van Andrea van Velzen bij het hinkstapspringen telt niet mee, maar was wel leuk. Bij AAV'36 is de blunder van Marco van der Jagt niet al te hard aangekomen. Als laatste loper in de 4 x 400 meterploeg kwam hij winnend over de streep en uit pure blijdschap wierp hij voor het passeren van de finish het stokje in de lucht. Dat scheelt dus ruim 1400 punten want dat mag niet. Toch hoeft dit voor AAV geen nadelige gevolgen te heb ben gezien de korte achter stand op veilige ploegen. Erik Edelman liep in zijn eerste 5000 meter voor de club een tijd van net boven het kwar tier, terwijl Ruud van Maurik „uiteraard" de 110 meter hor den won: 14.21 seconden. Rob van Leeuwen sprong 1.90 me ter hoog en wierp ook nog eens 40.06 meter met de discus, Hans Koenekoop liep een stee ple van 9.34.04 minten. Bij het verspringen waren de horden lopers Van Maurik en Maassen te vinden. Ook hier moest Maassen Van Maurik voor la ten hoewel het slechts 13 cen timeter was: 6.74 om 6.61 me ter. De dames krijgen een stevige klus te verwerken in de twee de ronde van 16 juni. Slechts twee ploegen in de totaalstand staan onder de Alphense da mes zodat degradatie tot de mogelijkheden behoort. De achterstand op veilige ploegen als Spartaan en Unitas is over brugbaar zodat de AAV dames nog alle kanten op kunnen. Als Kim Nieuwland een paar keer komt trainen haalt ze weer de afstanden die bij haar passen: ruim verder dan de 37.64 meter van nu. Trudy van Deuren won op de 400 meter horden in 1.05.70 minuut en bleef ook op de 800 meter on der de 2.30 minuten. Op de 1500 meter (eed Laura Bosman een nederlaag tegen specialiste Simone Guikema ondanks een nette 4.41.69 minuten. Carla Hertogh kan beter dan 10.63 meter kogelstoten, de 37.58 meter discus mocht er wel zijn. Eindstanden eerste competitieronde: eerste divisie dames 18 ploegen: 14e Spartaan 13.118, 16e AAV'36 12.779, 18e Holland 11.962 punten, heren 24 ploegen 14e Spartaan 17.770, 17e Hol land 17529, 23e AAV'36 16.505 pun- OEGSTGEEST Het gaat bijzonder goed met de voetbalverenigingen aan De Vliet. VNL schaar de zich in navolging van VTL en Sleutels in het rij tje clubs dat de afdeling Leiden vaarwel zegt. Een opmerkelijk verschijnsel want aan het begin van het seizoen waren de besprekin gen over een fusie van de Vlietclubs volop aan de gang. Door de sportieve successen zal het fusie-dossier voorlopig wel diep in de kast worden op geborgen Na een slechte eerste competi tiehelft, heeft VNL dit seizoen toch kunnen bekronen. De Leidse ploeg startte de compe titie zonder veel pretenties maar slaagde er in tijdens de rit zich steeds beter te presen teren. Een periodetitel was het logische gevolg en de promotie naar de vierde klasse de te rechte beloning. Zonder de Haagse schutter Michel Schou ten op vakantie in Amerika was een remise tegen Tey- lingen voldoende om te pro moveren naar de vierde klas se. De confrontatie tussen bei de ploegen kwam langzaam op gang en gezien de belangen wekte dat weinig verwonde ring. VNL wierp als eerste de schroom van zich af en was via toon Koet en Nico Wubbe dichtbij de openingstreffer. De Sassenheimers bleken in de eerste helft niet tot veel pres sie in staat en alleen Theo Pel grim onderscheidde zich in po sitieve zin. De pep-talk van Teylingen-trainer Bert Kort bleek na de pauze zijn vruch ten af te werpen want de Sas senheimers kwamen als her boren uit de kleedkamer. René Zoet had de score open kun nen breken maar na goed voorbereidend werk van Ro bert van Leeuwen faalde hij in de afwerking. VNL-spits Toon Koet gooide echter roet in het eten. Na een knappe actie zet te hij na kwartier zijn ploeg op voorsprong: 1-0. Teylingen moest nu alle riscico's gaan ne men. Bert Kort wisselde laat ste man Theo Godyla voor de aanvaller Jerry Berk. VNL kwam steeds meer onder druk te staan maar de aanvals- kracht van de Sassenheimers was erg pover. Na een half uur tweede helft had VNL de wedstrijd vanaf de elf-meter stip via Toon Koet kunnen be slissen en de champagnefles sen al voor de dag kunnen ha len, maar Teylingen-keeper Wilfred van Leeuwen weiger de het startsein te geven voor het Leidse feestje. Teylingen vatte hierdoor weer moed en begon met een wanhoopsof fensief. Met nog krap tien mi nuten te spelen wilde de club in ieder geval strijdend ten on der gaan. De Sassenheimers kwamen via een benutte straf schop van Robert van Leeu wen nog langszij maar verder liet VNL het in de hectische slotfase niet komen en na het verlossende eindsignaal kon dit seizoen voor de derde maal het feest aan de Vliet begin nen. Teylingen Van Leeuwen, Bunders, Godyla (Berk), Beuling, Langena, Van Nouland, Soet, Pelgrim, van No bele, Haver, Van Leeuwen. VNL" Goulmy, Menting, van der, Heyden, Westerman, Ton Laken- Egmond, Nico Lakent iVubbe, Koet, de Jeu. LEIDEN Ook in de laatste ronde van de KNSB-competi- tie heeft Philidor 1 niet kun nen winnen. Het al uit de hoofdklasse gedegradeerde schaakteam verloor met 2V2-T/2 van Eindhoven. In de eerste klasse verloor LSG 1 met 7-3 van DD uit Den Haag. In de tweede klasse won LSG 2 met 3-5 van het eveneens al gede gradeerde Philidor 2. In Lisse was het feest: De Zwarte Pion hield Amstelveen 3 met moeite op 4-4; genoeg om het kampioenschap van de derde klasse C veilig te stellen. LSG 3 kwam in Beverwijk niet verder dan 4-4 tegen Pat Mat en degradeert. In de der de klasse D verloor LSG 4 met 5-3 van Overschie, wat ook de gradatie tot gevolg had. Voor schoten verpletterde met T/i-lA het Amsterdamse Isolani. Philidor 1 speelde met vier invallers, die het echter beter deden dan de vaste spelers. Reedijk stond een pion achter, maar kon remise houden. Teamcaptain Vergeer won snel en gemakkelijk en De Heer kwam in een partij met wisselende kansen tot remise. De vierde invaller, De Niet, die in de vorige ronde verras send won, verloor deze keer terecht. Aan het eerste bord was Van Wely te sterk voor Gelpke. Ook Kuyf, Hallebeek, Van Halderen en Oei verlo ren. De partij van Van Maaren werd in remisestand afgebro ken. LSG 1 speelde tegen DD 1, dat 2 nog kampioenskansen had. De Hagenaars maakten niet de indruk er echt in te ge loven. Zo kreeg Tholenaar re mise aangeboden in een stel ling, waar nog van alles moge lijk was. Aan het eerste bord speelde Clemens tegen oud- LSG-kampioen Kort, die van uit verloren positie wist te winnen. Konings verwisselde in gelijke stelling twee zetten en verloor. Van der Pol won een nette pot. Van Putten en Van der Steen verloren kans loos. De laatste begon als top scorer, maar eindigde met drie nullen. Benschop deed het an dersom: ze begon het seizoen met 1 uit 4, maar bewees haar vechtersmentaliteit door met vier overwinningen te eindi gen. Van Moorsel en Heems kerk verloren en Geertsma taf in betere stelling remise. iSG 2 had weinig moeite met Philidor 2. Stelling en Duin dam wonnen zonder veel pro blemen van Rommets en Van Loon. Roozendaal had veel tijd nodig tegen De Greef, maar won uiteindelijk ook, evenals De Wit tegen Carolien Slinge- land. Westra Hoekzema en Bakker kwamen met een pion meer niet verder dan remise tegen Vriend en Van Ofwe- gen. Voor Philidor won Fred Slingeland van Van Ketel en topscorer Smit van Sibbing. Lisse stond een matchpunt voor op Fischer Z en op tegen stander Amstelveen 3. De wedstrijd begon slecht met een verlies van topscorer Kamps. Lemmers kon niets bereiken en speelde remise. Godijn ge bruikte te veel tijd en verloor. Van der Poel bracht ook een halfje in en Van Dijk bracht de achterstand terug tot 3-2. Een telefoontje naar Utrecht leverde het goede nieuws op dat Fischer Z tegen Paul Ke- res 2 met 3-2 achterstond. Een gelijkspel zou voldoende zijn als Fischer Z minder dan 5 punten zou halen. De partij van Van Hal bleek niet te red den, maar Bakker won. Alles hing af van Van der Aardweg die iets beter stond. Amstel veen rekende al op remise en het kampioenschap, maar na 6 uur spelen was de Lissenaar toch de sterkste. Fischer Z bleek met 5-3 verloren te heb ben, waardoor het kampioen schap binnen was. LSG 3 moest winnen en daar zag het ook naar uit. Door overwin ningen van De Vries, Lands bergen, Bennett en Van der Boogaardt en verlies van Thie- le stond het team met 4-1 voor. Uit de resterende partijen leek nog anderhalve punt te gaan komen. Darhan verloor zoals verwacht. Passenier (betere stelling) en Lind (zekere remi se) konden de druk niet aan en verloren ook. LSG 4, dat al vrijwel gedegradeerd was, speelde met vier invallers om het derde team zo sterk moge lijk te kunnen maken. Ter- meulen, Van Duivenbode en Breuker wonnen. Voorschoten begon met twee overwinnin gen, aangezien het al gedegra deerde Isolani maar met zes man opkwam. Alleen Both speelde remise, de rest won. Door de degradatie van LSG 3 en LSG 4 verdwijnt nu het tweede team van Voorschoten uit de promotieklasse van de LSB. LZ aan kop in kringcompetitie LEIDEN Nadat dit weekeinde de vierde editie van de kring kampioenschappen in Katwijk werd verzwommen, heeft het Leidse LZ'86 de koppositie veroverd. Deze prestatie ging ten koste van het onbeduidende Gouwe, stadgenoot de Zijl volgt de Leidse hoofdklasser eveneens op respectabele afstand. De LZ-ploeg heeft de concurrentie inmiddels met harde hand teruggewezen. De zwemmers van LZ hebben zowel in het pun tensysteem van de Kring als in de medaille-oogst de eerste plaats gepakt. De Zijl staat in het puntensysteem tweede maar moet in de medaille-verdeling de Gouwe nog voor zich dulden. De zwemprestaties in Katwijk waren echter weinig schokkend. Een aantal zwemmers ontrok zich aan de magere tijden. Op de 100 meter vlinder liet Christian de Groot een keurige 1.01.5 op de klokken brengen. Fleur Bakker en Bianca Hoeks vechten on derling een EJK-deelneming uit. Beide zwemsters komen name lijk in aanmerking voor deze serie en de snelst geplaatste tijd heeft de beste baan op de Zomerkampioenschappen. Op de 200 meter wissel won Hocks van Bakker. 2.31.6 om 2.32.1. Een der- felijke deelname speelt ook voor Christian de Groot en Robin prinkhuizen. De Groot en Sprinkhuizen lieten beiden 1.03.0 op de 100 rug noteren. Op de vier maal 200 meter vrij voor meisjes onder de 16 werd het LZ-kwartet duidelijk eerste en pakte eveneens de NK-limiet. De ionge Natasja Sierag verdrong op ba sis van haar tijd oudere clubgenotes en vormde een belangrijke schakel in het geheel. Hun tijd was 9.20.3. Micha Prins pakte goud en de Nk-limiet op de 100 meter vlinder in 1.13.5.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 19